VA\ 2000 K vau denTooneelwedstrij d, Zondag-rust. Allerhande nieuws. MELROSE HAAR HERSTELLER Uuitschland. Oude li roil ijk. op 9 Au gustus 1755 isffhoogmis klok van de groote kerk van Aelst tot brugge ergo ten synde, gekreveerl. Ziehier hoe onze Nieuwerkerksche kronükschrijver een moordaanslag- op den koning van Portugal bescfcrijff S. December 1758. - Den 3* deser fc den catholyken konink van pprtcrgaël sittende in syn carosse geschoten in synen arm verraerdelyk*^ door het schieten van dry fisieuk-scheuten van dry heeren te peerde synde laetin den avond de welke meyndén den "konink om hals te brengen om alsoo zy tot de croon te geraken maer het verraed ontdekt synde synder veele gevangen waer van den hertoch Aveiro en de marquis de Tavora levendig syn ge- rabrakt ende de marquise de TajQi£ onthalst ende nog veèle geradbrakt i ende gebrand en dan alle met de scha- votten tot asschen verbrand ende de ti selve asschen - iri- dd Fivicite do Tagus geworpen. Vroege aardappelen. Er be staan vele variëteiten ran vroege aard appelen,maar twee bijzonderlijk kampen tegen elkander op voor wat de vroegte betreft, het zijn 1° de Marjolin, ook gekend onder den naam van meisjes en vroege teenen 2° de vroege Victorde eerste is van betere kwaliteit dan de tweede. Een ras, uit de Marjolin ge wonnen, de Meikoningin, is vrucht baarder, maar zoo vroeg niet. De aardappelen worden in Februarï- Maart geplant in eenen lichten grond, waarin, bij het spitten; men eene goede dosis half verteei-d mest zal ingraven als hulpmest zal men er 2 k. cloorpo- tasch, 5 k. supurfosfaat en 2k. zwavel zure ammoniak bijvoegen. Raadgevingen. Eene goede zalf voor lichte brandwonden is de vol gende Gelijke deelen eiwit, zoeten room en olijfolie roert men samen zoo lang, tot het een schuimige gebonden massa wordt. Deze zalf strijkt men drie maal daags met een penseeltje op de wondeo. Om roest van strijkijzers te verwijderen, smeert men ze, wanneer ze heet zijn, met witte was in en wrijft ze dan schoon met een wollen lap. Vastgeroeste schroeven kan men nog loskrijgen door er terpentijn op te gie ten en die een poosje te laten inwerken. Na eenige minuten klopt men onderen tegen de schroeven en kan ze dan spoe dig losdraaien. Het nikkelbeslag van kachels. Wanneer het nikkelbeslag van kachels blauw wordt, dan is dit een teeken van te groote verhitting. Is er slechts een blauwachtige schijn, dan moet men de kachel laten afkoelen, wrijft ze in met stearine-olie en nadat die een poosje heeft kunnen inwerken, polijst men het nikkel met Weenerkalk en wollen doeken. Helpt dit niet, dan moet het bestagopnieuw vernikkeld wor den. Roestvlekken moet men met petro leum inwrijven. Zijn de vlekken sterk geroest, dan wrijve men ze eerst met vaseline in en wrijve na een poosje na met petrool en geest van salmiak. Nik- kelroest is veel moeilijker le verdrijven dan ander en vereischt buitengewoon krachtig wrijven. Het is daarom zeer aan le bevelen, roestvlekken te voorko men, door ieder waterspatje onmiddellijk te verwijderen en het nikkel eiken dag met een wollen lap te wrijven. De dage- lijksche moeite toch is slechts gering. Stad Aalst. KONINKLIJKE REDERIJKKAMER «De Catharinisten.» ZEVENDE VERTOONING op Zondag i5 Maart 1908. Optredende Tooneelmaatschappij Meibloem van Brussel. ERPfcj, den 4 Maart 1908. Onze liberalen die dachten dat er hier in Erpe gebrek aan huizekenspapier was hebben verleden week daarvan eene groote uitdeeling gedaan tevens hebben zu van hunne milddadigheid gebruik gemaakt om op de keerzijde van dat papier hun verstand en hunnen iever voor do gemeentebelangen en hunne welsprekendheid iu de zittingen aan de bevolking van Erpe to verkondi gen. Wie die" leugens gelezen en niet weet met wie hij te doen heeft zou moe ten denken dat onze Catholieke Burge meester en Raadsleden heel zeker onder 'nep paraplu gestaan hebben als het verstand regende terwyl de blauwen integendeel alle plassen hebben opge slorpt Doch die Jules en Hector van naby kent ol' eens de zitting heeft by'ge woond weet heel goed dat die mannen 'nen overgrooten Kop maar bitter wei nig verstand bezitten Om in den brou wersketel te roereD zijn het liefhebbers doch de gemeente besturen dat mogen zij gemakkelijk aan anderen overlaten 't is 't zelfde spel met Dize die veel han deling heeft om kasseisteenen in den groud te steken, doch beter had gedaan langs den anderen kant van den Eenho ren te blyven in plaats van in eenen nagenoeg, vreemden gemeenteraad zyne ezelsooren te vertoonen. Wat Fons de klakpotler betreft wiens tong zoo los hangt als 'non klepel in een klok, en die zelf bekent 20 30 uren ver te gaan werken die moet natuurlijk goed weten wat er iu de gemeente te kort of te lang is. En dat zyn de mannen die Erpe in een paradijs zullen herscheppen, geraken zy hier ooit eens meester de kiezers zullen zich dan ook verhaasten om daar voor een hand toe te steken want aan nuttelooze werken zal hel niet ontbre ken en aau belastingen nog veel minder. Stoeffen en blaften op hun eigen zeiven is hunnen stiel Jammer dat ze niet denken dat eigen lof stinkt. LFDE. Maandag 2 Meert had de plechtige begraf nis plaats van dea Eerw. Heer Fivez, Pastoor van Lede. Gansch de gemeente was in diepen rouw; overal de vaandels halftop, de lanteomen met rouwfloers omhangen en op alle we zens oprechte droefheid En dat die droefheid oprecht en.welge meend waa/hebben de inwoners zooveel te meer bewezen, met dit jaar de vermaken van camavSl gansch van kant te laten, en dit op aanvraag van den Heer Burgemees ter en de Heeren Onderpastoors. Inwoners van Lede," gjj ha&lt er eeré van. Er was e$n zee van volk, en Priesters van alle gemeenten van 't Bisdom. Vóóraleer met dén betreurden overledene ter kerk te gaan, sprak de Heer Jozef Moens, Burgemeester der gemeente, vol aandoening de volgende lijkrede 5 f J ^JNHEERE^^-"*"**-' Als tolk van het Gemeentebestuur en in naam vah at de Inwoners van Lede, zij het mij toegelaten eene laatste hulde te brengen aan onzen diepbétreurden, den Eerw. Heer asb-iow aartrufaabtutd asino Sedert zijne benoeming in 1891 als Pas toor der parochie, zagen wij hem eenigszins lijdend zijne talrijke onwaardeerbare jaren leeraarschap, zijne ieverige en voorbeeldige loopbaan als pastoor van Nukerke, zijne aanhoudende studiën, hadden zijn kloek gestel teenemaal gekrenkt. En niettegenstaande zijnen ziekelijken toestand werkte hij hiei onverpoosd tot het welzijn zijner parochianen, zoo voor het geestelijke als voor het tijdelijke. Wat al goede stichtte hij hier niet in onze gemeente 't Is dank aan hem, aan zijne werking en zijne warme aanmoediging, dat wij hier verscheidene inrichtingen zagen stichten ten voordeele van landbouwers en werklie den, welke laatsten hij onder zijne beste vrienden telde. 't Is dank aan hem dat onze kerke zoo wonderschoon hersteld werd. 't Is dank aan hem dat het christen on derwijs hier meer en meer uitbreiding nam tot het welzijn onzer volkskinderen. 't Is dank aan hem dat onze burgerlijke Godshuizen onder zijn wijs beleid eenen tijdverloop van welzijn vonden, dien zij 1 ooit beleefden. 't En valt niet te betwisten, Mijnheeren, het verlieB dat wij komen te ondergaan is oneindig grootwij verliezen allen eenen welbeminden vader, eenen wijzen raadge ver, eenen onvergetelijken weldoener, eenen voorbeeldigen Herder. En hoeveel grooter nog is dit verlies voor onze arme ongeluk kige menschen Voor hen stonden de deu ren der Pastorij immer wagenwijd open, en nooit verliet een ongelukkige die ongetroost. Hoeveel tranen daar gelenigd. hoeveel bedekte armoede, hoeveel nijpende nood daar geholpen Mijnheer de Pastoor, uwe parochianen willen geene ndankbaren zijn, zij zullen al die weldaden niet vergeten. Wij baden vurig... en veel en meer nog zullen wij bidden... en mocht de goede God ons smeeken verhooren, dan ge niet gij thans de rust der rechtveerdigen, dan prijkt gij thans in vollen luister in den schoonen Hemel't Is daar dat gij als Herder uwe schapen verwachten moogt. Intusschen zuchten wij vaarwel, teerge liefde Herder, vaarwel. tot weerziens, rust in vrede. Het lijk werd dan ter kerke gedragen door de Heeren van den Kerkraad, Ge meenteraad, Armenraad en Hospicieraad, die er aan gehouden hadden hunnen wel beminden en wijzen Herder dien laatsten blijk van liefde te geven. De hoeken van het rouwkleed werden gehouden door den Heer Burgemeester, den Heer De Corte, Voorzitter van den Kerke- raad, den Eerw. Heer De Ridder, Pastoor van Schellebelle en den Eerw. Heer Pan- nekoek, Pastoor van Vinderhoute, Oud onderpastoor van Lede. Na den plechtigen Lijkdienst sprak de Zeer Eerweerde Heer Deken van Aalst op den predikstoel eene treffende en roerende lijkrede, die menige tranen van aandoening deden vloeien. Op het Kerkhof ook werd eene sehoone lijkrcd:- gelezen door Mijnheer De Craecker, Hoofdonderwijzer. Veel, veel is er dien dag gebeden voor den dierbaren Herder, en de inwoners van Lede, zullen hem uit dankbaarheid en liefde nog vele jaren in hunne gebeden indachtig zijn. PRIESTERLIJKE BEN0EM1N0EN. Zijne Hoogw. heeft benoemd Pastoor te Doorselare, den E. H. Back. L., bestuurder der Br edere Hieronymie ten te Lokeren; te Moorsel, den Eerw H. Mistiaen, pastoor te GoefFerdingen te Schooris8e, den Eerw H. De Bruyn, pas toor te Nedcrzwalm; te Nederzwalm, den Eerw. H Buysse, onderpastoor te Knesse- larete GoefFerdingen, den Eerw. H. Cap, onderpastoor te Gentbrugge; te Beirlegem, den Eerw. H. Gemiers, V.. bestuurder der Zustere van Liefde te Neufvidts (Bisdom van Doomijk). Onderpastoor in St-Jozefskerk te Gent, den Eerw. H. Van Bogaert, onderpastoor te Aalst-Mijlbeke. Bestuurderder Kanunnikereen van den H. Augustinus te Lede, den E H. de Ger- lache de Gomery, gewezen leeraar te Gee raardebergen; der Broeders Hieronymieten en der Zusters Theresianen te Lokeren, den Eerw. H. Roelandt, onderpastoor te Oultre. Oui-Leerlingenbond van 8* Martensgeaticht AALST. ;?Öp Zondag, 22 Maart, to 5 uren na middag,'zal in de feeétzaal van het gesticht een Feestavond gegeven wor den met;Woordracht over den Congo door Eerw. Pater De Vulder. inboor ling der stad en oud-leerling van Sint-;- MartensgesRcht. De Eerwaarde spreker die 6 jaren in den Cougs als Missionnaris werkzaam was en er verschillige Missiën stichtte zal ons door meer dan 100 lichtbeelden het leven ip Gongoland en dezes merk waardigheden afschilderen. Eén volledig programma zal eerlang verschynen. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 8 Maart 1908, M. Bonner, Bisschop straat. Anlsl en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in allé prijzen. Bijzondere prijs voor uitver koopers. Men aanvaardt alle reparatién. AALST. Dijnsdag avond is er ruzie ontstaan tusschen gemaskerde personen omtrent de danszaal ter Houtmerkt en een gevecht volgde Zekere Droeshout en zijne vrouw Penneman werden mishandeld en vooral den man, die niet alleen een gewel dige vuistslag op 't hoofd maar ook schop pen op 'den onderbuik bekwam. De heer De Clercq, geneesheer, diende hem de eer 8té zorgen toe. De toestand van den ver- slagene is zorgwekkend. Van den schedel geborsten waarvan zekere dagbladen gewa gen is er niets. De 'daders zijn gekend, 't zijn roodjes. TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerecht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij O. Takymanb-Druck, 8, Groote Merkt, Aals- De ongelukkige Ruffien Hennick die Dinsdag avond te Brussel-Schaerbeek aan den overweg der Leeuwstraat door een locomotief overreden en gansch vermorzeld werd woont niet te Aalst maar te Nieuwer kerken-Restert. - GANSCH AALST ZAL ER DANK BAAR VOOR ZIJN Kunnen wij an ders dan dankbaar zijn voor verklaringen zooals de volgende, door een onzer huur lieden gedaan, want voor velen van ons hier te Aalst is het van zeer groot belang. M. J Peereboom, 31, St. Camielstraat, te Aalst, zegt ons sedert eene maand lang leed ik aan de Nieren, de pijnen waren zoo hevig, dat ik er s nachts niet kon van sla pen, ook stond ik 's morgens gansch afge mat en oververmoeid op. ik had zweetin gen, soms waren de pijnen zoo scherp, dat ik alle werk moest staken, hetgeen mij ont moedigde, ik was zooveel te meer mismoe dig, daar al de middelen zonder uitslag bleven en ik nam mijnen toevlucht tot de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M' De Valkeneer, Apoth iker. Ik dierf al het goeds dat men er van zeide niet gelooven, maar de pillen bevielen mij zeer wel, want na eenige dagen heb ik stillekens aan mijne pijnen voelen verdwij nen, na ach 1 dagen was ik eindelijk gene zen en teenemaal op mijn gemak. Ik ver klaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid algemen bekend is ze zijn éénig in hunne soort laat U bijzonder geen namaaksel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen.Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3.50 fir. de doos of 19 fr de 6 doozen of vrachtvrij per Post met het bedrag der som te zenden aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteken James Foster op elke doos. D. A. 5. aangeboden door 't Bestuur der Staats spoorwegen aan den persoon die aanwijzin gen zal verechaffen toelatende :en dader te ontdekken van den diefstal van 55,185,75 fr- begaan den *2 Februari in eenen zak verzonden van Hulst naar Bergen (Mons.) Een liberale Carnavalstoet. Over een te Gent ingerichten liberalen Carnavalstoet sprekend, zegt de Gazet van Gent Maar als men vermakelijkheden in de stralen inricht, moet men, in de eerste plaats, er voor zorgen dat geen deel der bevolking in zijne gevoelenB en denkwijze kan gekwetst worden. Dat was gisteren het geval niet, en dat was verkeerd. Men roept iedereen op, al de ingezete nen, om te komen zien in de straten naar hetgeen er zal vertoond worden, Die vertooning moet dan van zulken aard zijn dat er zich niemand aan ergeren kan. Hoe gevaarlijk het is in de straten, voorstellingen te maken, waarin de denk wijze van een deel der bevolking worden beschimpt, blijkt uit het feit dat de socia listen gedreigd hadden, niet te zullen dul den dat er in den carnavalstoet beleedigende of bespottende zinspelingen op hun politiek geloof, op hun verzuchtingen of op hunne instellingen zouden voorkomen Men kon dus onlusten vreezen, volgens hetgeen wij lezen in eene briefwisseling aan een Brus- selsch blad. Wil men dat eene openbare vermake- lijhheid bijval vinde bij iedereen, men late iedereen gerust. Als de Gazet van Gent hare vrienden zulk eenen opstopper geeft, kan men wel denken wat de stoet geweest is. Overigens het Fondsenblad beschrijft hem De wagensen groepen waarin geeste lijken, kloosterlingen of broerkens werden afgebeeld, waren brutaal, grof, smadend, tergend en uitdagend. Aan St-Jacobskerk wierp een der stoet- mannen, die op eenen der wagens stond, een aantal bloedworsten in het publiekhet scheelde niet veel of er werd daar gevoch ten. Men ziet, bang voor de vuisten der socia listen, hadden zij heldhaftig al wat dezen kon smaden, achterwege gelaten. Maar paters, broeders, priesters, catho- lieken honen, dat raag ongestraft gebeuren in eene .-.stad waar de burgemeester de plak kaarten ónderteekènt, waarop te lezen staat: Het is verboden in militaire kostumen en ook in priester- of kloosterkleederen op straat te verschijnen t^denB de Car- navaldag en. Waarom hebben de policie-oversten, die nochtans talrijk genoeg den stoet begeleid den, dat half dozijn kerels, die een echt priesterkleed droegen, uit den stoet niet verwijderd Het liberale Laatste Nieuws beschrijft en roemt den stoet als volgt Onder deze wagens treffen wij aan de beruchte kloosterschool van Maltebrngge, waarvan het kloksken onophoudend geluid wordt door een broêrken eene kiezing op den buiten of de triomf der societjes God en Vaderland, de maatschappij der subsi diestrijkers de verheerlijking van het liberalism de wagen van 't Rabot, met de voornaamste punten van 't democratisch liberaal program. Onder de groepen bevielen het meest de St-Pieterspenning en onze ministers vertegenwoordigd door zeven kerkzangers. Waarlijk, 't is fijn. pik-fijn. En zeggen dat zoo iets gebeurt op het oogenblik dat liberale journalisten op een feest te Brussel de ruggraat plooiden voor den cardinaal van Mechelen. Ziehier nu hoe Vooruit spreekt Buiten een nkelen groep, dien der Vrijheidsliefde, en een enkelen wagen, dien van het Onderwijs, was al het overige geen platten knop waard. Een liberaal burger zei ons verontwaar digd Ik ben als liberaal beschaamd, het is eene poging om den Slonsendag herin te richten. Dat zal ons meer kwaad doen dan goed 1 We moeten bekennen dat het diepe spijt van den man gewettigd was. Rechtuit Wij hadden beter verwacht van die grrrrroote partij 1 In den stoet werd veel gedaan aan pa- penvreterij 't Was al A bas Ia Callotte I dat men hoorde. Dat is oude deuntje, maar het heeft, helaas, als economisch en zelfs als politiek programma weinig te beteekenen, zoowel voor de werkende klas als voor de burgerij en de nering. Hadden de liberalen dan niets hoege naamd niets in hunne politieke geschiede nis dat ze konden vei heerlijken Vinden zij maar bestaan- en verdedigingsreden in spot en schimp op anderen Die beoordeelingen zijn streng maar ver diend. 't Zou waar zijn En verdiend. En Het Volk, den stoet besprekende, maakt de volgende opmerkingen Maar er is nog meer te leeren uit dat liberaal vertoon van dronken iloten name lijk de waarde van het liberaal onderwijs zonder opvoeding Wie waren de inrichters der afzichte- cavalkade Kweekelingen der liberale scholen. Wie waren de vertolkers der zeden- 6chenm-nde verooningen in die cavalkade i Kweekelingen der liberale scholen. Wie zongen er, op de wagens der cavalkade, schandelijke geile, grof zeden- kwetsende liedjea, strafbaar voor de wet Kweekelingen der liberale scholen. Wie leverden zich, op de wagens in d n stoet, aan bewegingen en gebaren over welke, in ordentelijke taal, als het uiterste der laagst gezonken geilheid mo gen betiteld worden Kweekelingen der liberale scholen. Wie werden, dooreen liberalen onder wijzer, in die walgwekkende kalverkudde aangeleid - Kweekelingen der liberale scholen. Wie waren de beschermers en onder steuners van dat walgelijk schouwspel Beschermers en verdedigers der libe rale scholen. In de Vlaanderenstraat, op den Kouter, op de Koommarkt, op Sint-Jacobsplaats en elders werd de monsterachtige liederlijk heid der verheerlijking van het libera lism door het volk uitgejouwd. 't Is het liberaal onderwijs zonder op voeding, dat aldus door het volk veroor deeld werd. Zondag namiddag was Maria Drie— sens, 24 jaar oud, wonende op de wijk Celie te St-Lauieins, naar de congregatie gegaan, zooals eiken Zondag. Na de vergadering, scheidde de jonge dochter welgemoed van hare vriendinnen, en ging den weg op naar huis. Toen het gewoon uur van thuiskomen van Maria voorbij was, en de avond begon te vallen werden hare huisgenooten onge rust en gingen met hunne geburen overal rondzoeken Nergens was Maria te vinden. Maandag voormiddag ontdekte men haar lijk in eene gracht, op eene onbewoonde plaats. Zij was verdronken. Haar lijk dat aan de keel sporen van ver worging scheen te dragen, werd in het klooster gedragen. De policie was verwit tigd en deze gaf er onmiddelijk kennis van aan het parket van Gent. Reeds in den namiddag waren de magi straten ter plaats, om een onderzoek in te stellen Nadere bijzonderheden. Maria Driessens was gewoon eiken Zondag, rond 5 ure, te huis te komen. Toen zij op het gewoon uur niet te hui# kwam ging haren vader, een man van onge veer 70 jaar naar den héér burgemeester die samen met den veldwachter op zoek gingen, doch de dochter nergens ontdekten. Maandag morgend ging de broeder op zoek met den wachtmeester der gendarmen van Maldegem, langs den weg, welke het meisje volgen moest om van het dorp naar huis te komen. Die weg loopt langs den steenweg van Sint L&urein8 naar Balgerhoekè, en na 20 minuten gaans, de aardeweg in. Dien straatweg is onbewoond en langs de baan liggen groote grachten. Op die eenzame baan vonden zij den regenscherm van het meisje, en 15 meters verder lag het zilveren kruisje van de con- greganiste. Daar, een en half meter verder, vond de broeder het lijk zijner zuster in de gracht liggen. Geholpen door den wachtmeester trok hij het lijk op den oever. De jonge dochter droeg sporen van ge weld op het gelaat en aan de keel ook hare kleederen aan den hals en op de bórst waren San stuk getrokken. Zooals wij zegden werd het parket ver wittigd en was reeds Maandag namiddag tér plaats. Een man werd aangehouden, doch on- plichtig bevonden en terug in vrijheid ge steld. Op de plaats der misdaad, langs weers kanten van den gracht, werden voetstappen gevonden van groote schoenen, met nagels Het is te zien dat daar eene hevige worste ling heeft plaats gehad, en dat een tot nu toe onbekenden ellendeling zijn slachtoffer met geweld onder water heeft gehouden om haar te doen verdrinken. De moeder van het slachtoffer is Bedert lang ziekelijkhet slachtoffer heeft eenen broeder en eene zuster, en al de huisgenoo ten zijn van een onberispelijk gedrag. Nadfre bijzonderheden. Zooals wel te denken was is gansch de gemeente in opschudding gebracht door deze laffe mis daad. De gendarmen zijn na het vertrek van het parket, Maandag namiddag, voort op onderzoek gegaan, om het geheim op te lossen van deze duistere misdaad. Woensdag morgend werd eene opschd- dingswekkende aanhouding gedaan door de gendarmen. Twee huizen voorbij de woning van de familie Driessens, woont Hendrik Rots, met zijne oudere, landbouwers. Hendrik is 26 jaar oud en werkt in eene fabriek te Wondelgem. Deze jonkman is Woensdag morgend als de vermoedelijke moordenaar aangehouden. De schoenen van dien man passen juist in den vorm van de voetstappen gevonden op de plaats der misdaad. Op de Zondagkleederen van dien kerel kleven bloedsporen. Het schijnt ook dat hij eenigen tijd vóór dat Maria Driessens daar moest voorbij gaan, zich schuil hield achter de hoornen in de straat der misdaad. Hendrik Rots weigert eiken uitleg aan de gendarmen te geven, en dat stilzwijgen over zijnen handel en wandel van Zondag namiddag verzwaart de vermoedens, welke op hem wegen. Deze jonkman werd in het gevang van St-LaureinB opgesloten en met den trein van 4 1/2 ure naar het gevang van Gent overgebracht. Het slachtoffer, Maria Driessens, is Woensdag voormiddag begraven geworden. Het meisje dat zeer deugdzaam was had Zondag morgend nog de H. Communie ontvangen. De lijkplechtigheden werden door eene overgroote menigte familie en vrienden bijgewoond. Aan de offerande heeft mis schien nooit zooveel volk deelgenomen. Algemeen en groot ia het medelijden met het slachtoffer en met hare familie. Dijnsdag liepen er vele groepen ge- maskerden langs de straten en pleinen te ót-Nicolaas. Aan den hoek van den Groe nen Lantaarn kwam P. Suy, weikman en huisvader, in ruzie met eene groep gemas- kerden, waarvan een een pintglas op het voorhoofd van Suy Bloeg, wat eene groote wonde veroorzaakte, waaruit hij veel bloed verloor. Er was een lap vleesch van het voorhoofd en hij was vreeselijk gesteld. Woensdag morgend lag er nog eenen bloed plas voor het huis, waar het feit voorviel. De aanranders zijn door de policie gekend en op het bureel ontboden. Het slachtoffer kon er met moeite geraken om eene klacht neer te leggen. In de Ankerstraat en in de Mercator- straat is ook gevochten. In een hotel der Bruidstraat te Brus sel kwam een persoon Dijnsdag vragen naar eene nieuwe huurster. Jeannette Bul- tenne, die er de vorige week eene kamer had gehuurd. Deze vrouw, 32 jaren oud, had over twee jaren haren man verlaten en had nadien, gedurende 15 maanden samen gewoond met den persoon, die nu naar haar kwam vragen. Deze, een Duitscher, Jacob Willaud geheeten, kwam niet meer met haar overeen, zoo dat zij hem ander maal verliet. Daarom kwam hij haar op zoeken in hare schuilplaats, die hij had weten op te sporen. Zij weigerde hem eveneens te volgen en, hierover woedend, nam hij eenen revolver uit den zak en loste niet minder dan 5 schoten op de vrouw, die overvloedig bloedend, ten gronde stortte. Hij vluchtte achtervolgd door de menigte, die hem doodgeslagen zou hebben, indien niet de policie tijdig was tusschen gespron gen, om hem aan te houden. De vrouw wierd naar het gasthuis gedragen, waar haar toestand wanhopend werd geoordeeld. Isaye mag er een kruis over maken De Stradivarius van 60,000 fr. die hem te Sint Petereburg ontstolen werd. was zegde men, te Weenen terug gevonden Doch bij nader toezien is het gebleken een namaak sel te zijn. Nu zal hij de echte wellicht nooit meer terugzien. Maar, er ia sedert den diefstal wel voor 60,000 fr. reclaam rond zijnen naam gemaakt, en dat is ook iets weerd.- J'Jïïj 19 T 070T»c f steekt wel deze waar- 1 heid in uw hoofd, ndien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chiat. influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen gij Btelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap e zoo .volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te betomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Vaandag avond had te Turnhout in de Hanujtstraat een hatelijke aanslag plaats, waarvan zekere Maria Van den Broeck het slachtoffer was. Deze vrouw is gescheiden van haren man en woont in de Hanuit- straat. Dijnsdag avond was zij naar de mas kers gaan zien bij het naar huis keeren moet zij opgevolgd zijn door een persoon, die verkleed was en die, in de Hanuitstraat gekomen, haar aansprak, zeggende Maria ik heb u iets te zeggen, n De vrouw stoorde er zich niet aan en wilde hare woning bin nen treden, toen de kerel eensklaps een mes te voorschiji haalde en het haar met geweld in den hals stak. De vrouw werd gevaarlijk getroffen. Zij had eene diepe wonde, naast den slagader bekomen. De plichtige was intusschen ge vlucht. De vrouw werd verzorgd door den geneesheer M. Vermeirnt. en vervolgens naar het gasthuis gedragen. Wie de dader is, heeft men nog niet bepaald kunnen vast stellen. Het slachtoffer denkt haren man herkend te hebben. Er is tegen hem een bevel voor aanhouding afgeleverd door het parket, doch voor 't oogenblik heeft men hem nog niet gevonden. Woensdag liep het gerucht dat het slachtoffer overleden was. De vrouw is inderdaad zwaar ge kwetst, dijnsdag nacht verloor zij nog zoo danig veel bloed dat men, een noodlottig einde vreesde en daarvoor nogmaals den geneesheer riep Voor :t oogenblik is haar toestand wel erg, doch er bestaat geen on middelijk gevaar. Men begrijpt gemakke lijk dat die moordaanslag veel besproken wordt in de stad. Het huwelijk van zekeren Föhn en zijne vrouw moet eene hel geweest zijn, want de laatste had met hare kinderen eene bovenwoning in het noordkwartier te Luik betrokken. Daar kwam maandag avond haar man binnen, om haar te dwingen, het echtelijke leven te hervatten. Een korte twiBt ontstond, waarna Föhn een revolver tweemaal afschoot op zijne vrouw De ongelukkigs werd getroffen in de keel en in de linkerborst. Zij 8torte ten gronde, veel bloed verlie zend en stierf, terwijl men haar naar het hospitaal overbracht De ongelukkige was slechts 31 jaar oud zij laat drie kinderen achter. De moordenaar werd dadelijk aangehou den en de policie had groote moeite, om hem te beschermen tegen de volkswoede. VI MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. [Terkocht door Coiff. en Perl. Hoefd- 1 Dépót 26, r. Élieune-Uarcel, Parijs. De flescn fi, 2.5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zouistraat, te Aalst. Toen maandag morgend, ten 5 ure, de expre88trein Oostende-Bazel over het Luxemburgsch grondgebied reed, vloog eensklaps het portel open van een tweede klasrijtuig open en eene dame viel er uit. Zij was op den slag dood. Het lijk werd door eenen baanwachter gevonden en het droeg geen enkel papier noch eenig voor werp, dat de indentiteit kon vaststellen. Werd de dame door bandieten uitgeplun derd en uit den wagen geworpen Is zij uit den trein gevallen Een streng onderzoek werd hierover in gesteld, waarvan de uitBlag nog niet gekend is. Twee broeders, eerste dronkaards, te Verviera, hadden hunne oude moedei verlaten en de ongelukkige stierfin den volkomensten staat van ellende. De twee zonen, dit vernemende, ontmoetten elkaar bij het lijk, begonnen te weenen, omhels den het, namen het op en lieten het dan op den grond vallen. Toen kwam plotseling een vroegere haat tegen eikander weer op en, op het lijk zelf ving een verwoed ge vecht aan, in 't welk de geburen niet durf den tu8schenkomen. Vijf agenten waren noodig om hen van de doode af te rukken. De Berlijnsche policie heeft den boos wicht die de vieijarige Else Mieblke te Charlotienburg vermoordde, ria haar ge- w ld te hebben aangedaan, in handen. Het is een leerjongen van 16 jaar, Kurt Keller. Men herinnert zich, dat het kind met opengereten buik gevonden is. Kurt Kel ler heeft al meer jonge meisjes aangerand. Else Miehlke had, zoo bekende hij, om hulp geroepen hij had haar toege snauwd Als ge niet zwijgt, steek ik u dood. Toen hij gt btuoid werd, volvoerde nij de bi dreigi g, H t is ceblt-ken, dal ook een meisje van zes jaar van hem te lijden had genad en dat hij dat kind ook met den dood bedreigd bad.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2