Vermakelijk Familiefeest VKK TOOMXGKX Het bier en de brouwerijen. In 1880, telde België 2,751 brouwerijen er werd toen 169 liters bier gedronken per inwoner in 1907, was het aantal brouwerijen gestegen tot 3,387 er werd dan nagenoeg 225 liters bier ge dronken per inwoner, een cijfer dat ons, helaas op den eersten rang stelt der volkeren van geheel de wereld, als bierdrinkers. Treurige voorrang Een brandmerk voor het libera lism Men weet dat De Gazette van Gent een onzijdig blad, doch dat meer naar den liberalen kant overhel de, geprotesteerd heeft tegen den schan- digen stoet, dien de Genlsche liberale jonge wacht met vastenavond dinsdag had ingericht. De schrijver van dit artikel, M Van Hoorde, hoofdopsteller der Gazette van Gent, is nu verplicht geweest zijn ontslag te geven eenige liberale biaden beweerden dat dit ont slag niets gemeens had met de kwestie van den carnavalstoet, doch dat is eene eerlooze leugen. Zondag, op de vergadering van den Bond der Belgische Drukpers, te Brus sel gehouden, heeft de ondervoorzitter, M. Roters, opsteller van de liberale Chronique. zelf geprotesteerd tegen dien ongehoorden maatregel en eene open bare hulde gebracht aan M. Van Hoorde, door het Gentsch liberalism gebrood roofd, omdat hij vrank en vrij zijn ge dacht had durven zeggen. De dagblad schrijvers van de verschillende gezind heden hebben zich eenparig aangesloten bij die protestatie, die een waar brand merk is voor de Genlsche geuze rij. Tegen de doodrijders. In de ver gadering, door de burgemeesters van Brussel en omtrek werd een dagorde van prolestatie uitgebracht, tegen het regeeringsreglement, welk het maximum snelheid van automobielen in het open veld op 45 en in behuisde streken op 18 kilometers brengt. Zij vragen die cijfers op 30 en 12 te brengen. Het bedoelde reglement laat ook de motocycles toe op de rijwielbanen. De vergadering is van gevoelen dat daarin een ernstig gevaar besloten is voor de voetgangers. Het bevat ook de bepaling dat de chauffeurs 18 jaar oud moeten zijn. De vergadering vindt die waarborg onvol doende en zou willen hen aan een exaara zien onderwerpen. De afdeelingen in de Kamer on derzochten Vrijdag het voorstel Woeste, betreffende de wijziging van art. 267 van het Strafwetboek. Het doel van M. Woeste is, zooals men weet, priesters, die huwelijken in extremis sluiten, zonder dat eerst het burgerlijk huwelijk is gesloten, niet aan vervolgingen bloot te stellen, zooals onlangs gebeurde met een onderpastoor, die tot eene boet word veroordeeld we gens deze... overtreding Hot voorstel werd in 5 afdeelingen aangenomen en in eene verworpen met 4 stemmen tegen 3. De leden der Rechterzij deden uitschij nen, dat het voorstel Woeste in over eenstemming is met den geest der grondwet. De middenafdeeling zal samengesteld zjjn uit MM. Levie, de Ghellinck, Me- lot, Mabille, Denis en de Theux. Telefoon. Een goed nieuws. Wij vernemen, zegt de Etoile, dat het definitief besloten is, den prys van den telefoon te wijzigen. De bestaande tarief zal in 1909 niet meer in voege zyn. Minister Helleputte en het bevoegde bestuur houden zich met de kwestie be zig, maar de oplossing is nog al lastig en men zoekt nu naar de beste. Twee stelsels blijven vooral de aan dacht trekken ofwel vermindering van den abonnementprijs, ofwel beta ling naar gelang der communicaties. Misschien vindt men echter eene op lossing in eene samensmelting der beide stelsels. Wat er ook van zy, eene hervorming, die de telefoon meer in 't bereik van alle beurzen stelt, zal met vreugde in heel België worden begroet. Stad Aalst. Patronage H. Jozef. op Zondag 2» .April 1 J)OM, om 5 uren '8 avonds, in de Groote Fee-st- zaal der Patronage, Meuleschettestraat, ge geven door de Fanfaarafdeeling - Willen is Kunnen - en den Tooneelbond Langs om Beter» en de welwillende medewerking eener vermaarde symphonie. Prachtige muziekstukken. Boertig blijspel Puike symphonic. Fijne keus van schoone liederen. Welvoorzien buffet. Koude avondmalen Wafelslag. INGANG: 25 centiemen. Voorbehouden fr. i,5o op voorhand te bespreken bij den Eerw Heer Demeester, onderpastoor de HH. P Van Ghyseghem, L. De Meeter en J. Coppens, bestuurleden. Eene Internationale Tentoonstelling te Gent in 1908. Wij vernemen dat eene Internationale Tentoonstelling der Spijstafel (Kookkunst- Voedingsmiddelen), te Gent zal gehouden worden, in November 1908, onder beguns tiging van den Staat, de Provincie en de Stad. Te dier gelegenheid zullen verschillige bijzondere wedstrijden worden ingericht, o. a. een Internationale Wedstrijd voor Brouwers, een Melkerij-Wedstrijd (Boter en Kaas), Wedstrijden voor de gezondste en kloekste Volksspijs, voor het gezondste en kloekste Kindervoedsel, enz. Alle wenschelijke inlichtingen zijn ver krijgbaar in het Secretariaat der Tentoon stelling, Godshuizenlaan, 35, te Gent. Gi-meente üloorüd. Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia. SismI Aalsl.-Werkbeurs Vragen door de werklieden. Goede schrijnwerkers Fabriekwerkers en Daglooners. LUISTERRIJKE op Maandag 20 April (2n Paaschdag) en Zondag 26 April 1908, om 4 uren, in de Groote Zaal der Meisjesschool. O P V O E R I N G 1. Karei Stuarts laatste ongenblikken, geschiedkundig drama in drie bedrijven. 2. Een bezoek aan Boer Snik, kluchtspel in één bedrijf. Programma's volgen. De feesten zul len eindigen voor het vertrek van den laat- sten trein. De Schrijver, De Voorzitter, A. REYNTENS. G. DE MEYER. Kerkelijk nieuws. AALST. De maandclijksche Verga dering voor de Huismoeders der H. Fami lie, zal plaats hebben Maandag aanslaun- de, om 2 3,j ure, in de Kerk van Sint-Mar- tinus Al de leden worden verzocht hunne kaart mede te brengen. Allerhande nieuws, «ar GEDENKENIS prentjes voor de Eerste Communie, .met tekst naar keus, te beginnen van fr. 5,00 d 100. Tc verkrijgen ten Bureele van De Den derbode, Korte Zoutstraat, 31Aalst. AALST. Eerlijke vinder. Een veertiental dagen geleden had zekere Joannes Coppens van Vlierzele alhier op onzen zalerdagschen merktdag eene som verloren van 40 fr. Nu het was gevonden door het kind van Desideer Van der Stockt, tapissier, Molenstraat en werd aan den verliezer teruggegeven. AALST (Miilbeke). In den nacht van Vrijdag tot Zaterdag werden er konij nen gestolen bij Camiel Cleemputte. land bouwer te Mijlbeek, Oud n Dendermond schen Steenweg. De werkvrouw werd verdacht en de Policie deed een onderzoek. Weldra vernam men dat ze des Zaterdags ter markt konijnen had verkocht en hier over onderhoord begon ze met liegen doch eindigde met bekennen. A LST (Schaarbeek). Zondag nacht drongen dieven in het kasteel Ter- linden, bewoond des zomers door M. Jelie, en roofden den looden darm der pomp Verder poogden zij in een der beneden plaatsen te dringen door het inslagen of uitsnijden van een vensterglas doch ze wer den gehoord en op de vlucht gedreven. De groote schotsche schepershond van Prins Albert, die de kleine prinses José alle daged op hare wandeling in landau vergezelt, is te Brussel door een auto over reden. Het beest was gewoon tusschen de wielen van het rijtuig, zelfs tusschen de pooten der peerden door te loopen, maar tegen de razernij der autos was het niet bestand. De hond kwam levend, maar mankend onder de auto uit Hij werd in den Landau geplaatst en door het weenend prinsesken naar het paleis terug gebracht. Over een paar weken heeft men mel ding gemaakt van het feit dat een gewezen wisselagent van Schaarbeek, C genaamd, vernietigde titels opnieuw in omloop had gebracht en hiervoor aangehouden was. Na deze aanhouding kwamen bij 't par ket nog verschillige klachten in tegen C. die, werd gezegd, met eenige medeplich tigen, wier namen zelfs werden genoemd, eene soort vennootschap uitmaakte voor het verkoopen van gestolen titels. Men voegde er bij dat eenigen hunner reeds van over maanden hadden meêgeholpen aan het uitgeven van valsche 50 frankbiljetten. De onderzoeksrechter die zich reeds met de zaak C. bezig hield, werd nu ook gelast met het controleeren dier beschuldigingen. En Maandag namiddag werden talrijke mandaten van huiszoeking geleverd, zoo voor Brussel als voor het binnenland. Na die huizoekingen werden vijf personen voor den onderzoeksrechter gebrachten onder dezen den eignaar van een hotel na bij de Noordstatie, een tooneelzanger, die des morgends te Brussel was aangebracht uit Gent, waar hij aan eenen schouwburg verbonden is, een koopman in metaal en twee bookmakers. Een dezer laatsten werd opgepikt op de koersen van Vorst. Men heeft in hunne woningen verscheidene papieren aange slagen, waarop geheimzinnige notas waren aangeteekend, alsook een uitgebreide brief wisseling. Bij twee hunner vond men een aantal Rumeensche nikkelstukken, vermoedelijk voorkomend van het tonneke, dat over een jaar of drie in de Groendreefatatie werd ge stolen, en dat door ons muntfabrielc naar Rumenië was gezonden. Maar het dient opgemerkt te worden dat, daar de dieven dit geld in omloop hadden gebracht, en nog al veel menschen te Brus sel zijn, die Ruineensche nikkelstukken bezitten. Of nu de zaak der waardeboze titels en de valsche bankbriefkens hier mede een stap vooruit heeft gedaan, wordt niet gemeld. Tijdens eene lijkplechtigheid, die in een kerk van Heimet Schaarbeek) plaats had, meende de eerw. h. pastoor op te m' rken dat rook zich door het gebouw verspreidde. Hij deed het den koster op merken en deze, de zaak onderzoekende, bevond dat er een begin van brand was ontstaan in een keldervertrek, dat gebezigd wordt voor het smelten van kaarsenwas. De pom iers van Schaarbeek wirden ge roepen en deze hebben, zonder eenige paniek te veroorzaken, het vuur uitgedoofd Er moet nogal veel schade aangericht zijn De kerkbezoekers vernamen eerst na den dienst wat er gebeurd was. Zaterdag avond, rond 9 uren, zagen de verbruikers die te Desselgem in het Ge meentehuis waren, dat de vlasschuur van Remi Ameye vlashandelaar en herbergier In de Sleutels, Dorpplaats, begon te branden. Terstond werd de brandklok geluid en Ameye die met zijn gezin reeds te bed was, opgeklopt. Op eenige minuten stond de schuur, welke opgepropt was met ongeboot vlas, in laaie vlammen daar was volstrekt niets te red den. Eene groote vlasschelf die in de nabij heid stond ging ook de prooi der vlammen worden, wanneer uit de toegesnelde me nigte moedige mannen op den vlasschelf sprongen de bundels afwierpen, terwijl an deren het vlas verder wegdroegen dat werk was op eenige minuten volbracht. Opeens begon de paardenstal ook te bran den met veel moeite kon Richard Ver- schuere, landbouwer en gemeenteraadslid, het paard redden. Terwijl anderen de zwijnen en het vee redden, zijn de paardestal en de varkens koten ook vernield Plots deelden de vlam men zich mede aan het zwingelkot en andere gerieven van Odo Anckaert, welke ook met alles wat het bevatte, de prooi der vlammen werd een boom in de nabijheid onderging hetzelfde lot. Daar er groot gevaar bestond dat de huizen van Ameye en Anckaert ook zouden afbranden, stelden moedige redders alles in het werk om zulks te voorkomen waar zij dan ook eindelijk met groote moeite in gelukten. De afgebrande gebouwen, eigendom van Ameye, zijn tot tegen den grond vernield, alsook 8000 kilos ruw vlas, zwingelmolen, trimmel raapmolen, strooi, alam, enz., enz., is de prooi der vlammen geworden. De brand woede geheel den nacht. De schade bedraagt verscheidene dui- zende franks, door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekend, maar men denkt aan kwaadwilligheid. De werklieden hadden tot 8 uren in de schuur vlas geboot en niets bemerkt toen zij voortgingen De gendarmen van Waregem zijn zondag voormiddag een onderzoek gaan instellen. Het parket wordt verwacht. In den Ferdinanduspolder te Ant werpen, werden twee kerels gezien die dra gers waren van platen zink. Agenten zon den er de politiehonden Due en Milord op af en die twee hadden het spoedig zoodani» geschikt, dat geen der beide kerels nog een duimbreed durfden verroeren. Het waren twee jonge nietdeugen Leon Van der H. en Lod De B., 16 en 17 jaar oud en woon achtig in de 7e wijk zii hadden de platen zink van een houten afdak gerukt. Fritz, een andere politiehond, heeft aan de Aziadok zekeren Corn. W. uit de ioe wijk gesn pt, die van wagons kolen robberde. Een erg ongeluk is maandag morgend rond 8 uren. te Hoboken, op de Chantiers Nuvals, gebeurd. Eene 8 meters hooge stelling is gebroken, 4 werklieden die er zich op bevonden meêslepende. De ge naamde Frans Van Hees, 20 jaar oud, werd voor dood opgenomen en daar het gasthuis gevoerd er is groote vrees voor zijn leven. Jef Van Dyck is min of meer erg gekwetst aan het hoofd hij kon, na verzorging, naar huis geleid worden. Wat de beide andere werklieden betreft, zij hebben slechts lichte kwetsnren opgeloopen. Het wordt fel be sproken dat de ongelukken op die zaak toch zoo talrijk zijn. Een arsenaalwerkman van Mechelen, Jos. Van i-oyer, die met zijne moeder te Muysen woonde, was eenig geld schuldig aan eenen dorpsgenoot, M. Torfs, herber gier en aannemer, die aan zijne woning eenig herstellingswerk had verricht. Van Poyer, van zijnen kant, had 65 fr te ontvangen van Torfs, voor meubelen, die hij gemaakt had. En Maandag bood hij zich in de herberg van Torfs aan, om dit geld in ontvangst te nemen. Torfs stelde eene nieuwe samenkomst vast, om de wederzijdsche rekening te rege len. Maar dit werd, naar het schijnt door Van Poyer zoo euvel opgenomen, en hij deed eenen uitval, zoo hevig dat de drie zonen van Torfs toeschoten en partij voor hunnen vader trokken, den werkman buiten stampten, en hem mishandelden. Van Poyer werd uit hunne handen verlost door eenen aardewerker die hem vergezelde. Met deze bezocht hij nu nog een paar her bergen, waar hij kloeg van hevige pijn. Een geneesheer werd geroepen deze bevond dat zijn linker schouder ontwricht en twee zijner ribben gebroken waren. Hij stierf Donderdag. Het parket beval eene lijkschouwing en uit deze bleek dat hij niet aan de toege brachte wonden, maar aan eene longziekte was gestorven. De zonen van Torfs, die ondervraagd werden, beweeren dat zij Van Poyer niet gestampt of geslagen, maar alleen buiten geworpen hebben De moeder van den gestorvene, eene 72jarige vrouw is doodelijk ziek van ont roering. Nog niemand is voorloopig aangehouden. Sedert eenigen tijd bestond er on- eenigheid tusschen verschillende inwoners van Velsike en de familie Michiels, van Scheldewindeke. Zondag ontmoetten zij elkander in deze laatste gemeente en een hevige twist ontstond. Die van Velsike waren een viertal sterk. Michiels was vergezeld van zijn zoon Pros - per. Van woorden ging men tot daden over en weldra viel de zoon Michiels dood ten gronde. Hij had niet min dan acht messte ken in het hoofd De vader werd ook erg mishandeld, maar niet doodelijk gewond. Wanneer de gendarmerie met geburen Ier plaats kwam hadden de moordenaars de vlucht genomen, maar zij werden eenige uren later aangehouden. Het slachtoffer is nauwelijks 22 jaar oud. De gemeente Thollenbeek, op de zuidelijkste grens van de provincie Brabant, wordt bewoond door een aantal van die kerels, welke men in Henegouwen Longues Pennes noemt en die voor niets terugdein zen wat slecht is. Zij zijn, volgens omstan digheid, wildstroopers, huisdieven, oproer stokers, en zij verspreiden zich gemakke lijk in den omtrek, omdat zij meestal voor zien zijn van werkmansabonnementen op den spoorweg. De burgemeester van Thollenbeek had, om aan zekere nachtelijke oploopen een einde te stellen, de sluiting der herbergen om half 12 bevolen. Een herbergier die nu door een aantal van bovengemelde kerels gesteund wordt, trotseerde het bevel des burgemeesters, zoo dat de policie en eindelijk de gendarmen de drinkers moesten buiten zetten. Maar de kalanten trokken revolvers te voorschijn, waarop de gendarmen hunne carabijnen losten. Een der mannen werd in het hoofd getroffen, viel en stierf Zaterdag in het gasthuis van Edingen. Den volgenden nacht rond 12 uren hoor de men vóór het huis van den burgemees ter eene zware ontploffing. Toen men kwam zien vond men rond het huis nog andere dynamietkardoezen, zoodat het huis met totale vernieling bedreigd was. De eene ontploffing heeft reeds de muren doen bersten en meubelen en spiegels doen breken Gelukkig is niemand getroffen door die ontploffing. Het parket van Brussel is ter plaats ge weest met eenen professor van vuurwerk kunst. Zaterdag nacht werd te Oud-Turn hout een diefstal gepleegd, die van eene grooie stoutmoedigheid getuigt. Te midden in 't dorp, tegenover de tramhalt woont Ferdinand Spaepen, die werkzaam is op de cimentfabriek van Raevels tevens, houdt hij kleergoedwinkel te Oud-Turnhout Za terdag nacht hield zijn werk hem op de fabriek. Hebben die dieven dit geweten t Althans toen vrouw en kinderen alleen te huis waren is de brutale diefstal gepleegd en dit op de volgende ongewone wijze De schelmen, die met drie of vier moeten ge weest zijn, maakten, op de hoogte van den grond, eene opening in den muur van d n zijgevel met er de steenen uit te bre ken toen de opening zoo wat 40 cm. hoogte op 40 cm. breedte had, groeven zij in hori zontale richting een hol, dat alras onder den vloer van het huis uitliep. Een der schelmen kroop in dit hol, werk te zich omhoog, brak een 2otal plaveien uit den vloer en kwam toen in de woning terecht onder eene kas Toch geraakte hij binnen ondanks dit beletsel. De andere die ven volgden hem langs die loopgracht. In huis moest een hunner de wacht gehouden hebben voor de slaapkamers terwijl de an deren werkten. De meubels werden open gebroken en men roofde al wat onder de handen viel. Zoo stolen zij uit eene kas 80 fr. in geld, meest in vijffrankstukken. In den winkel werden ook talrijke koopwaren gestolen zoo als kleeren, als ook menig vuldige Btoffen en lijnwaadstukken. De bewoners hebben van heel die in braak niets gehoord en hebben den diefstal eerst zondag morgend ontdekt. Ondanks het gedurig verkeer dat daar dag en nacht plaats heeft, is er niemand die iets gezien of gehoord heeft, zoodat de dieven onge merkt hebben kunnen werken. Een onder zoek is ingesteld. Heel onlangs heeft men te Lier een voetbalspel ingericht- Zondag traden de leden in hun nieuw strijdperk op de Kloos- terheide, de aangenaamste en de gezondste streek van den omvang der stad. Eensklaps viel een der spelers en stond niet terug op hij had zijn scheenbeen gebroken het wilde nog pijnlijker treffen, dat hij neder- stortte juist voor de voeten zijner moeder, die tusschen de toeschouwers het spel met belangstelling gadesloeg. De gekwetste werd npar het S'e Elisabeths gasthuis ge voerd, 'waar hij in koningskamer door twee geneesheeren verpleegd werd. Tijdens den rusttijd vermaakten zich maandag morgend te Deinze de igjarige De Volder en zijn makker Pollet, beiden werklieden in de olieslagerij van M. Pien, met worstelen. De Volder viel in eenen hoop lijnmeel en zijn gezel kwam boven op hem terecht. De beide jongelingen waren onmiddelijk bedolven onder eene groote massa, lijnmeel dat toestroomde. Alhoewel de oudere werklieden onmid delijk toesnelden om hulp te bieden, was het reeds te laat. De Volder was verstikt en Pollet kon slechts met moeite gered worden. De Volder, die een slecht nummer getrokken had, moest in October binnen gaan. - Men heeft te Charleroi een zon gen zinnelooze in veiligheid moete gen Deze man beweerde bestuui openbare veiligheid te zijn en van ui land den moordenaar van Anneke E hebben opgevolgd. Waarschijnlijk ii veroordeeling van den meisjesmoo Belle, te Bergen, die den ongeluklc streek heeft gebracht. Hij bewet vlagen van zinneloosheid getroffen den, zoo dikwijls hij denkt aan g- dige zakenOok had hij een portrei schillige dagbladartikels over Annel in den zak. De jonge student, die te! eenen aanval van alcoolwaanzii makker vermoordde op de gruwel^ nier welke wij hebben doen keonet dervraagd door den onderzoeksrecht denkt dat hij onverantwoordelijk zal gesteld worden, voornamelijk om schrikkelijke kalmte die hij betui spreekt van de zaak als iets heel gi die hij zich nog zeer onbepaald h en waarover hij niet het minste sp: Hij ziet de personen, die hij ontmet neer hij naar het verhoor wordt gr vrijpostig in de oogen Te Rixensart werd de eerw. toor der gemeente door den tram os De priester werd hierdoor zeer erg been gewond, zoodat men dit tf knie heeft moeten afzetten. De gemeente Braine-le Chit, Nijvel, is het tooneel geweest van: schrikkelijk drama. De gemeente-hulponderwijzer, 1 D., scheen sedert eenigen tijd tel geestesverzwakking. Hij had des: ziekteverlof bekomen en was voo met zijne vrouw op reis te gaan. Deze, die zelf aan zwaarmoedij dende was, had reeds meermaals moord gesproken en hare ge scheen besmettelijk te zijn, wam man werd op den duur deelgenoot manie Niet dat hij aan eigent dacht, maar hij moedigde zijne vr zeggende dat zij te veel leed, dat k een last was en noch de een noch c scheen zich een oogenblik om het ner drie kinderen te bekommeren. Zondag morgend had de man e deling van een uur gedaan. Toen: kwam lag zij nog te bed. Hem ziende, kloeg de vrouw lijden ondragelijk was en dat het te sterven. De onderwijzer zeg: maar nam een geweer, mikte vrouw, schoot en trof haar vlak it hoofd. De vrouw was dood. Geen kreet had zij geslaakt. Met de grootste kalmte zette dt geweer in eenen hoek en ging, burgemeester, zeggende dat hij was, zijne vrouw uit het lijden t geholpen. De burgemeester geloofde het begin niet en ging zich eerst in ning overtuigen of hij wel de was: gesproken. Toen hij het droevig tooneel hs werd het Gerecht verwittigd en wijzer opgesloten. Het parket 1 plaats een onderzoek gedaan. De drie kinderen zijn door fan aangetrokken. Twee gendarmen van Verre eenen gevangene te vervoeren, ha dezen laatste plaats genomen i° presBtrein, die rond 9 en halfuret nel van Pepinster doorrijdt. Een darmen had zich op dit oogenblii W. C. begeven. De gevangene, anderen gendarm alleen gebleve gaf dezen eenen slag op het hoofd, deed bedwelmen en met eene vlu| men van den stoutsten kunstenc zou durven verwachten duwde fc hoofd de portelruit in stukken en e blik later was hij in het vrije vel: dere gendarm zag hem opstaan baar ongedeerd wegloopen zoo loopen kon. De gendarmen dedenl van het alarmsignaal den trein ati' gingen op zoek naar den vluchtek vruchteloos. Hij werd niet meerg Frankrijk. Eene dievenbende. Een: Fransch- Belgische dievenbende aard van de bmde Pollet, is in derdepart:.ment, op de grenzen, werk. Elke week pleegt zij tal 1 stallen, 't zij in de groote hoevi: in werkmanswoningen. De bt plunderen vooral de kiekenKoten* nenhokken. Meer dan 5o dezö zijn leeggestolen te Winnezele, kerke en omliggende. De ge doen een onderzoek en hebben t kerke eenen hoeveknecht aangt die deelmaakt van de bende. Engeland. Nu dat football zulken groots uitgang in België heeft gemaak misschien niet misplaatst eenige' neer te schrijven over de kolos» lariteit van football als een spel Engeland. De strijd voor de E' schaal is bijna ten einde en Zond den de twee halfslot matches f Een match werd te Liverpool t clubs van Newcastle en Fulham terwijl een andere in Londen plai tusschen Southampton en Wolw ton. Op deze twee matchen waren minder dan 96.000 toeschouwen zamt-n Liv. st. 2790 (bijna 75,000 komgeld betaalden. Om tot de den te geraken, heeft ieder der vier clubs haar match moeten winne: vier eerste ronden. De matchen' schaal zijn tot hiertoe door i,56i,>' schouwers bijgewoond geeweest e

De Denderbode | 1908 | | pagina 2