EEN VERMOGEN Zoudagrust. Lezers! ;'ee,k! w='d=» w,«- Hopteelt in Engeland. In dien onze hopboeren nog klagen over de te geringe geldopbrengst der hop teelt, in Engeland ziet het er niet liever uit. Daar ging do hopteelt dit jaar ook slecht. Volgens een confrater heeft men in Kent, waar men zooveel hop ver bouwt dat dit graafschap algemeen als het hopgraafschap bekend staat, nogal wat velden omgeploegd, want het ge was loonde de moeite niet. De protec tionnisten doen nu hun best om de Ken tenaren op hun hand te krijgen. Het is de vreemde hop, zeggen ze, die ze ten gronde richt. Er moet een flink invoer recht op de buitenlandsche hop gelegd worden. Er is eene commissie uit het Parlement benoemd om den toestand te onderzoeken. Onze achtbare Volksvertegen woordiger, M. Woeste, sprak ter ge legenheid der beraadslaging over de begrooting van 't Ministerie van Kuns ten en Wetenschappen een hoogst merk waardige redevoering uit, in de welke hy de weldaden van het godsdienstig onderwijs deed uitschijnen en ook op de noodlottige gevolgen wees van het ver wereldlijkt onderwijs, 't is te zeggen, zonder God. Hij bewees andermaal dat wij, catholieken, het recht moeten heb ben onze kinders een godsdienstig on derwijs te kunnen geven. De vrije ca tholieke scholen hebben zoowel dan de offlcieele scholen recht op de gunsten der Regeering. Waarlijk spijtig is het dat we ons bij die flauwe schels moeten bepalen cener redevoering welke zelfs door de hard nekkigste tegenstrevers van 't gods dienstig onderwijs werd bewonderd en de volgende verklaring van socialist Vandorvelde uitlokte De heer Vandervelde. Wij luis terden zonder hem te onderbreken, naar de redevoering vaD den heer Woeste die ons allen zulk merkwaardig voorbeeld geeft van wilskracht on volharding; hij overmeestert zijne ongesteldheid om hier zijne oude overtuiging te komen verdedigen. Ik herhaal het, zijn voorbeeld is voor ons allen bewonderenswaardig. (Zeer wel van alle zyden). Ziedaar eene openbare hulde gebracht aan onzen Woeste welke de belache lijke zeeveraar van Chipka, door al zijne vischwyfsche beleedigingen en verach telijke lasteringen niet vernietigen kan Geen vogeltjes de oogen uit branden. Een treffend smeekschrift is door blinde kinderen, verzorgd in het gesticht van Woluwe, aan de Regeering, Kamer en Senaat gezonden. Zij bidden de Wetgeving krachtig tusschen te ko men om hot uitbranden der oogen van de vogeltjes te beletten. Dit eenvoudig en treffend verzoekschrift eindigt als volgt Wij bidden UEd. ons, blinden, eene wet te verleenen waardoor het blinden der vogelen verboden is. Bloemen bewaren Mag men het vakblad Le Reveil agricole - geloo- ven, die het recept van eenon bloemist ontving, dan zou het zout voor de bloe men dezelfde bewarende hoedanigheden bezitten als voor vruchten en vleescb. Het volgende recept moet uitstekend zijn, voor het bewaren van rozen Pluk de rozenknoppen als ze op het punt zyn van open te gaan maar nog niet open zyn en laat er den steel aan zitten Laat boven het vuur wat zout drogen in eon pannetje dat zout wordt dan een zeer fijn poeder en volkomen droog. In een blikken doos wordt nu een onderlaag van dat zout gestrooid en daarin legt men de rozenkuoppen zoo danig, dat ze elkander Diet aanraken. Vervolgens wordt alles met zout bedekt en do bus hermetisch gesloten. Wil men nu versche rozen hebben, al ware het verscheidene maanden later, dan haalt men de rozenknoppen voor den dag, die er uitzien alsof ze totaal verdroogd zijn het onderste tipje van den steel snijdt men af en de knoppen zet men nu in cone vaas met water ge vuld. Allengs herleven de knoppen en gaan open. 't Is gemakkelijk te beproeven, en geeft de proef niet den verwachten uit slag dan is er slechts een handjevol zout verloren. De gekken zijn altijd gereed om zich kwaad te maken en om te denken dat men met hen den spot drijft. Gij moet nooit het schertsen wagen, zelfs het zoetste en het meeBt toegelatene, tenzij met beleefde lie den of met deze die verstand hebben. PA6CAL. Groene tweezak. Op den buiten vaart Groene Pie uit tegen liberalen en socialisten ze zijn, volgens hem, schelm, dief van onze vrijhederi 't zijn godsdiensthaters, godverloochenaars, enz. enz. En zoo krijt hij nu zijne vroegere vrienden en bondgenooten uit. Integendeel in de groene gazetten, vliegende bladjes, enz. geen woord tegen liberalen en socia listen, 'tis al op den kap der catholieken dat het dondert. rum. Nu, indien hij 387 stemmen min had bekomen, hij kwam er met eene buis van af. Ware M De Backer in leven gebleven hij ware ook niet gekozen geweest, want meer dan 800 stemmen werden door catho lieken aan de groene candidaten gegeven uit loutere medelijden voor de Weduwe en hare 7 minderjare kinders Catholieken welke hun gansche leven De Backer had den bestreden, stemden dan uit medelijden voor de groene candidaten De plechtige belofte van Groene Pie van aan Me De Backer, de weduwe van hunnen helaas te vroeg overleden vriend, een jaarlijks hulpgeld van 1000 frank te betalen, heeft er velen verleid.... En wat is er gebeurd Groene Pie heeft zijn woord niet gehouden, hij stelde O en droeg alles meê 't Doet toch een maal stopte hij. ter statie v«n Denderleeuw, twee goudstukjes van 20 frank in de hand van M* De Backer En dit is alles 1... Moirf* poenen zÜn volop aan'tmeetiugen geven. Zoo kwam het dat we het genoegen hadden ze hier Zondag ook te kunnen afluisteren. Ik zeg het genoegen en niet zonder reden, 't Is inderdaad leutig ze te hooren donderen tegen de liberalen. Geweldig hebben ze zich uitgelaten over Rens en zoo duchtig getrommeld op de karkas der Vijf Ezels-compagnie uit Aalst, dat het ons geenszins zou ver wonderen te vernemen dat men aldaar den Maandag morgen nen veearts in den stal geroepen heeft om do wonden der langooren te verzorgen. Aardige jongens, die groenen. Tot over enkele maanden gingen ze hand in hand met de blauwselmarchands en nu liggen ze overhoop als kat en hond. Toen ter tijd schilderden Pie en diens trawanten de liberalen af als zachte lammekens in stad en dorp bewogen ze hemel en aarde ten voordeele der geuzen en heden bazuinen ze uit dat die mannen slechts het vel hebben en van binnen grijpende wolven zijn. Pie beeft voor zijn zetel en daarom wil hij met helsch geweld de schapen door hem ver loren geleid op blauwe wegen op de groene terug brengen. Allo Peer smeer uwe schepschoenenEn avant en route Mogen we weten waarom Renéken van Erondegem niet afgekomen was Te Bambrugge liet hy ziel» ook niet zien Laat hem eens kennis maken met uwe laarzen even als vroeger den baas uit de voormalige «Blauwe Duif» van Erpe. Dat zal hem tot gehoorzaamheid dwingen. Luistervink. KIESKIiOIVIJK. De Flandre Libérale meldt met ge noegen aan hare lezers dat de liberale pro paganda den grrrrrootsten bijval geniet in het arrondissement Dendermonde. Zondag laatst, zegt het blad, spraken de liberale candidaten Leonce Ducatillon en Maurits Boddaert te Schellebelle en te Cherscamp. De Flandre zegt niet in 't bijzonder, hoe groot de liberale bijval in deze twee gemeenten geweest is. Daar wij er 't fijne van wilden weten, zijn w i op inlichtingen uitgegaan en zie hier wat wij vernomen hebben Te Schellebelle waren de toehoorders in de liberale meeting ten getalle van acht, waaronder zes personen van Wetteren en twee, zegge twee, van Schellebelle Als de bijval in verhouding overal zoo groot is a 8 te Schellebelle dan is M Van Damme, meer dan zeker van zijne buis. Zondag werd te Schei lebelle ook eene catholieke meeting gegeven, en daar was de zaal te klein om het volk te bevatten. De liberalen zijn te vreden, zeggen ze de catholieken ook, wees er zeker van MOORSEL. Op Zondag 12April, om 3 ure namiddag, onmiddellijk na het lof, vergadering voor de catholieke kiezers in de meisjesschool. De heeren advokaten Rom. Moyersoen en Bosteels zullen er het woord voeren. De kiesstrijd voor Kamers en Provincie 19 geopend, toont allen door uwe tegen woordigheid dat gij verkleefd zijt aan de Catholieke Partij Hierdoor zult gij ook een blijk van aanmoediging geven voor uwe aanvoerders die hun machtig talent en tijd ten pande stellen voor de zegepraal onzer Catholieke zaak. En liegen en nog liegen ia 't wapen van Groene Pie. Zoo kraamt hij weer gister Vrijdag 3 April uit dat met duizenden volksjongens van ons land in Congo hun leven zullen moeten laten. Wie die domme groene pil slikt is een voudig een uil die niet weet dat onze Grondwet verbiedt dat er een enkel Belg, militair of burger, tegen wil en dank, naar Congo kan gezonden worden. Maar wat wil men toch de groene socialisterij heeft nooit anders gesteund dan op leugentaal, bedrog of ellendige volksfopperij Al die domme leugens en bluf zullen de Groene tweezak niet redden van de buis die men hem aan 't bereiden is. M Rens, schrijft hij, is herkozen zonder eenige n moeite, ik die maar 700 stemmen over had. ik moet met mijn achtbare vrienden op de banden passen maar de toestand staat goed Inderdaad Groene Pie bekwam maar 772 stemmen meer dan het vereischte quo- Provinciale Kiezing van 14 Juni 1908. Het Midden-Comiteit der Catholieke Vereeniging des Cantons van Aalst, ver gaderde Zondag II. ten lokale - Kring De Eendracht te Aalst, om maatrege len te nemen in vooruitzicht der aanst. Provinciale Kiezingen. De Vergadering ging vooreerst over tot het aanstellen van een Voorzitter ter vervanging van wijlen den betreurden heer Baron Leo de Bélhune. De heer Rudolf Eemau, Lid der bestendige De putatie, Ondervoorzitter, werd met een parigheid aangewezenals Ondervoor zitter, ter vervanging van den heer Eeman word aangesteld den heer Desi- deer Do Wolf, Aalst. De heer Voorzitter deelde meê dat het Cantou van Aalst 6 Provinciale Raads leden te verkiezen heeft en dat, volgens 'tcantonaal Reglement, drij candidaten door stadscho kiezers en 3 door dezen der landelijke gemeenten worden aan gewezen. De heeren gekozenen van de landelijke Gemeenten zijn de heeren Blancquaert, Schepen Lede, De Vis Karei, Aalst en Schelstraete. Burgemeester, Oordegem. als werkende leden en B. De Clippele, Burgemeestor, Vleckem, als plaalsver vangend lid. De heeren Blancquaert. Schelstraete en De Clippele, hebben laten weten <lat ze uil hooide, van ouderdom of zieke lijkheid, geenc candidutuur meer aan nemen kunnen dus de heer Ch. De Vis alleen aanveerdt de vernieuwing van zijn mandaat. De gemeentelijke comiteitcn zullen dus moeten overgaan tot de voorstelling van voorloopige candidaten uitterlyk vóór 13 April aanstaande. De heeren gekozenen der Stad van Aalst zijn de heeren Rud. Eeman, Felix De Hert en Rom Moyersoen, beiden Schepen te Aalst als werkende ledenen de lieer Modest Lacompte. Geneesheer, Aalst als plaatsvervangend lid. De lieer Rom. Moyersoen. vierde can- didaat voor de kamerkiezing ziet af van de vernieuwing van zyn mandaat van Provincieraadslid. De Sectiën der Stad van Aalst zullen dus ook moeten overgaan tot de voor stelling van voorioogige candidaten tot vervanging van den heer Moyersoen uitterlijk vóór 13 April aanst. Naar luid van het reglement hebben ten minste 5 Afgeveerdigden het recht een voorloopige candidaat voor te stelten. De algemeene vergadering der heeren Afgeveerdigden tot de aanduiding der definitieve candidaten zal plaats hebben op Zondag 26 April aanst. De Bond der velorijders onzer Provincie, heeft in algemeene verga dering van Zondag 11. besloten in de provinciale kiezingen decath. Candida ten te bestrijden bezonderlijk in de Cantons van Aalst en van Nederbrakel. Wat Aalst betreft er zal veel volk komen naar kijken. Gemeente Meorsel. Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia. LUISTERRIJKE VERTOONIIVGEIV op Maandag 20 April (2n Paaschdag) en Zondag 26 April 1908, om 4 uren, in de Groote Zaal der Meisjesschool. OP VOtRIN G 1. Karei Stuarts laatste oogenblikken, geschiedkundig drama in drie bedrijven. 2. Een bezoek aan Boer Snik, kluchtspel in één bedrijf. Programma's volgen. De feesten zul len eindigen voor het vertrek van den laat- sten trein. De SchrijverDe Voorzitter, A. REYNTENS. G DE MEYER. Stad Aalst.-Werkbeurs Vragen door de werklieden. Goede schrijnwerkers Fabriekwerkers en Daglooners. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogw. heeft benoemd Zijne Hoogw. heeft onderpastoor be noemd te Sint-Jan-in-Eremo, den E H De Troyer, J., priester in het Seminarie. St-Alartensgilde. Op Zondag 5 April, ie Communiedag, zullen de Leden, zooals verleden jaar, aan de deuren der St-Martenskerk eene geldin zameling doen ten voordeele van hetVolks- venster. Iedereen zal voorzeker mild willen bij dragen voor dit kunstwerk, dat den luister van onzen prachtigen tempel nog zal ver- hoogen. Kerkelijk nieuws. KERK DER THERESZANEN VOLLEiM AFLAAT Ier gelegenheid der Gedurige Aanbtdding van het Allerheiligste Sacrament des Autuars, den Maandag 6 April ORDE DER DIENSTEN: 'b Morgens ten 6 uren, de eerste Mis. Ten 9 uren, de solemnele MiB. '6 Namiddags ten 5 uren, het Lof, met Fransch Sermoen en Te Deum. AALST. De maandelijksche Verga dering voor de Huismoeders der H. Fami lie, zal plaats hebben Maandag aanstaan de, om 2 s/»ure» de Kerk van Sint-Mar- tinus Al de leden worden verzocht hunne kaart mede te brengen. Komt le vortuchijnen AwyiL Hulde aan den gevangen Ij c-C Paus Ko ing Pius X. bij 1 fl.i& m'> gelegenheid van zijn gulden priesterieest 1858-1908. Feestlied voor zang met kla vierbegeleiding Vlaamsche en Fran6che tekst. Muziek van Ach. Van Wassen- hove. Uitgegeven ten voordeele van Z. H. den Paus Pius X Prijs netto fr 1.75 zang alleen fr. 0.50 Te ver krijgen bij de Uitgevers B. A. Beyer, 14. Brabantdam, te Gent. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 5 April 1908, M. De Waele, Kerkstraat. Allerhande nieuws. <mr GEDENKENIS prentjes voor de Eerste Communie, met tekst na .r keus, te b< ginneu van fr. 5,..o de 100. Te erkiijgen len Bureele van De Den- derbode, - Korte Zouistraat, 3i, AaJst. kulMl «-11 oiiili^<£eii«l«- koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt 19. te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitvcr- koopers. Men aanvaardt alle reparation. AALST. Vrijdsg morgend, om 5 uren, heeft men uit den Dender tusschen de Zeebergbrug en het Sas, het lijk ge trokken van den genaamden Remisius Van Imachoot, geboren te Wetteren in 1868. Van Imschoot was socialist, een zwer ver, gescheiden van zijne vrouw en die,door zijn aardig gedrag, van geen hout nog wist pijlen temaken. Men moet veronderstellen dat hij zich gezelfmoord heeft want hij had zijn militaire dienstboekje en zijne klak op den oever geleid. Brandramp te Lede. Woensdag namiddag rond 3 u. 20 m. is er brand ont staan, ter wijk Vijver, in eene tweewoonst betrokken door Alois Denneborg en Jozef Rombaut, landbouwwerklieden. Het vuur werd eeret bemerkt ter woon van Rombaut. Niemand was thuis en de geburen moesten deur en vensters instooten om binnen te geraken. De brandspuit was tijdelijk ter plaatB doch ondanks iedereen behulpzaam was, bleven er na een half uur nog slechts roo- kende puinen over. Bijna al de meubels, kleeren, een groote hoeveelheid patatten, plantgoed, strooi, landbouwalem en een koffer van Denneborg zijn in den brand gebleven. Oorzaak onbe kend er bestaat verzekering. Ut 'wezen 30 jaren ondervinding hebben bewezen dat de slijmverdrijvende Pil Walthéry het eenige purgeermiddel is om de slijmen en de onzuiverheden van het bloed te vernietigen 1 fr. overal. OKEGEM.— Misdaad. On langs werd het lijk van Severien Huyle- broeck, te Okegem uit den Dender opge- vischt en het parket van Audenaarde is overtuigd dat de ongelukkige 't slachtoffer is eener misdaad. Aan 't hoofd zijn ver scheidene wonden bestatigd die door een val niet kunnen veroorzaakt worden. TYPHI'S. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, t te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Vergiftigd. Men leest in een Gentsch blad het volgende zonderling ver haal Donderdag avond, ontmoette een poli- cieagent in de Zuidstraat, een man. die schrikkelijk scheen te lijden. Hij sprak den onbekende aan en deze verklaarde, dat hij schielijk door brakingen was overvallen en dat hij zich niet bij machte gevoelde om weer naar huis te keeren. De agent deed de man naar het gast huis voeren Daar bestatigde men dat hij al de kenteekens van vergiftihing had. H De ongelukkige zegde dat hij in eene herberg aan de Zuidstatie een glas bier was gaan drinken en dat hij" zich kort na dien onpasselijk had gevoeld. Meer kon hij niet zeggen, viel in be zwijming en stierf eenige minuten nadien. d Papieren die men op hem vond, dui den aan dat het zekere Emiel Theelens was, voerman, woonende in de Rembrand- straat, gehuwd en vader des huisgezins. n Het parket heeft de lijkschouwing be volen. Vreeselijke kwelling van alle nach ten. De ondervinding van eenen inwoner vari Hoei. Hoeveel slape- looze nachten heeft het prikkelend, grie vend en het om zot wordend speen u doen doorbrengen Welke marteling veroorzaakt het u ge durende den dag Het is nutteloos dat gij eene menigte vermeende middelen gebruikt hebt en noch tans er bestaat een zeker middel, want lees hetgeen er eenen uwer medeburgers over zegt. M. Emile Dantinne, wonende Thiers au Preter k la Sarte, zendt ons eenige inlich tingen ten dien opzichte,ons veroorloovende ze kenbaar te maken Hij schrijft ons Hoei, 12 Sept. 1903 Ziedaar twintig jaren dat ik van 't speen lijd en tot heden had ik nog geen krachtig middel gevonden, ik heb uwe Foster's Zalf verkocht te Aalst bij M. De Valkeneer, apotheker, drie maal gebruikt en ik was reeds verlicht, ik heb de verpleging nog eenigen tijd voortge zet gedurende nog ongeveer acht dagen en sinds heb ik bestadigd dat die vreeselijke kwaal teenemaal verdwenen was. Den 2 Aug. 1904, 't zij elf maanden daarna, verklaarde ons M. Dantinne nog altijd zeer tevreden te zijn, want hij was nog altijd genezen denkt toch eens na, zegde hij ons, zulks kwelde mij reeds sinds den ouderdom van 17 jaren en ik ben er thans 37 Het hinderde mij al gaande, al staande, al werkende, zelfs des nachts al liggende leed ik ook heden dat ik niet meer lijd, en dat ik mij zoo wel te pas voel wil ik dienst bewijzen aan degene, die aan dezelfde kwalen lijden Ik verklaar het bovenstaande w^aren veroorloof u het ken baar e maken. De huid is eene der wijzen waarop onzui verheden uit het gestel gevoerd worden, maar zij is aan bijzondere ongesteldheden, die haar werk beletten of tegenhouden onderhevig en deze moeten in 't bijzonder behandeld worden Eenige van deze ziekten zijn Eczema, Speen, Roos, Dauwworm, Schurft, enz. Foster's Zalf is een bijzondei middel voor iedere soort jeukende huid ziekten, men heeft ze gebruikt en hare kostbare waarde in duizende gevallen be statigd, Verzekert U dat men U de a Foster's Zalf geve van dezelfde soort als die welke M. Dantinne gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Alge meen Depot voor Belgié Engelsche Apo theek. Ch. Delacre, 50, Coudenberg»traat, Brussel. D. A. 12. De oom uit Amerika. Nu de list van den Spaanschen gevangene versleten iB, hebben de aftroggelaars er een nieuwe uitgevonden. Op zekeren dag krijgt gij een brief waarin m n met blijde verbazing leest dat een uwer bloedverwanten in Amerika is over leden en u eene belangrijke som achterlaat. Om de erfenis te trekken hoeft gij maar bij zekeren zaakgelastigde te gaan, dien men aanduidt, en er eenige duizenden frs. te storten voor de onkosten. Eens dat ge daan hoort men natuurlijk van de erfenis niet meer spreken. Opgepast dus, want verscheidene goed- geloovige menschen hebben zich aldus la ten beetnemen. Woensdag namiddag, kwamen rond 3 uren, te Gent, drie dokwerkers langs den Dendermondschen Steenweg. Zij maakten ruzie. Voorbij de Nieuwe Begijnhofstraat wer den zij handgemeen. Zekere De Backer, 3o jaar oud, kreeg met eene ijzeren staaf eenen slag op het hoofd. Hij viel ten gronde en verloor veel bloed uit eene gapende wonde aan het voorhoofd. Zijne gezellen liepen weg. De vleeschhouwer PieterDe Maesschalck die met nog talrijke anderen, getuige was geweest van dat schouwspel, kwam aange- loopen. Hij hield zijne hand op de wonde om het bloed te stelpen. Seffens haalde men eene berrie en men droeg het slachtoffer naar Dokter Vercau- teren, die hem de eerste zorgen toediende. Men telefoneerde naar de kar van 't Rood Kruis en De Backer werd naar 't gasthuis gevoerd. De policie was ter plaats gekomen en vernam weldra dat het zekere Coere was, die din vreesdijen slag aan de Backer had toegebracht. 's Avonds werd de dader aangehouden en opgesloten. Men weet dat eenige dagen geleden te Lovendegem, tijdens een herberggevecht een man eenen steek kreeg, die hem het leven kostte, en dat men tot nu toe den eigenaar van het moordend mes, de ver moedelijke plichtige, nog niet vond. Al de personen, die den avond der mis daad ter herberg geweest waren, vele fami lieleden en kennissen werden ondervraagd. Niemand kon inlichtingen geven. Dan nam de heer procureur des konings in overleg met den heer onderzoeksrechter Soudan een ander middel ter hand Het parket ging ten huize van genoemde personen al de huisgenoten moesten het mes nazien en zeggen of zij het nog in bezit van iemand gezien hadden. In die omstandigheid was het parket Zaterdag gegaan naar Drongen Baerle, bij Van Huffel, waar de verdachte. Bemardus' Snoeck, kozijn der herbergierster, als knecht inwoonde. Geen enkel inwonende, waar onder een jongen van 14 jaar oud, koei- wachter op hetzelfde hof, kende het mes en het parket moest voor de zooveelste maal onverrichter zake terugkeeren. Maar de kleine koeiwachter, wiens ouders te St-Martens Laethem wonen, is nu Zon dag naar huis gegaan. Vader, zegde hij, ik moet u toch wat zeggen. De m nnen van 't parket hebben ons gisteren het mes getoond. Ik heb het mes herkend als toebehoorende aan den knecht Bernard, maar 'ken heb het niet durven zeggen Maandag morgend is de vader die ver klaring gaan overmaken aan den heer policiecommissaris van Drongen. Deze heeft onmiddellijk het parket verwittigd 't welk in den namiddag aangekomen is. Terwijl het parket met de commissaris ten huize van landbouwer Van Huffel was, is veldwachter Gustaaf De Vriendt, Ber- nardus Snoeck op 't land gaan halen. Deze, gebracht voor 't parket, in aanwe zigheid van den jongen, heeft onmiddelijk volledige bekentenissen gedaan en verhaald hoe hij den steek heeft toegebracht. Denzelfden avond heeft men Snoeck in rijtuig naar 't gevang van Gent overgevoerd. Daarmede is de onschuld van een jongen, dié verscheidene dagen vastgezeten heeft, maar reeds van Zaterdag losgelaten was, ten klaarste bewezen. vertegenwoordigt een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een zachte blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte Stokpaardjes-Leliennjelk-Zeep van Bergnmiin O., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 c13 per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Bij het binnen6toomen van den trein uit Brussel, in de statie van Mechelen, werd de statieoverste verwittigd dat een soldaat in eenen der waggons erg gewond lag. Onmiddelijk werd de soldaat in het bu reel van den statieoverste gedragen, waar geneeskundige hulp werd bijgehaald. Ziehier wat er was voorgevallen. Twee soldaten der genie, wonende te Lebbeke Waas, keerden naar Antwerpen terug. Nauwelijks uit Brussel vertrokken, sloeg een hunner, J. Van Kempen, onvrijwillig met de hand- door het glas der portel, zoo dat zijn rechterpols om zoo te zeggen, gansch afgesneden werd. Hij bloedde ge- De reizigers trachtten zoo goed mogelijk den gekwetsten soldaat hulp te bieden tot bij de aankomst te Mechelen. De arme jon gen was alsdan gansch uitgeput van bloed verlies Dokter Dieudonné diende hem de eerste zorgen toe en oordeelde zijn toestand zoo hopeloos.dat hij onmiddelijk eenen priester deed bijhalen. De eerw. heer Gij sen, onderpastoor in O. L Vrouw van Hanswijck, kwam toege sneld en diende den gekwetste dc H. Olie toe. Wat later werd hij in draagberrie naar het militaire gasthuis overgedragen. Zijn toestand was woensdag morgend nog altoos dezelfde hij was nog niet tot bezinning teruggekeerd. In den nacht van maandag tot dijns- g waren in de omstreken van Diksmuide drie dieven op ronde, om pluimgedierte te stelen. Zulks gebeurt zeer dikwijls. De kerels hadden zicb in de richting van Vladsloo, op een uur gaans van Diksmuide, naar de hofstede van den landbouwer Van der Perre begeven Op de hoeve was iedereen te bed. Men hoorde een vreemd gerucht. De zoons ston den op en verwittigden hunne ouders. Sef fens was iedereen te been en gewapend met al wat onder hunne handen kwam, slopen zij naar het hennenhok. Daar zagen zij niets vreemds en hoorden niet te min gerucht. Een der mannen van de hoeve, gewa pend met eenen driehaak, zag eensklaps een mes blinken. Hij bracht den dief een geweldigen slag toe met den driehaak op het hoofd, zoodat hij viel. Tengevolge der duisternis konden de twee anderen wegvluchten. Men achter volgde ze, doch zij werden niet ingehaald. Men bracht licht in het hok en vond er zekeren Moerman. Hij gaf geen teeken van leven meer. Moerman is nog vroeger naar een verbe teringsgesticht gezonden voor brandstich ting op de hofstede van den landbouwer Avereyn, te Beerst. Het parket van Veurne is Woensdag ter plaats geweest. De medeplichtigen van Moerman zijn nog niet gekend. Te Herent is eene villa door dieven bezocht, leeg geplunderd en toen in brand gestoken. Heel het gebouw werd vernield. De dieven hadden de sluitblinden openge broken, ©m binnen te komen. CHARLEROI. Dinsdag morgend, rond 4 ure, heeft een bewaker der Houtkaai, te Marcinelle, alhier, vastgesteld dat men de loodjes had weggenomen van eenen waggon, geladen, met koopwaren, welke den avond te voren uit Walcourt was aan gekomen. Onder de door de dieven mede genomen pakken, is er eene kist met twaalf kilos dynamiet. De gendarmerie van Charleroi is verwittigd. heid in uw hoofd, ndien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap e zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 h. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Een ongeluk dat moet geweten wor den aan eene uitzetting van grauwvuurgas, had dinsdag morgend te 9 1/2 ure plaats in eenen put van Noirchamp.te Frameries. Een werkman veroorzaakte door eenen houweelslag eene ontsnapping van grauw vuurgas. Door het dringen der gas, had eene in storting plaats en drie werklieden werden levend begraven onder de brokken kolen. Een hunner, Floris Godard, 40 jaar oud, vader van 6 kinderen, werd dood opgetrok ken. Een zijner makkerB, Arthur Delplanque, heeft weinig ernstige wonden bekomen. De derde, Popelin, bleef ongedeerd. In de koolmijn van Marquis, eene onaf hankelijkheid van de concessie der Veree- nigde Koolmijnen, te Gilly, was men dinsdag morgend bezig met stukken hout op te halen, welke elk 1500 kilogrammen wogen. Het ophalen van het eerste stuk was goed gelukt. Bij het ophalen van een tweede stuk brak het touw en de zware stukken hout vielen naar beneden. Zekere Kamiel Collet, 40 jaar oud, ge huwd en huisvader, wonende te Fleurus, was tusschen twee stukken hout vermor zeld Hij bezweek enkele stonden later. Een genaamde Désiré Massaux. bekwam kneuzingen, aan den linkerarm en aan de rechterzijde. Zijn toestand is benkelijk. De 5 andere werklieden werden ook min of meer erg gekwetst. MELDEN. Bevrijding van eenin ter dood veroordeelde. Zeven en twin tig jaar geleden bracht een inwoner van Melden, in eenen aanval van woede, aan zijnen tegenstrever een zoo ergen slag toe dat het slachtoffer dood nederviel op de kassei. Het assisenhof van Oost-Vlaanderen veroordeelde den dader ter dood. De opgeslotene is in vrijheid gesteld en dijnBdag morgend naar zijn dorp terugge keerd. MILRÖSE MEEST GEZOCHTE HAAR HERSTELLER herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen, I reinigt de kruin, ver- I wijdert het ichin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. Verkocht door Coilf. eo Parf. Bootd- Dcpót 26, r. Élieune-Hjrcel, Parija. D.; fkscii fr, 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalst. Holland. Trekvogels. Het is thans weder de trektijd van vogels naar hunne broed plaatsen in het Noorden. Honderden, ja, duizenden vogels, verblind door het sterke elect rische licht van den vuurtoren op Terschelling, of aangetrokken daar door, zijn weer omgekomen. Het waren hoofdzakelijk kieviten, scholeksters, ture luurs, pluvieren, verschillende strandloo- pers, lijsters, enkele kraaien en meeuwen, snippen, maar hoofdzakelijk spreeuwen. Italië. De policie te Napels heeft dezer dagen een uitgebreide vereeniging van valsch- munters aldaar ontdekt, met vertakkingen in Rome, Palermo, Milaan en Turijn.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2