gkelttik: Diensten der Goede Week. Voordracht over deCongo Geachte Lezers. Zondagrust. Melrose HALTE LA De liberalen liegen altijd maar voort; ja, zonder om zien beweren zij dat de catholieken nooit iets doen of gedaan hebben voor de land bouwers. Maar Anseele, de Gentsche roode pacha oordeelt er gansch anders over. In zitting van Donderdag 19 Maart jl., zegde hij tot de catholieke leden der rechterzijde Ik beken dat wy, socialisten, voor den landbouw niet gedaan hebben wal wjjvoorde nijverheid deden, maar dat kunt gij ons niet verwijten, wy beschikken niet over dezelfde midde- len als gij. En dan nog, wat al moei- lykheden hebben wij niet ontmoet Ja, uwe instellingen zijn schoon en talrijk, maar toat al hinderpalen moeit gij niet overwinnen, wat al moei- lijkheden waartegen ook wij moesten stuiten zonder de middelen te bezitten waarover gy beschikt Pacha Anseele getuigde dus dat de stichtingen der catholieken schoon en talrijk zijn. Tot de liberalen zou hij dit niet kun nen zeggen om de goede reden dat zy niets hebben gesticht om de landbou wers ter hulp te komen... Maar geen wonder, de liberalen dra gen de buitenlieden in hun hart niet en dit bewijzen ons de snoode beleedigingen en lasteringen die zy er gedurig tegen uitbraken. De buitenleden zijn voor de liberalen maar barbaren, halfhouten, ploegen die in God gelooven enz... Nu daar komen wij eens op terug, onze buitenlieden moeten weten in wel ke schandalige kleuren ze door de libe rale Vlaamsehe Oaxet afgeschilderd zijn geworden. VBEOORDEELD 1 Groene Pie. de zeeveraar van Ghipka, blijft maar altyd de getuigenis inroepen van Priester Daens zaliger, over dit en dat, over dees en geeD, juist als of zijn broe der voor zijn christelijk overlijden de Daensisterij niet plechtig had afgezwo ren. Die afzwering van de Daensisterij was zoo ernstig, zoo uitdrukkelijk, dat hij, Priester Daens, tot zyn broeder Petrus zegde Petrusga naar Qent bij den Bisschop en vraagt Hem vergiffenis over al het- gene wij misdaan hebben. Petrus ge zijt op eene slechte baan, keer terug. Aanhoor mijne woorden want 't zijn de woorden van een a stervenden broeder, a Maar oh verblindende hoogmoed Wil men nu eens weten waar om de Aalstersche roode leeperikken de catholieke bestrijden Omdat ze werken in 't voordeel van de capitalisten klasse, van de rijke mensehen... En bij de liberalen zijn er geene rijke menschen zeker en daarom zal het zeker zyn dat de socialisten cartel hebben ge sloten met de liberalen... Maar, neenneen't is om wat anders dat men zich 'nen blauwen neus liet schilderen. Nu, de roode winkelpolitiekers, zeggen dat zij, ondanks het cartel met de libe ralen, aan hun program zullen getrouw blijven, dat ze onder ander tegen 't capi- taal zullen strijden gelijk altyd... Dus de liberale capitalisten, de liberale ryke menschen, of liever zij die iets be zitten, die in 't Arrondissement Aalst voor de candidaten van 't blauw-rood cartel zullen stemmen, zullen hun stem geven aan hunne vijanden, aan dezen die hen van alles willen berooven, hun nen ondergang gezworen hebben. Im mers wie voor de liberalen alleen stemt, stemt toch ook te zelfdertijd voor Huys- mans, den socialist. Men overwege dit wel Uitvallen van het haar. Een goed voorbehoedmiddel tegen het uitvallen van het haar is een mengsel van gelijke deelen goeden Franachen brandewijn en ricinuaolie. Witte tanden. Hagelwitte tan den zijn een sieraad van de vrouw. Wrijf ze daarom iederen morgend in met een meng sel van gelijke deelen keukenzout en wijn steen. Bescherming der reisduif. Er is eene maatschappij gesticht onder de be naming Maatschappij tot bescherming der Reisduif. Haar zetel is te Antwerpen gevestigd. Haar algemeen doel is, de reisduiven te beschermen en bijzonder het bedriegelijk opvangen tegen te komen, hun moedwillig verwonden door wie het ook zij te beletten en de daders er van te doen vervolgenook zal het verdelgen der roofvogeU aangemoe digd worden. Het bestuur is samengesteld uitMM. L. Van der Taelen en P. Van Laer, voorzit ters; L. Rotti en Aug. Van de Voerdt, secreta issenH. Randaxhe, schatbewaar der G. Van Menten en J Laenens, com missarissen. Ten einde tusschen de liefhebbers,wiens hok gelegen is in het arrondissement Ant werpen alle geschillen te vereffenen, alle misbruiken te beteugelen en alle oneerlijke daden te straffen, ia er in den schoot der beschermingsmaatschappij van Antwerpen eenen scheidsraad gevormd, zetelende zon der beroep, en samengesteld uit eenen afge vaardigde van eiken aangesloten bond of vereeniging, die dezen scheidsraad bijtreden en genomen uit eenen hunner afgevaardig den in de beschermingsmaatschappij De Hopkwestie. Hopboeren er bestaat voor u maar eene redding en dat is S Inkomrechten te stellen op de vreemde hoppen, zoo leest men in 't orgaan der libe rale firma Vijf Ezels C* Goed zoo, 't accoord, wij, catholieksn, zijn ook voor rede ijke inkom rechten op de vreemde hoppen. Maar zeg eens, man, is M. O. Van der Schueren, brouwer,dan ook 't accoord met ona Bedoelde heer gaf meetingen tegen in komrechten op vreemde hoppen. Nog meer hij trad de petitie der brouwers bij die ver zet aanteekenen tegen de heffing van eenig inkomrecht op vreemde hoppen... En M. Van der Schueren is tweede can- didaat op de lijst van 't blauw-rood cartel... en hij vraagt dat de hopplanters voor de liberalen zouden stemmen, en dus voor hem, de vijand van de inkomrechten, die, volgens 't orgaan der liberale firma, het eenige middel is tot hunne redding van een gewissen ondergang De hopboeren zullen zich haasten om voor de liberale candidaten te stemmen. De grootste oorzaak van den onder gang onzer Aalstersche hop iB, dat vele zeer vele brouwers meest al vreemde hop gebruiken, veelal van mindere kwaliteit dan onze Aalstersche hop. Die mannen zijn er fier op te kunnen zeggen dat ze met Duitsche hop brouwenja, ze boffen er op. 't Is dus niet te verwonderen dat de brou wers vijandig zijn aan een inkomrecht op vreemde hoppen. Ze zorgen voor hun moeders kindje, voor 't gilet zakje Hebt ge geen ziel dan Ons laatste woord is hierover nog niet gezegd en wij komen er wel eens op terug pl»i)P Verleden Maandag zijn rc* hier 4 groote blauwe en verscheidene netten kleine April- visschen gevangen. Ziehier het verhaal dier wondere vischvangst. Zondag mor gend was de Gemeenteraad bijeenge- vraagd voor 't nazichtderGemeentekas. Men had dien dag gekozen omdat de blauwen putten in den grond klagen in de week geenen tijd te hebben, doch de 4 kluchtigaards zeeverden weer over hoop over kakscholen, kasseisteenen enz. en ofschoon de heer Van der Eist hun met eenige smakelijke pillen trachtte te paaien was de heer Burgemeester, na herhaald aandringen in de kwestie te blijven, verplicht hen wandelen te zen den doch hij liet hun toe als het hun lustte maandag namiddag de rekeningen te komen nazien. 't Gold dus zooveel als eene eevoudige beleefdheid, doch de 4 kwibussen aan zagen het waarschijnlijk als eene uit- noodiging tot eene tweede zitting, want zij trommelden hunne lijfwacht bijeen zoodat het Maandag in de blauwe stami- né's krioelde van maandagvierders, vechtersbazen, schuimers, en lieden die uit de handen van sommige liberale heethoofden moeten leven, met het klaarblijkend inzicht hunnen beer uit te laten wegens een geschil dat daags te voren plaats had, en waar in een blauw groene snul al het ongelijk had. De 4 Heemskinderen zetten dan ook oogen gelijk lanteerns toen de Burge meester en de Secretaris hen de rekenin gen voorlegden en hen dan drupneuzend lieten staan. Met hangende ooren en een gezicht gelijk een af gerekte kous moesten zij hunne slaven diejobsmare brengen, en 't was koddig om zien al die beteuterde jongens die door de uilestreken van hunne kopstukken zoo voor den zot gehouden wierden te zien wegsluipen. 't Plezierigste van al is dat er over die mislukte zitting een proces zal zijn 't schijnt dat het in handen gegeven is, van eenen gebuisden advokaat, die het ongeluk heeft zich altijd te miszien in zijnen wetboek. H A I iTKRT-EEDF. Op het dringend verzoek van den heer De Sadeleer heeft de heer Helleputte eenen hoogen ambtenaar naar de halte Eede gezonden en er een onderzoek lor plaats te doen. Het heeft uit dit onderzoek ge bleken dat de instellingen der halte zeer onvoldoende zijn voor de talrijke reizi gers die er dagelijks den trein nemen of er uit stappen. Ten gevolge van dit onderzoek zal er onmiddellijk eenen nieuwen in- en uit gang gemaakt worden. Men is verder bezig met de plannen op te maken voor het bouwen der nieuwe statie. BORSBRKI-;. Een vertoog schrift van talrijke reizigers en werk lieden, vragende om den morgendtrein uit Sotlegem vertrekkende om 4 ure 33 minuten te Borsbeke-Torhaegen te doen stilhouden, is door onzen achtbaren Volksvertegenwoordiger M. De Sade leer, bij den heer Minister ondersteund. Wij vernemen dat zeer in 't kort de be langhebbenden zullen voldoening ver krijgen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft onderpas toor benoemd Te Nederbrakel, den E. H. Wildeman, L., leeraar te Ninove te Assenede, den E. H. De Weze, onderpastoor teSarlardingen; te Nazareth, den E. H. Ceuterick, onder pastoor te Exaarde in Sint Machariuskerk te Gent, den E. H Bracq, E., on derpas toor in.Sint-Antonius (Heirnisse) te Gent Leeraar te Ninove, den E.H.Van Geem, subdiaken in het Seminarie. Gemeente Moorse). Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia. LUISTERRIJKE VERTOON IN GEN op Maandag 20 April 2n Paaschdag) en Zondag 26 April 1908, om 4 uren, in de Groote Zaal der Meisjesschool. O P V O E R I N G i. Karei Stuarts laatste oogenblikken, geschiedkundig drama in drie bedrijven. 2. Een bezoek aan Boer Snik, kluchtspel in één bedrijf. Programma's volgen. De feesten zul len eindigen voor het vertrek van den laat- sten trein. De Schrijver! De Voorzitter A. REYNTENS. G. DE MEYER. TWrtnrcol - Heden Zondag 12 April. Ill UU oCl» om j uren namiddag) on. middellijk na het Lof, vergadering voor de catholieke kiezers, in de meisjesschool. De heeren advokaten Rom Moyersoen. Baron Lod. de Bethune en Bosteels zullen er het woord voeren. De kiesstrijd voor Kamers en Provincie is geopend, toont allen door uwe tegen woordigheid dat gij verkleefd zijt aan de Catholieke Partij Hierdoor zult gij ook een blijk van aanmoediging geven voor uwe aanvoerders die hun machtig talent en tijd ten pande stellen voor de zegepraal onzer Catholieke Zaak. Kerk van SinGMarlinus. WITTE DONDERDAG, om 8 uren, plechtige Mis waarna Processie, om 8 uren 's avonds, Sermoen en Processie met flambeeuwen. GOEDE VRIJDAG, om 8 uren plechtige Dienst waaronder aanbidding van 'i H. Kruis, voor de mans personen,om 8 uren 's avonds, Sermoen. PAASCHDAG, om 4 uren, solemneel Lof en Sermoen. De Sermoenen zullen gepredikt worden door een Paler Jesuiet van Qent. £»int-.f oeetskerk. Voorbereiding tot den Paasc(,plicht. Sermoenen door den Eerw. Pater Van- derbeek, Redemptorist, in het Klooster van Antwerpen. Zondag 12 April, om 4 uren namiddag- MaandagDijnsdag, Woensdag, Don derdag en Vrijdagom 8 uren 's avonds. Hoogdag van Paschen, om 4 uren na middag. Men verwacht veel volk. STAD AALST. Vlaamsoljê" KERMIS 2, 3, 9 en 10 Oogst 1908. o Wij vernemen dat de aankondiging en de in richting der Vlaamsehe Kermis door de bevolking van Aalston omstreken geest driftig onthaald wordt. Er wordt veel over gesproken op den buiten en ieder een belooft zich eens guihai Lig en deugdelijk te komen meêvieren. Ver scheidene muziek en harmoniemaat schappijen uit de omstreken hebben voorgenomen hun jaarlijksch uittochtje ditmaal naar Aalst te doen en hebben reeds beloofd kosteloos te komen spelen. Iederen dag wordt er bijna nieuwe me dewerking beloofdStad en Buiten wedijveren om van de Vlaamsehe Ker mis eene grootsche feestviering te ma ken Nieuwe groepen worden nog steeds gevormd, en de verschillende groepen nemen van nu reeds alle voorbereidsels om eer te halen van hun werk. Naar men ons verzekert zal het programma der feesten nog voor de stedelijke ker mis van Aalst klaar zijn en meegedeeld worden. Wij zijn gelukkig dit goede nieuws over do Vlaamsehe Kermis te mogen aankondigen, en wij \an onzen kant, doen een warmen oproep aan gansch de catholieke bevolking van het Arrondis sement en bijzonder aan onze lezers, om allen ijverig mede te werken tot het welgelukken dierschoone feesten. ^iut Jozefsparochie. in de Feestzaal der Patronage, Zondag 12 April, om 5uren 's avonds, aan de leden van den Voikskring De Kerstboom door Eerw Pater DE VULDER, inboorling dezer stad, sedert 6 jaren Missionnaris in Congo. Leest met aandacht onze mededeeling op eerste blad zijde Overneming van Congo, handelende over de reden van economischen aard die ten voordeele der overneming pleiten OverweegtMen besluite hieruit niet dat wij voor de overneming zijn, neen alles rijpelijk overdenken, alles wikken en wegen en dan een besluit nemen aanne men of verwerpen, ziedaar de boodschap en hierin zijn we 't accoord met onze Catho lieke Candidaten voor Senaat en Volks kamer. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 12 April 1908, M. Megan ck. Leopold- straat. Allerhande nieuws. Yi.lwt en onili^gende koopt uwe SCHOENEN bij C. Malle go. Groote Merkt xg, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatién. Steenhuyse-Wynhuyse. Een wildstrooper werd Maandag 11., in de bos- schen op Wynhuyse, door de gendarmen aangehouden. Deze begon te schuifelen en weldra sprongen een i6tal zijner kamera den te zijner hulp om hem te verlossen. De gendarmen werden zoo deerlijk mishandeld dat de schurken ze voor dood lieten liggen. Lang lagen de verslagenen eer zij zich naar de kazerne konden slepen. De daders zijn gekend en zullen ongetwijfeld een bitter pijpje te rooken krijgen. Mp- TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Men heeft te Gent op het punt ge weest, dezelfde ongevallen te zien, die men te Brussel heeft gehad In eenen cirk werden van eenen cowboy de beenen stuk gestampt door een paard dat hij moest bemeesteren. Een andere maal bezweek een herkuul onder het gewicht eener brug, die hij dra gen moest, terwijl er een automobiel over reed. Ziehier nu wat wij in de Gentsche bla den lezen De cowboy Jacop-Joyce besteeg zijn wild paard, doch kon er niet in lukken, het in bedwang te houden en het dier vloog in dolle vaart rond het renperk. eene alge- me ne vlucht onder de toeschouwers van de eerste rangen veroorzakende Gelukkig waren geene persoonlijke ongelukken te be treuren Op het einde der vertooning had een der broeders Saxon een oogenblik van ver zwakking, op het oogenblik dat de automo biel over de brug reed, die hij met zijne voeten ondersteunde. De brug helde erg over, doch de automobiel was voorbijHet publiek was erg ontroerd. WAT MEN IN AALST GELOOFT. Wij mogen gansche kolonnen getuig schriften lezen, van plaatsen op 50 en 100 kilometers verwijderd zijnde, maar zulks zal voor ons nooit de zelfde waarde hebben dan een artikel van eenige regelen voort komende van eenen inwoner van Aalst want het zijn de plaatselijke bewijzen, die men in Aalst voor waarheid aanneemt, en zulks geven wij er altijd Leest hetgeen ons Mr G. Palsterman, Drie Sleutelsstraat, zoo rechtzinnig zegt .- sedert meer dan vijftien jaren had ik vreeselijke nierpijnen'a nachts was ik dikwijls genoodzaakt op te staan, zoo leed ik, ik rustte nooit, ik kon mij bijna niet meer bewegen en alle werk was mij lastig en pijnlijk niettegenstaande menige middelen en zorgen bleef mijn toestand denzelfden, het verdroot mij, me zoo te zien, ik wilde mij zelf verzorgen maar dit maal met de Foster Pillen voor de Nie ren 0 verkocht bij Mr De Valkeneer, apo theker. Ik mag U zeer rechtzinnig bekennsn dat ik mij, na de pillen gedurende eenige dagen genomen te hebben, reeds veel beter ge voelde en weinigen tijd later is mijn tos stand zoo van dag tot dag verbeterd dat ik heden niet meer de minste pijn gevoel. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroor loof U het kenbaar te maken. Die stekende pijn in den rug, eenen dolk steek gelijkende, komt door de nieren en is een teeken van vergevorderde nierziekte Urinezuur heeft zich in de nieren zeiven gekristalliseerd en de scherpe, puntige kan ten dezer kristallen snijden en scheuren de teere weefsels der nieren en dit veroor zaakt verschrikkelijke pijn. De bestanddee- len waaruit de FoBter Pillen voor de Nieren samengesteld zijn, lossen spoedig het gekristalliseerde urinnzuur op en helpen de nieren om het vergift uit het lichaam af te voeren door het water Verzekert U dat men U de Foster Pil len - geve van dezelfde soort als die welke Mr Palsterman gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr de 6 doozen of vrachtvrij per pos als men de vraag stuurt aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek. Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteken James Foster op elke doos. D. A. 14. Tusschen de staties van Mechelen en Muysen, waar de goederentreinen stilhou den, werd Dijnsdag nacht alweer door de dieven een wagon bezocht, dien zij van een aantal koopwaren ontlastten, namelijk kas sen. inhoudende leder gutta percha, arti kels voor het vervaardigen van velos, dit alles voor eene waarde van ongeveer 1900 fr De policie van den ijzeren weg heeft met die van Mechelen onmiddellijk een onder zoek begonnen en alle mogelijke opsporin gen gedaan, doch tot hiertoe heeft men niets ontdekt wat op het spoor der daders zou kunnen leiden. Woensdag morgend, rond 11 uren, reed de landbouwer Jan Van Eetvelde, van Lokeren Nieuwpoort, langs de wijk Heir- brugge naar huis met zijne hondenkar. In tegenovergestelde richting kwam eenen bierwagen van Beirvelde. Het hondengeapan kwam in botsing met een der achterste wielen van den wagen. Jan Van Eetvelde en zijne vrouw, die op de kar zaten, sloegen achterover op de straatsteenen. Geburen en voorbijgangers hielpen de ongelukkigen,terwijl de wagen full speed weg eed. De vrouw van Van Eetvelde had eene erge wonde aan het voorhoofd en kloeg over inwendige pijnen. De landbouwer bloedde uit den mond, tengevolge van eene wonde door glas scherven bekomen, van een beeldenglas dat zijne vrouw in de armen droeg. Eene naaister, mej, Marie O..., ver liet te Neufchateau eene woning, waar zij heel den dag gewerkt had, om naar de ouderlijke woning terug te keeren. Onder weg ontmoette zij eene automobiel met verscheidene heeren die uitstapten, haar eene prop in den mond duwden en haar in het rijtuig droegen.dat dadelijk voortsnelde 's Anderendaags werd het meisje gevon den op eene plaats, die haar onbekend was. langs den zoom van een bosch, uitgeput en stervend van honger. Zij weet niet wat er met haar gebenrd is, zij werd wellicht ge chloroformeerd. Mej. Marie O..., is maar 20 jaar oud en zeer schoon. Het parket heeft een onder zoek ingesteld. Men meldde dat te Vladsloo Maandag nacht kiekendieven verrast werden door den landbouwer Albin Vanderperre, terwijl zij de hennen wilden stelen. Ziehier nadere bijzonderheden aangaande den doodslag, welke daar op volgde .- Toen de twee zoons en de koeiwachter hen verrasten, liepen de drie dieven weg. Een der drie verwarde in de haag, misleid door de duisternis. Een der zoons liep er achter, gewapend met een viertand, en hakte op den vluchteling De tanden van den mesthaak drongen den dief door den schedel, dwars door het hoofd en kwamen langs den nek uit. De dood was plotseling De zoons waren door dit akelig voorval buiten zich van schrik. Met twee toegeloopen personen moest men den haak uit het lijk trekken. Het lijk werd herkend voor dat van Kamiel Moerman, geboren te Woumen en wonende te Dikamuide, vader van 3 kin deren hij had reeds 13 hennen den nek omgewrongen, ioen hij verjaagd werd. Nadere bijzonderheden. De pachter der hoeve betrapte hem en sloeg hem met zooveel geweld eenen riek op het hoofd, dat de tanden door den sche del drongen en langs den nek uitkwamen. En alsof de ongelukkige na zijnen dood zijn droevig einde tot eene les heeft willen doen dienen, staat er op zijn doodsbeelde ken te lezen Mijne lieve vrienden, hebt medelijden met mij, en vergeeft mij mijne zonden. Ik beminde het gevaar, ik heb het gezocht en ben er onder bezweken. Inderdaad merkt de Patrie op, hem heeft de dood verrast, zooals het Evangelie zegt, als een dief in den nacht. Schrikkelijke les, inderdaad, voor hen, die het 8e Gebod vergeten. Wat de medeplichtigen van Moerman betreft, deze zijn nog niet gevonden, De een schijnt van Zarren, de ander van Clercken te zijn. OU F Op dit jijdstip desjaars is men lastig, stijf, op zijn gemak niet 't is ter oorzake der slijmerige humeuren die zich gedurende den winter in't orga nisme samengehoopt hebben 't is daarom dat, als men wil vrolijk, vlug en wel te pas zijn, men zich het lichaam moet zuiveren met de slijmverdrijvende Pil Walthéry. 1 frank. Bergen. Nog de misdaad der Delezlaan. Men weet dat het dienst meisje in het huis der Delezlaan vermoord werd den x6 December 1905. Het gerecht kon de daders van dezen schrikkelijken moord tot heden niet ontdekken en de ver dachten, waaronder De Smith, werden bij gebrek aan bewijzen weder losgelaten Fourez, die nog aangehouden is, heeft thans de volgende verklaring voor den onderzoeksrechter afgelegd Den Maandag der misdaad kwam Fou rez, van Quaregnon naar Bergen, met twee vrouwen en keerde 's avonds naar Quareg non terug, waar De Smith, die in dezelfde herberg verbleef, om xo uren ook binnen kwam. Hij was zeer gejaagd en zwaar moedig. Hij ging slapen, zonder zelfs van het glas bier te proeven dat hij beBteld had. 's Anderendaags morgends vroeg jDe Smith aan Fourez, die naar Bergen reed met den tram, om zijn valies mede te willen nemen, daar hij te voet naar Bergen ging, en het valies daar zou terug nemen. Fourez nam het valies mede, doch De Smith zag er niet meer naar om Fourez droeg het valies naar de herberg waar De Smith verbleven had en het daar openende, vond hij er twee bebloede hemden en eene bebloedde broek in. Toen Fourez dat ge zien had, zette hij het valies in de kamer van De Smith en maakte zich uit de voe ten. Doch hij werd later toch verdacht van medeplichtigheid aan den vreeselijken muord en aangehouden. De Smith heeft alleen de misdaad niet bedreven een ander persoon, die een deserteur uit het Fransche leger zou moe ten zijn, en die hij enkel bij zijnen bijnaam noemen kan, is medeplichtig. Die verkla ringen bevatten veel schijn van waa.heid ook het wapen waarmede de misdaad is ge pleegd is een revolver, behoorende aan de Fransche cavalerie, en is niet in den han del. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en verblindend schoone tint. Dit alles bewerkt de echte Stokpaardjes- Leliennjeik-Zeep van lSei'KUiaiiii CL0., Radtbeul met Fabriekmerk Stokpaardjes k 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Dijnsdag namiddag rond 2 ure, werd te Turnhout de bevolking in opschudding gebracht door het geklep der stormklok. Een geweldige brand was uitgeborsten in de nabijheid van het kerkhof. De schuur der aldaar gelegen pachthoeve, gekend onder den naam van Grumsteê was in brand geraakt. Het vuur breidde zich zoo spoedig uit dat er aan blusschen niet te denken viel; geheel de schuur met gansch den inhoud werd de propi der vlammen, doch men gelukte er in, -de woning en stal tegen het vuur te vrijwaren. De GrunBteê is bewoond door L. Ceup- pens, en hoort toe aan M. Hendrickx. De oorzaak der brandramp is onbekend. Alles was verzekerd. Men meldt uit Roeselare Maandag voormiddag, om 9 ure, beging de echtgenoote M alhier de onvoorzich tigheid, hare twee kinderen van 2 x/2 en 5 jaar oud, alleen in huis op te sluiten en er van onder te trekken. Rond tien uren zag een voorbijganger, M. Debusschere, officier bii het pompierskorps, rook uit de venster van het eerste verdiep opstijgen terstond klom hij bij middel van eene ladder naar boven en, door den dikken rook heen, geraakte hij tot op een achterkamer, waar luj de twee kinderen aantrof waarvan het eene in bezwijming was. Te midden der kamer Dg een hoop vod den te branden. Hij bracht de kinderen buiten en doofde de vlammen met behulp van een gebuur. De kinderen hadden met stekjes gespeeld en zoo den brand veroorzaakt. De nalatige moeder kwam eerst om 12 1/2 ure te huis. Zij zal rechterlijk vervolgd worden. MEEST GEZOCHTE HAAR HERSTELLER herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans enshoon- heid aan mede. Verkocht door Coill. eo Pirf. Boofd- Dépdt 26, r. ÉtiosDo-Mircel, Puiji. De flcscli fi, 2.5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalst. Maandag namiddag, rond 5 uren,reed de genaamde Victor Verkein, oud 24 jaar, muldersknecht te Thourout. den spoorweg- barreel over aan den Brugschensteenweg, op het grondgebied van genoemde stad toen een machien uit Thourout naar Oostende kwam aangereden De voerman was gezeten op de zakken graan, met het aangezicht naar Oostende gekeerd, zoodat hij de loco motief niet zag afkomen. Eene versenrik- kelijke botsing had plaats. De wagen met de lading werd van onder Verkein wegge slingerd hij zelve viel nevens de spoorbaan en bekwam alzoo eenige lichte kneuzingen aan de beenen en den schouder, 't Mag een wonder heeten dat hij ook niet in stuk ken werd gereden zooals het voertuig. Wat het paard betreft, zijn getuig was door den hevigen schok gebroken, en daar het reeda over de riggels was gestapt, is het dier ongedeerd gebleven. Het lijk van eenen 55jarigen jong man werd te Ecaussines gevonden in een bijgebouw van zijne woning. Het hoofd, het lichaam en vooral de hall droegen talrijke wonden, door messteken veroorzaakt. De misdaad moet reeds eenige dagen ge leden gepleegd zijn, om den man te kunnen bestelen. De vermoorde, Pierre Sagin genaamd, woonde geheel alleen, en had den naam veel geld te bezitten. Het gerecht heeft niet het minste spoor dat lotde ontdekking der moordenaars zou kunnen leiden. T DVOPC f steekt wel deze waai- i-ltJZitïI ÖI heid jjj uw hoofd ndien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoc rap e zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere dit overal verzendt tegen postbon van 2,00 ft, (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Een erg ongeluk, voorgevallen in de mijn - Marihaye, te Seraing heeft hel leven aan twee arbeiders gekost. Bei len werkten aan eene verbindingfl- schouw, op de verdieping van 572 meten, toen een hunner eene barst veroorzaakte in eenen luchtvergaarbak, gewoonlijk soul- pleur geheeten. Deze ontplofte met zooveel kracht dat eene instorting volgde en eene massa vai allerlei stoffen in 't ronde vlogen en de schouw, waar de arbeiders werkten, ver stopte. Beiden zijn verpletterd onder de puinet of verBtikt door de ontsnappende gassen. De lijken worden opgezocht. Üuitschland. Een zinnelooze. Twee boeren ver lasten Dijnsdag namiddag in het Schroz- htimeibosch den löjarigtn knaap Kaspar MdlIer, op't oogenblik dat hij bezig wai den i5jangen zoon van den daglooner Hieber in stukken te snijden. Hij had hem reeds armen en beenet afgesneden en het lichaam vreeselijk ver minkt. De jonge Hieber was Zondag oj >le wandeling door Mülltr, na eene woor denwisseling, verworgd en in 't wout verborgen. Muller, die reeds vroeger sporen vt zinneloosheid vertoonde, moet de das: in eenen aanval van zinsverstoring In gaan hebben. Woensdag morgend is in de Thier- garten, te Berlijn, het vreeselijk vermink! lijk gevonden van eenen jongeling, var 16 tot 20 jaar oudx Het hoofd was van den romp geschd den en gescalpeerd. De armen en de bo nen ontbraken. De policie heeft tot nu toe nog geer enkel spoor over de identiteit van bet lijk noch over de plegers der misdaad. Ds vreeselijke bijzonderheden der out- ■lente misdaad veroorzaken eene groot ontroering. De zak welke ontdekt werd in de Thi« gaten, bevatte de vreeselijk verminkt overblijfselen van een menschelijk wezen waarvan men tot nu toe het geslacht uit heeft kunnen vaststellen. In den zak zaten de romp en het hoofd De beenen ontbraken. Eenige stappd verder lagen de ingewanden. De moordenaar is met woeste razernf op het lijn te werk gegaan. Hij heeft d: ingewanden uitgerukt, alsook de level de nieren en de longen. Het hoofd is ge scalpeerd geworden. De expertcn denken dat men hier voet bet lijk siaat van eemn jongeling of -en jong meisje, van 12 tot 17 jaar oud. Eene beluoning van 3ooo mark is uit' gelooid voor dengene die zal helpen des moordenaar ontdekken.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2