ckelttik: Zondagrust. Italië. Melrose Zoo "was het verleden Dinsdag op •i het doodenplein van Aalst, waar zoo- - vele slachtoflers der kapitalisten be a rusten en zoo zal het eeuwig zijn, want het proletariaat deinst niet - voor wat slachtoffers. Op de lijken hunner vrienden zweert men opnieuw den edelen eed der wraak Wee dezen, als wij eensgezind zullen optreden, die ons reeds zoolang hebben verdrukt en ver- stooten. - Die bedreiging is niet alleen gericht tegen de catholieken maar ook legen de liberale capitalisten. Wee u, liberalen En op 24 Mei zult ge, liberalen, moeten stemmen voor den socialist Huysmans, gelijk het aan den oever des Denders besloten is ge worden De groote Tombola te Gent. Uitslag der maandelijkscbe trekking van den 19 April, voor twee pryzen van 50 fr. iedder. Serie 1. - 207,081. Serie l. - 193,364 Deze nummers winnen dus eenen prijs van 50 frank in geld. De eigenaars dezer loten moeten zich wenden tot Mr Albert Wkymesrsch, Oud burg, Gent, lokaal Het Volk. Vrienden, koopt loten van deze prachtige Tombola, die in pracht alle gedacht te boven gaat. De loten kosten slechts 10 centiemen en kunnen in vei wisseling van }X>stbons of zegels, bekomen worden. Men wende zich schriftelijk aan boven gemeld adres. Verbod van invoer van Hooi en Strooi in Engeland. Antwoord van M. den d.d. Minister van landbouw Helleputte, op eene vraag van M. Maen- bout De Engelsche Regeering verbood werke- lyk den invoer van hooi en strooi, behou dens van strooi tot bewerking bestemd. De eerste maatregel, die den 9 Maart laatstleden in werkiug trad, werd genomen nadat den mond- en klauwzeer had waar genomen op het vee eener hoeve in de om streken van EJinburg, waar men hooi uit Nederland gebruikte. Dat verbod treft hooi en strooi uit verschillende lander.. Het be- wyst dat onze naburen zeer bezorgd zijn om het behoud van bunnen veestapel en niet aarzelen strenger maatregelen te ne men dan wij, om veebesmetting te beletten ofte bestrijden. EEN SCHANDAAL. De burge meester van Morlanwelz, M. Raoul Wa roqué, heeft de grt ote zaal van 't Gemeen tehuis ter beschikking der vrijdenkers gesteld, voor de jaarlijksche parodie der eerste communie. Men weet waarin die parodie bestaat een optocht met ioode vlaggen, redevoe ringen, uitdeelingen van lekkernij, enz. Te Houdeng-Goegnies heeft de gemeen teraad. ofschoon radico-socialistisch gezind zijnde, het gemeentehuis geweigerd en heb ben de spotters zich met het A aison du Peuple, moeten te vreden stellen. Herbalen wij ons strijdlied. In 1879 zongen wij, Catholieken Zy zullen haar niét hebben, De schoone ziel van 't kind, Zoolang men nog in Vlaanderen Een enklen Vlaming vindt. En nu in 1908 herhalen wij ons strijd lied, nu voorul dat de kruipende liberalen onzes Arrondissement8 samenspannen met de roodc socialisten tegen Godsdienst en Familie, tegen Eigendom en Vaderland Zy zullen Gcd niet raken, Die op bet Altaar troont, Zoolang er nog in Vlaanderen Een enkle Vlaming woont Groene straatlooperij. In de namiddag-zitting onzer Volkska mer, braakte Pieter Daens tegen onzen achtbaren Volksvertegenwoordiger, M. Woeste, een vloed van beleedigingen uit die ons iloeu ooideelen dat zyne opvoeding nog beneden 't peil staat van deze eens gemeenen straatloopers... Wfi hoeven onzen Woeste niet te ver dedigen of te wreken over die groene be leedigingen. 't Is eene eer voor hem van door een haatvollen, wraakgierigen snul lijk Pie Daens versmaaden, beleedigd te worden... Maar wat wilt men 1 't Vat gaf uit wat het in had en van eene stokvischton kan men toch geen rozenwater tappen F11P F. M Aprl 's08- Zou er niemand kunnen zeggen wat er van de klacht gewor den is die in 't blauw lokaal opgemaakt en door onze 4 liberale advokaten naar Gent geBtuurd wierd 't Is nu de 2® maal en er komt weer geen antwoord. We waren noch tans dezen keer den Gouverneur alsmede 't Parket en eene afdeeling Gendarmen te verwachten voor 't onderzoek nopens die Aprilvi88chen. 't Kan toch ook zijn dat de Gouverneur gewaar wordt met 4 grappen makers te doen te hebben doch om 't fijne er van te weten wilden we verleden Zondag het 2e nummer van Recht door Zee uit de - Vijf Ezels opsteller Van Damme en C°, raadplegen. Helaas 1 't ia bij het is,e nummer gebleven en ongetwijfeld zal die kostelooze uitgave hun te duur zijn nu vooral dat zij hunne roode handlangers, de socialisten onze gemeente afdwijlen om, mits eene somme van 100 francs een lokaal te vinden voor 't geven eener meeting op Zondag 8 dagen. Tot hiertoe is het rood gespuis er echter niet in gelukt. Wel een teeken dat de Erpenaars in den blauw- rooden hutsepot geen smaak vinden. Nog uit Erpe. Heden Zondag zullen vele Denderbode- lezers een strooibriefje in handen krijgen van de Daensisten. 't Staat vol gekrabbelt van den eeuwig-zelfden rimram over Congo. Vele geven zich de moeite niet meer der gelijke manifesten te lezen. Nu toch staat er iets niet alledaagsch in. Het geldt een verslag over de catholieke meeting tErpe over 14 dagen gehouden. Pie zal dus tijd gehad hebben om die domme leugens t'hoop te steken. Hij begint met eenige woorden hollekens latijn en radbraakt deer lijk de gekende spreuk van Julius Cesar. Verder verklaart hij het verhaal gehoord te hebben van ooggetuigen. We weten van wie, en we zullen die mannen bekend ma ken, ze zijn mei twee. De eerste is een Aal6TENaar, felle mee- tingist als 't er op aankomt zijne vrouw uit te meten. De tweede is het Orakel Du- mont, de kladpotter, die zich zeiven wil doen doorgaan voor nen knappen vent en er dan ook op boft bij zijn meester zich zoo moedig gedragen te hebben, alhoewel de toehoorders zijne handelwijze kleinmoedig vonden. Gedurende de rede van M.Bosteels mom pelde hij soms wat en zooals hij zelf nadien bekende klopte op de borBt hij zegde mis schien de confiteor op) daardoor willende beteekenen ik vraag het woord. Zoodra M Bosteels geëindigd had riepen eenige jongelingen Allo F ons uwe beurt, doch de profeet vond het geraadzamer ach ter den rug zijne kleptong lossen zwier te geven. Raadslid Dumont stond aan 't hoofd der aanwezigen, zoo raast Pie. Zou je niet zeggen d'overige waren zijn schildergasten Dat hij daar niet zoo onopgemerkt stond als menigen rustigen burger, dat bekennen we, en om reden. Gehuld in de patriarchale kozak, het wezen versierd met den gewonen stoppelbaard, bijtijds een papierken uit den giletzak halend, het koortsachtig wringen, openen en weêrom den zak in, in den mond de uitgedoofde pijp bevend als bij een tach- tigjangen, dat alles was in staat, er de aandacht op te trekken. Het was dus wel terecht dat een boerken deed opmerken had hij zich in mijn erwten bevonden en ware zijn pijp een belleken geweest hij had voorzeker aan 't hoofd ge staan van de... musschen Om te eindigen dagen we in heerlijkheid en deftigheid (geen groene zulle) Dumont uit na de Hoogmis op dag en plaats door hem te verkiezen het schrijven in dees strooibriefje te komen verdedigen, zoo niet zullen we het recht hebben hem een laffe leugenaar te noemen Later laten we eene biographie van den held verschijnen. Mrinrtipl De Vertooning itlUUI M3IQp 2dcnPaa8chdag door de Koninklijke Harmonie gegeven heefteen grooten bijval genoten. Een reisje in het Bosch per postwagen, karakterstuk door den heer Pape getoonzet, heeft een diepen indruk gemaakt op het talrijk publiek. Het drama Karei Stuart is door de tooneelspelers met veel kennis en tact op gevoerd geworden. De houding en taal waren zeer voldoende. Hiervoor onze beste gelukwenschen. De komische liederen gezongen door A, De Backer vielen zeer in den smaak. En 't Blijspel Hoe is 't mogelijk dat Boer Snik zulke domme knechten had. Ah ah ah Of er gelachen is 1... 't Is te wreed. mp» Heden Zondag om 4 uren stipt 1^^ tweede Vertooning. Er zal geen volk ontbreken hopen wij. XX. Denderhautem. POSTDIENST. Op verzoek van den Heer Burgemeester en van den Gemeente raad van Denderhautem heeft M De Sade- leer de aanvraag tot het bekomen eener tweede briefuitdeeling in den wijk der Eigenstraat warm ondersteund. De Heer Minister komt aan onzen achtbaren Volks vertegenwoordiger te laten weten dat de vraag toegestaan is en dat de inwoners der Eigenstraat en omliggende zeer in 't kort twee maal per dag de brieven zullen ont vangen. Een vraagsken aan Pie Daens. De propaganda gaat goed schrijft Pie er zijn nieuwe propagandisten die met nog wat oefening goede sprekers zullen worden en het vet brengen. Nu verleden zondag zegde een dier veel belovende propagandisten - Indien de daen sisten allemaal mijn gedacht deden zou er niet eene meer ter kerk gaan. b Zoo ge kunt dan christen zijn zonder ter kerk te gaan Dan kunt ge ook demo- kraat zijn zonder iets te doen voor het volk Ja zekerzegde hij. Wat dunkt er u van Pie, heeft deze nog oefening noodig 't Woord is aan u. DE LIJST DER DEMOCRATEN, 't Ia droef hoe de daensisten moeten loo- pen om hunne lijst geteekend te krijgen, voor de aanstaande kamerkiezing. Zoo trok een hunner ieverige propagan disten eener volkrijke gemeente der om streken van Aalst, bij een gekenden liberaal om de lijst der democraten te teekenen. c Stant, zegde hij, zoudt ge onze lijst willen teekenen «Ja, maar Remi,ge vraagt dit aan mij, hebt ge ze zelf geteekend f Neen ik I - En waarom niet «Kwestie van beefstukken en beloften aan Mijnheer. - Ah 't is bij u kwestie v^n beefstuk ken. 't is bij mij 't zelfde teeken ze zelf, zijt ge benauwd uw eigen ruiten uit te Blaan, k'en doe het ook niet Daarmeê was hij den hol op om verder te gaan probeeren maar lukte evenmin en zoekt nog. X. X. PRIESTERLIJKE RENOEMINGiN. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Bestuurder der Zusters van Liefde te Neufvilles. den E Heer Yzerman, onder pastoor te Petegem-Deynze Onderpastoor te Sarlardingen, den E H. Claus, E., leeraar te Geeraardsbergen. Wettelijke besluiten. Burgerlijk eereteeken. Het kruis van ie klas is toegekend aan M. L. Hans- senB, schepene te Letterhoutem. St-Martensgilde. Wij vernemen met genoegen dat de lijsten door dit gilde in omloop gebracht tot het plaatsen van ejn geschilderd venster in St-Martenskeik den meesten bijval ge nieten. Men verzekert ons dat ze reeds reiken naar de 3000 fr AU onze medebur gers hunne milde jonst toonen jegens de heeren, die een dezer dagen in de verschil lende wijken hunne inschrijvingslijsten zul len aanbieden, zal die edele onderneming nog DIT jaar verwezenlijkt zijn. Vau 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 26 April 1908, M. BONNER, Bisschop straat Allerhande nieuws. Zie notarieéle annoncen op vierde bladzijde. Aalst on omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt 19, te Aalst, daar vindt men de beatkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver koopers. Men aanvaardt alle reparatién. Huwelijk Aalst. Heden Zater dag is alhier het huwelijk ingezegend van Mejuffer Hél&ne De Naeyer, Dochter van M Theodoor De Naeyer-Ma'thys, Gemeen teraadslid, met den heer Octave Dauwe, Geneesheer, van Wetteren. AALST. Beiaard. De kabeltouw waaraan de gewichten van onze Beiaard vastgemaakt zijn. is Woensdag gebroken en hierdoor ligt nu het beiaardgespel en 't slag van 't uurwerk stil. Naar men ons verzekert zal de herstelling eenige dagen duren DE VIJ ND. De groote vijand onzer gezondheid is de versie;: .''.cid, in dezen zin,dat zij de oorzaak is van meest al anze ongestelheden't is waarom wij de purgeer Pil Walthery moeten gebruiken die de ideale remedie is tegen deze kwaal, 30,0 o genezingen jaarlijks. (6) De broer der herbergierster te Brussel heeft eindelijk bekend, dat hij comedie heeft gespeeld en er van eenen aanval van dieven geen spraak is. Hij zelf had de deür der kamer van zijne zuster ingestooten, om zich meester te maken van hare spaarpenningen en vervol gens op zwier te gaan, te Gent. Daar hij het geld niet vond, bracht hij zichzelven de kwetsuur toe aan de keel met een keukenmes en veinsde den zoogezegden aanval Willem Arrasse. die zich onlangs poogde te zelfmoorden, bracht den nacht in den amigo door onder de bewaking van eenen agent en werd dinsdagmorgen ter beschik king van het parket gesteld. HET BESTE DER BEWIJZEN. De reden waarvoor dat de Fo.-ter's Zalf nooit mist eene huidaandoening zooals eczema, speen, aderspattige zweren, te genezen, is dat de zalf de aangetaste huiddeelen heelt en al de vergiften, die de prikkeling veroorzaakt naar buiten drijft, alzoo de oorzaak der kwaal genezende Zie hier eene merkbare genezing te Kortrijk. Mr C. Deweerdt, landbouwer te Gulle- ghem, bij Kortrijk, zegt ons Het is zeven tien jaren dat ik aan 't speen leed de pij nen waren soms zoo hevig dat ik dikwijls mijn werk moest staken, hetgeen mij groo- telijks verveelde ik wist niet wat doen en was wanhopig, wanneer ik aangeraad werd de Foster's Zalf verkocht te Aalst, bij Mr De Valkeneer, apotheker, te gebruiken. Goed beviel het mij, want ik moet recht zinnig bekennen dat mijne vreugde groot was van de eerste toep ssingen eene ware verlichting te bestatigen en van den tien den dag was ik gansch hersteld. Ik kan U niets dan bedanken voor zulk een merk waardig middel en zal het aan al de perso nen doen kennen die aan dezelfde kwalen lijden. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. De eerste toepassing van de Foster's Zalf stilt aanstonds de prikkeling van ge lijk welke huidaandoeningEczema, Speen, broesziekte, Schurft, Winterhanden en Voeten, Barsten, Dauwworm, Aderspattige zweren, bolvormige Waterpokken, prikke ling der geslachtsdeelen, enz., en het is zelden dat eene doos niet voldoende is om het weerspannigste geval op eene blijvende wijze te genezen. Verzekert U dat men U de Foster's Zalf geve van dezelfde soort als die welke Mr Deweerdt gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr de 6 doozen of vrachtvrij per pos als men de vraag stuurt aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek, Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 16. Het Bruiselsch gerecht ia bezig met naar de oplossing te zoeken van een zon derling geheim. De barreelwachter van Ruysbroeck zag, onmiddellijk nadat de trein van Bergen naar Brussel voorbij was gereden, een man naast de spoorbaan liggen. Hij verwittigde zijne oversten en deze kwamen en vonden een lijk met gebersten schedel, ontwrichten schouder sn wonden aan de rechterdij. De statieoverste telefonneerde onmiddel lijk naar de Zuidstatie, dat een man ver moedelijk uit den trein was geworpen of gevallen, dat er geen hoed bij het lijk was en dat deze dus in het compartiment zou liggen en vermoedelijk eene aanduiding zou zijn om den doode te doen herkennen. De trein werd bij aankomst nagezien, doch men vond geen enkel portelraamke open en nergens was een hoed te zien. Te Ruysbroeck werd een onderzoek be gonnen. De doode had overvloedig zwart haar en schoonen vollen baard Hij scheen 35 k 40 jiar oud, droeg een overfrak in cheviot en een grijs ondercostuum. Behalve 2 fr. vond men in zijne zakken niet 't min ste voorwerp. De lijkschouwing heeft doen bestatigen, dat in zijne maag geen spoor van alcool was, maar wel overblijfsels van eierkoek. Tot nu toe weet men nog altijd niet, wie de man is en wat hem gedood heeft Men vermoedt eene moord. De hoed is later in het gras naast de spoorbaan teruggevonden. mgf TYPHU8. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij O. Talymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Schepenen Van der Gooten, van Audergem, die op de de Brouckerelaan woont, wa& Maandag avond, volgens ge woonte, met zijne vrouw uitgegaan. Toen zijn schoonbroer korts nadien thuis kwam, vond hij drie vreemdelingen, die ieverig aan het werk waren, om de brand kas open te breken. Zij grepen den binnentredende vast, sloegen hem tot hij niet meer op kon en ontvluchtten toen het huis, hun dievenge- reedschap in brand latende. De nachtwaker A., van Cureghem, ging Dinsdag eene oude tante bezoeken, die hij in langen tijd niet meer had gezien. Deze vrouw, 62 jaar, is sedert 8 jaar van haren man gescheiden en leeft van een pensioen, dat haar man betalen moet. Toen de waker het zoldervertrek binnen kwam, waar zij woont, viel hij schier ach terover van den stank De vrouw lag op haren strooizak, het gelaat met wonden overdekt, echt akelig en walgelijk om te zien. Zij gaf geen teeken van leven. De waker riep de policie en deze bevond bij nader onderzoek dat de ongelukkige door ongediert, ratten en muizen, was ver knaagd, en toen de geneesheeren kwamen, werd bestatigd dat zij letterlijk verhongerd was Toen zij naar het gasthuis was gebracht en men het hok doorzocht, vond men dui zend frank tusschen haar Btrooi. Elke stad heeft hare specialiteit Gelijk Luik de atad der zelfmoorden is, kan men Gent die der geheime stokerijen noemen Nu heeft men er twee ineens ge vonden. Zondag morgend namelijk, heeft de heer Janssens, adjuct commissaris van dan Dok, vergezeld van den provincialen opzichter der contributiën en twee accijns bedienden, eene geheime stokerij ontdekt in de Saspoortstraat en eene in de Se-Mar- grietesiraat. Al het materieel werd aange slagen. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk een blanke zachte huid, en verblindend schoone tint. Dit alles bewerkt de echte Slokpaardjes-Lelienngelk-Zeep van Itergniaun t$c O0., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Verleden week heeft men gepoogd de warande van den baron Dons te Lovende- gem in brand te steken op vier verschil lende plaatsen, doch het mislukte. De veldwachter heeft onmiddelijk proces-ver baal opgesteld. Men heeft vermoedens de warande is 5 hectaren groot en heeft eene waarde van ruim veertig duizend frank. Het parket heeft zich naar Mourcourt begeven om onderzoek te doen laar eene brandstichting die er plaats had in de vol gende omstandigheden De hoeveknecht was des nachts ten 2 ure dronken thuis ge- k men. Hij wekte den koeiwachter en vroeg hem de petroolfiesch, om zegde hij, de schuur in brand te ateken. De koeiwachter gaf, zonder weerde te hechten aan die woorden, de flesch. En weldra stond de schuur met heel den oogst in brand. De brandstichter, die aangehouden is, heeft bekentenissen gedaan. Aan de bouwwerken van de nieuwe normaalschool, te Charleroi, zag een der ondernemers dat een wagon met baksteen eene helling afreed en ongelukken zou ver oorzaken. Hij nam eenen balk en wilde dien voor de wielen werpen, maar hij strui kelde en viel op de rails, met het ongeluk kig gevolg dat de wielen van den wagon hem letterlijk in twee sneden. De veronge lukte, M. Cooremans, was vroeger onder wijzer te Aalst, maar had het onderwijl laten varen en was in de bouwnijverheid gekomen, om met de zuster van eenen der aannemers in het huwelijk te treden. Zekere Berger, die door verschillige parketten werd opgezocht als deelmakende van de zoogenaamde Zwarte Bende, is ein delijk in handen gevallen. Het parket van Charleroi heeft hem overhandigd aan het parket van Nijvel, te zamen met Roos, even als Berger verdacht van talrijke diefstallen te Gilly, Loupoigne, Fleurus, enz. Berger wordt ook, voor dezelfde feiten, opgeëischt door het parket van Bergen. Vraag tot uit levering van een derden verdachte, is aan het parket van Béthune (Frankrijk) gedaan. Deze zou, behalve de diefstallen, ook de moord op de weduwe Demolder, van Otti- gnies, op zijn geweten hebben. De rentenierster, vrouw Barbiau, weduwe Dcbelle, 80 jaar oud, is Woensdag nacht vermoord geworden in hare woning, rue de la Croyère, to La Louvière. Haar lijk werd des morgends om 9 uren op den vloer gevonden door hare kleindoch ter, die haar kwam bezoeken Het meisje liep huilend om de buren, die bevonden dat de oude vrouw verwurgd was. Al de meubelen waren opengebroken en het geld verdwenen de gestolen som kan niet belangrijk zijn, want het slachtoffer had gewoonlijk weinig geld in huis. Volgens een eerste onderzoek van het parket, zou de moord Woensdag avond om 7 are gepleegd zijn. Op dit uur zat zij ge woonlijk haren paternoster te bidden, waar van nog een stuk in hare hand gevonden werd De vrouw heeft dus eene hevige worsteling met de moordenaars moeten doorstaan. De nagels harer vingers waren gescheurd. Een bewijs dat de misdaad rond 7 ure moet gepleegd zijn, is, dat de vensterblin den nog niet gealoten waren, iets wat zij nooit naliet te doen rond 8 ure, eer «ij sla pen ging. Voetsporen in den grond van den hof, door den onderzoeksrechter gevonden, schij nen te bewijzen dat de misdaad gepleegd werd door eenen man en eene vrouw. Ook heeft men reden om te gelooven dat de moordenaars het huis kenden. In de Lombardstraat, te Aarschot, is een kind van 3 jaren, terwijl het in eenen stoel zat nabij het vuur. gansch verbrand, terwijl de moeder afwezig was Toen deze thuis kwam, vond zij haar kind in brand, hetwelk nog enkel eene wonde geleek. Men heeft het naar het gasthuia gedragen, waar het dien middag is overleden. Of het in brand geraakt iB door te dicht bij het vuur te zitten ofwel stekskens heeft weten te bemachtigen, is onbekend steekt wel dezi heid in uw hoofd, ndien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap e zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken degioote flesch Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Woensdag morgend, rond 2 ure, werd de landbouwer Alfons Hanssens, woonachtig te Stacegem-bij-Kortrijk, bij zijnen terugkeer van de foore, aangerand in de Voorstraat, rechtover de woning van M. Blondeel, loodgieter, door zes foore - schuimers die hem erg mishandelden en uit zijne zakken eene som haalden van 80 frank. Op liet hulpgeroep van eenen vriend die Hanssens vergezelde, namen de schelmen de vlucht, eene klak achterlatend op de plaats der aanranding. Drie aanhoudingen zijn reeds gedaan en men hoopt welhaast de hand te leggen op de andere plichtigen Onder de aangehoudenen bevindt zich zekere Jan Fordeyn, een Gentenaar, werk man bij M. Opitz. In eenen brand, die uitberstte in de groote hoeve van eenen veekoopman te Orgeo niet minder dan 33 stuks vee ge dood, van de 300 beesten, die de stallen bevatten Ook zijn de groote schuren, allen vol gepropt met voeder, gamtch vernield. Frankrijk. '5 Naar uit Montpellier gemeld wordt heeft de vorst in die stretk groote ver woestingen aangericht. In het bergach.ig deel van de Hcrault httft het overvloedig gesneeuwd. Un Largentière wordt ook gemeld dat de sneeuw groote schade in de streek heeft veroorzaakt. Van den heelm winter was het niet zoo bitter koud g weest. In het Bordeleesche heeft het het ook nier en daar gesneeuwd, maar schade is er niet veel aangericht. Het blijft echter nog koud. Jonge moordenaar. Te Trodate, bij Milaan, waren etnige werklieden op het voetpad voor het fabtiei- aan 't o it- 1 dj ten. Een 12 j >rige knaap, Ferrucio Groppi, bevond zich in hun midden, flui tend en zingend. Een werkman, Giudici genaamd, deed hem zwijgen en toen de kleine voortging greep nij hem bij den arm en duwde hem de straat Op. De jonge snaak trok woedend een m< s uit den zak en -vilde den w rkman te lijf. Deze kon in lijdsde hand van den kleine grijpen, di.:d mm het ons in den zak st ken eti keeule lachend bij zijn* kameta.ltn terug. De werklieden vergat* n spoedig hel incident en zetien hunne gesprekken voort, aar eenige minuun later keerde ie Knaap terug hij was bieeK en schten ten prooi aan eene geweldige woede Hij sprong eene tweede maal op den werk mun toe. Deze, dooi de kreten der ande ren verwittigd, keerde zich in tijd om, om den knaap tegen te houden en zijn mes te grijpen, maar Groppi, razend van woede, tukte zien los en plofte opeens zijn mes tot aan den hecht in de borst van den ongelukkigen werkman, die zan der een krtei te slaken dood neerviel. Het mes had hem het hart getroffen. Daarop ging de knaap huiswaarts en zegde mets. Men begrijpt de smart zijner familie toen de gendaimtn hem kwamen aai.houden. In hare wanhoop sprong de moeder door het venster en kwetste zich nog al erg. De broeder van den moorde naar, een der kameraden van den ge- dooden werkman, wierp zich, toen bij het gebeurde vernam, onder eenen tnin, en alleen door de krachtdadigheid van eenen barreelwachter, die htm letterlijk van onder *;e wielen naaide, ontsnapte hij aan de dood. De jonge moordenaar legt eene onge looflijke onverschilligheid aan den dag hij is Zeer kalm, pr.at en schertst met zijne bewaker» en stueft er op hoe goed hij met het mes weet om te gaan. HEEST GEZOCHTE HAAR HERSTELLER herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegsn reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. |Terkocbt door Coitf. en Pari. HmM- Dépót 16, r. Étienne-Marcal, Parija. De flesch fr, a.5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutatraat, te Aalst. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslac'it 8 Vrouwelijk idem 7 J Huwelijken. J. Wauters, treinw. met J. Ringoir, tw. F. Janssens, tabakb. met A. Van der Meirsch, tw. Overlijdets. A. Rimbaut, scholier, 7 j., Gazometer- str. J. Libaut, w' Mols, z. b. 79 j., Zonnestr. A. Boone vr. De Pierre, z. b. 55 j., St. Jobstr V. Michiels, w® Meert, z. b. 78 j., Scherrev eldatr. 1 kind onder de 7 jaren. Marktprijzen. Zaterdag 25 April 1908. Aardappelen de 100 kil. 7,So a 0,00 Boter per 3 kil. 7,92 a 8,91 Roomboter 102 kil. per kil. fr. 3,10 Eiers de 25 2,00 a 0,00 Ajuin de 100 kil. 17,5o a 18,00 Viggenen, per koppel So,00 a 60.00 BOTERMARKT. Heden zaterdig wer den 2a5 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2000 kilogr. HOPMARKTEN. LONDEN, 18 April. Bij het naderen van Paachen verkeert de hopmarkt in volle rust. De laatste kwoteering luidt Engelsche hop prima, 60-75 fr. secunda, 5o-6o fr.; Beiersche, 40-60 fr.; j Belgische, 38-5o fr.; Californische, 38-60 fr.; Ame- rikaansche 3y i/2-5o fr. De beweging der Engelsche hopplantera om in- komrechten te bekomen neemt van dag tot dag toe. Dooderdag was er eene groote meeting te Maidstone, waaraan 5ooo hopplanten en hande laars deelnamen zi) hebben besloten hun voorstel met alle middelen door te drijven. BRUSSEL, 22 April. Markt uiterst kalm,doch weinig verandering in prijzen Voor 1907 Aalst, 40-42 i/2 fr. Poperinghe (stadslood), 30-31 fr.; 1 voor 1908 Aalst, 55 fr. Poperinghe, 5t-5a fr. NUREMBERG, 23 April.Markt rustig; zeer weinig verhandelingen. Gewone waar, 37 1/2-45 fr. Hallertau, 75-85 frank. BERICHT^ Het Collego van Burgemeester en Sche penen der Gemeente Bavegem, maakt be kend dat er overeenkomstig de artikels 41 en 42 van krt landelijk wetboek op den 10 Juni aanstaarde, om 10 uren voor middag, door eenen daartoe aangestelden Lanvlmeter, zal worden overgegaan tot de grensbepaling van den buurtweg n' 12, genaamd Neerveldstraat, in deze Gf-me* nte. Te Bavegem den 10 April 1908. Op bevel De Secretaris, Db Burgbueestee, L* uis Gaimart. V. Brackman. OPENBARE VERKOOPING van 9 onlangs gebouwde Werkmanswoningen en van eene GOHiE IMHTI.I LAND, te Aalst, Raapstraat en Beek. I)e Notaris EEMAN, te Erpe en ayn ambt genoot de Notaris BÉECKPOT, te Aalst, zullen, met gewin van palmslag en gela gen, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen, te weten Ekrstk koo?. 3 Werkmanswoningen met Bovenverdieping, Stallekens en andere Afbannen en Koer. gestaan en gelegen te Anl8t-Mijlbeek in de Raapstraat, respectieve lijk genummerd 19. 21 en 23, gekadastreerd wijk E, nummers &18l, 518k en 518i, groot aldaar 3 aren 40 centiaren, en volgens me- tinn 3 aren 47 centiaren, palende ten ooste de Raapstraat. ten zuide den volgenden koop, ten weste M. Frans Moortgat en Juffrouw W* Siugelyn-Cool en ten noorde M Willem De Winter. Bewoond bij de week door Mr" Frans De Witte, Benri Viuck en Juffr. W» Gits. Twbkdk koop. 3 Werkmanswoningen hebbende Bovenverdieping, Stallekens en andere Aanhoorigbedcn en Koer, gestaan en gelegen te Aalst Mylbeek, Raapstraat, ge nummerd 25. 27 en 29. bekend l>y kadaster wijk E, nummers 518h. 518a en 518r, met eene grootte van 2 aren 72 centiaren,palende ten ooste aan de Raapstraat, ten suide den volgenden knop,ten weste Juffrouw W* Singe- lyn Cool en M. C' Van den Eyude en ten noorde don voorgaandou koop. Bswoond bij de week, door Mr,a Louis Rumbaut, Joannes DeSchryvar en Joannes Camu. l'KRDK koop. - 3 Werkmanswoningen met Bovenverdieping, Stallekens en audere Af- hannsels en Koer.gestaan en gelegen to Aalst- Mijlbeek, Raapstraat. genummerd 31. 33 en 35 »jjk E, nummers 518k, 518d en 518o van het kadaster, met eene grootte van 2 aren 20 centinren en volgens meting groot bevon den 2 aren 25 centiaren, palende ten ooste de Raapstraat, tan zuide ftl. Jan-Bapt. Wail- ly-Van Nuffel, ten weste M. Cl Van den Eyode, Juffr. W« De Ror en Juffr. Frans Van de Meerssche en Kinderen en ten noorde voorbaande koop. Bewoond Ly de week door Mf,n Joseph De Smet, Cuniel De Witte en Alfred Steenh >ut. N. U. De voormelde eigendommen zyn ge meten door M. Alfons Van Nuffel, landmeter te Aalst en door dezen afgeschetst op het grondplan. Y ikrdh koop. Een perceel Land, gelegen to Aalst-Mijlbeek, op de Beek, bekend by kadaster wijk F, nummer 876, groot aldaar 17 aren 10 centiaren en volgeus meting groot 17 aren 21 centiareu, palende oost de Erven Augusta Van de Meerssohe en andere, zuid de Rede en de gebroeders Eeman, west M' Van der Biest en noord de Beek. - Gebruikt zonder termijn door M. K iel Van de Vorst. ZITDAGEN: Instel Do-derdag 16 April Verblijf 30 n Telkens om 3 uren van den avond, te Aalst, tar herberg Dkn Klokunbol by Msj. Eathar Verlakt, Moltndriw.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2