Zondag 5 Mei 11H)8 5 centiemen per nummer 629te Jaar 4018 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 'I Arrondissement van Aalst. GODSDIENST. HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Provinciale Kiezing Algemeeue Vergadering Werkelijke Candidaten Plaatsvervangende Candid alen. Geen vrijheid meer DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in by C. Van de Putte-Gooasens, Korte Zoutstraat, Nr 31 en in alle Postkantoren des Lands. cuiquk Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwyls te herhalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureel» van dit blad. Valst. Mei 1908. op 14 «luiiï 1908. SCeO 'M> der Afgeveerdigden van het Canton Aalst, op 26 April 1908. De heer Désiré De Wolf, Ondervoor zitter van het Cantonaal Comiteit neemt het Voorzitterschap waar. De overige leden van 't Comiteit nemen plaats aan 'tBureel. De heer Voorzitter verklaart de zitting geopend en geeft lezing van het dagorde. Benoeming van de definitieve Candida- ten voor de Provinciale Kiezing van 14 Juni aanst. Vooraleer tot de dagorde over te gaan, denk ik, zegt de heer Voorzitter, de tolk van ons allen te zijn, wanneer ik dank betuigingen uitdruk aan den heer Rudolf Eeman, Voorzitter van onze Cantonale Vcreeniging, voor al de menigvuldige ge waardeerde diensten welke hij, gedurende 26 jaren, als Provinciaal Raadslid en als Lid der Bestendige Deputatie heeft bewe zen aan onze Catholieke Partij niet alleen in onze Stad en in ons Canton maar in gansch ons Arrondissement. Deze welverdiende dankbetuigende hul de wordt algemeen warm toegejuicht. De heer Voorzitter na eenige uitleggin gen over de voorschriften van de art. 15, 16 en 17 van 't reglement-, stelt voor als definitieve Candidaten uit te roepen de af tredende Provinciale Raadsleden welke be reid zyn ten nieuw mandaat te aanveerden >lo heeren R. Eeman, Felix De Hert en Karei De Vis, als werkende leden cn Doctor Laeompte als plaats vervanger. Dit voorstel wordt eenparig bijgetreden. M. R. Eeman vraagt het woord en bedankt den heer De Wolf over zyne te vleiende woorden en de vergadering over de toejuichingen waarmeè ze begroet wer den. Ge bedaukt my, Heeren, doch ik heb slechts mijne plichten gekweten. Spreker doet bemerken dat de tyd zal ontbreken om in deze vergadering een uitgebreid verslag te doen over de wijze op dewelke de aftredende leden in den Provincieraad de verbintenissen hebben volbracht die zy» in 1900, jegens hunne kiezers hebben ge nomen. Kortbondig doet hij uitschijnen dat de Provincieraad met altijd aangroeiende hulpgelden de talrijke instellingen heeft aangemoedigd gansch de Provincie door ingericht ten voordeele van werkman, landbouwer en burger, zoo als Onder lingen bijstand PensioenkassenBe- roepsonderwijs, Werkloozenfonds, verbetering van't Vee- en Paarden ras, Veoverzfckering, Kweeksyndi- caten, Geitenbonden, Melkerijen, als ook voor Buurt- en Landbouw- De toelagen voor die zoo nuttige instel lingen zijn meestal meer dan verdubbeld sedert 1900. Ten gevolge is het bedrag der gewone uitgaven der provinciale bcgrooting ge klommen van 1,500,000 fr. in 1900 tot 2,300,000 fr. voor 1909: Dank aan wijs beleid en zuinig bestuur zijn al die uitgaven bestreden geworden zonder eenige nieuwe rechtstreeksche be lasting te moeten heften. Overigens onze Provincie blijft nog altyd deze der 9 Pro vinciën waar de bevolking het minst belast wordt. De heer Eeman eindigt met de verkla ring dat zoo het kiezerskorps hem met een nieuw mandaat vereert liy zal betrachten nog beter te doen dan vroeger. (Toejui chingen). M.M. De Hert en De Vis danken de vergadering voor dit nieuw blijk van ver trouwen en geven de verzekering dat zy met nog meer iever en krachtdadigheid de zedelyke en stotfelykc belangen van de inwoners van ons Canton zullen bewerken en verdedigen. (Toejuichingen). De heer Laeompte dankt op zijne beurt, 't Kiezerskorps is hem geen dank baarheid verschuldigd, zegt hy, daar hy niets heeft gedaan. Hy hoopt ook niets te moeten doen, want daar hy de oudste van jaren is, zal hij, volgens de wetten der natuur, ongetwijfeld niemand moeten vervangen 't gene hy ove rigens van harte wenscht. (Toejuichingen) De heer Voorzitter zegt dat de ver gadering nu moet overgaan tot de vervan ging van M. R. Moyersoen,welke van zijn mandaat afziet omdat hij als 4Bn candidaat is aangewezen voor de kamerkiezing op 24 Mei... In naam der vergadering dankt hij M. Moyersoen over de gewaardeerde dien sten welke hy als Provinciaal Raadslid sedert 1900 heeft bewezen.(Toejuichingen). De heer Voorzitter doet bemerken dat er maar een candidaat is voorgesteld ter ver vanging van M. Moyersoen, namelijk, M. Baron Lodewijk de Bethune, Advo caat en Gemeenteraadslid te Aalst. Er is dus geen Poll noodig, zegt de heer Voorzitter, en ik stel voor M. de Bethune, als definitieven Candidaat uit te roepen... Geestdriftige toejuichingen beantwoorden dit voorstel. D« heer Baron de Bethune brengt in eene welgepaste en welsprekende bewoor ding hulde aan M. Moeyersoen en dankt de vergadering over het blijk van vertrouwen waarmeè hij vereerd wordt. Wat zijn pro gramma betreft het is besloten in deze zin spreuk Zoo veel goed doen mogelijk. (Toejuichingen). De heer R. Moyersoen dankt voor de hulde hem toegebracht. Hy heeft van de vernieuwing van zyn mandaat als Provin ciaal Raadslid afgezien omdat hij de 4e can- didatuur voor de Kamerkiezing heeft aan- veerd. Spreker maant al de aanwezigen aan met krachtdadigheid en onverpoosden moed in 't strijdperk te treden en wanneer wij allen onze plichten van Catholieken zul len kwijten dan mogen wij verzekerd zijn dat wy, op 24 Mei, den 4" zetel zullen veroveren. (Geestdriftige toejuichingen). De heer Voorzitter stelt vast dat er voor den Buiten slechts 2 Candidaten - plaatsvervangers zijn voorgesteld M.M. Doctor Rubbens van Lede en Louis Callebaut, Stoker en Gemeenteraadslid te Nieuwerkerken. Aangezien het getal voorgestelde Candi- daten-plaatsvervangers dit der te vervullen plaatsen niet overtreft, worden voormelde heeren als definitieve candidaten-plaatsver- vangers uitgeroepen. Eindelijk blyft er te voorzien in de ver vanging van de heeren Alex. Blancquaert, Schepen te Lede en Cam. Schelstraele, Burgemeester te Oordegem, welke om reden van hoogen ouderdom en ziekelijk heid van de vernieuwing huns mandaats hebben afgezien. De heer Voorzitter brengt eene wel verdiende hulde aan beide aftredende Raadsheeren hy doet de dienstwilligheid en de verkleefdheid uitschijnen met dewel ke zy hun mandaat vele jaren hebben waargenomen. (Een langdurig handgeklap beantwoordt deze hulde.) Ter vervanging dezer twee aftredende leden zijn als voorloopige Candidaten voor gesteld geworden de heeren Alfons Jooris, Brouwer en Schepen, Lede Leo Savoir, Geneesheer en Burge meester, Wichelen Theodule Verstraeten, Geneesheer, Vlierzele. Vooraleer over te gaan tot den Poll, stelt de heer Voorzitter vast dat, volgens beslissing van 't Comiteit, de niet gekozene dezer dry heeren als werkelijke Candidaat, van rechtswege als eerste Candidaat-plaats- vervanger zal optreden. De heer Jooris bekomt het woord en brengt voor eerst eene dankbare hulde aan den heer Alex. Blancquaert welke gedu rende vele jaren de belangen der ingeze tenen van 't Canton Aalst en inzonderheid van Lede in den Provincieraad met zooveel toewijding heeft voorgestaan. In eene welsprekende en kernachtige bewoording doet hy uitschynen dat de groote Gemeente Lede en de aanpalende Gemeenten mogen aanspraak maken op een zetel in den Provincieraad. Overigens dit is aan Lede,sedert vele jaren, toegekend geworden. Mijne candidatuur wordt eenpariglijk voorgedragen door de 24 Afgeveerdigden van Lede, door het Gemeentebestuur, den beer Burgemeester Mocns aan 't hoofd. Ik ni.ig verzekeren dat het kiezerskorps van Lede mijne candidatuur zal bekrachtigen en het zijne zal by brengen om niet alleen den triomf op 14 Juni te verzekeren maar ook opdat wij den 24 Mei eene nieuwe schitterende zegepraal onzer Catholieke Partij zouden mogen vieren... Spreker verklaart dat hy zich gansch zal toewijden aan de verdediging der zedelyke en stoffelijke belangen des volks. De we genis, de vereenigingen van onderlingen bijstand en spaargilden, de belangen van landbouw en nyverheid en der werkers- standen i. a. w. aller belangen zal hy ter harte nemen. Diensten bewijzen waar het mogelijk is aan myne plichten en genomene verbinte nissen getrouw blijven cn altijd de catho lieke leerstelsels tot richtsnoer... Ziedaar, eindigt de welsprekende redenaar,wat mijn programma vervat 1 Ten slotte verklaart de heer Jooris dat wat ook de uitslag van den Poll wezen moge de Ledeoaren zullen optreden zonder wrok om onze catholieke zegepralen op 24 Mei en 14 Juni nog meer te doen schit teren dan voorheen. (Luidruchtige toejui chingen). De heer Doctor Savoir neemt dan het woord en verklaart dat zijn programma vervat is in de verdediging van Godsdienst. EigendomFamilie en Vaderland. Na eene welverdiende hulde aan de af tredende Raadsheeren over de talrijke diensten welke zij aan de bevolkingen des Cantons hebben bewezen en wel bezonder- lijk aan de landbouwers en de werkers- standen, drukt hij den wensch uit dat de nieuwe Raadsleden de voetstappen hunner voorgangers zouden volgen. De redenaar wijst op do ligging der Gemeenten Wiche len en Schoonaerde, een oprecht verloren hoekje in 't hartje van Vlaanderen.Voor de provinciale belangen behooren wij tot het Canton Aalst en voor de staatsbelangen tot het Arrondissement Dendermonde. Wij hoeven over onze aftredende provinciale Raadsleden niet te klagen, maar die toe stand is onregelmatig en moeilijk te ver helpen... Verder drukt de heer Savoir den wensch uit dat onze nieuw te kiezen Raadsleden, als de provinciale geldmiddelen het toela ten, de vermeerdering der toelagen voor onderlingen bystand, spaargilden, vee kweeksyndicaten, het werkeloozen fonds en vooral het zoo noodzakelyk vakonder wijs zullen voorstaan. Spreker roept er de aandacht op in dat de Gemeentenaren van Wichelen en Schoon aerde, ten allen tyde, aan de Catholieke Denkwyze zyn verknocht geweest en, in 1900, grootelyks hebben meegewerkt aan den schitterenden uitslag der provincale kiezing... De heer Savoir verklaart op zijne beurt dat hoe den uitslag van den Poll ook weze, Wichelen en Schoonaerde tot de zegepraal zullen meèwerken. Eindigende doet hij een warmen oproep tot de vergadering opdat de uitslag der kiezing op 14 Juni nog schitterender zou wezen als in 1900 en wy, Catholieken, op 24 Mei, ons in eene nieuwe zegepraal zou den mogen verheugen (Langdurige toe juichingen). De spreekbeurt is dan aan Doctor Verstraeten, welke aanvangt met eene welverdiende hulde te brengen aan den aftredenden heer Camiel Schelstraete, om zyne belanglooze toewijding aan de verde diging der belangen van de bevolkingen welke hy in den Raad onzer Provincie zoo getrouw vertegenwoordigde ook een woord van dank aan Mr B. De Clippole, Burgemeester van Vleckem, met den wel ken hij in nauwe familiebanden is veree- nigd, en welke nooit ten achter blijft wan neer het de verdediging der groote catho lieke zaak geldt. Spreker bemerkt dat het noodzakelijk is dat liet gewest Oordegem-Ylierzelc in den Provincieraad vertegenwoordigd weze. Die noodzakelijkheid is reeds van over vele jaren erkend geworden toen de candida tuur van wijlen den verdienstrijken genees heer Achilles De Schaepmeestcr, helas ons te vroeg ontrukt, werd aangenomen en dan later M. Schelstraete in zijne plaats aangenomen en verkozen werd. Te midden der landelijke bevolkingen opgegroeid en er nu levende, ken ik wat ze verlangen en wat er tot hare welvaart noodig is... Mijne middelbare studiën voltrok ik in 't Collegie van Aalst; bij onze wandelingen kon ik de uitgestrekte hoppevelden van 't noorden, van Mijlbeek, Moorsel, Meldert, Baerdegem, enz. en de ryke velden van Erpe, Meire, enz. beladen met gulden ko renaren bewonderen. Die streken zijn mij lief.... Als ik mijne studiejaren herdenk, dan herinner ik mij mijne studiemakkers reeds van deze aarde verdwenen. Aan hunne nagedachtenis wil ik hier hulde brengen: aan Victor De Wolf, dien kloekmoedigen catholieken jongeling, aan Joseph Eeman myn-studiemakker ter Hoogeschool in Leu ven, een talentvollen, rijk begaafde jonge ling aan wien eene schitterende loopbaan weggelegd was.... Hunne' nagedachtenis zal bij ons levendig blijven. Ik zal, zonder de belangen der stedelin gen to verwaarloozen, my bijzonder toeleg gen om de belangen der buitenlieden voor te staanHulp aan vereenigingen van on derlingen bystand, pensioengilden, vee kweeksyndicaten, vakonderwijs en goede wegenis zyn vooral noodzakelyk op den buiten en dit zal ik krachtdadig voorstaan. Wat de belangen der Vlaamsche taal betreft, ben ik Vlaming van hart en ziel en zal ter verdediging onzer taalrechten optreden. Voor 't overige zal ik mij schikken naar de voorbeelden my door onze zoo verdienst- rijke oudere Raadsleden gegeven. Eindigende verklaart spreker op zijne beurt dat wat de uitslag van den Poll ook wezen moge, hij en zijne vrienden zullen blyven werken tot een schitterende zege praal, niet alleen op 14 Juni maar ook op 24 Mei. (Luidruchtige toejuichingeu.) De heer Rubbens houdt er aan te ver klaren dat zoo hij, door 't afsterven of 't aftreden van een lid, als plaatsvervanger moest optreden, liy zich zou bepalen het mandaat van den afgestorvene te voltrek ken om, dan by herkiezing, zich opnieuw als plaatsvervanger te laten voorstellen. Die plaatsvervanging zal door Lede als geen verkregen recht aanschouwd worden. (Goedkeuring). Niemand vraagt nog het woord en de vergadering gaat bij geheime stemming over tot den Poll tusschen de heeren Jooris. Savoir en Verstraeten. 236 Afgeveerdigden namen er deel aan. De heeren Jooris en Verstraeten meer dan de 2/3 der stemmen bekomen hebbende door 'treglement vereischt, wor den als definitieve Werkelijke Candidaten en de heer Savoir als eersten Candidaat- plaatsvervanger uitgeroepen. Na nog eenige aanbevelingen van den heer Voorzitter wordt de zitting geheven. De lijst der Catho lieke Candidaten voor de Provinciale Kiezing op 14 Juni 1908, in het Canton Aalst, is dus als volgt vastgesteld Eeman Rudolf, Advocaat, Lid der bestendige Deputatie, te Aalst De Hert Felix, Advocaat, Schepen der Stad Aalst De Vis Karei, Candidaat- Notaris, Eigenaar, te Aalst de Béthune baron Louis, Advocaat, Gemeenteraadslid te Aalst Joris Alfons, Brouwer en Schepen te Lede Verstraeten Theodule, Ge neesheer, te Vlierzele Savoir Leo, Geneesheer en Burgemeester van Wichelen Laeompte Modeste, Genees heer, te Aalst Rubbens Emiel, Geneesheer te Lede Callebaut Louis, Stoker en Gemeenteraadslid, te Nieuwer kerken. En nu vooruit voor GODSDIENST, VKU.IIIEID en VADERL1ND Neen, Kiezers, er is geen oogenblik aan te twyfelen, indien liberalen en socialisten op 24 Mei zogepralen, dan zal onze vrijheid van Godsdienst verlo ren zijn, dan zal de godsdienstoorlog hier woeden nog heviger dan in Frank rijk en dan vroeger in Duischland. Laat ons vooreerst onderzoeken wat de gevolgen zouden zijn van de zege praal der driekleurige cartelisten. Zouden de liberalen op eigen hand. zouden de socialisten op eigen hand een ministerie kunnen vormen Neen, geen van de twee cn 't gevolg zou zijn dat ze een gemengd ministerie zouden moeten vormen, 't is te zeggen, een ministerie van liberalen en socialis ten. Maar onder politiek opzicht wat zou men dan zien gebeuren Wel de liberalen zouden gedwars boomd worden in de uitvoering van hun behoudsgezind en koningsgezind programma door hunne republikeinsche, revólutionnaire bondgenooten, bewon deraars der koningsmoord. En de socialisten, zouden onder maat schappelijk opzicht gedwarsboomd wor den door de liberale achteruitkruipers en bchoudsgezinden. Onmogelijk dus op die terreinen tot de uoodige verstandhouding te geraken. Ze zullen dus een ander terrein van verstandhouding moeien zoeken en dit terrein zal niet moeilyk te vinden zyn, namelyk. 't anti-clericalism... ja, de godsdiensthaat, de papenvretery' waar over zij volkomen 't accoord zyn. Men weet hetliberalen en socialis ten zijn 't accoord om 't geloof in God te vervangen door de vrijdenkerij, de godsverloochening. Om hun leerstelsel der god verlooche ning te verspreiden en het op te drin gen, zullen zy 't geloof in God moeten bestrijden van daar godsdienstoorlog en om hem aan te vangen schoolstrijd nog heviger dan onder de ongelukswet van 1879. En ten andere dit zou het programma zijn waarop liberale en socialisten zich tijdelyk zouden kunnen verstaan. Neen, er valt geen oogenblik to twij felen schoolstrijd en godsdienstoor log zouden woeden. De Schoolstrijd. Ge weet het, Kiezers Hoe dikwerf hebben de liberalen en socialisten het niet herhaald dat men hen in Frankryk voorbeelden geeft die zy hier zullen naleven zoodra zy zullen meester zijn. In zake van Onderwijs wat betrachten liberalen en socialisten I De vernietiging van het gods dienstig onderwijs, de vernietiging der vrijheid der ouders door den schooldwang. Wat is het blauw-rood programma? Niemand zal mogen onderwyzen in dien hij geen diploma bezit in eene offl- cieelo of liberale normaalschool verkre gen De catholieke koogschool zal het recht niet meer hebben diplomas af te leveren Wie een diplomate Leuven heeft ver kregen, zal tot geen ambt of bediening kunnen benoemd worden Geen godsdienstig onderwijs zal nog toelagen van Staat, Provincie of Ge meenten kunnen genieten Het bestuur van 't onderwijs zal aan de kleine Gemeenten, meest al catho- liek, ontnomen worden Daarbij Schooldwang. Toen over 6 jaar apostaat Combes de kloosterscholen sloot, schreef op 23 Juli 1902, de liberale Indépendance Belgen (i In feite moet het ons verheugen dat er zoo in eens 150,000 kinders aan 't godsdienstig onderwijs onttrokken zijn en wy moeten M. Combes er over geluk wenschen. Eenige dagen later op 30 Juli 1902, schreef dit zelfde liberaal blad i Wy hopen wel dat het voorbeeld d door M. Combes gegeven, in andere landen zal nageleefd worden. Zalmen n dan de 1,700,000 kinderen der lagere scholen en die 90,000 leerlingen der middelbare scholen nog langer onder n den invloed der Kerk laten f i En de Indépendance gaat door voor een gematigd liberaal orgaan. De liberale Nouveau Précurseur van Antwerpen schreef op zijne beurt Wij zij bereid aan het woord vrij- held de zelfde beteekenis te geven als i in Frankryk De heer Van der Kinderen, een gods- hater van d'ergste soort, riep op een banket uit Ik ben niet meer gematigd; de oorlog is soms noodig. Frankrijk i heeft het begrepen en neemt de toapens op tegen de vrijheid van onderwijs. Ik juich aan zijn strijd toe De blauw-roode Réforme antwoordde daar op M. Van der Kinderen heeft luidop durven zeggen wat de liberale o denken. De Indépendance vondt dat er in die verklaring van M. Van der Kinderen niets overdreven lag. De liberale - Chroniquo juichte toe en schreef M Combes is er bijna geko- men. In ons land roepen veel menschen o met M. Van der Kinderen Bravo Socialist Falony, afgeveerdigde der roode Federatio van Charleroi, spreken de over het godsdienstig onderwijs, ver klaarde in het blauw-rood congres van December 1907, onder de algemeeue toe juichingen dat hij met dezen 't accoord is die zoeken ons Belgente verlossen van dit wangedrocht die ons bloed zuigt lijk eene ware eehel of bloedzuiger. En dit wangedrocht ia de R. C. Godsdienst. Socialist Chapel ié afgeveerdigde van de vrijdenkerij te Klsene, is nog uit drukkelijker Zeggen we niet dat men alle overtui- gingen moet eerbiedigen 't is een leu- gen. (Toejuichingen). De waarheid is dat men de godsdienstige overtuigingen moeten vernietigen: Ziedaar w»t men moei vernlol Igen en gij, liberalen, (;e moet aan uwevrouwen of ean uwe kinders niet meer toela ten ter Kerk te gaan. NOG IET8 Wij knippen uit 't beknopt verslag der Kamerzitting van 3 April 1906, 'I De heer Minister Liebaert tot de liberalen en socialisten Ge gaat leerplicht invoeren (ja, ja!) de verplichtende schoolsoep, (ja, ja het verplichtend schoolkleedingswerk (ja, ja!) de verplichtende schoolko- lonies (ja, ja En ge zult de toelagen voor de aangenomene scholen afscbaf- fen ja, ja!) En de scholen die ge in 0 de plaats wilt stellen, zullen een fa- belachtig getal millioenen kosten. (Gerucht). n Ja, ja de liberalen socialisten gaan dit alles tot stand brengen. EN VERDER zegt de heer Minister. Ik overdrijf niet wanneer ik de uit- gaven voor hetgeen ik daareven op- somde op 150 raillioen schat. En wat 1 hebt ge als tegengewicht Ge zult n de toelagen aan de eeredlenaten afschaffen dat zal u 8 millioen sparen en ge zult de fortuinen n aanslagen met de klimmende be rt lasting op het inkomen. Maar waar zult ge de meerderheid vin- n den om die hervorming tot stand te brengen f De liberalen zwegen en wio zwygt stemt het toe, zegt de spreuk. KIEZERS Er blijft dus in tegen woordigheid van al die uitdrukkelijke verklaringen en bekentenissen geen oogenblik te twyfelen dat, moesten de liberalen en socialisten den 24 Mei de overhand behalen de schooloorlog zou woeden met nog meer akelige hevigheid dan in 1879-1884. Ge zjjt dus, KIEZERS andermaal verwittigd Wij zeggen u dus, KIEZERS, gij, welke den vredo wilt, indien gij vrede wilt bewaren ;ja, indien gij wilt be letten dat hot land nog eens in twee vijandelijke kampen verdeeld worde stemt dan voor de Catholieke Can didaten Neen, geen enkele goede vader lander mag den Schoolstrijd wil len. Ons gedacht was ook heden door ontegensprekelijke bewijzen aan te toonen dat niet alleen de Schooloorlog zou woeden maar dat wij even als in Frankrijk aan godsdienst-vervolgingen zouden blootstaan en wij onze godsdien stige vrijheden door de liberale en socialistische sectarissen weldra zouden zien verbeuren en daarom nog eens herhaald KIEZERS Stemt voor dè Oatholieke Candidaten

De Denderbode | 1908 | | pagina 1