Zal ik? Zal ik niet? DITJES en DATJES. *t Provinciale Kiezin- DENDERHAUTEM Erpe. Vijf Huizen.dee"ng Uoidegem. daar heel iu .t kort Erem bodegem ™rg Ayger Denderhautem, Haaltert en Kerkxkea. {X* HaaUert-Eede.®rimeaS 0 Pro Justicia Rechterlijke kronijk. St-Martensgilde. Zondagrust. JUBELFEEST Parochie van 0. L. Vrouw Bijstand. Allerhande nieuws. Melrose HAAR HERSTELLER Eftuitenlicleii Landbou wers Do overgroote meerder heid onder u weigert voor de liberalen, socialisten en daensisten te stemmen En dus omdat ge niet gedwee naar de blauwe, roode en groene pijpen dansen wilt, slingert men u, na iedere kiering, naar 't hoofd Domhouten. mastentoppenbar baren, ploegen die in God gelooven, ikzuch- tigen met pijpenkoppen,met koppen zoo als er op gaanstokken prijken, met koppen ge lijk uitgesneden rapen... ja, met domme en beestachtige gezichten, waarvan Gallot nooit het portret zou willen schilderen hebben. Nu dit schreef L'Etoilb belge een liberaal orgaan. Pie Daens is ook niet niet ten achter gebleven. In 't Land van Aelst van 29 Mei 1898, 3® bladz. ie kolom, schrijft hij, Pie Daens u Er zijn nog altijd kalvers van kiezers die niet willen onderzoeken of redenseren die fanatiek voortgaan of die hunne rede verdooven. Dus al wie niet flikkeren willen lijk Pie Daens schuifelt zijn kalvers L44T ons in den grond der zaak gaan. Is het waar dat de groote catho- lieke Godsdienst eene hinderpaal zij voor het menschelijk gedacht Het ware zeer erg. Doch, laat ons zien Wie is de groot ste denker der hedendaagsche tijden 't Is Descartes.en alles bewijst dat hij recht zinnige en vurige catholiek was. Heeft het catholicismus Bossuet belet een der groot ste denkers te zijn, en Pascal een der on- verschrokkendsten Zijn Newton en Kepler geen vurige christenen geweest Het catho licismus belet maar dezen te peizen, die niet gemaakt zijn om te peizen. Thiers. C.WTO.V Naar men ons verzekert gaan we strijd hebben met de aanst. provinciale kiezing in ons Canton. De Federatie ofte Bond der velorijders van Oost-Vlaanderen komt te beslissen dat ze, in ieder Can ton, de tegenwoordige pro vinciale Raadsleden zonder onderscheid van denkwijze zal bestrijden die met ge dwee het hoofd hebben gebukt voor de eischen der Federatie. En die eischen zijn verbetering der velobanen opdat ze de voetgangers en de landbouwers die niet den kruiwagen naar hun veld trekken nog wat gemakkelijker zouden kunnen omverre rijden en ook afslag 2 fr. van de taks 3 fr. in plaats 5 fr. Nu 't is op de 6 catholieke Raadsleden van Aalst en bezonderlijk op M. R. Eeman, Lid der bestendige Deputatie dat men het gemunt heeft... De candidaat zal zijn M. G. Wurth, ad vocaat, Voorzitter der Federatie en daar dit heerschap een hevige liberaal is, zal zijn plaatsvervanger een catholiek zijn... Een catholiek zijn Ne floeren zeker I En de liberalen, daenBisten en socialisten gaan ook ten strijde met onvolledige lijsten. De eerste propagande meeting zal mor gen Zondag 3 Mei te Aalst, plaats hebben. Een automobiel wordt ter beschikking ge steld der propagandisten. Ze komen dus af per doodrijder. Mijdt u Uit den weg Menschen Als de doodrijders met hunnen floeren catholiek maar den gracht niet in tuimelen 1 Nu laat ze maar komen, 't zal geen klein buisje zijn dat hun te wachten staat. In 1900 bekwamen de meest bevoordee- lige candidaat der catholieken ii,63i stem men en de minst bevoordeeligde 11.309 stemmen. De Daensisten ofte groene socialisten hadden den strijd gewaagd en ondanks ze ondersteund werden door den ganschen liberalen en socialistischen aanhang be kwamen Leopold Boone 5282 stemmen en Petrus Van Schuylenbergh 5248 stemmen zoo maar een buisje van meer dan 6000 stemmen... 'tZal nu nog wat anders ziin I ALTIJD. Ja, altijd menschen foppen, dat doen liberalen en socialisten. Oordeelt Binst de laatste bespreking der landbouwbegrooting in de Kamer, heb ben de liberalen en socialisten in Kamer en in Senaat gezegd - Mond- en klauwzeer bestaat in Holland niet meer, de gren zen van België moeten open voor het Hol- landsch vee en nogthans heerschte mond- en klauwzeer gedurende de maand Maart, volgens het officieel Staatsblad van Holland zelve, op talrijke hoeven van de pro vinciën Gelderland, Zuid-Holland, Noord- Holland, Zeeland, Utrecht en Overrijssel. Wie zijn nu de leugenaars En zoo is het altijd liberalen en socialisten doen niets anders dan liegen, de catholieken en de Regeering belasteren. Wie, .In. Wie Wie kan de financiën van het land goed bestu ren DE CATHOLIEKEN ALLEEN. Oordeelt. Van 1878 tot 1884 waren de liberalen aan 't hoofd en al hunne rekeningen sloten met verlies en hunne belastingen stegen al meer en meer. Van 1879 tot 1884 lieten de liberalen een tekort na van 58 millioen, 967 dui zend 186 frank.dus byna 59 millioen. Dus als de liberalen aan het bestuur waren, altijd te kort in de kas. De catholieken komen aan 't gouverne ment in 1884, en sedert 1886 is er altijd geld in kas. Van 1885 tot 1907 (ministeries Beemaert en de Smet de Naeyer) is er een boni of overschot van meer dan 186 millioen. Dus Wie kan het land goed besturen DE CATHOLIEKEN ALLEEN De ezels, niet dezen van 't Brusselsche Schaerbeek, maar uit den stal van 's Graven Steen te Aalst, balken gestadig dat onze catholieke Ministers te veel geld hebben geleend. Maar 't gevallen liberaal ministerie leende meer. Wij hebben reeds aangetoond dat het catholiek ministerie min heeft ontleend dan het liberaal ministerie Frère-Bara. Het catholiek Gouvernement, leende 68 millioen frank per jaar en het liberaal ministerie 83 millioen frank. De kwestie ligt echter niet in het feit leeningen te doen, maar eerst en vooral in het gebruik dat men van het geleende geld maakt. Wil men weten wat het catholiek Gou vernement met met het geld gedaan heeft 't Is gemakkelijk om zeggen de drie vierden van de ontleende sommen zijn be steed aan de bewerktuiging van het nijver- heidsbeheer van den Staat, zooals ijzeren- wegen, vaarten, enz. Welnu, het geld aldus besteed brengt meer winst op dan het bedrag van den intrest die men er voor moet betalen. Bijge volg drukken de gedane leeningen niet op de inwoners integendeel zij brengen voor deel bij. Inderdaad de lasten van de openbare schuld zijn nu kleiner dan voorheen. In 1884, bij den val van het ministerie, was de last der openbare schuld 6,75 frank per inwoner. 't Is te zeggen, om den intrest der schuld van het land te betalen zou in 1884, elke inwoner 6,75 fr. moeten betalen hebben. Nu zou het maar 3,79 fr. meer zijn, of bijna de helft minder. Ja maar, zal wellicht iemand zeggen, wat geeft mij al die berekening per hoofd, ik betaal toch evenveel lasten als vroeger. Gij betaalt evenveel als vroeger, dat is waar, maar veronderstel eens dat de last der openbare schuld per hoofd 6,75 fr. ge bleven ware, gij zoudt veel meer betalen dan ge nu betaalt. Het catholiek Gouvernement heeft dus de schuld van het land verlicht en wie zijne schulden aflegt of inkort, verrijkt. Werkli>'d<*n! Menroept u toe Stemt voor de liberalen Voorzeker is het toch niet omdat ge de liberalen eenige dankbaarheid verschuldigd zijt dat ge voor hen zoudi moeten stemmen. Integendeel want de liberalen deden nooit iets voor de werklieden, 't zijn man chesterianen, de mannen van het Laat het maar gaan lijk het gaat. En denkt niet dat het een uitvindsel is. Neen, Vooruitde gazet der socialisten is hierover met ons 't accoord, luistert wat Vooruit eenige dagen geleden schreef - De liberalen waren dertig jaren aan 't bestuur des lands en se voerden geene n enkele hervorming uit van al degenen waarmee se nu pronken op transpa- n ranten en in slonsen stoeten. - Wij bezitten hier in België wer- kerswetten uitgevoerd door de b catholieken. Zij die deze werkerswett.en be- streden waren de liberalen. Wat triestige lollekensheeren zij zijn m voor alles op papiermaar in werke- - lijkheid zijn ze voor niemendalletenzij om eere posten te bemachtigen, geld - binnen te zuigen, de zaken te maken hunner klasse, die ons bloed aftapt en papen vreten. Vooruit zou er ook hebben mogen bij voegen dat zij,socialisten, de leepe winkel- politiekers, volgens de getuigenis van de Gentsche bruine socialisten, de grootste uitbuiters zijn der werklieden die zich als domme gaaien in hunne roode netten laten vangen. Werklieden stemt dus voor uwe vrien den voor dezen welke reeds voor u hebben gezorgd en zullen blijven zorgen voor de Catholieke Candidate!) Reivolutionnnii* knrnk- l**r. Een vluchtschrift in onze Stad door de roode winkelpolitiekers verspreid zegt dat de feestvieriig van 1 Mei een revolutionnair karakter heeft... Begrijpt ge dat, heeren liberalen, gij die op 't bevel uitgeveerdigd van aan den oever des Denders, om der wille van eenige ton nen nat, voor den socialist Huysmans zoudt moeten Btemmen Gedenkt het u dat Huysmans tot de zelfde soort behoort als zijn vriend Destrée die al wie iets in eigendom bezit voor baanstrooper uitscheldt Zie daar komen wij binr.en acht dagen op terug 1 F"pn vppfïüïil over de bekee rden vernaai ring8tocbten der groene Aposleien. Onlangs was Daens bijgestaan door eenigen zijner gewone lijfwacht opge trokken naar Smetlede om er eene mee ting te geven. De baas van het gevraagde lokaal ziende met wat soort hjj te doen had wilde ze onder geen voorwendsel onder zijn dak laten komen en de jon gens waren verplicht in d'opene lucht door wat kinders over hunne welspre- kenheid te laten oordeelen. Vol schaamte trokken Pie en Com pagnie er van onder naar Oordegein vergezeld door den Teüt van Lede, een Wellenaar en drij sprekers uit Erpe, waaronder een zekere Kozak, plaatsver vanger van Pie voorde Kamers. De meeting was reeds aan gang toen ik ging luisteren, doch hoe Pie met zijne ongelukkige voeten op die hooge tafel van waar hij sprak geraakt was begrijp ik niet, ik verstond ook niet wat hij boemelde, doch 't moest weer koddig zijn want de toehoorders lachten dat ze schokten. Men zou het hem niet aanzeggen dat hy met zijn azijnzuur gezicht zulke grappige kwinkslagen kan uithalen en spijtig is 't dat het hem aan de voeten hindert, Barnum zou er rap achter staan om hem als Clown in zijo cirk tc doen optreden. Toen hij gedaan had liet hjj zich op de knieën zakken en zoo op den buik van tafel glijden waarna een zijner Erpsche discipels op 't verhoog sprong. Wierden er tranen gelachen toen Pie sprak, nu ging de kat voorgoed op de koorde. Awel menschen, begon de jongen, als er niets dan demokraten in de Ka mers zullen zijn Awel als Daens, zal minister zijn 1 Awel wierd er geroepen als de lucht invalt zijn al de musschen dood. Doch de jongen liet zich door het uitbundig gelach niet ontstemmen en zette zijn eeuwigdurend Awel voort. Eenige onder ons hadden echter be merkt dat hij nu eens den linker en dan den rechter poot ophefte, evenals de kiekens bij regenachtig weêr en als wij dichterbij kwamen zagen wij dat Kozak hem in de beenen kneep om hem doen uit te scheiden. Toen Kozak nu zag dat zjjne knepen ontdekt waren, sloot hy in eens de meeting met te zeggen. Awel awel 't is nu wel met uwen Awel waarop een luidruchtig gejuich volgde. 'k Heb nog nooit zooveel plezier ge had, zei mij een gebuur by het naar huis gaan doch die jongens missen hunne roepiDg ze moesten in een barak gaan staan in plaats van in de Kamers te willen zetelen. 't Is ook mijn gedacht. (Historiek). IJzerenweg en Postdienst. Als gevolg op de redevoering door onzen achtbaren Volksvertegenwoordi ger, M. Do Sadeleer, bij de begrooting van ijzerweg uitgesproken heeft de heer Minister Helleputte reeds talryke maat regelen genomen in het belaDg van ons Arrondissement. Deze week heeft de heer Minister het volgende aan M. De Sadeleer doen ken nen der reiskaarten aan de treinen n 2800, 3 u. 33 en n. 4602, 4 u. 27 te Vyf Hui zen zal verzekerd worden door de bar- reelwachtster welke thans reeds gelast is met het toezicht der abonnements kaarten en terugkaarlen. Eene brievenbus zal geplaatst worden in het gehucht Stry- meersch. I m ^en nieuwe agent dor posten liïipc. neemt deel aan de bestelling der brieven op het bureel van Lede. zoo dat de brieven te Impe een uur vroeger zullen te huis besteld worden. gedaan voor den stilstand van den trein n. 2990, die om 4 u. 53 vertrekt uit Aalst naar Brussel. a„1 Het bekomen van Appelterre. den stilstand van den trein uit Denderleeuw die daar voor bij rydt omtrent 3 uren, is ook aan een nieuw en ernstig onderzoek onderwor pen. De werken aan de Dcl6l (legem, statie zijn onmid dellijk begonnen geweest en zullen wel dra voltrokken zijn. zoekt zorgvul dig het openen van eene nieuwe halte voor beide gemeenten. maken der plannen voor den buurt spoorweg die deze gemeenten moet be dienen. gereed te maken voor het bouwen eener nieuwe statie. Wij mogen er bijvoegen dat een groot getal werklieden van den yzerwog in ons Arrondissement eene verhooging hebben verkregen en nog andere ver hoogingen zullen toegestaan worden. wit 11 De heer Helleputte, heeft ww Clie. gisteren aan onze achtbaren Volksvertegenwoordiger M. De Sadeleer laten weten dat eerlang twee wagonkas- sen zullen geplaatst worden aan de statie te Welle, om als schuilplaats voor de reizigers te dienen. Het weekblad der Vyf Slimmeriken, zet M. Rens in eene aardigo positie. Gaat hij de overname van den Congo stemmen, gaat hy niet Tot hiertoe heeft hij nog geen woordje gerept over die belangrijke zaak. En nochtans, hij hoorde in zitting der Kamers van Maandag 27® April, M. Franck, liberalen Volksvertegenwoor digers van Antwerpen, zeggen De liberale linkerzijde zal, in de kwestie van den Congo, het catholiek Gouvernement ondersteunen. De Congo is van groote waarde voor een ander land, en dus ook voor ons. Die colonie biedt grootero rijkdommen dan meest al de andere. Wij moeten ze volstrekt overnemen. Wij zjjn hierin 't accoord met de H.H. Woeste, Beernaort, Van der Velde en Hymans M. Franck zou er mogen by voegen hebben, dat ook de H H. Huysmans en Tonnelier, Picard Grimard die mee ning deelen. Ziedaar de kopstukken der catholieken, der liberalen en der socia listen allemaal t' accoord. Weet de Volksgazet dat niet Weet M. Rens dat niet Waarom gaat hy niet open, onze liberale Volksvertegenwoordiger? Is hjj misschien nog op de hoogte der kwestie niet? Hy moet nochtans kennis gemaakt hebben met de werken van Chapaux, Pierre Mille, Vermeirsch en Casteleyn over den Congo, en weten dat al dege nen, die den Congo doorreisden, te be ginnen met Livingstone, Stanley, Ca- meroum, Coquilhat Sweinfurth, groote rijkdommen voorspelden aan het volk, dat zich met de colonisatie van Midden- Afrika zou gelasten. Wat gaat hij doen Wat Weet hij het al Weet de Volksgezet het En wat zullen de catholiekeVolksver- tegenwooröigërs doen Waarschijnlijk de overname stemmen, want het blijkt te klaar, dat het eene allergunstigste zaak is voor het land. Aan de voorwaarden der overname is al veel veranderd, gelijk M. De Sade leer zegde kunnen zij nog gunstiger gemaakt worden, dan zullen de catho lieke Volksvertegenwoordigers daar niet aan te kort blyven. In een nummer van rond den Vasten avond, sprak hetVeegblad over den karnavalstoet van Gent, waar men op eene schandige wijze de broeders Sale sianen van Maltebrugge voorgesteld had. En het Veegblad had plezier, plezier Het hield zijnen buik van lachen De Gentsche Flandre Libérale had ook met die hatelijke voorstelling fel gelachen en daar meer dan één arti keltje over geschreven. Maar dat blad werd Woensdag veroor deeld tot 2 inlasschingen in zijn eigen nummer, 5 inlasschingen in andere bla den, ten keuze der Broeders, en 100 fr. schadeloosstelling aan ieder der 15 Broeders. Bravo Wel verdiend Courage, Volksgazet Toeko menden Zondag, maakt ge dat vonnis aan uwe lieve lezers bekend hé Ge zoudt dat by voorbeeld kunnen mededee- len onder de rubriek Wij, liberalen, beschimpen nooit godsdienst, noch priesters, noch klooster lingen. Judex. Correctionneele Rechtbank van Gent. Woensdag had de uitBpraak plaats in de zaak De Rudder en Dumortier. De rechtbank, na een lang vonnis afge lezen te hebben, de verschillige feiten ver meldende, hetwelk deed uitschijnen dat de betichten wel het inzicht gehad hadden de aftroggelarijen te plegen, heeft de betichten plichtig verklarende, veroordeeld De Rud der tot 6 jaren gevangenisstraf en Dumor tier tot 4 jaren gevangzitting. Zij worden ook verwezen tot het betalen van een frank schadeloosstelling aan de barones St-Ge- nois. De straffen verdeelen zich als volgt voor De Rudder, 9 maanden, 18 maanden, 3 maanden, 1 jaar, 5 maanden, 2 jaar, altijd met 50 fr. boete of 15 dagen gevang zitting. Voor Dumortier, 6 maanden, 1 jaar, 2 maanden, 8 maanden, 5 maanden, 15 maanden, altijd met 50 fr. boete of 15 da gen gevangzitting. Tweede inschrijvingslijst voor een Volksvenster. - M. De Hert Felix, Schepen fr. 100 M. De Gheest Victor, 100 MM. De Wolf, Gebroeders, 100 Dame W® A. Liénart, 100 M. Liénart Cam. 100 Mr<& Juffr. De Coen 100 Dame Wc De Schaepdryver-Moens, 100 Dame WeBaronnes Leo de Bethune 100 Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 3 Mei 1908, M. GHYSSELINCKX, Mo lenstraat. Grol van O. L. V. van Leurden, te Miflbeek. der eerste Verschijning. Meimaand 1908 Alle Zondagen zal de Rozenkrans gele zen worden, gedurende heel den namiddag; in de week, 's avonds om 7 uren. Eersten Zondag, 3 Mei's Namiddags, Zang, Vereering der Relikwie. Tweeden Zondag, 10 Mei Te 5 uren 's namiddags, Bedevaart en Offerande, door de inwoners van Mijlbeek. Sermoen door den E. P. Van Eecke. Vereering der Relikwie. Derden Zondag, 17 Mei .- Bedevaart der Studenten. Zang, Vereering der Reli kwie. Vierden Zondag, 24 MeiTe 3 uren, Bedevaart en Offerande, door de Congre gatie. Sermoen, Zang en Vereering der Relikwie. O. H. Hemelvaart, 28 MetTe 5 uren, Bedevaart en Offerande, door de inwoners der Leopoldstraat, Sermoen, Zang en Ver eering der Relikwie. Vijfden Zondag, 31 MeiSluiting der maand Mei. Zondag 3 Mei, plechtige octaaf ter eere van de H. Wivina Om 9 uren Solemnele Mis de andere dagen de Mis ter harer eer om 7 en half uren. Oefeningen der maand Mei Dagelijks 's avonds, Lof, om 7 en half uren, geestelijke lezing en zang, door al de geloovigen. Zondag 3 Mei, om 3 en half uren, aan bieding eener Offerande, van wege de Zon dagschool der meisjes. Zondag 10 Mei, om 3 en half uren, aan bieding eener offerande, van wege de Con gregatie. Zondag 24 Mei, Feestdag van O. L. Vrouw Bijstand, Patrones der Kerk en der Parochie. Om 9 uren, solemneele Hoogmis en Ser moen. Zondag 31 Mei, Opdracht der Congrc- ganiston. Zie notarieële annoneen op vierde bladzijde. Anlst on omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de beBtkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatiën. AALST. De maandclijksche Verga dering voor de Huismoeders der H. Fami lie, zal plaats hebben Maandag aanstaan de, 4 Meiom kwaart vóór 3 ure in de Kerk van Sint-Martinus Al de leden worden verzocht hunne kaart mede te brengen. Van het Beheer van j' Staatsspoorwegen is ver- De kleine Reisgid8, voor 1 Mei tot 30 Juni 1908. Prijs 10 cen tiemen. (Ingezonden). TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij 0. Taeymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Programma van 't Con cert welk zal gegeven worden door de Koninklijke Harmonie, op Zondag 10 Mei 1908, om 11 1/2 uren, ten kioske, Groote Markt,onder 't bestuur van Mr R. Lenssens. 1. Marche Russe, Coqterre. 2. Die Schone Galathée Suppé. 3. Fantaisie ballet G. Parès. 4. Les Hirondelles Kirchman. 5. Aubade printanière P. Lacombe. 1%r* zijne opsporing. Eenige der inwoners van Luik kunnen U zeggen waar het te vinden is. Indien gij aan eene huidjeuking, aan prik kelend eczema of droog speen lijdt, tracht gij eenige verzachting te bekomen en gij zoekt een middel. Een inwoner van Luik heeft een middel tegen die ouderwetsche ziekt m ontdekt hij spreekt er van leest Ik haast mij U te melden dat uwe a Foster's Zalf verkocht bij M. De Valke neer, apotheker te Aalst, mij eenen schoo- nen uitslag toegebracht heeft het was reeds zes maanden dat ik vreeselijk aan eczema aan de voeten leed de kwaal waB ten hoogste hinderend en zeer pijnlijk voor 't gaan 't was nutteloos dat ik den ge neesheer geraadpleegd had, de voorgeschre- vene zorgen bleven zonder uitslag, uwe zalf werd mij aangeraden, welke vreugde toen ik mij na twee toepassingen reeds meer op mijn gemak gevoelde, en na vijf dagen verpleging was ik teenemaal gene zen. Ziedaar nu reeds meer dan acht maan den en sinds heb ik niet meer de minste pijn gevoeld. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Geteekend Antoon Hoen, 3, Jonfossestraat. Luik. De jeukingen, alsook eczema, speen, en al de huidaandoeningen in 't algemeen zijn eene aanhoudende kwelling de prikkeling is er des te meer onverdraaglijk van daar alle rust onmogelijk is het leven is een ware last en de gezondheid wordt onder mijnd. De Foster's Zalf verlicht altijd en verzacht reeds van de eerste toepassing gelijk welke huidaandoening, zooalB ecze ma, bloedend of droog speen, pijpzweren, aderspattingen zweren, vochtige korsten, impetigo, melkkorst, puistjes, dauwworm, jeukingen, winterhanden en voeten, bar sten, enz Voor al de gewone gevallen is eene doos altijd voldoende om niet alleenlijk eene onmiddellijke verlichting, maar eene krach tige, blijvende genezing te geven zonder herval. De Foster's Zalf gelukt altijd, daar zelfs waar al de zorgen mislukten. Verzekert U dat men U de Foster's Zalf geve van dezelfde soort als die welke Mr Hoen gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek, Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteiken James Foster op elke doos. D. A. 20. Fo«i lei-Hjko.... Ja, 't is leelijk en zelfs zeer leelijk, de zweren, de haarworm en die roodheden in 't aange zicht en op 't lichaam och waarom er zich niet ten spoedigste van genezen met de uitmuntende zuivering, overal zoo bekend, onder den naam Pil Walthery 1 frank. 8 ERPE. Correspondentie te laat inge zonden. Eene groote stoetwedstrijd voor span nen zal de straten van Brussel op Zondag 17 Mei, doorkruisen ten 2 uren 's namid dags. Die stoet zal uit meer dan drie hon derd schoone spannen bestaan, bevattende omtrent zes honderd paarden van eersten keus. Het is een zeer belangrijk schouwspel dat verdient te worden gezien door al wie belang stelt in het kweeken onzer Belgi sche paarden. Ooidegem. Maandag namiddag kwam Karel-Lodewijk Geluyde langs den weg van Massemen met eene kar, geladen met kolen. De voerman zat op het hoofd zijner kar. Eensklaps viel hij ten gronde een der wielen liep over zijne beenen het eene been bekwam eene erge wonde het andere werd op twee plaatBen gebroken. Men heeft den ongelukkige bij zijne zuster ter verzor ging gedragen. M. Dr De Rycke heeft den armen man verzorgd. HEEST GEZOCHTE herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. lYerlocbt door Coiff. en Parf. floold- I Dépói 26, r. Étienne-Marcel, Parijs. De flescli ti, 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalst. Maandag namiddag, heeft de gemeen teraad van Brussel, met 18 stemmen tegen 15, een voorstel van de socialistische raads leden verworpen,die vroegen dat den 1 Mei verlof aan de werklieden der stadsdiensten en aan de leerlingen der stadsscholen zou gegeven worden. Een soldaat van het 2® jagers te voet, zekere Verheyen, geboren in 1842, deser teerde in 1863 uitzijn garnizoen te Bergen. Hij vluchtte naar Frankrijk, maar op zijn ouden dag was hij zonder broodwinning geraakt en keerde nu over eenige dagen naar België. Maandag bood hij zich te Brussel in een politiebureel aan, waar men, bij het nazien der boeken, bevond dat men met eenen deserteur te doen had. Na den nacht in den amigo te hebben doorgebracht werd de 66jarige sukkelaar ter beschikking der militaire overheid ge steld. Eene Duitsche juffer, Elisa R 20 jaar, eene wees, had te Leipzig, waar zij woon de, kennis gemaakt met een Oostenrijker, die zich deed noemen Peyker Eggon, mijn ingenieur. Mej. R. bezat een fortuintje van 12,000 mark. De jongelieden besloten te trouwen, doch Eggon verklaarde dat zijne ouders zich tegen dit huwelijk verzetten, omdat zij hem een ander meisje wilden opdringen. Hij stelde dus aan de wees voor, haar bezit te gelde te maken om met hem naar Amerika te vertrekken, waar men de toe stemming der ouders niet noodig heeft. Het koppel kwam nu te Brussel aan en huurde er twee kamers in een hotel, in den omtrek van de Noordstatie. Eggon wist het meisje over te halen hem hare 12,000 mark toe te vertrouwen Maandag morgend was de kerel met het geld verdwenen De policie heeft het signa lement van den diefin alle richtingen rond gezonden. Reeds is hij aangehouden en be zat nog bijna al het geld. Een vreeselijk ongeluk is Vrijdag avond rond 6 en half uren voorgevallen op de baan van Brugge naar Gent, op het grondgebied van Sijsseele. Eenige officieren van het 4e linie, van Brugge, kwamen van een wandelrit te paard terug naar Brugge, toen een automobiel in volle vaart uit Brugge kwam aangereden. Op het gerucht van het machien begon het paard van den onderluitenant Depoche te steigeren en raakte alzoo voor den auto. De ruiter, nog onervaren in het rijden, werd over den kop •van het dier geworpen en botste met het hoofd op de machien de ongelukkige was op den slag dood. Het paard werd eenen bil gebroken onder de auto en moest ter plaats afgemaakt worden. Dit ongeluk heeft in de Btad eene groote opschudding teweeg gebracht. Het slachtoffer was geboortig van Yper en 25 jaar oud. Nadere bijzonderheden. De auto mobiel hoort toe aan M. de Pinta, van Gent; zij werd bereden door twee personen, waar van een tamelijk erg gekwetst werd door den schok, denkelijk wegenB het plotseling stilhouden van den auto. De andere officieren en de toegesnelde boeren wilden de autorijders te lijve, doch dit werd hun belet door den eerw. heer pastoor, die toegesneld was om het slacht offer te berechten. Luitenant Depoche was niet op den slag dood, zooals eerst gemeld was, maar hij stierf '8 anderdaags 's morgens, te 7 uren. Het parket heeft ter plaats geweest om een onderzoek in te stellen. Eene misdaad, Dijnsdag gepleegd, heeft te Leuven hevige ontroering teweeg gebracht. Des namiddags om 4 3/4 uren, heeft de genaamde Edward Verbinnen, 23 jaar oud, zijn lief, Angelina Serverius, 19 jaar, dood geschoten. De familie van den moordenaar was op een bruiloftfeest. Angeline woonde sedert een maand of drie met Verbinnen, maar ter oorzake van de mishandelingen, die zij van hem te ver duren had, was zij naar hare ouders terug gekeerd. Dit maakte Verbinnen woedend en hij wachtte haar af toen zij van eene boodschap terugkwam. De moordenaar, een roode apostel der vrije Bebelsche liefde, heeft zich gevangen gegeven. Woensdag namiddag was Emiel Van den Broecke, wagenmaker, wonende op den steenweg van Waregem op Deerlijk, aan de statie van Waregem bezig met boo- men te lossen voor rekening van eenen heer, die hier eene boomvenditie houdt. De zoon van Van den Broecke, 17 jaar oud, hielp zijnen vader bij dit werk. Eensklaps, om 4 u. 45 viel een der hoo rnen welke men aan het lossen was, ven den waggon, waarschijnlijk door het lossen of breken eener ketting, en kwam terecht op het been van den armen jonkman. Het been was gansch vermorzeld. Aanstonds droeg men hem met eene berrie van de statie naar de woning van Jozef Van Theune, op de wijk Gaverke, waar hij door M. Dr Van Ackere verzorgd werd.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2