Ruzie in 't roode kamp. EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk. JUBELFEEST Allerhande nieuws. Vereenigde-Stateu Uit eene Brusselsche briefwisseling van het blad der Antwerpsche diamant bewerkers blijkt 1* Dat Jonckeer de Brouckere, klein zoon van eenen liberalen burgemeester van Brussel, baas is in het socialisten blad Le Peüple. 2° Dat die jonkheer de Brouckère, die zeer ryk is, een tandje heeft dat lotert om hoofdleider der socialisten te worden. 3° M. Vandervelde, die nu de partij leidt, is maar zwak van gezondheid hy is over een jaar of twee erg ziek ge weest en is nog niet weer volkomen op zijnen steel Jonkheer de Brouckère voorziet dus de mogelijkheid dat M. Vandervelde van het werkdadig politiek leven zou moeten afzien. 4° Vele socialisten zijn gebeten op M. Vandervelde omdat hij voorstander is van de overneming van Congo, maar ze durven dat niet al te zeer laten blij ken, omdat M. Vandervelde over zeer veel invloed beschikt. Moest M. Vandervelde de partij ver laten, dan zouden M.M. Picard en Gri- mard met hem méégaan en velen zouden volgen. 5° M. Vandervelde zoekt een middel om, zonder opzien te baren, de roode gartij te verlaten. In Juli gaat hij naar ongo, zoogezegd, voor zyne gezond heid. 6° Gezel Demblom wordt door de so cialisten aanzien als een breekspel, die de beste zaken uit socialistisch oog punt gezien bederft. 7° Het is volop ruzie, achter de scher" men tusschen de socialistische hoofd werkers en de socialistische handwer kers. Uit al die feiten trekt de schrijver het gevolg dat de verdere ontwikkeling der socialistische partij te Brussel erg be dreigd wordt. Wat er van is Wij weten alleen dat de landelijke raad bijeengeroepen is tegen Dijnsdag morgendom uitspraak te doen over de twee volgende punten Had de Peüple het recht en den plicht den verontzedelijkenden invloed van het spel aan te klagen Had de Peüple het recht en den plicht de houding te betreuren van twee socia listische senateurs (MM. Picard en Gri- mard) in het proces van Brugge M. Grimard heeft aangenomen de zit ting bij te wonen, doch zal onmiddelijk de zaal verlaten indien do Brouckère het debat wil brengen op het terrein der beoordeeling, door den landelyken raad van zijn recht als advocaatals dusda nig hangt hij af van zijn geweten en niet van zijne partij. De sonateur Grimard heeft gelyk daden buiten het politiek leven van openbare mannen moeten door de bla den, om 't even in welke partij, beoor deeld worden met eenen geest van bree- de verdraagzaamheid, en van eerbied voor 't geweten dezer openbare mannen. M. Grimard is niet de eerste die van de kleinzieligheid van partijgenoten te lijden heefthij zal niet de laatste zijn, zoowel in zijne party als in andere socialistische candidatuur die, van op de Vaart, om der wille van eenige ton nen vocht is opgedrongen heeft mis noegdheid verwekt Er bestaat te Aalst geen cartel tus schen liberalen en socialisten zegde ons een liberaal. Wat geen cartel Wel, neen, iedereen stemt voor zyne party.... Geen cartel Maar wie voor de liberale candidaten stemt, stemt dan toch ook voor den socialist Huysmans Ja wel, maar toch geen cartel Geen openlijk cartel, neen, ja g'hebt gelijk maar een schaamachtig cartel, un cartel honteux. zoo de Franschman dat ding heet. Wat Daens betreft is men algemeen 't accoord dat hy naar den weêrlicht zal gezonden worden met den kladpotter, baas Kattewies en den tapissier aan zijn slippen Zelfs velen van de partijgan gers der Roelanderij ofte groene volks partij hebben de oogen geopond en zeggen dat er een einde moet worden gebracht aan de oneer die er voor 't Ar rondissement Aalst in gelegen is van door een gemeinen zeeveraar in de Volkskamer vertegenwoordigd te zijn Dus indien wij,Catholieken, mot moe dige krachtdadigheid blijven door wer ken en de raadgevingen zondag 11. te Sottegem gegeven naleven, dan zal de verovering van den 4" zetel verzekerd zyn Aan 't werk dus Geen landen zijn er die zich bekom meren om de middelen die hun zouden toelaten hunne schulden af te leggen. Nu, wat zullen de gevolgen hiervan zijn Wel de toekomende geslachten zullen hunne belastingen zien vermeerderen als do geleende sommen zijn besteed geworden aan werken die geen voldoen den intrest opbrengen. In België zal het 't geval niet zijn daar Minister de Smet de Naeyer de ver plichtende uitkeering of uitdelging der leeningen heeft tot stand gebracht. De gelden daartoe noodig heeft hij gebracht van 0,20 fr. op 0,30 fr. per 100 frank, zoodat iedere leening die wordt aangegaan, moet uitgekeerd of afgelegd zijn in 81 jaren in plaats van 93 lijk het voor 1903 was. Het laatste liberaal ministerie, legde, gedurende zijn 6jarig bestaan de open bare schuld af voor iets meer dan 5 millioen Let Catholiek Ministerie inte gendeel kortte ze, in deze laatste vijf jaren, voor 51 millioen af. Wanneer de liberalen na een 6jarig bestuur in 1884 aan de deur werden ge zet, lieten zy een tekort na van 50 mil lioen de Catholieken zijn nu sedert 24 jaren aan 't bewind en hebben al te za- men 110 millioen overschotZiedaar 't verschil van de dïfferencie De rosse maan. Donderdag is de rosse maan o begonnen. Zou zij het lenteweder medegebracht hebben HOE MEER de dag der kiezing na dert, hoe meer groeit onverpoosd de bij val welken onze catholieke candidaten gansch ons Arrondissement van Aalst door ontmoeten. De algemeene vergadering der catho lieke Yereeniging zondag 11. te Sottegem, bewijst ten duidelijkste dat de beste verstandhouding, de meeste eendracht gansch 't Arrondissement door heerscht. Of onze liberale tegenstrevers wel op eene volkomene eensgezindheid mogen bogen Wij gelooven het niet gezien wat wy van hier en daar vernomen hebben. De Doodrijder gestraft Op 8 Augusti reed M. Albert de Formanoir de la Caserie van St-Andries op gezegde gemeente den I2jarigen Richard Strypsteen, die van ach ter een wagen kwam geloopen omver. De jongen werd vreeselijk gewond en is kort nadien overleden. De rechtbank oordeelde dat M. de For manoir te snel gereden en alzoo onvrijwil lig den dood van Strypsteen veroorzaakt had. Maar verzachtende omstandigheden zijn aangenomen spruitende uit de onvoorzich tigheid van het slachtoffer. De rechtbank veroordeelde M. de Formanoir tot iooo frank boete, of 3 maanden gevang en 4200 frank aan de burgerlijke partij. Grot. vim O. L. V. van Lourdes, te Yijlbeek. der eerste Verschijning. Meimaand 1908 Alle Zondagen zal de Rozenkrans gele zen worden, gedurende heel den namiddag; in de week, 's avonds om 7 uren. Tweeden Zondag, 10 Mei Te 5 uren '8 namiddags, Bedevaart en Offerande, door de inwoners van Mijlbeek. Sermoen door den E. P. Van Eecke. Vereering der Relikwie. Derden Zondag17 Mei Bedevaart der Studenten. Zang, Vereering der Reli kwie. Vierden Zondag, 24 MeiTe 3 uren, Bedevaart en Offerande, door de Congre gatie. Sermoen, Zang en Vereering der Relikwie. O. H. Hemelvaart, 28 MeiTe 5 uren, Bedevaart en Offerande, door de inwoners der Leopoldstraat, Sermoen, Zang en Ver eering der Relikwie. Vijfden Zondag, 31 MeiSluiting der maand Mei. Zie notarieèle annoncen op vierde bladzijde. AALST. Kleergoeddiefstal. Zaterdag morgend werd door de vrouw Van den B op de markt van het kraam van Mathilde De Meyer, van Deinze, een stuk kleergoed van 22,50 fr. waarde gestolen. Deze dievegge werd ondervraagd. De policie deed een onderzoek ten haren huize op den Gentschen steenweg en vond nog ver8chillige koepons kleerstof. Progi'nmmn van 't. Con cert welk zal gegeven worden door de Koninklijke Harmonie, op Zondag 10 Mei 1908, om 11 1/2 uren, ten kioske, Groote Markt,onder 't bestuur van Mr R. Lenssens. 1. Marche RuBse, Coqterre. 2. Die Schone Galathée Suppé. 3. Fantaisie ballet G. Parès. 4. Les Hirondelles Kirchman. 5. Aubade printanière P. Lacombe. I>K VROUW. De vrouw be houdt de fri8che kleur, de kracht en de vol- maakste gezondheid zelfs gedurende de critische jaren, op voorwaarde dat ze zich van tijd tot tijd het lichaam zuivert met de slijmverdrijvende Pil Walthéry, 1 frank. Eene doos is voldoende voor een gansch jaar. De werkman Camiel Van Hauwer- meiren was te Lede Vrijdag namiddag naar zijn land gegaan op den Heipias, drie kin deren medenemende. De man had eenen kruiwagen medege voerd en liet hem nabij de groote beek staanDe kinderen bleven daar spelen Van Hauwermeiren was juist aan het delven toen hij een pijnlijk geschreeuw hoorde. Hij liep naar de beek en zag er zijne drie kinderen in liggen. Hij sprong in 't water en kon er dadelijk twee uittrekken. Het derde, zijn 7jarig zoontje Petrus, zat met het hoofd in 't slijk de kruiwagen lag boven hem. De kinderen waren gedrieën op den kruiwagen gekropen en deze was omge slagen en in de beek gerold. T De vader bracht zijn zoontje, wiens toe stand erg is, naar zijne woning. Zekere Ginnis die te Oudenaarde, wegens dronkenschap in den amigo zat opgesloten, werd in den nacht van Donder dag tot Vrijdag losgelaten. Hij begaf zich recht naar zijne woning, .Doornikstraat, nam er eenige flesschen en sloeg die op de deur van eene buurvrouw Emilie Den Haene, aan stukken. Daama, wanneer deze, bevangen door schrik, de vlucht genomen had, keerde hij terug naar deze woning, sloeg alles overhoop, brak twee spiegelruiten en verliet de woning langs achteren. Na deze heldendaad, keerde hij terug naar zijn huis, loste een paar revolver schoten en begon met een helsch gerucht te maken. De politie over het gebeurde verwittigd kwam opgedaagd en nam hem wederom mede om hem andermaal in den amigo te steken. Zaterdag avond, om n 1/4 uren, bemerkten geburen van M. Van Wattegem. Dampoortstraat, 85, te Gent, dat het vuur in zijne wasscherij ontstaan was. De pompiers werden verwittigd en snel den dadelijk ter plaats met commandant Welsch en de luitenanten Achtergael en Galasse aan het hoofd. Ver8chillige lansen goten stroomen water op het brandend gebouw. Daar de vertooning in de cirk juist ge ëindigd was en eenen rooden gloed geheel de Btad verlichtte, kwamen van alle kanten personen toegestroomd. De ordedienst werd door de nachtwakers gedaan. M. Huys, commissaris en Jans- sens, ondercommissaris, waren ook ter plaats. Op weinige oogenblikken stond heel het gebouw (eene oude huidevetterij) dat uit drie verdiepen bestaat, in laaie vlam. M. Van Wattegem wascht het linnen en sargiën van het leger. Er waren tengevolge van het goed weder veel sargiën binnenge komen. Er zijn er wel 10,000 in de vlam men gebleven. Er is groot gevaar geweest voor de twee huizen van de Wollestraat. Er is nu veel schade door het water. De menschen begonnen reeds hunne meubels samen te zetten om buiten te dra gen. Het vuur heeft gedurende een uur ge woed. Heel het gebouw ligt plat. Eenige pompiers bleven 's nachts ter plaats. Een vijftiental personen zijn door deze ramp zonder bezigheid. Naar het schijnt moet het vuur in de droogkamer waar veel sargiën lagen, ontstaan zijn. De werk lieden waren om 5 uren vertrokken en had den niets ongewoons bemerkt. De schade is groot. De ouders van M. Van Wattegen zijn zoo erg gestel door 't voorgevallene dat zij de hulp van eenen geneesheer hebben inge roepen. Zondag avond, ten 11 ure, te Brussel bij de aankomst van den trein uit Gent, zakte een man, die afgestapt was, plotse jing dood neer. De statiebedienden onderzochten zijne zakken, vonden er papieren in op naam Y., 67 jaar, wonende Sennestraat, en, om zich van den doode te ontmaken stopten zij hem in een huurrijtuig, aan den koetsier zeg gende dat hij ziek was en niet gaan kon. Zij gaven het gevonden adres op en de koetsier reed naar de Sennestraat. Daar gekomen, weigerde men dien ge- waanden zieke te ontvangen waarom, dat voegt men er niet bij maar nu reed de koetsier naar het policiebureel der wijk, waar de officier van dienst zag dat de man met eenen doode op wandel was. Maar deze weigerde nu van zijnen kant het lijk in ontvangst te nemen, en raadde, krachtens bestaande reglementen, den koet sier aan, terug naar de statie te rijden, waar hij eindelijk ten 3 uren des morgends aankwam. De bedienden begrijpen nu eerst dat zij eene dommigheid hadden gedaan en, om een slot aan het schandaal te stellen, ein digden zij waar zij hadden moeten begin nen zij vervulden de noodige pleegvormen voor het vervoer var. lijken over hel grond gebied van Brussel, haalden eene berrie en brachten het lijk naar het doodenhuis. Het was toen half 6 's morgends. Wij lezen in het Fondsenblad Nu het bewezen is dat de typhus niet aan de Oostendsche oesters was toe te schrijven, begint stilaan het vertrouwen terug te kee- ren en neemt het verbruik toe. Het zal echter nog lang duren vooraleer de eige naars van de oesterputten de geleden schade hebben ingewonnen. Sedert twee maanden komen de bestellingen te Oostende opnieuw regelmatig toe, doch de cijfers van den verkoop blijven verre beneden deze, verwe zenlijkt op andere jaren rond deze* tijd. De Petit Bleu meldt ook te Brussel eene ver meerdering van verbruik, zoodat weldra de reputatie der oesters hersteld zal wezen. Een blad van Brussel beschrijft het volgende tafelreeltje, ten gevolge van eenen huisdiefstal, die bij eene winkelierster was gepleegd De winkelierster in kwestie, D. genaamd, wonende Radijzenstraat, verdacht hare werkvrouw, de echtgenoote V.., van dief stal van eene gouden doekspeld. Daar vrouw D. hare werkvrouw sedert den diefstal niet terug had gezien, liet zij deze Zaterdag morgend bij zich ontbieden, en nauwelijks was vrouw V. binnen, of de winkelierster sloot de deur op het nachtslot en ging hare werkvrouw te lijf, die zij deer lijk sloeg en verschrikkelijk toetakelde in het gelaat, bij middel van eenen kam met stalen tanden. Daar vrouw V... een kind op den arm droeg kon zij zich niet verdedigen, en in haren angst en wanhoop verbrijzelde zij nu eene ruit van de uitstalling, luidkeels om hulp roepend. Bijna oogenblikkelijk daama zakte de on gelukkige, die zich bij het stukslaan der ruit den polsader doorgesneden had, be wusteloos ineen. Voorbijganger» trapten de deur van den winkel in en maakten zich meester van de helleveeg, die in handen der policie gesteld werd. Het arme slachtoffer is naar het St Pie tersgasthuis overgebracht en daar in be handeling gebleven. De juwelier Walschaerts, die in de Noordergaanderij zijnen winkel heeft, be merkte Zaterdag bij zijne komst aldaar (hij woont er niet in huis) niets bijzonders. De deur was, als gewoonlijk, gesloten, en alles was in orde. Toen ging hij naar boven en, daar zijnde, hoorde hij de winkslbel rinkelen en de deur toeslaan. Denkend dat het een kalant was, ging M. Walschaerts naar beneden. Hij zag niemand, maar hij bemerkte dat de toog- lade, waarin hij een zakje, voor 15,000 fr. gesteente inhoudend had gelaten, evenals voor 9000 fr. bankbiljetten en 30 gouden ringen, voorzien van brillanten, verdwenen was. Eerst in den nacht van Zaterdag op Zondag begaf de bestolene zich naar het commissariaat, om de policie op de hoogte te brengen van den diefstal. In de Zuidstatie te Brussel stapte een jongeling uit eenen trein en snelde naar een ander compartiment van den zelfden trein, terwijl hij eenen revolver in de hand hield Een treinwachter, dit ziende en een ongeluk vreezende, meende den dwaaskop tegen te houden deze loste twee schoten, die gelukkig den wachter misten. Op dit oogenblik stapte eene i7jarige fabriekwerk- ster uit den trein en deze was het, op wien de jongeling het gemunt had. Hij plaatste den revolver tegen haar gelaat en schoot den kogel door hare wang En, eer men hem kon grijpen, had hij zich zeiven ook een schot door het hoofd gejaagd. Gelukkig zijn beider wonden niet gevaarlijk. De plichtige is een dienstknecht, wonende te Hal. Er is eene nieuwe diefstal van geld op den spoorweg gepleegd. Een Engelsche kolonel was met eene dame op den trein van Keulen. Tusschen Verviers en Leuven begaven zij zich naar de vv^gonrestauratie en lieten in het net van hun rijtuig eenen reiszak liggen. Wanneer zij terug in het compartiment kwamen bestadigden zij dat de reiszak was opengebroken en dat twee doozen, damesjuweelen bevattend, versierd met briljanten en kostbare perels, verdwe nen waren. Deze juweelen hebben eene waarde van minstens 15,000 frank. De ko lonel verwittigde den treinoverste. Bij de aankomst in de Noordstatie, te Brussel, verzocht de statieoverste al de reizigers, zich ter zijner beschikking te stellen. Allen werden ondervraagd en eenigen betaBt, doch men ontdekte geene juweelen en geen spoor van den dief. Men veronderstelt dat deze laatste in de statie van Leuven afstapte. Zondag avond kwamen te St-Gilles, Brussel, de echtelingen Bonfleur met hunne drie kinderen van eene wandeling terug, en de man, sigaren willende koopen, ging op den Waterlooschen Steenweg eenen winkel binnen, waar zijne vrouw hem volg de. Zij begingen de onvoorzichtigheid, de drie kinderen aan de deur te laten. Een dezer laatsten, een meisje van 6 jaar, liep de straat over, juist toen een tramrijtuig aansnelde De moeder zag het en kwam toegeloopen, maar het was te laat. De wattman had niet op tijd kunnen stoppen en sleepte moeder en kind mee. Een luide kreet ging op onder de omstaanders. De twee getroffenen werden opgenomen en eene apotheek binnen gebracht, waar de toestand van de vrouw zoo ernstig bevonden werd, dat zij naar het gasthuis moest wor den gebracht. Het kind mocht naar huis gaan. Op eene gegarnierde kamer van den steenweg van Bergen, te Curegem, woont sedert eenigen tijd een Bebelsch koppel, Leo Alloit, 30 jaar oud, en Marie Patrie, 27 jaar. Herhaaldelijk ontstond twist tusschen het paar daar de vrouw haar minnaar verdacht haar ontrouw te zijn. Vrijdag avond ontstond andermaal twist. Marie Patrie greep eensklaps eene flesch en verbrijzelde ze op het hoofd van Alloit. Zaterdag morgend lag Alloit nog te bed, toen Marie Patrie hem eene groote hoe veelheid vitriool over het hoofd goot Alloit sprong huilend van pijn op en vluchtte ver blind weg, terwijl de vrouw het overige der flesch vitriooLuitdronk. Geburen snelden toe en brachten het kopgel naar het gasthuis Hun toestand is zeer gevaarlijk. Zondagnacht, rond 12 1/2 uren, be vonden zich de gebroeders Van Hoorde in de herberg van De Smet, bijgenaamd De Steeldraaier, nabij Heusden-brug. Daar is twi6t ontstaan tusschen hen en de zoon van den herbergier. Er wordt nog niet gezegd waarom doch het is te denken dat de hoofden verhit waren. Op zeker oogenblik heeft de baas gezegd aan de broeders Van Hoorde van te ver trekken Al twistende zijn zij buitengegaan, ge volgd door de zoon van De Smet en men heeft den twist op de straat voortgezet. Eensklaps heeft de zoon De Smet twee 6choten gelost. Het eerste schot heeft nie mand getroffen. Het tweede schot kreeg Karei Van Hoorde in den buik, op de hoogte van den broekband. Hij werd vreeBelijk gewond en stortte ten gronde. Hij heeft nog enkel ee.i 5-tal minufe geleefd. Men is de gendarmen van Melle ga halen en de zoon De Smet is aangehoudt Het lijk van het slachtoffer is naar woning zijner ouders overgebracht, dieee hofstede bewonen, aan den - Nieu»> Roskam, in de dreef. De ongelukkj was 23 jaar oud en werkzaam in het Ai naai. Heel den omtrek is in verslagenheidf dompeld over het wreede voorval. Een groote plas bloed lag nog Maan; morgend op de plaats waar het slachtoj gevallen is. - In den nacht van Vrijdag tot Zater hebben dieven op brutale manier huit houden te Schuerhoven, een afgeleger hucht van Oud Turnhout. De kerels ingebroken nagenoeg op dezelfde wijze onlangs te Oud-Turnhout midden in 'tc gebeurde. Zij hebben eene opening gem onder den voormuur der woning van landbouwer Sprangers, verders eene li gracht tot onder den vloer langs daar ben zij zich omhoog gewerkt en zijn a binnengekomen. Zij hebben de kassen oj gebroken, de beste kleeren van man vrouw, juweelen en geld gestolen en dan ongemerkt vertrokken. De gendan van Turnhout hebben een onderzoek ii steld, doch hebben nog niet het mi spoor ontdekt. Zaterdag nacht is te Turnhout stoutmoedige diefstal gepleegd. MM. F vertegenwoordigers van het syndikaat steenbakker, hebben hunne bureelen de kom der nieuwe vaart. Onbekende a men hebben bij middel van eenen b het venster geopend, zijn vervolgens i: bureel gedrongen, hebben eenen les» opengebroken en daaruit eene 800 fr. gestolen. De gendarmen en ook de policie bs! een Btreng onderzoek ingesteld, docb: heeft geen het minste spoor der daden De aandacht van de concierge 't kasteel van M. Charles Rittwege Juslenville-Theux (Verviers), werd Vr avond, om 8 uren, getrokken op licht, de vensters van 't kasteel, dat nogo woond was. De concierge telefoneerde naar de darmen van Theux en weldra kwann mandant De Cuyper en drie manne plaats. Zij zagen dat een keldergat stond en dat waarschijnlijk de schs langs daar binnengedrongen waren. Twee gendarmen bleven ter plaats r commandant ging hulp in 't dorp vnj Dadelijk wapende zich iedereen! rieken, vorken enz. en men ging dei) men vangen. Van buiten zag men bij 't licht, kerels weg en weer loopen.Denkelijk' zij bezig met alles wat waarde had, t te zamelen. De gendarmen en de dorpslieden? ten aan 't keldergat en in den hof dc dieten af. Rond 11 uren hoorde men gerild den kelder en weldra kwam een der) deraars met een groot pak af. De kerel zag eensklaps de twee gei men,trok zijnen revolvej en loste_eeni in hunne richting. De gendarm Lambert kreeg eenen) boven het rechteroog. De bandiet i dadelijk in den kelder terug, terwijl 1 kwetste neerviel. Dit alles was het werk van eenigel den. De burgemeester van Theux, a plaats was, deed de gendarm wegdrajt De bevolking werd zoo woedend dadelijk het kasteel wilde bestormen, tegen de burgemeester zich verzette, Men vroeg hulp aan de gendarme! Verviers en om middernacht kwamed gendarmen te paard aan. Men bleef wachten. Toen het klaar werd zag men op hl van !t kasteel de vier kerels zitten. I>. darmen gaven het bevel beneden te ij of wel dat ze konden neergeschoten) den, bij de minste teekens van opstartó Zij riepen dat ze zouden beneden ij en deden het inderdaad. In den kelder werden ze opgewacht Het zijn vier jonge kerels van Vent Lahaye, Maquinay, Bonnelance en Ril fosse. De twee eersten sijn oude kemr van het gerecht. De schelmen werden geboeid en j geleide van gendarmen en gewapenj woners trok men naar 't dorp. Hada gendarmen de plunderaars niet besdj voorzeker zou men ze doodgeslagen ha De vier gevaarlijke kerels zijn naail viers overgebracht, waar zij in 'tn opgesloten zijn. De gendarm Lambert zal het recfc verliezen. De kogel is langs den hall j komen: Het is de tweede maal op twee jaa dat dieven een bezoek aan het brengen. De eerste maal werd stolen, doch de plunderaars werdet ontdekt. f Men denkt dat de vier aangehouf er niet vreemd aan zijn. Een goudmaker. Er behoord Lemoine, den diamantmaker, nof goudmaker. Die is in Amerika opga Volgens een telegram uit Washii aan de New-York Herald he< Hunter en beweert hij na jaren proefnemingen eindelijk erin geslaa zijn, goud van 24 karaat te maken, een bijzondere behandeling van 1 houdende staven en verschillende ai metalen. Hunter maakt zich sterk, jaar voor 5oo millioen frank goud leveren.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2