Stad Aalst. Provinciale Kiezingen. Pieter Daens,al VERRE dat ik het godsdienstig onderwijs wille verbannen, is het vol gens mij uoodiger dan ooit hoe meer de menscli groot wordt, hoe meer hy moet gelooven. Er is een ongeluk op onze tijden 't is de neiging om alles in dit leven te stel len. Als men den mensch, voor einde en voor doel het aarsche leven geeft, het stoffelijk leven, verergert men al de ellenden van 't leven door het loochenen dat op 't einde komtmen voegt by de verdrukking der ongelukkigen het on- verdragelijk gewicht van den - niet en van hetgeen maar het lijden is, 't is te zeggen, de wet van God, maakt men de wanhoop. Vandaar diepe maatschap pelijke stuiptrekkingen. Victor Hugo. Denderleeuw. MEETING. Inde meeting door onze catholieke Candidaten MM. Moyersoen, enz., gegeven, trad een Aalstersche roode leeperik op om tegen te spreken. Na waarschijnelijk tegen de zweetdie- ven, liberalen begrepen, te zijn uitge varen, moest hy nogthans bekennen dat do liberalen nooit iets gedaan hebben voor de werklieden de catholieken deden toch iets maar, wat ze deden, zijn fagade wetten... Zou hij wel kunnen uit leggen wat fagadewetten zijn?Wij ge looven het niet, maar wat hy heel goed weet, 't is dat schrijnwerker spelen veel lastiger is dan roode gaaien vangen om ze te laten pluimen. De roode spreker vroeg dat men voor den socialist Huysmans zou stemmen... Dus vroeg hy dat men voor de liberalen stemmen zou die nooit iets deden voor "werkman, boer en burger... Want men vergete het nietWie voor den socialist alleen stemt, stemt toch ook voor de libe ralen, voor dezen die nooit iets voor 't volk hebben gedaan gedurende de 60 jaren dat ze meester tear en. BOOMEN EN PAPIER. Men verwondert zich over het algemeen uit roeien der bosschen, waarover niet alleen de kunstenaars, maar ook diegenen klagen die zich om de openbare gezondheid be kommeren. De papiernijverheid verslindt heele wou den. In Duitschland waar men zeer veel papierdeeg maakt, heeft men eene zeer be langrijke proef genomen. Men wilde weten in hoeveel tijd zeker werkhuis, voorzien van de nieuwste werk tuigen, eenen boom in gedrukt papier kon veranderen. In aanwezigheid van eenen notaris, die het proces-verbaal opstelde, bracht men drie boomen aan. Het was 7 uren 30 als eene eerste machien ze opnam en in planken zaagdeeene andere ver anderde de planken in poeier, eene derde in deeg om 9 ure 34 kwamen zij uit de cylinders als papier te voorschijn. Daar de papierfabriek geene drukkerij had, bracht men het papier naar de dichtst bijgelegen drukkerij, op 2 kilometer afstand; om 10 ure juist, was het dagblad gereed. In 2 uren 30 minuten was het wonder dus volbracht en in betere voorwaarden ware deze tijd nog korter geweest. De vrijheid der drukpers heeft hare keer zijde het zal niet lang meer duren, of de boomen zullen niets anders dan gedrukte bladen geven. EENE PEERDENLEUGEN is deze van groene ï*ie en andere libe rale volksbedriegers, namelijk, dat België geldelijk zal moeten tusschen komen ten voordeele van Congo, i. a. w. dat België de schulden van Congo zal moeten betalen. In de coloniale wet zal klaar en duidelijk bepaald worden dat Congo op zijn eigene middelen moeten bestaan, gelijk het is met de coloniën van andere landen, zooals Holland, Engeland, Frankrijk, enz. Het zal maar in buitengewone omstan digheden kunnen zijn dat België, het moe derland, zal hulp moeten verschaffen en dan zullen het de beide wetgevende Kamers moeten toestaan. Wij komen hierop terug I leeuwen en tijgers zoo gemeen zijn als hier de pieren, katten en honden. Dus moest die Baudet ofte muilezel toch weten hoe het ginder zat De jongen hing dan een komisch-dramatisch tafe reel op van een stervend soldaat door een leeuw gebeten, waarbij al de gene- verwyven in plaats van te weenen luid in de handen plakten. Pie broek wist dan te zeggen dat de pastoors patrona ges mogen stichten, en er dan nog geene kleine herbergskons mogen bijkomen. De schoone man maakte daar 't por tret van M. Woeste en van den koning, gaf zich uit voor hardlooper met te zeggen dat hy overal de eerste aankwam om voor 't werkvolk te zorgen, wat toch niet geloofd wierd gezien zijne knobbels en schepschoenen en eindelijk bofte hij dat de liberalen zelfs tot 200,000 frs be loofden om hem aan den haak te krijgen Rechtuit gezeid daarin gaf ik hem in mijn hart ongelijk, hij moest die som aanvaard hebben, en nu mag hij van geen goudvinkskens meer jaloersch zijn, hij, een vogel zonder pluimen en met zulke leelijke pooten, die nog zoo hoog aan de markt staat. Pie verkocht ook liedjes, verscheidene naar keus op een papier, alles voor een eens. Dit was goedkoop. Voor wat de aanhoorders betreft er wa ren geen vijf Franschmans en al te samen vijftien kiezers van Vlierzele aanwe- waaronder dan nog verscheidene uit nieuwsgierigheid. Pie wist alles te beknibbelen en af te keuren, hij vondt maar een dingen goed dat was een aloud vlaamsch gebruik als wan- 't verken dood is men zich op den bui eens goed bij zette. Hier waren het geen woorden maar door daden dat Pie het voorbeeld gaf. Volgens de menschen zeg den, was dien boer zijn verken onlangs ge zouten en Pie moet voorzeker eer aan de tafel gedaan hebben want al knabbelen en den mond nog vol kwam hij aan de deur zeggen, dat hij om zeven uren te Erpe moest zijn. Pie zal nog al schrijven van saucissen en worsten in 't Land van Aalst. Geen wonder waarvan men 't hart vol heeft, loopt den mond over. Een ooggetuige. Wegenis en Velobnan. Onze achtbare catholieke Senators en Volksvertegenwootdigers hebben deze week twee brieven van het grootste belang van den Heer Minister van openbare werken ontvangen i° Steenweg Leeuwergem Sottegem Erwetegem Nederbrakel. Een algemeen ontwerp van herstelling en verbeteringswerken is opgemaakt. Men zal onmiddelijk beginnen met de herka- seiing van het deel tegen Nederbrakel en het deel ter rechterzijde der kerk van Erwe tegem. De openbare aanbesteding zal ir 't kort plaats grijpen. 2® Velobaan Gent Geeraardsbergen, Bevel is gegeven opdat het bepaald ont werp der uit te voeren werken den Heere Minister voorgelegd worden. Na die goed keuring zullen de werken beginnen. De groote Tombola le Gent. De twee prijzen van 50 frank der maan- delijk8che trekking van April, zijn te beurt gevallen aan Germaine Deckmyn, spoelster in S'Jozefs weversbond te Roeselaere, en aan Emiel Baetens, stofbewerker te Aalst, de eerste met nummer 207,661de twee de met het nummer 193,354, beide van de eerste serie. De derde zondag van iedere maand trek king voor twee prijzen van 50 frank ieder Deze Tombola ingericht door het Cen traal Verbond der Christene Textielbewer kers, is onder opzicht van prijzen, de schoonste die tot hiertoe heeft plaats gehad. De loten kost ;n slechts 10 centiemen en zijn in verwisseling van postbons of zegels te verkrijgen bij Mr Alb. Weymeersch, lokaal Het Volk, Oudburg, 34s, Gent. De groene meting te Groene Pte trekt nu de Kil pL. kermissen af gelijk de tandentrekkers en kwakzalvers, en men mag liein gerust voor kwakzalver ne men, met dit verschil dat de gewone wonderdoktoors hunne lichtgeloovige klanten in ruiling hunner kluiten toch nog een fleschken in de hand stoppen, terwijl Pie hun niets dan ijdelen zeever verkoopt en niettemin zijn 4000 ballen opstrijkt.Zoo landde de man hier Zondag avond om half zeven aan toen de Tram- kermis volop aan gang was. 't Muziek van Verbruyghen deed zijn best om eenige kermisgasten naar dien kant te lokken zoodat Pie zijn gewonen uitroep zal kunnen bezigen Eene zee van volk want vooral aan kinderen en vrouwvolk was er geen gebrek. Wij moeten er zelfs bijvoegen dat er met den tram van half vier eenige Aalstersche vechtersbazen waren afge komen die Pie tot lijfgarde verstrekten en ook onze Erpsche haantjes-vooruit zich te weer en te wapen hadden gesteld om de dompers die het wagen zouden een woord te spreken te lijf te gaan. 't Bleek uit de stukken toen men een catholiek die in stilte een woord sprak eene uitmeting wou toedienen. En hij kreeg maar zijn spaansch recht im mers in eerlijkheid en deftigheid stond er op de strooibriefkens vermeld dat de meeting vrij openbaar en tegenspre- kelijk was. En wat gezegd van de... meting Den afgezaagden eeuwigen rimram over den Congo, dat er nog geen enkele minister noch zelfs de koning in 't Zwarte Land geweest was en er niemand wist hoe het ginder zat ofschoon toen Pie uitgeboemeld was, zijn medespreker Baude of Baudet wist te vertellen dat de Congo niets dan een groot bosch was, waar de slangen, H p r 7p1 p Eene algemeene verêa" UCiZiOio. dering der afgeveerdigden der zestien gemeenten van het Canton heeft hier plaats gehad onder voorzitterschap van den heer Lodewijk De Sadeleer, Volks vertegenwoordiger. Na eene aanspraak van den Heer Voor zitter die warm toegejuicht werd hebben de uittredende leden MM. Odilon Van der Haeghen en Jozef De Vuyst beurtelings het woord genomen met eenparigheid zijn zij wederom als catholieke Candidaten uit geroepen voor de toekomende kiezing voor de provincie. Er is geen twijfel bij het Canton Herzele dat over 4 jaar rond de 3000 stemmen meerderheid heeft gegeven aan de catholieke Candidaten voor de Kamer, zal wederom zijne plicht weten te kwijten met de aanstaande kiezingen. De vergaderingen reeds gehouden in de gemeenten Aygem, Ressegem, Herzele, enz. waar onze catholieke Candidaten MM.' De Saedeleer, Pieraert, Moyersoen, de Beihune, de Kerckhove en MM. Van der Haeghen en De Vuyst, Provincieraads leden, het woord hebben gevoerd, hebben eenen buitengewonen bijval genoten. Vele oud liberaal gezinde kiezers weigeren stel lig voor de lijst van het kartel te stemmen, daar hunne stem terzelvertijd dienen moet voor de socialisten. Wat de daensisten aangaat, deze zijn hier voor goed vergeten Christen Onderwijzersbond van het Arrondissement Aalst, Zaterdag, 2 dezer, ten 3 uren namiddag, hield dit verbond in den Catholieken Kring De Vriendschap, hier ter stede, zijne algemeene vergadering, onder Voorzitter schap van Mijnheer Alfons Verhegge. Benevens de bestuurleden der cantonale Bonden zaten nog aan het bureel heer Advocaat Rom. Moyersoen, Candidaat voor de aanstaande kamerkiezing, heer yan Heuverswyn, Voorzitter van het provinciaal Onderwijzersverbond, en heer Van Hecke, leeraar aan de Hoogeschool van Leuven. Ruim 130 onderwijzers waren aanwezig. De Voorzitter wenscht vooreerst herte- lijk welkom aan de vergadering, hij veront schuldigt den heer Baron Lod. de Bethune, door eene hoogdringende en onvoorziene omstandigheid belet, de zitting bij te wo nen. Hij brengt hulde aan de nagedachte nissen van de heeren Minister de Trooz en Baron Leo de Bethune, voor al het goede door hen aan de catholieke onder wijzers bewezen. Vervolgens zet hij beknopt uiteen het doel, de strekking en het werkplan van het christen Onderwijzersverbond in het alge meen, en van den Arrondissementsbond in het bijzonder Hij besluit hieruit dat die Bonden met Techt, aanspraak mogen maken op wederliefde, hulp en onderstand van wege de Wetgevende Kamers en de Re geering. Ten slotte somt hij de voornaamste wen- schen der vereenigde catholieke onderwij zers op, De heer Moyersoen drukt zijne hooge tevredenheid uit, zich te midden van het onderwijzend personeel, dat hij zoozeer ge negen is, te mogen bevinden en belooft, uit al zijne krachten te zullen mede werken, aan de verwezenlijking van de voorgedra- gene desideratas. Heer Van der Schueren, Voorzitter van het Geertsberg6che, doet uitschijnen hoe redelijk en hoe billijk het wezen zou dat men, in de Volkskamer, eindelijk eene af doende oplossing aan de schoolkwestie ge ven zou, bij middel eener wet, de volledige gelijkheid aller onderwijzers daarstellende. Hij wenscht ook eenen beteren loonstan- daard voor de onderwijzers der derde reeks. Heer Beeckman uit Ninove, vraagt dat men hierbij ook de ontslaggevers van 79 niet vergeten zou, zoowel voor wat de jaar wedde raakt, als voor de verlorene rechten op het pensioen voor onderwijzers en voor hunne weduwen en weezen. De heer Moyersoen belooft andermaal zijne ondersteuning aan al die voorstellen. De heer Van Heuverswyn nam hierop het woord om de christene onderwijzers aan te zetten, immer moedig vooruit te gaan op den ingeslagen weg. Leeraar Van Heek voegt er nog eenige welgepaste wenschen uit het herte bij, voor den groei en den bloei van den Arrondisse mentsbond Aalst. Al deze toespraken, vooral deze van den heer Moyersoen werden warm toegejuicht, een bewijs dat de werkzaamheden van het Verbond algemeen bijgetreden en goedge keurd werden. PIETER DAENS is op politiek ge bied de grootste leugenaai van gansch Europa zijne zinspreuk u Alles in eer lijkheid en deftihheid - getuigt van ver foeilijke schijnheiligheid.... In zake der overneming van Congo liegt hij tegen de sterren op, wetende dat hij liegt en bedriegt als hij de menschen wil wijsmaken dat onze Belgische soldaten,tegen wil en dank, naar Congo zullen gezonden worden en dat hunne ouders en familie ze nooit meer zullen weerzien lijk het ten tijde van Napo leon I gebeurde met de jongens die naar Rusland werden gezonden... Men moet logenaar zijn tot in 't merg der beenderen om te durven beweren dat men, in Congo, groote tonnen gevon den heeft vol handen en voeten van gemartelde Congoleezen. Achteruit I vuige leugenaar Nog meer uwer leugens zouden wij kunnen aankla gen. PIETER DAENS handelt als of hij in een bosch ware opgekweekt. Geen ge- gemeine straatlooper, geen vischwijf kan beleedigen en schelden zoo als hij. Zijne haat volle wraakgierigheid doet hem smaad- volle scheldwoorden uitbraken zoo er zel den in eene kroeg van de laagste klas werden gehoord. Zoo slingerde hij onzen Woeste, in volle Kamer, Oude jood en in den Werkman Vigge naar 't hoofd. PIETER DAENS, een verwaande nietweter, zonder eenig aanzien ter Volks kamer en in de ministerieele bureelen. Ter Volkskamer als hij zijne zeeveringen begint luistert niemand er naar. De leden eenen zetten zich aan 't schrijven of aan lezen, de anderen begeven zich naar de wandelgangen of naar de ontvangstzaal... Alleen de snelschrijvers hooren wat hij zegt. In de ministerieele bureelen ziet men liever zijn hielen dan zijn teenen. Het zijn wel zeer brave jongens de werklieden die gelooven dat zij door zijne tusschenkomst iets hebben verkregen of ooit iets zullen verkrijgen... Wij dagen Pieter Daens uit te kunnen bewijzen dat, door zijn toedoen of zijn in vloed, de werklieden een 1 centiemke op slag hunner daghuur hebben verkregen. KORTELINGS gaat er een bureel ingericht worden, dat des Zondags zal open zijn, om de vragen en klachten der werklie den te aanhooren. KERK H. JOZEF. Gedurige Aanbiddi ng& plecljtigeOctaaf DER Bescherming van den Heiligen Jozef, op Zondag 10 Mei 1908. Ords der Goddelijke DienBten Zondag io Mei, Gedurige Aanbidding het H. Sacrament zal uitgesteld worden morgens om 5 uren en uitgesteld blijven tot na het Lofde 1® Mis om 5 1/2 uren de 2® Mis om 6 f4 uren de 3® Mis om 7 uren de 4® Mis om 8 1/2 uren de solemnele Hoogmis om 9 1/2 uren de laatste Mis om n uren s Namiddags om 3 1/2 uren, solemneele Vespers en Lof waaronder Sermoen en vernieuwing der plechtige toewijding der huiegezinnen aan de H. Familie van Nazareth. De volgende dagen der Octaaf,om 8 uren, Solemnele Mis en 's avonds, om 8 uren, plechtig Lof. Zondag 18 Mei, om 9 1/2 uren, solem neele Hoogmis 's namiddags om 3 1/2 uren, solemneele Vespers en Lof, waar onder Sermoen, gevolgd van Te Deum. Maandag 17 Mei, om 8 uren, Bolem- neel jaargetijde voor de afgestorvsne Broe ders en Zusters van het Broederschap. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft onderpas toor benoemd In St-Antoniuskerk (Heirnisse) Gent, den E. H De Coninck, onderpastoor te Aspe- laere te Petegem (Deynze), den Eerw. Heer De Vriendt, onderpastoor te Thiel- rode te Exaarde, den Eerw. Heer Van Snick, H. M., leeraar te Ledeberg. Canton Ninove. Catholieke Candi daten M.M. Fr. De Clercq De Coen, nijveraar, Ninove J. Rollier, advocaat, Denderleeuw en Van Cauwelaert, Dender- windeke. Canton Sottegem. Catholieke Can didaten M.M. Herman De Beer, inge nieur, Leeuwergem en Jozef Bouckaert, brouwer, St-Lievens-Esvche. Plaats vervangers M.M. C. Van Lierde, notaris, Sottegem en Valerie Buysse, Burgemeester, Velsique. Frnp-Mpirp Ter statie alhier Kil JIL ilMCIl c*werden 200 koepons afgeleverd aan werklieden die naar Frank rijk optrekken. Vlipi-7plp —Verleden zondag is llti hPetrus Daens meeting komen houden op het hof van M. Petrus De Meyer. De spreker kroop op eenen camion. Het was bijzonderiijk tot de vrouwen en kinderen dat hij zijne hartroerende woorden toestuurde. Ja, moederkens, kweekt maar uwe jongens groot, riep Pie, om naar den Congo gezonden te worden. Hoe is het toch mogelijk voor een volksvertegenwoordiger met 't volk alzoo den zot te houden Im mers alle kiezers weten nu klaar en duide lijk dat de grondwet van 't Belgisch volk zulks verbiedt. Dan durft Pie nog schrijven dat hij nog nooit gelogen heeft. Men schen ik ben arm geworden zegde Pie nog verders. Peinst toch eens op mij en stemt voor ons. Maar Pie voegde er niet bij dat het zijne eigene koppigheid en zijne wraak waren die hem zoo verre hadden ge bracht. Inderdaad de man scheen er arm tierig uit te minste voor wat aangaat die slechte versletene schoenen welke hij aan zijne voeten had. Pie bekent dus rechtuit dat het niet is om de belangen van burgers, boer en werk man te verdedigen dat hij zou gaarne ge kozen zijn maar om de 4 X 4 16,000 patatten op te ramasseeren. Er was ook nog een tweede spreker mede gekomen. Niemand kende hem of weet hem ooit gezien te hebben. alias Groe ne F* ie. Indien alle man hem kende gelijk wij, Aalstenaars, ze zouden hem uitschuifelen en overal beestje jagen. Grootere zeeveraar bestaat er op ons wereldrond niet... Aan den zang kent men den vogel, zegt de spreuk, en aan de dom migheden die hij, Groene Pie. gestadig uit zijn botten slaagt, zal men den zeeveraar kennen. Wij laten eenige zeeveringen vol gen De Lange Zoulstraat te Aalst geeft uil op de Groote Merkt omdat men daar destijds zout pleecht te verkoopen. Ik rookte 2 sigaren op en gaf er n daarna nog eene van weg De Schotsche millionair Hope op zijne m reis naar Italië werd daar zoo zot als een mispel. De klare waters van den Dender met n zijne bevallige kronkels, die zoete vis- selkes in dien Denderdie groene weiden die hem omzoomen, die millionen bloemekens die daar grazen. Bloe metjes die gras eten I Sprekende over den moord te Welle, schreef hij Dat doordronken hert is wreeder dan een stuk arduin. Nog meer zulke domme zeeveringen zouden we kunnen aanhalen, maar genoeg om te kunnen oordeelen. Wij vragen het Zou er op ons gansche wereldrond een zoo domme zeeveraar ge vonden worden Wij hooren u antwoor den Neen, voorwaar PIETER DAENS is de groote chef ofte leider eener kliek die steunt op logen- taal, valschheid, bedrog maar die verkwijnt van volksfopperij. Zweetdieven. der verledene week hield de socialistische candidaat, ge zel Huysmans, hier meeting voor de roode gaaien. Een oog en oorgetuige verzekert ons dat hij geweldig uitviel tegen de capi- talisten, de zweetdieven. 't Waren de libe rale capitalisten die onmeedoogend over den hekel werden gehaald. De roode rede naar bofte er op dat de Aalstersche winkel- politiekers altijd in de bres sprongen om de capitalisten door alle middelen te bevechten enz., enz. Wat gaan de liberalen doen Gaan ze stemmen voor den rooden candidaat, voor den candidaat die hen omderwille van eenige tonnen vocht is opgedrongen gewor den Vele liberalen zijn koningsgezind, voor 't behoud van 't vaderland, voor vrede en rust die de algemeene welvaart verzekert. De socialisten zijn revolutionnairen, ze zullen het koningdom vervangen door eene republiek, ze willen twist en tweedracht. Beide worden dus geleid door verschillige princiepen.. En gaan we nu de behouds gezinde liberalen hunne botten zien vagen aan hunne princiepen en voor den socialist stemmen Men verlieze uit 't oog niet dat wie voor de liberalen stemt ook voor den rooden candidaat Huysmans stemt 't "Vel vim rfoii heerVoonat van heden zaterdag deelt meê dat de socia- listen in ons Arrondissement van Aalst de meeste kans hebben om den zetel van Pie Daens te veroveren en nooit zal hij in de handen vallen van de catholieken De liberalen hebben niet de minste hoop den zetel bij te winnen in ons arron- di88ement daar de socialisten achter den naam van Huysmans zullen stemmen en reeds van nu af op grooten triomf mogen rekenen n De stroom is voor Huysmans en n het is hij die den zetel van M. Daens n zal bekleeden M Van der Schueren, de 2e candidaat van't schaamachtig cartel, zou dus enkel tot stopgat dienen. Ziedaar, heeren liberalen Zou Fredje 't vel van den beer niet ver koopen Ja, wat ons betreft, wij voorzeggen het Algemeene Vergadering der catholieke kiezers, ten lokale van den catholieken Werkmanskring, op morgen ZONDAG 10 MEI, om 6 uren 's avonds stipt. Onze catholieke Candidaten voor Senaat en Volkskamer zullen tegenwoordig zijn en het woord voeren. CalkolieUon «allen op post Allerhande nieuws. Zie notarieèle annoncen op vierde bladzijde. Aalst en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver. koopers. Men aanvaardt alle reparatiën. Programma van 'L Con cert welk zal gegeven worden door de Koninklijke Harmonie, op Zondag 10 Mei 1908, om ii 1/2 uren, ten kioske, Groote Markt,onder 't bestuur van Mr R. Lenssens. 1. Marche Russe, Coqterre. Die Schone Galathée Suppé. Fantaisie ballet G. Parès. Les Hirondelles Kirchman. 5. Aubade printanière P. Lacombe. AALST. Eereteeken. De gul Rechterlijke kronijk. Weldoeners veroordeeld. De Recht bank van Bergen veroordeelde de leden van het weldadigheidsbureel te Quaregnon, omdat zij in het uitdeelen van kleergoed aan arme kinderen onderscheid maakten tusschen kinderen die de gemeenteschool bijwoonden en die, welke ze niet bijwoon- den. Die leden kregen ieder 50 fr. boete. De secretaris-schatbewaarder, die slechts de gegeven bevelen had uitgevoerd, werd om die reden vrijgesproken. den burgerlijke medaillie van eerste klas komt gegund te worden aan den heer Petrus VOLCKAERT, als belooning voor dad 35 jaren dienst als Armbezoeker van het Bureel van Weldadigheid. Pro ficiat Cr in ie. Op 't oogenblik van algemeene crisis, wanneer 't geld schaarsch is, is het goed zich te herinneren dat de Pil Walthéry die meest al de kwalen ge neest maar één frank de doos kost. Eene doos is voldoende in een gansch jaar voor eene familie. ^Vederlantlaelie gjg^fl^r Tentoonstelling Ie Itrussel. Loterij de tweede trekking is aanstaande. AALST. Woensdag trouwde de ge naamde D. Biebaut, wonende Ledebaan, wijk Schaarbeek. Te dezer gelegenheid hadden de geburen wat schietpoeder gekocht om eenige scho ten te lossen. Zij waren daarvoor in het Schouwbroek gegaan, en na de kanons ge laden te hebben, bemerkten zij dat ze niet goed afgingen. De genaamde Fr. Van Driessche, nachtwaker, welke juist van zijn werk was gekomen, ging daar ook eens probeeren, met het ongelukkig gevolg dat het kanon ontplofte, en de lading poeier gedeeltelijk in zijn aangezicht te recht kwam. Hij heeft de eerste zorgen bekomen door dokter Van de Velde. Zijn toestand ;- geruststellend. B YPHL'S. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louibe-Marie, te verkrijgen bij O. TaeVmans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst AALST. —Antonio Fosco, een Italiaan, die met ijsroom leurt, wonende Groen straat, is opgesloten in de gevangenis onder betichting van mishandeling van een min derjarig kind. Sedert geruimen tijd wordt die kerel van dergelijke feiten beschuldigd. Het parket heeft zijne aanhouding bevolen wegens ep 3 Mei gepleegde feiten. Woensdag voormiddag, rond 11 uren, berstte boven Wetteren een onweer los, gemengd met hevige bliksemB en donder slagen. Ter naburige wijk Vantegem, werd eene vrouw, zekere Maria Braemt, echtgenoote Lippelvelts, het slachtoffer er van terwijl de ongelukkige over den boomgaard ging om eene koei te verzorgen, werd zij door den bliksem getroffen en bleef op den slag doodZij was 46 jaar oud. Twee agenten te Brussel, op nacht ronde, hoorden in eene herberg der Manden makerstraat een licht geklop en daar zij merkten dat de deur niet gesloten wai, gingen zij binnen, waar zij een persoon achter de deur vonden staan gereed om te vluchten' terwijl een andere zich onder eene tafel verborg. Een gevecht volgde. De agenten losten, om de aandacht te wekken, revolverschoten, die den baas wekten, de voorbijgangers binnen lokten en eindelijk de dieven want de afgevangen personen waren dieven meê naar den bak hielpen. In de herberg werd nadien een velledig stel dievengereedschap gevonden, met 't welk zij reeds eenige schuiven hadden openge broken. Nuttige raad. Wanneer een ongeluk gebeurd is, wil iedereen weten op welke wijze het had kunnen vermeden worden. Hoe waar is zulks het eenige dat van nut kan zijn, is altijd ds raad, dien op tijd gegeven is, 't is daarom dat die van onzen gebuur zoo nuttig en zoo waardeer baar is voor de menschen van Aalst, want hij brengt hoop en moed aan de nierlijders, hen zeggende hoe zij zich kunnen her stellen, maar zij moeten zich op tijd ver zorgen. Madame M. Callebaut, m, Zoutstraat- poort te Aalst, zegt ons Ziedaar nu reeds acht maanden lang, dat ik aan de nieren leed de pijnen beletten mij 's nachts te slapen, ik had geene rust meer mogelijk en stond altijd vermoeider op dan bij 't sla pen gaan, aanhoudend had ik bedwelmin gen, niettegenstaande de voorgeschrevene middelen, welke ik altijd nauwkeurig vol gens de voorschriften innam, bleef mijn toestand zooals voorheen alsdan werd ik door eene vriendin aangeraad de Foster Pillen voor de Nieren te gebruiken ver kocht bij M. De Valkeneer, apotheker. Ik volgde teenemaal de aanwijzingen van het bericht en drij dagen later voelde ik mij reeds beter, eene week verpleging bij mid del van die onwaardeerbare pillen was vol doende om mij van mijne kwalen te ont- laBten Voor zulk eenen spoedigen als onverwachten uitslag,is het met genoegen, dat ik zulk een weldoenend middel wil aanbevelen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is ze zijn éénig in hunne soort laat U bijzonder geen namaaksel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen.Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3.50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per Post met het bedrag der som te zenden aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteeken James Foster op elke dooB. D. A, 21. Moord in een soldatenkroeg. Een bloedig drama heeft Donderdag avond den omtrek der infanteriekazerne te Brugge opschudding gebracht. Een soldaat van het 3C lanciers heeft eene vrouw vermoord, omdat zij weigerde met hem naar Frankrijk te vluchten. Ziehier in welke omstandigheden het feit gebeurde Aline Van Isegem, eene 27-jarige ge trouwde vrouw, had haren man en kinderen verlaten om in gezegde herberg te komen dienen. Daar had zij kennis aangeknoopt met ge zegden lansier, Ghesquière genaamd, een jongen van Wervick, 22 jaar oud, die haar reeds meermaals had gevraagd om met hem naar het buitenland te vluchten, iets wat zij telkens weigerde. Nu kwam hij weer dezelfde vraag stellen, doch met hetzelfde gevolg. Daarop trok hij den dienstrevolver van den luitenant, bij wien hij oppasser was, uit den zak, en dien op haar richtende, schoot hij rakelings twee kagels in 't hoofd van de vrouw. Zij stortte bloedend neer en stierf na eenige minuten. Ghesauière snelde de straat op in de rich ting der Gentsche vaart, waar hij in het water sprong maar hij zwom naar den oever terug, waar hij werd aangehouden door de soldaten van de wacht, die hem op de hielen waren gevolgd. He is onmiddelijk aan het militaire ge recht overgeleverd. —Zondag avond, rond 9 uren, kwam te Ieperen, de heer Bartier Bugenne, landbou wer, wonende op het gehucht Kleine Brug, te Ploegsteert, te huis. Hij plaatster ijnen velo, voorzien van eene acetyleenlantaarn, in zijne keuken, waar zijne vier dochtertjes, oud van de drie tot de elf jaar, aan het spelen waren... Het oudste meisje, Germaine, wierp den velo omver waarvan de lantaarn brak en het vuur zich mededeelde aan eene kruik, bevattende twee liters petrool. Eene ont ploffing deed zich voor. De kleederen der kinderen vatten vuur en alle vier bekwamen verschrikkelijke brand wonden. Drie dezer, Rachel, Cecilia en Mada- leine, bezweken maandag namiddag te mid den der verschrikkelijkste pijnen. De toestand van het oudste meisje ia hopeloos. De moeder heeft, met hulp te brengen aan hare lievelingen, erge brandwonden aan de handen bekomen. Maandag had te Quaregnon een bloe dig drama plaats. Rond het einde van den namiddag begaven eenige mijnwerkera zich naar put N° 20. Een twist rees tusschen hen op over het niet naleven door eenen werkman, van den eerBten Meidag als verlofdag. Op de Sinte-Barbarabrug gekomen, werd de twist zoo vinnig, dat Cesar Harvengt aan den genaamden Leo Dufranne, met een snijdend tuig, een vreeselijken slag toe bracht op het hoofd. Dufranne viel neer, badend in zijn bloed, terwijl de moordenaar de vlucht nam. Harvengt werd echter aangehouden. Hij verklaart dat hij zijne daad betreurt, doch dat hij gehandeld heeft in opgewondenheid. Dufranne, over wiens toestand de genees- heeren nog geene uitspraak kunnen doen, is 37 jaar oud, getrouwd en vader van vier kleine kinderen.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2