Werklieden. ONDER Nr 1. DITJES en DATJES. Zondagrust. onder 1ST' 1 Cath. Candidaten onder Nr 1. Een enkel puntje zwart gemaakt dit van t vierkant onder NIETS GEDAAN. Hoort ze eens de blauwe, roode en groene gazetten en manifestende catholieken deden nooit iets voor.de toer hersstanden eenige faca de roetten, halve maatregelen en dat is alles... Maar zie de roode chefs Picard, Ber- trand, Destrèe en andere socialisten en liberalen zijn met hen niet 'taccoord... In zitting van 22 Januari 1908, bracht gezel Picard hulde aan de Catholieken over de 23 maatschappelijke wetten die ze tot stand brachten. De socialist Bertrand schreef in Le Peuple Wy bekennen dat de catho lieken het werkvolk gunstig zijn en dat zij in de sociale wetten die ze voorstel len gedurig tegengewerkt zijn gewor den door de liberalen. Vooruit het roode Gentsche blad, schreef in zijn nr van 22 Maart 1905 Het liberalism bevecht al do rege- lingswetten die, sedert 1893, door de Kamers gestemd zijn. De Catholieken beter bedacht dan de liberalen, aanschouwden na 1886 den toestand zoo als hij was en be- gonuen met de sociale wetgeving. Niettegenstaande hare anti-catho- lieke strekking heeft de werklieden- i partij meer bekomenvan de Catholie- ken als van de liberalen. Socialist Vandervelde, een roode chef, stelde te gelegenheid der laatste beraad slaging over de begrooting van spoor wegen enz. vast dat de prijs van 't ver voer voor reizigers en koopwaren nergens zoo laag is als in België. En die lage prijzen komen ten bate der werklieden welke in andere steden en gewesten gaan arbeiden. M. Féron, een radico-socialist riep ter Volkskamer uit Ik breng hulde aan de catholieke Party omdat zij de wet gemaakt heeft over de werkmanswoningen, omdat Arbeids- en Nijverheidsraden heeft ingesteld, omdat zij, voorde verkie- zing dezer Raden, het algemeen stein- recht heeft toegepast. Dat zijn ware eeretitels. Ter kamerzitting van 30 Mei 1907 bracht de socialist Berloz de volgende hulde aan ons catholiek Ministerie, hulde die hem zonder twijfel door de klaarblijkelykheid der feiten werd af gedwongen Zij de werklieden moeten ook s strijden op handels en nyverheidsge- bied tegen den vreemde en daartoe is het beste middel om de overwinning i te behalen de ontwikkeling van het technisch of vakonderwijs, Overigens in dat opzicht verdienen de catholieke Ministers die achtereenvolgens het arbeidsministerie bestuurdenenkel lof, en ik hoop dat de huidige minis- ter niet minder iever zal aan den dag "Werklieden Kiezers Wat is uw belang Voor de liberalen stemmen P.. Neen voorzeker, want ge zoudt stem men voor de partij die nooit iets deed om u lot te verbeteren. De liberalen zyn onverbeterlijke Man- chesterianen, mannen van het laat het gaan zoo het gaat, en daarom alle wet ten bevechten die door de Catholieken voorgesteld,den levenstoestand der wer kersstanden zouden verbeteren. Ge zijt dus geme dankbaarheid verschuldigd aan de liberalen. Voor de socialisten stemmen P Ook al niet De chefs der socialisten verleiden de menschen door ydele belof ten en, wanneer zij ze in hunne netten hebben gevangen, worden ze uitgebuit en gebruiken ze dan hunne slachtoffers om langs hunne schouders naar bezoldigde ambten te klauteren. Voor de catholieken stemmen P Ja, en dit is voor u eene plicht van dankbaarheid voor al 'tgene zij, volgens de getuigenis van voorname roode en blauwe politiekers, voor u reeds hebben gedaan en nog zullen doen om in volle vrede het maatschappelijk vraagstuk op te lossen. Stemt dus voor de catholieke candidaten onder Hlr 1. Want wat wilt ge doen vroeg i M. Picard, de socialist. De catholie- ken vernietigen en ze vervangen door liberalen Voor de belangen der werkende klas, antwoordde socialist Picard, ben ik overtuigd dat een catho- liek ministerie beter is dan een liberaal ministerie, Dus, Werklieden, uw belang is, socialist Picard zegt het u Stemt voor dezen die u reeds zoovele toegenegenheid betoonden voor cl© Catholieken "Vijanden van onder- wijs. De liberalen en socialisten beschuldigen ons, Catholieken, altijd van vyandschap te voeden tegen 'tonderwys. Niets is valscher en ongegronder. Nu, ten tijde van 't liberaal minis terie. in 1883, beliepen de uitgaven voor 't onderwijs tot 19,648,401 fr. en nu heden onder 't catholiek Ministerie over treffen zy de som van 24,064,110 fr. voor 1904. In 1883 telde men onder de man schappen by 't leger ingelijfd 20,05 ten honderd totaal ongeleerden en in 1904 nog slechts 11,56 ten honderd. En die uitslag is verkregen met het stelsel van vryheid ja, zonder schooldwang De catholieken zouden de vijanden zijn van onderwijs Maar hoevele millioenen betalen zij jaarlijks uithunne persoonlijke beurs voor 't onderhoud der Hoogeschool te Leuven, de Collegiën en de lagere Scholen welke zij in al de steden en gemeenten des lands gesticht hebben En wat besteden de liberalen en socia listen uit hunne persoonlijke beurs ter bevordering van 't onderwijs des volks? Geene roode duit De offlciëele scholen heeten ze hunne scholen en die kosten zooveel aan ons, catholieken, dan aan de liberale oordjesbijters... Zie daar 4*4 Veldwachiei sboml van Oosl-Vlannderen. Wij kunnen onze lezers niet genoeg aan wakkeren een bezoek te brengen aan het Landbouwershuis waar de prij zen tentoon gesteld zyn van de prach tige Tombola, ingericht door den Veld- wachtersbond van Oost-Vlaanderen. Wij laten hier eene tweede prijslijst volgen 13. Twee prachtlampen, geschonken door jufvr. De Scheemaeker, Kortryk- schestraat, Gent. 14. Prachtig koffleser- vies. id. jufvr. Tertzweil, Veldstraat, Gent. 15. Prachtige regulateur met slag, id. door den Anli-socialistischen Bond van Gent. 16. Prachtig koffieser- vies, door den heer Van Assche, policie- commissaris. Meirelbeke. 17. Id. Kunst voorwerp in biscuit, id. door M. Hennion gemeentesecretaris, De Pinte, 18 ld. regulateur, id. door den heer burge meester van Landscauter. 19. Allerhan de kleedingstukken, id. door den Bond der Franschmansgilden, Gent. 20. Prach tig tafereel, id. door de veldwachters van Lovendegem. 21. id. jardinière. id. door M. Vermeulen, schepen, Meirel beke. 22. Twee prachtige cassepots, id. door den heer Vandersnick, bijzondere, Meirelbeke. Koopt loten Zy kosten slechts 10 centiemen. ^poorweghedienden. De bedienden en werklieden aan den ijzerenweg, hebben, dank aan het Ca tholiek Ministerie, reeds eene aanzien lijke verbetering bekomen in hunnen toestand door het verhoogen van loon, het beperken van de diensturen en het invoeren van de Zondagrust. Het schijnt dat op aanvraag van eenen der Catho lieke Candidaten, thans een ontwerp wordt voorbereid om de Statie van Aalst te verhoogen van klas, hetgeen voor ge volg zou hebben dat al degenen die er in bediening zijn eene loonsvermeerdering zouden bekomen. 4*4 BLAUW-B.OOD. Schijnt dat de ondernemer, gelast met het herschil deren van de blauwe neuzen het niet al te gemakkelijk voor handen heeft. Vele socialisten loopen nog met hunnen blau wen carbonkel der laatste gemeente- kiezing en die laten het zich wel gevallen dat de helft van den puntgevel die hunne tronie versiert, terug in 't rood worde gezet... Maar met anderen gaat het zoo gemakkelijk niet, ze stribbelen tegen, ze kunnen niet begrijpen om welke reden en om welke voordeelen de roode party aan de haantjes-vooruit is verchacherd geworden... Jongens, wy weten het ook nietwat wy weten, 't is met geld koopt men boter 4*4 De 23,ie jaarlij fesche nationale prijskamp van kweekmer- riën en hengsten van het Belgisch ras zal plaats hebben te Brus sel op Vrydag 19 Juni en tw De laatste dag geldig voor de inschry- ving is bepaald op 20 Mei. Na dien dag worden hoegenaamd geen inschrijvin gen meer aangenomen. Meer dan 3k,000 frank wordt aan premiën besteed. Het programma der wedstrijden is hetzelfde als dit van de laatste jaren. Wie hetzelve verlangt te ontvangen alsook bulletins van inschrijving, gelie ven zich te wenden tot het secretariaat der inrichtende maatschappij, n. 20, Koningstraat, Brussel. De verschillige wedstrijden zullen gehouden worden op de volgende dagen: op Vrijdag 19 Juni, de prijskampen der hengsten en hengstveulens op Zater dag 20 Juni, de prijskampen der mer- riën en merrieveulensop Zondag 21 Juni, de championnaten en den prijs kamp der vierkoppels merriën, 4*4 nlat-Iteizigerestatie. Men herinnert zich dat op aandringen van het Stadsbestuur de heer Minister er in toegestemd heeft het oud en onvol doende gebouw onzer Reizigersstatie te vervangen door een gansch nieuwe in richting een uitsprong op het Statie plein zal toelaten aan het gebouw groote afmetingen te geven en aan de in- en uitgang en aan de wachtzalen eene schikking die merkelijk de diensten zal vergemakkelijken. Het is ons te wete gekomen dat de Administratie thans volop bezig is met het opmaken van de plans, zoodat er te verwachten is, dat zoohaast do huidige onderneming van den heer Blaton zal afgewerkt wezen, er onmiddclyk zal kunnen begonnen worden met de oprichting van het gebouw. 4*4 Hulde aan onzen WOESTE 1 Uit de redevoering op 27 April te ge legenheid van het debat over Congo, uitgesproken door M. Franck, liberale Volksvertegenwoordiger van Antwer pen, knippen wy a Na de overneming zal de Regeering over het middel beschikken om een aan zienlijk getal beheerders te benoemen van niet minder dan 13 groote maat schappijen in dewelke zij aandeelen bezit. Ziedaar,20 of 25 plaatsen van beheer der of commissaris in de handen van de Regeering. Hot schijnt mij onmogelijk die aan kamerleden te geven en ik stel mij voor een amendement in te dienen waarbij het ambt van kamerlid onver- eenigbaar is met dit van commissaris of beheerder van Cougoleesche maatschap pijen in welke de Staat eenig belang heeft. Het geldt hier een punt van de een voudigste eerlijkheid. De coloniale po litiek moet boven den strijd der partijen staan wij moeten buiten alle kwaad vermoeden blijven. »lk hoop dat alle partijen het eens zul len zijn over mijn voorstel en ik zou gelukkig zijn indiende Heer Woes'e den tekat wilde opstellen. Dikwijls hebben wij onzen achtbaren collega zonder genade bestreden, doch wij brengen allen hulde aan de ge strengheid van zijn levenswandel waarop de flnancie nooit vat h«eft gehadZeer roei van verschillige zijden.) Ziedaar de hulde welke door een tegenstrever aan onzen achtbaren Can didaat M. Woeste werd gebracht. Maar zou mon wel eens *t zelfde kun nen zeggen van hem van Groene Pie die den heer Woeste als een oude jood dorst uitschelden Neen voorwaar Bij de groenen is het altijd voor 't geldeken, voor de baat geweest en het is 't nog Daags voor de balottering op 9 De cember 1894 las men in 't Land van Aelst Morgen ie 't strijd voor de 4000 ballekens. 't Goldt dus niet de onbaatzuchtige verdediging der belangen van den min deren man maar de verovering van 4000 ballekens jaarlijks.... Heden nog is 't zoo in zijne meetin gen smeekt hij de kiezers voor hem om de 4000 ballekens te stemmen Niet punacheeren of masteluin maken Indien ge pana cheert is de stembrief LEUGENAAR op heetenlnad hetrnpt La Gazette de Charleroi Mei 1908 u Op den vooravond der Kiezingen van 1906, hebben de catholieken beweerd dat indien de liberalen aan 't bewind komen, zij de vrije Bcholen zouden afschaffen, den Godsdienst vervolgen en de gewetens vrijheid verdelgen. Die scherts van slechten allooi, van eene te groote dwaasheid, die, gezien haar volkomen fiasco over a jaren, wordt niet meer vooruitgezet, n Op 14 Oogst 1907 schreef dat zelfde geusche orgaan Frankrijk heeft zich ontmaakt van een gedeelte catholiek, ongediert en het heeft wel gedaan Het heeft aldus een titel te s meer verworven tot onze achting en wij snaken naar 't oogenblik op 't welke wij dit voorbeeld zullen kunnen naleven Weet ge, heeren Kiezers, wie dit onge diert is Het zijn de priesters, de kloosterlingen, de broeders en zusters die u bijstaan in den nood, die uwe kinderen onderwijzen en op voeden. Het ziin de gasthuisnonnen die de arme zieken bezorgen de broeders en zusters die de weeskinderen opvoeden, de krank zinnigen verzorgen, de ouderlingen koeste ren. enz enz. en dat is 't catholiek onge diert, waarvan men zich, hier evenals in Frankrijk, zal ontmaken indien de liberalen en socialisten meester worden. Herinnert u, heeren Kiezers, dat in ver schillige steden en gemeenten waar de liberalen en socialisten meester zijn, te Bergen, te St-Jans-Molenbeek te Ledeberg bij Gent enz. de nonnen uit de gasthuizen, weeshuizen en ouderlingen huizen zijn ver dreven. Wie dit afkeurt, stemme voor üe cntlioliekeGaodidatenl KIEZERS De wet schrijft aan de Gemeentebesturen voor dat aan de kiezers, ten minste vijf dagen vóór de Kie zing, hunnen kiesbrief moet afgeleverd worden. Dus moet men ten laatste Dijnsdag aanst. zijn kiesbrief ontvangen hebben. Wie dus zijn kieBbrief niet op tijd mochte ontvangen moet zich onverwijld wenden tot het Bestuur zijner stad of gemeente. Wel na zien of men een kiesbrief ont vangt het getal stemmen aanwijzende waar toe men recht heeft 1 Hoveniers en Land bouwers. Een verzoekschrift is tot den Minister van Spoorwegen gezonden geweest om bijzondere maatregelen te ne men ten einde de verzendingen van bloem kolen te vergemakkelijken Onze Catholieke Volksvertegenwoordigers hebben aan ge drongen bij den heer Minister, omdat er ten gepasten tijde voldoening zou gegeven worden aan deze rechtmatige wenschen van de landbouwers. Men verzekert ons dat de vraag zeer gunstig is onthaald geworden en er voor het eerstkomend seizoen nieuwe schikkingen zullen ingevoerd wezen. 4*4 Landbouwt-rs! Werk lieden X Altijd hebben de liberalen en socialisten zoo rechtzinnig niet geweest als in dezen kiesstrijd. De liberale organen vooral beloven u dat nsen al de hulpgelden zal afschaffen waar mede het catholiek Ministerie de stads- en buitenbevolking ter hulp komt. Zoo dus zullen de hulpgelden afgeschaft worden aan de Spaarbonden, Onderlingen Bijstand, Ziekenbonden, Vee-en 'jeiten- bonden, KweekByndicaten, enz. enz. Landbouwers 1 Werklieden ge zijt dus verwittigd. 4*4 Wreekt. 11 1 Wreekt 111 zoo roept M. Plancquaert zijne partijge- nooten toe... En op wie moeten zij hunne wraak uitoefenen Op liberalen en socialisten die, zegt M. Plancquaert, hem schaamteloos bedrogen. Vraagt u niet af of gij, u wreken de, de bewaarders zult versterken. Ons wreken is nu onze piicht. Dus om zich te wreken moeten de groe nen voor de catholieke senateurs stemmen, ander middel van wraak hebben ze niet. Een oud versleten en verroest, wapen, dat zij uit hun arsenaal van logentaal. bedrog en volksfop perij hebben gehaald is onbetwistbaar d'j der daling van de Belgische rent. In den kiesstrijd van 1900 traden zij er ook meê op en 't kiezerskorps gaf geen ge loof aan 't gene zij er over zeeverden en zoo gebeurt het nu heden weer Iddergem. Liberale iDeeliiig. Men schrijft ons dat de liberale candidaat M. Van der Schueren ge fiankeerd van zijn bediende M. Van Opden- bosch, aldaar kwamen meeting houden. Zoo iets meer dan 200 aanhoorders waren in de herbergzaal tegenwoordig. Van Opdenbosch voerde het woord doch weldra hoorde men Eene stem. 't Zijn al leugens 1 Houdt op van liegen M. Van der Schueren. Wat leugens Eene stem. Ja, leugens zijn het I En waarom spreekt gij niet gij, candidaat Waarom moet uwe bediende in uwe plaats spreken?.. Ah ja, ik begrijp, als ge repre sentant zult gekozen zijn, zult ge hem ook meeleiden naar de Kamer om daar ook voor u te spreken. Ja, hij zal spreken en gij zult knikken. (Algemeen gelach.) M. Van der Schueren Kom, kom, laat ons allen een pint drinken; ik betaal... Eene stem. Ons mannen hebben dat niet noodig en wie met mij is volge mij... Allen behalve4 volgden den tegenspreker... Onnoodig er bij te voegen dat de twee liberale heerschappen stillekens afdropen uit vrees van erger. ,*f Onze rood jes vertoonen ons altijd meer en meer dat de onverbreekbare huwelijkstrouw hun tot last dient. Het leerstelsel in zake van huisgezin, door Recht en Vrijheid verkondigd, namelijk, dat als man en vrouw van elkander hun goesting hebben ze mogen scheiden zonder vorm van proces en hunne kinders maar in 't wilde moeten laten loopen, vindt aanhangers. 't Is dus mode bij onze roodjes van eens te veranderen. Zaterdag avond 9 uren werden twee ongelijke personen aanklevers van die roode leer, ter Albrechtlaan, door onze Stedelijke Policie op heeterdaad van openbaar over spel en zedeschennis betrapt. Proces-verbaal is opgeBteld. Zal Recht en Vrijheid ons nu Zon dag aanst. geen heldendicht msédeelen over de zonderlinge lotgevallen van dien rooden Roebdoebdoeb IIi f spotPie de boebelaar, alias Groene Pie spot weer met de Vlaam- sche redevoering, ter vergadering van zon dag 11., alhier, uitgesproken door M. Woeste. Wij roepen alle aanwezigen tot getuigen om met ons te bevestigen dat onze achtbare Candidaat eene correcte vloeiende taal sprak. Geen enkel woord was af te keuren. Wij dagen Pie de boebelaar uit in eene openbare vergadering de Vlaamsche rede voering van M. Woeste in 't Fransch af te geven... 't Zou wat meer zijn als zich in zijne woorden verslikken er zouden geen drij volzinnen gehoord worden of de groene boebelaar zou onder de spotternijen der aanwezigen van zijn stekken vallen I p.,nn De meeting der cal holleken. OM PIE eens na te praten zeggen wij dat de meeting hier verleden Zondag kalm en rustig is afgeloopen ofschoon een zatge- maakte erwteman 1» trachtte een weinig tempeest te verwekken. En wat verschil met de kalme I rustige 1 meeting der scheurmakers Geene hansworstgebaren en krokodillentranen geen hoop afschu welijke leugens en boerenbedrog -- geene walgelijke persoonlijkheden gelijk Groene Pie en zijnen staf, er is zelfs geen latijn gesproken gelijk Baudet van Welle deed. Maar de heer Moyersoen 9tak in goed vlaamsch, klaar en duidelijk al de listen en lagen der blauwe en groene volksfoppers uiteen, toonde dat Pie in de Kamer zonder gezag en invloed is, en niets voor 't volk kan doen ofschoon de onbeschaamde zee vereer van Chipka hier dierf zeggen dat hij eens de Kamer moest voorzitten en al die groote heeren daar beneden hem vol eer bied en ontzag naar ham opkeken 1 1 ÏVe Zöóóót! Liekens wierden er ook niet verkocht en dat was niet noodig ook, want van al de liekens die Pie hier uitventte, heb ik nog geen enkel hooren zingen, doch ik geloof dat dit komt omdat hij geenen man had meêgebracht die den trekzak bespeelt om den toon te geven, gelijk het bij de liekens- zangers de manier is, en omdat hij zelf waarschijnlijk zoo valsch zingt als hij vaUch spreekt. Wij zullen het hierbij laten, doch 't is te hopen dat allen die het goed meenen en zich tot heden, door dien opgeblazen hoo- veerdigen schismatiek voor den gek lieten houden hem binnen 8 dagen naar behooren zijnen koek zullen boteren, en gelijk Mr de Bethune het zoo schoon zegde 1 niet zullen stemmen voor degenen die met de handen vol beloften afkomen, maar voor dezen met de handen vol daden A A. Z, voor de catholieken, en zij het hekken aan den ouden stijl zullen laten hangen en draaien.» Erpe. 13-5-08. Nog uit Erpe. 15 Mei 1908. Aalstersche liberalen. Ja Menheer Jef met zijnen bok, Leveau en meester Brys die van den tak gevallen is, spraken hier Vrij dag bij nen vent die 20 jaar lang in de week, den Dijnsdag of Woensdag, mag gaan kiezen. Rond de 30 man waren tegenwoordig, het grootste getal niet kiezers, afgekomen om de pint (onze liberale brouwers hadden hunne tegenwoordigheid beloofd). Vele jon gens bekloegen het zich terecht daar tus- achen dat volkske, want de aanwezige kiezers waren van de beste stof niet, den avond doorgebracht te hebben. Ja, Menneer Jef loog schaamteloos over Congo en Bprong dan op de pastoorB fra- mapons en andere duivels mogen zich met de kiezing bemoeien doch de pastoors niet. (Broos juichte toe Brys hemelde het verplicht onderwijs op waarbij de baas hem met vlammende ha- tersoogen beloerde, immers zijn kinderen kennen de school slechts van buiten. Leveau roskamde de daensisten en bij zonderlijk den armen Dumont. Beklagenswaardige Bukkelaar 't Is zoo dat men uwe diensten beloont. Verleden week zettet gij hier de ruiten in en hielp 1 zoo tot het opbouwen van een lokaal waar uwe kliek zou bekampt worden. p/la De heer Baron L. de Bethune komt onder date 7 Mei 11. van den Heer Helleputte. Minister van spoor wegen, enz. het volgende schrijven te ont vangen Als gevolg op uwe aanbeveling van 29 April 1.1., heb ik de eer U te laten weten dat ik het bestuur van spoorwegen verzocht heb bevelen te geven opdat de gemeente Lede, te Sprimont of te Com- blain-au-Pont. de steenen kunnen doen laden voor dewelke het kosteloos vervoer gevraagd is. Aanvaard, Waarde Heer Baron, de verzekering mijner bijzondere hoogach- achting. (get.) J. HELLEPUTTE. Leopoldsorde. Bij Konink lijk besluit Zaterdag door het Staatsblad afgekondigd zijn de volgende heeren in de Leopoldsorde bevorderd Groot Officiers M.M. Van Vreckem, Senateur te Meerbeke en De Sadeleer, Oud voorzitter der Kamer van Volksvertegen woordigers, te Haeltert. Commandeur: M. Raepsaet, Senateur, Burgemeester der stad Audenaarde. Onze beate gelukwenschen. Burgemeester. Onze acht bare Senateur, de heer C. Van Vreckem, komt, om persoonlijke reden, zijn ontslag van Burgemeester der Gemeente Meerbeke te geven, doch blijft Raadsheer. Overli|d«-n. De heer Jan Van Langenhaecke, Advocaat, Oudprovinciaal Raadslid, Schepen der Gemeente Appel- terre Eychem, is aldaar godvruchtig over leden in den nog jeugdigen ouderdom van 58 jaren. De heer Jan Van Langenhaecke, was een der stichters der Roelanderij later het Daensism geworden, met hetwelk hij, se dert lang, had afgebroken om rede van de haat- en lastervolle houding van zekere Daensistische leiders. H. R. I. V. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid de Bisschop heeft benoemd Eerekanuunik van St-Baafskerk den Z. E. H. De Meerleer, pastoor van O. L. Vrouwkerk te St-Nicolaas Onderpastoor te Thielrode, den E. H. De Ryck, onderpastoor te Cluysen te CluyBen den E. H. De Poorter, onderpas toor te Moerbeke-Geeraardsbergen te As- pelare, den E. H. Marginet, V., coadjutor te Bambrugge Coadjutor te Bambrugge, den E. H. Van Bossuyt, priester in het Seminarie. Leeraar in St-Gregoriusgesticht te Lede berg, den Eerw. Heer Van der Poorten, Subdiaken in het Seminarie. Cath. Jonge Wacht, AALST. Algemeene vergade ring op Donderdag 21 Mei 1908, om 8 uren 's avonds, ten lokale Catholieke Kring Groote Markt. Onderrichtingen en belangrijke mede- deelingen voor de kiezing van 24 Mei 1908. Het Bestuur. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 17 Mei 1908, M. Van Caelenlergh, Leo- poldstraat. Heeren Kiezers Allen gestemd voor de Een maal gestemd op ieder stembrief Allerhande nieuws. Program nu* van 'I concert 't welk door de fanfaar der Pupillenschool des legers, op Zondag 17 Mei 1908, om 11 en halfuren, ter Groote Markt, zal gegeven worden. Be stierder Liesenborghs. 1. Honnenr aux armes, allégro militaire, Th. Liesenborghs. 2. Air du roi Louis XIII. Piron. 3 Pense k moi, Gavotte, J. Blangenois. 4. Fantaisie de l'opéra, la fille du régiment, Donizetti. 5. Souvenir de Gand, valse, Ch. Van Loo. TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij O. Taeyman8-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst MOORSEL. Men bericht ons dat de jonge kaatsers van Moorsel, eene schitterende overwinning hebben behaald op de groote kaatsera van Denderbelle. Gansch Moorsel is er over verwonderd en wenacht hun proficiat I Laat ons hopen dat ze in 't vervolg met nog meer moed zullen spelen. J. P. AhIhI en omliggeude koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopere. Men aanvaardt alle reparation. Plaatgelifke meening. De meening van eenen inwoner van Aalst heeft altijd voor ons meer belang, bijzonder als het een feit geldt, dat op de ondervinding steunt, zooals het volgende M. E. Cooman, 5 Vrouwstraat te Aalst, zegt ons Sedert meer dan een jaar had ik soms zoo scherpe nierpijnen, dat ik alle werk moest staken en dikwijls kon ik niet slapen, mijn water was altijd troebel, zon der de minste reden was ik aanstonds ver moeid en afgemat, de middelen bleven nutteloos en ik was mistroostig niet meer wetende wat doen, ik vernam alsdan de genezingen door de Foster Pillen voor do Nieren, verkregen, en verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker, en ik wilde ze ook beproeven. Ik mag U bekennen dat zulks mijne ge nezing was, want na drij dagen voelde ik mij reeds veel beter en na eene week was ik teenemaal hersteld. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. De zwakte der nieren kenmerkt zich door knagende pijn en zwakte in den rug. De zieke kan bijna met gaan, den geheelen dag heeft hij dat neerdrukb nd gevoel in den rug Het is evenzoo 's nachts, zich om en om leggende in zijn bed tracht hij in 't slaap te geraken, maar is niet in staat rust te vinden en 's morgens als hij opstaat schijnt de rug nog pijnlijker te zijn. Verzekert U dat men U de Foster's Pillen voor de Nieren geve van dezelfdo soort als die welke Mr Cooman gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor Bel gië Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 22. Het parket van Brussel is naar Evere geroepen, om onderzoek te doen in eene treurige zaak. Constant V.., een spoorweg- werkman en zijne vrouw komen slecht overeen en het schijnt dat zijn broeder Georges daar de schuld van is, Zoo erg ging het, dat op zekeren dag de echtgenoo- ten elkaar verlieten. Spoedig echter zochten zij malkander weer op en de vrede scheen geteekend, toen Maandag Constant vernam dat zijn broeder weer in den omtrek rond dwaalde. Hij zag hem zelfs een oogenblik in zijnen hof, loerende op eene gelegenheid om vrouw V. te ontmoeten. Constant en zijne vrouw, ieder met eenen revolver ge wapend, begaven zich naar den hof, en toen Georges, na eene korte woordenwis seling, zag dat zijne schoonzuster eenen revolver in de hand had, nam hij de vlucht. Vijf schoten klonken hem achterna. Een daarvan trof hem aan den arm. Georges ging een klacht in het policiebureel neer leggen de echtgensoten werden aange houden en hunne kinderen aan familieleden toevertrouwd. Het onderzoek over den walgelijken carnavalstoet van vastenavond dijnsdag te Gent, werd mandag morgend gesloten. De raadskamer heeft den genaamden Male- brancke, die in den stoet een broeder ver beeldde op den wagen van Maltebrugge, voor de correctioneele rechtbank verzonden. De kerel zal vervolgd worden voor beleedi- gingen door daden, openbare zedenschen nis, overtreding van het aitikol 383 van

De Denderbode | 1908 | | pagina 2