Heeren Kiezers l onder 3NTr 1 Cath. Candidaten onder Nr 1. De drij vlaggen. rCath. Jonge Wacht, Allerhande nieuws. HERSTELLINGSWERKEN Woonhuis Bouwgronden alsmede van eenen Nijverljeidsgroijd behuisde HOFSTEDE, behuisde HOFSTEDE, HUISMEUBELS WOONHUIS LANDEN, BOSSCHEN LANDEN en BOSCH, ermogenen dat het waarheid is wnet oode kopstuk Anseele de liberalen naar het ioofd slingerde - Gij zult de roode vlag olgen of uw rijk is uit. 't Blijkt uit de stukkente Aalst en schier iveral gaan de blauwen hand in hand met Ie roode omwentelaars met de vijanden an God en Land, van Eigendom en Huis jezin. De redenaar toonde de onmacht van Pie )aens. die ondanks de vermaningen van len Paus, ondanks het bidden en smeeken van den stervenden priester Daens om in de catholieke rangen weer te keeren, in tijne dwaling voortgaat, scheuring tusschen de catholieken blijft verwekken en zoo de voorzegging vervult der socialisten De )aensisten zijn onze voorloopers in Vlaan deren. Wij volgden den heer Bosteels naar Erpe. Dkkr ook was de toeloop groot, en boeide hij met zijne klare, eenvoudige en toch welsprekende rede, de talrijke toe hoorders. Wat ons echter verwonderde was dat Dumont, de 2de candidaat der Daensis- ten nadat de catholieke sprekers vertrok ken waren zich zoo gemeen gedroeg van iarm aan arm met eenigen van zet-se-bij- iTander te dansen, te jouwen en kabaal ie maken cat geen straatjongens het zoo zou den doei:. De man ging dan op de tafel staan, ofschoon de heer Bosteels hem tot 3 maal toe de gelegenheid had gegeven om tegen te spreken, en kraamde daar eene reden uit die meer bier dan welsprekend heid verraadde, doch de catholieken zeer in de hand werkte, want wie zich zelf een weinig eerbiedigt, kan niets dan verachting gevoelen voor eene partij wier kopstukken zich zoo onbetamelijk aanstellen en al heeft Groene Pie zijnen luitenant te licht bevon den en Dumont van plaatsvervanger tot 2de candidaat verlaagd toch zullen de Kie zers van Erpe, den afvalligen groenen op roermaker en zijne kliek, te zamen met het blauw roode gespuis, Zondag eene buis van belang.helpen toedienen. Lede, 18-5-08. Allen gestemd voor de Een maal gestemd op ieder stembrief De roode vlag is 't zinnebeeld dergenen Die bij den haat aan Paus en Vorst Een wreed'ren drift, den tijgerdrift vereenen Ze is 't beeld van bloed waar hunne ziel [naar dorst. De blauwe vlag is 't beeld der vrije mannen Van plicht en recht, doch 'tis slechts schijn Die vlag bediedt dat zij die samenspannen Rondom haar heen, maar blauusselmannen [zijn. De groene vlag is die der afgedwaalden Wien hoogmoed bracht tot diepen val En die ten prijs verachting slechts behaalden Hun groene vlag is 't beeld van gif en gal. AALST. Algemeeno vergade ring op Donderdag 21 Mei 1908, om 8 '/s uren 's avonds, ten lokale Catholieke Kring - Groote Markt. Onderrichtingen en belangrijke mede- deelingen voor de kiezing van 24 Mei 1908. IIet Bestuur. AALST. Ongeluk. Maandag voormiddag, rond 10 1/2 uren, was de ge naamde Roelandt werkzaam op de steen bakkerij van M. Schelfhout. Roelandt was bezig met aan de pers te werken, toen door eene onvoorzichtige beweging zijne rech terhand door dit werktuig werd afgesneden. Men heeft den ongelukkige naar het burger lijk gasthuis overgebracht. Roelandt is ge huwd en vader van 7 minderjarige kin deren. De Bteer.bakkerij is op 't grondgebied van Erembodegem gelegen. O die nieren. Lezers indien gij een verschot hebt indien gij lijdt aan den rug, indien gij u moeilijk opricht, 't is dat uwe lenden verslijmd zijn; in dit geval, neemt gedurende eenige dagen 2 slijm ver drijvende Pillen Walthéry en ge zult dade lijk verlicht zijn 1 frank. 13 Een groot ongeluk gebeurde Dijns- dag morgend te Brussel bij de aankomst van eenen trein, die van 's Gravenbrakel kwam. Daar de rcmklinken niet werkten, men weet niet door welke oorzaak, kwam de trein met geweld tegen de stootbalken te recht. Eene groote paniek verspreidde zich on der de reizigers, die in den trein zaten. 40 onder hen zijn min of meer erg ge kwetst, maar gelukkig is geen enkele in gevaar. Een onderzoek is ingesteld. Eene vechtpartij had Maandag avond plaats in de steenbakkerij, gelegen achter het kerkhof van Evere. Deze vechtpartij had voor oorsprong eene andere, minder erg, die Zondag geleverd werd tusschen eenige werklieden van deze fabriek, en waarin reeds met messen gespeeld was. Een werkman, Breunard, die in dit eer6te gevecht eenigszins gewond was, ging Maandag den voornaamsten tegenstrever opzoeken. Maar toen hij hem had gevonden, werd hij opnieuw door de bende aangeval len. Breunard en een vriend, die hem ver gezelde, werden deerlijk toegetakeld Een hunner werd geslagen met eene rijf, waar van de tanden hem in het hoofd drongen. Gendarmen en policie, die de vechters wilden scheiden, werden ook gewond. De meestergast der fabriek, die dronken was werd aangehouden. Maar dat was nu het teeken van eenen algemeenen aanval. De vrouw van den aan gehoudene, geholpen door eenige werklie, viel de gendarmen aan en deze moesten versterking vragen. Toen die opdaagde steeg een luid gejouw op en een uur lang duurde het gevecht voort, eer er zes van de vechters aangehou den waren. Dit personaadje, van wien er verle- dene week eenige aftruggelaarsstreken wer den verhaald, heeft het terrein zijner werk zaamheden tot Brussel uitgebreidZiehier een zijner heldendaden Een aannemer, die in moeilijkheden ver keerde, vroeg per aankondiging eene som van 2000 fr. te leen. Daags nadien kreeg hij het bezoek van een deftig persoon, die zegde onderconsul te zijn en hem de gevraagde som wel wilde ter hand stellen. Het akkoord werd gemaakt en de bezoe ker overhandigde den aannemer een chek van 2000 fr. Maar de leener eischte voor onkosten, intrest, storting, enz., een com missieloon van 150 fr. De aannemer gaf die. Natuurlijk was de wissel valsch, en de Bank, op welken hij getrokken was, nergens gekend. En op die manier heeft de bedrieger te Brussel meer dan 100 personen beet gehad. Zijn visietkaart luidt Franfois Vanden Brouck, ff. de vice- is consul de la République de Haïti, luite- nant de frégate, de réserve, Avenue Crozé, Zurenborg-Anvers. Bericht aan alwie met dit heerschap in aanraking zou komen. Bibi, de kerel die, in de Brusselsche dievenwereld dezen naam draagt, is niet de eerste de beste. Kiekendief in de ziel, heeft hij daarenboven de specialiteit, de gevaarlijkste waakhonden schadeloos te maken. Een der laatste nachten was hij in eene hoeve van St Lambrechts-Woluwe geko men om kiekens te stelen en hij had er reeds zestien gekeeld, toen hij verrast werd door den boer en zijn knecht die de dieven want Bibi was niet alleen op de vlucht joegen. De vervolgers gaven het nog zoo gauw niet op nabij de schietbaan gekomen, losten zij zelfs eenige revolverschoten. Dit werd gehoord door de policie, die nu de vluchtelingen den weg versperde. Nu ontstond een verwoed gevecht, in 't welk de dieven toch weldra de neerlaag leden en meegenomen werden. Behalve de straf die hem wacht, heeft Bibi nog een spaarpotje van 4 jaar te doen voor menigvuldige andere feiten. Zaterdagavond hadden aardewerkers plaats genomen in den trein, die de Noord statie, te Brussel, verlaat ten 19 ure 08, met bestemming voor Oudenaarde, in de rijtuigen aan werklieden voorbehouden. Verscheidene hunner waren dronken. Nauwelijks was de trein in beweging of er ontstond twist en men werd weldra handgemeen. Tusschen de staties Bode- gem-St-Martin en Ternath, op ongeveer 500 meters dezer laatste Btatie, werd een der vechters uit den trein geworpen. Een kwartuurs later werd de ongelukkige door een baanwachter bewusteloos en erg gekwetst aangetroffen Door de zorgen van den statieoverste van Ternath werd de ge kwetste naar eene naburige woning over gebracht. Zijn toestand is erg bevonden. Het slachtoffer is van Denderleeuw en zijne aanvallers uit den omtrek van Aude- naerde. Volgens bericht van de Petit Bleu zou hier geen misdaad maar een ongeluk ge beurd zijn. De gekwetste zou, op het plat form van eenen wagon staande, de leuning waar hij tegen leunde, hebben open gedrukt en zoo gevallen zijn. Maar die leuningen gaan, meenen wij, alleen naar binnen open, zoodat dit ver haal nog al twijfelachtig is. In de wijk Kruisstraat, te Zomcrgem, woont de werkman Ch.-L. Crappé, die sedert 5-6 jaar getrouwd is met Leonie De Pestel, 33 jaar. Over een iotal dagen was het huisgezin met een kleintje vermeerderd, wat het ge tal kinderen op drie bracht. De moeder bevond zich z er wel, zoodat zij reeds opkwam, doch zij was zeer zwak. Vrijdag bespeurde men dat de vrouw niet al te wel bij hare zinnen was, doch men dacht dat zulks zou overgaan Eene buurvrouw paste de vrouw op, en toen zij Zaterdag morgend, rond n uren, bij de zieke vrouw kwam, was deze bezig met een broodmes het wichtje dat in zijne wieg lag de keel af te snijden. De vrouw begon om hulp te roepen en geburen kwamen toegeloopen. Leonie zeg de daarop Het is goed dat gij binnen komt, of anders sneed ik ze alle drie den nek af. Het arme wicht is erg gekwetst aan den stro: maar de slagader is niet ge raakt. Het mes is niet meer teruggevonden en de vrouw geeft verwarden uitleg als men haar ondervraagd over het voorgevallene. Men heeft haar naar een krankzinnig- gesticht te Brugge gevoerd. Er is voor het kind geene hoop op gene zing. De 9-jarige knaap, J. Desmedt, wiens ouders te Rouselaere in de Barnumlaan wonen, vermaakte zich Maandag avond rond 6 ure, in gezelschap van eenige andere bengels, met het lijnvisschen in den Klei nen Ba68ijn. Eensklaps viel hij in 't water bij het geroep der kleine makkers van den denkeling, snelde M. A. Mestdagh toe. Zijne fabriek was niet ver van de plaats der ramp gelegen. Herhaalde malen zwom de fabrikant naar den knaap, doch gelukte er niet in hem te kunnen vatten. De peilingen naar het lijkje van den jongen bleven tot nog toe vruchtelooa. Een zekere Herbillon, getrouwd en vader van 3 kinderen, is in de mijn van Ougrée-Marihaye in den put van 350 meters diep gevallen, terwijl hij herstel lingswerken aan de schoorbalken verrichtte. Zelfmoord op zelfmoord te Luik. Maandag meldde men den dubbelen zelfmoord van twee jonge lieden, die zich aan een schutsel verhangen hadden. Vandaag vond men een jonge fabriek werker en een i6jarig waschmeisje die zich samen, aaneengebonden, in de Ourthe heb ben verdronken. Daarenboven heeft men bevonden dat de drenkeling, die te Colonster werd opge- viBcht, zich ook gezelfmoord heeft, na eenen twist met de vrouw, met welke hij woonde. DroevigDroevig 1... Wordt gevraagd een jongen, oud 12 ft 14 jaar voor tabakfabrick in de omstreek Bergen (Mons). Loon 10 frank per maand, verzorgd als kind van den huize en gekleed. Voor nadere inlichtin gen vervoege men zich ten Bureele van De Denderbode. STAD AELST. OPENBARE AANBESTEDING der aan de OUDE S1NTE BARBARAKAMER, thaus de lokalen van den Kring Dk Eendracht, aan de Groote Markt. Het College van Burgemeester en Schepe nen der Stad Aelst, z »1 in overeenstemming met den eigenaar van het gebouw, op den Maandag 15 Juni 1903, om elf uren voormid dag, ten Stadhuis? ter gewone Zittingzaal, overgaan tot de opening der aanbiedingen voor de aanbesteding van do horstel] inga wer ken uit te voeren aan de Oude Sinte Bar barn - kamer, nu de lokalen van den Kring De Een dracht. Het lastenboek voor deze onderneming en liet plan der weiken kunnen geraadpleegd worden ten Stadhuize (Gemeentesecrctr.rinat) alle werkdagen vau 9 uren 's morgends tot 's middags Nadere inlichtingen over den aard der werken znllen op aanvraag gegeven wordfn door den heer Julius Goethals, Stads- bouwkundige. De aanbiedingen op zegel geschreven znl len onder aan de Pest aanbevolen omslag gestuurd worden aan M. den Burgemeester der Stad. Zij moeten in de i'ost besteld wezen ten laatste den Donderdag 11 Juni en toege zonden onder dubbels» omslag, waarvan de uitwendige, behalve het ar!res van den heer Burgemeester, het opschrift dragen zal Aanbieding voor de onderneming van openbare werken. De aanbiedingsschriften moeten de namen, voornamen, hoedanigheden en woonplaats van den aanbieder vermolden en door hem ge teekend zijn zij moeten verder opgemaakt zijn, even als de er bij te voegen verklaring betrekkelijk het loon der werklieden, volgens de aanduidingen van de formulen die ter he- schikking zullen liggen. Vooralear de werken te beginnen zal de aannemer eene borgsom van 1500 franken storten in de handen vau den heer Gemeente ontvanger. Aelst den 12 Mei 1908. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, M.-L. üHEERAEKDTS. Oscar REYNTEN'S. Door sterfgeval. OPEN BARE VERKOOPING van een welgelegen TE HOFSTADE, te AALST, aan den Tragel der Vaart De Notaris De Ghbest te Aalst, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816 en ten overstaan van den heer Vre derechter des Kantons Aalst, in het openbaar verkoopen Gemeente Hofstade. Eerste koop.Eenen schooncn Eigen dom, bestaande uit Woonhuis met Hof, alsmede van Bouwgronden, eestaan en gelegen aan de Hoogstraat of steenweg van Aalst naar Dendermonde, groot vol gens meting 24 aren 46 centiaren en ge kr^astreerd wijk A, nummers 1107a, u58Ben deel van nummer 1107B, pa lende ten ooste aan de Sintc-Annastraat en aan den heer Leo De Schampheleer, ten zuide aan den Steenweg, ten weste aan den heer Doctor De Nacyer en ten noorde aan de baan leidende naar de Statie. Verdeeld in 14 loten, volgens grond plan zich bevindende op bijzondere plak brieven. Voorschreven eigendom is laatst be woond geweest door wijlen dame Hen- drickx-Van Severen. i® lot ingesteld 8000 fr. 2® lot niet ingesteld. 3e lot ingesteld a5o fr. 4e lot ingesteld 200 fr. 5® lot ingesteld 200 fr. 6e lot ingesteld 200 fr. 7® lot ingesteld 200 fr. 8® lot ingesteld 200 fr. 9® lot ingesteld i5o fr. io® lot ingesteld i5o fr. 11® lot ingesteld i5o fr. 12® lot ingesteld i5o fr. i3® lot ingesteld 125 fr. 14® lot ingesteld 200 fr. Stad Aalst. Tweede koop. Eenen Nijverheids- grond, allervoordeeligst gelegen aan den Tragel der Vaart, gekadastreerd wijk C, nummer 965B, met eene grootte van 1 hectaar 45 aren 5o centiaren, palen ie t;n ooste aan den Tragel, ten zuide aan het Nieuw Gasgesticht, ten weste aan de Naamloozö Maatschappij Filature et Filtéries Réunies en ten noorde aan de heeien Charles Liénart eD Armand Ter- rier-Verburght. Door zijne goede ligging aan de Den- dervaart en kunnende in verbinding gesteld worden met den IJzeren weg, is voormeld perceel grond zeer wel geschikt tot het oprichten van fabrieken of nijver- heidsgestiebten. 1® lot ingesteld 3,ooo fr. 2e lot ingesteld 43,000 fr. TWEEDE EN LAATSTE ZITDAG Zaterdag 3o Mei 1908, ten 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van 't Vredegerecht te Aalst, in het Stadhuis. OPENBARE VERKOOPING van eene bijzonder wel gelegen en verdeeld VOOR BOUWGRONDEN, alsmede van goede A A I L A N DEM, TE AALST-MIJLBEEK, Binnenstraat en Roozenweg. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, namens wien hat behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eene behuisde Hofsteds, met Schuur, n Stallingen en verdere Aanhoorigheden, n Tuin en Lander, gestaan en gelegen te n Aalst-Mylboek, aan de Binnenstraat en n Roozenweg, beken I bjj kadaster «ijk E, n n immers 467c, 468h, 468i en 470a, groot volgens neting 57 aren 59centiaren, niet n begrepen den gi ond genomen voor de daar- II etelliug van de nieuwe stiaat, palende ten n ooste M. Pieter de Witteen M. Leo Van b Uverstraeten, ten zuide zelfden heer Van n Overstraeten, M M. Lodewjjk en Clemens b Van Mol en M. Germaan Van de Maele, b ten weste de Binnenstraat en M. Karei De b Vis en ton noorde zalfden heer De Vis en b M. Boeykens. a Bewoond en gebruikt door M. Conrtant Van de Velde, tot i.ersmisavond 1908, uit gezonderd de gebouwen van het 2<So lot welke gebruikt zjjn bij de week door M. Petrua (foreman. Gemeten door den heer Bernard Gorthal8, landmeter, te Aalst en verdeeld in 11 loten, afgei chetst op het grondplan staande op de plakbrieven. Eerste lot. Een deel Bouwgrond, heb- b inde ten voorhoofde aan de Binnenstraat eene bre< dte van 12 meters 20 centimeters en aan de nieuwe Straat van 19 meters 50 centi meters, inhoudende 1 aar 35 centiaren en palende met den Itoozenweg aan den heer Germaan Van de Maele. Ingesteld fr. 540. Tweede lot. Een deel Bouwgrond met de eropstaande Gebouwen van Keuken en Kamer, groot 1 aar 31 centiaren, hebbende eene breedte ten voorhoofde aan de Binnen straat, van 9 meters 85 contimeters en aan de nieuwe Straat van 16 meters 25 centimeters. Ingesteld fr. 660. Derde lot. Een deel Bouwgrond met de Gebouwen van Keuken, Kamers en deel Stal en Pomp er op staande, gelegen nevens voor- glande lot, hebbende ten voorhoofde aan de innenstraat eene breedte van 6 meters 80 centimeters en aan do nieuwe Straat van 5 meters, groot 1 aar 68 centiaren. Ingesteld fr. 580, Vierde lot. Een deel Bouwgrond, gele gen nevens voorgaande, met de er zich op bevinden le Gebouwer. van Kelderkamer, Sti 1 en andere, en Steen- en Waterput, heo- bende ten voorhoofde aan de Binnenstraat eene oreedte van 5 meters 30 centimeters en aan de nieuwe Straat van 5 meters, inhou dende 1 aar 90 centiaren. Ingesteld fr. 660. Vijfde lot. Een perceel Bouwgrond, ge legen nevens voorgaande, groot 1 aar 45 cen tiaren. met de er op staande Gebouwen van Schuur, Stal en Baaoven, hebbende aan de Binnenstraat eene breedte van 5 meters 30 centimeters. Ingesteld fr. 660. Zesde lot. Een perceel Bouwgrond, ge logen nevens het vierde lot, hebbende ten voorhoofde aan de nieuwe Straat eene breedte van 5 meters, groot 88 centiaren. Ingesteld fr. 240. Zevende lot. Een deel Bouwgrond, ne vens voorgaande, groot 1 aar 12 centiaren, hebbende ten voorhoofde aaa de nieuwe Straat eene breedte van 5 meters, Ingesteld fr. 320. Achtste lot. Een perceel Land, gelegen nevens voorgaande tot aan den Roozenweg, groot volgens meting 3 aren 60 centiaren. Ingesteld fr. 300. Negende lot. Een perceel Land, gelegen aan den Roozenweg en palende aan voor gaande lot, groot volgens meting 10 aren 50 centiaren. Ingesteld fr. 700. Tiende lot. Eene partij Land, gelegen nevons voorgaande, aan den Roozenweg, groot volgens meting 16 aren 20 centiaren. Ingesteld fr. 1520. Elfde lot. Eene partij Land, gelegen ne vens voorgaande, aan den Roozenweg, groot volgens meting 17 aren 60 centiaren. Ingesteld fr. 1620. ZITDAGEN Instel Maandag 18 Mei Qr,q Verblijf Maandag 1 Juni telkens om 2 uren nanoen, te Aalst-Mjjlbeek, Binnenstraat, ter herberg De Slachter, n gehouden door den heer Petrus Wauters. Bij licitalie. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone en Koede Zaailanden, te Erpe, Meire en Nieuwerkerken. De Notaris SCHELFHOUT, te Oor- degem, zal namens wien het behoort, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816 en ten overstaan van den heer Vrede- rtchter des Kantons Aalst, in het open baar verkoopen, de volgende goederen, te weten Eerste koop. Eene behuisde, be- schuurde en bestalde Hofstede, gestaan en gelegen te Erpe, wijk Edixvelde, be kend bij kadaster sectie C, nummers ioija en ioi2B, grcot volgens meting 51 aren 8 centiaren, paiende ten ooste den Weg of de Gemeente Nieuwerkerken, ten zuide den heer Albien Van Vaerenbergh-Wy- nant en Kinderen en Jufvr, Victorine De Gendt, ten weste Dame Weduwe Van den heer Hendrik Peeters-Danneboom en kinderen on ten noorde de heeren Leo pold De Ruddere-Borreman en Leonce Van Imjie-Smekens. Onmiddelijke in gebruibireding. Verdeeld in twee deelen volgens meting en plan, opgemaakt door den heer Van Dries .che, landmeter, te Aalst. Ef rste deelzijnde het Woonhuis, met Sch jur, Stallingen, Boomgaard en Land, gekadastreerd sectie C, deel van nummer icI2B en deel van nummer 1012A, groot volgens meting 24 aren 79 centiaren. Boomprijs fr. 3o. Tweede deel zijnde Land, gekada- streern sectie C, deel van nummer 1012A, groot volgens meting 26 aren 29 centia ren. Boomprijs fr. 3o. Tweede koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Erpe, op het Boschveld, aan de Meirestraat, bekend bij kadaster sec tie C, nummer 954A, groot volgens me ting 16 aren 91 centiaren, palende ten ooste den heer Sylvain Van Cauter-Van Melckebeek, te Aygem, ten zuide den heer Albien Van Vaerenbergh-Wynunt en kin deren, ten weste den heer Ernest Wynant en ten noorde de Meirestraat Derde koop. Een perceel Zaailand, gelegen le Meire, op het Priestersveld, bekend bij kadaster sectie B, nummer 986, groot volgens meting 27 aren 83 cen tiaren, palende ten ooste den heer Alfons Van Isegem-Smet, ten zuide het Bureel van Weldadigheid van Nieuwerkerken, ten weste den heer Domien-Jozef-Bernard Verlé en Jufvr. Maria-Celina-Catharini De Ryck en ten noorde den heer J?n- Baptiste Meuleman, Burgemeester, te Erpe. Vierde en laatste koop. Een perceel ken Zaailand, gelegen te Nieuwerkeiken, op het Streek, bekend bij kadaster sectie C, deel van nummer 854B, ^root volgens meting 5 aren 68 centiaren, palende ten ooste de erven Duwez-F.ingoot en Jufvr. Weduwe van den hier Karel-Lodewijk Roelandt, ten weste Jufvr. Marie-Jose- phine Roggeman en ten noorde den heer Eugeen-Jozef Ee Backer. TWEEDE ZITDAG Zaterdag 6 Juni 1908, om 2 uren van den namiddag, ter Zit tingszaal vin het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van LANDBOUWALEM, 2 Runders, Varken, 2 Geiten, Strooi, Aardappels en gedorschen Granen, te Vlierzele, wijk Strijmeerseh. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal op Dijnsdag 36 Mei 1908, om 1 uur na noen, ten huize van den beer Marinus Eloot, te Vlierzele wijk Strymeerscli in het open baar verkoopen Huismeubels, zooals Stoof met toebehoor- ten, tafel, stoeleu, kleerkas, kas, commode, horloge, lantaarn, printen, spiegel, aarde- gleisen en ijzeren, keukengerief, melkteelen vleeschkuip, waachkuip, enz. Landboutcalem, zooals: Kortewagen, schup- pen, braken, rieken, mesthaak, gahals, pik ken en zeissen, wanmolen, egge, ladder, aalkuip, drijwielkarre, koeigareel, bak- mouilhe, enz. Eene groote hoeveelheid strooi, aardappels, gedorschen rogge en tarwe. Beestialen, als2 runders, varken (drijver) en 2 geiten. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stel lende goede en gekende borg en betalende de koopen onder de 5 franks comptant. Bij licitatie. OPENBARE VERKOOPING VAN een schoon BOUWGRONDEN en ZAAILAND TE ERONDE&EHI. De Notaris SCHELFHOUT te Oor degem, daartoe benoemd bij vonnis der Rechtbai k van eersten Aai leg ts Den- dermondden nen April 1908, zal ten overstaan van den heer Vre lerechter des Kantons Aalst en met de pleegvormen der wet vin I2en Juni 1816 openbaarlijk verkooptn Eerste koop. Een echoon Woon huis me. stalling, bikhovei, tuin, loom- gaard e i verdere aanhoorigheden, g< staan en gelegen te Eromlegem, aan de Bar- reel Gentsche kassei, gekadastreerd sectie B, nummers 9551, g52A,953a,-j5oa, grooi volgens meting 27 aien7ocenti iren, palende oost de Weduwe en Kinderen van den heer August Duik ers-Troch, zuid di heer Jan Dullaeis, de erven van den heer Altons Jansser s-De Schryver en den heer Vital Coppens, west den Steenweg van het Dorp naar de Groote baan, noord de Groote baan var Brussel naar Gent. Verdeeld in vier deelen volgens m« ting en plan opgemaak' door den heer Van Dri-ssche, landmeter van :iet kadasrtr te Aalst. Het eerste deel zijnde liet Woonhuis met schuur, stallingen en (teel hof, geka dastreerd sectie B, nummei g55i en deel van nummersg52A en g53A, groot volgens meting 12 aren i3 centiaren. Het tweede deel daarncmeis zijnde een perceel Bouwgron 1 met het bakhuis ge kadastreerd sectie B, deel vai n® g5aA en g53A, groot volgens meting 5 aren 64 centiaren. Het derde deel daarnevens zijnde een perceel Bouwgroi d gekadastreerd sectie B, deel van nummers g5oA g5^A en 'j53a, groot volgens meting 5 aren37 centiaren. Het vierde deel daarnevens zijnd een perceel Bouwgrond gekadastreerd sectie B, deel van nummers g5oA en i/5a groot volgens meting 4 aren 56 centiaren. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Erondrgem, wijk Drij Bunders gekadastreerd sectie A, nummer 366a, groot i5 aren 70 rentiaren. ENKELE ZITDAG ZATERDAG a3 MEI 1908. Om twee ure namiddag ter Zittingszaal van het Vredegr recht, te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van en lleersclien. De Notarissen BRECKPOT, en DE PAUW, te Aalst, zullen openbaarlijk verkoopen Gemeente Audegem. i° 24 aren 70 centiaren Land, op den Eegenen, gebruikt door Gustaaf Van Weaemael. a* 3o aren 70 centiaren Bosch, op Leeg Lambroeck. Onverhuurd. Boomprijs fr. 5oo. 3° 78 aren 80 centiaren Bosc 1, alsvo- ren. Onverhuurd. Boomprijs fr. io5o 4' 78 aren 3o centiaren, Land, alsvo- ren. Gebruikt door Domien De Bock en sieur Moens. Boomprijs fr. 400, 5° 60 aren 10 centiaren Bosch, op den Eegenen. Onverhuurd Boomprijs fr. 220. 6° 2 aren 20 centiaren Land, op Aude- gemkauter, gebruikt door de W® Frans De Bock. 7° 20 centiaren Land, alsvoren, ge bruikt door dezelfde. Gemeente Erembodegem. 8° 96 aren 3o centiaren Land, op den Lokerenkauter, gebruikt door Alfons Mattheus. Gemeente Cherscamp. 9° 23 aren 5 centiaren Bouwgrond, wijk Boeigem, gebruikers Frans De Moor, August Vermaeren en J.-B. Van den Abbeele. Gemeente Denderleeuw. 10* 42 aren 41 centiaren beplanten Meersch, in de Bordellen. Onverhuurd. Boomprijs fr. 400. Gemeente Lebbeke. 11° 65 aren 10 centiaren Land en Wa ter, wijk Nieuwe Straat, gebruikt door Louis Moortgat en de weduwe Groes. Gemeente Buggenhout. 12® 3 hectaren, 3 aren 70 centiaren Sparrenbosch, aan Buggenhout. Onver huurd. i3° 3 hectaren, 6 aren 5o centiaren Larixbosch. Onverhuurd. Gemeente Wichelen. 14° 34 aren 2ocentipren Land, op den Ganzenpoel, gebruikt door Frans De Neve. i5® 3o aren 60 centiaren Land, ge schikt voor Bouwgrond, gebruikt door het Klooster. 16° Een derde ten oosten of 6 aren 10 centiaren Vloeimeersch, in de Weymeer- sclien, gebruikt door de weduwe J.-B. Hofman. Gemeente Schoonaerde. 17® 12 aren 80 centiaren Meersch, aan de Schelde. Onverhuurd. i8° »2 aren 10 centiaren Bosch en Wa ter op het Heyveld. Onverhuurd, Boom- en houtprijs fr. Sj5. 19° 10 aren 80 centiaren Bosch, op het Heyveld, Onverhuurd. Boomprijs fr. 200. 20® 3i aren 5o centiaren Land. op het Heyveld, gebruikt door Joseph Buyl. Boomprijs fr. 40. at® 12 aren 5o centiaren Land. op het Hoogmigroveld, gebruikt door de kinde ren Petrus-Jacobus Michiels. Gemeente Meire. 22° 11 aren 80 centiaren Meersch, aan de Magcrstraat, gebruikt door J.-B. Claus. Boomprijs fr. 190. 23® 11 aren 90 centiaren Meersch, in de Langemeersch, gebruikt door voor noemden Claus. Boomprijs fr. 5o Gemeente Gijsegem. 24® En 3 aren 3o centiaren Grond, op d'Ausmeer, gebruikt door Leonard Van Rossem. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 12 Verblijf Dijnsdag 36 Me ,9oS' telkens om een uur namiddag, ter Esta- minet De Vier Winden, bij den heer Albert De Schepper, te Aalst. Keizerlijke Plaats. OPENBARE VERKOOPING van to I iu er (legem. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Baerdegeu. 1® 3o aren 60 centiaren Land, op het Boschveld, gebruikt door Joseph Van der Straeten. Boomprijs fr. 50. 2° 32 aren 70 centiaren Land, op het Boschveld, gebruikt door Philemon Pie- ters. 3° 67 aren 3o centiaren Land, op het I Boschveld, gebruikt door denzelfden. 4° 34 aren 96 centiaren Land, op bet Linneveld, gebruikt door denzelfden. Boomprijs fr. xao. 1 5® 26 aren 20 centiaren Bosch, op het Linneveld. Onverpacht. Boomprijs 65o fr. 6° En 47 aren 3o centiaren Land, op i het Wolfland, gebruikt door Joseph Van der Straeten. ZITDAGEN Instel Woensdag l3 Mcj g Verblijf Woensdag 27 telkens om 3 uren namiddag, ter herberg van den heer Rbmy Pollyn-Joostens, te Baerdegem, kerk.

De Denderbode | 1908 | | pagina 3