Rond do Kiezingen. Provinciale Kiezingen. Stad Aalst.--Werkbeurs O. L. V. van Averbode De groote Tombola Luisterlijk Toren feest Allerhande nieuws. Frankrijk. Valsche nickelstukken. De kwaaddoeners verliezen hunnen tyd niet. Pas zijn de nickelstukken van 25 centiemen uitgegeven, of zij zijn reeds nagemaakt in lood. Men heeft er veel aangebracht in het commissariaat der Kool markt te Brussel. Het groeten van de nationale driekleur. M. baron Descamps, Mi nister van Wetenschappen en Kunsten, vraagt in naam van den heer Minister van Oorlog, dat het onderwijzend perso neel de leerlingen zou aanbevelen de na- tianale vlag te groeten van het leger en van de burgerwacht, wanneer zjj in het publiek verschijnen Het zou tevens de Vaderlandsliefde vorhoogen, uitleg te geven aan do leer lingen over het verheven denkbeeld dat zich vereenigt met do eerbewijzen aan dit zinnebeeld van het Vaderland. De nationale driekleur is niet enkel het zinnebeeld van den band welke ons ver eenigt, doch ook een teeken van ons zelfbestaan in den rang der volkeren. De nationale vlag groeten is derhalve eene bevesting van deze onderlinge ver- eeniging, en een bewijs onzer nationale fierheid en waardigheid. Het is noodig dat de medeburgers van in hunne jeugd hun vaderland leeren kennen, waaruit de liefde voor zyno instellingen en de trotsheid over de vrij heden welke zij ons verschaffen, voort vloeien zal. De bevolking van België. In d830 tolde België 4,076,513 inwoners. In 1838 was dat getal tot 4,317,9-14 aan gegroeid dan werden ons de helft van Limburg en Luxemburg onttrokken en alzoo viel de bevolking in 1839 op 4,034,632 zielen. In 1846 waren er 4,337,196 in 1856, 4,529,560 in 1866, 4,827,833 in 1876, 5,336,185 in 1880. 5,520,009 in 1890, 6,069,321 in 1900, 6,693,548 in 1904, 7,074,910 in 1905, 7,169,547 in 1906, 7,238,622 in 1907, 7,317,561 inwo ners. In het afgeloopen jaar werden er 93,999 jongens en 90,572 meisjes ge boren en kwamen er 20,648 mannen en. 16,461 vrouwen uit den vreemde in ons land wonen. Er overleden echter 58,322 personen van het mannelijk en 54,334 personen van het vrouwelijk geslacht en 15,275 mannen en 13,082 vrouwen verlieten het land. Ziehier nu de bevolking der vier groote steden Antwerpen Brussel Luik Gent 1905 297,311 198.614 172,207 163,059 1906 304,032 199,695 172,039 163,079 1907 310,903 198,449 173,939 164,117 De kleinst bevolkte gemeente is Zoete- naaie met 28 inwoners in 1905, 26 in woners in 1906 en 22 inwoners in 1907. Congres der Belgische Drukpers. Het eerste nationaal congres der Bel gische Drukpers, onder do bescherming van den Koning en van prins Albert, zal op Zondag 28 en Maandag 29 Juni aanstaande te Brussel gehouden wor den. Tusschen de eerevoorzitters en onder voorzitters van 't congres komen voor de voorzitters der Kamer en Senaat, verscheidene ministers en staatsminis ters, senateurs en volksvertegenwoor digers, de gouverneur van Brabanl.de voorzitter van den provincialen raad, de burgemeesters van Brussel en St Joost- ten-Noode, de schepenen van Brussel, enz. De offlciëele ontvangst zal op Zondag, 28 Juni, te 10 uren. plaats hebben in de salons van den gouverneur. De zit tingen zullen gehouden worden in het lokaal van den provincialen raad. Hot congres zal zich bezig houden met de wetgeving op de drukpers, de regle menten op den verkoop der dagbladen, do betrekkingen der drukpers met de overheden, de post .telegraaf-, telefoon- en spoorwegtarieven, de zondagrust, enz., enz. Eene apenschcol. Een zonder linge Engelschman, prof. Gardner, houdt zich reeds geruimen tijd met eene studie der apen bezig. Nu vertelt iemand, die den professor in de eenzame bosschen heeft bezocht, dat Gardner aan de Westkust van Afri ka, in Fransch-Congo, ongeveer 125 mijlen van Kaap Lopez, een groot, kooi- vormig gebouw heeft laten plaatsen, het Fort Gorilla, zooals hy het noemt, midden in eene streek, waar tallooze apen verblijf houden't Zijn 24 van el kaar gescheiden kooien, waarin professor Gardner zijne vrienden die hem dik wijls bezoeken, opneemt. Een aantal chimpanzé's of gorilla's wordt uitgeko zen, om systematisch onderwezen te worden, waarbij de professor zich van dezelfde methoden bedient, als wel by doofstommen wordt aangewend. Moeilijker was het de apen zoo ver te brengen dat zy bepaalde klanken der menschelyke taal leeren zeggen. Toch zyn hunne stemorganen geschikt, vele eenvoudige klanken na te bootsen een chlmpansé leerde in twee maanden hot Fransch woord voor vuur feuzeggen. Men moet de klanken met zorg uitkie zen ook moeten alle woorden aan schouwelijk worden voorgesteld, ab stracte begrippen kan men de apen niet aan het verstand brengen. Het schijnt dat de Engelsche leerling van Darwin moeilijk zal kunnen bewij zen dat hy van eenen aap afstamt. De papegaaischool. Niet alleen de Engelschen pogen te bewijzen dat zij van apen uitstammen de Franschen, die het nutteloos vinden hunne zorgen aan kinderen te besteden, richten eene papegaaischool in, om de kinderen aan den huiselyken haard te vervangen. Aan den ingang van Parijs, op den Grand-Montrouge. is eene papegaai school ingericht om papegaaien te lee ren klappen. Het schijnt dat de school bijval heeft en dat de lokalen moeten vergroot wor den. De papegaai meesters zijn zeer ieverig en geduldig in het onderwijs van hunne lievelingen. Zij hebben drie methoden De eerste methode bestaat in het voor spelen met een vogelorgeltje. In de tweede methode leert de gedres seerde papegaai, de nieuwelingen. Bij de derde leerwijze speelt do fono graaf. De duurtyd is onboperkt er zijn papegaaien die nooit leeren willen, zooals de Franschen zeiven. In den nacht van Zaterdag tot Zondag, rond x ure, waren te St-Nikolaas,een 40otal socialisten op de Groote Markt vergaderd. Het ordewoord der catholieken was, van niet op straat te komen. De socialisten, zochten allerhande moei lijkheden Een verwoed gevecht ontstond met de policie. Een drietal agenten werden erg gekwetst. De gendarmerie kwam hulp biedenVier gendarmen te paard en twee te voet rukten op. Het gevecht was zoo erg dat de policie verplicht was, van hare wapens gebruik te maken. Zes revolverschoten werden gelost. Twee agenten werden hunne wapens afgenomen. De gendarmen chargeerden en gelukten er in, de menigte uiteen te drijven. De voornaamste oproermakers werden n; policiebureel overgebracht. In het vooruitzicht der moeilijkheden voor Zondag avond waren bijzondere poli- ciemaatregelen genomen. Er is op te mer ken dat geen enkel catholiek in die moei lijkheden gemengd is. De strijd in 't Canton van Aalst is be slist. De Voorzitter van den Wielrijders- bond van Oost-Vlaanderen zeker heerschap Würth, een geus van xe klas en een groene bakker van Erpe zullen die candidaten zijn Waarom gaan die mannen ten strijde Omdat de Provincieraad weigert den provincialen taks te verminderen, i. a. w. om hen toe te laten tegen verminderden prijs de menschen met hunne rijwielen, motobycletten en automobiels te verwon den, omverre en zelfs naar de andere wereld te rijden. In 't Canton van Ninove zal er ook strijd zijn naar 't schijnt. De candidaat der anti- catholieken zal weer een groene bakker zijn van Denderleeuw. In 't Canton van Herzele zal er 't schijnt ook strijd zijn. V agen door de Patroons. Een magazijnier i smeder, (halve gast); 3 schrijnwerkers 2 stokers verscheidene werklieden, kloeke mannen van 30 jaar oud, voor het fabriek van chemische vooit brengsels, te Schoonaerde. Zich aldaar te wenden. BROEDERSCHAP VAN Op i" Juni aanstaande heeft de jaarlijk- sche bedevaart plaats naar Averbode Scherpenheuvel. Alwie begeert de reis mede te doen,wordt verzocht zich te laten inschrijven in het lokaal Den nieuwen Biekorf, bij de W° Alf. Van den EyndeKerkstraat, al waar men tevens alle noodige inlichtingen kan bekomen. Vertrek uit Aalst per speciale trein, eenige minuten na 5 ure, langs Opwyck, Mechelen, Leuven. 's Namiddags terugkeer uit Scherpen heuvel na 5 ure, om in Aalst aan te komen om 8 ure. Grol van Mijlbo.ek. Donderdag 28 Mei, 0. II. Hemelvaart. De Bedevaart en Offerande door de inwo ners der Leopoldstraat, zullen plaats heb ben te 5 uren namiddag. Sermoen door E. P. Van Eecke. TE GENT. Uitslag der maandelijksche trekking van den 17 Mei, voor twee prijzen van 50 frank ieder Serie 1. 200,607. Serie 1. 247,961. Deze nummers winnen dus eenen prijs van 50 frank in geld. De eigenaars dezer loten moeten zich wenden tot M. Albert Weymeersch, Oudburg, 342, Gent, lokaal Het Volle. bij de voltrekking van St. Jozefskerk, TE AALST, op Zondag 28 Juni 1908. Plechtige wijding van een prachtig Sint Jozefsbeeld Uitvoering met honderden stemmen van een gelegenheidslied Mu ziekfeest op het Esplanadeplein Verlichting van Plein, Kerk en Toren. De feestcommissie is neerstig aan het werk en zal weldra verdere schikkingen en nadere bepalingen mededeelen. Binnen weinige dagen trekking der Tombola. Haast u en neemt nog loten De prijs is klein De kans is groot. 146 prijzen. De dag van zondag is hier rustig, om zoo te zeggen, afgeloopen. Geen vechtpar tijen alleenlijk zekere Bastiaens en zijne vrouw die over de Groote Merkt trokken, schreeuwendeA bas la calottebekwamen van een onbekende een slag op 't hoofd 't gene eene bloedige wonde bij beide ver oorzaakte. Hierover meer zondag aanst. Gnn<ii<lat.enWilt ge de massas winnen Ehwel laat aan de kiezers toe altijd de purgerende Pil Walthéry te beschermen welke de remedie is dank aan de welke zij, sedert 30 jaren van de koste lijkste der lichamelijke.... vrijheden genie ten. Zaterdag nacht ontstond te Wetteren, wijk Berg eene woordwisseling voor eene nietigheid tusschen zekere Beeckman, Van den Bosch en Claus. Deze twee laatsten verlieten Beeckman, met het inzicht, hem af te wachten. Rond 2 ure 's nachts hoorde de nacht waker een krakeel in de Kerkstraat, en ging zien. doch eer hij ter plaats was, kwam Beeckman naar hem toe zeggende Ik ben gestoken, ik ga sterven De nacht waker nam Beeckman, die dreigde te val len, in de armen en ontbood onmiddellijk een geneesheer, die het slachtoffer naar 't hospitaal deed overbrengen. Middelerwijl werd de policiekommissaris verwittigd Deze gaf bevel den vermoede- lijken dader aan te houden Dit gebeurde en Claus werd in het gemeentegevang op gesloten alwaar hij volledige bekentenissen deed. Later in den voormiddag is het be bloed mes in eene partij koom gevonden en aangeslagen. De gekwetste, die een wonde van 14 centimeters diep in de rug had, verkeert in eenen bedenkelijken toe stand. Het parket van Dendermonde is Zondagnamiddag afgeBtapt en na onder vraging is de dader opgesloten. Zondag avond hebben te Dender monde erge woelingen plaats gehad, uitge lokt door soldaten van het eerste linie. Zij bereikte hun toppunt om half 9 in de Drie burgers werden gewond, waarvan een zeer gevaarlijk door eenen messteek in den buik. De policie heeft de woelmakers uiteen gedreven en 8 van de belhamels, allen soldaten van het i° linie, aangehouden en opgeslotenter beschikking van de krijgs- overheid. De gewor.den werden verzorgd door Drs De Somer en ^choller. Zondag hebben er te St Nikolaas bot- sir gen plaats tusschen socialisten en poli- cieagenten. De agenten Colman, Thoen en Van Raemdonck werden geslagen en hunne sabels afgenomen. Dit gebeurde op de Markt, vóór Het Kruis, lokaal de Catholieke Wacht, aan het Café De Hoop, en aan de Statistraat. De agenten schoten met hunne revolvers en werden bijgestaan door gendarmen te paard, die de schoeljes op de vlucht dreven De agent Van Raem donck was gekwetst aan den knoesel door eenen stamp anderen in het gelaat Er werden drie aanhoudingen gedaan. De estaminet Het Kruis was geheel volgeplakt met het cijfer 2, nummer van het Cartel op den kiesbrief. Doch, toen het morgend werd, kwamen de catholieke wachten, die de plakkaarten afrukten het lokaal werd beplakr. met het cijfer x, van de catholieken. Op verschillige plaatsen hadden de catho lieken het cijfer 1 op doek over de straat De plaatselijke policie, met den commis saris Cruyssaert aan 't hoofd, heeft het niet gemakkelijk gehad verschillige aanhou dingen werden gedaan en processen-verbaal opgemaakt. De gendarmerie heeft ook ge heel den nacht en Maandag goed gewerkt en de samenscholingen uiteengedreven. Verders zijn er geen ongelukken gebeurd, maar nooit hebben wij zooveel rumoer in onze straten gezien. Dezen namiddag werd er nog een persoon met emen knuppel aangehouden, die wat van zijnen neus maakte. Te St-Nikolaas wren in 1904, een vier tal scheurmakerslij8ten. Nu was er maar ééne, die slechts een klein getal stemmen heeft behaald. Doch dc overige stemmen, die over 4 jaar op de scheurmakers uitge bracht werden, zijn bijna allen op de caitel- lijst overgegaan, die daaraan de kiezing van den heer Persoons te danken heeft. Een beenhouwer van Brussel had reeds veel hooren spreken van aftruggelarij bij middel van bestellingen per telefoon. En, Vrijdag ook zoo eene bestelling krij gende, wilde hij zelf de leverancie doen, om te zien, of men hem ook wil beet nemen En hij had niet mis geraden. Ter bestemde plaatse gekomen, vond hij daar een persoon die begon met hem historiekens te vertel len maar hij pakte hem bij den kraag en leverde hem aan de policie even als eenen medeplichtige, die op eenige stappen van daar wachtte. Beide oude kennissen der policie, bekennen fout. -Een man van een dertigtal jaren kwam een winkel der justicieplaats te Brussel, een briefke van 1000 fr. te laten wisse len, zeggende dat hij in de buurt eenige betalingen te doen had. De winkelier, ziende dat het een briefke van het oud mo del en nog niet gewijzigd was door het bestuur der bank, weigerde het aan te nemen. De man liep zoo snel mogelijk de deur uit. De winkelier heeft zijn signale ment aan de policie opgegeven. Het schijnt dat deze misdrijven, welke steeds de voorboden zijn van schrikkelijke misdaden, de specialiteit der hoofdstad worden. Weer vertellen de Brusselsche bla den het volgende feit, dat gelukkig door de tusschenkomst van een moedig werkman, niet erger is afgeloopen Zaterdag avond werden twee meisjes, van 12 tot 13 jaar, op de Leuvenscheplaats aangesproken door een rijkgekleed heer, die hierna met een der meisjes langs den Ora- toriënberg henen ging. Een werkman die het spel had afgezien en kwaad vermoeden kreeg, volgde het tweetal. In de Koolenstraat zag hij den heer met het meisje eene herberg binnen gaan. Hij vertelde dat aan voorbijgangers, en weldra had zich eene groote menigte voor de herberg verzameld. Het publiek stond op het punt binnen te dringen, toen de policie nog juist intijds tusschen beide kwam. De mijnheer werd aangehouden en, onder het gejouw der menigte naar het commissariaat der de Lignestraat overge bracht. De aangehoudene is zekere X wonende te Luik. Het meisje is naar de woning harer ouders teruggebracht. Men zal op den duur voor dit soott van feiten te Brussel een bijzonder policirkorps moeten inrichten. Dijnsdag nacht ten 2 ure werd An- derlecht in opschudding gebracht door eens reeks ontploffingen De vuurwerkfabriek van M. Van der Eist sprong in de lucht. De fabriek is gelegen in een straatje zonder eind en heeft een vijftiental mannen aan 't werk, de gebouwen zijn zonder bo- venverdiep. Niet verre van daar is een caoulchoucfabriek. De fabriek had Zondag avond op <ie Her zieningsplaats een vuurwerk afgestoken, ter gelegenheid der gemeentekermis en de werklie hadden het gereedschap terug in de magazijnen gebracht. Men denkt dat toen eene onvoorzichtig heid eene vonk aan het smeulen kan hebben gebracht, en dat later een'begin van brand daardoor veroorzaakt werd, dat op zijne beurt de ontploffingen veroorzaakte. De slagen waren zoo hevig dat zij tot aan de beurs van Brussel werden gehoord. De werklieden waren naar huis de brand wei d door de pompiers der gemeente overmeesterd en de omstaande gebouwen behouden. Ten 3 1/2 uren was alle gevaar geweerd. De schade is zeer aanzienlijk. Maandag morgend was de staking algemeen in het kolenbekken van Charleroi. Het vonnis Zaterdag uitgesproken door den Goedenmannenraad, tegen de werk lieden van Gilly die de werkstaking hadden ingehuldigd der zes Maandagen, in toepas sing van het referendum dat men kent, heeft hunne gezellen niet doen terugdein zen. Zullen allen zich onderwerpen aan die rechtspleging welke hun ccne boet oplegt van eenen dag loon voor eiken dag dat zij gestaakt hebben. De bestuurders gelooven het niet en denken dat eerlang eene werkstaking zal uitbreken. Zaterdag namiddag brak er over Desselgem en omtrek een zeer hevig onwe- der los De regen viel bij plassen neer ge mengd met groote hagelsteenen, het blik semde en donderde onophoudend de schoone koornvelden liggen plat, overal is veel schade aan de veldvruchten. Bij August Van Dorpe, vlasbewerker, Boschstraat, sloeg de bliksem in het zwin- gelkot, rukte het plaksel der muren af en sloeg kepers van het dak aan stukken Een begin van brand ontstond welke nog al spoedig door de geburen gebluscht werd. Te Waregem sloeg de bliksem op het statiegebouw, de telefoondraden werden gebroken en verscheidene toestellen van den telefoon binnen de statie werden on bruikbaar gemaakt de telefonische ver binding was onderbroken. Bij Bruno Naessens, wijk Gotegem, werd een appel- en een perenboom in splinters geslagen. Te Vijve St-Elooi, op de wijk Kauwen- hoek werd de schouw gedeeltelijk afgeslagen van het huis bewoond door de Weduwe Pieter De Coninck. Te Moen heeft Zaterdag namiddag de bliksem een telegraafpaal aan de statie in splinters geslagen. Het heelt hier hevig gehageld en geregend. Er is veel schade aan het land. Te Zwevegem was Adolf Van Haeze- broeck, jongman, 20 jaar, wonende te St- Louis Deerlijk en ketser bij den molenaar D'haenans, Wolfsberg, bezig met molen wieken te ontzeilen, toen plotselings de bliksem langs de keten neerplofte en den jongeling trof. Deze viel levensloos ten gronde, aan stonds snelde men ter hulp, al zijne klee deren waren verbrand, een gat in het hoofd, wonden aan de oogen en over geheel het lichaam brandwonden. Dr ReyntjeB in haast ontboden, diende het slachtoffer de beste zorgen toe en deed hem naar zijne woning overbrengen. Maandag middag was de toestand van Haesebroeck een weinig beter. Zondag, rond 5 ure namiddag, kwa men te Leuven eenige gevangenbewaarders om hunnen dienst te hernemen in de groote gevangenis. Op de Geldenaakschevest zagen zij een man welke met een revolvex in de hand zich naar hen richtte. Hij loste drie schoten, waarvan een den bewaarder Val- vekens trof in den rug. Onmiddellijk beu de anderen met hulp van voorbijga: naar den dader, welke men aanhield e de gevangenis bracht. Het slacht welks wonde gelukkig niet gevaarlijj werd ter verzorging ook in de gevat; gebracht, waar aanstonds een dokter boden werd. De dader is een oudvc deelde. D'Hondt genaamd, en reedi pleegd geweest in het zinneloozengt St-Ghislain te Gent. 't Schijnt dat de tige gehandeld heeft uit wiaak, daarfc gemunt had op een der gevangenbn ders en op voorhand inlichtingen gent had in eene nabijzijnde herberg, ovt diensturen der bewakers. Zondag had op Gulleghem, bij 1 rijk, een doodelijk velo-ongeluk p! Zekere George Opsommer, zwinge kwam in de Kruisstraat gereden, van Bissegem kwam in tegenovergel richting aan en botste tegen Opsom Beiden werden op de straatsteenen pen en bleven als dood liggen Menie G. Opsommer naar zijne woning, een geneesheer hem de eerste zorgen diende. Hij had zulke erge wonde aan hoofd door op den kant van het gaanp stukken, dat hij weldra overleed. De den van den anderen velorijder zijn m erg. Erge zaak te Moeskroen. Ivo Bals was verloofd met Florence Ac een meisje van 23 jaren, en gebore Desselgem Dinsdag 21 April ontving Bals te R lede, een telegram uit Moeskroen, lui: als volgtKom vrees niets. Fi gaat naar Deinze (geteekend H). Dezelfden dag, 's avonds, vertrol Bals naar Moeskroen, in de meeninf het telt gram verzonden was door H: Ladsous, de vrouw van Florent At poeldemer, op den steenweg van Risq: Tout, 121, bij wien hij hoopte zijne staande te ontmoetten. Hij ontmoette zijne vriendin inde in dat huis Rond 8 ure 's avonds kwi baas, Florent Ameye thuis hij vroe; zijne vrouw of dat zijne zuster, Fia Ameye, al was gaan slapen. Op het bs gend antwoord zijner vrouw ging de boven in de kamer zijner zuster 1 zien, en vond Florence daar zitten meth toekomende, Ivo Bals. Daar ontstond eene woordenwis» tuschen beide mannen. Florent Ameyt op zeker oogenblik om hulp en Jeroom Polderman, metserdiener bergier, van Risquons-Tout, spronj kamer binnen, met eene flesch gewsf en bracht er eenen ergen slag mede la het hoofd van Bals, die hij voor eenei dringer, eenen dief aanzag. Door dit feit eineigden de moeilijkb en de gekwetste legde dan uit hoe hij Moeskroen gekomen was, door het ont gen van het telegram te Ruiselede, di dacht door Helena gezonden te zij: meer daar hij den vriend van Ameye'i ter was. Door dien uitleg was den vrede ges! en rond 10 ure van den avond ging zich doen verzorgen in de herberg van rentin De Bruyne, in de Tourcoingstraat Eene klacht werd in het policie-cor sariaat neergelegd, doch de klacht ingetrokken door Bals en Polderman men. en werd door het parket geklasse Ivo Bals overleed later echter te R: lede, en de lijkschouwing door het pa gedaan bewees dat Bals gestorven was eene hersenvliesontsteking ten gen eener schedelbreuk. Alvorens te sterven heeft het slacht! de zaak verteld, zooals zij is gebeurd, weet dat hij eerst aan zijne familiele had gezegd dat hij de wonde had bekoi door te vallen met zijn rijwiel. Het parket van Kortrijk zet het onderr voort. Zaterdag morgend. heeft de onderzot rechter, M. Lagae, twee aanhoudingam daten afgeleverd tegen Florent Ameyo tegen Jeroom Polderman. Beide verdi ten werden om 4 u. 30 aangehouden en rijtuig om 7 1/2 u. naar Kortrijk ovet* bracht. Eene ontaarde moeder, Germi Grossel, 17 jaar oud, wonende te B: logne, heeft ha3r kind, 17 maand os vermoord Door haar wangedrag moest zy een jaren geleden, de ouderlijke woning, de Leuliettestraat, verlaten. Van sla werd zij slechter. Donderdag avond, rond 10 i/a ure,wi delde zij op het Picardiëplein, met bi schreiend kind. ?ij ging naar de bf toe, welke over de spoorbaan Boulog; Kal s ligt. Het onschuldig bloedje, dat eenen chfile was gedraaid, werd aldi door hare ontaarde moeder, in diepte van 10 meiers geworpen. Het onmensch ging toen naar het p« ciebtneel en verklaarde daar haar dod terije te hebben vermoord. Bij de onde vraging begon zij te weenen Aanstonds werden agenten uitgezond! om het kind te gaan zoeken. Vergezt door twee spoorwegbedienden. Het are schaapje leefde nog de agenten liep! met het kind naar het policiebureel w» geneeskundige hulp werd bijgeroepes Het arm kind bezweek echter kort daan aan eene schedelbreuk. Het lijkje wet naar het hospitaal overgebracht. Het wangedrag der moeder heeft al zedelijk gevoel bij haar uitgedoofdd uitleg over hare misdaad bewees zulk Vrijdag morgend. Voegen wij erbij dat E reeds van haar 14® jaar veroordeeld wei om hare zedeloosheid.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2