STANHOPE Uitslag der kiezing De Stad van Aalst Aan zooveel schaamteloosheid Provinciale kiezing. Ter Statiën Aalst. 7„Bi^ Aalst-Kermis. Zondagrust. Allerhande nieuws. Wat by de vrouwen het meest indruk verwekte, 't was dat hij, Groene Pie, dan weende, luid snikkende over 't zoo ellendig lot van dien Belgischen soldaat, die toch iemands kind was... Te Haal te rt trad Groene Pie een huis binnen en zag er een kindje in de wieg liggen. Moeder, is dat een mannetje; een fel, schoon molleken hy streelt het't zal nen struischen manskerel worden helasals hij zal 19 jaar oud zijn, zal by als soldaat naar Congo moeten optrek ken om er door de zwarten vermoord te worden, of door ziekten te verdwy nen En Groene Pie stond bij de wieg te weenen en te jammeren om een steenen hart te doen breken. En do moeder en andere kinders ween den meê.... Nu, is er daar niets aan te doen, Men heer Ja, zeg aan allen dat het niet gebeuren kan, als men voor my kiest... Wat foppery toch Nog zulke gevallen zouden wy kun nen aanhalen en wij dagen Groene Pie nit te bewyzen dat wy aan de waar heid te kort blyven. De groene gezellen die voor Groene Pie in de meetingen 't woord voerden lieten nooit na overal met eene gesle- pene, schijnheilige tronie te herhalen dat zij den val van 't catholiek Ministe rie niet wilden en maar alleenlyk tegen den Congo, enz. enz. waren. En de menschen geloofden het omdat ze niet wisten dat Groene Pie altyd tegen 't Ministerie met de liberalen en socialisten heeft gestemd, dus om het te doen vallen... Overal en altijd zochten Groene Pie en zijne sleepdragers compassie te verwekken. Hy trad gedurig op in de werkliedentreinen altijd van 't eene rytuig naar 't andere trekkende, lomand die op den trein tegenwoordig was wanneer hy een vliegende meetingske gaf, beschreef het ons aldus Menschen ik heb veel voor u gedaan en hierom hebben de oübewaarders mij geruïneerd wordt ik niet gekozen ik ben armer dan gy die 4000 fr. vergoe ding heb ik noodig om te leven ben ik ze kwijt dan staat armoede voor de deur; een troost heb ik nog, 't is dat ik toch nog van u 'nen boterham zal krijgen. Ter meetingen op den buiten ver scheen hij in eene kleeding als of hy een landlooper geleek. Een hoed met blutsen, slodderbroek die uitgevezeld is, een paar versleten schoenen bijna zonder hielen waar de teanen doorsteken en kaalgesleten jas. Ja waarlyk een land looper geleek hy en wie er mocht twij felen aan de echtheid van ons verhaal trekke naar Vlierzele... En zoo verwekte men eene compassie die velen voor hem deed stemmen. Een liberaal zegde ons 't Is nu twee maal dat Oaens uit compassie is verko zen. Die beweering van Groene Pie dat de catholieken hem geruïneerd hebben, is valsch tot in den grond. Indien gij, Pieter Daens, geldelijke verliezen hebt gedaan, moogt ge het aan uwe onvoorzichtigheid toeschrijven. Als hij het verlangt zullen wij hem herin neren wat wy hem zegden in 't begin van December 1891, in zyn eigen bureel op Chipka... En durft ge loochenen, Groene Pie, dat de eerste oorzaak van uwen haat tegen M. Woeste eene geldkwestie is O die Argentinnekes En hebt se niet in *'t Land van Adst en De Werkman geschreven Ik, Daens, was rijk en wilde nog rijker worden P Wat beteekenen die woorden anders dan ik, geldduivel, ben in mijne onder nemingen, in myne speculatiën niet ge lukt. Als, Groene Pie het verlangt dan zullen wy hem nog meer bewyzen bij brengen dat het valschheid is te beweren dat de catholieken hem geruïneerd heb ben. Maar genoeg hierover. Wy herhalen het oategensprekelijk zyn liet vooral de ellendige leugens en volksbedriegerij door zijne litanie over den Congo verspreid en nog meerandere volksfopperijeu die duizenden kiezers hebben verleid. WanneerdeCongo wordt de Amerikaansche detective. ig« Vervolg. Terwijl Winnie zich met de bewuste looze bezighield, ging Alan zelf nog eens op inlichtingen uit. Vergeefsch. Niemand had gezien, waar het kind gebleven was men had het voor het laatst zien spreken met een der gasten. Gaarne had men den zieken heer des huizes de vreeselijke gebeurtenis verzwegen, doch dit kon niet verborgen wordenZijn reeds zoo zwakke gezondheid onderging opnieuw een feilen schok en de genee6- heeren verklaarden zijn toestand voor hope loos. Met groote offervaardigheid, haar eigen geheel op den achtergrond dringend, verpleegde Lea haren echtgenoot,die slechts een weinig tot kalmte kon komen, als zij in zijne nabijheid was. Dadelijk werd de policie in beweging gebracht, een groote belooning uitgeloofd maar dag na dag verliep en er kwam geen bericht van het verloren kind, dat erfge name van millioenen was. Intusschen deed Vernet alle moeite, den geheimzinnigen held van zijn nachtelijk avontuur te vinden. Hij liet het dievenhol scherp bewaken en wist gedaan te krijgen, dat sr door de overheid een premie werd overgenomen, loog hy, dan moet dadelijk 241 millioenen betalen en waar ze gehaald zonder nieuwe belastingen Dit werd ook herhaald in de meetingen en men beweerde dat de nieuwe vergun- gunningswet het middel was om geld te slaan en zoo 't druppeltje van den armen werkman te belasten... En dan vroeg men weer met eene geslepene gezicht Zou het niet beter zijn die 241 millioenen te gebruiken tot het ver beteren der steenwegen en banen op den buiten Nog meer feiten en daadzaken zouden wy kunnen aanhalen, maar onze ge achte lezers zullon met 't gene wij hoo- ger aanhalen genoegzaam ingelicht zijn, om te kunnen oordeelen tot welke lage en verachtelijke politieke zweudelarijen Groene Pie en zijne sleepdragers hun ne toevlucht hebben genomen om 't kiezerskorps te verschalken. De liberalen en socialisten zyn ook niet ten achter gebleven om vooral ook te liegen en bedriegen in zake van den Congo... 't Was hun eenig maar altjd 't zelfde stokpaardje. Hunne bewe ringen on beschuldigingen waren zoo leugenachtig en valsch als die van Groene Pie maar soms nog 'nen graad dommer. De liberalen en socialisten hebben zich over den uitslag van Zondag 11. niet al te zeer te verheugen. En inderdaad in 1904 bekwamen de blauwen en rooden afzonderlijk 11.323 en 2839 stemmen; dus te zamen 14,172 st. en nu in cartel vereenigd, slechts 13.209 st. *t zy een verlies van ongeveer 1000 stemmen. Nu men kan beweren dat een zeker getal liberalen,uit afkeer voor 't cartel, voor de groene socialisten hebben gestemd; dit getal zal in alle geval zeer gering zyn, want de overgroote meerderheid der liberalen is zoo vies niet gevallen ze zouden lijk Van der Kinderen hot bekende voor Lucifer in persoon kiezen en daarbij ze weten dat ze de roode vod moeten volgen om nog iets te zijn Wat de houding der liberalen tegen over de rooden is geweest, zou men waarlyk wel moeten gaan gelooven dat ze hunne roode bondgenooten zachtjes in de doekjes hebben gedraaid en dat M. Rens wel voorzag wat er gebeuren zou, zoo hy het schaamachtig cartel met de rooden er mordicus niet had doorgedre ven voor den SENAAT in 't Arrondissement Aalst. Canton Aal^t. Catholieken 12,403 st. Liberalen 7715 st. Voor de aanst. provinciale kiezing zullen er over de 1000 stemmen meer zijn, komende van de kiezers van Wichelen en Schoon- aarde. Canton Geeraardsbergen. Catholieken 5,211 st. Liberalen 3674. Canton Ilerzele. Catholie ken 6786 st. Liberalen 3313 st. Canton ftinove. Catholie ken 6725 st. Liberalen 3465 st. Canton Nottegeni. Catho lieken 5049 st. Liberalen 1844 st. Dus de catholieken bekwamen in de 5 cantons, 36,174 st. en de liberalen 20,011 st. Dus eene meerderheid van 16,163 stemmen. Al de socialisten en vele daensisten stemden voor de liberalen... Wat bewijst dien overheerlijk en uit- ig!... Onbetwistbaar dat zonder dien ver foeilijken en haatvollen veldtocht der Congokwestie een dei twee candidaten onzer tegenstrevers ware den hol op geweest heeft zoowel voor de Volkskamer als voor den Senaat, eene groote meerder heid gegeven aan de catholieke Partij. Maar geen wonder, hier in onze Stad waren de blauwe, roode en groene leu genaars en volksfoppers beter gekend en werden ze zoo zeer niet geloofd dan op den buiten. Spijtig dat men aan vele kiezers der ver afgelegene gehuchten niet beter de waarheid heeft doen ken nen en daarbij aangetoond wat voor een belachelyken comediant Groene Pie is. uitgeloofd voor dengene, die Gekke Charlie zou ontdekken en den matroos, dien Ver net voor den moordenaar van Siebel hield. Ten einde zich geheel aan deze zaak te kunnen wijden, besloot Vernet zijn aristo- cratischen lastgever te gaan verzoeken,hem te willen ontheffen van het bewaken der gangen van mevrouw Burton. Te zeer met zijn eigen aangelegenheden bezig, wist hij niets van het verdwijnen der kleine Daisy, noch van de zware ziekte haars vaders. De bediende, wien hij zijn kaartje gaf, meende, toen hij zag, dat hij een detective voor had,dat hij kwam wegens het verloren kind, en liet hem zonder aarzelen in de bi bliotheek. Zeg aan mijnheer, sprak Vernet, dat ik hem dringend moet spreken. Het ia eene belangrijke zaak en mijn tijd is beperkt. De knecht zag hem verrast aan. Meent ge M. Archibald Burton, vroeg hij. Ja' Dan kan ik u niet aandienen. Mijn heer is zwaar ziek. Voor alle zaken zorgt zijn broer. Vernet begreep er niet veel van, maar niettemin antwoordde hij, kort aange bonden Doe toch wat ik u gezegd heb In zichtbaren angst voor den dienaar der wet, ging Sam, den neger gehoorzaam Hij bracht het kaartje naar Alan. Deze schrik- te, toea hij den naam las en de boodschap j To Wol Ia SinKen twee aan- ac cnc bidders van Sinter Daens kabaal maken aan de woning van den E. H. Coppens, Onderpastoor. De schandaligste beleedigingen, de honend ste versmadingen, de vuigste lasterin gen werden door die van daensisterij bezetene schoelies uitgebraakt. Aan de woning van den heer 't Kint- Mertens, Burgemeester, gingen de bei de gemeine schoften hunne groene lita nie van beleedigingen enz enz. voort zetten. En zoo verre ging het dat de heer Burgemeester, eenen nachtelijken aanval van straatschenderij en nog erger vreezende, twee gendarmen der brigade van Haaltert rekwireerde. De eene gen darm hield wacht ter woning van den E. H. Onderpastoor en de andere ten huize van den veldwachter, doch ze ver schenen nimmer waarschijnelyk hadden ze lont geroken of zich zoo verre bezo pen dat ze geen beentje meer stijven konden. In alle geval proces-verbaal is opgesteld tegen deze twee weêrwolven, aanbidders van Sinter-Daens... Dat volkske moet een lesje hebben, want velen groentjes denken dat hun alles toegelaten is nu dat de kliek der groene leugenaars en volksfoppers in de Kamer opnieuw zal vertegenwoordigd zijn. Maar hola Ilij loochent, weer. Groene Pie loochent dat de E. H. Pastoor van Vlierzele den Vrijdag 22 Mei door groene loria8Ben ter wijk Papegem, is begtkt en bespot geworden en dat, zonder de tus- 8chenkomt van vrouwen het er erger zou hebben toegegaan. Dat Groene Pie eens naar Papegem, gaat hooren, men zal het er hem eens uit meten... De heldendaden van die groene weer wolven te Welle zullen zeker ook geloo chend worden. hadden wij ons niet verwacht... Neen nooit hebben wij ona kunnen inbeelden dat Groene Pie schaamteloos genoeg kon zijn om te schrijven wat wij in - De Werkman van gister Vrijdag 29 Mei lezen De christene Volkspartij is tot het volk gegaan met het woord van waar- heid, met het wapen der rechtveerdig- heid en de macht der Broederlijke Ver- eeniginggeen persoonlijkheid nier.. ,nd bespot of beleedigd. Ja, hoe schaamteloos toch Hoe lang iB het geleden dat ge in De Werkman en in 't Land van Aelst hebt geschreven Woeste zwijg me van dat vigge?.. Hoe lang is het geleden dat ge hebt ge schreven Woeste met die grauwe katten- oogen en dat grijs rost stekelhaar Hoe lang is het geleden dat ge Groene Pie in volle volkskamer den achtbaren heer Woeste voor ouden jood hebt uitge scholden en die beleediging werd dan in u De Werkman - en in 't Land van Aelst herhaald Indien wij er den tijd konden van afdoen wij zouden eene gansche kolom dergelijke beleedigingen onder de oogen onzer geach te lezers kunnen brengen om u te bescha men... Ach, neen ge zijt schaamte vrij ge kunt nimmer blozen... Want tot overmaat van schaamteloos heid bestatigen wij dat ge, in 't zelfde nr van De Werkman - van Vrijdag 29 Mei, den heer Woeste uitscheldt voor een arme Duitscher of Pruis... die langs hier hioam overgewaaid. Kijk in den spiegel man Dat treft men aan op eerste bladzijde men bekijke dan de 4® bladz. en daar wordt onze zoo verdienstrijke Volksvertegenwoor diger, M. Woeste, andermaal uitgeschol den voor jood... Kan er in gansch België een schaamte- loozer wezen gevonden worden dan Groene Pie O een persoonlijkheid, niemand bespot of beleedigd De nederigste onzer werklieden welke van zijne moeder toch eenige opvoeding genoot, zou hij zoo laag dalen kunnen Waarlijk zou men niet zeggen dat Petrus Daens eene soort van opvoeding heeft ge noten die hem zijne vischwijfsche beleedi gingen en versmadingen voor complimen ten doen aanschouwen hoorde. Snel wierp hij een blik in den spie gel tot zijne geruststelling zag hij daar een hem geheel vreemd gezicht want, Stanhope's raad volgend had hij zijn baard afgeschoren en het haar kort laten knippen. Desniettemin wilde hij liever eene ontmoe ting met den policieman vermijden. Zeg aan dien heer dat M Burton te ziek is om over zaken te spreken, en nie mand kan ontvangen. Hij meende zeer wijs en voorzichtig te hebben gehandeld. Hij had maar kunnen vermoeden dat het toeval inmiddels den detective iets in handen speelde, dat in den hoogsten graad noodlottig voor hem kon worden Vernet had namelijk in de bibliotheek rond ziende, op een ezel het portret van een jongen opgemerkt, prachtig geschilderd en uitstekend gelijkend. Wie is dat vroeg hij den knecht, die met de boodschap terug kwam. Dat is M. Alan, de broeder van onzen mijnheer. Vernet zag verrast op, doch vroeg verder niets hij drong er ook niet verder op aan om iemand van de familie te spreken, maar ging zonder meer te zeggen heen. Het is hetzelfde gezicht dat ik in het dievenhol heb gezien, dacht Vernet. De gelijkenis is zoo groot, dat ik mij onmoge lijk kan vergissen. Maar hoe komt die man te middernacht, als matroos verkleed en mei bebloedde handen, in het dievenhol Maar ik moet dien Alan Burton eens nader Men heeft ons meermaals doen bemerken dat de weerdigheid aan onzen Woeste ontzegde zich te stooren aan die vischwijf sche taal van een miskweekten kerel. Maar ondanks al die weerdigheid heeft hij Groene Pie, door zijne duizendmaal herhaalde beleedigingen,ja,zelfs lasteringen M. Woeste bij vele lieden der mindere standen hatelijk gemaakt, ja, hatelijk men kan niet meer... Ja men ga in de Btad, op den buiten tot mindere standen en men zal weldra de overtuiging hebben dat we de waarheid Bchrijven... Wij vragen ons af of die veldtocht van beleediging en versmading die de grootste nulliteit der Volkskamer tegen een harer Somiteiten sedert jaren voert, wel den uitslag zou hebben gegeven die nu te be treuren valt, indien men aan den miskweek ten snoever rekening had gevraagd over zijne schandalige beleedigingen, ja zelfs, vuige lasteringen Volgens ons neen Andere kunnen onze zienswijze niet dee- len, dat is hun recht, maar wij zeggen de onze, zonder omwegen. Cuique suum. Aülsl De verkiezing van den vermaarden zeeveraar Daens verwekte geene verwondering ir onze Stad men wist immers dat de schan dalige leugens betrekkelijk den Congo vooral op den buiten waar veel lichtgeloo- vigheid heerscht, vruchten zouden dragen. In onze stad hadden die ellendige leugenB weinig ingang gevonden Daens en zijne kliek zijn gekend als liegers en bedriegers de Aalstersche catholieke kiezers stemden dan ook als een man onder 1» I. Rond 6 uren kwam Jan De Neve, tapis- sier en groene candidaat naar zijne woning geloopen, Lange Zoutstraat, roepende Pie 16 er bijna in Van dan af had men de zekerheid dat Groene Pie zou verkozen zijn en een samenraapsel van groenen, libe ralen, socialisten en eenige kleddens eener naburige gemeente gewapend met kluppels vergaderden aan de Groen Poort, St-Joris- straat. Eenigen der kleddens vertoonden zich ook in zekere herbergen, stampten met hunne kluppelB op den grond doch ziende dat het niet pluis was, trokken zij er van onder wellicht vreesden zij van ook eens met het salon Pierre kennis te maken de rest. Rond 10 uren verliet de groene bende de St-Jorisstraat, Groene Pie aan 't hoofd, trok drij maal rond de Groote Merkt en van daar naar Chipka. De bende na een vlie gende meetingsken door Pie ging uit een en de betoogers trokken naar de verschillige wijken der Stad. De liberalen die de herkiezing van Groene Pie zagen vieren, wilden ook de herkiezing van Rens, met behulp der socia listen, vieren, vormden ook een stoetje en trokken ook drij maal rond de Groote Markt. Zekere Bastiaens en zijne vrouw die 's nachts om 2 1/2 uren over de Groote Markt gingen, schreeuwende Vivan Pie A bas la calotte bekwamen van een onbekende, waarschijnlijk van eenen der kleddens met kluppels, een slag op 't hoofd 't welk eene wonde veroorzaakte, die nog al gevaarlijk scheen. Zorgen werden aan de beide verwonden toegediend door Doctor Wauthier. Maandag namiddag hebben de liberalen eene manifestatie ingericht. Aan 't hoofd MDeblieck, enz. De oude protters gevolgd van eene bende kinders na eenige straten te zijn door getrokken en gewaar wordende dat de vlieger niet opging, trok men van schaamte naar huis. Eenige groene en roode socialisten daar bij eenige blauwe, vooral in de wijk Stad Osbroek, versierden hunne woningen met groene vlagjes, enz. en deden eene omha ling om aan Groene Pie bloemkorfjes en, de eenen zeggen ons een groenen zetel, anderen beweren dat het een kakstoel was, aan te bieden. Men trok er meê naar Chipka en dan werd er een stoet gevormd die door ver scheidene straten trok. Een voetbankje aan een stok gehecht werd in den stoet gedragen. Deze stoet was zoo talrijk niet als dezen der liberalen maar hij was onder politiek opzicht van meer aanzien daar men toch eenige kiezers van den buiten met groene cocarde bemerkte Alles liep voor 't overige rustig af. Waar men 't meest over verwonderd was 't was de liberalen te zien triomf vieren, zij de ware verslagenen. Zonder het cartel met de socialisten en ondanks de vermeer dering van 't kiezerskorps zouden ze bijna 1500 stemmen min hebben bekomen dan in 1904. te zien krijgen. Het zou er al raar moeten toegaan als ik die geheimzinnige geschie denis er niet uit krijg. XI V In eene kalme, rustige straat stond een vriendelijk gebouw, een hospitaal, dat onder bescherming stond van rijke damen en alleen onbemiddelde zieken opnam. In eene der afgezonderde kamers lag een jonge man in ijlende koortsen. Hij uitte allerlei geluiden en onsamenhangende woor den. Tegen den avond werd zacht de deur geopedd en Richard Stanhope trad binnen. Hoe ia het met uwen patient vroeg hij aan de verpleegster. De man op het bed was dezelfde, dien hij pas tien dagen geleden met gevaar voor zijn eigen leven ontrukt had aan de woeste klanten in de dievenherberg. Lang zal hij het niet meer trekken, sprak de zuster. Ik ben blij dat gij komt, want in zijne heldere oogenblikken vraagt hij telkens naar u. Hij was zeer opgewon den maar alB hij u ziet zal hij wel kalmer worden, hoop ik. Stanhope ging zitten bij het bed. De stervende sprak in nauw verstaanbare zin nen over zijn jeugd hij droomde zich weer in de wilde prairie,waar hij waB opgegroeid; hij herinnerde zich duizend dingen, welke hij gezien had en vertelde avonturen die hij beleefd had. Eerst luisterde Stanhope slechts ver strooid toen werd bij opmerkzamer en Wielrijders In 4904 stuurde de 1 Toicringclub de Bel- gique, eene vraag .tot de 9 Provinciera den van België, om de taks op de velos te verminderen van 10 op 5 franks. De Touringclub, in zijn rekwest, verklaarde, in naam der wielrijders, dat eene taks van 5 franks recktveerdig was, die door iedereen kon betaald wor den en stelde zelfs voor de werklie den ook te doen betalen !?f!P Onze Provincieraad en ook deze van Limburg waren de eenigste die den ge vraagden afslag stemden en nog meer er werd besloten dat de werklieden vrij zouden blijven, i. a. w. geene taks zouden betalen. De zeven andere Provinciën behielden hunne taks of wel ze verminderden ze een weinig. Nu, heden nog is de taks in die zeven Provinciën van 6, 7 en 10 franks. Ja, in de Provincie Henegauw, waar liberalen en socialisten meester zijn, is de taks nog altijd 10 franks en frank 2,50 voor de werklieden. En men betnerke het wel, hier in Oost-Vlaanderen, betalen de werklieden geene taks. Kan men nu wel klaarder bewyzen dat het eenvoudig met een politiek in zicht is dat een vreemd heerschap, een rood-blauw Geuske.hier onze catholieke Candidaten voor den Provincieraad komt bevechten onder het belachelyke voorwendsel dat zij tegen de wielrijders zijn !f?! Ons volk is wel duizend maal te wel uitgeslapen om zich in die lompe strik ken van het vreemd heerschap te laten vangen Geval Iknstiaens.Wij kun nen niet aannemen dat, op den onbedui- denden kreet van Leve onze Pie iemand zoo laf zou kunnen zijn om aan Bastiaens den slag te geven die de vreeslijke wonde aan 't hoofd verwekte die men heeft besta- tigd. 't Feit gebeurde om 2 1/2 uren '8 nachts, na een kiezingdag wanneer er wat gezopen is geweest. Volgens ons is er daar wat meer voorgevallen maar wat er ook van zij wij keuren alle onmenschelijk- heid af... Wanneer het slachtoffer in verpleging was ter estaminet Remi, hoorde men Dat heeft de Catholieke Jonge Wacht weer gedaan... Ja, zoo zoo weer eens de Cath. Jonge Wacht 't Zou moeilijk anders kunnen zijn. En toen men naar eenig bewijs vroeg, zweeg men... Had men nu gezegd 't Is de Liberale Jonge Wacht die het deed, dan kon men evenmin eenig bewijs leveren. Het slachtoffer werd geslagen met een bierglas verzekert men ons. De stedelingen schoeppen geen bierglazen om ze als wa pen te gebruiken, dat is van ouds 't werk van kleddens op den buiten. Wat wonder is, 't is dat de plichtigen langs de Nieuwstraatpoort zijn gevlucht dus naar Erpe of Meire of Nieuwerkerken of Lede of De dader of daders zijn tot hiertoe door 't Gerecht niet gekend, maar Pie Daens kent ze en kent ze zeer wel... De daders zijn gekend, zegt hij in De Werkman en voegt er deze gewichtige bijzonderheid bij Nauwelijks was hun lafhertig schelm- stuk volbracht, als een der daders al bevende rond het slachtoffer stond. Hij vreesde dat de dood ging volgen en dan hadden de Gendarms hem alras naar 't Gevang gebracht, op zijn plaats. Is het geene lafheid de daders kennen van eene wreede lafheid zonder weêrga en ze bij 't Gerecht niet openbaarlijk aan klagen Ja, lafheid is 't Of zoudt ge. Groene Pie, u aan eene andere lafheid plichtig maken, namelijk, deze van zonder eenig bewijs politieke tegenstrevers te beschuldigen Overigens 't is uwe gewoonte maar de kan gaat zoo lang te water. ge weet de rest 1... Heden Zondag 31 Mei, om 4 ils uren namiddag, ter groote Feestzaal van het Stadhuis, Plechtige Prijsuitreiking aan de Maatschappijen welke bekroond werden in den Tooneelwedstrijd uitgeschreven door de Koninklijke Rederijkkamer De Catha rinisten. Ingang vrij voor iedereen. eindelijk, toen de zieke fantaseerde over een vreeselijk voorval, dat hem in het ge heugen gebleven was, boog hij zich over 't bed om geen woord te verliezen. Eindelijk viel de stervende, doodelijk vermoeid, in een onrustigen sluimer. Hoe lang kan hij nog leven vroeg Stanhope de verpleegster. De doktor meende, dat hij den nacht niet door zou komen. - Zoo. Dan blijf ik tot het afgeloopen is.... Hij legde hoed en frak neer en bleef een paar uren onbeweeglijk bij het bed zitten. Tegen den morgen sloeg den gewezen tuchthuisboef de oogen op met helder be wustzijn. Toen hij den man zag, die zich zoo voor hem geïnteresseerd had, kwam een blijde glans op het vermagerd gelaat. Ge ziet, zegde hij, mat glimlachend dat ik gelijk had... ik zal sterven... Wilt ge nog wat voor mij doen .'smeekte hij. Zeker Als het in mijn macht is. Ik wilde, dat mijn moeder wist, dat ik sterf... Zij was niet goed voor mij maar ze is toch mijn moe der... - Zeg maar hoe zij heet en waar ik haar vinden kan. De stervende mompelde een paar woor den, zoo zacht, dat Stanhope ze slechts met veel moeite kon verstaan. Ik wil u een vraag doen, zegde de detective na een poos. Wilt ge die eerlijk beantwoorden leggen ontvangen wij een schrijven 't welk ons feiten en daadzaken verhaalt die Maan dag ter beide statiën van AaUt zijn voorge vallen. Daar wij den tijd niet hebben om ons over de gegrondheid der aanklachten te vergewissen,laten wij de zaak voor 't oogen- blik ter zijde. Van den anderen kant zijn de zaken van zulken aard dat zoo het aan de ooren van 't hooger Bestuur komt een enkwest onvermijdelijk is dan zal men kunnen weten waarom ze zijn ontploft en de rest en de rest. nr van i5 Mei meê, dat te gelegenheid onzer Kermisfeesten, de Koninklijke Fan fare Phalange Artistique van Brussel, op Zondag 5 Juli alhier een Concert zal spelen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogw. heeft benoemd Pastoor te Nokere, den E H. Roelof, onderpastoor te Moorsel te Heldergem, den E. H. Van Wassenhove, onderpastoor te Melsele. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 31 Mei 1908, M. Renneboog, Nieuwstraat. Aalet en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatiën. Programma van het Con- cei t welke zal gegeven worden door de Koninklijke Harmonie, op Zondag 31 Mei 1908, om 11 1/2 uren voormiddag, onder het bestuur van Mr R. Lenssens. 1. Art et Travail, Mertens. 2. Ouverture de Concert, Massenet. 3. Mignon fantaisie op het opera; solisten MM. D'Hoir en D'Hondt A. Thomas. 4. Santiago, Spaansche wals Corbin. 5. La Tourterelle, solo voor kleine fluit, uitvoerder M. Alex. Breynaert Damaré, Plaatselijke indrukken. Er is altijd iets .ongedwongens en rechtzinnigs in het geen ons een inwoner van Aalst zelf zegt en dat nooit nalaat de hierverblijvende men schen belang in te boezemen. Daar er wekelijks zulke eerlijke bewijzen in onze plaatselijke bladen verschijnen, is er niets meer overtuigend. M. L. Spaens, 51, Pieter Coeckstraat, te Aalst, zegt ons Sedert meer dan eene maand had ik vreeselijke nierpijnen, ik kon mij niet meer buigen voor wat het ook zij, mijn water was troebel en ik had teene- maal den eetlust verloren ik verkwijnde en was mistroostig, al de genomen middelen bleven zonder uitslag, alsdan besloot ik de Foster Pillen voor de Nieren te nemen en verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker. Ook welke vreugde toen ik na er gedu rende drij dagen gebruikt te hebben mij reeds veel beter gevoelde, na eene week die,r verpleging waren de pijnen gansch ver dwenen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Hebt ge ooit vermoed dat uwe nieren de oorzaak uwer ongesteldheid waren Hebt ge pijn in den rug, aan het hoofd of in uwe leden Lijdt ge aan rhumatiek, zwakte van het hart of zijt ge waterzuchtig Komt er te veel of te weinig urine met graveel of bezinksel Zijt ge altijd moe, afgemat, zenuwachtig, overweeg. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is ze zijn éénig in hunne soort laat U bijzonder geen namaaksel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen.Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3,50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per Post met het bedrag der som te zenden aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 1. Aalst. Maandag 11. werd ter hout- draaierij Van de Velde, Scherreveldstraat, in een machien een hand verpletterd van den genaamden Frits De Bruyn, oud 17 jaar. De ongelukkige werd naar 't hospitaal gevoerd. Ja, knikte de jonge man. Stanhope verzocht de verpleegster, de kamer te verlaten en onder vier oogen legde de ongelukkige eene bekentenis af, in slechts weinige woorden, maar voor de detectieve van onschatbare waarde. Ge zult het haar zeggen, niet waar Dit waren de laatste woorden van den stervende. Eenige minuten later was het gedaan Arme jongen, fluisterde Stanhope hem de oogen sluitend. Ja, ik zal het haar zeggen, maar eer ik mijn woord houd jegens den doode, heb ik eene plicht jegens de levenden te vervullen. Het was vroeg in den morgend, toen Stanhope, na enkele uren rust, bij den ad vocaat Flynn kwam en verzocht hem een onderhoud met mevr. Burton te verschaffen. De advocaat lichtte hem in omtrent den toestand, waarin de familie verkeerde ten gevolge van het gebeurde met Daisy. Het klinkt alles vreemd, zegde Stan hope, maar een gesprek met mevr. Burton wordt nu nog noodzakelijker. Kunt ge mij zoo spoedig mogelijk in de gelegenheid stellen Flynn dacht even na. Jawel, zegde hij, het zal wel gaan. Het is het best, dat ge dan optreedt in de rol van advocaat. Ik zal mevr. Burton be richt zenden, dat ik haar tegen den middag voor zaken kom spreken met een vriend. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1908 | | pagina 2