Koninklijke besluiten. De groote Tombola Luislerlijk Torenfeest Stad Aalst.-Werkbeurs Het onweer van Zaterdag Stad Aalst. - Zwemkom. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. K/ /"f Een enkel 3 puntje zwart ge maakt dit alleen van 't vierkant onder Ue Volkskamer zal indien de kiezingen te Hasselt en Tongeren- Maeseyck goedgekeurd worden, samen gesteld zijn als volgt Catholieken 87 Liberalen 42 Roode socialisten 36 Groeae socialist 1 166 Senaat Catholieken 63 Liberalen 36 Socialisten 12 110 Congo. Betooging te Brussel. Zondag had in de Vlaamsche Brou werij te Brussel de vaderlandsche betoo ging plaats, ingericht door do Federatie der maatschappijen van oud-gedienien, ten voordeele Congo. 700 aangesloten kringen hadden afge vaardigden gestuurd. M. Drossart zat voor en aan het bureel bemerkte men, majoor Libert, voorzitter der Federatie de generaals De Schepper, Lemaire, Ni- mite, Fivé, baron de Heusch, Timmer mans, Verstraete, Coucke en Wouters M. Bockstael, burgemeester van Laeken, M. Willemaers, oud-procureur-gene raal. Na redevoeringen van MM. Drossaort, De Schepper, Baert, voorzitter van den bond der kringen van oud-onderofficie ren, Jeurissen, Chömè en Hennebicq en na lezing van eenen brief van M. Huys- mans, werd eene dagorde ten voordeele der naasting van Congo gestemd. De vergadering ging uiteen onder den roep Leve de Koning Buiten stond er eene groote groep vijanden der naasting do manifesteer- ders af te wachten en onthaalde deze op oorverdoovend lawijd. Er werd gedron gen, gestooten, geslagen, men riep Leve Congo en teeg met Congo en de policie joeg de twistende partijen uiteen. De vijanden der naasting wilden nu eene meeting in de open lucht houden, maar dio werd ook door de policie ver boden. Naar aanleiding van het verschrik kelijk spoorwegongeluk te Contich, wordt er in de Antwerpsche bladen ge sproken van eene uitvinding door eci.en Antwerpenaar gedaan en die hierop zou berusten dat de machinist door eene electrische bel zou verwittigd worden, indien de wisselwachter zijn werk niet heelt gedaan. Wij hebben hier voor ons liggen, zegt Het Handelsblad, de teekeningen van eene andere uitvinding voor het zelfde doel en gevonden in 1884 door een der uitgevers van ons blad. Deze uitvinding bestaat hierin, dat de machi nist van op zyne machien zelfden wissel kan doen werken door het noêrlaten van een wieltje onder de machien aan gebracht. Een jaar geleden onderwierp de uitvin der zijn stelsel aan het ministerie van yzerenwegen en ontving voor antwoord dat alhoewel die uitvinding zeer een voudig was in hare werking men haar toch niet mocht aannemen, daar het bestuur verlangde dat dit werk met de hand zou blijven gebeuren en alle rae- canisch stelsel moest verworpen wor den. heid geslagen en men zou gezegd hebben, dat haar geest niet meer aan de aarde be hoorde. Dit tafereel, sprak eindelijk de kunste naar, is geschilderd naar eene teekening, die ik te Rotterdam bij eenen kolonel van 't oost-indisch leger ontmoet heb. Het onderwerp heeft me getroffen en ik heb het op mijne manier willen behandelen. Zie daar alles. O 1 hier hebben wij een album, on derbrak Gondis. 't Is niet onbescheiden er wat in te bladeren, niet waar, mijnheer Zoetberg En zonder de toelating af te wachten, welke zij vroeg, greep ons lichthoofd het boek en legde het open. Wat lieve teekeningen, sprak zij welk eene verscheidenheid van onderwer pen Ge zijt al even knap, mijnheer, met het potlood als met het penseel. Zie, hadde ik u tot leermeester, ik geloof wel, dpt ik vorderingen zou maken schilderen en tee kenen, dat trekt nog op iets 1 Maar de spraakkunstwaarachtig, die zal ik nooit kunnen leeren Terwijl Gondis aldus tegen Joris Zoet berg babbelde, scheen deze even afgetrok ken als Laura en was terzijde gaan staan, alsof hij vreesde, dat men hem het woord zou toesturen. Laura, Laura! riep Gondis, kijk eens, dat is zij, wat gelijkt ze er goed op 1 (Wordt voortgezet). Nu vragen wij met de andere bladen, of men niet al die verschillende stelsels op dat gebied aan hooger hand zou kun nen onderzoeken, om te zien of niet het eene of andere stelsel zou kuunen die nen, niet om de wissel wachters te ver vangen, maar om hun werk te contro leeren, of na te zien, van op don trein zei fHandelsblad Bij besluit van 24 Mei is aanM Blomme, op zijn verzoek, ontslag verleend uit zijn ambt van voorzitter der rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde. Hem is ambtsru8t verleend en machtiging om den eeretitel van zijn ambt te voeren. TE GENT. Uitslag der maandelijksche trekking van den 17 Mei, voor twee prijzen van 50 frank ieder Serie 1. 200,687. Serie 1. 247,961. Deze nummers winnen dus eenen prijs van 50 frank in geld. De eigenaars dezer loten moeten zich wenden tot M. Albert Weymeersch, Oudburg.. 34s, Gent, lokaal Het Volk. bij de voltrekking van St. Jozefskerk, TE AALST, op Zondag 28 Juni 1908. Plechtige wijding van een prachtig Sint Jozefsbeeld Uitvoering met honderden stemmen van een gelegenheidslied 1 Mu ziekfeest op het Esplanadeplein Verlichting van Plein, Kerk en Toren. De feestcommissie is neerstig aan het werk en zal weldra verdere schikkingen en nadere bepalingen mededeelen. Binnen toeinige dagen trekking der Tombola. HaaBt u en neemt nog loten De prijs is klein De kans is groot. 146 prijzen. HCRKKLOOZEIFO^nS Het Bestuur van het Stedelijk Hulpfonds tegen de Werkeloosheid brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat het bedrag van den bijleg voor de maand Juni 1908, vastgesteld is op veertig per honderd (0,40 p. %o Voor vrouwen en leeijongens werd de bijleg bepaald op vijf en twin'i per hon derd (0,25 p. Daar het Bestuur beschikbare middelen bezit, zullen de vergoedingen voor lang durige werkeloosheid insgelijks uitbetaald worden. (Reglement van inwendige- en dienstorde, art. 43 tot 53). Viagen door de Patroons. Metsers (voor Frankrijk); schrijnwerkers smeders, (halve en volle gasten). Vragen der Werklieden. 1 stoker weiklieden voor alle werk. In Vlaanderen. Zaterdag middag, is te Bavegem een der verschrikkelijkste onweders losgebarsten welke men ooit heeft gezien. In eenen oog wenk werden al de wegen overstroomd en langs den grooten steenweg sloeg de blik sem twee reuzenboomen letterlijk tot splin ters. De heer ingenieur Julien De Cock, van Gent, die daar met eene brandschatting bezig was, werd door den bliksem ten gron de geslingerd, bleef enkele minuten zonder kennis, maar had gelukkiglijk verder geen letsel. Zaterdag namiddag is de bliksem ge vallen in het huis van den genaamden Facteur op de wijk Vogelhoek.te Melle. De bliksem is langs de schouw binnenge drongen en heeft de stoof omgeworpen. Beneden werd geene andere schade aange richt de moeder en de dochter kwamen er met den schrik van af. Toen is de bliksem naar boven gevlogen en heeft daar eenige pannen afgeworpen. Zekere Leonard Van der Heyden die in de nabijheid aan zijnen tabak werkte, kreeg de pannenstukken op zijn lichaam. Ondertusschen was brand ontstaan op den zolder. Van der Heyden heeft het vuur kunnen uitdooven. Te Kortrijk en omstreken heeft het onweder verschrikkelijk gewoed. Verschei dene kelders stonden onder water en moes sten door de pompiers uitgepompt worden. Een inopbouwzijnde muur van een nieuw nijverheidsgesticht werd omgeworpen. De schade aan de vruchten en de bloe men is groot. Te Komen sloeg de bliksem in het ellegoedmagazijn van M. N. Dewadder, waardoor een begin van brand ontstond, dat evenwel weldra kon gebluscht worden. Niettemin werd er toch voor eene waarde van ongeveer 4000 fr. vernield. In Luik. Een correspondent uit Luik schrijft In de rue Mabiet is een huis ingestort. In de rue de Hesbaye was eene vrouw op het punt van in hare woning te ver drinken. Zij kon op tijd bevrijd worden. In het Westkwartier zijn alle hoven overstroomd. In den omtrek der Place Saint Sévérin heeft het water eene laag van 60 centi meters slijk achter gelaten. De schade is onberekenbaar, vooral te Ans. Daar werd een een kind door het afstroomende water meêgesleept en zou verdronken zijn zonder de hulp van moe dige mannen. Een later bericht meldt echter dat het kind in de woning zijner ouders gestorven is. Sedert 1891 heeft men hier zulk een onweer niet gezien. In Limburg. Verleden Zaterdag, rond 11 uren voor middag, brak boven Sint-Truiden een schrikkelijk onweer los, dat niet minder dan anderhalf uur geduurd heeft, en in gansch de streek akelige verwoestingen heeft aangericht. Juist boven de stad en op 't onverwachts ontketend, heeft het hemelvuur met de felle donderslagen gansch de streek mat angst en schrik geslagen. Een stortregen, gemengd met hagel- steenen, is gedurende meer dan een uur gevallen. Toen men buiten kon komen, was men allerwege getuige van de geleden schade, door overstroomingen en vooral dcor den bliksem veroorzaakt. De toren der Sint-Pieterskerskerk heeft erg te lijden gehad de torenkap is beroofd van zijne schaliën, het binmntimmerwerk gansch ontredderd, balken en gebonten zijn gespleten of tot splinters geslagen de brand door den bliksem aangestoken is godedank, door den regen uitgedoofd. In de weide van M. J., te Schuurhoven, is eene koe doorgebliksemd terwijl aan de hoeve van M. Ch., 7 varkens hetzelfde lot ondergingen. Te Kerkom is eene winning met gan- schen inboedel en vee door liet bliksem vuur is asch gelegd zoo ook in Zepperen, waar er twee huizen de prooi der vlammen werden. Aan de Diestersche Poort sloeg de don der door het dak eener woning en richtte erge schade aan, zonder nochtans brand te veroorzaken dergelijke schade werd ge leden in verschillige huizen. Te Velm werd een man, in zijne woning aan tafel zittend, op den slag gedood door den bliksem. Eene vrouw werd verlamd. De stoffelijke schade aan de velden toe gebracht is haast onberekenbaar. Het koren is door den hagel in den grond ge slagen die oogst is verloren. De beeten zien er deerlijk uit al de jonge vruchten zijn ofwel in den grond geregend of wegge spoeld door het water. De waterloopen zijn buiten hunne bed ding getreden, velden en weiden staan onder water kortom in gansch de vallei biedt de landstreek een akelig schouwspel. liet onweer van Maandag iiaelit. AALST. Gedurende het onweder dat in den nacht van Maandag tot Dijnsdag over onze streek heeft gewoed, is het hemelvuur gevallen op eene woonstede gestaan St-Job, nabij het in opbouw zijnde klooster der E.E. P.P. Capucienen. Een aantal dakpannen werden weggeslagen en een begin van brand volgde dat dadelijk kon uitgedoofd worden. De woonstede be hoort aan W® Adolf Tolleneer is bewoond door Jef De Schepper, echtgenoot van Belo ken Vinck. Een hevig onweder heeft Maandag nacht over Lokeren en omstreken gewoed. Van af n uren tot tegen den morgend heeft het aanhoudend geweerlicht, gedon derd, en plasregende het. De donder was verschrikkelijk. In een der lusthoven van den Bergen- dries is de bliksem gevallen op een der schoonste sparreboomen van ons land. Deze boom was een prachtexemplaar. Men had er nog 700 franks voor geboden om hem op eene tentoonstelling te laten prijken maar de eigenaar had geweigerd. Een ongewoon hevig onweer is Maandag nacht over de provincie West- Vlaanderen uitgebersten. Van alle kanten meldt men aanzienlijke schade door stort regens veroorzaakt. Talrijke velden met tarwe en vlas zijn verwoest. Menige land bouwer is geruïneerd. Te Thourout is de donder gevallen op vier woningen van kleine landbouwers. De pompiers hebben de gebouwen gered. De meubelen zijn vernield, 3 koeien, talrijke verkens en 700 kiekens zijn omgekomen. De schade is aanzienlijk, maar gedeeltelijk verzekerd. Te Oostkamp is eene hofstede insgelijks door brand vernield. Het beestiaal gedeel telijk gered. Nog drie andere kleinere branden worden vermeld uit de omstreken van Thourout. Er wordt kenbaar gemaakt, dat van 8" Juni, de Zwemkom open is alle dagen der week, van zonsop tot zonsondergang. De toegang tot het zwemdok is kosteloos des Zaterdags van 7 ure 's avonds en des Zondags van 6 ure 's morgens tot 11 1/2 ure 's voormiddags. De «lrïj achten. Acht uren werken, acht rust en acht uitspanning dit ware 't ideaal maar dan zou men nog hiermee nog moeten gebruik maken van de purgerende Pil Walthéry, want, zonder haar, geene gezondheid en zon er gezond heid geene rust noch geluk dan tot waar goed AALST. Zondag 11. heeft alhier ten Groote Feestzaal van het Stadhuis de plechtige uitreiking der prijzen plaats gehad aan de laureaten van den Tooneelprijskamp uitgeschreven door de Koninklijke Rederijk- kamer de Catharinisten. 'b Avonds werd een concert gevolgd van vuurwerk en dans partij aan de leden der overwinnende Maat schappijen aangeboden. De groene betooging ter eere van Pie Daens is hier te midden der algemeene onverschilligheid onzer bevolking afgeloo- pen. Veel geschreeuw maar luttel wol. Eenige inwoners waren Vrijdag in eene herberg, te Ledeberg Pamel, veree- nigh, toen een van hen wedde eene flesch jenever in eens uit te drinken. Zoo gezegd, zoo gedaan. Wanneer de flesch uitgedron ken waB, viel hij ten gronde en was dood. Farman's prachtige vluchten. Farman heeft duB Zaterdag morgend te Gent zyne wedding gewonnen. M. Charron had beweerd dat het niet mogelijk was voor een vliegtoestel van één kilometer af te leggen zonder eenmaal te stoppen, met twee personen aan boord en Farman had die wedding voor 12,000 fr. aangenomen. Men weet dat hij nu Zaterdag is opge stegen met M. Archdeacon. Met eene snel heid van 65 kilometers in het uur, en op eene hoogte van 4 met. lrgde het toestel 1240 met. af. Toen M. Archdeacon was afgestapt, steeg Farman opnieuw op en, te midden van geestdrift en verstomming, deed hij eene vlucht OP TIEN METERS HOOGTE en 't is van die hoogte dat hij den hangar binnenvloog. 's Avonds legde Farman 950 meters af op de ongelooflijke hoogte van 12 meters Zondag avond heeft Farman tot twee maal toe getracht met Mej. Van Pottels- berge de la Potterie het luchtruim in te vliegen, maar 't is hem telkenmale mislukt. Hij deed dan twee vluchten alleen eene van 1400 met., met eene snelheid van 55 kil. in het uur en eene van 1000 meters, met eene snelheid van 56 kil., telkens ter hoogte van 2 a 4 meters. Er waren 25,000 toeschouwers. M. Farman is Maandag morgend naar Oostende vertrokkenwaar hij zal onder zoeken of het mogelijk is te vliegen langs heen het Btrand. Hij zou zelfs van de eene badstad naar de andere willen vliegen, als van Oostende naar Blankenberghe. Een Engelschman had met zijne vrouw plaats genomen in een tramrijtuig van de Beurs naar de Groote Plaats, te St.-Joost ten-Noode. Onder weg heeft knappe pick-pocket den zak van het kleed der dame weten af te snijden, waarin 2000 fr. in banknoten staken. De dief was reeds verdwenen toen de diefstal vastgesteld werd, Terwijl een twintigtal kinderen speel den in eenen zavelput te Etterbeek, werden deze eensklaps verrast door eene grond in storting en zeven werden er bedolven. Werklieden en pompierB snelden toe en vier kinderen die niet geheel onder den hoop waren geraakt, werden spoedig be vrijd. Een vijfde werd nog levend boven gehaald doch de twee anderen moesten het met den dood bekoopen. Reeds een der lijken was Maandag avond gevonden. Het tweede werd nog opgezocht. Twee jachthonden van dén ingenieur D., te Waterloo, een eerste hondenliefheb ber, waren ziek geworden. Vreezende voor besmetting van zijne andere honden, bracht hij ze bij den jachtwachter, die ze moest verzorgen. Daar werden beide dieren plot seling razend. De vrouw van den jachtwach ter werd vervaarlijk gebeten even als een knecht, die haar wilde bijstaan. Toen snelde M. D.. toe, die beide dieren doodschoot. Het onderzoek heeft doen bevinden dat de honden razend waren. Een erg ongeluk is Maandag mor gend voorgevallen ten 8 1/4 ure, op 500 meters afstand van de statie van Chenée, aan het wisselspoor der lijnen op Verviers en Herve. De Duitsche expresstrein, die Brussel verlaat ten 6 u. 13, om ten 8 u. 50 te Her- bestal aan te komen, was juist de statie van Chenée voorbij gereden en gekomen aan gezegd wisselspoor. De naald voorbij rijdend zag men dat, men weet niet hoe, de laatste wagon de baan van Herve op reed. Zij sprong uit de rails, raakte dwars over den weg en botste tegen de Saxbycabien, die hij geheel afbrak. Vijf reizigers werden gekwetst, 2 aan het hoofd, en zoo erg dat hun leven in gevaar is. Onder de gekwetsten zijn een jongeling en eene dame van Duitsche nationaliteit. De gekwetsten zijn na eerste verzorging in het Beiersch gasthuis te Luik gebracht. Later. De oorzaak van het ongeluk is nog niet gekend Wij deelden hooger mee dat, terwijl bijna de heele trein de wisselnaald gepas seerd was, de laatste rijtuigen uit de sporen sprongen, dwars over de baan kwamen te staan en zoo de saxbycabien vernielden, Verscheidene der reizigers werden ge kneusd door den schok, waaronder eenige zeer erg. Een hunner, M. Lully, een handelsreizi ger van Schaarbeek, die, zich door den schok onpasselijk gevoelend, spoedig naar huis terugkeerde Verschillige geneesheeren wijdden hem hunne zorgen, doch Maandag avond ver slechtte zijn toestand en hij overleed korts nadien. Er zijn in 't geheel 12 gekwetsten, waar onder M. Schreurs, bestuurder der Luik- sche tramways en M. Kreytus, een oude Duitscher, wier beider toestand zeer erg is M. Schreurs is naar huis en M. Kroytus naar het gasthuis van Luik gebracht. De anderen konden na eerste verzorging, naar huis terugkeeren. Twee andere ongevallen hadden Zondag plaat6, het eene nabij Mechelen, waar de sneltrein Amsterdam-Hamburg het spoor van Leuven opliep, terwijl een goederen trein den weg versperde, maar door de snelle werking van den machinist, er niet tegen botste. Het tweede gebeurde nabij Brussel, waar, bij het stilhouden, een trein uit de sporen E sprong. Beide ongevallen liepen zonder andere gevolgen dan eene vertraging af. In de rue Bellevub te Marcinelle woont een genaamde Jean Adan, mijnwer ker van beroep, oud 36 jaar. Deze kreeg in a den namiddag het bezoek van Ferdinand Brousniche, Btoelbinder, oud 19 jaar, die reeds lang met hem in twist leefde, wegens eene vrouwenhistorie. Eene hevige ruzie ontstond en Brous-1 niche, een keukenmes, dat daar lag, nemende, bracht hij er Adan twee steken f mee toe. De gekwetste kon zich nog de Btraat slee- pen, waar hij dood neerzakte, terwijl de 1. moordenaar naar huis vluchtte. De policie moest zijn huis belegeren om hem te kun- J nen aanhouden. Eenige jongelingen van Pont-k-Chin waren op de Schelde gaan spelevaren. Met zevenen in een bootje zittend, deden zij dit omkantelen en onder luid hulpgeroep spar telden zij allen in het water. Zes konden zich redden een verdronk. Het is een jongeling van nog geen 20 jaar. tel De Amsterdamsche dameswereld werdg' sedert een paar jaren geplaagd door eenen'0' inktwerper. Dikwijls kwam het voordatf' eene dame die voor de eerste of tweede f- maal met een fraai en kostbaar toilet uit-r' ging, bij hare 't huiskomst bemerkte, dalD' het heelemaal bedorven was door inktvlek- b: ken. En vruchteloos had men tot hiertoein den dader gezocht. b Thans echter verneemt de N. R. Ct. het?' volgende uit Amsterdam Maandag middag, tijdens de muziekuit-ne voering in h«.i Vondelpark, gelukte het decee beiden rechercheurs Prinsega en van Lin jd sen, den beruchten Amsterdamschen inla-tec werper op heeterdaad te betrappen en aanjje te houden. Hij is een infanterist van goed! g burgerfamilie, en bekende zich herhaalde-jiil lijk aan het bederven van vrouwenkleedinjjj j te hebben schuldig gemaakt. Een redofa voor zijn zonderlingen hartstocht kc:Ra hij niet opgeven. Het was eene ingevingim zegde hij. Op hem werd een fleschje inktte gevonden. Ej_ Te Oudendijk woonden twee men|'e- schen, Schouten en Broertjes genaamd v' sedert Broertjes in een proces tegen Schold' ten had moeten getuigen, was deze laatst! 1 een gezworen vijand van den eerste en lisp- geen gelegenheid voorbijgaan om hem hü?ei leven zuur te maken. Verleden woensdag avond nu was Brottl j tjes met zijne vrouw op bezoek gewe«l bij eenen gebuur. Toen zij huiswaarts git gen wachtte Schouten hen af en viel hs P lastig. Broertjes bleef eerst kalm, maar hr? tergen moe pakte hij Schouten vast om hc? eene afstraffing te geven. P' Broertjes bleek onmiddelijk de sterkaliQ. Schouten moest het onderspit delven ernstig riep hij uit Laat mij los, ik zij. u niets meer doen, Toen zegde BroertjW* Goed, ik zal u loslaten als ge belooft J en mijn vrouw niet weer lastig te valling" Schouten beloofde het en Broertjes liet he los. Doch nauwelijks was Schouten we op de been of hij greep een boksijzer 11 ging hiermede Broertjes te lijf, zeggende Een van onze twee moet er nu maar aa? e gelooven. 'b® Op hetzelfde oogenblik gaf hij hem a slag. Broertjes greep toen zijn aanvallerI# de keel. Doch terwijl hij Schouten nog w had verloor hij, waarschijnlijk ten gevoljf van de verwondingen met het boksijzajj het bewustzijn. De vrouw had om hulp gtf roepen en verschillende personen sneldel toe. Zij waren echter niet in staat Schoufcflnei te verlossen uit den ijzeren greep van dsttde bewustelooze. Toen het hun eindelijk gsjghe lukte, was het te laatSchouten was recc® b' geworgd. De: 's Morgens verschenen gerecht en policieln® Zij hadden niet veel te doen. Het wr'u duidelijk dat Broertjes uit zelfverdediginr jj had gehandeld en daarom is hij ook nietif™1 voorloopige hechtenis genomen. Het failliet van het spiritisme. -*sthi De heeren Gustave Lebon te Parijs, prinfonir Roland Bonaparte, lid der Academie vtfboi Wetenschappen, en Dr Darieu hebben ei Vol prijs van 2000 fr. beschikbaar gesteld valid 1 hetmedium.dat in staat zou blijken, apnei klaarlichten dag een voorwerp, dat op eeaien tafel geplaatst was, zonder er aan te komMne op te lichten. eeft Lebon ontving duizenden brieven metd«>e£ meest eigenaardige verhalen, alle wai T01 gebeurd doch vijf candidaien Blechf®11 boden zich voor de proef aan. Op het afjf1 ei sproken uur kwamen er echter twee. Nac£n men alles had afgesproken en het eens wdffos geworden over de voorwaarden, beloofd#! ge zij terug te zullen keeren. Tot nu toe wachten de drie heeren vergeefs. De wedstrijds is gesloten. Te St Maur-les-Fossés, bij Pt heeft men Zaterdag eene fabriek van sche Fransche bankbriefjes ontdekt, in e< schoone villa, bewoond door eene jol vrouw uit België, die beweert markiezin zijn. De voornaamste vervalscheres is ij jaar oud en eene ware artiste. Deze en er andere vrouw, hare gezellin, benevens zoogezegde markiezin, zijn aangehouden be De policie heeft het materiaal in besli# bei genomen, alsook een pak valsche briefje 11 b; van 500 fr., gereed om uitgegeven te wot ni,e den. De identiteit der valschmuntera ie no{ *^e niet vastgesteld.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2