Nr 1 Bond der cath. Kringen cath. Vereenigingen. Roode krawatterij. Zondagrust. Stad Aalst. - Zwemkom Een enkel f (3 puntje zwart ge maakt dit alleen van 't vierkant onder en der Het Middenbureel der catholieke Kringen en Vereenigingen is Woens dag laatst bjjeen geweest onder voor zitterschap van M. Woeste. Men heeft er zich bezig gehouden met het gevolg dat dient gegeven te worden, aan de besluiten door den Bond aange nomen in z(jne laatste vergadering te Borchworm gehouden. Het Middenbureel heeft namelijk aan het Gouvernement den wensch overge maakt eene onderzoekscommissie te zien instellen gelast met de studie der vol gende punten a) de behoeften en klachten der lande lijke bevolking b) het uitleggen in breeden zin van de zending van het nieuw Ambt der Ambachten en Neringen op zulke wijze dat het ook den middenstand van Han del en Nijverheid bevatte evenals den kleinhandel en de kleinnijverheid, en dat het tezelfdertijd toepasselijk weze aan patroons en bedienden c) niet meer toe te laten dat op de lastenbriefjes van den Staat ook de pro vinciale en gemeentelijke opcentiemen gerekend worden d) verbetering van den toestand der onderwijzers der aanneembare scholen onder opzicht van jaarwedde en pen sioenen, alsook deze der catechismus lesgevers. Het Midden bureel heeft de heeren G. Francotte, Imperiali, V. Brifaut Vereist gelast met het doen van onderzoek over de schoolkwestie met last daarover verslag te geven in de vergadering der afgevaardigden in October aanstaande te houden. Het bureel heeft vervolgens den toe stand besproken voortspruitende uit de kiezingen van 24 Mei en verscheidene maatregelen genomen om de onge makken te weren welke hij kon aan bieden Het Middenbureel is eenparig om de eendracht onder de catholieke vlagaan te bevelen. het tegenwoordig zoo druk besproken vraag stuk der veeprijskampen en veekeuringen. Ongetwijfeld gaat men uit alle streken op de vergadering afkomen aanstaanden Maan dag. Dese is de dagorde x* Verslag over den toestand vsn den Belgischen Boerenbond en zijne werking in 1907, door Kan. Luytgaerens, algemeene schrijver a* Veeksuringen en veeprijskampen. Dient er verandering gebracht te worden aan het tegenwoordig in voege zijnde stel sel Bespreking ingeleid door Hoogleeraar Frateur. 30 Groententeelt. Voordracht door MDe Roover, Provincieraadsheer te Vilvoorden. Bespreking van dit vraagstuk. 40 Verscheidene. 50 Paarden schoonheid. Voordracht met lichtbeelden door Hoogleeraar Frateur. DITJES en DATJES. f NEEN, NEEN ze zijn tegen den Godsdienst niet, wat zouden ze wel ?!f... Het geusche orgaan «Journal de Gand» keurt het af dat er chriBtene menschen zijn die jaargetijden stichten tot lafenis hunner ziel en van dezen hunner ouders, broeders, zusters en familieleden. Dat zou niet mogen zijn daar het tot niets dient dan om de Priesters te laten leven want na de dood alles dood. Zoo, zoo de Priesters moeten de geuzen van alle kleur geweldig in den weg loopen en waren zij meester ze zouden hen verbie den Mis te lezen en de geloovigen beletten naar de kerk te gaan. Och, neen, ze zijn niet tegen den Gods dienst. Landbouwersbond van het Arrondissement Aalst. Op aanvraag van leden van den Arron- dissementsbond. verblijvende op de ge meenten Erembodegem en Vleckem, enz., heeft de Voorzitter, Baron Lode- wijk de Bethune. plaatsvervangend Volksvertegenwoordiger, een smeek schrift naar het Ministerie gezonden, ten einde de schade door de onwedera veroorzaakt, te helpen vergoeden. Het bestuur herinnert dat de belang hebbende zich ten allen tijde tot den Voorzitter van den Landbouwersbond mogen wenden alle zaterdagen van 10 tot 12 uren in het lokaal van den bond, Het Brutselsch Hof, Over dekte Markt, Aalst, zijn de bureelen open. De heer landbouwkundige is er sprekelyk voor eenieder. Eene land- bouwbibliotheek staat ten dienste der liefhebbers. Alle eerste en dorde zaterdagen der maand zal Senator Baron de Kerchove in de zelfde lokalen spre kelijk zgn. Belgische Boerenbond Het Verbond der Veebonden heeft voor de eerste maal eenen leergang voor stalop- zieners ingericht. Deze werd gehouden te Leuven in den Boerenbond van 18 tot 30 Mei. De Heeren Prof. Frateur, Smeyera, Reynaert en De Wachter hebben de lessen gegeven. Er werden maar 30 inschrijvingen aan vaard, omdat de praktische oefeningen door geen grooter getal met vrucht kunnen ge volgd worden. Negentien leerlingen hebben met stipte regelmatigheid de lessen bijge woond één is op het laatste oogenblik belet geweest. Onder de leerlingen was een boer die meer dan xoo hectaren bebouwt dat zijn mannen die vooruit willen Het welgelukken van dezen leergang laat voorzien dat de volgende leergang ook goed zal bijgewoond werden. Deze zal waar schijnlijk plaats hebben in de maand Sep tember, misschien wel te gelijker tijd met den vacantieleergang van den Boerenbond. In de maand September, van 14 tot x8 inbegrepen, zal de jaarlijksche vacantie leergang van den Boerenbond gehouden worden. De lessen zullen gegeven worden o. a. door de heeren Reynaert, Frateur, Luytgaerens, Gysen, Van Grunderbeek en Hermans. De jaarlijksche, algemeene vergadering van den Boerenbond heeft plaats te Leuven, in de groote zaal van den Bond, aanstaan den Maandag, an Sinzendag. Op de dagorde staat o. a. eene bespre king over de veekeuringen en veeprijskam pen met inleiding door Hoogl. Frateur. Er is geen enkele boer of hij stelt belang in WANNEER ik zie dat gij, om de maatschappelijke vraagstukken op telossen, den godsdienst niet ter hulp roept, maar integendeel hem verbant uit de school, uit het oudenmanhuis, uit het Hospitaal, uit de Godshuizen, uit den Disch, uit al de gestichten van het lijden en van de ellende, uit alles en overal, ik vraag mij af of gij wel op den weg zijt, die leidt naar de oplos sing van de zaak der werklieden. Neen, gij zijt er niet ziehier waarom van dien werkmanin uwe scholen voor taan zonder godsdienst, gevormd, zal de goddeloosheid eenen misnoegden maken, een opstandeling tegen de maatschappelijke orde, eenen mensch, die zonder macht zal staan tegenover het lijden en het ongeluk eenen mensch, die geene hoop meer heeft op een beter leven en daarom al zijne be ;eerten, al zijn genot zal beperken in dit leven en bijgevolg deze zal in alwie ge lukkiger is dan hij, in alwie meer begoed is, eenen vijand zien. Ziedaar de werkman, dien gij ons bereidt, de werkman der toe komst, de werkman van den maatachappe- lijken oorlog. Mgr Frhppbl, (in de FranBche Kamer, 1884). AARDAPPELEN BESPROEIEN. Sedert tien, vijftien jaar wordt in gar.sch de landbouwwereld voortdurend gewezen op het groot voordeel van het besproeien der aardappelen. De leerzuchtige pachters pasten gauw deze methode toe, ter bestrij ding der aardappelplaag en vaarden er wel bij. Velen bleven tot heden ten achter, in de meening dat sommige jaren geene plaag verschijnt, en derhalve dat het dan nutte loos werk en kosten zijn. Zelfs dan wanneer de plaag schijnbaar niet bestaat is het besproeien goed. Overigens is de aardappelsproeier niet enkel goed om de pataten te besproeien, doch men kan er ook paarden-, vee- en varkensstallen mee ontsmetten en het venijn van hagen en fruitboomen mee verdrijven. De schimmelziekten worden bestreden door den bordeleesschen pap. Voor rupsen en plantluizen gebruikt men eene oplossing van 500 tot 700 gram ijzersulfaat met para- fien in 50 liters water. Verstandige landbouwers bereiden van heden hunnen aardappelsproeier f BLOOTSHOOFDLOOPERS. Zulks is de naam van eenen te Luik ge- vormden kring. De leden van dezen kring verbinden zich nooit eenen hoed of eene klak te dragen. Er bestaan in Engeland dergelijke ver eenigingen welken honderden leden tellen, Deze kringen zouden, naar men zegt, ge sticht zijn ten gevolge van zekere genees kundige vaststellingen, waaruit blijken zou dat de kaalhoofdigheid grootendeels het gevolg zou zijn van het bestendig dragen van een hoofddeksel. Woensdag morgend wandelden verschil- lige leden van dezen kring in de stad, waar zij de nieuwsgierigheid verwekten der voorbijgangers. WAAR onze liberalen een hardnek kig stilzwijgen over bewaren is, namelijk de aanzienlijke verminderingen van be lastingen, door het catholiek gouvernement gestemd. Zoo heeft de catholieke Regeering de volgende accijnzen en belastingen afge schaft Accijns op den tabakkweek fr. 700,000 Belasting op de koffie 850,000 n op de verzekeringen 1000,000 op de werkmans woningen 1,500,000 Griffierechten 700,000 Vuurbaakrechten 1,300,000 Rechten op cacao, thee, enz. 400,000 op den wijn 170,000 Vermindering der registratie rechten 400,000 der spoorweg tarieven 3,500,000 en verder nog eene menigte andere rechten, onder andere op den suiker. En ondanks al die afschaffingen en ver minderingen, sluit het catholiek Ministerie 'de begrootingen met boni's en geeft het millioenen voor de ouderdomspensioenen, voor de vergelding der milicianen, voor de ondersteuning van landbouw, nijverheid, Een groen mirakel. Ja, men schen, een groen mirakel is hier te Aalst gebeurd. Ja, ja een mirakel, een waar mirakel, maar 't is een groenLuistert Zekere Siska bezit een portret van wijlen Priester Daena zij sprak het toe, en de oogen gin gen open op dit portret. Ziehier hoe Groene Pie het in 't Land van Aelst meedeelt Awé, Trien, Maandag morgend ik wenschte Pastoor Donsj geluk over de kiezing van zijnen broeder Petrus, en of ge mij nu gelooft of niet en gelooft, de oogen van Pastoor Donsj gingen - open op zijn portret... Ne zóodoót Ne drij dubbelen zóoóodt Hoe is het toch mogelijk zulke dommig heden uit te kramen Op 39 Mei 1898 schreef Groene Pie in 't Land van Aelst Er zijn nog altijd kalvers van menschen die niet willen onderzoeken of redenee- ren, die fanatiek voortgaan of hunne rede verdooven Waarlijk Groene Pie moet zijne lezers voor kalvers houden van die soort om hun zulke verregaande dommigheden op te vij zen 1 Triomfgebalk. Zondag 1. 1. hoorde men een triomfgebalk uit den libe ralen ezelsstal opgaan Groote triomf der volkspartijen, klonk het... Indien er eene partij geslagen, gewond, gehavend uit den laatsten kiesstrijd is te voorschijn gekomen,dan is het wel de libe rale partijOnbetwistbaar is de liberale kliek in ons Arrondissement merkelijk ach teruit gegaan. Nu, over de nederlaag van 't liberalism zijn de ernstige blauwe en roode organen 't accoord Luistert wat de liberale Etoile schrijft - Wat de liberale partij betreft, zij heeft zich geenszins over den uitsiag der kiezing te verheugen. Het ware onnoozel het zich te ontveinzen de dag van 34 Mei is geen goede dag geweest voor 't libe ralism. Het ondergaat gevoelige verliezen,onvol doende vergoed door de schitterende over winning in Limburg. Laat onB 't gebaar van den struisvogel niet nabootsen en erkennen dat, zoo de linkerzij in 't geheel een merkelijk voordeel behaalde, de libe rale linkerzij daarentegen eene neer laag leed. La Province, een liberaal blad van Ber gen, zegt over den uttslag der kicziisgen voor de liberale partij Wij hebben eene geweldige klopping gekregen. Niemand voorzag het. En aan welke redenen haar toe te schrijven Zij zijn talrijk, maar de hoofdzaak is het sluiten van het cartel. Vele liberalen blijven er vijandig aan. De dag van 24 Mei herinnert onze neer laag van over acht jaar. Wij hebbsn de 5000 stemmen verloren, die wij in 1904 hadden gewonnen. De meeste zijn naar de clerikalen overgegaan. Ziedaar een eemer koud water op 't libe raal triomfgebalk 1 Le Peuple, hoofdorgaan der socialisten, zegt over de kiezing Het is een onbetwistbare achteruitgang voor de liberalen, die zullen moeten op houden met van hunne beruchte ontwa king te zingen, waaruit zij te onzen nadeele te veel fierheid en voordeel heb ben willen trekken. Wij zullen ons niet, gelijk zij, laten dronken maken door de overwinning, daar wij, wat ons betreft, er enkel eene aanmoediging en eene vingerwijzing wil- len in vinden. Dat men zich niet bedriege, de kiezing ▼an 24 Mei is de zegepraal van het cartel niet... Zij die niet willen dansen lijk Fredje schuifelt zijn soepsoldaten en verraders en zij die naar de pijpen niet willen flikkeren van Groene Pie zijn flajekes mannen, strooimannen om in d'erwten te zetten, enz., enz. Ze zijn dus 't accoord 1 Groene krawutterlj. Wij hebben in ons nr van Zondag gewezen op ver8chilligevolk8fopperijen door Groene Pie en zijne accolieten in 't werk gelegd om het medelijden met hem te verwekken en zoo vele lichtgeloovige lieden te ver schalken. Wie kent de leugens niet van Groene Pie in zake van Congo, bij woord en schrift verspreid Nu, Groene Pie, is schaamteloos ge noeg om te durven beweren dat de feiten die wij hebben aangeklaagd fabels, dus leugens zijn I... Wij houden Btaan dat al wat wij meê- deelden de onbetwistbare waarheid is... Ja. alles zal onder eed bevestigd worden door geloofweerdige personen. Wij dagen Groene Pie uit te kunnen bewijzen dat wij aan de waarheid zijn te kort gebleven. Ten andere i'e nrl van Hit Land van Aelst van De Werkman de mani festen en vliegende bladjes zijn daar om te bewijzen hoe schandalig hij heeft gelogen niet alleen in de Congozaak maar in nog meer andere zaken en namelijk in de kwes tie van 't Vergunningsrecht. De christene Volkspartij is eene kra- watterij die haar beBtaan vindt in verdacht making, logentaal, beleediging, lastering en bedrog 1... Wraakgierigere kerel, grootere geldduivel als Pie Daens bestaat er niet. Daens was rijk en wilde nog rijker worden Wij leef den zoo gemakkelijk zoo rijkelijk.schreef hij op 30 Mei 1900. GELDIGHEIDSDUUR DER SPOORWEGKAARTEN. Dikwijls twijfelen reizigers over den geldigheidsduur der reiskaarten. Men weet dat al de terug- kaarten geldig zijn den 2®n dag van de afgifte tot middernacht op de gewone werk dagen. De heen- en terugkaart genomen den Zaterdag iB geldig tot den Maandag nacht de kaarten, genomen den Zondag, zijn gel dig tot den Dinsdag nacht. De kaarten genomen den Zaterdag voor Pabchen of Sinksen zijn geldig tot den Dinsdag nacht. De kaarten genamen op den in Paasch- dag of den i® Sinksendag zijn geldig tot den Woensdag nacht. De Zondagen, en den 2n Paasch- en 2n Sinksendag tellen in den geldigheidsduur der kaarten niet. Het 4' Toorieelcongres vai) België zal dees jaar te Kortrijk plaats hebben op i" en 2® Sinxendag. Aan de werkzaamheden van dit Congres zal de Koninklijke Rederijkkamer DE CATHARINISTEN deel nemen en ver tegenwoordigd zijn door MM. Valery D'Hondt en Felix De Looze, leden van het BeBtuur der Rederijkkamer. Heeft Erpe een groenen candidaat voor de Kamers, Meire, Meire wordt nu berucht met eenen blau wen candidaat voor de Provincie Het is M. Evarist de Ryck en niet Evarist de beer gelijk sommigen be wee- ren. Evarist is 'ne vent gelijk 'ne kerse- leer en die al tamelijk veel gereisd heeft. Hij heeft zelfs nog in Frankrijk gezeten doch hoe hij zooverre geraakt is, kan Ik niet zeggen al wat ik weet 't is dat hij ginder nog travaux werker geweest is, en nu is hij voor de tweede maal bieruitventer van brouwer Verbrug- gheD, te Erpe, een voordeel dat hij heeft op den groenen candidaat die nu voor Verbrugghen geen bieragent meer is. Doch is Evarist liberaal, toch spreekt hij schier bij ieder woord van God, zoowel in 't Fransch als in 't Vlaamsch, en de kiezers kunnen wel toezien voor Evarist te stemmen want hij zal bij honderd en bij duizend anders niet kontent zijn. Tot binnen 8 dagen Evaristgoei reis en de buis van achter. Fredje die weent en Fredje die lacht. Vooruit in zijn n' van Woensdag l.l. bestatigt dat de roodjes in ons Arron dissement: te Aalst 39, te Sottegem 137 en te Herzele 131 stemmen verloren hebben en Fredje weent er over. Integendeel zijn de roodjes te Ninove 111 en te GeerardBbergen 687 stemmen voor uitgegaan en Fredje lacht er om... Maar volgens getuigenis van Fredje in Recht en Vrijheid bekwam M. Rens, in 1904, 900 stammen van de socialisten... In 1904 bekwamen de roodjes te Geerards- bergen 764 stemmen en als men er de 900 stemmen van M. Rens bijvoegt, maakt dit 1664 stemmen en in 1908 bekwam gezel Huysman8 1451 stemmen. Van waar die aanwinst van 670 stemmen. Aardige voor uitgang I 1664 stemmen in X904 en 1451 in 1908 is min 213 stemmen. Maar kom, kom, wat mag de oorzaak zijn van 't verlies te Aalst, enz. en de aanwinst te Ninove Wel dat men te Aalst, enz. wat klaarder in 't spel der leeperikken ziet, dat men er meer en meer gewaar wordt, gelijk Medaerts het in de meeting op Mijlbeek tot gezel Huysmans zegde, dat zekere fijnaards er een handje van hebben om met de centen der gaaien schoon weder te schuifelen, bokjes te lazen en sigaren te rooken 't Zal altijd klaarder om klaarder worden, mannen 1 Ja, altijd klaarder om klaarder zal het worden om te bestatigen dat de millioenen die de leeperikken van overal uit den zak der gaaien kloppen ten profijte zijn van enkele gelukzoekers 1 Ziedaar. Fredje beweert dat een zeker getal socialisten voor de Groenen hebben ge stemd. Dit is schandalig 1 tiert hij. Zij die voor Daens stemden zijn mannen die hunne partij verloochenden, die hun vaandel wei gerden te redden, die de eer der partij en 't vaandel niet begrijpen... 't Zijn enkel soldaten voor de soep en 't vleesch, die deserteeren als er slag moet geleverd worden. Fredje heet ze ook verraders, 't Is bij de roode socialisten lijk bij de groene socialis ten. Vooruit van Dijnsdag drukt de volgende laffe beschuldiging Men bericht ons dat er een onderpas- n toor in eene gemeente rondom Aalst, een paar kinderen ZOU GEWEIGERD HEBBEN TE DOOPEN omdat hun vader verdacht wordt, gekozen te hebben voor de christene democraten. Die onderpastoor met naam en stuk noe men, Vooruit, anders hebben wij 't recht u te zeggen dat hij die u 't nieuwsje zondt, een lafaard is Luisterlijk Torenfeest bij de voltrekking van St. Jozefskerk, TE AALST, op Zondag 28 Juni 1908. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft bestuurder van St-Jorisgesticht te Gent benoemd den E. H. Nachtergaele, bestuurder van het gesticht van O. L. Vrouw van Deynsbeke te Sottegem. Van 's middags tot middernacht, cenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 7 Jüni 1908, M. Callebaut, Botermarkt, Maandag 8 Juni 1908, M. Bonner, Bis schopstraat. Stad Aalst.-Werkbeurs Vragen door de Patroons. Metsers (voor Frankrijk); schrijnwerkers smeders, (halve en volle gasten). Vragen der Werklieden, i stoker werklieden voor alle werk. Er wordt kenbaar gemaakt, dat van 8n Juni, de Zwemkom open is alle dagen der week, van zonsop tot zonsondergang. De toegang tot het zwemdok is kosteloos deB Zaterdags van 7 ure 's avonds en des Zondags van 6 ure 's morgens tot xx 1/2 ure 's voormiddags. Allerhande nieuws. Aalst en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt. 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatièn. AALST. Dijnsdag avond rond 9 uren is er ter herberg van de W® Van de Velde, nabij de reizigersstatie, twist ontstaan tus schen Jozef Foselle en Domien De Smet. Een gevaarlijke messteek aan 't voorhoofd werd door De Smet aan Foselle toegebracht. De agenten De Koninck en De Smedt al daar van dienst snelden toe, ontwapenden den messteker en voerden hem naar 't Salon Pierre. Proces verbaal werd opgesteld. De verBlagene Foselle werd, na verzorgd te zijn door M. Bauwens, geneesheer, naar zijne woning gevoerd. TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst ON WEDER. Gedurende het on- weder van Zaterdag 11, werden twee zware canadaboomen, gestaan wijk Osbroek, door den donder geslagen. Deze boomen hadden eene waarde van 200 fr. te samen. Donderdag 1.1. 4 Juni volgde de eene dondervlaag de andere. Tusschen 5 en 6 uren namiddag heerschte hier een vreese- lijk onweder. Rond 5 ure 30 m. knalde een donderslag dadelijk na den bliksem. Een dondersteen was zeker in de stad gevallen zegde men, en inderdaad ons Belfort was getroffen, de bliksem sloeg eenige scha liën af van den grooten toren en van den kleinen toren der Leopoldstraat, nabij de apotheek Meganck. Het donderscherm heeft dus niet gewerkt en zal dus waarschijnelijk moeten hersteld worden. Donderdag te middag tijdens een he vig onweder, hagelde het geweldig, te Ni nove. 't Waren hagelsteenen als duiven- eiers groot Er is groote Bchadeaan serren en glazen dakken. In gansch de omstreek is groote schade aan de veldvruchten. Te Pollaere is de hofstede van Alex. De Jonghe afgebrand. Te Aspelaere zijn twee woonhuizen de prooi der vlammen ge worden. In onze streek zijn vele boomen verdonderd en onder andere een te Erpe Meire, waar de verledene week 100 fr. was voor geboden. PlMatselijk l»ewi|»s. Indien er eene zaak is, die ons hier te Aalst meer dan eene andere belang inboe zemt, is het wel zeker een goed nieuws be treffende een onzer geburen. Er kan geen beter en nuttiger bewijs gegeven worden dan hetgeen waarvan de volgende rechtzin nige verklaring spreekt. M. G. Lebon, 8, Hoogevesten te Aalst, zegt ons Sedert meer dan drij jaren leed ik aan de nieren, ik kon er niet van slapen, ik had de slaap onrustig, zweetingen en stond altijd vermoeid op, aanhoudend leed ik aan zoo hevige bedwelmingen, dat ik eenen steun moest zoeken, mijn water was troebel niettegenstaande al de genomen middelen bekwam ik geenen uitslag, toen men mij aanried gebruik te maken van de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker. Zulks was mijne genezing, want na vier dagen was ik reeds goed verlicht en na tien waren de pijnen verdwenen en zulks tot mijne groote tevredenheid. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Verzekert U dat men U de Foster's Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke M® Lebon gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor Bel gië Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 2. ERPE. De genaamde Petrus Volckaert, boomsnoeier, wonende op het Halfbundel, is hier woensdag morgend droe vig aan zijn einde gekomen. Hij wa6 bezig met in Het Foot eenen boom te kan- deleeren toen hij plotseling met de afge kapte kruin naar beneden stuikte. De E. H. Onderpastoor in allerijl ter plaats gesneld, had nog nauwelijks den tijd den ongeluk kige de H Olie toe te dienen. Volgens sommigen is het ongeluk te wijten aan den den terugschok van den stam bij het vallen der kruin, anderen denken dat eene der sporen gefaald heeft, daar men bestatigde dat den riem gebroken was. Volckaert was de steun zijner oude moeder. T Q70rc f steekt wel deze waar- J-iCZiei 01 heid in uw hoofd, indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chist, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote fleach Te bekomen bij Od. Dbpratbrr die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Maandag avond kwam Gustaaf Wil dere met zijnen makker per velo van Ninove gereden door het onweder waren zij in een karrekot gevlucht, hunne rijwielen bui ten latende. Eensklaps werd een rijwiel door deu bliksem ten gronde geslingerd en was gansch verbrijzeld. Programma van ®t concert, 't welk door de fanfaar der Pupillenschool des legers, op Zondag 7 Juni 1908, om 11 en halfuren, ter Groote Markt, zal gegeven worden. Be stierder Liesenborgh8. 1. Allegro, militaire, Liesenborghs. 2. La Spéranza, fant. capr. Boscolli. 3. Souviens-toi 1 gavotte, Blangenois. 4. Fantaisie sur l'opéra, Donizetti. La Fille du Régim. arr. Kessels. 5. Souvenir de Gand, valse Van Loo. Programma van het Con- cci 1 welke zal gegeven worden door de Koninklijke Harmonie, op Donderdag 11 Juni 1908, om 20 1/2 uren, onder het bestuur van Mr R. Lenssens. Marche de Concert, F. Rousseau. Oberon, ouverture Weber. Ballet égyptien Lingini. Coppélia, fant. sur Top. L. Delibes. Sur la glacé, mazurka Muldermans. Ö123 §CHELM I Die schelm van lente heeft reeds van de zijne gemaakt inderdaad de menschen klagen over draainissen, hoofdpijnen, vermoeidheid en verschillige ongesteld hebben, die men gemakkelijk kar. vermijden met gebruik te maken van de purgeer-pil Walthéry, x frank. 1. Op reis rond de wereld. Een Amerikaansche millionnair waB te Antwer pen ontscheept en naar Brussel gereisd, om onze hoofdstad tot uitgangspunt te maken voor eene reis rond de wereld, die hij per rijwiel wilde ondernemen. Afgestapt zijnde in een klein hotel der Vooruitgangstraat, was men daar ongerunt geworden, omdat men hem in drie dagen niet gezien had. Ongerust geworden, ging de hotelhouder de zaak aan de policie vertellen, en deze deed opzoekingen, uic echter zonder gevolg bleven. Reeds begon de hotelhouder argwaan te koesteren voor zijne rekening, toen de Ame rikaan Maandag eensklaps binnen kwam in eenen toestand, om er meelijden mee te hebben. Hij scheen uit een langen slaap te ontwa ken, en zijne geesteshelderheid verloren te hebben herinnerde zich weinig of nieti van wat er sedert zijne afwezigheid gebeurd was, Eindelijk kon men toch eenige stukke: van zijn verhaal aaneenknoopen, namelijt dat een huurrijtuig hem gebracht had tol op de RogierplaatB, waar de koetsier hem vóór de Noordstatie had doen uitstappen. Dan eensklaps naar zijne zakken tastend bemerkte gij dat zijne portefeuille met 500c fr., een chekboekje, zijn chronometer me; ketting en een ring met grooten briljant, ter weerde van 3o,ooo fr. verdwenen waren, Toen kwam eensklaps zijn geheugen heel en gansch terug en bij den policiecommij- saris, waarheen men hem had gebracht kon hij nu de volgende verklaring afleggen: Zekeren avond op den boulevard kennil gemaakt hebbende met eenen Duitscher; die Engelsch sprak, had hij mei dezen vei scheidene koffiehuizen bezocht, om te: slotte rond 3 uren aan te landen in een huil waar champagne werd gedronken tot dt Amerikaan bij 't krieken van den dag i: slaap viel. Men onderzocht de zaak nu verder, mat de Amerikaan waB niet in staat, het signa lement van den Duitscher op te geven, za min als hij het huis kon aanwijzen, waart: in slaap was gevallen. Men meende het onderzoek op te geven, toen een agent op het denkbeeld kwam zich naar de bank te begeven, op welk het verdwenen chekboekje getrokken wal Daar vernam hij dat reeds drie coupure: ontvangen waren door eenen persoon, di: zegde, coiffeerder te zijn en te wonen in dt St-Laurijnsstraat. Dat was dus een eersie stap tot de oplos sing van het geheim. De coiffeerder werd ondervraagd en hij aarzelde niet, te bekennen dat hij die p» pieren ging ontvangen voor eene vrouw uil de buurt, waar de Amerikaan nu dadelijl naartoe werd gebracht. Hij herkende het huis, de waardin en dt jonge dames, met welke hij champagne hii gedronken en waar hij gedurende drie dagen opgehounen was geweest. De waardin, die nu ondervraagd werd ontkende alles, maar hare huisgei.oten ver klaarden dat zij het was, die den vreemde ling had uitgeplunderd. Een ander feit bewees hare plichtighei: nog meer een boodschapper had in zijl hotel een gouden neusnijper afgegeven, dit aan den Amerikaan toehoorde. Dit voor werp was gewikkeld in een bladje uit eet bloc notes, die bij huiszoeking in d« lessenaar der waardin was terug gevonden Nog andere dingen, die hare schuld ver zwaarden, werden omdekt, namelijk dat aan den zoogenaamdèn Duitscher, die werkelijkheid een Italiaan was, een garpon 400 fr. had gegeven, omdat hij haar zulks goeden kalant had bezorgd hij had zié gehaast dit geld op de spaarkas te plaatser In zijn bezit vond men ook eenige cheks ui het boekje van den Amerikaan. Hij deed bekentenissen en verklaarde di de waardin hem had gezegd, den Ameii kaan tijdens zijne bedwelming naar ht Terkamerenbosch te voeren en hem dar aan zijn lot over te laten, om zoo aan eeC aanranding op deri publieken weg te doö gelooven. Nu moeten nog de 500 fr.en de juweels terug gevonden worden. Een koetsier bfr weert dat de vrouw hem den ring met briljant heeft getoond. De policie heeft de vrouw eu haren hand' ianger aangehouden. Die Amerikaan zal zich hst begin va: zijne reis rond de wereld lang gedenken. Dinsdag avond had in de Zwevegem straat te Kortrijk, een bloedig drama plaati In het nummer 184 woont een jon meisje, Marie De Cock genaamd, die leef in gezelschap van eenen rondleurder. Hen drik Rademan, 46 jaar oud. Beiden kregs

De Denderbode | 1908 | | pagina 2