Socialistische vrijheid. EElX EN ANDER. vlak onder nummer I. Heeren Kiezers Stemt allen onder nr 1 Solemnele Octaaf gedurige Aanbidding. Luisterlijk Torenfeest Allerhande nieuws. Duitschland. S Catholieke Kie zers panachee ren niet Zij stemmen ALLEN voor de ware catholieke lijst in het zwart vierkantondernummer EEN en daar alleen. Alles is geen goud wat blinkt zegt het spreekwoord en het schijnt, bemerkt - Het Fondsendblad dat de zoo hoog geroemde vrijheid, gelijkheid en vooral de broederlykheid der socialisten enkel waterverf zyn, die by de minste regen vlaag veel van hunnen glans verliezen. De socialisten in Gent houden er, zoo als men weet een aantal syndikaten op na, met het doel de leden te verdedigen. De leden moeten echter inleggen, om de gebeurlijke kosten en uitgaven te kun nen dekken. Dat is nogal natuurlyk. Zoo bestaat er een syndikaat der hout bewerkers, waarvan gezel Lampens, nu Volksvertegenwoordiger gekozen, de voorzitter is. Naar gezegd wordt, zou men aan de kas der houtbewerkers geld ontleend hebben om propaganda te maken ten voordeele der candidatuur van den heer Lampens. Een lid van den Houtbewerkersbond, zekere Emiel Meire, heeft daartegen verzet aangeteekend, zeggende dat het geld van den Bond bestemd was voor een ander doel dan kiespropaganda. Dat viel niet in den smaak der kop stukken, er ontstond eene kyfparty en de schrijnwerker bekocht de vrypostig- heid, zijn gedacht te hebben gezegd, met verbanning. Hij werd buitengesloten evenals de eerste, beste Baudewyn. Doch Meire laat zich dat niet welge vallen hy spant een proces in tegen het syndikaat en vraagt de teruggave van zyn gestort geld 30 centiemen per week gedurende 15jaren, met de intresten: al te zamen 300 fr. Een soortgelyk proces, voor wille keurige uitsluiting is ingespannen ge weest door eenen dokwerker, die ook buitengezet was. De rechtbank heeft hem gelyk gege ven en hem schadevergoeding toege kend. De zaak is nu hangend voor het Hof van Beroep. Niet waar, beste lezer, die feiten too- nen ons klaar hoe het gaat in het socia listisch Paradijs Wee hun, die het wagen de besluiten van het half dozyn kopstukken te be knibbelen; al ware het met dubbel recht en reden Zuiver algemeen stemrecht voor provincie en gemeente. De socia listische groep van den gemeenteraad van Leuven had voorgesteld eenen wensch uit te drukken ten voordeele van het zuiver algemeen stemrecht voor provinoie en gemeente. En die wensch is gestemd geworden met drie stemmen deze der socialis ten, daar al de andere leden zich hebben onthouden. Opmerkelyk is de reden waarom de heer Golins, liberale burgemeester zich onthouden heeft, namelijk, omdat hy tegenstaander is van het stemrecht op 2ijarigeu ouderdom en partijganger van de tweede stem aan den huisvader op 35jarigen ouderdom. Het geneesmiddel der longtering. Wij hebben dezer dagen onder titel Een martelaar der wetenschap het geval aangehaald van den heer Frank XI. De gastheer Btelde den kunstenaar aan het gezelschap voor en wederkeerig. Toen Joris zich tegenover mevr. d'Aul- neux bevond, zeide hem deze met haren aangenaamsten lach Hetgeen me mijne leerlinge, mejuffer Gondis van Sange, over u verteld heeft, mijnheer, geeft mij een groot gedacht van uwen moed als mensch, van uw talent als kunstenaar. Moed talent dit zijn twee hoedanigheden, welke God slechts aan zijne bevoorrechten schenkt, en bij u heeft hij er de beschijdenheid nog bijgedaan... Derhalve ben ik gelukkig u hier te zien, en ik hoop lang en dikwijls dit geluk te sma ken. Mevrouw, antwoordde Joris lang zaam, en min of meer tusschen de tanden, ik ook ben verheugd u te ontmoeten... Ik dank u voor uwe woorden en zal ze niet vergeten. Men zette zich aan tafel. De schilder nam plaats neven Gondis recht voor hem zat de gezelschapsjuffer, die zich tusschen den baron en Frederik bevond. Gedurende het eetmaal, sprak Roel van de schilderijen die hij op de Muksbn gezien had, en Gondis riep uit O, mevr. d'Aulneux, ik heb vergeten u eene zaak mede te deelen, welke ons fel getroffen heeft bij ons aangenaam bezoek in 's heeren Zoetberg's woning in een zijner albums slaat een lief vrouwenportret dat Gij gaat verwonderd zijn... en misschien ben ik wel onbescheiden... (Wordt voortgezet.) Merritt, die zich door dokter Caroll, van New-York, de longtering liet aan zetten, om zich daarna te onderwerpen aan de behandeling van dezen arts, die beweerde een onfeilbaar geneesmiddel dezer wreede ziekte te hebben gevonden. Het schijnt evenwel dat M. Merritt, die met de kwaal in den hoogsten graad was behebt, reeds aan de beterhand is sedert hij zich aan de behandeling van dokter Carrol overlevert en vast over tuigd is te zullen genezen. Eene dame van Baltimore heeft zich aangeboden om, in dezelfde voorwaar den als de heer Merritt, de proef te onderstaan. Dr Carroll,die in het geval eene groo- te verantwoordelijkheid op zich laadt, ook tegenover het gerecht, verklaart zich ten volle overtuigd de longtering te kunnen genezen. Deze kwaal, verklaart hij, is slechts eene alkalinische ziekte, die by middel van zuurstoffen moet genezen worden. Verplichtend onderwijs. Het verplichtend onderwijs is het algemeen redmiddel, aanbevolen door de liberalen, tegen ontwetendheid, drank misbruik, armoede, enz. enz. In Frankrijk bestaat het verplichtend onderwijs, en daar is het goed, zeggen onze geuzen. Laat eens zien wat de Figaro schrijft, die geen catholiek blad is Frankrijk, zegt dat blad, verteert 171 millioen voor het lager onderwijs, en dat kolossaal cijfer groeit nog aan. Indien men ten minste mocht ver- hopen dat het getal ongeletterden alle dagen vermindere Niets in minder bewezen. Het getal lotelingen, die niet kun- nen lezen noch schrijven, was ia 1904 gedaald tot 10 duizend In 1907 is het weer geklommen tot o 14 duizend Hewel, liberalen, waar naartoe met dat blind peerd Wie stemt in het zwart vierkant ACHTER den naam van een candidaat, stemt voor dien candi daat alleen. Zoo stemmen GEENE echte, trouwe catholieken. De ware trouwe catholieken stemmen allen in het zwart vierkant De wolf nijpt de keel toe aan het schaap dat hij gestolen heeft, uit vrees dat zijn gebleet de aandacht van den herder zou opwekken. Zoo ook stopt de duivel den mond aan talrijke zondaars, uit vreeze dat zij de herders der zielen ter hulp zouden roe pen. St-Aügüstijn. Beroepshof van Gent. Het hof van beroep van Gent zal Zaterdag, 13 dezer, te middag, in plechtige algemeene openbare zitting vergaderen, om over te gaan tot het opmaken eener dubbele lijst van candidaten voor de plaats van voor zitter der rechtbank van eersten aanleg, opengevallen te Dendermonde. De bliksem. Van in de oudste tijden lag het in den mond van 't volk dat de vijgeboom, de moerbezieboom, de witte druivelaar, de perzik, de palm boom, de laurier en andere door den bliksem gespaard bleven. Thans gelooft men algemeen dat de beuk, de dennen boom, de linde, de berk eene slechte aantrekkingskracht bezitten voor den bliksem. M. Vanderlinden, assistent bij den weerkundigen dienst van Uk kei, heeft de statistiekon meegedeeld van het in slagen van den bliksem van 1884 tot 1906. Er deden zich 1351 gevallen voor, en zyn verdeeld volgens de sappen der getroffene boomenvolgens het seizoen, en volgens hunnen aardrijkskundigen stand. In België werden op 100 boomen, 55 populieren, 14 eiken, 7 olms, 7 dennen, 3.8beuken en2.7peereboomen getroffen. M. Vanderlinden zegt dat in België de verscbillige soorten van populieren, de eiken en de dennenboomen het meest den bliksem aantrekken. Tot heden heeft men niet kunnen vaststellen of sommige boomsappen gespaard bleven hot is immers deze essence die den elek- trieken stroom verwekt. Het soort van boomen dat in eene streek het meest wordt getroffen, is daarom niet altyd het meest verspreide, doch stellig zijn de hoogste boomen, in eene vlakte staande het menigvuldigst getroffen. Zondag zijn hier 3 lui pc. Aalsterscheblauwevoya- geurs in den Kijker van den Kebber terechtgekomen. De grootste dier blau we vogels was waarsch ijnlijk onder wege met een zijner pooten in de kevie blijven haperen, want hy mankte geweldig toen hij gelost wierd. Doch om duidelijk te spreken 't wa ren M. Gustaaf inet zyn stokken en kluppels, een zekere Van den Brande of uit den brande, wat genoeg aan zyn haar en baard te zien was en een 3e ongekende flierefluiter die hier de men- schen kwamen ooren aan naaien ter gelegenheid der provinciale kiezing. Zij hadden geweldig veel bijval want er waren diep in de 10 liberalen, waar onder Broos en zijn slipdragers en waar bij we, donder en bliksemEvarist van Meire, den kozijn van wylen advokaat Polka niet mogen vergeten. Verder zagen wy 5 of 6 groenen, die meenden dat Pie Zeeverlap er ook zou by zijn gelijk de blauwen het hun had den opgevijsd. M. Gustaaf vergat te spreken over Henegouw, Luik en Brabant, waar de lasten betalers meer dan het dubbel moe ten opbrengen als in onze provincie en waar de blauwen het geld laten rollen alsof het knikkers waren; doch hij be- kloeg de wielrijders die nergens zooveel voordeel genieten als in Oost-Vlaande- ren. Hoe de sukkelaar zich als de patroon der wielrijders wil doen doorgaan i3 niet te verklaren en 't is geen wonder dat zijne rede zoo kreupel ging als zynen persoon. 't Was wellicht daarvoor dat er een blauw-groene smid op de bres sprong om de eer te redden, doch de man bleef halverwege steken waarbij een dom per deed opmerken dat hij de naaste keer beter zijn les moest leeren, iets wat een algemeen gelach verwekte. M. Gustaaf en zyne gezellen lachten echter blauw, en vermits Broos zyne hertlap pen vergat uit te noodigen bij hem de soep te nemen ('t was juist noen) rolden zy hun matten en trokken naar huis, om 2 uren later, naar Meire denzelfden bijval gaan in te oogsten. Iets is zeker als de blauwe predikanten op alle hunne meetingen te zamen zooveel volk krijgen als de catholieke candidaten Zondag namiddag hier op het dorp hadden, dan zet ik geene roode duit voor de over winning der catholieken en M. Gustaaf zal zijne stokken en kluppels in den hoek mogen werpen om aan het hoofd der wielrijders naar Gent te rijden en zijnen zegepralenden intocht in den provincialen raad te doen Aandacht a. u. b. KIEZEN als een verstan- L ^dig, trouw, rechtzinnig, ge wetensvol, onwankelbaar catholiek, 't is zoo eenvou dig, zoo gemakkelijk als 't groot is Gemaakt een enkel puntje zwart, te weten het wit puntje in 't zwart vierkant onder nummer 1 Op die manier stemt ge voor HEEL de catholieke lijst. J. M. J. J. G. C. G. Z. J. C. van het Allerheiligste Sacrament des Altaars, in de Kerk der Arme Claren Coletienen. Donderdag 18 Juni, Feestdag en de volgende dagen der Octaaf, zal het Allerheiligste Sacrament ter aanbidding uitgesteld worden, om half 6 ure met de gewoonlijke Mis tot na het Lof, welk zal geschieden om 3 ure namiddag. Vrijdag 2K .Inui. Feestdag van het Heilig Hert van Jezus en Om half 6 ure de eerste Mis met uit stelling van het Allerheiligste Sacra ment tot na het Lof. Om 7 ure de tweede Mis. Om 3 ure het Lof met Te Dkom. bij de voltrekking van St. Jozefskerk, TE AALST, op Zondag 28 Juni 1908. AALST. Zondag avond tusschen 9 k 10 uren is een diefstal begaan ter hof stede van M. Permentier, landbouwer, Bergestraat, Aalst-Mijlbeek. De dief is bin nengedrongen langs den kelder. Het tralie werk voor 't keldergat werd weggerukt. Een koffer en eene kas werden met een breekijzer opengebroken en eene som van rond de 90 frank, de spaarcenten van den knecht Felix Camu, werd geroofd. Bij die som lagen ook een uurwerk en verschillige kleinoodenin goud en zilver die hij onaangeroerd liet. Waarschijnelijk zal de dief ze niet meêgenomen hebben uit vrees dat ze hem zouden kunnen verraden geld is rond en bolt. De dader onbekend. Ouf Op dit tijdstip des jaars is men lastig, stijf op zijn gemak niet 't is ter oorzake der slijmerige humeuren die zich gedurende den winter in 't organisme 8amengehoopt hebben 't is daarom dat, als men wil vrolijk, vlug en wel te pas zijn, men zich het lichaam moet zuiveren met de slijmverdrijvende Pil Walthéry. 1 frank. 2. Programma van liet don eer t welke zal gegeven worden door de Koninklijke Harmonie, op Donderdag n Juni 1908, om 20 1/2 uren, onder het bestuur van Mr R. Lenssens. Marche de Concert, F. Rousseau. Oberon, ouverture Weber. Ballet égyptien Lingini. Coppélia, fant. Bur Top. L. Delibes. Sur la glacé, mazurka Muldermans. De katoenfabrikanten van Gent heb ben in hun vergadering besloten, al de weverijen te Gent maar vijf dagen per week meer te laten werken. Reeds van Zaterdag is dit besluit op de groote weverij der Gras- fabriek toegepast. Zaterdag wilde Serafien, de zoon van den landbouwer Wilderoe, uit den Eek- hoek, te Laarne, eene pop in eenen hoogen kanadaboom plaatsen. (Men weet dat zulks gedaan wordt om met eenen jongeling te spotten die eene blauwe scheen heeft geloopen). Hij is uit den hoogen boom gevallen en werd den schedel gebroken. De ongelukkige werd door makkers naar huis gedragen Geneesheer en priester werden geroepen. De gekwetste is Zondag morgend, om 4 uren overleden. Serafien telde 21 jaar en was de oudste van verscheidene kinderen. De tweede zoon, die in Februari lootte, heeft er zich ingetrokken en moet met October binnengaan. Men oordeele over de droefheid der beproefde ouders 1 In eenen juweelenwinkel te Brussel kwam een vreemdeling eene gouden ketting van 195 fr. koopen. Hij betaalde met eene banknoot van 5o dollars. Ongelukkig zag de juwelier te laat dat het een verouderd stuk was, dagteekenend van 1864, het tijdschip van den afscheidingsoorlog van Noord- Amerika. De bestolene snelde naar het hotel, dat de kalant als verblijf had opge geven, doch zooals men wel kan denken, was hij er niet gekend. Zaterdag is te Brussel de automobiel van eenen dokter in brand geraakt, terwijl de chauffeur bezig was met het rijtuig ge reed te maken voor eene reis. De vergaar bak, die niet minder dan 80 liters naphté bevatte, was ontploft. Ondanks de pogingen der pompiers heeft men het ding geheel moeten laten afbranden. Donderdag ging te Scheut, niettegen staande het dreigend onweer een luchtbal op voor 't vijftigjarig jubelfeest van Sint- Aloisiusgesticht te Brussel. Weldra moes ten de luchtvaarders het opgeven en Trach ten te landen, maar ze kwamen boven de gracht van Woluwe terecht, waar de lucht vaarder Dumortier in viel goed zwemmer zijnde, kon deze zich gemakkelijk redden. Zijn gezel, M. Longfils, van Nijvel, greep zich in de koorden vast, doch de half gele digde luchtbal sloeg tegen eene brug en M. Longfils viel in 't water, dat daar 2 meters diep is niet kunnendq zwemmen, werd hij gered door M. Jan Craps, trambediende te Schaerbeek, die hem zien vallen had en, zonder een oogenblik te aarzelen, hem nasprong en behouden op den oever bracht. De koster van Humbeek, zag Vrijdag in de kerk, een deftig gekleedde vreemde ling, met eene decoratie in het knopsgat die met de grootste aandacht der wereld de schilderijen en andere kunstwerken der kerk scheen te bewonderen. De koster had niet veel vertrouwen in den bezoeker en hield hem in 't oog; maar, daar hij werk te verrichten had in de sacristij, moest hij hem ten Blotte wel alleen laten. Doch, eenige minuten later terugkeerend, zag hij den bezoeker bezig met de ex-voto's van den muur te haken en in zijne zakken te steken. De dief ging op den loop, met een pak, dat hij nog bij.zich had, maar de koster, ook niet lui gevallen, sprong op zijnen velo en was hem spoedig op de hielen. Reeds had de dief het pak in eenen vijver geworpen toen de koster hem vastgreep, hem tegen eenen boom plakte en geholpen door een paar toegesnelde boeren, den ge decoreerden heer onderzocht. Een aantal ex-votos werd nog in zijne zakken gevon den. Aan de policie geleverd, werd hij herkend voor eenen beenhouwersgast van Vilvoorde. Het pak dat hij in het water geworpen had, werd opgehaald en ook nog vol ex- votos gevonden. De dief iB in de gevangenis van St-Gillis opgesloten. Vrijdag werkten te Lauwe eenige werklieden aan deroterij vanM. Busschaert, Schoonekeerstraat, in het vlas van M. Cyriel De Clercq. Onder die werklieden bevonden zich Karei Defour, 42 jaar, vlasroter, en Kamiel Meurisse, 30 jaar. Enkele dagen geleden was Defour voor de rechtbank van Kortrijk moeten verschij nen. De vrouw van Kamiel Meurisse, zijnen gebuur, moest tegen hem getuigen, en Defour werd gestraft. Vandaar dat Defour kwaad was op de familie Meurisse en be sloten had zich op hen te wreken. Vrijdag morgend nu, om 8 ure, stond Meurisse gebukt over eenen bundel vlas, dat hij bezig was met effen te leggen, toen Defour, op hem sprong en hem twee schrik kelijke messteken toebracht, eene in den hals, en eene in de linkerbil. Na die verra derlijke messteken vluchtte de schurk weg. Meurisse was erg gekwetst in eenen bloedplas neergezonken, onder het slaken van eenen noodkreet. Zijne werkgezellen liepen achter den moordenaar, die na eenige minuten achtervolgd te zijn geweest, aan gehouden werd door Albert Cottignies, 25 jaar oud, die hem zijn mes ontrukte. De werklieden leidden den schurk naar het gemeentegevang, terwijl anderen de gendarmen van Reckem en de geneesheer Sameyn gingen roepen. De geneesheer verzorgde den gekwetste ter plaats en deed hem dan naar zijne woning overbrengen. De gendarmen stelden een onderzoek in. Defour werd onderhoord hij deed volledige bekentenissen en verklaarde uit wraak te hebben gehandeld. Het mes waarmede de misdaad gepleegd werd, is gekromd door het geweld der steken men denkt dat het gekromd is op het dijbeen. Zaterdag is het parket ter plaats geweest. Een zeventigjarige priester, vreenu' aan de stad, kwam Woensdag morgend, P'e door de rue de la Houssière te Bergen, o:vai zich naar de statie te hegeven wanneer h; ^e: eensklaps werd aangevallen door eentme. dronkaard, die den eerwaarden ouderli^1 een aantal vuistslagen in het gelaat to: me bracht. Op zijn hulpgeroep, kwamen ejver aantal voorbijgangers toegesneld, die dtwe' priester redden uit de handen van d;w0' woestaard. Deze werd aangehouden. HS®ai verklaarde Maurice Caron te heeten, 22 ja'®'1 oud te zijn en wonende te Bergen in 'en Zwaluwstraat. m0 Sedert verscheidene weken was i Ronse, in eene weverij het werk ges taai maar, daar de bestellingen van deze fabria" nu door anderen werden uitgevoerd, hebteeen de werk! ie van zes andere fabrieken r.u 0: het werk neergelegd. Men verwacht t^rtest vandaag of morgen eene algemeene stalc3*Ün in al de weverijen. stie Tusschen de meisjes, die te Enag*°! nabij Gembloers hare Eerste Commuc deden, was er een dat 1 meter 75 lang P en 97 kilos weegt. Dit kind is geboren aan 29 Juni 1897. aat Een hotelhouder te Rochefort, Sion-Calmu8, was aan de statie n Jemelle ejnige bloedverwanten gaan af: len, die aan een Eerste Communiedii deel kwamen nemen. a Aan den overweg van de spoorbar; te(: waar de bareelen niet gesloten wan kwam eensklaps eene locomotief, die ti Houyet eenen werkmanstrein moest gt halen, in volle snelheid aangereden, j: rev toen het rijtuig van M. Sion op de k jn was. vie Heel het rijtuig, met al wat er in her vloog omverre, links en rechts naaet Kn baan en M. Sion, zijn knecht, een heer g drie dames werden op den slag gedood. ten De paarden rolden verminkt de hel: had af. De knecht was onthoofd. De zere bed persoon, die mede in rijtuig zat, is doahaa lijk gekwetst. had Het parket van Dinant, dat dadelijk digi plaats kwam, heeft vernomen dat de starnad overste van Jemelle den bareelwachter: vrei van de komst der locomotief had verwittjeisc Dit laatste onder voorbehoud. ^ez' Stukken van het rijtuig en van de slacK?1 offers werden terug gevonden twee hocc meters verder, waar de machinist a zijne locomotief kon stoppen, daar °P uit hoofde van de sterke helling der bi |as' met groote snelheid reed. "'a' De dooden zijn de hotelhouder, de b der en de zu6ter zijner vrouw, een vri en eene vriendin, en ten slotte de koelt koetL De gekwetste, eene igjarige juffer,; (er)( misschien genezen. De echtgenooten Sion hadden vier i me(: deren. Het oudste moest met Sinkseaiv Eerste Communie doen. Qrg De schrikkelijke tijding werd vrouw trol gebracht, terwijl zij de feesttafel berei, ataj Het onweêr heeft Vrijdag avonègep Luxemburg gewoed, en heeft door bn Me: hagelslag en stortregen onberekeé var schade aangericht. digi Uren lang werd de lucht verlicht1061 den bliksem en hoorde men het gera van den donder. Te Odeige is een meisje, dat me' broerken onder eenen paraplue schuil voor den regen, dood gebliksemd, jongsken bleef ongedeerd. Het is een der zwaarste onweeren, 1 men ooit gehoord heeft de bewoners )®.ln dorpen zijn in verslagenheid. De 4ojarige Clement Lamba Lodelinsart poogde het hof te make: zijne 35jarige schoonzuster. Deze, die vijf kinderen heeft leefde scheiden van haren man. Zij weigerde Lambert's aanzoeken gehoor te geven. Toen hij Zondag in de straat de vrt 0! ontmoette, trok hij een revolver te d schijn en schoot haar drie kogels uil) I borst. |in De vrouw zakte bloedend in elkaar wijl de moordenaar zich door den I schoot en op den slag dood bleef. «L De toestand der vrouw is wanhopig.' Inbrekers drongen Zondag namii te Luik in het huis van den heer NysU genieur, wonende Marcelliskaai, dat nei: akte Ma d»g twee dienstmeiden bewaakt werd. Dezen gingen in den loop van den middag uit, en wanneer zij, rond 7 's avondB, terug huiswaarts keerden, fl zij dat het huis letterlijk geplunderd Al de kamers waren doorzocht schurken hadden alles medegenomen? j niet te heet of te zwaar was. het De koffre-fort waB enkel met eenen tfwo tel gesloten, zoodat de dieven hem ge: f"f kelijk konden openen en er de obligai 8 gemunt geld en talrijke juweelen uitne»^ Men verwacht de terugkomst vani^o, heer Nyst om het bedrag te kennen va:' diefstal die, naar men denkt, meer dallet 20,000 moet bedragen. uil Een vrouwelijk monster. Be rechtbank van Freiburg, in Saksen, be? delt op 't oogenblik de zaak van Ms retha Beier, het vrouwelijk monster haren verloofde, den ingenieur Pres vermoordde, om zijn fortuin meester te den en dan te kunnen trouwen met b|j uitverkorene. Voor 't oogenblik echter verschijn! nog niet voor dit feit, maar wel voor stal en vruchtafdrijving. Het tweede pn komt later. Men kan zich nauwelijks de verdoffen heid van dat meisje voorstellen. Op 14 Mei van verleden jaar, vond den ingenieur Pressler,van Chemnitz, dl in zijn bed. Hij was reeds eenigen lijdend en men dacht dat hij in een oog

De Denderbode | 1908 | | pagina 2