Triomfale Optocht. Stad Aelst.-Kermis 1908. Melrose aSLTTEI Leerzame bekentenissen. M. Guillot, fransch onderzoeksrechter, schrijft De misdaden, vooral onder het jong geslacht, zyn in Frankrijk aangegroeid van 8,000 tot 20,000, sedert men den godsdienst uit het openbaar onderwijs heeft verbannen. M. G. Gérauet-Richard, socialistisch volksvertegenwoordiger, schrijft in het blad Mkssxdor De radikalen hebben de christelijke leering aan kant gezet nu willen zy de menschen in den band houden door toedoen der gendarmen. Dat gelukt evenwol niet. s En dan zouden onze Belgische libera len het onzydig onderwijs invoeren het onderwijs zonder God Nog altijd zetten blauwen, roo- den en groenen hunnen veldtocht van leugentaal in de Congozaak voort. Ja altijd blijven ze de leugen ver spreiden dat, ondanks *t verbod in onze Grondwet geschreven, onze milicianen toch naar Congoland zullen gezonden worden waar zij onvermijdelijk zullen weggemaaid door een doodendklimaat of door onze zwarte broeders opgefret worden. Maar hier is, dunkt ons, remedie tegen. En inderdaad, dat men tot meer ver zekering in de coloniale wet schrijve dat het zal verboden zijn Belgische milicianen voor Congo aan te wer ven, zelfs bij middel van vrijwilli ge dienstneming zoolang zij niet gelot hebben, in geen onbepaald verlof zijn gezonden geworden, i. a. w. zoolang ze mei den troep niet hebben afgerekend. Zelfs zou men geene deserteurs van 't Belgische leger mogen aanvoerden. Voor 't overige begrijpen wij niet waarom Belgen, vrij Tan a^e militaire verplichting, geen dienst zouden mogen doen bij 't Gongoleger Ze mogen wel dienstnemen in 't Oost- Indische leger, naar Atchin trekken, om er de Hollandsche coloniën te gaan verdedigen... Ja dat mogen ze doen voor den vreemdeling, maar niet tot voordeel van eigen land en volk. Voor de liberalen gestemd. De uitslag der provinciale verkiezing in ons Canton bewijst ten duidelijkste dat de groene socialisten op 24 Mei in over- groote meerderheid voor de liberalo candidaten hebben gestemd. In de Senaatkiezing bekwamen de ca- tholieke candidaten 12.403 en de blauw- roode cartellisten 7,715 stemmen. In de Kamerkiezing bekwamen de candidaten van 't blauw-rood cartel nauwelijks 3535 stemmen. Van waar kwamen die 4180 stemmen door de liberalen candidaten meer be komen in de Senaatkiezing dan in de Kamerkiezing tenzij van de groenen Nu de uitslag der Provinciale kie zing bevestigt het op ontegensprekelijke wijze. Blauwen, groenen en rooden be kwamen te zamen 7924 stemmen 't zy 209 meer dan in de Senaatkiezing... Dus die zonderlinge mannen die be weren catholieker te zijn dan den meest overtuigden onder de catholieken, stemden voor de partij van de vganden der R. C. Kerk, van godverloochenaars, godsdiensthaters, bespotters der gods dienstige ceremoniën, papen- en non- nenvreters. Aardige christenen Een wenk. Onze confrater, de Gazet van Antwerpen deelde dezer dagen een schrijven meêover de oorza ken van 't verkiezen der liberalen in Limburg en op 't welk wij de aandacht onzer vrienden inroepen. - Reeds over verscheidene maanden, hebben wij de aandacht onzer Limburg- sche vrienden ingeroepen op de behen digheid waarmede de liberalen zich, in de Limburgsche dorpen, aan het hoofd stellen van allerhande maatschappijen, voornamelijk van muziekmaatschap pijen, vereenigingen van oud-soldaten en veloclubs. In den beginne is er na tuurlijk geen spraak van politiek de maatschappij is onzijdig en moet onzij dig blijvenindien die goede liberalen zich als bestuurleden of voorzitters la ten of doen kiezen, dan is het alleenlijk om de vriendschap in de gemeente te behouden en leve de eendracht Inderdaad in de officieele vergade ringen dier maatschappijen en clubs, welker leden ten minste voor de negen tienden overtuigde katholieken zgn, wordt er niet van politiek gesproken maar, buiten de vergaderingen, maken de liberale bestuurleden en voorzitters gebruik van den invloed welke zy ver kregen hebben, om de twijfelaars naar den linkschen kant over te halen en om, zelfs onder de goede catholieken, allerhande aantijgingen en zinspelingen rond te strooien, die stillekens aan veel kwaad veroorzaken. i Vrienden van Limburg, wy herha len het nog eens laat nooit een geus, om welke reden of onder welk voor wendsel het ook weze, invloed verwer ven in uwe vereenigingen houdt dat volkje er buiten, kost wat kost, zoo niet, zal het u berouwen. Indien gij er aan twijfelt, neemt dan eens inlichtin gen in sommige gemeenten, waar men zich aan een schitterenden uitslag ver wachte en waar, dank aan die behendi ge politiek, MM. Peten en Neven een verbazend getal stemmen bekomen heb- bon. Vrienden stelt in plaats van Limburg, Oost-Vlaanderen, Brabant en dat het overal en altijd onze leus weze Geu zen buiten Alleen zielen en alleen gehangen wor den W«t zure ei snoeien moe ten de winkelpolitiekers der Saskaai gesponnen hebben, toen zij den uitslag der provinciale kiezing vernamen... Gemiddeld 700 stemmekens !?!f Telt uw beetje 't Zou nu wat anders wezen dan in de kamerkiezing 1500, 2000 stemmen zouden er op de roode candidaten uitge bracht worden, zoo bofte men... En dan armzalig met 700 stemmekes voor de pin komen, wie zou er geene zure smoel spinnen In 4 bureolen maar 12, 13, 14 stem mekes en in bureel 19 op 851 geldige stemmen maar diep in de 2 en dit alleen dezen van de roode getuigen 't Is povertjes Maar weest ervan verzekerd, roode leeperikken, uwe aanhangers zullen in getal verminderen naar mate dat dezen die nu uwe gaaien zijn, zullen begrijpen dat de millioenen die de fijnaards van overal uit hunne zakken kloppen, ten profijte zijn van enkele gelukzoekers En hierin zyn de afgescheidene Gent- sche bruine socialisten met ons 't ac- coord zij ook zeggen dat de millioenen die de fijnaards uit do zakken der gaaien kloppen, slechts ten voordeele zyn van enkele gelukzoekers Wie in den kousenwinkel heeft ver bleven, weet van wanten Veldwacljtersbond van Oost-Vlaanderen. Wij kunnen onze lezers en vrienden niet genoeg aanwakkeren een bezoek te brengen aan de Tombola, ingericht door den Veldwachtersbond van Oost-Vlaan deren, wiens zetel gevestigd is in het Landbouwershuis Gouden Leeuw plaats, te Gent. Prachtige en nuttige prijzea zijn er tentoon gesteld en elkeen, die een bezoek aan de Tombola brengt, bekennen dat men zelden zoo iets te zien kreeg. Ziehier eeue nieuwe prijzenlijst ge schonken door het komiteit Porte-manteau porto essuie-mains rookservies porto-parapluie lavabo toestel met voet vogelmuit op voet petroolvuurétagère; schouwgarnituur; keuken-étagère; lavaboserviesétagère; valise; verlakte emmer en kan; verlakte soepketel; 4 verlakte keukenmarmieten; theemoor en koffiekan koffiemolen weegschaal; menagiopotten; dessertmes; lavaboservies. Koopt loten. Zy kosten slechts 10 centiemen en 't is voor een liefdadig werk. PYnp 'tSchyntdat de heer t Burgemeester bij den Goeverneur zoo zwart te boek staat Onze liberale kleppers bazuinen het overal roDd en dan is 't zeker waar. En de Burgemeester, om alles rechtuit te zeggen, heeft dat verdiend Immers, toen Broos Van Pamel hem vroeg om een kiosk op de Kat te mogen plaat sen ter gelegenheid van hun fameus festival, kreeg hij voor antwoord het festival te houden op de Dorpplaats ge lijk het in alle gemeenten de gewoonte is, en indien hij er aan hield het verhoog te stellen op de Kat hy daarvoor den heer Goeverneur moest kennen. Op het Dorp kon het niet zijn, want er zijn daar geen liberale herbergen en daarom wierd er in 't blauw lokaal een verzoek schrift naar Gent gestuurd. Er kwam eindelijk nu eens antwoord dat de vraag toegestaan wierd op voorwaarde den kiosk 3 m. 50 van 't middelpunt der kalsei te plaatsen. Op 3 m. 50 zaten ze met hun tonnen en planken in de gracht en daarom overtraden ze eenvou dig dat bevel van den Goeverneur en timmerden hun kot te midden der z(j- baan. nauwelijks 2 m. 50 van den be paalden afstand. Zoo is de zaak toege- gian en daaruit blijkt dus genoeg dat de oeverneur meer als reden heeft om op den Burgemeester verbitterd te zijn 't Schijnt dat de burgemeester ook de schuld is van de ton gist die 's nachts te voren uitgedronken is, waardoor ver scheidene protters hunnen m op den kiosk gebonden gelegd hebben en van de schandalige handelwijze dier goddelooze vreemde schavuiten, die toen zij van de festival terugkeerden, aan de Kapel van Meuleschette, spottend de litanie van O. L. V. baden Slad Aalst.-Werkbeurs Vragen door de Patroons. 4 smedersgaeten i loodgieteri kuiper (halve gast) i letterzetter (leerjongen) i meubelmaker (halve gast). Vragen der Werklieden. Daglooners fabriekwerkers. Aalst. Sint-Jozefsparochie. Luisterlijk Toren feest op Zondag 28 Juni 1908. Om 11 uren voormiddag, Plechtige Mis van dankbaarheid Missa Tota pul- chra - voor 3 gemengde stemmen van Priester Janssen, 40 uitvoerders. Om 4 uren namiddag, Solemneel Lof, ge zongen door het volk. Na het Lof, Wijding van het prachtig St-Jozefsbeeld Aanspraak door den Eerw. Pater Solvyns, Jesuit, in Sinte- Barbara's coilegie te Gent Uilvoering van een gelegenheidslied woorden van Eerw. H. Vlerick, muziek van M. Alf. Volckaert, door meer dan 400 uitvoer ders met begeleiding der Fanfaar Willen is Kunnen. Om 9 uren 's avonds, Algemeene verlich ting van Esplanade; Kerk en Toren, Concert door de Fanfaar der Patronage. Maandag 29 Juni, TREKKING DER TOMBOLA. Vlaamsche Kermis. Wederom mogen wij, nieuwe medewer king aankondigen voor onze Vlaamsche Kermis. De muziekmaatschappijen der volgende gemeenten hebben ons hun bezoek toege zegd Lede, Moorsel, Liedekerke, Dender leeuw, Esschene, Nieuwerkerken en Gijse- gem. Heil en welkom aan onze vrienden van den buiten Nog andere toetredingen zijn wij te verwachten. Portiuncula in Sint-Jozefskerk op Zondag 28 Juni. Een bijzondere Aflaat Toties quoties bij wijze van Portiuncula kan verdiend worden op den laatsten Zondag van deze maand, zijnde 28 Juni, in al de kerken en bidplaatsen waar de maand van het H. Hert door vastgestelde oefeningen plechtig gevierd wordt. Welnu, die plechtige viering, waardoor aan de kerken het" voorrecht van dien aflaat wordt vastgehecht, begrijpt noodzakelijk eene prediking, hetzij dagelijks, hetzij ten minste gedurende acht opeenvolgende dagen onder vorm van geestelijke oefe ningen. Opdat de geloovigen die buitengewone voorrechten zouden kunnen genieten, zal in de St-Jotefskerk gedurende acht opeen volgende dagen eene korte onderrichting over het H. Hart gedaan worden Zondag 21 Juni, om 4 uren namiddag, tusschen Vespers en Lof, en al de dagen der aan staande week, na 't Evangelie der H. Mis, die eiken morgend om 5 lj2 uren, met Uitstelling van 't Allerheiligste Sacrement, zal gelezen worden. Men verhoopt dat de geloovigen zeer talrijk deze geestelijke oefeningen zullen bijwonen Aalst. Arme Claren. J. M. J. J. C. C. G. Z. J. C Vrijdag 2S .Juni, Feestdag van het Heilig Hert van Jesus en gedurige Aanbidding. Om half 6 ure de eerste Mis met uit stelling van het Allerheiligste Sacra ment tot na het Lof. Om 7 ure de tweede Mis. Om 3 ure het Lof met Tb Dbum. Maandag werd door de catholieke Jonge Wacht een triomfale optocht ingericht te gelegenheid van onze schitterende zegepraal in de provinciale verkie zingen van daags te voren. Men vergaderde ter Groote Merkt om 7 uren en weldra stelde een talrijke stoet, muziek der cath. Jonge Wacht aan 't hoofd, gevolgd van onzen Bok en der Bokkenbanier van 1866 zich in beweging. Aan vrolijke gezan gen en triomfgejuich ontbrak liet niet oud en jong allen jubelden meè. 't Was wat anders dan die armzalige blauwe en groene betoogingen van 25 Mei 11. wanneer eene overwinning werd ge vierd door schaamtelooze volksfopperij, ellendige leugentaal en verachterlijk comediespel in de Congozaak ver kregen. Maandag avond waren het de catho lieke Aalstenaars uit al de standen onzer samenleving welko broederlijk zegepraal vierden... Rond 10 uren kwam men terug ter Groote Markt, doch vooraleer uit een te gaan, hield de heer Van Hecke, leeraar aan do Hoogeschool van Leuven, van in een der vensters van ons Landhuis, eene toespraak tot de samengepakte me nigte in de welko hij blauwen, rooden en groenen meesterlijk afzweepte als politieke volksbedriegers tot allezwen- delarijen, tot alles, zelfs tot de oneer lijkste daden, tot laster en leugentaal bekwaam om hunne tegenstrevers te bevechten. Spreker werd luidruchtig toegejuicht. Geen vijandige betoogingen werden bestatigd gedurende de optocht inte gendeel overal betoon van deelneming in de algemeene vreugde. Nogthans een feit kwam ons ter oore. Terwyl de fan faar van den Brusselschen Steenweg voor 't lokaal Café du Pavilion een laatste muziekstuk uitvoerde kwam er van den kant van 't lokaal Au Commerce een ledig pintglas gevlogen nevens 't hoofd van den bombardonspelcr en ten gronde in stukken viel. De scherven zijn door de Policie opgenomen en worden ten Bureele van policie bewaard. Wy beschuldigen niemand wy ver halen slechts wat een geloofbaar oogge tuigen heeft verzekerd. De Jaarlijksche Markt- en Ten toonstelling van Paarden en Veulens van het zwaar In- landsch Trekras voor gansch het Land, welke zul len plaats hebben op Kermis-avond, Zaterdag 4 Juli aan staande, ten 8 uren 's voormiddags op het Esplanadeplein, nabij de Statie van den ijzerenweg, beloven dees jaar wel te geluk ken. Menigvuldige inschrijvingen zijn reeds toegekomen en alles doet voorzien dat het getal ten toon en te koopgestelde paarden en veulens verdubbeld zal wezen tegen dit van verleden jaar. Gelukkige invoering. De liefhebbers kunnen hiernevens de veulens, de voort- teelers zien, en eene Commissie is ter hunner beschikking om de afstamming te waarborgen. Kostelooze inschrijving in het Belgisch Paardenstamboek. PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogw. den Bisschop heeft benoemd: Onderpastoor te Melsele, den E. H. Lehoucq, onderpastoor te Watervliet te Watervliet, den E. H. D'Haenens, J., priester in het Seminarie te Moerbeke- Geeraardsbergen, den E. H. Jacobs, J., prieBter in het Seminarie te Moorsel, den E. H. Reyns, onderpastoor te Velsique Coadjutor te Petegem-Audenaarde, den E. H. De Caluwe, C priester in het Se- Allerhande nieuws. Aalst en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatiën. AALST.De kleine Van Belle, doch tertje van Jan, werkman, wonende Groen straat, huizen Leveau, was met andere kinders, op 't Vaartplein, aan 't doen voortloopen van een der moortelwagentjes van den ondernemer der werken aan den spoorweg. Ongelukkiglijk werd de kleine Van Belle overreden en nog al ernstig verwond. Doctor Mertens diende haarde eerste zorgen toe. SMS* TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, 1 te verkrijgen bij 0. Takymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Programma van liet don eer t welke zal gegeven worden door de Koninklijke Harmonie, op Donderdag 25 Juni 1908, om 20 1/2 uren, onder het bestuur van Mr R. Lenssens. 1. Marche Russe Coqterre. 2. Le Barbier de Séville.ouv. Rossini. 3. Samson et Dalila, fant. s/ l'op. sol. MM. D'Hondt D'Haens S' Saëns. 4. Fantaisie Ballet L.Montagne 5. Czardas Grossman. Gansch Aalst zal ei- dank baar voor zijn. Kunnen wij anders dan dankbaar zijn voor verklaringen zooals de velgende, door een onzer huur lieden gedaan, want voor velen van ons hier te Aalst is het van zeer groot belang. Mr J. Peereboom, 31, St-Camielstraat te Aalst, zegt ons Sedert eene maand lang leed ik aan de nieren, de pijnen waren zoo hevig, dat ik er 's nachts niet kon van sla pen, ook stond ik 's morgens gansch afge mat en overmoeid op, ik had zweetingen, soms waren de pijnen zoo scherp, dat ik alle werk moest staken, hetgeen mij ont moedigde, ik was zooveel te meer mismoe dig, daar al de middelen zonder uitslag bleven en ik nam mijne toevlucht tot de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker. Ik dierf al het goeds dat men er van zeide niet gelooven; maar de pillen be vielen mij zeer wel, want na eenige dagen heb ik stillekens aan mijne pijnen voelen verdwijnen, na acht dagen was ik eindelijk genezen en teenemaal op mijn gemak. Ik verklaar het bovenstaande waar cn veroor loof u het kenbaar te maken. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is ze zijn éénig in hunne soort laat U bijzonder geen namaaksel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen.Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3,50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per Post met het bedrag der som te zenden aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apo theek Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 5. EïADE-SEIZOIïiV Huis MERCHIE-PEDE, 54, Huidevetterstraat, Brussel. Maandag 29 Juni en volgende dagen, Groote Tekoopstelling en Likwida- tie der Zomerartikelen Hemden, Cols, Cravatten, Witgoed, Confectie, Weefsels, Katoen en andere, Gordijnen enz. Buitengewone occasies. 76133. De hofstede van M. De Winne te Okegem is door den brand vernield met alles wat de gebouwen bevatten. Er bestaat verzekering. NINOVE. Kind in het water. Het vijfjarig dochtertje van schipper Hellebosch, van Antwerpen, viel Maandag namiddag spelend over boord in den Den der. Op het hulpgeroep kwam de schippers knecht, Julien De Smet van Winkel-St- Kruis, toegesneld, sprong gansch gekleed in het water en gelukte, na tweemaal ge duikeld te hebben, erin het kind te grijpen en behouden aan wal te brengen, waar het meisje verzorgd werd. Gij bemint. Ouders gij bemint uwe kinders en verlangt ze vrolijk en wel te pas, ehwel, doet hen van tijd tot tijd purgeeren met 1 of 2 Pillen Walthéry en dank hier aan zult gij hen en ook aan u zeer slechte oogenblikken sparen. Te Meerbeke heeft de bliksem de woning van Petrus Timmermans, op de Brusselbaan, in brand gestoken. De pom piers hadden veel moeite om het kleinste kind te redden. 6 andere kinderen waren op tijd kunnen vluchten. OULTRE. Zondag nacht is de woning afgebrand van de We van smid Lambrecht, in leven een der leiders van het Daensism. Liberale en socialistische bladen beweren dat men hier voor een brandstich ting staat uit politieke wraak. Erge vermoedens, zegt Vooruit, wegen op twee personen die aan hun proefstuk niet zijn. Dus zou er hier eenvoudig spraak zijn van gekende misdadigers die aan hun proefstuk niet zijn en geenszins van poli tieke wraak. En zouden die vermoedelijke brandstichters soms tot de roode of de groene kliek niet behooren Woensdag morgend, rond 4 uren, is een geweldige brand uitgeborsten in de mouterij der heeren gebroeders Van Ou- denhove, gelegen in het midden der Sta tiestraat, te Sottegem. Het gebouw, meer dan 500 vierkante meters groot, stond weldra in vuur en vlam. Om 5 uren storte de groote muur van het gebouw, gelegen langs den kant der Nieuwstraat in, en vernielde de aanpalende stallingen, Om zes uren was er nog groot gevaar voor de aanpalende woningen, waaraan veel schade is toegebracht. In het gebouw lagen er 500,000 kilo koopwaren welke vernield werden. Eene ware paniek maakte zich meester van de inwoners, op dit zoo vroege uur zij trachtten te redden wat gered kon wor den. Gelukkiglijk, zijn er geene persoonlijke ongelukken te betreuren. Op zeker oogenblik werd de hulp der pompiers van Gent ingeroepen, doch later afgezegd. Nadere bijzonderheden. De brand was woensdag ontstaan te 4 uren, en het ge bouw, meer dan 500 vierkante meters groot, 6tond weldra in vlam. Om 5 uren storte het gebouw, gelegen langB den kant der Nieuwstraat, in, en vernielde een aantal aanpalende stallingen. Om 6 uren was er nog groot gevaar voor de aanpalende woningen, waaraan veel schade is toegebracht. In het gebouw lagen er 500,000 kilos koopwaren. Eene ware paniek maakte zich meester van de inwoners, die trachtten te redden wat gered kon worden. 't Was bakker Van den Noordgaete, die eerst het vuur bemerkt heeft en M. Odilon Van Oudenhove verwittigde.. Toen zij aan de poort kwamen stond gansch het gebouw in vuur en vlam. Zij zijn er nog in gelukt, een vat benzine weg te rollen en hebben aldus eene ont ploffing kunnen vermijden. Rond 5 uren begonnen de kroonlijsten der vijf aanpalende huizen te branden. Het was een droevig tooneel. Huilende en schreeuwende vluchtten de bewoners, ge holpen door de toegesnelde nieuwsgierigen, met hunnen huisraad. Om 4 uren en half had men de hulp der pompiers van Gent ingeroepen. Gelukkig- lijk, dank aan het moedig pompierskorps der plaats, kon men een uur later vaststel len dat het vuur beperkt was. De Gente naars, die reeds een trein hadden doen gereed maken, werden afgezegd. Een invallende puntgevel heeft de stal lingen van M. Burggraeve, in brand gesto ken. Dit vuur kon seffens gebluscht worden door de geburen. Ondernemer Ketsman, zijn zoon en Victor Van Herzele. hebben met levensge vaar de boeken gered. Om 9 uren waren de gebouwen ingestort.. Poutrels, 25 centimeters dik, liggen ge wrongen als slangen. Het parket is ter plaats geweest. Men denkt dat de brand gesticht werd door den bliksem, maar het is toch niet zeker. De schade wordt gerekend op 200,000 fr. De dochter van de We Van Putte, in de keuken zijnde, werd door een instorten den muur gekwetst. Des namiddags om 4 uren was het vuur nog niet uitgedoofd. T 070PCsteekt wel deze waar- I J hei(J in uw hoofd indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Te Grimbergen, bij Brussel, werd eene vrouw in eene gracht gevonden, zij was gebonden en had na eenige verzorging her bewustzijn terug gekregen' maar de spraak kreeg zij niet terug. Zij beweerde door teekens het slachtoffer van eene aanranding te zijn geweest en kon bij middel van een alphabet, dat men in eene school ging halen, haren naam aan duiden Agatha Verhelst. Op dezelfde manier beweerde zij, naar Assche te zijn geweest bij eenen meubel maker harer kennis. Karei geheeten, wiens zuster Katrien heet. Maandag kreeg zij de spraak terag en bevestigde toen wat zij eerst door teekens had te kennen gegeven. De geneesheeren die haar onderzochten vonden niet de minste kneuzing noch spoor van de mishandeling op haar. En wat meer is, haar naam, noch die van den meubel maker of zijn zuster zijn te Assche gekend. Nu vernam men dat te Neder-Over- Humbeek over twee maanden eene vrouw die beweerde van Vilvoorde te zijn, daar in dezelfde omstandigheden werd gevonden. Men reed toen met haar naar Vilvoorde, maar daar gekomen, ging zij op den loop. Nu zijn dje veldwachters en de zoon van den secretaris van Neder-Over-Heembeek naar het gasthuis van Grimbergen gekomen en hebben de vrouw herkend als dezelfde, die beweerde van Vilvoorde te zijn. Dit loochent zij en zegt herkomstig te zijn van Mechelen, maar over acht dagen ontsnapt te zijn uit het zinneloozengesticht van Gheel. Deze beweering is, na inlichtingen ook al onwaar bevonden. Wat mag dit wel voor een geheim zijn Een slimme dief heeft te Brussel het Grand Hótel op aardige wijze beet gehad. De caissières van het huis hebben de gewoonte hare kistjes, bevattende de ont vangsten van den dag, bij den boekhouder te brengen, en zij laten die 's anderdaags door eenen bureeljungen weer terug afhalen. Nu Dijnsdag morgend kwam bij den boek houder een jongen met een witten voor schoot, om het kistje van Mej. V. vragen. De boekhouder koesterde geen argwaan en gaf het maar een half uur later liet Mej. V. zelf haar kistje vragen, en toen werd de boekhouder gewaar dat hij bestolen was. De jongen met den voorschoot was een valsche bediende, die met het kistje, dat omtrent 2000 fr. bevatte, de plaats was gepoetst. HEEST GEZOCHTE KAAR HERSTELLER herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, ver wijdert het ichin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. Verkocht door Coifl. en Pari. HosM- Dépót 26, r. Éüenno-Mirctl, Parijs, D flesch fr, 2,5o, te verkrijgen bij M, Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat. te Aalst. Vrouw D,, uil den Lizeroenengtng, te Brussel, was het beu, langer door haren man mishandeld en geslagen te worden. De echtgenooten scheidden van een doch de man, die alle dagen dronken was, zocht steeds de vrouw te ontmoeten en dan klopte hij er opnieuw op los. Dijnsdag ontmoetten de echtgenooten elkaar weer en toen D. andermaal zijne vrouw aanviel, verweerde zij zich met een mes. zoodanig dat zij hem eenen steek toebracht, die zijne onmiddelijke overbren ging naar 't gasthuis noodzakelijk maakte. Denkelijk zal de gekwetste zijne wonde niet overleven. Ziehier wat een bhrl van Brussel meldt over dit ongelukkig huisgezin De echtgenooten De Greef hadden twee zonen, een 16 en een 18 jaar oud, die in woonden bij de moeder, welke zooals zij, werkten van den morgend tot den avond, terwijl de vader lui was, een dronkaard die aanhoudend twist zocht. De oudste zoon krijgt soms de vallende ziekte. Dit begon op zesjarigen leeftijd toen hij reeds meermaals zijne moeder zag mis handelen door zijn vader. Den dood des avonds vernemende, snelde de jongeling naar 't politiecommissariaat der 2* divisie, waar zijne moeder zat te weenen. Hij slaakte een heeschen kreet en viel neer, in eene vreeselijke crisis van vallende ziekte. Na een uur vruchtelooze verpleging, moest de politie den ongelukkige overdra gen naar het gasthuis, waar de vader ge storven was. De kunstschilder Felix E., te St- Joost-ten-Noode, ondervond Dinsdag avond, bij zijne thuiskomst, eene onaangename verrassing In zijne salon komende, zag hij dat drie groote schilderijen uit de lijsten waren gesneden en meegenomen door kwaaddoeners, die tot nu toe ongekend zijn en wellicht ongekend zullen blijven. De dieven waren in den hof gekomen, langs eenen bouw nevens de woning van den schilder, en toen hebben zij het slot der achterdeur verwrongen. De beschrijving der gestolen schilderijen is rondgezonden. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blozend,jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en verblindend schoone tint. Dit alles bewerkt de echte Stokpaardjes-Leliennjelk-Zeep van Bergmann dfc O., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Onbekende schurken zijn te Moer- beke-Waes, ingebroken bij twee zeventig jarige grijsaards, de gebroeders De Bock, in de wijk Ruiter. Na beiden erg mishan deld te hebben, zoodat een der grijsaards drie ribben ingestampt zijn, zijn de dieven vertrokken, verschillige duizenden franks medenemende. Een onderzoek is ingesteld. Sinds eenigen tijd stelde men vast dat er, in het hoofdbureel der posterijen te Antwerpen, gechargeerde brieven verdwe nen. Vermoedens vielen op eenen der brief dragers en deze vermoedens schenen be vestigd door de volgende feiten i Een Antwerpenaar ontving Dijnsdag een telegram uit Brussel, hem het zenden van een aanbevolen brief aankondigend welke eene tamelijk groote som bevatte. Hij begaf zich naar hel postbureel waar men hem antwoordde dat die brief niet was aangekomen. Eene huiszoeking werd gedaan bij den verdachten briefdrager, doch deze had geen gevolg Nochtans moest de briefdrager zijn dienst laten staan. Woensdag middag nochtans werd de brief gevonden in de bus naast het bureel. De briefdrager kon zijnen dienst hernemen. Zaterdag, rond 1 uur namiddag, speel den te Rumbeke bij Kortrijk de 4 kinderen der echtgenooten Degryze in een strooien hutje. De kleinen, waarvan het oudste 7 1/2 jaar en het jongste 3 jaar oud waren, hadden stekskes gevonden en vermaakten zich met deze aan te steken. Opeens bemerkte Benonie Rabaais, die met zijnen knecht aldaar voorbijkwam,dat vlammen opsloegen uit het hutje. Haastig spoedden beide per sonen zich ter plaats en deden al wat zij konden om het vuur, dat reeds het geheele gebouwke had aangetast, uit te dooven. Twee der kinderen konden uit de vlam men worden gered maar hadden toch reeds brandwonden bekomen twee anderen, Jeroom en Henri Degryze, 4 en 3 jaar oud, waren echter deerlijk verbrand toen zij te voorschijn werden gehaald. Den kleine Henri stierf oogenblikkelijk. Jeroom werd in erbarmelijken toestand naar het hospitaal van Rumbeke overgebracht en is er Zondag morgend, om 6 ure, overleden.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2