Stad Aelst.-Kermis 1908. Luisterlijk Torenfeest gedurige Aanbidding. Allerhande nieuws. Een ernstig Kamerheer. Men bevestigt uit Namen De hoofdopsteller van l'Ami de l'Ordre, M. Delvaux ging Zaterdag avond meeting houden naar Auvelais. Bij toeval viel hij, op den trein, bij redder Buyl, die voor kiespro- pagauda ging naar Fosses. In de statie van Moustier, stapten af, uit een ander rijtuig, gezel Furnémont en Roisin, een candidaat der kiezing. Furnémont, gezellige broeder, kwam vriend Buyl groeten al roepende Weg met het papenras, A bas la calotte Waar gaat gij naartoe, kameraden Naar Ham-op-Samber. En ik naar Tamines en naar Fos ses. waar ik zal blijven voor het feest van morgen Dat feest van morgen in Buyls ge dacht, was de zegepraal van het cartel 't Was nog verre van lachen, te vroeg mossels geroepen... Het was niet uit. De trein reed voortmen had geroe pen a k bas la calotte Al met eens eene kinderstem uit den wagen met zijgang riep vive la calotte en wat later nog eens en dan nog een derde maal. Het waren jongens, die dit riepen, studentjes vau min dan 13 jaar en die zeker wilden antwoorden op de vroolijke geschiedenis van Furnémont en G'% te Moustier. Buyl evenwel kwam kleek, groen, al de kleuren van den regenboog... hij kookte en spookte. Al met eens snakte hij zijnen wandelstok en grommelde Ah, 'k zal het hun eens leeren. en hij vliegt in den zijgang, trekt met ge weld de deur van het rijtuig open van de jonge losbollen en springt naar hen toe. Met denzelfden adem loopt M. Delvaux er achter, klopt hem op den schouder en zegt hem vastberaden gij zult die jongens gerust laten, zij hebben even wel het recht te roepen «vive la calotte», als deze, die daar juist te Moustier rie pen t k bas la calotte Gij zult er niet aankomen. Gy hadt Buyl moeten zien staan kij ken 1 Weet gij met wien gij te doen hebt 1 Met iemand, die niet beschaamd is kinders te bedreigen. Mynheer, roept Buyl nog luider, weet gij wie ik ben Ik ben... een Kamerlid En ik, mijnheer, ik ben alleenlijk een eerlijk menschdit is my voldoende. En Buyl. Ik ben Kamerlid. Ik heb het recht te doen wat ik wil. Men mag niet roepen vive la calotte als ik in den trein ben En zooals M. Delvaux dien hoogmo- genden Kamerheer uitloee. liep deze naar de noodbel al tierende Ik zal den trein doen stilhouden. Ik zaldegarderoepen, den statie-overste, u doen aanhouden. M. Delvaux, zeer kalm, maar zyno breede schouders op hun vierkante trek kende, antwoordde hem zeer gezapig. Ga de garde halen, en de statie overste en zelfs den minister, dat kan my weinig schillen, maar ik, ik verbied u kinders aan te gaan De trein stond stil op dat oogenblik, in de statie van Auvelais. M. Delvaux moest er afstappen de schooljongens ook. De beroemde Kamerheer bleef alleen te razen. En 's avonds, in do mee tingen die hy gaf te Sarthe en te Auve lais vertelde M. Delvaux het heldenfeit van den moedigen redder van Veurne- Ambacht. Leve BuylPodorie anders mag men nooit eens lachen Het Coza-poeder. De naamlooze bandiet, die, onder den naam van Coza- Institute, den treurigen toestand uitbaat van tallooze vrouwen, slachtoffers der drinkgewoonte hunner echtgeuooten of zonen, is een oude bekende der Duitsche rechtbanken.Hij is te Londen gevestigd, er gebruik makende van de rekbare wetgeving, die hem toelaat in Engeland zynen schurkenstiel uit te oefenen, zon der de rechtbanken hem rekening vra gen. Professor Hercod, bestuurder van het Secretariaat der Zwitsersche alcoolbe- strijders te Lausanne, die op zich ge nomen had zijne streken te ontmaskeren, werd laatst door hem bedreigd met een proces voor eerroof. Maar alhoewel de ieverige Secretaris voortgaat met het publiek te verwittigen, en het verbod verkregen heeft, in verschillende kan tons van Zwitserland, het Coza-poeder te verkoopen of reklaam te maken ten voordeele dier stof, heeft de bedrieger hem toch niet durven vervolgen. Coza-Institute, gelijk onze lezers we ten,belooft genezing van de dronkaards, door het innemen van een poeder,waar van de uitwerksels ntjl zyn, en dat de naamlooze belanghebbende zeer duur verkoopt aan zyne bedrogenen. Het ware eens aardig hem in zyne werkkamer de sommen te zien ophoo- pen, welke hy met zijne leugens de slachtoffers afperst, en hem te zien schaterlachen over dezer lichtgeloovig- heid. Zijne bewondering voor de landen, waar de wet de vrijheid beschermt der openbare vergifligers door alcool. en die hunner medeplichtige leugenaars aftruggelaars, moet wel grenzeloos we zen. Het verwondert ons te zien dat, on danks herhaalde verwittigingen, ver scheidene dagbladen nog voortgaan opgeblazen aankondigingen op te nemen van Coza-Institute, en aldus de hand leenen aan eene uitbating, die des te misdadiger is, daar zy arme vrouwen betreft, die reeds zoo ongelukkig zijn door de drinkgewoonte en de verkwis tingen van hen, die den steun van het huisgezin moeten wezen. J. Keelhoff. De Jaar lij ksche Markt-en Ten toonstelling van Paarden en Veulens van het zwaar In- landsch Trekras voor gansch het Land, welke zul len plaats hebben op Kennis-avond, Zaterdag 4 Juli aan staande, ten 8 uren 's voormiddags op het Esplanadeplein, nabij de Statie van den ijzerenweg, beloven dees jaar wel te geluk ken. Menigvuldige inschrijvingen zijn reeds toegekomen en alles doet voorzien dat het getal ten toon en te koopgestelde paarden en veulens verdubbeld zal wezen tegen dit van verleden jaar. Gelukkige invoering. De liefhebbers kunnen hiernevens de veulens, de voort- teelers zien, en eene Commissie is ter hunner beschikking om de afstamming te waarborgen. Kostelooze inschrijving in het Belgisch Paardenstamboek. Aalst.— Sint-Jozefsparochie. op Zondag 28 Juni 1908. Om 11 uren voormiddag, Plechtige Mis van dankbaarheid Missa Tota pul- chra voor 3 gemengde stemmen van Priester Janssen, 40 uitvoerders. Om 4 uren namiddag, Solemneel Lof, ge zongen door het volk. Na het Lof, Wijding van het prachtig St-Jozefsbecld Aanspraak door den Eertc. Paler Solvyns, Jesuit, in Sinte- Barbara's collegie te Gent Uitvoering van een gelegenheidslied woorden van Eerw. H. Vlerick, muziek van M. Alf. Volckaert, door meer dan 400 uitvoer ders met begeleiding der Fanfaar Willen is Kunnen. Om 9 uren 's avonds, Algemeene verlich ting van Esplanade; Kerk en Toren, Concert door de Fanfaar der Patronage. Maandag 29 Juni, TREKi-viWG DER TOMBOLA. Aalst. Arme Claren. J.M.J. J. C. C. G. Z. J. C Vrijdag tiG.Iuni, Feestdag van het Heilig Hert van Joaus en Om half 6 ure de eerste Mis met uit stelling van het Allerheiligste Sacra ment tot na het Lof. Om 7 ure de tweede Mis. Om 3 ure het Lof met Te Dküm. AALST.Maandag voormiddag, rond 10 uren kwam de genaamde Huylebroeck Michel per rijwiel gereden langs de Bis schopstraat en werd aangestooten door het gerij van den voerman van Joseph Hillaert. Huylebroeck werd ten gronde geworpen en bekwam verwondingen die geneeskundige hulp vereischten ze werden toegediend door doctor Hertecant. Zijn toestand is overigens gerustellend. Programma van liet. Con- eei I welke zal gegeven worden door de Koninklijke Harmonie, op Donderdag 25 Juni 1908, om 20 1/2 uren, onder het bestuur van Mr R. Lenssens. 1. Marche Russe Coqterre. 2. Le Barbier de Séville,ouv. Rossini. 3. Samson et Dalila, fant. s/ l'op. sol. MM. D'Hondt D'Haens S' Saëns. 4. Fantaisie Ballet L.Montagne 5. Czardaa Grossman. IVe vi jatnl. De grootste vijand onzer gezondheid is de verstoptheid, in dezen zin, dat zij de oorzaak is van meest al onze ongesteldheden; 't is waarom wij de purgeer-Pil Waljhéry moeten gebruiken die de ideale remedie is tegen deze kwaal- 30,000 genezingen jaarlijks. Nieuwerkerken-St-Job. Zondag nacht rond half een zijn dieven binnen gedrongen ten kasteele van Regelsbrugge, thans bewoond door M. Karei Van Hauwer- meiren-Wauthier. Eene vensterruit werd uitgesneden langs waar ze binnendrongen. De meid die nog niet te bed was,hoorde gerucht en zag licht in den gang zij riep om hulp en de schel men gingen op de vlucht. LEDE. Drij kameraden deden te gelegenheid der kermis een uitstapje per velo. Maar hoe het gebeurde is niet goed geweten, in alle geval kwamen zij met elkander in botsing. Nu 't gevolg is dat zekere Omer Willockx, zich den arm brak; Xaveer D'Haeseleer werd aan 't hoofd ge kwetst alsook de bareelwachter Leo Ver- brugghe. Alle drij klagen over inwendige pijnen. Ze moeten 'nen botter zijn gevlo gen. Zaterdag avond rond 9 1/4 ure, be merkte te Dendermonde, M. Broeckaert, bijgevoegde greffier, rookwolken die opste gen uit het dak van het ka toen magazijn toehoorende aan M. Theophile Philips. Onmiddelijk werd het alarm gegeven en de handpomp der fabriek in werking gesteld. Weldra was ook het vrijwillig pompiers- korpB met zijne stoompompen en ander materieel ter plaats, onder de bevelen van MM. Philips en Sterckx. Om 934 ure stond gansch het magazijn licht laaie vlam. Van het gebouw viel niets meer te redden en al de lansen werden gericht tot de aanpalende fabrieken, welke uiterst bedreigd werden. Het was rond 11 ure toen het dak met groot gedruisch in stortte. Te middernacht waren de pompiers den brand meester en had men de verze kering dat de aanpalende gebouwen gevrij waard zouden blijven, alhoewel erg bescha digd. De rookende puinen worden nog immer met twee lansen besproeid. De oorzaak van den brand is nog niet gekend. De schade, welke aanzienlijk is, is door verzekering gedekt. Onder de overheden welke op de plaats der ramp waren, be merkten wij M M. Van Damme, burge meester en De Vos, policiecommissaris. De orde werd gehandhaafd door de policie, bijgestaan door het leger. Prijskamp van Angouléme te Gent, 7,802 duiven. De inkorving voor deze belangrijke prijsvlucht had ver leden woensdag plaats in het Grand Hotel te Gent en heeft het groot getal van 5,240 duiven verzameld. De werking voor dezen prijskamp geschiedde in de beste orde het personeel bestond uit 50 man, en om io ure 's avonds was alles in gereedheid. Donderdag mcrgend zeer vroeg werden de eerste manden geladen en rond 8 ure was alles in de statie (Champ des Manoeu vres) gereed. Vier vergezellers doen de reis naar Angouléme mede. Voor deze verzending waren er 11 wa gons noodig, bevattende 323 kevies, waar bij gevoegd 9 kevies van Holland, voor eene vlucht die aldaar plaats heeft De inkorving der duiven had plaats te Gent, Brussel en Antwerpen. Voor Gent 5,240 duiven Brussel 1,342 Antwerpen 1,220 7,802 duiven wer den er te samen ingekorfd. M. Ant. Van Daele was voor dezen prijskamp met het stellen van 13 zelfbesta- tigers gelast. Er is op dezen prijskamp voor ruim 90,000 fr.' gepould. Door het aanhoudend slecht weer zijn de duiven noch Zondag, noch maandag, noch dinsdag kunnen gelost worden. Telegrafische traagheid. Van alle kanten hooren wij klachten over de buiten gewone traagheid waarmede de Fransch- Belgische telegraaf de berichten overseint welke de loslatingen der duiven aankondi gen. Deze administraties moeten nochtans weten met welk ongeduld dit nieuws altijd door de duivenliefhebbers verwacht wordt. Zou er geen middel zijn dezen belangrij ken dienst, die zooveel aan de administra tie opbrengt, beter te verzekeren Eveneens laat de te huis bestelling der telegrammen veel te wenschen, door de vermindering van 't getal bestellers wegens den Zondagdienst. Wij bevelen warm het onderzoek dezer klachten aan de bevoegde overheden. Een kindermoord is bedreven te Wa terland-Oudeman, dicht bij de Belgisch- Nederlandsche grens, en waarvan de be wijzen gevonden zijn op het grondgebied van Sint-Laureyns. Ziehier de tot nu toe gekende bijzonder heden Over een tiental dagen beviel de 25jarige boerendochter F. U., wonende aldaar. Korte stonden na de geboorte, benam zij het kind het leven door versmachting. Een tweetal dagen later wikkelde zij het lijkje zorgvuldig samen, maalqe er een pak van dat zij in een reiskoffer stak en begaf zich met deze akelige vracht beladen naar Sint-Laureins bij haren broeder, die in den omtrek van de dorpplaats woont en den bakkersstiel uitoefent Daar verborg zij het geheimzinnig pak in eenen nog ongebruik- ten oven. Het parket van Gent kwam verleden donderdag, na verwittigd te zijn geweest door de gendarmerie van Watervliet, die haar eerste onderzoek, na het vernemen der feiten gedaan had, ter plaats. De plichtige werd voor de magistraten gebracht en legde volhdige bekentenissen af, waarna een aanhoudingsmandaat tegen haar werd afgeleverd. De ontaarde moeder is vrijdag door de gendarmen van Watervliet naar Gent over gevoerd. Een aantal Brusselaars, die om aan den dienst der burgerwacht te ontsnappen, in de gemeenten Jette, Ukkel, Vorst of Koekelberg gaan wonen, zullen groen la chen. De minister heeft besloten dat in die gemeenten, daar zij het vereischte getal inwoners bereikt hebben, de burgerwacht zal worden ingericht. Een gevaarlijk oud-verooreeelde, P. D., werd te Brussel sedert maandag verle den opgezocht, wegens gekwalificeerden diefstal. Zaterdag vernam men dat hij zich onder een valschen naam verborg op eene dakkamer in de Spiegelstraat. Zondag mor- gend vroeg boden de agenten zich aan, om hem in hechtenis te nemen. Zij stootten de deur in, na vruchteloos geklopt te hebben. De kamer was ledig, maar de dakvenster stond open. De agenten klommen op het dak 'en hielden den kerel aan, die achter eene schouw verborgen zat. Hij is te Sint Gilles opgesloten. Door den Bond der Maatschappijen van Hotelhouders, Gabons, Hotelbedien- enz. te Brussel, had Vrijdag nacht te 12 uur eene tegensprekelijke meeting plaats, ten einde de afschaffing te bekomen van de plaatsingsbureelen en de erkenning, door de openbare besturen, van de werklieden der voedingsnijverheid, evenals die der andere nijverheidsvakken Onder de talrijke aanwezigen waren ook eenige serveusen. Verschillige sprekers deden de grieven tegen de plaatsingbureelen gelden. Zij zijn eene wezenlijke plaag die de ongelukkige sommen van 5 tot 50 fr afpersen om hem eene plaats te bezorgen. Bij die woorden werd reeds eenig gerucht in de zaal gehoord maar wanneer er ge zegd wordt dat de plaatsers altijd degenen begunstigden, die het meest bij hen ver teeren, berstte er een onweer los, vergezeld van stampen en vuistslagen. De voorzitter schudt vruchteloos met de bel vruchteloos verzekert hij dat de tegen strevers op hunne beurt het woord zullen krijgen. Een jonge klerk beklimt de tribuun om het volk toe te spreken, maar hij wordt niet aanhoord en, wanneer hij beneden komt wordt hij alles behalve vriendelijk gestooten en gedrongen, tot de eerste spre ker eindelijk kan voortgaan, met tegen de plaatsers uit te vallen. De eene helft der zaal juicht hem toe, terwijl de andere jouwt en fluit. Er wordt gestooten en gedrongen, eenige pintglazen vliegen door de zaal, stoelen en tafels waggelen krakend op hunne pooten en eenige aanwezigen worden met bebloed- de koppen buiten gedrongen. De spreker, zekere M. Noul, roept te midden van het gewoel, dat de bureelen ware dievenscholen zijn, waarop een nieuw gewoel ontstaat. Een tegenspreker krijgt nu het woord, om een waar rekwisitorium te houden tegen de gar?ons en leest een vertrouwelijken brief, waarin melding gemaakt wordt van straffen voor dronkenschap, onbeleefdheid, misbruik van vertrouwen, enz. Die lezing doet een ware storm losber sten.Men roept: - Weg metdemouchards!» Een spreker stelt de inrichting voor van eenen arbeidsraad. Ten voordeele der socialisten, niet waar roept men. De policie komt eindelijk verzoeken de meeting te sluiten. Men jouwt, men zingt, men vecht en men klaagt over het verlies van horloges in het gewoel De policie moet verschillige processen verbaal opmaken voor nachtlawijd. Maandag morgend, rond 6 ure, vond de baas van een Duitsch huis uit de Ple- tinckstraat, 12, te Brussel, op den koer het lijk van een zijner bedienden, Frans Wrehlmann, geboren te Mayen, in 1881. De ongelukkige lag in eenen grooten bloed plas en had den schedel gebroken. Wrehl mann had eene kamer op de vijfde verdie ping. Na middernacht was hij daarheen ge gaan, eenigszins bedronken. Men veronder stelt dat hij ongesteld wordend, zich uit het venster gebogen en het evenwicht zal hebben verloren en dan op den koer zal zijn gevallen. Het lijk werd door de policie naar het doodenhuis gebracht. Een man van vermoeienis uitgeput, gaf zich zondagavond gevangen in het poli- tiebureel der de Lignestraat, te Brussel. Hij verklaarde Jan D. te heeten en tal van rijwieldiefstallen te hebben gepleegd te Brussel. Hij kwam nu te voet van Parijs en had sedert 48 uren niets meer gegeten. Het stieltje is bedorven zegde hij. De verhelers geven niet meer dan 10-15 fr. voor een gestolen rijwiel. De man is opge sloten. Een juwelier uit het centrum te Brus sel, deed zaken met een jongeling, die eene voorstad bewoont. Deze wist, het zoo aan boord te leggen en deed zulke schoone be loften, dat hij er in gelukte, van den juwe lier, in verscheidene malen, voor 41,000 fr. juweelen los te maken. Woedend, omdat hij niet betaald werd en ook de juweelen niet kon terugkrijgen, legde de juwelier eene klacht neer. De jongeling werd aan gehouden. Hij erkent alles wat de juwelier zegt en verzekert dat deze ten volle zal betaald worden. Dat heeft niet belet dat men hem te Sint-Gillis heeft opgesloten Zondag nacht ten 3 uren ontmoette eene policieronde van Molenbeek in de Graaf van Vlaanderenstraat een man, be woner dier straathij was slaapwandelend op zijn bloote voeten en in zijn hemd. Men ziet van hier het gezicht van den man, toen de policie hem wakker maakte. Mev. H., wonende te Sint-Gilles, werd vrijdag tegen den avond aangespro ken door een tienjarig meisje, dat haar een stuk brood vroeg, weenend zeggende sedert den vorigen dag niets meer te hebben ge geten. Vol medelijden nam mevrouw H. de kleine mee naar huis, om haar te laten eten maar terwijl zij den rug had gekeerd, opende de kleine eene schuit, maakte zich meester van een portemonnaie met 55 fr. en nam de vlucht. Verontwaardigd heeft Mad. H. eene klacht neergelegd. Bij het doen springen eener mijn in de steengroeven Vander Velde en Dar vengt, te Lessen, werd een overgroote steen in de hoogte geslingerd en viel zwaar terug neer op het welfsel, dat instortte. Vier werklieden werden onder het puin begra ven. Wanneer men de slachtoffers ont lastte, bemerkte men dat eei hunner, Ka- rel Edrion, 60 jaar, van Twee-Acren, op gehouden had"te leven. Zijne drie kamera den werden gevaarlijk gewond. M. Delagrange heeft maandag avond te Milaan, 9 maal de ronde der Piazza d'Armi gevlogen, 't zij ongeveer 15 kilome ters, in 16 m. 30 s., zonder aan den grond te komen. De juist gechronometreerde tijd zal aan de Aëro Club van Frankrijk gezonden worden. Delagrange werd bij zijn neerdalen door de verrukte menigte dapper toegejuicht. Het comiteit heeft besloten Delagrange eene gouden medalie aan te bieden als herinnering aan deze gebeurtenis. Farman woonde de vlucht bij. Het nieuwe schoolschip te Ant werpen. Dijnsdag morgend, ten 10 uren, is het nieuwe schooUchip L'Avenh, met eene Duitsche bemanning, gesleept door de sleepboot Washington en gan iagd, in onze haven aangekomen werd onmiddellijk in de saskom der Kat ver tendijkdok gebracht. Het schip zal op n° 7j cp' gemeerd worden. Kapitein Zelien bevond zich aan boord, Het is een prachtig schip als 4 mast bark getuigd, ziet er oprecht prachtig uit. Bovet dek ziet het er uit als het gewoonste mo dern viermastschip. De inrichtingen voor de kadetten zijn allen tusschesdeks. Pracht is er niet, doch alle afdeelingen. logement der kadetten, leerzaal, eetzaal, enz. zijn luchtig en wel voorzien van licht. Wanneer er nu nog kadetten zijn, dit over het schip te klagen hebben, dat dit maar spoedig den brui geven aan het mansleven, want beter inrichtingen dano; L'Avenir zijn niet denkbaar. Op dit oogenblik is er nog geene ladin» voor het schip verschillende aanbiedinget zijn reeds gedaan, doch in onaanneembait voorwaarden Men weet nog iet wie het bevel 21 hebben over het nieuwe schip, alle gt- ruchten die in de verschillende dagblade reeds de ronden deden, worden door niea bevestigd. De beheerraad moet daarovti nog een besluit nemen. De aflevering van de L'Avenir dat de Duitsche scheepbouwerf aan de A»- ciation Maritime Belge, heeft rei plaats gehad. Een verschrikkelijk drama heé maandag morgend plaats gehad in bz nummer 6 der Meauxstraat, te Antwerpa Zekere V. Durr, 30 jaar oud, heeft revolverschot gelost op zijne 58jarige mc der en daarna heeft hij een schot afgevui op zijne 2ijarige zuster en op eenen zijl vrienden, 17 jaar oud. De moordenaar heeft zich vervolge lichtelijk gekwetst aan de keel door revolverschot. Zijne slachtoffers zijn naar het gasthui overgebracht, Durr heeft aan den policiccommissaa verklaard dat hij, lijdende zijnde, geheel al het hoofd verloor wanneer hij zich i gramschap stelde. Het is in den loop vu eene dezer krisissen dat hij zijnen drievoui |°e gen moord bedreef. er Men denkt dat er voorbedachtheid t* ^er staat en dat de door hem ingeroepen drij: rt veer niet juist is. Eene 47jarige weduwe, te Hos 0 vrouw Siquet, wiens man vroeger nog bee: lot van 150,000 frank gewonnen had, ha: Uit aan den 3ijarigen gendarm Biard belo;i insg met hem te trouwen, op voorwaarde dat: tikji van zijn ambt als gendarm afzag. Bir: ten deed dit en zocht eene plaats van verzee tnii ringsmakelaar. spot Maar intusschen had vrouw Siquet k j nis gemaakt met eenen anderen jongr.e jen zoodat zij over eenige dagen haren gendar. Kha doorzond. pe Deze kon het niet kroppen en zateri, njiC namiddag begaf hij zich naar de wore |iei, zijner oud geliefde. Kort nadien hocc boo men vuurschoten. De geburen snelden u peD_ boven en vonden man en vrouw badend: eMe hun bloed. Eerstgenoemde was sleca licht gekwetst aan de wang, doch de rt l v moordenaar zal zijne wonden niet overlere Lj Een 3 tal studenten gingen Zona jen .namiddag te Leuven, een tochtje doen, ir. ene een bootje in de Vaart. Twee sprongen iebl het water, om te zwemmen, kort :*etl Wygmael. M. Ludovic Ide, verblijvende: rh-. M.Laloubée, restauratie,Bruaseischestrai was welkra niet meer te zien. Na lang zie mei! ken, werd zijn lijk opgevischt door voort jen gangers, want zijne vrienden hadden c: niet dit onverwacht ongeluk, bijna 't hoofd ve loren. 'a Avonds werd het slachtoffer, da Lj. de policie, ten huize gebracht van gj,. Laloubée. hetgeneeene talrijke menigte: deze plaats deed samenscholen. (Wij vernemen dat de verdronken stuik moe de zoon is van Dr Ide, van Antwerpen tjn(j moet door een bloedsopdrang bevanjïffl00 zijn geworden, want hij was een zwemmer. Handelsblad). 2ijn Te Buvingen, gehucht van St-Truis jebi ging C., die meer dan gewoonlijk had g^miss dronken, naar zijne zuster om haar te va Jijde gen waarom zij hem niet op de kermis ki oen verzocht Het gesprek werd al aanstoot üer heel scherp, tot C. woedend het deksel va mist de stoof greep en het zijne zuster op let hoofd sloeg. De schedel van het slachtoü daai werd gespleten en zij stierf bijna ooga blikkelijk. C. is aangehouden. Een knaap van 12 jaar, Abel Lero; Lt van Ansenne (Namen), was aan hetvi^n schen aan de sluis. Plotseling beet e;Rud visch en de lijn viel in het water. &Dui jonge visscher wierp zich te water om zij tooi lijn te grijpen, maar toen hij zijn doel w reikte, was hij uitgeput en zonk in i Wt diepte, om niet meer aan de oppervlakteen verschijnen. 0*. Maandag morgend ging M. Jaun&ft - Corant, wonende nr 15, rue Hector L'hoit ton te Nimy-lez-Mons, als gewoonte naar z.: *di werk in de porceleinfabriek. Kort daara hoorde zijne vrouw, die alleen was 't hu gebleven, aan de deur kloppen. Zij defcjta open en twee mannen traden binnen, éi "f°< het adres vroegen van een oud-bewoner vï jlni het huis. De vrouw meende te antwoorden 'e f toen de twee kerels haar eensklaps vailj T grepen en ten gronde wierpenZij verwee:- rer de zich dapper en in 't gevecht rukte zj oe> een der mannen een valschen baard af. Zj ieli was evenwel spoedig gebonden en da en mond gestopt. eki Men sleepte ze toen naar den kelder, li waar zij zorgvuldig werd vastgebonden, 'til Terwijl nu de eene bandiet de vrouw be- waakte, ging de andere weer naar boven agi en maakte zich meester van eene som vanlÊc 340 fr., die in een koffer lag. Daarop na men de bandieten de vlucht.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2