EEN VERMOGEN O.-L.-Vr. van Lourdes, Tombola te Gent. Janes Dokken. Stad Aelst.-Kermis 1908. Lezers! Vrouwenkiesrecht. - Binnen eenige dagen zullen te Parijs de kaarten van kiezerin afgeleverd worden aan de vrouwen aan welke de wet van 1907 het kiesrecht verleent in de kiezingen voor de werkrechtersraden. Men rekent dat slechts een tiende der rechthebbenden van 't schoone geslacht zich op de kiezerslijsten hebben laten in schrijven. 't Is om de apostels der vrou wenrechten te ontmoedigen. Domme handelwijze. Naar het schijnt zijn er in sommige streken vrouwen, die uitgaan om het hoofd der nieuwgeborene kinderen te vormen en schoon rond te maken. Die doenwijze is onnoozel en kan niet den minsten uitslag opleveren. De hoofd schedel zal den vorm nemen die hem bestemd is en niemand kan daar iets aan veranderen. De vrouwen die dat stieltje uitoefenen stellen zich bloot aan vervolgingen en kunnen zelfs verwezen worden tot het betalen van schadeloosstelling indien zij ongelukken te weeg brengen. Menigeen heeft zich wel licht de vraag gesteld Wat mag toch de oorzaak zijn dat de roode candidaten zulk armzalig getal stemmen bekwamen in de provinciale kiezing van ons Canton Die oorzaak is niet verre te zoeken. Vele werklieden die zich door de leepe winkelpolitiekers, die het toch zoo schoon kunnen zeggen, hebben laten om den tuin leiden, beginnen de oogen te openen en bemerken dat ze tot speelbal dienen van eenige gelukzoekers die op hunne kap een lekker leventje slijten... Z'hebben geen blind vertrouwen meer in de fijnaards die terwijl zij aan den arbeid zijn op hun gemak sigaren roo- ken en bokskens lazen,i. a. w. die zelfs, bij storm en regen, schoon weêr schui felen. Ziedaar waarom de roode candidaten zulk armzalig klein getal stemmen be kwamen. Neen, zij die voor de roode candidaten weigerden te stemmen, ze zyn geen soepsoldaten, mannen die maar de roode kliek aanhangen voor 'tstoffelyk voor deel, of liever, voor 't vet en voor 't smeer, maar 't zijn mannen die het beu zijn, zich te laten uitbuiten door fijnaards 't zijn mannen die het afkeu ren dat de gelden der Vak vereen igingen gebruikt worden om de kiespropaganda te bewerken gelijk men het te Gent heeft gedaan voor Jan Lampens, die liever een groot bobyntje ziet als een kleintje. Maar nu er spraak is van stoffelijk voordeel, van vet en smeer is 't waar dat 't vatje droog staat behalve voor de fijnaards Zal de langmoedigheid dan toch altijd blijven duren zal men hem dan toch nooit rekening vragen over zyne lasterlijke beschuldigingen Wij stellen die vraag aan wie 't be hoort. 't Wordt tijd dat bij die, ondanks al zijne eerlijkheid en deftigheid, niet ophoudt te liegen, te beleedigen, te laf- felijk lasteren ontmaskerd worde voor de oogen vau 't gansche land De j aarlij ksche plezierreis in de Kermisweek van den liberalen werk- manskring is eindelijk vastgesteld. Dees jaar trekt men naar den Osbroeck, naar de groene weide... Er is geen zout in 't baksken, en zij die het terug zouden moeten vullen weigeren... Zou het waar zijn dat ze zeggen 't Zijn allen valsch- aards Maar ohlalade kiezingen zyn achter den rug Kan 't Ezelsorgaan ons geene nadere inlichtingen verschaffen?... NU is hij wel een man door de catholieken plat geruineerd, hy die, te Oostende aan den zeedijk, een magazijn kan openen, waar,om duizenden en dui zenden franks Kanten zijn uitgestald Wie beantwoordt dat vraagske 17 PUP Ons geuske heeft er dezen r keer wind op gegeven hij heeft schier eene halve kolom van 't godelooa ezelsblad zwart gemaaktEn de jongen is den derden hemel of liever in de wolken (want dat woordeken - hemel klinkt zoo kwezelachtig) omdat een voornaam catho- liek misnoegd was over de slechte in richting van het kiesbureelen omdat de man beloofd heeft binnen 4 jaar den boel 't onderste boven te keeren Zeg eens blauwe zeeverlap, zou die voor name catholiek zich wel zoo uit laten, waar kerels van uwen kaliber bijzijn, vooral daar de heer Burgemeester ten uiterste zijn plicht gedaan heeft, iets wat alle voorname en gewone catholieken weten Doch dat zal zeker ergens een tweepla- tige beste heer zijn noch mossel noch visch nietwaar onnoozele kwibus, of bestaat hij enkel in uwe verbeelding om twist en tweedracht te stoken zoo iets in den aard van uwen artikel over de melke- rijen 't geen onze geuzerij vroeger ver brandde en waarin gij rechtstreeks eenen heer aanrandt die u bevoegder den mond vol tanden kan zetten doch die waarschijn lijk met minachtend schouderophalen uw gezeever zal beantwoorden en u de eer van de zotten laten. Belgische Bedevaart naar van den 5 tot den i3 Augusti 1908, ingericht door M. Alfred FRANCOIS, onder de geestelijke leiding van den E. H. Beulens, Pastoor van het Heilig Hert, Brussel Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den E. H. Beulens, Pastoor, 14, Notelaarstraat en M. Francois, 45, Noord laan, beide te Brussel of ten Bureele van DE DENDERBODE Korte Zout- straat, 3i, Aalst. Aalst. Sint-Jozefsparochie. Luistei'lijk Torenfeest op Zondag 28 Juni 1908. Om ii uren voormiddag, Plechtige Mis van dankbaarheid Missa Tota pul- chra - voor 3 gemengde stemmen van Priester Janssen, 40 uitvoerders. Om 4 uren namiddag, Solemneel Lof,ge zongen door het volk. Na het Lof, Wijding van het prachtig St-Jozefsbeeld Aanspraak door den Eene. Pater Solvyns, Jesuit, in Sinte- Barbara's collegie te Gent Uilvoering van een gelegenheidslied woorden van Eerw. H. Vlhrick, muziek van M. Alf. Volckaert, door meer dan 400 uitvoer ders met begeleiding der Fanfaar Willen is Kunnen. Om 9 uren 's avonds, Algemeene verlich ting van Esplanade; Kerk en Toren, Concert door de Fanfaar der Patronage. Maandag 29 Juni, TREKKING der Tombola, om 5 uren namiddag, in de Zaal der Patronage, waar de prijzen zullen uitgesteld en onmiddelijk na de trekking mogen afgehaald worden. SS? DE GROOTE Uitslag der maandelijksche trekking van den 21 Juni, voor twee prijzen van 50 frank ieder Serie I. 140.T83 Serie II.— 101,977 Deze nummers winnen dus eenen prijs van 50 frank in geld. De eigenaars dezer loten moeten zich wenden tot Mr Albert Weymeersch, Oudburg, 34*, Gent, lokaal Het Volk. Vrienden, koopt loten van dezen prach- tigen Tombola, die in pracht alle gedacht te boven gaat. De loten kosten slechts 10 centiemen en kunnen in verwisseling van postbonB of ze gels bekomen worden. Men wende zich schriftelijk aan boven gemeld adres. Nieuwerkerken. ZoJ4"he£f° er aldaar eene grootsche betooging plaats gehad ter eere van den overal geachten volksvriend Mijnheer Louis Callebaut, als plaatsvervangend Provincieraadslid den 14 Juni met 11300 «temmen gekozen. De •toet vergaderde op de Dorpplaats en wierd opgeluisterd door de Catholieke Fanfaren van i° Nieuwerkerken, 20 Aalst, Patronage S' Jozef, 30 Haeltert, 40 Aalst, Mr Van den Steen en 5® Hofstade. Over de duizend mannen namen er deel aan. Aan het kasteel van onzen beminden Voorzitter gekomen zijnde wierd er hem eenen prachtigen palmtak aangeboden, onder de toejuichin gen van die overgroote menigte. Na eene hartroerende bedanking van Mr Callebaut nam, de welsprekende rede naar,Mr Van Heek, Professor der Leuven- sche Hoogeschool, het woord en zette ons allen aan om steeds getrouw aan Kerk en Land te blijven en eendrachtig voort te werken tot handhaving van al onze Catho lieke Besturen. Daarna zette de stoet zich weder in gang en bezocht de verschillige gehuchten overal heerschte er vreugd en voldoening. Terug op de Dorpplaats gekomen heeft Mr Callebaut, in den Catholieken Kring, al de aanwezigen nog eens hartelijk bedankt. Met den avond hebben eenige uit het moeras gekropene puiten eene tegenbetoo- ging willen doen maar hunnen troep be staande meestal uit vrouwvolk en kleine kinderen was eensklaps verdwenen onder de afkeuring zeifis van velen hunner aan hangers. De deftige kiezers van Nieuwerkerken halen er eer van en zij hebben doen zien dat zij anders niet beoogen als den bloei, de vrede en het geluk hunner gemeente. De JaarlijkBche Markt-en Ten toonstelling van Paarden en Veulensvan het zwaar In- landsch Trekras voor gansch het Land, welke zul len plaats hebben op Kermis-avond, Zaterdag 4 Juli aan staande, ten 8 uren 's voormiddags op het Esplanadeplein, nabij de Statie van den ijzerenweg, beloven dees jaar wel te geluk ken. Menigvuldige inschrijvingen zijn reeds toegekomen en alles doet voorzien dat het getal ten toon en te koopgestelde paarden en veulens verdubbeld zal wezen tegen dit van verleden jaar. Gelukkige invoering. De liefhebbers kunnen hiernevens de veulens, de voort- teelers zien, en eene Commissie is ter hunner beschikking om de afstamming te waarborgen. Kostelooze inschrijving in het Belgisch Paardenstamboek. Stad Aalst.-Werkbeurs Vragen door de Patroons. 4 smedersgasten 1 loodgieter1 kuiper (halve gast) 1 letterzetter (leeijongen) 1 meubelmaker (halve gast'. Vragen der Werklieden, Daglooners fabriekwerkers. I Imperii ik. Eereteeken. Het kruis van 2e klas is verleend aan M. Aug. De Vylder, klerk bij 't Stedelijk Bestuur alhier, en de Medaille van 2e klas aan M. E. De Rouck, policieagent ook alhier. Proficiat 1 Allerhande nieuws. AnlHt en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de beBtkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardtalle reparation. AALST.H. Sacramentsprocessie. Ondanks het wankelbaar weder heeft de Heilige Sacramentsprocessie haren gewo nen jaarlijkBchen ommegang gedaan. Bijna al de huizen waren bevlagd en versierd. Eene overgroote ingetogene menigte had plaats genomen op gansch den doortocht. Onze Processie is een der schoonste van België. Onze Stedelijke Overheden en tal van Officieren der Burgerwacht volgden het Allerheiligste. De liberale Gemeenteraads leden schitterden door hunne afwezigheid. Avin important. Nous enga- geona nos lectrices k lire attentivement la circulaire illustrée que les grands Maga- sins du Kon Il.-irché «Ie Bru- xelles font distribuer ce jour k nos lec- teurslocaux. 7^i5°7 AALST. Aan den arme. De heer Prosper D'Hoir, Secretaris van de Koninklijke Rederij kkamir De Cathari- nisten komt in handen van den heer Ontvanger van ons Armbureel, eene som van 25 franks te storten als gift der Too- neelkundige Maatschappij Ordewacht van Borgerhout. TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louibe-Marie, te verkrijgen bij O. Taeymanb-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Een erg ongeluk gebeurde maandag namiddag ter houtzagerij en kassenmakerij der firma Schelfhout-Callebaut, Brussel- schen steenweg alhier. Zekere Jozef Aerts, oud 20 jaren, werden de 4 vingers der rech terhand afgezaagd. Na verzorging ter plaats werd de ongelukkige naar zijne woning gevoerd. VA'jmrvan men in Orus- gel mpreeiii Van niets anders als van den buitengewonen uitverkoop van SEIZOENE1NDE die plaats zal hebben op Maandag 29 Juni. Onnoodig te zeggen dat wij van het welgekende huis Leonard Tietz willen spreken, alleen bekwam van zulken slag te doen zooals het ons dit jaar meer als eens laten zien heeft. Maar dezen keer meer als ooit zullen de provincieklan ten een groot profijt vinden indien zc on middelijk de lijst der voordeelige artikels vragen aan het Huis Leonard Tietz, 36-38, Nieuwstraat, Brussel. Kosteloos opgezonden. A. H. 76412. Procranima van ®l concert, 't welk door de fanfaar der Pupillenschool des legers, op Zondag 28 Juni 1908, om 11 en halfuren, ter Groote Markt, zal gegeven worden. Be stierder Lie8ENBorghs. 1. Marche des galopins J. Lefeburk. 2. Ouverture fantastique O. Duval. 3. Bouquet de mélodies de la fille du Régiment Donizeti. 4. Ne m'oubliepas, gavotte J.Blanqenois. 5. La Spéranza, fantaisie caprice A. Boscolli. A L'I^HOVATIOM, ISi'UwhoI. De groote tekoopstelling der ZOMERSOLDEN, zal beginnen op Maandag 6 Juli. Deze opzienbare ver- kooping zal bestaan uit de Nieuwigheden van het Seizoen, verminderd van 50 tot 80 ten honderd hunner waarde, alsmede uit talrijke zaken als Bolden verhandeld en verkocht met aanzienlijken afslag. 76054 Plaatselijk bewijs. In dien er eene zaak is, die ons hier te Aalst meer dan eene andere belang inboezemt, is het wel zeker een goed nieuws betreffen de een onzer geburen. Er kan geen beter en nuttiger bewijs gegeven worden dan hetgeen waarvan de volgende rechtzinnige verklaring spreekt. Mr A. Coppens, 47, Gazometerstraat, te Aalst, zegt ons Sedert meer dan elf jaren leed ik schrikkelijk veel aan de nieren '8 avonds waren de pijnen zoo hevig, dat ik mij niet te bed kon leggen dan met de hulp mijner vrouw en 's nachts was ik van alle rust beroofd, alle werk was mij lastig, ik had den eetlust verloren en niettegen staande al hetgeen ik gebruikte had ik geene enkele verlichting, ik wanhoopte, toen ik de krachtdadigheid vernam der Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij Mr De Valkeneer, apotheker. De uitslag waB zeer gelukkig, want na vier dagen bekwam ik eene zeer merkbare betemis en na eene week ondervond ik niet meer de minste pijn, ik was eindelijk gene zen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Doet iedere verkoudheid U huiveren en heeft zij dadelijk invloed op uwen rug ge volgd door stoornis in de werking der nie ren Zijt gij spoedig boos en lastig gevallen voor kleinigheden Hebt ge koude handen en voeten Zwellen uwe beenen en voeten op Hebt ge wallen onder de oogen Lijdt ge aan rhumatiek hoofd- of rugpijn Wordt de werking der nieren onregelmatig en brengt zij gruis voort Indien er zich een van deze kenteekens voordoet, 't is dat er bij U of zwakte of ziekte der nieren is en deze kenteekens waarschuwen U voor meer gevaarlijke ziekten. Verzekert U dat men U de Foster' Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mr Coppens gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor Bel gië Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 6. p,lp GULDEN JUBELFEEST. c Morgen Zondag wordt te Lede het vijftigjarig Jubelfeest gevierd als Gemeente-Secretaris der belangrijke ge meente Lede van den heer Serafien P. De Corte. Om 9 1/2 uren zal de Jubilaris met al de Overheden, muziek aan 't hoofd ter paro chiale kerk geleid worden, tot bijwoning der plechtige Hoogmis en waarna TeDeum. Plechtige Zitting des Gemeenteraads, ge- lukwenschen, aanbieding van een prachtig geschenk en eerewijn, waarna Optocht der verschillige maatschappijen en aanbieding harer geschenken ter Bewaarschool. 's Avonds om 7 1/2 uren Serenade en om 8 uren Concert door de Zangmaatschappij en de Harmonie. Alslug op de Chocolade. Delijaize Frères C"ie (LE L10N) verkoopt tegenwoordig zijne uitstekende beite chocolade aan fr. 1,55 per kilo. O. P. 25-6-08. MEERBEKE. Dinsdag namiddag, rond 2 ure, werd de gemeente Meerbeke bij Ninove in opschudding gebracht door een smartelijk ongeval. Eenige kinderen speelden op den spoor weg wanneer plots de buurttram van Ninove kwam aangereden. Een vijfjarig meisje, Elisa D., kon zich niet in tijds verwijderen en werd door de locomotief ge troffen en op eenen afstand van een i5tal meters meegesleurd. Eene gebuurvrouw die getuige was ge weest van het ongeval, snelde vooruit om den machinist te doen stoppen doch kwam zelf onder de locomotief terecht en de wielen reden haar over 't lichaam. Al de reizigers sprongen dadelijk uit de wagens en brachten hulp aan. Het kind en de vrouw werden in een naburig huis ge dragen en de geneesheer die in de beurt woont bijgeroepen. Er bestaat echter geene hoop meer de vrouw te kunnen redden. Het kind zal nog aan zijne kneuzingen kunnen ontsnappen. Onlangs zijn te Steenhuyzen vier woningen en te Oultre, eene hoeve afge brand. Het onderzoek van het parket heeft bewezen, dat deze vijf branden aan kwaad willigheid zijn toe te schrijven. Men ver wacht aanhoudingen. Een der kanonniers, die te Lebbeke den nacht doorbrachten, in optocht naar 't kamp, en die bij een landbouwer der Breestraat gehuisvest was, kreeg Dijmdag nacht zulk een hevigen slag van zijn paard, dat men voor zijn leven vreest. De ongeluk kige, die over inwendige pijnen klaagt, is overgebracht naar het krijgshospitaal van Dendermonde. Dijnsdag namiddag gebeurde te Lede- berg-Pamel een vreeselijk ongeluk. De genaamde De Coeck, die op eenen boom was geklommen om er eenige flierenbloe- men te plukken, deed een misstap en viel. De ongelukkige was op den slag dood. Het kind van Omer De Vos, 2 jaar oud, te Velzieke, is al spelende in eenen ketel water gevallen en, toen de ouders het ongeluk zagen, had het kind reeds opge houden te leven. Op den boomgaard zijner ouders spelende is het kind der echtelingen Huy- sentruyt, te Beveren aan Leie, op een stuk ijzer gevallen, dat in den neus drong en langs het oog uitkwam. Niettegenstaande de beste zorgen, stierf 't kind, na eerst blind geworden te zijn. rciHJOE-SEIZOEM S— Hui» Merchie-Pede, 54, Huidevetterstraat, Brussel. Maandag 29 Juni en volgende dagen, Groote Tekoopstelling en Likwida- tie der Zomerartikelen Hemden, Cols. Cravatten, Witgoed, Confecties, Weefsels, Katoen- en andere, Gordijnen, enz. Buitengewone occasies. 76133- Een verzoekschrift, onderteekend door talrijke burgers, is naar het Gemeen tebestuur van Gent gestuurd geworden om verzet aan te teekenen tegen de stemming van de bijkomende belasting, goedgekeurd in de gemeenteraadszitting van 15 dezer, door liberale en socialistische gemeente raadsleden. Woensdag heeft men in eene kamer van de Sint-Rochusstraat te Brussel, zekere Thérèse G. aangehouden, verdacht vóór een veertiental dagen te Opdorp, bij Dender monde, een belangrijken diefstal te hebben gepleegd, ten nadeele van Mej.Vanden Berghe. Een huizoeking in hare kamer,deed een deel van den buit ontdekken. Een 20-jarige jongeling, die te Brus sel sedert een paar maanden met goed gevolg bedriegerijen pleegde met kistjes sigaren, is eindelijk aangehouden, 't Is zekere Emiel N,, wonende Vier Winden straat, te Molenbeek. Hij bood zich aan in de bijzondere huizen en verklaarde aan de meid dat hij door mijnheer gelast was een kistje fijne sigaren af te leveren, komende van een der voornaamste fabrieken des lands. De meiden betaalden deze sigaren zeer duur, terwijl zij niets waard waren Woensdag nu, poogde hij dit kunstje weer uit te voeren bij eenen raadsheer op den Gentachen steenweg. De meid, die wei gerde het kistje aan te nemen, zag hem een naburig koffiehuis binnentreden en verwittigde eenen policieofficier. De ke rel heeft meer dan veertig bedriegerijen van dien aard op het geweten. steekt wel deze waar heid in uw hoofd, indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chist, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Een werkman, wonende in de Josa- phaatstraat, te Schaarbeek, had een helsch leven te verduren Zijne vrouw verweet hem voortdurend dat hij te veel de herbergen bezocht en hij kloeg over het te bittere karakter zijner wederhelft, die, zooals men zien zal, geene kat is. om zonder handschoenen aan te vatten. Zekeren dag dat haar man wat laat uit bleef na zijn veertiendaags loon te hebben getrokken, ontbood zij eenen oud-kleerkoo- per en verkocht hem onmiddellijk gansch haren inboedel. Zij trok er dus uit en ging eene gegarnierde kamer bewonen der Voor zienigheidsstraat Weldra gevoelde ze spijt over hetgeen ze gedaan had zij wilde het gemeenzaam leven hernemen, doch zulks beviel hoege naamd niet aan den man die voor het voor stel zijner vrouw niets dan misprijzen over had. Ze besloot dan op goedkoope wijze eene wreede wraak te nemen. Woensdag mor- gend verschool ze zich op den dorpel eener deur van de Olijvenboomstraat, waar haar man moest voorbijgaan om zich naar zijn werk te begeven. Wanneer de man einde lijk op de plaats kwam, waar ze had post gevat, wierp ze hem een geheel zakje peper in het gelaat. Verblind en vreeselijk lijdend, slaakte de man hartverscheurende kreten. Men leidde hem bij eenen geneesheer der buurt, terwijl de plichtige vrouw naar het policiebureel der Thiéfrystraat gebracht werd. Een kerel van 30-35 jaar is Dinsdag avond verrast, toen hij van 't uiteinde der rue de France te St-Gillis (Brussel) een meisje van omtrent tien jaar poogde mee te nemen. Hij had het kind lekkernijen gege ven en vijf franks, maar toen het weerstand bood, poogde hij geweld te gebruiken. De kleertjes van het kind waren gescheurd. De menigte wierp zich op den kerel, die erg mishandeld werd, eer de policie hem naar het bureel van den boulevard Jamar kon brengen. In den nacht van Maandag tot Dins dag, rond 1 uur, zag men een dief binnen dringen in een huis der Sans-Soucistraat, te Elsene. De policie werd verwittigd en de heele blok huizen werd afgezet. Daar bewoners beweerden den misdadi ger op de daken te hebben gezien, klom men ook de agenten naar boven. Zij kregen den man spoedig in 't oog en vervolgden hem over de daken der huizen. Dat duurde een uur lang. Eindelijk kwam de onbekende uit een huis der Tulpstraat, voor 't welk M. De Bru, policie-officier, stond, om de opzoekingen te besturen. De onbekende sprak hem aan, en een agent aantoonend, die in eene goot wonde ren van evenwicht verrichtte, zegde hij Daar is de bandiet. Ik zal aan den ande ren kant der straat gaan, om hem den uit weg af te snijden. Op 't zelfde oogenblik echter werd M. De Bru getroffen door het zonderling uitzicht van den man. Zijne kleeren waren vol stof en gescheurd, zijne nagels afgescheurd en bebloed. Eensklaps greep de policie-officier hem vast. 't Was inderdaad de inbreker, een gevaarlijk oud-veroordeelde. De man droeg eene verzameling allerfijnste dieven- werktuigen op zich en werd ter beschikking van den procureur des konings gesteld. Een Amerikaan, die te Waterloo ken nis had gemaakt met eenen Engelschman^ keerde met hem naar Brussel terug. Zij dronken samen veel whiskys, in zooverre dat de Amerikaan wat aangeschoten was. een goed ontbijt in zijn hotel gaf de Ame rikaan eensklaps zijne portefeuille aan zijn nieuwen vriend, om ze te bewaren terwijl hij een ander costuum ging aantrekken. Toen hij een half uurken later terugkwam, was de man met de portefeuille, die 2000 dollars in bankbriefjes bevatte, verdwenen. De Amerikaan bad nu nog maar 40 fr. op zak .Hij heeft eene klacht neergelegd. Voor een veertiental dagen werd er in een hotel van de Brabantstraat te Sint- Joost ten-Noode een belangrijke diefstal gepleegd Een reiziger, den vorigen dag aangekomen stond 's nachts op, brak de kas open en stal 30oo fr. benevens juwee- len. Hij verliet toen het hotel langs de stel ling, die de schilders hadden opgericht, om den gevel te schilderen. De identiteit van den dief was spoedig vastgesteld, 't Was zekeren Jan D., oud-veroordeelde. Dinsdag morgend is hij aangehouden in de Huide- vettersstraat, door eenen agent, die hem herkende. Na met de hotelhoudster gecon fronteerd te zijn, is hij te Sint-Gillis opge sloten. Maandag nacht zijn er te Mechelen dieven gedrongen in de woning van Mej. Buggenhout, Auweghem Warande en heb ben zich meester gemaakt van 200 fr. in geld en van verschillende juweelen voor eene waarde van 250 fr. Zoodra de diefstal bestatigd werd deed de policie een streng onderzoek en zij vernam weldra dat twee kerels van verdacht voorkomen den ge- naamden E. en F. rond de woning hadden geslenterd daags voor den diefstal. Zij wer den aangehouden en het bleek weldra dat zij de plichtigen waren. Na eene lange on dervraging deden zij bekentenissen en ver klaarden de gestolen juweelen te hebben verkocht aan zekeren J. herbergiersbaas. Deze werd onmiddelijk aangehouden en ter beschikking van den heer procureur des konings gesteld. De drie aangehoudenen werden naar de gevangenis overgebracht. Onregelmatigheden in het leger. Na de onregelmatigheden in de krijgs- beenhouwerij, is het nu aan de beurt van het krijgsconservenfabriek te Antwerpen. Woensdag namiddag zegt Het Handels blad heeft het parket een bezoek ge bracht in de laatstgenoemde inrichting, om te vernemen hoe het mogelijk is dat burgers in het bezit komen van conserven van het leger, alhoewel alle verkoop dier conserven aan burgers uitdrukkelijk verboden is. De beBtuurder der fabriek moet verklaard heb ben. dat naar 't schijnt, soldaten zelf de opgelegde waar zouden verkoopen. Het parket bestond uit MM. Hayoit de Thcrmicouit, van het beroepshof van BrusselDenyn, substituut van den procu reur-generaal Taquet, onderzoeksrechter en diens griffier. Het onderzoek over dit geval wordt voortgezet. vertegenwoordigt een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een zachte blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte StokpaaHjes-Lelienngelk-Zeep van Bïergmann «V O0., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Maandag ter gelegenheid der kermis, was het te Somergem, bolling in 't dorp. Rond 2 ure hadden een aantal personen, rechtover de herberg - De Vlaamsche Leeuw gehouden door Gustaaf Maen- hout, einde der Kasteeldreef, achter de kerk eene woordenwisseling. Eensklaps kreeg Gustaaf Bert, wever in de fabriek Storm, met eene bol, een vree- selijken slag boven de oogen. De slag was zoo hevig dat hij in bezwij ming viel. Seffens waren geneesheer Lampens en E. H. Bogaerts, onderpastoor, ter plaatse. Na de eerste verzorgingen, in de herberg van Gust. Maenhout, heeft men het slacht offer naar 't klooster overgedragen. De policie heeft zekeren De Bie, wonende Beke, Waarschoot, verdacht den slag toe gebracht te hebber, aangehouden. Het geschil was ontstaan tusschen Karei en Richard Aerens (vader en zoon) en den verdachte Trifoon De Bie, om eene vroe gere veete. De Bie is sedert eenigen tijd uit Amerika teruggekeerd. Het slachtoffer Gustaaf Bert, is 27 jaar oud en vader van drie kinderen. In den namiddag is hij tot bezinning ge komen. De geneesheer vreest de koortsen, maar kan nog niets met zekerheid zeggen betref fende de gevolgen. Het voorval heeft in de gemeente eene groote ontroering teweeg gebracht. Gustaaf Bert is algemeen geacht en bemind om zijn voorbeeldig gedrag. Als voorzitter van de vakvereeniging der wevers, was hij een vertrouwde en bekwame leidsman. Nadere bijzonderheden. Aerens en zijn zoon wonen beiden, even als het slachtoffer, op Daelmen, te Somer gem. De vader is landbouwer de zoon werkt in het fabriek van M. Storme. Voor het drama zich voordeed, hadden reeds tweemaal woordenwisselingen plaats gehad. Toen zijne vrouw en enkele andere fami lieleden liet Blachtoffcr in het klooster gin gen bezoeken, wees hij met teekens veel pijn in de keel te gevoelen. Het slachtoffer had twee groote wonden bekomen aan het hoofd. Eene boven het linkeroog, veroorzaakt door den slag, en eene boven het hoofd bekomen door te vallen. Beide wonden zijn door geneesheer Lam- paert toegenaaid. Sommige menschen zeggen dat de ver dachte De Bie reeds achtervolgd geweest 1 hij slechts heeft gehandeld om zish te verdedigen. Hij is reeds denzelfden avond in vrijheid gelaten. 't Is den policiecommissaris geweest, die den plichtige heeft aangehouden op het ge mak van G. Maenhout. Hij bekende seffens zijne schuld. Mej. S. rijke rentenierster, 60 jaar oud, wonende op het kasteel van Goé, begaf zich Dijnsdag namiddag bij haren beheerder, een pachter wonende in de rich ting van Maubach. Zij had haar hondje meegenomen, 't welk, eens in de weide, begon te blaffen, tegen de koeien. Deze omringden weldra het dier, met de hoorns dicht aan den grond. De hond vluchtte bij zijne meesteres, maar nu vielen de koeien ook Mej. S aan, wierpen haar omver, brachten haar stooten toe met de hoorns en vertrapten haar. Op hare kreten kwamen twee vrouwen toegeloopen, die haar moedig ter hulp snelden Ook zij werden door de woedende dieren gekwetst. Toen men ze eindelijk kon verjagen, wal Mej. S. stervende- Zij stierf een kwart uurs later. Dinsdag morgend omstreeks 5 ure ging D. Braekeveld naar zijn werk in Rui- selede-dorp. Langs den wegel tusschen de Meulemotte en het dorp, vond hij den genaamde Hen drik De Dobbelaere liggen, badend in zijn bloed. De man had eenen kogel door het hoofd gekregen die langs den achterkant was in gegaan en langs den linkerkant was uitge vlogen. Het slachtoffer leefde nog. Braekeveld liep om hulp bij de geburen, welke dokter en priester haalden. Hoewel men daar maar een tiental mi nuten van het dorp is, was De Dobbelaere overleden eer men van het dorp terugkwam. Hendrik De Dobbelaere was 32 jaar oud en jonkman hij was ook te huis bij zijne ouders, die op het dorp wonen. De Dobbelaere was over een tweetal maanden teruggekomen uit Amerika, waar hij omstreeks 3 jaren verbleven heeft. Als hij te huis was dreef hij handel in fruit, hij was geschikt dien handel weer te beginnen. Maandag was hij naar Poeke-kermis ge weest en was 's avonds te huis gekomen. Hij heeft om 3 ure opnieuw zijn huil verlaten en heeft zich weer in de richting van Poeke begeven. ^Naar het schijnt is hier eene zelfmoord in het apel.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2