Frankrijk. Oostenrijk. Melrose HAAR HERSTELLER HERSTELLINGSWERKEN Openbare Aanbesteding tweejarig Ruinpaard, Zaailanden en Meerschen HOOI- en NAGRAS, behuisde HOFSTEDE, behuisde HOFSTEDE, BOUWGROND, perceel MEERSCH, VELDVRUCHTEN HUISMEUBELS Grondkrediet van België Mr Paul EEMAN, Waarom nog Brussel gaan? MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING KAREL VAM DE DUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens H Bureel van De Denderbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. Te Heers, bij Tongeren, waar M. Desmaisièr es, V olks vertegen woordiger voor Tongeren-Maeseyck, zijn kasteel bewoont en het ambt van Burgemeester waarneemt, Woensdag M. Pirmez, broeder van den catholieken Volksvertegenwoordiger voor Charleroi, ten gevolge van een automo bielongeval, verongelukt. Ziehier nadere inlichtingen over dit schrikkelijk ongeluk M. Fernand Pirmez, 23 jaar oud, student te Leuven, was in automobiel, met twee lijnervrienden en zijn chauffeur,een uitstap in Limburg gaan doen. Te Heers is, men weet nog niet ten ge volge van wat, de automobiel tegen een boom gereden, in stukken geslagen en in eene diepe gracht geworpen. M. Pirmez was op den slag dood en men heeft twee uren moeten werken om hem onder do puinen van het zware rijtuig op tehaleD. Z\jn vriend, M. de Villers, student,werd, evenals de chauffeur, zwaar gewond bei den werden verzorgd in het kasteel van den heer Burgemeester. Hun toestand is slecht, om niet te zeggen wanhopig. De Volksvertegenwoordiger Pirmez ver nam het nieuws in de Kamer en vertrok omniddollijk naar Heers. De tweede vriend bleef ongedeerd. Men meldt nog het volgende over dit verschrikkelijk ongeluk Woensdag, rond half 1, kwam eene automobiel, waarin vier personen zaten, van Oreye en reed in de richting van Sint- Truiden, toen nabij het dorp Heers, terwijl de automobiel met volle snelheid reed, het ongeluk zich voordeed. De schok was zoo hevig dat de boom, waartegen het rijtuig botste, midden door brak. M. Fernand Pirmez was op den slag ge dood M. de baron J. de Villers, evenals M. Pirmez student aan de Hoogeschool van Leuven, werd met wonden over heel het lichaam en eene schedelbreuk, in wan- hopigen toestand opgenomen. De chauffeur werd, eveneens stervend weggedragen. De vierde reiziger was graaf de Mar- chant d'Ansembourg, van Alzette, en hij had geen het minste letsel. De. auto was de eigendom van M. Pirmez en reed naar Hasselt. De Volksvertegen woordiger Pirmez is in den loop van den avond te Heers aangekomen en vond het lijk zijns broedei-8 op het kasteel van M. Deamaisières, zyn collega uit de Kamer. Geknipt. In den sneltrein Boulo- logne-Parijs, werd M. Chamon, beheer der der maatschappij van de gascompteurs door eenen ouderling, zeer correct ge kleed em met het lint der eere-legioen in het knopsgat, tegen het lyf geloopen. Te- zelfdertijde voelde hij een hand in zijn binnenzak glijden en zijne portefeuille wegnemen. Houdt den diefriep M. Chamcn, terwijl hij den onbekende bij den arm n. De reizigers en de bedienden snel le en in hun hijwezen liet de oude man de ontrolde portefeuille vallen. Men sloot hem op in een der rijtuigen. Te Parijs aangekomen, weigerde hij eerst te zeggen wie hij was, maar toen kwam een adjunct van den commies iris er tusschen Ik ken u, zegde hij, gij heet Joseph Teschneer. Gij zijt Oosten rijker. Op 1 October maaktet gij deel van de bende der Aristos en ik zelf heb u aan gehouden. Te dien tijde liet gij u baron Van Hoi noemen en gij werktet samen met eene gravin van hetzelfde kaliber I Verbaasd bakende Teschneer alles. Hij erkende verscheidene malen veroordeeld te zijn geweest en te hebben meegewerkt aan eene inbraak te Reims, die 160,000 fr. aan de dader s had opgebracht. Uit Weenen wordt gemeld dat, door de onvoorzichtigheid van eenige kinderen die met lucifertjes speelden, geheel het Tyrolcrdorp Zirl, dat goed gekend is door de toeristen, is afgebrand. Het vuur brak uit rond den middag en in en enkele stonden brandde de geheele streek, daar er een hevige wind woei. Des avondslagen 164 huizen is asch. Aide hotels en de openbare gebouwen, ter uit zondering van de kerk, zijn door de vlammen verteerd. 1400 inwoners bevinden zich zonder dak. Twe«; ouderlingen kwamen in de vlammen om. Veh personen zijn gekneusd of gekwetst. Het verkeer met Beieren is onderbro ken door het breken der eenige brug welke over eene naburige rivier ligt. HEEST GEZOCHTS herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. [Vfrkocbt door Coiff. «n Piri Hoofd- DfpM 26, r. Éliccno-Marcel, Parijs. nf5 I De flesch fr, 2,5o, te verkrijgen bij M, I Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat. •rd te Aalst. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 91 - Vrouwelijk idem 4 Huwelijken. E. De Veylder, handelsreiz. met M. De Bock, z. b. F. Temmerman, ver- wer, met A. Verleysen, tw. C. Müller, bed. met A. Bosschaert, z. b. Overlijdens. A. DeSaedeleer, 8 j., Gentsche Steenvi. L. Van de Meersschf, m. De Hau- werc, hoven. 81 j., Binnenstr. R. Willems, w" Meulande, z. b. 90 j., Brus- selsche str. C. Van Moorter, landb. 77 j., Lindenstr. S. Wailly, m. Trof- faes, bakker, 28 j., Moorselb. M. Vlerick, z. b. 5i j., Brusselsche str. M. Van den Eynde, z. b. 19 j., Groenstr. M. Van Paemel, vr Van de Meerssche, z. b. 42 j., Scherreveldstr. M. Cob- baut, w« Arys, landb. 71 j., Koeistr. 5 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Zaterdag 27 Juni 1908. Aardappelen de 100 kil. 10,00 a 11,00 Boter per 3 kil. 7,92 a 8,64 Roomboter 100 kil. per kil. fr. 2,90 Eiers de 25 2,34 a 2,5a Ajuin de 100 kil. 0,00 a 00,00 Viggenen,per koppel 60,00 a 70,00 BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 254 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2o3c kilogr. HOPMARKTEN. LONDEN, 22 Juni. In de markt is er geen verandering gekomen altijd is er wat vraag naar alle slag van hop, doch de ver handelingen zfjn niet belangrijk. Omtrent overal staan de hoptninen goed. Het weder begunstigt echter het ontstaan van insecten plaag, zoodat men in menige dorpen fel was- schen moet. Men kwoteert Engelsche hop, 45-60 fr. Beiersche, 35-50 fr. Amerikaan- sche, 37-52 fr. Belgische, 35 frank. NUREMBERG, 24 Juni. Daar de voor uitzichten voor het nieuw gewas te goed zijn in allo landen, verslapt de handel. Markthop, 1* kwaliteit, 50 fr. 2* kwaliteit, 37 1/2 tot 45 frank. BRUSSEL, 24 Jnni. Dewijl de brouwers weinig aankoopen, en de hoptninen overal een overvloed van producten beloven, blijft de markt uiternt kalm. Voor beschikbare waar, Aalst staat aan 32-35 fr. Poparinghe (stad), 25-26 fr. voor het ni«nw gewas Aalst 42-50 fr. Poperinge (stad), 39-40 fr. doch zonder verhandelingen. GENT, 26 Juni. Getal te koop gestelde hoornbeesten 378 Melkkoeien a5 Vette koeien 91 Groote ossen 2 j Stieren 57 Jonge ossen 40 Magere beesten 120 Vaarzen 43 Schapen o Varkens 179 Lammeren 3 j Loopers o Kalveren ig5 Viggens 689 Stieren iekw. 1,00 2ekw, 0,90 3* kw. 0,80 Koeien 0,88 0,80 0,70 Vaarzen i,o5 0,94 0,86 Ossen 1,06 0,92 0,84 Varkens 1,00 0,88 0,00 Kalveren 1,25 0,92 0,00 BRUSSEL, 26 Juni. Kalverenm. Getal te koop gesteld 274, per kilogr. op voet fr. 1,00 a 1,25. CUREGHEM-ANDERL. 26 Juni. Veemarkt. Te koop gesteld 438 ossen, 424 stieren, 901 koeien, totaal: 1853 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,92 a 1,06 Stieren 0,68 a 0,92 Koeien en Veerzen 0,61 a 0,86. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 1068. Prijs per kilogr. fr. 0,88, 1,08 a r,i8. PARIJS-LAVILETTE, 25 Juni. Ter markt ver- i« 2' 3* gebracht. kocht. kwal. kwal. kwal. Ossen i3g6 x3i3 1,68 1,40 i,35 Koeien 547 541 i,65 i,35 i,3o Stieren 182 178 1,40 i,3o 1,20 Kalvers 1906 1785 2,10 1,90 1,70 Schap.12248 12248 2,10 1,90 1,70 Vark*8* 4311 4311 1,70 i,65 1,60 Provincie Oost-Vlaanderen. GEMEENTE MEERBEKE. AANBESTEDING VAN aan de Parochiekerk. De Kerkfabriek van Meerbeke, zal op Zaterdag 11 Juli 1008, om 9 uren voor middag, ter Pastorij, onder nadere goed keuring der bevoegde Overheid, overgaan tot de openbare aanbesteding der her stellingswerken aan de Kerk. De werken zijn begroot op fr. 3918,87. De plans en het bijzonder lastenboek berusten op het Gemeentehuis, alwaar de belanghebbenden er kennis kunnen van nemen alle werkdagen van 10 tot 12 ure, en van 14 tot 17 uren. De aanbiedingen zullen den Eerw. Heer De Veirman, Pastoor, Secretaris van het Kerkfabriek, toegestuurd worden, overeenkomstig de voorschriften van het modellastboek, bij aanbevolen brief, dra gende den postzegel van uiterlijk den 8 Juli 1908 zij zullen onder dubbelen omslag zijn, waarvan de buitenste voor opschrift zal dragen Aanbieding voor de onderneming der werken aan te beste den den 11 Juli 1908. De binnenste u Aanbieding voor de onderneming der herstellingswerken aan de Kerk van Meerbeke. Voor het opstellen hunner aanbieding evenals voor de verklaring nopens het minimum van dagloon en maximum van werkuren, zullen de aanbieders zich for- mulen kunnen verschaffen, daar waar de plans berusten. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den Heer Julius Goethals, bouw kundige te Aalst. Meerbeke, den i5 Juni 1908. De Schrijver, De Voorzitter, E De Veirman. Fr. Vander Perre, Aardvverkers gevraagd. M.M. E. J. Mombaerts, onderne mers der werken van de fabrieken l'Es- pérancb te Louvroil bij Maubeuge, (Noord Frankrijk) vragen aard- of grond werkers, tegen een loon van 45 centiemen per uur. Men werkt i3 uren. PROVINCIE OOST- V LAAN DER ËN. GEMEENTE WANZELE. van Vernieuwingswerken, aan de Daken der Pastorij te Wanzele. Het Bureel der Kerkmeesters van Wan zele, zal op Woensdag 1 Juli 1908, om 4 uren namiddag, ter Pastorij te Wanzele, overgaan tot de aanbesteding der vernieuwingswerken uit te voeren aan de daken der Pastorij van Wanzele, waarvan de omstandige raming beloopt tot 3,638,70 franken. De aanbiedingen geschreven op segel en gelijkvormig aan het model gehecht aan het Bijzonder lastenboek, moeten gestuurd wor den by aanbevobn brief en ondsr dubbelen omslag aan den Heer Voorzitter van het Bureel der Kerkmecsteis van Wanzele en ter post be steld zijn drie vol la dagen voor den dag der aanbesteding dus ten laatste op 27 Juni 1908. De buitenste omslag zal boven het adres van den Heer Voorzitter van het Bureel der Kerkmeesters van Wanzele voor opschrift dragen Aanbieding voor Vernieuwing merken op 1 Juli 1908, de binnenste omslag zal voor opschrift dragen Aanbieding voor Vemieu- roingsroerhen aan de Daken der Pastorij te Wan zele. De ondernemers zijn verplicht eene verkla ring op zegel betrekkelijk het minimum van dagloon, gedagteekend en geteokend en onder bijzonderen omslag aan hnnne aanbieding te Alle de stukken betrekkelijk deze aanbe steding liggen ter inzage der belanghebben den ter Pastorij te Wanzele. Voor verders inlichtingen wende men zich tot den heer Victor De Smet, Bouwkundige te Aalst, Kapellestraat. Wanzele, den 9 Juni 1908. De Voorzitter van het Bureel der Kerkmeesters, De Secretaris, L. VAN BIE8EN. D. BLANCQUAERT. By sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van een eene Eoei, bekalfde Vaars, Varken (drijver), een volledig Landbouwalem, Wagen, Karren en Veldvruchten, te Oordegem, nabij de Tramstatie, Gentsche Steenweg. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal met tnsschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, op Maandag 13 Juli 1908, om 8 uren stipt voor middag, ten hove van wijlen den heer Vital Van der Heyden, te Oordegem, nabij de Tram statie, aan den Gentsche Steenweg, in het openbaar verkoopen Landbouwer8alkm, zooals Wagen (vier- duimer), Treemkarre, Aalkarre met stuk en bak, Raasortkarre, Paardenharnassuren, 2 Kussens, 2 Aalpompen, grooten Dorschmo- len, Wanmolen, Raapmolen, Ploeg, Egge, Slede, Kruiwagen, Braskuipen en andere Kuipen, 4 Ladders, Braken, Schappen. Ree ken, Rieken, Spaden, Zeissen, Aanschijnen, Marmitten, Schaafbank, Schrynwerkers- alem en meer ander gerief. Berstialrn, als Ruinpaard, oud 2 jaren, eene beste Koei, eene bekalfde Vaars, een Varken (drijver), 21 Hoenders en 2 Hanen. Ongeveer 1000 kilos Strooi, 1500 kilos Hooi en eene hoeveelheid Brandhout. Vruchten tb velde 24 aren zware Tarwe, 24 aren Rogge, 11 aren Aardappels en 24 aren 2d* snede Klavers, wassende nabij de Brouwerij van M. Schelstraete, aan de Gent sche kassei. De Beestialen zullen om 10 en kalf uren stipt voormiddag, verkocht morden. De verkooping zal geschieden op de gewone voorwaarden, mot tyd van betaling, mits stellende goede en gekende borg en betalende het ongeld comptant. OPENBARE VERKOOPING van goede TE Elk EE. De Notaris SOETE, te Lede, zal ten aan- zo< ke var wien het behoort, op de hierna gestelde zitdagen, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar t8 koop aanbieden de volgende onroerende goederen GEMEENTE ERPE. Eerste koop. Een perceel Land. gelegen te Erpe, op de Navanl, bekeud Dij kadaster seotie A, rummer 340a, groot 5 aren 20 cen tiaren, palende noord den heer Joseph Vel- demau, oost met de rede Juffrouw Octavie Impens, zuid en west het Weldadigheidsbu reel van Erpe. Gebruikt door vrouw we duwe Joseph De Troyer. Tweede koop. Een perceel Land, gele gen te Erpe, op den üoorenbuts, Krevelboek, srokadastreerd sectie A, nummer 448, groot 15 aren 50 centiare», palende noord den heer Bogaert oost vrouw weduwe en kinderen Bernard D'Houdt, zuid Dame weduwe Nooy en Zoon, weBt dezelve. Gebruikt door den heer J.-B. Temmerman. Derde koop Een pereeel Land, gelegen te Erpe, op den Breekenaar, doorsneden met eenen Voet weg, gekadastreerd sectie A, num mer 724. groot 18 aren 40 centiaren, palende noord den heer Bernard De Bruecker, oost deu heer Frauciscus De Swaef en Kinderen en Juffrouw Coleta Van Droogenbroeck, zuid M Casimir De Boeck en west dan heer David Pare vyek. Gebruikt door den heer Ernest De Wint. Vierde koop. Eene goede en welgelegene partij Land, te Erpe, op den Breekenaar, gekend ten kadaster sectie A, nummer 712, groot 31 aren 90 centiaren, palende noord Dame weduwe Nooy en Zoon, ocst de Bos- schestraat, zuid vrouw en kinderen Leopold Do Wint, west de kinderen Hosselaar en vrouw weduwe en kinderen Casimir De Nys. Geli nikt door den heer Charlei Van Nieu- wenberghe en andere. Boomprys fr. 150. Vyfde koop. Een goed en welgelegen Ëerceel Land, dienstig voor Bouwgrond, te rpe, aan den Loedschen Steenweg, op het Kromveld, gekadastreerd sectie B, nnmmer 403, groot 17 aren 70 centiaren, palende noord den Leedschen Steenweg, oost den heer Isidoor Blondeel, zuid den heer Casimir Da Boeck en west Juffrouw Helena De Clippel. Gebruikt door deu heer Serafiien Van den Brande. Zesde koop. Een welgelegen perceel Meersch, kunnende dienen voor Bouwgrond, te Erpe, aan den Leedschen Steenweg, be kend bij kadaster sectie A, nummer 739, met eenen inhoud van 29 aren 20 centiaren, groot volgens titel 29 aren 76 centiaren, palende noord den heer Franciscus De Nys, oost den den Steenweg naar Lede, zjid de Erven van den heer Henri Gottigny en weet de kinderen Van Gyseghem. In regie. Boomprijs fr. 285. evende en laatste koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op het Lindeveld, bekend bij kadaster sectie B, nummer 207, groot 17 aren 30 centiaren, palende noord met de Baan de heeren Isidoor De Sutter en Jan De Swaef, oost vrouw weduwe en kinde ren Van Druogenbroeck, zuid en west den heer David Parewyok. „Gebruikt door den heer Ivo De Vos. Een half ten honderd instelpenning te win- ZITDAGEN Instel Donderdag 9 T 1QnH Verblijf Donderdag 23 Jnu lwa' telkens om 4 uren namiddag, ter herberg In de Vijf Huizen, n bij den beer Alpkonse Chrisliaens, te Erpe, aan den Grooten Steen- weg. Voor alle inlichtingen wende men zich ter Studie van den Notaris SOETE, te Lede. OPENBARE VERKOOPING van alsmede van ©en perceel Tarwe, j te Gysegem en Audegem. De Notaris SOETE, te Lede, zal, op Maan- dag 29 Juni 1908, (Sint-Pietersdag), om 8 uren voormiddag, in het openbaar verkoopen: A. Namens Mijnheer Joseph Schelfhout, Notaris te Oordegem 1° 7 koopen Hooi en te wassen Nagras, op den Molendyk. 2° 10 koopen Hooi en to wassen Nagras, op den Grooten Meersch. 3° 2 koopen Hooi en te wasaea Nagras, met recht van vlas te rooten, wyk Hoogen- donck. 4° 2 koopen Hooi en te wassen Nagras, wyk Banoven. 5* 2 koopen Hooi en te wassen Nagras, in den Vreemde meersch. 6* 2 koopen Hooi en te wassen Nagras, in den Kanadabosch. 7* 2 koopen Tarw.», naby de üsseweide. 8° 2 koopen Hooigras, in den Esschenbosch. 9° 2 knopen Hooigras, in den Blebtebosch. 10° 1 koop Hooi en te wassen Nagras, (vlasleggers) op de Blekte. 11° 1 koop Hooi en te wassen Nagras, op den Dries. 12° 2 Koopen Hooigras, in de Beurrekens. 13° 1 koop Hooi en te wassen Nagras, in den Heuversboom. 14° 1 koop Hooigras, in het Roobosoh. 15° 1 koop Hooi en te wassen Nagras, op een perceel meersch to Audegem, voorheen gebruikt geweest door den heer Jacobus De Smet. B. En namens Dame Weduwe van M, Petrus Mertens, te Gysegem. 2 koopen Hooi en te wassen Nagras, op een perceel meersch, nan den Steenweg van Gysegem naar Mespelaere. Men zal vergaderen op den Molendijk. Verders zal de verkooping geschieden op gewone voorwaarden en tyd vau betaling, mits stellende goede en gekende borg en be talende het ongeid comptant. OPENBARE VERKOOPING TE WANZELE, Huylenhoeck. De Notaris EEMAN, to Erpe, zal met ge win van palmslag en gelagen en namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Eenige koop. Eene behuisde Hofstede mot aanhoorighe- den, gestaan en gelegen te Wanzele, Huy lenhoeck, groot 6 aren 40 centiaren, deel van meerdere, bekend bij kadaster wijk A, voor het heel nummers 528, 529, 530 en 531, pa lende noord en oost de wednwe Franciscus lluylenbroeck, zuid het overige deel der Hof stede en west Bernard Galle. Laatst be woond door wylen M. Engelbert De Winne. ZITDAGEN: Instel Maandag 6 1()rw Verblijf Maandag 20 JU" iauö' telkens om 3 uren van den avond, te Impe, Dorp, ter herberg van M. Oscar Van dkr Vurst-Dk Winne. OPENBARE VERKOOPING De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal opcnbaarlijk verkoopen Eei Renteniers hu is, te Aalst, Nieuw- straat, nabij <le Groote Markt, groot 7 aren 5o centiaren. Bewoond door den verkooper den het r Henri De Clercq. ZITDAGEN Instel Donderdag 2 T Verblijf D01 derdig 16 Ju" lgo8' telkens om 4 uren namiddag, ter Esta- minet Café Central, bij Dame Rajon, te Aa'.st, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van eene sohoone t© "Vlïerzel©, Iloekakcn. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van instolpremie en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Eene schoone en welgelegene behuisde Hofstede, zijnde eene Tweewoonst, gestaan en gelegen te Vlierzele, wijk Hoeksken of Haylebroeck, bekend by kadaster sectie E, nummers 13, 14, 23 en 25a, aldaar groot 17 aren 90 centiaren, palende ten ooste Juffr. Weduwe BambuBt en den heer Joseph Coo- man, ten znide voornoemde Juffr. Wednwe BambuBt, ten waste Juffrouwen Valerie en Lonise Verstraeten en ten noorde de Straat van hét Hoeksken. Bewoond door den eigenaar den heer Char les.Louis De Mul. ZITDAGEN Instel Donderdag 25 Juni IQnQ Verblyf Donderdag 9 Juli iyuö» telkens om 3 uren van den namiddag, ter herberg gehouden door den heer Remi De Bruyn, to Vlierzele, wyk lioeksken. OPENBARE VfHKOOP1NG van twee perceelkens gelegen te A&lst-Sch&arbeke, Sinte-Apoloniastraat. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien hbt behoef, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een p ireeel Bouwgrond, gelegen te Aalst Schaart» ke. aan de Siute Apoloniastraat, gekadastreerd sectie C, deel van nummer 311a, hebbende ten voorhoofde aan de Straat eene breedte van 10 meters 60 oentimeters, groot 2 uren 26 centiaren, vol gens meting, palende ten oosto den heer Notaris Eeman, ten znide den heer Dekerman- De Schampheleer, ten westo de Straat en ten noorde de heer Joseph Du Bouck, gebruikt door den heer Joseph De Boeck. Tweede en laatste koop. Een perceel Bouwgrond, gelegen te Aalst-Schaarbeke als voorgaande, gekadastreerd wyk C, deel van nummer 311a, groot volgens meting 3 aren 44 centiaren, hebbende ten voorhoofde aan de Straat eene breedte van 9 meters 30 centi meters en palende ten ooste den heer Petrus Wanters, ten znide de Straat, ten weste der. heer Evans te De Boeck en ten noorde den heer Kufinus Staels, gebruikt door deu heer Franciscus Tuucré. TWEEDE ZITDAG: Donderdag 2 Juli 1908, om 3 uren van den namiddag, ter herberg gehouden door den heer Joseph Uk Boeck, te Anlst-Schaarboke, Siote Apoloniastrn&t. OPENBARE VERKOOPING van een goed eu welgelegen gelegen te Smetlede, nabij het Dorp. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van instelpremie en gelagen, in bet openbaar verkoopen Eenige koop. Een goed en welgelegen perceel Meersch, te Smetlede, naby het Dorp, bekend by ka- kaster sectie B, nummer 154, aldaar groot 62 aren 60 centiaren, palende ten ooste de Bnrgstraat, ten zuide Juffrouw Margareta Van Hoobrouck de teu-üulle te Gentbrnpge, ten weste den heer Petrus Van Weeepoel en voornoemde Juffrouw Van Hoobrouck, en ten noorde den heer Petrus Van Wesepoel, voornoemd. In gebruik bjj Juffrouw weduwe Do Caluwé Verdeeld in 2 gelijke deelen met recht van samenvoeging. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 30 Juni) 1Qnfl Verblijf Dijnsdag 14 Jnli telkens om 3 uren van den namiddag, ter herberg gehouden door Juffrouw weduwe De Kkyzkr, te Smetlede, Dorp. OPENBARE VERKOOPING te Oordegem, wijk Ossenbroeck. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zi.l op Maandag 13 Juli 1908, om 1 uur stipt nanoen, namens Dame Caroline de Waepb- nabrt, wednwe van Mijnheer GustaafRub- BBN8, in het openbaar verkoopen, de volgende schoone Veldvruchten, wassende nabij de hofstede door haar bewoond, te Oordegem, wijk Ossenbroeck, te weten 40 koopen Rogge. 40 koopen Tarwe en 10 koopen Mastelnin. Men zal vergaderen aan het hof van voor noemde Dame Rubbena. Verders zal de verkooping geschieden op gewone voorwaarden en tyd van betaling, mita stellende goede en gekende borg en be talende het ongeld comptant. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwereahiin, Trekkoei, Rund, Veldvruchten, Hooi, Strooi, Meet. TE VLIERZELE, wijk Hoeksken. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal op Donderdag 9 Juli 1908, om 1 uur stipt nanoen, ten huize van den heer Charles- Louis De Mul, te Vlierzele, wyk Hoeksken, in het openbaar verkoopen Huismeubkls, zooals Tafels, Stoelen, Kleer- en andere Kassen, Horlogie, Lan taarn, Printen, ijzeren Potten en Kassarollen, zinken Hakers, aarden-, gleisen- en ijzeren ren Keukengerief, Melkteelen, Vleeschkuip, W asch kuipen, enz. La.ndbouwkr8alrm, zooals Drywielkarre, Ploeg, Aanschijnen, Zwing, Sledde, Wanmo len, Aalstuk, Aalkuipen, 2 Eggen, Kortewa- gen, Schoppen, Braken, Rieken, Meithaak, Gaffels, Pikken, Zeissen, Bakmooillie, Koei- gareel, enz. Beestialen, als Eene goede Trekkoei, een Rund (Osken), oud dry maanden, 8 Hoen- ders en Haan, Eene groote hoeveelheid Hooi, Strooi. Mesten Brandhout. Vruchten te velde 1° 12 aren Tarwe 2° 11 aren Mastelnin 3° 21 aren Aardappels; 4° 15 aren Haver 5° en 11 aren Beeten ge staan op eene partij Land, op den Kruisweg. 6" 21 aren Kogge, gestaan op eene party land, op den Kerk weg. 7° 18 aren Klavers 8° 18 aren Tarwe en 9° 18 aren Rogge, gestaan op eene party land, genaamd De Wanne. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaarden en tyd van betaling mits stol lende goede en gekende borg en beulende de koopen onder de 5 franks comptant. BERICHT, Het College van Burgemeester en Sche- I penen dtr Gemeente Haeltert, Provincie Oost-Vlaanderen, maakt b ikend Jat er I overeenkomstig de art. 41 en 42 van het landelijk wetboek op Dijnsdag 25 Augusti aanstaande, om 9 uren voormiddag, door eenen daanoe aangestelden landmeter ?al worden overgegaan tot de grensbepaling j van den buurtweg Nr i5bis, genaimd Geetegemstraat, leidende van Geetegem j naar den Topmolen. Te Haeltert, den 9 Juni 1908. j Op bevelDe Burgemeester De Secretaris, C. De Sadeleer. j E. Scheerlinck. De eigenschappen der SUNLIGHT ZEEP zijn alleenlijk te danken aaa de onvergelijkbare zuiverheid grondstoffen Welke Voor het maken van SUNLIGHT gebruikt Warden NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ ingericht in i835. MAATSCHAPPELIJKE ZETEL Kleinen Zavel, 5, te Brussel. Hypothecaire uitleeningen zonder voor afgaande kosten bijzonderlijk voor het bouwen van woonhuizen. De gelden worden naar gelang der werken, zonder kroosverlies, gestort). Wie het verlangt kan door de Royale Belge de uitkeering, bij overlijdens- geval, van het nog verschuldigde kapi taal, raits eene zeer gematigde premie doen verzekeren. Obligatièn gewaarborgd i° door overeenkomstige hypothékaire uitleenin gen en 2° door het maatschappelijkkapi* taal en de reserven. (18,000,000). Dit obligatièn waarvan den intrest aan 3 llt wordt gesteld, zijn eene vaderlijke gelduitzetting van allen eersten rang. Kostelooze inlichtingen bij den agent der maatschappij voor het Canton Aalst. Leopolds!raat., O, \uIhI.. Alle werkdagen) 8 tot 9 uren voormiddag van j 4 tot 5 uren namiddag. HOOFDAGENT voor Verzekeringen tegen Brandgevaar, Ongevallen en op 't Leven. Als ge prachtige Meubels koopeu wilt, gaat eerst zien naar de uitstallingen van de huizen Ferdinand De Smet, alwaa* gij tot uwe groote verwondering zult aan treffen, Slaapkamers, Eetplaatsen, Salon garnituren in alle hout en stijlen. Bureau minister, Bureau-américain, Tapijten, Lusters, Bibliotheken, alles wat noodig is om een huis rijkelijk te versieren. Geene onkosten voor verzending, alles wordt kosteloos 't huis gebracht en bij de koopers geplaatst. Honderden koopers kunnen dit bevestigen. Door uitgebreide betrekkingen met de voornaamste handelshuizen kan men ver koopen tegen prijzen buiten alle concur rentie. LET WEL OP 'T ADRES: Ferdinand O© Smet, Molendriea.H-IO, te /Nalat. yü,Meubels van occasie zijn gestadig in 't magazijn voor handen 1 Verhuring van een allerschoonst en welgelegen Buitengoed, nabij de Stad Aalst. Zich te wenden Keizerlijke Plaata. Nr26. Gepensioeneerde staatsbediende, vraagt plaats als Reiziger of als Poortier. Adres te vragen ten Bureele van D« Denderbode. 153. •>l©n vraagt eenen Huisknecht, jongman, en kunnende met dc paarden rijden. Zich te bevragen ten bureele de zer. N' x5a Aandeel eener zeer winstgevende natie te Antwerpen, te koop. Voor ver dere inlichting wende men zich ten Bu reele van De Dbndbrbodb. Xe liuren. Zoutstraatpoort, Hoek der Kerkhofbaan, Huis Herberg en Ma gazijn, bewoond door De Raeve. Zich wenden Nieuwsiraat, 34, Aalst. A louer, belles chambres garniea, dans mais. hon. avec ou sans pension pr Mr seul, prix modéré, 5, Place de la Station, Alost. X© Imren teratond de alomgekende heiberg IN Nedirha»- sblt, De (Boerenmeid), gelegen te Aalst, Geeraardsbergschen Steenweg, met Hof en circa 4 hectaren allerbeste Zaai landen, thans bewoond door M. Alph. Matthys. Zich te wenden tot den heer Prill. Dancaert, te Ressegem. Xerstond t© huren. Eene schoone en gioote Lstaminet, te Aalst, aan de Groote Markt, genaamd Café-Remy. Voor de inlichtingen zich te wenden bij de eigenares Daine De Coninck-De Windt, of ten Kantore van den Notaris Da Ghbest, te Aalst, Keizerlijke Plaat».

De Denderbode | 1908 | | pagina 3