O.-L.-Vr. van Lourdes, MM. Beernaert en Woeste. Zoudagrust. Lezers! Vf' wd„deiLwaar_ GELUK Melrose Gulden Jubelfeest. De fees telijkheden te Lede, te gelegenheid der viering van 't Gulden Jubelfeest van den heer Secretaris De Gorte, zyn te midden der algemoeno deelneming en vreugde afgeloopen. Aan 't banket namen deel onze acht bare catholieke Senateurs en Volksver tegenwoordigersMM.VanVreckem.de Kerchove, Woeste, De Sadeleer en Pie- rart. Onze achtbare heer Woeste raakte in zijne redevoering de kwestie der Congo- naasting aan en zegde onder ander Men heeft ons belasterd. Wij ver- panden ons woord als eerlijke lieden, dat er geene spraak is van bijkomen- de belastingen en zullen nooit eeue herziening der Grondwet stemmen van aard de Belgen te verplichten naar Congo te trekken, 't zy als mili- ciaan of burger. - Ons doel is i° beschaving 2° be- hartigen der Belgische belangen 3° verdediging van het christendom. Het orgaan der firma v\jf ezels en C\ schrijft Om zich te wreken over de klop- ping van 24 Mei, nemen de catho- Heken land en huis af te Nieuwer- kerken van eerlijke en deftige men- schen die gekozen hebben voor de liberalen of voorde daensisten. Wij hebben er nog niets over gehoord. In alle geval is het waarheid dan doen onze vrienden van Nieuwerkerken maar wat zekere liberale heeren doen die veel nootjes op hunnen zang hebben.. Maar wat is 't 't Is overigens van ouds gekend dat de liberalen altijd hun ne eigene vuiligheid aan een anders- mans kleed strijken. En dit kunnen wy bewijzen. AALST-KESMIS. Pro gramma van 't groot Concert 't welk morgen Zondag 5 Juli, om 4 uren na middag ten kioske Groote Merkt, zal gegeven worden door de Koninklijke Fan/aar Phalange artistique, onder de leiding van den orkestmeester J. E. Strauwen. 1. Marche cortige Paul Gilson. 2. Ouverture dramatique Stadtfeld. 3. Faust, valse caprice Gounod-Strau- 4. The Pyramids, (solo wen. cornet) Cook. 5. Junnghernn walser Gunh'l. 6. Etoile du Nord Meyerbeer. 7. Rapsodie Hongroise N°2 Listz. 8. Ouillaume Tell, ouv. Rossini. Een practische toepassing van keukenafval. M. Dettmar, al- Semeen secretaris van het Verbond der uitsche electricians, heeft in zijnen Bond het voorstel gedaan den keuken afval in electrische kracht om te zetten. Volgens de berekening van dezen inge nieur heeft men dagelijks in de steden 500 grammen afval per persoon. Bevat die vuiligheid minder dan 60 tot 70 per honderd water, dan verbrandt zij ge makkelijk tot asch, zonder veel warmte op te slorpen bevat zij minder water, dan brengt zij zelf warmte voort. M. Dettmar schat dat de keukenafval van eene stad van 100,000 zielen zou volstaan om de electriciteit van den ringspoorweg dier stad te onderhouden. In grootere steden zou zij 50 tot 80 p. h. der noodige beweegkracht voort brengen. Anderzijds zou zy de verlich ting onderhouden van steden van min der dan 200.000 zielen gedurende het zomertijdperk Eindelijk zou de prijs van dergelijk gewonnen electrische stroomen minder zijn van 50 p. h. dan dogene gewonnen uit de steenkolen. Behalve die technische voordeelen zou deze aanwending van den afval zeer voordeelig zijn voor de openbare gezond heid. De Voorzienigheid heeft aan den mensch maar ééno tong gegeven, alhoewel Zy hem begunstigd heeft met twee oogen om te zien en twee ooren om te hooren met dit inzicht, zoo schijnt het mij, hem te leeren maar de helft te zeggen van hetgeen hy ziet hoort. Tertulianus. /V" Veldwachtersbond van \jff Oost-Vlaanderen.TOMBOLA. mt De eerste trekking voor eene K&k obligatie der stad Gent, heeft Vry- dag 11. plaats gehad in Het Land bouwershuis te Gent. I*r 37Ê50N wint de obligatie. Het winnend N' werd verkocht door den veldwachter van Semmersaecke. Roode beleedigingen. Nu dat de kiezingen achter den rug zijn, geeft de roode Vooruit van Gent weêr opnieuw lucht aan zijne ingewortelde verachting onzer landelyke bevolkin gen. Neen, nu is er geen kwestie meer van de buitenlieden door eene vleiende taal om den tuin te leiden, i. a. w. van stemmen te winnen. Meer dan eens reeds is de roode Voor uit in scheldwoorden, beleedigingen, versmadingen en lasteringen uitgeva ren tegen de buitenlieden en dit deed 't roode orgaan weer eens Zaterdag j. 1 27 Juni. Men oordeele Onze boeren zijn moeilyk terug te brengen van de voorvaderlijke gebrui- a ken en de meeste stallen in Vlaan deren zijn vuil, slordig, ongezond, weinig verlucht en verlicht. Onze Vlaamsche boer meent alles gedaan te hebben wat noodig is als hij een kruis op de deur der stal i ling heeft geschilderd en een ge- wijd palmtakje aan de balken ervan heelt opgehangen. Onze buitenbevolking is de ongeleerd- ste van al de landelijke bevolkingen van j) Europa. Ziedaar, Buitenlieden, onthoudt het Bijvoegsel. Aan ons nummer van heden 5 Juli, hoort een bijvoegsel, onze uurtabel van 't vertrek i aankomst der treinen. Dit bijvoegsel mag niet afzonderlijk verkocht worden. Wat nu Alcool drinken is slecht. Wijn en bier deugen niet. Koffie en thee verdienen ook geen aanbeveling. Melk is goed voor kalveren en zuige lingen, voor anderen niet. Er blijft dus niet veel anders over dan water te drin ken. Ofwel puur, ofwel met bijmeng sels in limonadcvorm, kwast, enz. Eila- cie, ook dat is glad verkeerd. Uit Ame rika komt althans het volgende bericht: Dr. Mason, vice-president van de Ame- rikaansche geheel onthouders-vereeni- ging, beweert dat een groot zoowel inwendig als uitwendig gebruik van water op den duur even schadelijk is als alcool. Duizenden menschen. zegt hy, zyn het slachtoffer geworden van de geneeskundige voorschriften tot het gebruiken van baden en het drinken van water. Wat nu begonnen Olie drinken of levertraan Ouderdomspensioenen in Frankrijk. Het Fransch gouverne ment heeft een nieuw ontwerp neerge legd van ouderdomspensioenen. Volgens dat ontwerp zijn de am bachtslieden, de landbouwers en kleine bedienden van het recht op pensioen uitgesloten. Daarbij, om de kas der pensioenen van geld te voorzien, zal eene afhouding gedaan worden op de loonen, zelfs op die, minder dan 1,50 fr. bedragende. Mits al die conditiën zal het pensioen nog maar 40 tot 50 fr. bedragen. De schilder en zijn vrouwke. Dsar flakkert de zon aan den blozenden trans En spreidt beuren mantel van goud en van glans Over 't landschap, waarin de schilder, betaln Met sijn doek en zijn scherm, zal 't ezelke slaan. Zie, 't staat erGezwind nu, het raam vastgezet Het katken vliegt open penseel en palet En kleuren verschijnen, m lachende rij, Zoo mollig, zoo sappig als moederken's brij Los dansen en hnpplen in 's kunstenaari' hand De kwasten, bemorst en bespat tot den rand Van de schacht. Hij borstelt en zingt, blij T*n Van zijn vrouwke, een lied van zoivere min In het wijde bijeen, een kluiske tot woon, Aanbid ik het vrije, 't aanbiddelijk schoon 't Penseel ts mijn scepter, het veld mijn gebied Een kostlijker schat als mijn Schat is er niet I Ik min mijn zoet wijfje, en haar gansch alleen. Want wat er geschiede, we blijven getween Ik schilder voor haar en zij brosselt voor mij Zoo leven we vroolijk en kommerloos vrij. En wen ik mijn lieve omhelze en streel. Dan droom ik v6or mij een weidsch liefdetafreel. Waarin ik haar zie, op de lokken een kroon, Een engel gelijk, een Vorstinne zoo schoon Neen 'k wil voor geen rijkdom dit zalig genot 'k Ben arrem, 't is waar, doch tevreè in mijn lot Ik rooke mijn pijpke en 'k zinge een lied En lach met de wereld, met nijd en verdriet Petrus VAN NUFFEL. Rechterlijke kronijk. De schilderijdieven van Kortrijk ver oordeeld. De correctionneele rechtbank van Kortrijk heeft woensdag morgend haar vonnis uit gebracht in zake den diefstal der schilderij van Van Dyck, in den nacht van 6 op 7 December 1907 gepleegd. Verfaille is veroordeeld tot 5 jaar gevan genis. 500 fr. boete, 5 jaar ontzegging van burgerrechten, 10 jaar bewaking der policie en a/3 van de kosten, of 6 maanden lijfs dwang voor den diefstal. Carlier, voor verheling tot 30 maanden gevangenis, 100 fr. boete, 5 jaar ontzeg ging, 1/3 van de kosten of 3 maanden lijfs dwang, alsook tot a6 fr. boet voor het dra gen van verboden wapenen. A4L9T, Maatschap pij Royal Pelote Club Esplanade. Op Kermis- Woensdag 8 Juli, rond 15 1/2 uren, Buitengewonen aantrekke- lijken Wedstrijd met den Bal, tusschen tien der beste spelers van het land. Nationale tegen Waalsche Bond SiOO Fr. Prijzen. Al de liefhebbers van het kaatsspel die eenen aangenamen namiddag wenschen over te brengen zullen deze gelegenheid te baat nemen en zich talrijk naar het Espla nadeplein begeven, om dit kampioenschap door muziek opgeluisterd, bij te wonen. Namens het Bestuur De Secretaris-Schatbewaarder, Alfons De Winter. De Voorzitter, Maurice Eeman. Belgische Bedevaart naar van den 5 tot den i3 Augusti 1908, ingericht door M. Alfred FRANCOIS, onder de geestelijke leiding van den E. H. Beulens, Pastoor van het Heilig Hert, Brussel. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den E. H. Beulens, Pastoor, 14, Notelaarstraat en M. Francis, 45, Noord- laan, beide te Brussel of ten Bureele van DE DENDERBODE» KorteZout- straat, 3i, Aalst. PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogw. den Bisschop heeft benoemd: Titulairen kanunnik van het kapittel van Sint-Baafs, den Z. E. H. Byl, bestuurder der maatschappelijke werken in het Bisdom; Algemeenen bestuurder der Zusters van Bermhertigheid den E. H. Ackerman, be stuurder van Schreiboom van Gent Pastoor te Volkegem, den E. H. Van Langenhove, onderpastoor te Overboelare te Rozebeke.denE. H. Uyttersport, pastoor te Mespelaere. Onderpastoor te VeUique, den E. H. De Witte, L priester in het Seminarie. KERMIS 1 O 8. Koninklijke Harmonie. Feesten en Concerten. Zondag 5 Juli, om 11 J/z uren, ten Kioske, Groote Markt 1. Paris New-York, Marche Coctxem. a. Die Schóne Galathée, Ouverture SuppS. 3. Grande Fantaisie-Ballet G. Pares. 4. Fantaisie Romantique L. Montagne Maandag 6 Juli, om io1/» u. (en Stadhuize, Prijsdeeling der Academie. Openingstuk Dame de petite Poupit, Meuten». Dijnsdag 7 Juli, om 10 4/2 u. ten Stadhuize, a Prijsdeeling voor de Reinigheid, waaronder uitvoering van verachillige Muziek stukken. b. Concert, om 9 */a u. ten Lokale, (Casino). 1Sous la Bannière de la Victoire Von Blom. Guillaume Tell, Ouvertnre Rossini. 3. 'Ballet Egyptien, (suite d'Orch.) LuiGWt. 4. Coppélia, Fantaisie sur l'opéra I.. Delibes. 5. Aubade Printanière P. LacOme. Publiek Bal en Verlichting van den Hof. Inganggeld ten voordeele der Armen 10 c. Donderdag 9 Juli, om 20 i/s uren, ten Kioske, Keizerlijke Plaats. 1. Paris New-York, Marche Coqtere». 3. Guillaume Teil, Ouverture Rossini. 3. Ballet Egyptien (suite d'Orch.) Luigini. 4. Variations pour petite Flüte, So liste M. Alexandre Breynaert, Genui. 5. Les Hirondelles, Fantaisie, arr. Hirchman. par J, F- Strauwen. La HousardeValse Militaire L. Ganne. Stad van Aalst. Slatl Aalst.-Werkbcurs Vragen door de Patroons. 4 smedersgasten 1 loodgieter1 kuiper (halve gast) 1 letterzetter (leerjongen) 1 meubelmaker (halve gast). Vragen der Werklieden. Daglooners fabriekwerkers. Leening van fr. 1,649,000,00 (1891) 34' trekking. 29 Juni 1908. Obligatiën van 300 fr. uitkeerbaar tegen pari te rekenen van 1 Augustus 1908. i3g 1072 1933 2274 2704 922 1342 2012 2355 1044 1765 2221 2363 8T4D AALST. Academie van Scljoone Kunsten. Maandag 6 Juli, om 11 uren voor middag, zal ten Stadhuize, Groote Feestzaal, geschied en de plechtige Prijs uitreiking aan de leerlingen der Aca demie van Schoone Kunsten. De werken van den Pryskamp zullen tentoongesteld blyven in het lokaal der Academie, St-Martensplaats, gedurende de drie eerste kermisdagen van 10 uren 's voormiddags tot 1 uur namiddag, en van 3 tot 6 uren 's namiddags. Vlaamsche Kermis. Het Comiteit der Vlaamsche-Kermis laat weten, dat er op Maandag 3 Augustus, om 2 uren namiddag, een bloemenstoet van kinderrijtuigjes zal ingericht worden. Wij verhopen, dat dit deel van ons pro gramma, een der bijzonderste aantrekke lijkheden zal uitmaken, dat iedereen zal wedijveren om bij te dragen tot het welge lukken van deze feestelijkheid, en dat de oproep die wij doen om aan de inrichting van den bloemenstoet meê te werken, door gansch onze bevolking zal beantwoord worden, zoo gunBtig als al onze vorige ver zoeken. Wij vernemen dat het Comiteit der Vlaamsche-Kermis besloten heeft de ver lichting op het foorplein te doen met elec triciteit. De kramen, de winkels, de koffiehuizen, de barakken enz... zullen ook allen voor zien zijn van electrische lampen. Eene algemeene prachtverlichting met electrici teit van gansch den hof zal insgelijks alle avonden plaats hebben. Dit zal voorzeker eene schoone aantrek kelijkheid zijn voor de Vlaamsche Kermis, en belooft ons aldus zeer aangename avon den. De Jonge Wachten van GeeraardBbergen, Sottegem en Ninove hebben deze week aangekondigd, dat zij naar onze Vlaamsche KermI6 zullen ko men met muziek aan 't hoofd. Wij zijn gelukkig dit nieuws aan onze vrienden te mogen kenbaar maken. Wij juichen om de aankomst van onze Jonge Wachten, en roepen hen een wel gemeend Welkom toe. Deze talrijke opkomst, is een bewijs te meer, hoe innig verkleefd de catholieke jonkheid de goede zaak is, en hoe bereid willig zij zich toont om, in al omstandig heden, mede te werken aan de catholieke feesten. Wij verhopen ook dat door deze ver broedering, de banden van eendracht en samenwerking, onder de catholieke jonk heid van het arrondissement verBterkt zul len worden. IVog een goed nieuw». De Koninklijke Harmonie van Dender- monde zal in onze Vlaamsche-Kermis op Maandag 10 Augustus, om 5 ure 's avonds, een luisterrijk Concert geven. Wij kennen de waarde en de verdiensten der Koninklijke Harmonie van Dender- monde, en weten dat hare goede faam niet meer moet gemaakt worden, ook wenschen de Aalstenaars vurig, hunne vrienden van de Zusterstad, op broederlijke wijze te mogen ontvangen en hartelijk toe te jui chen. Aan den ingang van het Paleis der Natie, Donderdag namiddag, 2 uren. M Beernaert stapt uit een rijtuig, op het oogenblik dat M. Woeste den eersten voet zet op de trappen van den peristiel. De tweede blijft staan om den eerste, ouderdomsdeken van de Kamer, de eer te laten vóór te gaan, maar de oudste wil niet en dwingt zijn collega voort te gaan. En beiden, flink te been, in de beste ge zondheid, beklimmen de trappen, op de hartelijkste wijze een gesprek voerend. Wat niet belet dat de oude legende der twee aartsvijanden voortleeft; roeit ze maar eens uit, als ge kunt. (Handelsblad). Vau 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 5 Juli 1908, M. De Waele, Kerkstraat. Allerhande nieuws. Kermisfeesten. - Ter oorzake onzer Kermisfeesten zal ons blad De Denderbode Donderdag aanst. niet verschijnen. Van het Beheer Van Staats spoorwegen is verschenen .- De kleine Reisgids voor 1 Juli 1908. Prijs 10 centiemen. (Ingezonden). Aalst en oniligffemle koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver koopers. Men aanvaardt alle reparation. AALST. Woensdag werd de genaam de Alex. Van N., oud 21 jaren, wonende Brabantstraat, aangehouden op bevel van 't parket, wegens aanslag op de eerbaar heid. AALST. De aanbesteding der herstellingswerken van de aloude Sinte- Barbarakamer, thans het lokaal van den Catholieken Kring, Groote Markt, gaf den volgenden uitslag Leo Corten, Aalst, fr. 13,460,71 J. Peynsaerten L. De Vos, Aalst, 14,533,27 fr- AALST. Zekere Hendrik Walgraef, werkman ter spinnerij der Keizerlijke Plaats, wonende Lede weg, werd dijnsdag voor middag een vinger der linkerhand in een kamwiel verpletterd. Zekere Jaak Kieckens, schrijnwerker, wonende Brabantstraat, heeft zich woens dag voormiddag met een beitel ernstig ver wond aan de linkerhand. ggK. TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, 1 te verkrijgen bij O. Taeymanb-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Luchtvaart met 5 reizigers. Don derdag 11., iets over 7 uren 's avonds, dreef over onze streek de groote luchtbal Prins Albert bestuurd door M. Jules Dumortier van Brussel, opgestegen te Sint-Nicolaas, Groote Markt, om 6 en half uren. 4 Sint- Nicolazenaar8 deden de luchtreis meê. Waar de luchtbal daalde is ons niet ter wete gekomen. Eeue waarschuwing. Ziehier een bericht dat van groot belang zal zijn voor vele vrouwen en mannen van Aalst Het werd ons door eenen inwoner van Aalst gegeven, Mad. P. Cooremans, St-Vincentiusstraat, die ons zegt Ik leed sedert zes maanden van nierpijnen, die mij '8 nachts van alle rust beroofden ik was onrustig, dit gebrek aan rust maakte mij reeds van 's morgens afgemat en gansch mijn eetlust verdween, ik verzwakte van dag tot dag toen ik mij op het aanraden eener vriendin met de - Foster Pillen voor de Nieren verzorgde, en verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker. Toen ik mij na drie dragen verlicht ge voelde, was ik zeer verwonderd en toen mijne nierpijnen na eene week verdwenen waren, was ik overgelukkig en dierf aan eene zoo spoedige genezing niet gelooven 't was nochtanB waar, want ik heb niets meer gewaar geworden. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Indien ge niet wilt teleurgesteld worden, verzeker U dan dat het wel de echte Foster Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeft; mijd U bijzonder voor namaaksels met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het be drag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat,Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 7. De zaak van Wetteren. Het is wel in staat van zelfverdediging, dat J. Br. geschoten heeft. De catholieken waren Blechts met zes, tegenover een dertigtal liberale voorvech ters, die hen wreedaardig overvielen, om ze hunne vaandelstokken af te nemen. Hierin zijn de geweldenaars niet gelukt, maar met vier a vijf tegelijk, schopten, stampten en sloegen zij opeen enkel man. Zoo is Aug. SegherB wreedelijk mishandeld geworden, dusdanig dat hij thans te bed moet blijven, door een vijftal kerels, waar van hij er drie herkend heeft. Als Seghers ademloos neergevallen was, sprongen zij op J. Br. en schopten hem even geweldig, 't Is dan dat hij geschoten en A. D. J. getroffen heeft, wienB toestand gistermorgen veel verbeterd was. J. Br. is met A. D. J. in het gasthuis gekonfronteerd geworden. Aan de policie- commissaria heeft A. D. J zelf gezegd Ik heb op hem geschopt, ge moet hem voor mij niet straffen. J. Br. is dan terug in voorloopige vrijheid gelaten. heid in uw hoofd, indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chist, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Een werkman van Grimmingen, Hen drik Catteau, was dinsdag avond, rond 5 uren, te Santbergen bezig op de kap van een in aanbouw zijnde huis, ter wijk Kee ringen. Eensklaps viel hij door eene ver keerde beweging van 12 meters hoogte op de straatsteenen en werd gedood op den slag De ongelukkige was 45 jaar oud. Hij laat eene weduwe met 6 minderjarige kin deren na. In vrijheid. -- Zekeren Van Lui, van Denderwindeke, wird i5jaac geleden door het Assisenhof van Oost-Vlaanderen ter dood veroordeeld wegens moord op den jachtwachter, Bogaerts De straf werd in levensdurenden dwangarbeid veranderd. De veroordeelde gedroeg zich uitstekend, en werd daarom begenadigd. Zaterdag werd hij op bevel van den heer minister van rechtswezen in vrijheid gelaten. De losge- latene, thans 70 jaar, is naar zijne geboor teplaats teruggekeerd. Do vrouw. De vrouw behoudt de frische kleur.de kracht en de volmaakste gezondheid zelfs gedurende de critiBche jaren, op voorwaarde dat ze zich van tijd tot tijd het lichaam zuivert met de Blijm- verdrijvende Pil Walthéry 1 fr. Eene doos is voldoende voor een gansch jaar. Een7ojarige ouderling van Heusden, De F. genaamd, was voor eene zedenzaak door de rechtbank van Gent tot 2 jaar ge vangenis veroordeeld. Nu is de plichtige door gewetenswroe ging gedreven, bij het gerecht zichzelven komen aanklagen. Het parket heeft de onmiddellijke vrij stelling van den ouden man bevolen. Over eenige dagen te Brussel, zond een heer zijne meid, eene Frangaise uit, om twee briefkens van 20 fr. in zilver om te wisselen. Zij kwam terug met een valsch briefke dat men niet wilde aanveer den. Uitleggingen, die zij in het policie- bureel gaf, deden haar verdenken en ten slotte kwam men te weten dat zij kennis had met eenen landgenoot, die verdacht wordt haar het valsche briefken voor een echt te hebben doen omruilen Hij is, even als de meid aangehouden. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING- ÜAREI. VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Denderbode. Spoedige bediening. Matige prij zen. Een slachtoffer van zijnen plicht. Sinds eenige dagen ligt te Lokeren aan de kaai een groot koolschip, 350 ton me tende, toebehoorende aan Frans Van Bossche, van Ruppelmonde, en dat gelost wordt voor rekening der firma Maes en C°. Donderdag morgend was de eigenaar van het Bchip moeten vertrekken. Zijne vrouw, die te Rupelmonde in het hospitaal ligt, moeBt eene operatie onderstaan. Hij had het bestuur van zijn schip toevertrouwd aan zijnen knecht, streng bevelende dat het schip niet mocht verlegd worden, daar het in de Durme bij lage tij gevaarlijk is voor groote schepen, dicht bij kant te liggen. Zestien man losten de kolen. Rond 9 ure wilden de lossers het schip verleggen en wat dichter bij den kant trekken. De knecht, de bevelen zijns meesters indachtig, verzette zich hier tegen uit al zijne krachten. Die getrouwheid aan zijnen meester koste hem het leven. Hij kreeg woorden met den losser, Benoit Pieters, bijgenaamd De Sluis, wonende in Brugstraat. Zij werden handgemeen en vielen al vechtende in de Durme. Pieters kon zich al zwemmende redden de trouwe knecht integendeel geraakte onder het schip om niet meer boven te komen. Een uur later trok men zijn lijk op. Het slachtoffer is slechts 22 jaar oud en jonkman. Benoit Pieters is getrouwd en heeft twee kinderen. Hij is voorloopig gevangen geno men. Het parket is om 4 ure namiddag afgestapt om een onderzoek te openen. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en verblindend schoone tint. Dit alleB bewerkt de echte SlokpaaHjes-Lelienqielk-Zeep van Uei'^maiiin ék O0., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Dijnsdag in den laten avond kwam kwam te Sint Nicolaas Jozef Sèverin, lid der muziekmaatschappij uit het Gildenhuis, vreedzaam naar zijne woning in de Molen- dreef, die nu veranderd is in Molenstraat. Hij werd achtervolgd door eenige kerels, onder het geroep Jan-calotten. Een der bende gaf hem eene messnede over den hoofdschedel hij kon ontvluchten en zijne woning bereiken, waar hij dicht bij was. In huis komende pakte hij eenen hamer om wraak tegen zijne aanranders te nemen, doch zakte uitgeput door bloedverlies be wusteloos ineen. Dokter Behiels er bij ge roepen. heeft de wonde verbonden. Het schijnt dat hier eene politieke wraak onder schuilt Dc plaatselijke policie doet ieverige opzoekingen en wanhoopt niet de aanraa- ders te ontdekken. De wijk Stubben, nabij de brug van Scheepsdale, te Brugge, werd Donderdag namiddag in opschudding gebracht. Na eene hevige woordenwisseling, ten gevolge van jaloerschheid, heeft de hove nier Jules Ghesquière, 22 jaar oud, wo nende St-Kruis, twee revolverschoten naar zyne minnares Mej. Clementina Duwelz, 24 jaar, wonende OostendBchestraat, gelost. Het meisje werd in het hoofd en in den hals getroffen. Ghesquière vluchtte weg, achtervolgd door eene groote menigte. Dichtbij het po- liciebureel sprong hij in het kanaal van Oostende. Twee schippers konden hem uit het water trekken. Eens aan den oever werd Ghesquière door de menigte aangevallen, geslagen en geschopt. De policie had groote moeite om hem uit de handen te krijgen en naar het commissariaat te geleiden. Ondervraagd, verklaarde hij, dat hij het inzicht had van Clementina te dcoden. Wat het slachtoffer betreft, zij werd naar het o derlijk huis gedragen. Haar toestand is erg. Het parket is ter plaats geweest. Over eenige maanden heeft Ghesquière zich door een revolverschot willen zelf moorden. Eene bende jonge dieven in de klem. Reeds hebben wij gemeld zegt Het Handelsblad dat er uit den foor wagen van M. Proost eene som van 1500 fr. waB ontvreemd. Door een buitengewoon toeval zijn de dieven woensdag in handen der policie gevallen. Twee knapen werden door eenen heer in eene waterplaats aan de statie opgemerkt terwijl ze bezig waren veel zilvergeld onder elkander te verdeelen. Een policieagent werd verwittigd die een der snaken aanhield. Hij had het geld aan de dokken gevonden. Bij den adjunct Van Hoof gebracht, moest hij echter bekennen, dat ze met vieren in den foorwagen van M. Proost waren gedrongen en er een valies met 1500 fr. hadden gestolen. De eene helft hadden ze aan eenen stei ger der Aziadok verborgen en de andere helft verdeeld. Werkelijk vond men aan den steiger eene beurs bevattende voor 650 fr. zilveren munt. Drie der veelbelovende snaken die eene echte bende vormden, zijn- reeds aangehou den Het zijn B., 14 jaar, Esschenstraat Ed. Van C 16 jaar, Tulpstraat en Karei M., 15 jaar, Gasstraat. De vierde is ook gekend en zal niet lang meer op vrije voe ten loopen. MProost staat hier nu op onze Kermis* foor. MEEST GEZOCHTE HAAR HERSTELLER herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen reinigt de kruin, var- j wijden het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. Verkocht door Coiff. en Parf. Hooli- DdpOt 26, r. fiütoDo-Mucoli Parijs. De flesch fr, a,5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalst. Te Vracene waren jongelingen, die per velo daar aankwamen, bezweet in het water gesprongen. Een hunner heeft die onvoorzichtigheid met den dood moeten bekoopen Woensdag namiddag reed M. Re* gouts, van Maastricht naar Theuz, in Luik, toen, op de kromming van den weg een moto-rijder aankwam, die in tegenover gestelde richting reed. Beide voertuigen botsten tegen elkaar, de motocyclet vloog in Btukken en de berij der ervan werd opgenomen met gebroken beenen, opengereten buik en zware wonden aan hoofd en borst. Hij stierf in den na middag. De verongelukte Schultz geheeten, wei een inwoner van Verviers, motorijder van beroep, die nog onlangs in Italië voor eene f.brick aan de koersen deelnam. Hij was ook een der delnemers aan de ronde der Ardennen. De automobielrijder beweert dat het on geluk door Schultz zelf veroorzaakt werd. M. Regouts hield de rechterzijde van den weg. De moto haperde aan de slijkscher- men van den auto, ondanks ai de moeite die de chauffeur deed, om de botsing te vermijden, Een verschrikkelijk ongeval gebeurde in een huis der Cronjéstraat 3, te Borger- hout. Terwijl de moeder. Mevr. Van Wuytswinkel, op hare kamer op het ver diep was, ia haar 4jarig kind, Edward ge heeten, op de koer, in eene kuip met kokend zeepsop gevallen. Deerlijk verbrand over gansch het lichaam, maar vooral aan den rug, werd de kleine naar het Sint-Erasmui gasthuis overgebracht waar zijn toestand als zeer erg werd aanzien en men een noodlottigen afloop mag verwachten. Over eenige weken werd te Tongeren een schoenmagazijn geplunderd. Behalve eene groote hoeveelheid koopwaren hadden de dieven ook nog eene aanzienlijke som geld meegenomen. Men meldt thans dat de policie van Brussel de aandacht had ge vestigd op eenen persoon, die in de herber gen schoenen verkocht aan goedkoopen prijs. Hij werd ondervraagd en men ont dekte spoedig dat hij een der dieven was. Hij heeft, toen hij aangehouden was, zijne medeplichtigen verraden. Frankrijk. In Puy-de-Dóme heeft woensdag een wervelstorm met hagelslag in een half uur den wijnoogst, die veel beloofde, ge heel vernield. De schade beloopt in de millloenen (alleen 2 millioen frs. in de gemeente Cbauriat) en zal nog verschei dene jaren gevoeld worden. De hagelstee- nen waren zoo greot als okkernoten,

De Denderbode | 1908 | | pagina 2