lilUfSHT Duitschland. Engeland. Italië. WOONHUIS HERSTELLINGSWERKEN behuisde HOFSTEDE, behuisde HOFSTEDE, SM Zaailanden en Meerschen tweejarig Ruinpaard, behuisde HOFSTEDE, VELDVRUCHTEN HUISMEUBELS perceel MEERSCH, Grondkrediet van België Mr Paul EEMAN, GERMANIA ¥EKi«p$ Een vrouwelijk monster. De be faamde Grete Beier, die reeds wegens verschillende misdrijven tot vele jaren tuchthuis- en gevangenisstraf is veroor deeld, staat nu te Freiberg wegens moord op haren verloofde, den ingenieur Press- ler terecht. Men weet, dat zij den man had gezegd, eene verrasting van de ker mis voor hem medegebracht te hebben en dat zij, toen hij, op haar verzoek, zijne oogen gesloten had en zijn mond open hield, hem een kogel in de keel joeg. Voer de rechtbank verklaarde zij, nooit van hem gehouden te hebben en met alle geweld een einde aan de verloving te hebben willen maken. De verloving was al eens af geweest, maar, op aandringen van de moeder van Pressler, weer aange komen. In werkelijkheid hield zij van zekeren Merker, met wien zy ook, gedu rende hare verloving ongeoorloofde be trekkingen was blijven onderhouden. Maar dag heeft zij voor de rechtbank te Freiberg de heele toedracht van den moord op haren verloofde verhaald. Zij had hem e :n glas advokaat ingeschonken en daar stil cyankali in gemengd. Hier drink I zegde zij. het glas aanreikende. Hij ledigde het in één teug en viel dade lijk om. Toen bond zij een doek voor zijne oogen en schoot een kogel in zijn geopenden mond, om hem, naar zij zegt, uit zijn lijden te helpen. Zij legde het valsche testament, dat zij te harer gunste gemaakt had, in zijne schrijftafel en ging daarna heen. Om 7 ure 's avonds kwam zij in Freiberg en ging naar een feestje, waar het zeer vroolijk toeging. Ik tele- foneerde naar huis (te Band), dat ik op een feestje was en pas met den laatsten trein thuis zou komt n. De dienstbode baalde haar van dien trein af. Op eene vraag van het meisje, antwoordde zij, dat dj zich uitstekend vermaakt .rad. Eerst kon Cirete niet slaper;, maar ten laatste viel zij, van vermoeienis en inspanning, io oen diepen slaap. Grete woonde een paar dagen later de verbranding van het lijk van haren ver loofde bij. Iedereen dacht, dot Pressler zelfmoord had gepleegd. Hij was zoo stil geweest in den laatstea tijd. Het testa ment wekte ook geen argwaan, ofschoon daar de zin in voorkwam Lustig gelebt und selig gestorben, das heisst dem Teu- fel die Rechnung verdorben. Na den moord schreef Grete aan haren werkelijken minnaar Merker Nu ben ik geheel vrij, mijn schat, niet door ver breking van mijne verloving, maar omdat God zelf recht heeft gedaan Na den moord sprak zij nog dikwijls kwaad van haren verloofde. Zij vertelde, dat hij vader was geweest van twee on echte kinder :n en eene erge ziekte had gehad. Zij bekende den laster voor de rechtbank zij had het gedaan, omdat haar minnaar Merker hft gaarne had, dat zij kwaad sprak van Pressler. Daarmede eindigde het verhoor van de beschuldigde. Grete Beier is ter dood veroordeeld wegens moord. Een zonnige maand. Hoewel de maand Dijnsdag nog niet uit was, kon toch reeds bekend gemaakt worden, dat deze maand Juni in Londen de zonnigste is geweest waarvan men heugenis heeft. In 29 Junidage r had Londen 243 uren zonneschijn gehad tegen a33 in Juni 1906, welke tot nu toe de zonnigste Juni maand was geweest. Woensdag had het in twaalf dagen niet geregend. In geen twii tig jaren is de laatste helft van Juni zoo regenloos geweest als dit jaar. De gemiddelde hoogste temperatuur voor Juni is in Londen 69 graden ge weest. Dit cijfer is op dertien dagen van de maand bereikt of overtroffen, terwijl het in Juni 1907 maar eens zoo warm is geweest. De Amerikaansche advocaat Townsend Wandelt, een bekende millionnair uit New-York, die met zijne twee zusters op reis was in Italië, ging zich in de statie van Bologna de handen wasschen aan eene waterkraan, die tusschen het derde en vierde spoor stond hierbij keerde hij den rug naar de binnenkomende treinen. Een goederentrein kwam aangereden, de locomotief floot. De zusters, die door het wagonvenster toezagen, stootten een angstgeroep uitWandell keerde zich om en het ongeluk was gebeurd De zusters moesten toezien hoe hun broeder eerst door de machien eenjge meters werd meêgesleurd en toen in tweeën gesneden werd. Het lijk is naar New-York overge voerd. Door de nalatigheid der ambtenaren van den burgerlijken stand zijn te Tito, een dorp niet verre van Potenza, 140 families wettelijk ongetrouwd, omdat hunne huwelijksakte niet is ingeschreven. Dit is gebeurd van 1884 tot 1893. De hinderen uit deze huwelijken zijn regel- matig geboekt. De zaak is uitgekomen door de omstandigheid dat eene vrouw hij haren man wilde naar Amerika en hiertoe een afschrift van hare huwelijks akte noodig had. Men zal maatregelen nemen om het verzuim te herstellen. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk idem 8 Huwelijken. J. Van Caekenberge, landb. met A. Kicckens, landb. B. Van Geite, schoenm. met M De Neef, landb. F. Fosselle, scbrijnw. met E. Franck, br. A. Keurvels, tabakbew. met A. Le nain, br. F. Moerenhout, tw. met S. Bon. tw. Overlijdens. J. De Brul, z. b. 71 j., Oud. Denderm. stw. C. Hofman, poelden. 3i j.Gent- sche stw. M. Kets, w* Van der Snickt, z. b. 69 j., Meuleschette str. K. De Moor, 8 j., Gentsche stw. J. Wal- graef, wr Opdebeek, z. b. 69 j., Lede- baan, M. De Mulder, vr. Rimbaut, z. b. 79 j., Gentsche stw. E. Ernst, wr De Vidts, bleekersg. 62 j., Zonnestr. B. Vlassenrood, 8 j., Oud. Denderm. stw. M. DeClercq, vr. Daelman, 1. b. 70 j., Lange Ridderstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Gedurende de Ker misdagen zal het Bureel des Burgerstands open zyn van 8 tot 9 uren 's morgends. Kas voor onroerende Goederen en Sparen, Samenwerkende Maatschappij 38, de Thystraat, Brussel. 5 a 10 fr. per dag buiten zijne bezigheden. —Nieuwe combinaties voor den aankoop van huizen. Onderling Sparen. Verzekering brandgevaar. Men vraagt agent en opzichters. Schrijven. 67,584. Marktprijzen. Zaterdag 4 Juli 1908. Aardappelen de 100 kil. 10,00 a 11,00 Boter per 3 kil. 7,92 a 8,73 Roomboter 10 kil. per kil. fr. 2,90 Eiers de 25 2,a5 a 2^3 Ajuin de 100 kil. 0,00 a 00,00 Viggenen,per koppel 60,00 a 70.00 BOTERMARKT. Heden zaterdig wer den 260 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 208c kilogr. HOPMARKTEN. In alle landen blijft de toestand der hop velden goed, of zelfs zeer goed. Daardoor zakt de markt nog. Te Nuremberg verhan delt men de beschikbare markthop aan 50 fr. de eerste kwaliteit, 35-45 fr. de middelbare, en 25-35 fr. de minderwaardige. Gewoonlijk staat de Duitsche markt den helft hooger dan de onze. Voor 1907 biedt men in België, te Aalst, 35 fr. te Poperinge, 25-27 fr. voor nieuw gewas is er ook afslag. Aalst staat aan 39-41 fr. Poperinge, 35-37 1/2 fr. Dat waseenig- zins te voorzien, volgens onze voorgaande berichten. GENT, 3 Juli. Getal te koop gestelde hoornbeesten 378 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaareen Schapen Lammeren Kalveren 246 Vette koeien 86 Stieren 65 Magere beesten i33 Varkens Loopers Viggens Koeien Vaarzen Ossen Varkens Kalveren 0,88 i,o5 1,08 1,00 1,25 0,80 0,94 0,92 0,88 0,92 Stieren ie kw. 1,00 aekw. 0,90 3*kw. 0,80 0,70 0,86 0,84 0,00 0,00 BRUSSEL, 2 Juli. Kalverenm. Getal te koop gesteld 285, per kilogr. op voet fr. 1,00 a i,a5. CUREGHEM-ANDERL. 1 Juli. Veemarkt. Te koop gesteld 341 ossen, 435 stieren, 1044 koeien, totaal 1853 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,92 a 1,06 Stieren 0,68 a 0,92 Koeien en Veerzen 0,61 a 0,86. PARIJS-LAVILETTE, 2 Juli. T er markt ver- gebracht. kocht. Ossen i386 1371 Koeien 579 567 Stieren 154 154 Kalvers 1808 1645 Schap.11718 1i5oo Vark«" 3986 3986 kwal. kwal. kwal. 1,68 i,5o i,65 i,5o 1,40 i,3o 2,00 1,80 2,20 2,00 1,75 1,70 1,35 i,3o 1,20 1,60 1,70 i,65 OPENBARE VERKOOPING van een XE LEDE, Achterstraat, nabij het Dorp. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal, in het openbaar verkoopen Ebnigb koop. Een Woonhuis, met aanhoorigheden te Lede, Achterstraat, nabij het Dorp, gekadastreerd wijk C, nummer 38d, groot volgens titel 1 aar 64 centiaren. EENIGE ZITDAG Vrijdag 17 Juli 1908. Om 4 uren namiddag, ter herberg van den heer Polvdoor, Blaes, te Lede, Nieuwstraat. Provincie Oost-Vlaanderen. GEMEENTE MEERBEKE. AANBESTEDING VAN aan de Parochiekerk. De Kerkfabriek var Meerbeke, zal op Zaterdag 11 Juli 1908, om 9 uren voor middag, ter Pastorij, onder nadere goed keuring der bevoegde Overheid, overgaan tot de openbare aanbesteding der her stellingswerken aan de Kerk. De werken zijn begroot op fr. 8918,87. De plans en het bijzonder lastenboek berusten op het Gemeentehuis, alwaar de belanghebbenden er kennis kunnen van nemen alle werkdagen van 10 tot 12 ure, en van 14 tot 17 uren. De aanbiedingen zullen den Eerw. Heer De Veirman, Pastoor, Secretaris van het Kerkfabriek, toegestuurd worden, overeenkomstig de voorschriften van het modellastboek, bij aanbevolen brief, dra gende den postzegel van uiterlijk den 8 Juli 1908 zij zullen onder dubbelen omslag zijn, waarvan de buitenste voor opschrift zal dragen Aanbieding voor de onderneming der werken aan te beste den den 11 Juli 1908. De binnenste Aanbieding voor de onderneming der herstellingswerken aan de Kerk van Meerbeke. Voor het opstellen hunner aanbieding evenals voor de verklaring nopens het minimum van dagloon en maximum van werkuren, zullen de aanbieders zich for- mulen kunnen verschaffen, daar waar de plans berusten. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den Heer Julius Goethals, bouw kundige te Aalst. Meerbeke, den i5 Juni 1908. De SchrijverDe Voorzitter, E. De Veirman. Fr. Vander Perre. OPENBARE VERKOOPING van eene Graan windmolen en Landen, te (Baar de gem en Meldert De NotariB DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen GEMEENTE BAERDEGEM. Eerste koom Eene schoone behuisde Hofstede met Woonhuis, Schuur, Stalling er. Boomgaard, g istaan en gelegen aan de Mo lenstraat, groot volgens meting 15 aren, 52 centiaren, en gekadastreerd wijk C, nummèr 408a en deel der nummers 407b en 406d, pa lende ten ooste aan den heer Alfons De Vis- De Man, ten znide aan denzelfden, ten wests aan koop twee en ten noorde aan de Molen straat. Bewoond door den medeverkooper heer Alfons De Vis. Boom- en haagprijsfr. 200. Tweede koop. Een perceel Boomgaard en Toin, zeer dienstig voor Bonwgrond, ge legen aan de Molenstraat, groet volgens meting 11 aren, 96 centiaren, en gekada streerd wijk C, deel van de nummers 407b en 406d, palende ten ooste aan koop een, ten znide aan de heeren Alfons De Vis-De Man en Macharis, ten weste aan de erven D'Hauwer en ten noorde aan de Straa';. Gebruikt door den medeverkooper den heer Alfons De Vis. Boom- en haagprijs fr. 350. Derde koop. Eenen Graan windmolen, gestaan en gelegen aan de Molenstraat, geka dastreerd wyk C, nummer 409, met eene grootte van 10 aren, 90 centiaren, palende ten ooste en ten zoido aan den heer Carolns- Lndovicns D'Hauwer, ten weste aan den heer Alfons De Vis en ten noorde aan de Straat. Gebruikt door den medeverkooper den heer Alfons De Vis, Vierde koop. Een perceel Land, gelegen aan de Molenbaan, groot volgens meting 15 aren, 2 centiaren, gekadastreerd wyk C, deel van nummer 498a palende ten ooste aan den heer Monsieur, ten znide den heer Frans Rays8inok, ten weste met half Kanterbaan aan den heer Blindeman-De Panw en ten noorde aan koop vyf. Gebrniker den heer Frans Ruyssinck. Vyfde koop. Een perceel Land, gelegen alsvoren, aan de Molenbaan, groot volgens meting 16 aren 43 centiaren en gekadastreerd wijk C, deel van nummor 498a, palende ten ooste aan den heer Monsieur, ten znide aan koop 4, ten weste met half baan aan den heer Blindeman-De Panw en ten noorde aan den heer De Ridder en Zuster. Gebruikt door den heer Frans Ruyssinck. GEMEENTE MELDERT. Zesde koop. Een perceel Land, groot volgens meting 19 aren, 72 centiaren, gelegen op net Eeckhontveld, gekadastreerd wyk A, deel van nummer 473, palende ten ooste aan Juffrouw Anaïa Van Biesen, ten znide aan koop 7, ten weste aan den heer Jan Van Geert en ten noorde Mevrouw de Gravin de ReneBse. Gebrniker den medeverkooper den heer Petrus De Vos. Zevende koop. Een perceel Land, gele gen alsvoren, op het Eeckhoutveld, groot volgens meting 19 aren, 66 oentiaren,gekada streerd wyk A, deel van nummer 473, palen de ten ooste aan Juffrouw Anaïs Van Biesen, ten znide aan de heeren De Ridder-De Gols en Van den Bossche, ten weste aan den heer Jan Van Geert en ten noorde aan koop 6. Gebruiker den medeverkooper den heer Pe trus De Vos. ZITDAGEN Instel Vrydag 24 Juli Verblijf Vrijdag 7 Angnsti ten 2 nren namiddag, ter herberg g< In den Olifant, n bij den heer Frcdericus Verbcechen-Dc Brucher, te Baardegem, aan de Kerk. OPENBARE VERKOOPING van eene TE WANZELE, Huylenhoeck. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal met ge win van palmslag en gelagen en namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Eknigr koop. Eene behuisde Hofstede mot aanhoorighe den, gestaan en gelegen te Wanzele, Iluy- lenhoeck, groot 6 aren 40 centiaren, deel van meerdere, bekend bij kadaster wyk A, voor het heel nummers 528, 529, 530 en 531, pa lende noord en oost de weduwe FranciscnB Hnylenbroeck, zuid het overige deel der Hof stede en west Bernard Galle. Laatst be woond door wijlen M. Engelbert De Winne. ZIT HAGEN telkens om 3 nren van den avond, te Impe, Dorp, ter herberg van M. Oscar Van der Vürbt-Db Winne. OPENBARE VERKOOPING van goede XE E li I» E De Notaris SOETE, te Lede, zal ten aan- zooke van wien het behoort, op de hierna gestelde zitdagen, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar ta koop aanbieden de volgende onroerende goederen GEMEENTE ERPE. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op ae Navaal, bekend Dy kadaster sectie A, nummer 340a, groot 5 aren 20 cen tiaren, palende noord den beer Joseph Vel- dem&n, oost met de rede Jnffronw Octavie Impens, zuid en west het Weldadigheidsbu reel van Erpe. Gebruikt door vrouw we duwe Joseph De Trover. Tweede koop. Een peroeel Land, gele gen te Erpe, op den Hoorenbnts, Krevelhoek, gekadastreerd seotie A, nummer 448, groot 15 aren 50 oentiaren, palende noord den heer Bogaert, oost vrouw wednwe en kinderen Bernard D'Hondt, znid Dame weduwe Nooy en Zoon, west dezelve. Gebruikt door den heer J.-B. Temmerman. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op den Breekenaar, doorsneden met I eenen Voetweg, gekadastreerd sectie A, nnm- I mer 724, groot 18 aren 40 centiaren, palende noord den heer Bernard De Bruecker, oost den heer Franoiscus De Swaef en Kinderen en Jnffronw Coleta Van Droogenbroeck, znid M- Casimir De Boeck en west dan heer David Pare vyck. Gebruikt door den heer Ernest De Wint. Vierde koop. Eene goede en welgelegene partij Land, te Erpe, op den Breekenaar, gekend ten kadaBter sectie A, nnmmer 712, groot 31 aren 90 centiaren, palende noord Dame weduwe Nooy en Zoon, oost de Boe- schestraat, znid vrouw en kinderen Leopold De Wint, west de kinderen Hosselaer en vronw weduwe en kinderen Casimir De Nys. Gebruikt door den heer Charles Van Nieu wen berghe en andere. Boomprys fr. 150. Vyfde koop. Een goed en welgelegen perceel Land, dienstig voor Bouwgrond, te Erpe, aan den Leedscnen Steenweg, op het Kromveld, gekadastreerd sectie B, nummer 403, groot 17 aren 70 centiaren, palende noord den Lecdschen Steenweg, oost den heer Isidoor Blondeel, znid den heer Casimir Da Boeck en west Juffrouw Helena De Clippel. Gebruikt door den heer Serafiien Van den Brande. Zesde koop. Een welgelegen perceel Meersch, kunnende dienen voor Bouwgrond, te Erpe, aan den Leedschen Steenweg, be kend bij kadasler sectie A, nummer 739, met eenen inhoud van 29 aren 20 oentiaren, groot volgens titel 29 aren 76 centiaren, palende noord den heer Franciscns De Nys, oost den den Steenweg naar Lede, ziid de Erven van den heer Henri Gottigny en west de kinderen Van Gyseghem. In regie. Boomprijs fr. 285. Zevende en laatste koop. Een perceel Land, gelegen (e Erpe, op het Lindeveld, bekend bij kadaster sectie B, nummer 207, groot 17 aren 30 centiaren, palende noord met de Baan de heeren Isidoor De Sutter en Jan De Swaef, oost vrouw woduwe en kinde ren Van Droogenbroeck, zuid en west den heer David Parewyck. „Gebruikt door den heer Ivo De Vos. Een half ten honderd instelpenning te win nen. ZITDAGEN Instel Donderdag 9 1QAft Verblyf Donderd.ig 23 Juil telkens om 4 uren namiddag, ter herberg u In de Vijf Huizen, bij den heer Alphonse Christtaens, te Erpe, aan den Grooten Steon- wejj. Voor alle inlichtingen wende men zich ter Stadie van den NotariB SOETE, te Lede. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van een eene Koei, bekalfde Vaars, Varken (drijver), een volledig Landbouwalem, Wagen, Karren en Veldvruchten, te Oordegem, nab\j de Tramstatie, Gentsche Steenweg. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zsl met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, op Maandag 13 Juli 1908, om 8 uren stipt voor middag, ten hove van wylen den heer Vital Van der Hcydcn, te Oordegem, nabij de Tram statie, aan den Gentsche Steenweg, in het openbaar verkoopen Landbouwersalem, zooals Wagen (vier- duimer), Treemkarre, Aalkarre met stnk en bak, Rassortkarre, Paardenharnassuren, 2 Kussens, 2 Aalpompeu, grooten Dorschmo- len, Wanmolen, Raapmolen, Ploeg, Egge, Slede, Krniwagen, Braskuipen en andere Knipen, 4 Ladders, Braken, Schuppen. Ree ken, Rieken, Spaden, Zeissen, Aanschijnen, Marmitten, Schaafbank, Schrynwerkers- alem en meer ander gerief. Beebtialen, als Rninpaard, oud 2 jaren, eene beste Koei, eene bekalfde Vaars, een Varken (drijver), 21 Hoenders en 2 Hanen. Ongeveer 1000 kilos Strooi, 1500 kilos Hooi en eene hoeveelheid Brandhont. Vruchten te velde 24 aren zware Tarwe, 24 aren Rogge, 11 aren Aardappels en 24 aren 2snede Klavers, wassende naby de Bronwerij van M. Scheistraete, aan de Gent sche kassei. De Beesluden zullen om 10 en half uren stipt voormiddag, verkocht morden. De verkooping zal geschieden op de gewone voorwaarden, mot tyd van betaling, mits stellende goede en gekende borg en betalende het ongeld comptant. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone te Vlierzele, Iloeksken. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien bet behoort, met gewin van in8telpremie en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Eene schoone en welgelegene behuisde Hofstede, zijnde eene Tweewoonst, gestaan en gelegen te Vlierzele, wijk Hoeksken of Hnylebroeck, bekend by kadaster sectie E, Bummers 13, 14, 23 en 25a, aldaar groot 17 aren 90 centiaren, pnlende ten ooste Juffr. Weduwe Bambust en den heer Joseph Coo- man. ten znide voornoemde Juffr. Weduwe Bambust, ten weete Juffrouwen Valerie en Lonise Verstraeten en ten noorde de Straat van het Hoeksken. Bewoond door den eigenaar den heer Char les.Louis De Mnl. ZITDAGEN Instel Donderdag 25 Juni ,ono Verblyf Donderdag 9 Jnli telkens om 3 uren van den namiddag, ter herberg gehouden door den heer Remi De Brutn, te Vlierzele, wyk Doeksken. OPENBARE VERKOOPING van te Oordegem, wijk Ossenbroeck. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zrJ op Maandag 13 Juli 1908, om 1 uur stipt nanoen, namens Dame Caroline de Waepe- nakrt, weduwe van Mijnheer Gustaaf Rub- benb, in het openbaar verkoopen, de volgende schoone Veldvruchten, wassende nabij de hofstede door haar bewoond, te Oordegem, wyk Ossenbroeck, te weten 40 koopen Rogge. 40 koopen Tarwe en 10 koopen Mastelnin. Men zal vergaderen aan het hof van voor noemde Dame Uubbens. Verders zal de verkooping geschieden op gewone voorwaarden en tyd van betaling, mits stellende goede en gekende borg en be talende het ongeld comptant. OPENBARE VERKOOPING Landbouwersalem, Trekkoei, Rund, Veldvruchten, HooiStrooiMest. TE VLIERZELE, wijk Hoeksken. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal op Donderdag 9 Juli 1908, om 1 unr stipt nanoen, ten huize van den heer Charles- Louis De Multe Vlierzele, wijk Hoeksken, in het openbaar verkoopen Huismkubels, zooals Tafels, Stoelen, Kleer- en andere Kassen, Horlogie, Lan taarn, Printen, ijzeren Potten en Kassarollen, zinken Hakers, aarden-, gleisen- en ijzeren ren Keukengerief, Melkteelen, Vleescbknip, Waschkuipen, enz. Landbouwersalem, zooals Dry wielkarre, Ploeg, Aanschyuen, Zwing, Sledde, Wanmo len, Aalstnk, Aalknipen, 2 Eggen, Kortewa- genSchappen, Braken, Rieken, Meithaak, Gaffels, Pikken, Zeissen, Bakmonillie, Koei- gareel, enz. Bkbstialbn, als Eene goede Trekkoei, een Rnnd (Osken), oud dry maanden, 8 Hoen ders en Haan, Eene groote hoeveelheid Hooi, Strooi, Mesten Brandhont. Vruchten te vbi.de 1° 12 aren Tarwe 2° 11 aren Mastelnin 3° 21 aren Aardappels; 4° 15 aren Haver 5° en 11 aren Beeten ge staan op eene partij Land, op den Kruisweg. 6° 21 aren Rogge, gestaan op eene party land, op den Kerkweg. 7° 18 aren Klavers 8° 18 aren Tarwe en 9° 18 aren Rogge, gestaan op eene partij land, genaamd De Wanne. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stel lende goede en gekende borg en betalende de koopen onder de 5 franks comptant. OPENBARE VERKOOPING van een goed en welgelegen gelegen te Smetlede, nabij bet Dorp. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van instelpremie en gelagen, in het openbaar verkoopen Ebnigb koop. Een goed en welgelegen perceel Meersch, te Smetlede, nabij het Dorp, bekend bij ka- kaster sectie B, Dummer 154, aldaar groot 62 aren 60 centiaren, palende ten ooste de Burgstraat, ten zuide Juffrouw Margareta Van Hoobrouck de ten-Hulle te Gentbrutrge, ten weste den heer Petrus Van Wesepoel en voornoemde Jnffronw Van Hoobrouck, en ten noorde den heer Petrus Van Wesepoel, voornoemd. In gebruik by Juffrouw weauwe De Caluwé. Verdeeld in 2 gelijke deelen met recht vau samenvoeging. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 30 Juni) 1QAQ Verblijf Dijnsdag 14 Jnli iyuö' telkens om 3 uren van den namiddag, ter herberg gehouden door Juffrouw weduwe De Ketzer, te Smetlede, Dorp. OPENBARE VERKOOPING De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eei Renteniershuis, te Aalst, Nieuw straat, nabij de Groote Markt, groot 7 aren 5o centiaren. Bewoond door den verkooper den hetr Henri De Clercq. Ingesteld 22,100 fr. ZITDAGEN Instel Donderdag 2 T Q Verblijf Dor derdig 16 JuW I5°8' telkens om 4 uren namiddag, ter Esta- minet Café Central, bij Dame Rajon, te Aalst, Groote Markt. IIEHICIIT. Het College van Burgemeester en Sche penen der Gemeente Haeltert, Provincie Oost-Vlaanderen, maakt b rkend dat er overeenkomstig de art. 41 en 42 van het landelijk wetboek op Dijnsdag 25 Augusti aanstaande, om 9 uren voormiddag, door eenen daartoe aangestelden landmeter zal worden overgegaan tot de grensbepaling van den buurtweg Nr i5bis, genaamd Geetegemstraat, leidende van Geetegem naar den Topmolen. Te Haeltert, den 9 Juni 1908. Op bevelDe Burgemeester, De Secretaris, C. De Sadeleer. E. Scheerlinck. Verhuring van een allerschoonst en welgelegen Buitengoed, nabij de Stad Aalst. Zich te wenden Keizerlijke Plaats, N' 26. Gepensioeneerde staatsbediende, vraagt plaats als Reiziger of als Poortier. Adres te vragen ten Bureele van De Denderbodb. i53. Men vraagt eenen Huisknecht, jongman, en kunnende met de paarden rijden. Zich te bevragen ten bureele de zer. N' 15 2 Aandeel eener zeer winstgevende natie te Antwerpen, te koop. Voor ver dere inlichting wende men zich ten Bu reele van De Denderbodb. Te huren. Zoutstraatpoort, Hoek der Kerkhofbaan, Huis Herberg en Ma gazijn, bewoond door De Raeve. Zich wenden Nieuwstraat, 34, Aalst. A. louer, belies chambres garnies, dans mais.- hon. avec ou sans pension pr Mr seul, prix modéré, 5, Place de la Station, Alost. Xe liuren terstond de alomgekende heiberg In Nedbrhas- selt, De (Boerenmeid), gelegen te Aalst, Geeraardsbergschen Steenweg, met Hof en circa 4 hectaren allerbeste Zaai landen, thans bewoond door M. Alph. Matthys. Zich te wenden tot den heer Phil. Dancaert, te Ressegem. Terstond t© buren. Eene schoone en gioote Estaminet, te Aalst, aan de Groote Markt, genaamd Café-Remy. Voor de inlichtingen zich te wenden bij de eigenares Dame De Coninck-De Windt, of ten Kantore van den Notaris De Gheest, te Aalst, Keizerlijke Plaats. PIJN LINNEN, ,y uw'e COLS en MANCHETTEN zullen niet meer beschadigd van den Wasch terugkomen als uwe WaschVrouw SUNLIGHT ZEEP alleen zal gebruiken. Weigert de na maaksels Anrdwerkora gevraagd. M.M. E. J. Mombaerts, onderne mers der werken van de fabrieken l'Es- pérance te Louvroil bij Maubeuge, (Noord Frankrijk) vragen aard- of grond werkers, tegen een loon van 45 centiemen per uur. Men werkt i3 uren. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ ingericht in i835. MAATSCHAPPELIJKE ZETEL Kleinen Zavel, 5, te Brussel. Hypothecaire uitleeningen zonder voor afgaande kosten bijzonderlijk voor het bouwen van woonhuizen. De gelden worden naar gelang der werken, zonder kroosverlies, gestort). Wie het verlangt kan door de - Royal* Bblge de uitkeering, bij overlijdens- geval, van het nog verschuldigde kapi taal, mits eene zeer gematigde premie doen verzekeren. Obligatiën gewaarborgd 10 door overeenkomstige hypothékaire uitleeniu- ger. en 20 door het maatschappelijkkapi- (aal en de reserven. (18,000,000). Die obligatiën waarvan den intrest aan 3 wordt gesteld, zijn eene vaderlijke gelduitzetting van allen eersten rang. Kostelooze inlichtingen bij den agent der maatschappij voor het Canton Aalst. Leopohlstraat, O, Aalst.. Alle werkdagen! 8 tot 9 uren voormiddag van 4 lot 5 uren namiddag. HOOFDAGENT voor Verzekeringen tegen Brandgevaar, Ongevallen en op 't Leven. Naamlooze Maatschappij voor levensverzekering te Stettin. Gesticht 1857, onder toezicht van den Duitseken Staat. SEDEBT 1869 IN BELGIE GEVESTIGD o Loopende verzekeringen fr. 975,140,963 Waarborgfonds 426,534,099 Kapitalen, renten, enz., betaald sedert 1857 585,700,000 De - G er mania sluit aan de voor- deeliqste voorwaarden allerhande verze keringen op het leven, huwelijksgiften, lijfrenten, enz. Verzekeringen met maand el IJ k- scbebetaling der Premièn. Bestuur voor België. 12, CONGRESSTRAAT, BRUSSEL. ENFINJE V 01S Het e'as 1®napha-qu* stelt den groouten vooruitgang daar tot op on/e dagen ver kregen voor het bril glas. Het is erkend als de krachtigste her steller van 't gezicht vermogen. Beproeft vergelijkt Wonderbare uitslag. Wordt slechts ge vonden bij bevoegd* DESAGE Kidder van 't Eereicffioe* V INCENSES, Depositaris M. Praet-De Witte, goudsmid, Lange Zouistraat, nr 25, Aalst. Fabriek van Breimachienen D'HAENIENIS - G/1TH1ER, Kuiperskaai21, Gent. De Breimachien D'Haenens, is een voudig en sterk vervaardigd, en laat toe kousen in ribben x en 1, 2 en 2, en an dere in het rechts zonder naad en met dessins te breien. Mans- en vrouwcnlijf- rokken, kinderkleedjes, broeken, in een woord, al wat het breiwerk betreft, kun nen f.r op gemaakt worden, in wol, ka toen en zijde. Nuaimachienen om gebre- den artikelen toe te naaien. Verwisseling. HerstellingOlie en toebehoorden.

De Denderbode | 1908 | | pagina 3