Vlaamsche Kermis EEN VERMOGEN Stad Aalst. O.-L.-Vr. van Lourdes, VLAGGEF EEST Zondagrust. Moorsel. ruu°?mtt. II Rechterlijke kronijk. Vlaamsche Kermis. VOLLEN™AFLAAT Oproep van Erfgenamen. Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Stokpaardjes-Leliennjelk-Zeep ViMoherg, in Juli bijten de vis- schen gretig. Om schoone vangsten te bekomen, vissche men 's morgens vroeg of des avonds wanneer de zon aan 't dalen is. Visch niet diep om snoek te vangen, 't Is vooral langs de boorden, tegen graangewassen, dat de snoek moet ge zocht worden. Men make geen gedruisch langs den boord, opdat de visch niet verschrikke Vliegen uit den stal verdrij ven. Alle soorten van vliegen vooral die steken, worden in een nacht totaal verdreven, als men chloorkalk op een plank in den stal strooit en een venster een weinig open laat. De lucht er van verjaagt alle vliegen door het raam. Voor het vee is deze lucht niet nadeelig. GOED ZOO I Mgr. Mercier en Le Peuple Het socialistisch orgaan van Brussel, a Le Peuple had naar aauleiding van twee redevoeringen te Antwerpen ge houden door Mgr. Mercier, verslagen meêgedeeld, in de welke de verklaringen Yan den doorluchtigen redenaar met eene uiterste kwade trouw verdraaid zijn weêrgegeven, zoodat men hem iets deed zeggen wat hy niet had gezegd. Mgr. Mercier zond een antwoord aan Le Peuple in de welke hij op tref fende wijze zijne beide verslagen te recht wijst. Aangaande zijne voordracht in de Jonge Balie zegt Z. H. Mgr. de Aarts bisschop van Mechelen onder andere Op het oogenblik dat gij van mijoe voordracht niets kendet dan den titel la conscience moderne kondigde uw blad aan dat ik, gehinderd door de pauselijke veroordeeling van het mo dernisme voorzichtig hel vraagstuk der betrekkingen tusschen moderne weten schap en christen geloof zou ontwijken. De verslagen van mijne voordracht hebben getoond dat dit vraagpunt mijn geweten van catholiek bisschop niet heeft afgeschrikt. - Gij hebt echter uwe voorzegging houden staan gij hebt ze noch ontkend, noch betreurd. De tweede redevoering is die, verle den Zondag voor de christene werklie den van Antwerpen gehouden, over welke Le Peuple zegt De cardinaal heeft den lof van den arbeid gemaakt, maar hy heeft degenen, die niet arbeiden, niet geschandvlekt. Welnu, antwoordt de cardinaal, ik heb onmiddelyk en wel zeer krachtda dig hen, die niet werken geschandvlekt. Mij steunende op de ondervinding, heb ik verklaard dat de lediggang leidt tot den ondergang der personen en der fa- miliën. Z. Em. weerlegt verder op krachtda dige wijze de beweeringeu van Le Peuple» als zou hij de werklieden alleen van hunne plichten gesproken hebben. Op de voorschriften van Leo XIII en Pius X steunend heeft hij tot zes maal toe de woorden herhaald Gy hebt recht. Z. H. Mgr. Mercier, zet de roode kwa de trouw hier duchtig op hare plaats. Goed zoo Er moet een einde gesteld worden kost wat kost aan dit stelsel van logentaal, bedrog, verdachtmaking, be- leediging en laster. Reeds lang, veel, veel, veel te lang is 't verduurd en 10° AUGUSTUS Belgische Bedevaart naar van den 5 tot den i3 Augusti 1908, ingericht door M. Alfred FRANCOIS, onder de geestelijke leiding van den E. H. Beulens, Pastoor van het Heilig Hert, Brussel. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den E. H. Beulbns, Pastoor, 14, Notelaarstraat en M. Franjois, 45, Noord- laan, beide te Brussel of ten Bureele van DE DENDERBODE Korte Zout- atraat, 3i, Aalst. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karei. VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Denderbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. te Sint-Gillis-bij-Dendermonde. Wij herinneren aan onze lezers het feest van den 9 Augustus, de inhuldi ging van het nieuw vaandel der mans congregatie der H. Familie. Buiten de andere plechtigheden wordt er om 3 ure een stoet gevormd die de bijzonderste straten der gemeente zal doortrekken. Talrijke bijtredingen zijn reeds ingeko men en er worden er nog vele verwacht, 't Moet er stroomen van 't volk op St- Gillis, den 9 Augustus. Wij doen dus eenen dringenden oproep aan al onze vrienden opdat, bij dit feest, duizenden en duizenden leden van Patroonschap pen, Werkmanskringen, Onderlingen Bijstand, Verzekeringen, Franciscus- Xaverius-genoolschappen, H. Families, enz., zouden tegenwoordig zijn. Die kan moet komen. Herinneringsmedaliën zul len uitgedeeld en geldpremiën onder de deelnemende maatschappijën verlot worden. Do bijtredingen te zenden, vóór 26 Juli, aan den E. H. Claets, pastoor. rnkpOT-m 1)6 Landbouw- J O school voor meis jes heeft de hoogste onderscheiding beko men (Eerediploraa met premie) in de Landbouwtentoonstelling te Gent, met het volgende onderwerp Les over de doelmatige voeding van den landbouwer. Gijsegem, Muorsel, Liedekerke, Meldert, Nieuw erkerkea. Nlnove, 8 Juli 1908. Vriend Denderbode l Met de meeste voldoening hebben wij dees week in ons dagblad gelezen dat Mgr. de Aartsbisschop van Mechelen een scherp doortastend antwoord heeft doen afkondigen in het socialistisch blad Le Peuple, als terechtwijzing der valsche beweringen en verkeerde uitleggingen meêgedeeld aangaande zijne redevoeringen te Antwerpen uitgespro ken. Tc dier gelegenheid konden wij ons niet weêrhouden in eene vergadering van politieke vrienden, bij eenparigheid te bemerken dat het ons tocb vreemd voorkomt dat onze heeren catholieke Senateurs en Volksvertegenwoordigers zoo onverschillig blyven aan de zoo snoode als laffe beleedigingen, ja, zelfs lasterlijke aantijgingen van zekeren Aalsterscben gazetkribbelaar, die enkel zijne vergankelijke volksgunst aan lo gentaal, volksbedrog, beleediging en lastering, valsche beloften te danken heeft. Meermaals zou men de groene re kels hunne walgelijke smaadwoorden hebben moeten doen terug inzwelgen onbetwistbaar ook zouden de penschur- keryen aan 't oordeel der Rechtbanken moeten onderworpen worden. Alle vrienden zyn hier van gevoelen dat er een einde worde gesteld aan die laffe aanrandingen en verdachtmakin gen, die geen ander doel hebben dan onze catholieke Senateurs, Volksverte genwoordigers en meer andere Overhe den by 't volk hatelijk te maken. Achteruit de bewering dat dan men zich vernederen zou met aan gemee- ne rekels te antwoorden. Audaces förtuna juvat en dat zy onzer heeren welke er recht toe hebben het mannelijk voorbeeld navolgen hen door Zijne Doorluchtige Hoogweerdigheid van Mechelen gegeven Eerlijk en deftigheid vereischen het Beste groetenis, V. W... Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 12 Jeu 1908, M. Mkganck, Leopold straat. Koninklijke Maatschappij van Harmo nie S" Cecilia eenen uitstap naar Antwerpen. Vertrek om 6 u. 52 m. 's morgens te Moorsel. De personen die begeeren deel te ne men aan deze reis kunnen van heden af tot 20 Juli inbegrepen zich laten in schrijven bij den heer Jozef Vermoesen, Gemeente-Ontvanger. De reiskaarten zullen aan halven prys uitgegeven worden. Rechtbank van Dendermonde. Zekere Alfons Van den B bediende der Gebroeders Pyck, kooplieden in vruchten te Aalst, ging na levering der koopwaren, de betaling er van opstrijken en werd voor dit misbruik van vertrouwen tot eene maand gevang veroordeeld. Zaak der wisselagenten De Rudder en Dumortier. Het beroepshof van Gent heeft de straf fen, door de correctionneele rechtbank uit- geiproken, aanzienlijk verminderd. De gevangenisstraf van De Rudder is n 6 op 4 jaar, en die van Dumortier van 4 jaar op 2 jaar en 8 maanden gebracht. Zedelooze liedjes. Een Franschman, die in een établisse ment artistique liedjes zong, welke hij door gebaren nog wat smeeriger maakte dan zij reeda waren, was voor de rechtbank van Brussel gedaagd, te samen met den houder van het établissement. De zanger werd tot 50 fr. boete of x5 dagen gevangenisde baas tot 100 fr. boete of 1 maand gevangenis veroordeeld. Rechtbank van Audenaarde. Slagen. Over een viertal weken werd Karei Callebaut, van Erembodegem, erg geslagen door Felix De Meyts, werkman. Callebaut kon in langen tijd niet werken. De Meyts wordt veroordeeld tot 3 maanden gevang en 50 fr. boet of 15 dagen. De inrichting der Vlaamsche Kermis, vindt den meesten bijval by onze vrien den der gebuurte-steden en naburige gemeenten. Op het eerste verzoek om aan onze muziekfeesten deel te nemen, hebben wy van al de Catholieke Muziek maatschappijen uit het omliggende gunstig antwoord ontvangen, bij zoo verre dat wij het aantal uitnoodigingen hebben moeten beperken. Ziehier de maatschappijen die hun bezoek hebben aangekondigd Geeraerdsbergen, Esschene, Ninove, Dendermonde, Haeltert, Baerdegem, Hofstade, Lede. CHVEMA. Wy vernemen dat er prachtige ver tooningen zullen gegeven worden, in de Cinema der Vlaamsche Kermis. De Cinema behoort toe aan het gekend huis A. Gruwier van Brussel, welke de groote vertooningen geeft in Brussel, Luik, Oostende, Blankenberg enz enz. De beroemdheid van dit huis belooft ons dat wij aangename en schoone zit tingen zullen bijwonen. BLOEM EMISTÓFT. Het Comiteit der Vlaamsche Kermis heeft aangekondigd dat er op Maandag 3 Augustus om 2 uren namiddag, een Bloemenstoet zal ingericht worden. Wij sluiten ons aan bij het Comiteit om een oproep te doen voor het welge- lukken van dit feest. Wij verhopen dat er groote wedijvering zal bestaan, om de kinderrijtuigjes prachtig te versieren en om van dit feest een der schoonste aantrekkelijkheden te maken van de Vlaamsche Kermis. VLAAMSCHE KEIKMIS. Niettegenstaande het groot aantal aan trekkelijkheden, en de verscheidenheid der feestelijkheden die met de Vlaam sche Kermis zullen plaats grijpen, maar in het vooruitzicht van den grooten toe loop van volk die er zal bestaan, heeft het Comiteit besloten den ingangsprijs vast te stellen op de geringe som van 20 centiemen. - Abonnementskaarten voor gansch den duur dor VlaamsGhe Kermis, zullen te koop zyn aan den prijs van 1 frank. K E H M 1 S 1 9 D 8. Koninklijke Harmonie. Feesten en Concerten. Zondag 12 Juli, om 11 uren, ten Kioske, Groote Markt. 1. Hoheiifollem, Marche. Unaath. 2. Ouverture de Concert. J. Massenxt. 3. Mignon, FaDtaisie iur l'Opéra, Am». Thomas. Solistes MM. Van dan Brouck et D'Hondt. 4. ar dat, Gkosiman. Maandag 13 Juli, om 7 1/2 ure, ton Lokale. 1. Art et Travail, Marche, Mkbtens. 3. Le Barbier dtSiville, Ouverture RoasiNi. 3. Samson et Dalila, Fantaisie sur l'Opéra, Solistes M" D'Haens et D'Hondt, St. Sains. 4. La Housarde, Valse Militaire, L. Ganni. 5. Fantaisie Ballet, L. Monuaoni. d) Eatrée des Groupes. b) Danae des Almées. c) Valse des Sylphes. d) Sortie des Groupes. Concert, Bal en Verlichting. Voor de Leden en hun Huisgezin. Personen vreemd aan de Stad, voorgesteld door een lid, worden toegelaten. Kerk der Theresianen te Aalst. Solemnele Octaaf bij wyze van Portiuncula, te beginnen van den 15 Juli, om 2 uren namiddag tot Zonnenondergang van den 16 Juli, voor alle geloovigen, ieder maal zijde voorgemelde kerk bezoekeD, na gebiecht en gecommuniceerd te hebben en er bidden volgens de inzichten van zijne Heiligheid. De goddelijke diensten als volgt Woensdag 15 Juli, ten 2 uren, uit stelling van het Allerheiligste Sakra- ment. Ten 5 uren het Lof. Donderdag 16 Juli, ten 5 uren, de eerste Mis met uitstelling van het Aller heiligste Sakrament. De Solemnele Mis ten 8 uren. 's Namiddags ten 5 uren, het Lof, Fransch Sermoen en Te Deum. Zondag 19 Juli, de eerste Mis ten 5 uren. De Solemnele Mis, ten 8 uren. 's Namiddags ten 5 uren het Lof en Vlaamsch Sermoen. De personen die vermeenen erfgenaam te zyn van 1. Jan-Baptist Kuyper, geboren te Amsterdam 2. Catharina-Maria Kuyper, gebo ren te Wijk by Duurstede 3. Maria-Catharina Kuyper, te Schijndel. Drie kinderen van Pieter Kuyper en Maria-Theresia Hageman, deze laatste geboren te Overboelaere. Worden verzocht zich met hunne familiebewijzen.te begeven ten kantoore van Mr De Gheest, Notaris te Aalst. Keizerlijke Plaats. PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogw. den Bisschop heeft benoemd: Bestuurder van het Gesticht van O. L. V. van Deynsbeke, te Sottegem, den E. H. De Backer, professor aldaar Professor te Sottegem, den E. H. Alle- gaert, priester in het Seminarie. Vragen door de Patroons. 4 smedersgasten x loodgieterx kuiper (halve gast) 1 letterzetter (leeijongen) 1 meubelmaker (halve gast). Vragen der Werklieden. Dagloonera fabriekwerkera. Anlat en oniliggendo koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt. 19. te Aalst, daar vindt men de beatkoop8te der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopere. Men aanvaardt alle reparatiën. KEHMI8 AALST. t Zondag aanst. 12 Juli, om 5 uren 's namiddags, opstijging van den LUCHTBAL Prins Albrecht onder 't bestuur van M. Julius Du mortier. Zulk reusachtig luchtbal is er hier nog nooit opgestegen. DE VIER eerste dagen onzer Ker misfeesten, door tamelijk goed weder be gunstigd zijn vrolijk afgeloopen. Geene ergerlijke baldadigheden en vechtpartijen werden bestatigd. Het Concert Zondag door de Phalange artistique lokte een talrijk publiek ter Groote Merkt en lukte buitenmate wel, 't Waren overheerlijke uitvoeringen, ver zekerde ons een ingewijde der muziekkunst. De Hoornveemarkt des Dijnsdags voor middags was wel voorzien van alle slach van runderen. Talrijke verhandelingen. Het feest des Dijnsdag in den Casino lokte zooveel deelnemers niet dan vorig jaar. Het onzekere weder en de vreeB voor regen weerhield vele jonge lieden der bui tenwijken en omliggende Gemeenten. Het inganggeld, 10 centiemen, ten voor- decle der Armen, bracht op fr. 235,So. Het Concert ter Keizerlijke Plaats, woens dag avond door de Fanfaar der Pupillen school werd door geweldige regenvlagen grootelijka verhinderd. AALST. Eene werkstaking is zaterdag 11. ontstaan ter marmerhouwerij Anglo Beige om rede, naar 't schijnt, dat de werkgever zonder toestemming der werklieden twee leerjongen heeft aangeno men. Waarlijk dat gaat wat te ver. Men verzekert ons dat de tabakfabrikant D. B. zelfs geen werkman kan aanveerden zonder de toestemming zijner andere werk lieden. Dus dansen lijk er geschuifeld wordt. Até&r TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij O. Taeyman8-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst AALST. Maandag voormiddag, rond 11 uren betrapte Margareta Van Mal- deren de genaamde Jeannette Thienpont toen zij haar van haar geldbeugel ontlaste. De zakkenrolster nauwelijks 15 jaren oud deed bekentenis. Proces-verbaal is opge steld. AALST. Diefstallen. M. Sin- gelyn, koopman in hout, had sedert eenige dagen bestatigd dat er planken verdwenen. De vermoedens vielen op een der voerlieden. Nu om hem te betrapen werden eenige planken gemerkt. Maandag voormiddag toen de voerman weggereden was, bevond men dat verscheidene gemerkte planken verdwenen waren. Eene klacht bij onze Policie deed onmiddelijk een onderzoek openen. M. de adjunct-commissaris Gits nam de verdachte voerman in verhoor en door vragen in 't nauw gebracht bekende de diefstallen gepleegd te hebben en 't hout verkocht aan zekeren K. S. alias des van Schaarbeek, De planken werden inderdaad bij Cies den kooper ontdekt. Proces-ver- baal is tegen den voerman en ook tegen den verheeler opgesteld. De daders zijn gevlucht. AALST. Verleden week was de genaamde J. Peereboom, werkman bij Ferdinand De Smet, handelaar in meubels, spiegels, enz. eene spiegelkas gaan laden in de koopwarenstatie. De kas was was omgeslagen en kwam terecht op de borst van Peereboom, die ge weldig klaagde men voerde hem naar het gasthuis, waar hij dinsdag aan zijne beko- mene wonden overleden is. Tweewoonst afgebrand. De tweewoonst, bewoond door Constant Koch en Hoevelinck, te Bavegem, is ten gronde afgebrand. Oorzaak onbekend; verzekering. Huis afgebrand. De woning van Camiel Van de Vijver, te Vlierzele, wijk Hoeksken, is door brand totaal ver nield, Alles is er in gebleven er bestaat verzekering. Op de spoorweglijn naar Geeraards- bergen, op de helling van Deftinge, is een trein ontspoord. De locomotief viel om en het eerste rijtuig botste er tegen aan en werd verbrijzeld. Dit rijtuig was vol reizi gers. Toch is niemand, behalve de stoker en de machinist ernstig gekwetst. Een hulptrein heeft de reizigers naar hunne be stemming gebracht. Het geial licht ge kwetsten kan een dozijn uitmaken. Dinsdag middag wilde te St-Lievens- Hautem, de negenjarige Aimé Brackman, zoon van Frans, op den rijdenden tram springen. Hij gleed uit en zijn rechtervoet geraakte onder de wielen, zoodat ganBch zijnen voet tet boven den knoesel vermor zeld werd. Op verzoek van den heer dokter Van Steenberge heeft men den knaap naar het heelkundig gesticht te Gentbrugge ter ver zorging gevoerd. Ci-leiis. Op 't oogenblik van alge- meene crisis wanneer het geld schaarsch is, is het goed zich te herinneren dat de Pil Walthéry die meest al de kwalen geneest maar éen frank de doos kost. Eene doos is voldoende en een gansch jaar voor eene familie. Hel zelfde te Aalst. Ieder een heeft hier te Aalst verschillige gevallen zooaU het volgende gelezen, betreffende de personen der twee geslachten, die hetzellde hebben, want er gaat geene week voorbij zonder dat er iemand onzer stad op dezelfde wijze met geestdrift en erkentenis spreekt ondanks dit alles zal het volgende ons nog veel belang inboezemen, want het geen een buurman zegt moedigt ons aan en boezemt ons vertrouwen in. M. P. Backaert, 28 Peterstraat te Aalst, zegt ons Sedert vier maanden had ik zoo hevige nierpijnen dat ik er 's nachts niet kon van slapen en 's morgends stond ik altijd vermoeider op dan daags te voren, ik onderstond soms zoo scherpe pijnen dat ik alle werk moest staken, ik had alles be proefd zonder uitslag alsdan vernam ik de krachtdadigheid der Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M De Valkeneer, apotheker, en ik beproefde ze aanstonds. 't Was mij eene groote vreugde want na den tweeden dag voelde ik mij reeds zeer verlicht en na eene week waren de pijnen gansch verdwenen en ik was genezen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroor loof U het kenbaar te maken. Verzekert U dat men U de Foster's Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke M1' Backaert gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor Bel gië Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handtejken James Foster op elke doos. D. A. 10. Na twee maanden lockout, zijn te Gent de schildersbazen met het syndicaat van de schildersgasten overeengekomen. De werklieden zullen zich aan een exaam onderwerpen zij die het getuigschrift van bekwaamheid verwerven, zullen 38 centie men per uur winnen en de beste 40 Het nieuwe tarief zal den 1 Januari 1909 van kracht zijn. De arbeid werd dijnsdag her nomen. Er zijn te Brussel zooveel enkele en dubbele valsche franks in omloop, dat de markten en herbergen er letterlijk van ver geven zijn. De stukken zijn zeer goed nage maakt en kunnen slechts met de grootste moeite van de echtte onderscheiden wor den. De makers moeten zeer bekwame ke rels zijn. Geheimzinnige verdwijning van een meisje te Brussel. In de volk rijke wijk van den Zavel, te Brussel, is een ong m isje, de I3jarige Maria Hubertine rlalet, die samenwoonde met haren vader, eenen schoenmaker, in de St-Jaaksdieef, sinds Zondag namiddag rond 6 ure, uit de vaderlijke woning verdwenen. VolgenB de sinds dien ingewonnen inlichtingen, zou het meisje bij een 2Ójarigen werkman ge gaan zijn geboren te Chimay, en wonende Bergenschen steenweg, te Fontaine-l'Eve- que. Anderszijds wordt gemeld dat de politie, bij eene huiszoeking gedaan bij Maria Ha- let, in den zak van een harer kledingstuk ken, verschillige brieven gevonden heeft van denzelfden schildersgaBt, waarin deze haar aanzette hem te volgen. Wat nu de zaak nog zonderlinger doet voorkomen, is dat de kleine, Zondag avond, rond 11 ure, op de Jamaarlaan, op de foor van St-Gillis, ontmoet werd in gezelschap van twee personen die te Brussel in de Visitandinenstraat wonen. Het kind scheen dronken te zijn en men weet nog dat, rond middernacht, de twee mannen haar naar de woning geleid heb ben van eenen hunner, bijgenaamd Cor- niche. Aan den ingang der deur gekomen, zou het meisje zich verweerd hebben, om hulp geroepen en geweigerd hebben binnen te treden. Waarschijnlijk verschrikt door hare kre ten, hebben de twee gezellen het meisje verder dronken gemaakt in eene naburige herberg. Alle drie hebben een uur later de herberg verlaten en sedert dien heeft men alle spoor verloren van Maria Halet en hare schakers. Woensdag namiddag heeft het parket van Brussel onderzoeken gedaan in de Visi- tandinenBtraat, in de logementen van Cor- niche en van zijnen vriend. Tengevolge van dat onderzoek en waar schijnlijk geleid door de gedane ontdekkin gen, zijn de magistraten naar Anderlecht gegaan om er het onderzoek dezer geheim zinnige zaak voort te zetten. De bru8sel8che bladen bevatten het verhaal van eene aftruggelarijvoor welke de plichtige eene mise-en-scène op waarlijk groote schaal inrichtte. Een Franschman, zich V. G. noemende, nam zijnen intrek, als kostganger, in het huis der echtgenooten L te Etterbeek. Hij beweerde eene verbintenis te hebben aan gegaan als monteerder-overste op de wer ken der tentoonstelling van Brussel. 's Anderendaags stelde hij den logist- houder, schilder van stiel als opziener var zijne ploeg werklieden aan. Bovendien be stelde hij bij eenen huurhouder in de buurt groote wagens om zijn materieel te vervoe ren, dat in Luxemburg-statie stond, naar hij beweerde. De wagens moesten dijnsdag morgend in de statie zijn. Op het bepaalde uur, kwam de monteer- deroverste aan, vergezeld van den zoon zijns patroons, Karei L... Na alleen in het verzendingBbureel ge weest te zijn, keerde V. G.., bij den jon geling weer en zegde hem Er ontbreken mij 400 frank voor 't lossen van mijn ma terieel. Ga spoedig dit geld ten uwent ha len. Karei D., keerde weldra met deze som weer en gaf ze aan V. G., die zich nog maals verwijderde om de betaling te doen. Zoon L... en de huurhouder wachtten geruimen tijd naar de terugkomst van den monteerder, doch vruchteloos. Deze had met het geld de plaat gepoetst. Zijn signalement werd meêgedeeld aan de policie, welke nu den aftruggelaar op zoekt, Eene zinnelooze vrouw, die te Schaar beek woont met hare 82jarige moeder, kreeg dijnsdag eenen aanval van woede en wierp al de meubelen door het venster op straat. De oude moeder was onmachtig haar dit te beletten. Toen de geburen de policie hadden geroepen, vonden de agen- t ;n de ongelukkige bezig met hare eigen kleeren in brand te steken. Zij wilde ster ven, zegde zij. De agenten hebben bij mid del van dekens de vlam uitgedoofd. Twee inwoners van Elsene, MM. W., handelsreiziger, en A. L., teekenaar, na men het avondmaal in eene restaurant te Brussel. Weldra werden zij ongesteld. L. ging naar huis een geroepen dokter diende hem tegenvergif toe. W. werd op de Hip podroomlaan hevige krampen gewaar in den buik. Hij klopte op de deur van het huis zijns broeders, en ondanks geneeskun dige verzorging, stierf hij daar te 11 ure 's avonds. De policie opende een onderzoek en het parket werd verwittigd. De lijk schouwing van W. werd bevolen. L. ligt nog te bed, doch zijn toestand ia veel ver beterd. Te Linkebeek heeft een dronkaard de barakken der steenbakkerij in brand ge- 6teken, terwijl er zes werklieden in lagen te slapen. De brandstichter, die toen eerst het besef kreeg van het verschrikkelijke zijner daad, is gevlucht en werd niet meer terug gezien Zekere Eeckhaute, 60 jaar oud, heeft zich te Landskauter op eene schrikkelijke wijze gezelfmoord. Na al de herbergen der gemeente afgeloopen te hebben waar hij zegde dat hij zich ging zelfmoorden, is hij op de spoorbaan gaan liggen, waar de trein hem om zoo te zeggen letterlijk gemalen heeft. vertegenwoordigt een ^acht en rein gezicht, een blozend, jeugdig frisch uiterlijk, een zachte blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van Uergniaun O-, Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. De schurk, zekere Emiel Breemeersch, van de wijk Zevecote te Isegem, die vroe ger te Ingelmunster woonde, doch thana zonder vaste woonst was, had het achtjarig dochtertje zijner zuster medegelokt in een roggeveld. Daar pleegde hij op het kind een on- noembaten aanslag. Zijne wandaad gepleegd, liet hij zijn slachtoffer liggen en trok weg in de richting van Ingelmunster. De ongelukkige kleine kon er ternauwer nood in gelukken, zich tot aan den zoom van het veld te slepen, waar zij weenend en ten einde krachten bleef liggen. Voorbijgangers vonden haar en brachten haar naar hare woning. Een geneesheer werd geroepen en deze verklaarde dat de laffe schurk op beestachtige wijze de arme kleine had mishandeld. De gendarmen wer den onmiddellijk verwittigd Zij reden per rijwiel achter Breemeersch en gelukten erin hem op den Kortrijkschen steenweg te Ingelmunster aan te houden. Breemeersch is in het gevang van Isegem opgesloten. Men moest hem tegen de volkswoede beschermen. De toestand van het ongelukkig meisje ii bedenkelijk. Dinsdag namiddag speelden te Groo- tenberge, de kinderen van de heer Staute- mans, gemeenteraadslid aldaar, in de schuur van hunnen vader. Een hunner, de kleine Marie, 7 jaar oud, stortte schielijk, door het evenwicht te verliezen, van eene kar en viel, het hoofd voorover, op de pun ten eener vork. Het arme kind bezweek eenige stonden later. Op weg naar het kamp zijnde, waren eenige Boldaten van het 2e artillerie inge kwartierd bij de burgers van Peuthy, 3 kilo meters van Vilvoorde. In de familie V. logeerden twee Gente naars. Een hunner zag daar een geweer boven de schouw hangen en vroeg aan de dochter of het geladen was. Ondanks het antwoord, dat zij het niet wist, mikte de onvoorzichtige op zijnen kameraad en velde hem met een schot dood neer. Dadelijk kwamen de geburen toegeloopen en de overheid, die verwittigd werd, hield den onvrijwilligen moordenaar aan. Deze wilde, in zijne wanhoop, zich zelf moorden. T D7DPOsteekt wel deze waar- t;ztJ i b i heid in uw hoofd indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chist, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Woensdag morgend is in eene steen fabriek te Noeveren een schrikkelijk onge luk gebeurd. Terwijl werklieden bezig waren met het inzetten van gevormde steenen in de han gars, is een dezer gebouwen gedeeltelijk ingestort. Een der werklieden, Scholiera genaamd, is op den slag gedood. De anderen bleven ongedeerd. De ongelukkige was 38 jaar en ongehuwd. Men meldt uit Beverloo Als eene zeldzaamheid mag gemeld worden dat bij den barbier Jefken Thaelen, midden in het dorp en langs den grooten steenweg, 44 zwaluwen of 22 paar hunne nestjes aan den muur van den voorgevel gehecht hebben, 't Is schoon om te zien, hoe die vlugge vo geltjes daar huishouden en vooral des mor gends doet hun gekwetter en gekwoel me-

De Denderbode | 1908 | | pagina 2