Wl ELROSE HAAR HERSTELLER Duitschland. Meubelaire Voorwerpen, behuisde HOFSTEDE, WOONHUIS Frankrijk. behuisde HOFSTEDE, Zaailanden en Meerschen behuisde HOFSTEDE, VELDVRUCHTEN perceel MEERSCH, tweejarig Ruinpaard, Grondkrediet van België Mr Paul EEMAIV, GERMANIA ENFINI JE VOIS H"gl" nig voorbijganger stilstaan en onwillekeu rig zal bij hem het gedacht opkomen Bij Jefken en Marie is 't goed, 2e werken beiden steeds met moed Het moet er alles richtig zijn, Want vogels houden er bij dozijn. Een erg spoorwegongeluk heeft Dins- dtg morgend, te 9 1/2 ure, plaats gehad op de spoorbaan in den ingang der statie van Roeselaere, toen de trein van Meenen naar Oostende binnen stoomde. Voor dat de trein geheel stond, verliet eene vrouw haar compartiment. Zij werd evenwel door de snelle vlucht, waarmede het rijtuig wegreed, op de rail van een sndere baan geworpen, den schedel gebro ken en erg gekneusd op verschillige plaat sen van het lichaam. Men droeg haar onmiddelijk binnen in een gebouw der statie, waar zij de noodige verzorgingen ontving. De toestand der gekwetste is derwijze verslecht dat men zich elk oogenblik aan een noodlottig einde verwacht. HEEST GEZOCHTE herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde- I lijk tot zijne oorspron- I kelijke kleur houdt uitvallen tegen, I reinigt de kruin, ver- I wijdert het schin en I deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- I heid aan mede. 9 Verkocht door Coiff. en Pirf. Hoofd- HDépót 26, r. Étienne-Marcel, Pirijs. De flesch fr, 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalst. Dinsdag morgend gebeurde een schrik kelijk ongeluk op den spoorweg tusschen Croix-Wasquehal en de barreel van Allu- mette. Mad. Porte-Delcommune, wiens man brouwer is te Auchel in Pas-de Calais, reed met den trein van 10 u. 41 m. naar Roubaix, om mad. Cordier, in de St-Louis- straat te gaan bezoeken. De dame was in gezelschap harer moe der, van een nichtje van 4 1/2 jaar, een dochtertje van 9, en een zoontje, Pieter, van 4 jaar en 3 maand. Zij zat in een derde klas rijtuig en was bezig hare kinderen ge reed te maken, om uit te stappen, toen de trein Croix-Wasquehal in volle snelheid voorbij vloog. Op dat oogenblik stond de kleine Pieter recht. Zes honderd meters voorbij de statie vloog eensklaps de deur open, en het knaapje viel op de spoorbaan. De verschrik te moeder wilde met eenen gil uitspringen; M. Decottignies van Roubaix kon haar dit met groote moeite beletten en tevens aan de noodbel trekken. De Bneltrein stopte. De ontstelde moeder ging met M. Duvivier den gevallen knaap zoeken, terwijl de ove rige leden der familie de reis naar Roubaix voortzetten. IntuB8chen was reeds de statieoverste van Croix Wasquehal ter plaats gesneld, en waaDr Dumoulin verwittigd ook twee bedienden kwamen met een draagbaar aan. Men vond de arme bloed op den rug uit gestrekt, levensloos liggen, en eene kleine wonde aan het voorhoofd. Het ongelukkig kind werd naar de statie gedragenondanks al de zorgen van den geneesheer kon het niet tot het leven terug geroepen worden. Ondertusschen werd ook breuk der ribben en van de ruggraat vastgesteld. De smart der moeder was onbeschrijflijk. Het lijk werd in de kamer der herberg van M. Doutreligne aan de Btatie neerge legd. Seffens werd een onderzoek geopend, en de vader verwittigd. Gesnapt. Daar was er eenen aan 't spreken over den oorlog in Transvaal. 'k Heb eens twee Boerenleiders ge snapt I sprak hij. Alleen Heelemaal alleen. En daags daarna snapte ik acht Boeren te paard. Allemaal gewond zeker En gij hadt niks, eh bromde een toehoorder. Ik had niets. Den dag daarop heb ik een heel convooi gesnapt, en dan een Boe renleger en een groot kanon. Allemaal alleen Allemaal heel alleen -■ Ge zijt potverblekken een leugenaar 1 xei de toehoorder. Abuus... Ik ben photograaf. kerkhof der Karthuizers heeft gez«. moord. In zijne zakken vond men een schrij ven met de woorden Ik ben een dief en daarom stel ik een einde aan mijn leven. De Duitsche geneesheeren strijden vruchteloos tegr n eene haarziekte, die se dert eenige weken heerscht.. Men heeft ze eerst te Berlijn vastgesteld, dan te Hamburg en nu verspreidt zij zich zoowat overal, 't Is eene microob, die zich rond het haar slingert, het breekt en zijn wor tel doodt. De overheden hebben bevolen het haar van al de schoolkinderen af te snijden, zonder te letten op de reclamaties der ouders. In April laatst dineerde een heer in het Café Unger, te Berlijn. Hy had voor een tiental franken naar binnen ge werkt en verklaarde toen aan den kell- ner, dat hij geen cent rijk was. De baas wilde toen den onbeschaamden klant aan de deur zetten, maar deze haalde een revolver uit den zak en wilde schieten, toen men er in gelukte hem te ontwape nen. De man werd na eene gewetensvolle rammeling aan de policie overgeleverd. Maar me i gelukte er niet in zijne iden titeit vast te stellen. De kwidam ver klaarde Antwerpenaar van geboorte te zijn, meer kon men uit hem niet krijgen. Hij is dus ook als onbekendte Berlijn veroordeeld tot drie weken gevangenis voor aftruggelarij en tot veertien dagen voor het dragen van verboden wapens. De maatschappij van natuurlijke wetenschappen te Neurenberg, meldt aan de bladen dat een onderwijzer dier stad ein toestel heeft uitgevonden, dat elec- trieke golven uitzendt met eene snelheid van 400,000 kilometers per seconde en wiens kracht zich nog doet gevoelen op een afstand van verscheidene honderder. kilometers. Dit toestel dat zich van al de gekende stelsels van draadlooze telegrafie bedient is in staat, zooals proefnemingen het bcwezeL hebben, schepen, torpedos en ballons te besturen, kanonnen af te schieten, mijnen te doen springen, obtu- rateurs van fotogrufietoestellen te openen en te sluiten. Do maatschappij van natuurlijke weten schappen van Neurenberg zal den uitvin der ondersteunen, om zijne proefnemin gen te doen op groote schaal. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk idem 7 Huwelijken. A. Van Craenenbroeck, ondern. met S. Van Gaever, z. b. Overlijdens. A. Kiekens, m. De Sadeleer, fabriekw. a5 j.. Breedestr. J. Peereboom, z. b. 55 j., St. Camielstr. C. Teerlinck, m. D'Haese, smid. 39 j., Si* Apoloniastr. J De Ridder, m. Overdenborger, schrijnw. 68 j., koolstr. M. Winne- penni.ickx, w* Stingeldoir, z. b. 65 j., Pieter Coeckestr. S- Van der Eist, m. Viellefont, z. b. 79 j., Windmolenstr. J. Miers, m. De Pauw, 55 j., Onder- wijsstr. 3 kinderen onder de 7 jaren. Men vraagt een schoon Huis te huren, met groeten Hof, gelegen op de Keizerlijke Plaats. Schrijven G. B. blijvends Post, Aalst (Noord). PARIJS-LAVILETTE, 9 Juli. Ter markt ver- ebracht. kocht. Ossen 1540 1408 Koeien 615 5ia Stieren 160 146 Kalvers 2402 aooo Schap. 14240 12240 2,20 2,00 Varke°' 4500 2450 1,75 1,70 kwal. kwal. 1,68 i,5o i,65 i,5o 1,40 i,3o 1,80 1,60 2,20 >.75 3* kwal. i,35 i,3o 1,20 i,5o 1,70 i,65 VEND1TIE VAN Landbouwersalem, 5jarig Ruinpaard, 4 Melkkoeien, 3 Muttens, 2 vette Varkens Kiekens en Vruchten te velde, te Moorael, Molen, ten sterf huize van Leonard Uyttersprot, op Wgensdag 22 Juli 1908, om 8 uren 's morgens, door het ambt van den Nota ris BRECKPOT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eeo Renteniorsbuis, te Aalst, Nieuw- straat, nabij de Groote Markt, groot 7 aren 5o centiaren. Bewoond door den verkooper den hetr Henri De Clercq. Ingesteld 22,100 fr. ZITDAGEN Instel Donder lag a - Verblijf Doiderdig 16 telkens om 4 uren namiddag, ter Esta- minet Café Central, bij Dame Rajon, te Aalst, Groote Markt. Markiprifzeu. Zaterdag 11 Juli 1908. OPENBARE VERKOOPING van eene TE WANZELE, Huylenhoeck. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal met ge win van palmslag en gelagen en namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Ekniok koop. Eene behuisde Hofstede met aanhoorighe- den, gestaan en gelegen te Wanzele, Huy lenhoeck, groot 6 aren 40 centiaren, deel van meerdere, bekend by kadaster wyk A, voor het heel nnmmers 528, 529, 530 en 531, pa lende noord en oost de weduwe Franciscus Huylenbroeck, zuid het overige deel der Hof stede en west Bernard Galle. Laatat be woond door wylen M. Engelbert De Winne. ZITDAGEN Instel Maandag 6 T ,- ,qrw Verblijf Maandag 20 )Jaü 19UÖ' telkens om 3 nren van den avond, te Impe, Dorp, ter herberg van M. Oscar Van der Vurbt-De Winne. OPENBARE VERKOOPING van een TE LEDE, Achterstraat, nabij het Dorp. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal, in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een Woonhuis, met aanhoorigheden te Lede, Achterstraat, nabij het Dorp, gekadastreerd wijk C, nummer 38d, groot volgens titel 1 aar 64 centiaren. EENIGE ZITDAG Vrijdag 17 Juli 1908. Om 4 uren namiddag, ter herberg van den heer Polydoor, Blabs, te Lede, Nieuwstraat. 10,00 a 1,00 8,oo a 9,00 per kil. fr. 2,90 2,27 a 2,36 0,00 a 00,00 65,00 a 75.00 Zekere Pougcot, oud-kamerknecht van M D. ex-bankier te Parijs, werd door de policie opgezocht wegens ontvreemdin gen, gepleegd ten nadeele van zijnen pa troon, ten beloope van omtrent i5o,000 franken. M. D. had een onbegrensd vertrouwen in Pougtot. Deze was ten andere i5 jaar onafgebroken in zijnen dienst geweest en had steeds veel iever en verkleefdheid betoond. Op zekeren dag girg hij heen, om zich met zijnen broeder in het Zuiden te vestigen. Zij deden evenwel slechte zaken en dezer dagen keerde Pougeot naar Parijs terug. Hij ging zijn ongeluk ken aan zijn vroegereu meester vertellen, en deze nam hem weer in dienst. Zondag even nel betrapte de dochter van M. D. Pougeót hem op heeterdaad van diefstal. Zij legde niet aanstonds eene klacht neer, en hiervan maakte de on trouwe knecht gebruik om te vluchten. De bestuurder der veiliggeid stelde veel prijs op de gevangenneming van Pougeot, omdat hij een vriend was van den hofmeester Renard, verdacht van den moord op M. Rémy cn hij misschien nuttige inlichtingen in deze zaak kon geven. Deze hoop moet M. Hamard even wel laten varen, want uit Bordeaux komt bet bericht dat Pougeot zich daar op het Aardappelen de 100 kil, Boter per 3 kil. Roomboter 101 kil. Eiers de 25 Ajuin de 100 kil. Viggenen.per koppel BOTERMARKT. Heden zaterdig wer den 228 klonten boter ter markt gebfaeht wegende te samen 1820 kilogr. HOPMARKTEN. Naarmate wy den nieuwen oogst naderen, des te minder stelt men belang in beschik bare waar 1907 Aalst noteerde 32-35 fr. Poperingbe 25-26 fr. Evenzoo is er slapte op de markten van Nuremberg en Londen. In Oostenrijk staan de hoptuinen goed, doch men verhoopt zulk geen groote op brengst als verleden jaar. In Dnitsohlana, België, Noord-Frankryk en Burgondië voor ziet men een zoo ruimen oogst als verleden jaar, bij aldien er weldra regen komt. In Engeland vordert de plantengrori goed, ten zy iu de streek Worcester, waar er inBectan- plaag ontstaan is. Mag men de Amerikaan- Bche tydingen betrouwen, daar zon men mer kelijk minder verwachten dan verleden jaar. GENT, 10 Juli. Getal te koop gestelde hoornbeesten 293 Melkkoeien 18 I Vette koeien 74 Groote ossen 1 Stieren 19 Jonge ossen 22 Magere beesten 134 Vaarzen 25 Schapen o I Varkens a5g Lammeren o j Loopers 4 Kalveren 207 Viggens 3q6 Stieren iekw. 1,00 2®kw. 0,90 3* kw. 0,80 Koeien 0,88 0,80 Oi7° Vaarzen J,o5 0,94 0,80 Ossen 1,08 0,92 0,84 Varkens 1,00 0,88 0,00 Kalveren i,i5 0,92 0,00 BRUSSEL, 10 Juli. Kalverenm. Getal te koop gesteld 297, per kilogr. op voet fr. 1,00 a 1,25. CUREGHEM-ANDERL. 8 Juli. Veemarkt. Te koop gesteld 394 ossen. 416 stieren, 1155 koeien, totaal: 1965 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,90 a 1,04 Stieren 0,66 a 0,90 Koeien en Veerzen 0,62 a 0,84. OPENBARE VERKOOPING van eene Graan wind molen en Landen, te (Baardegem en Meldert De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen GEMEENTE BAERDEGEM. Eerste koop. Eene scboone behuisde Hofstede met Woonhuis, Schuur, Stalling er. Boomgaard, gestaan en gelegen aan de Mo lenstraat, groot volgens moting 15 aren, 52 centiaren, en gekadastreerd wijk C, nummer 408a en deel der nnmmers 407b en 406d, pa lende ten ooste aan den heer Alfons De Vis- De Mm, ten zuide aan denzelfden, ten weste aan koop twee en ten noorde aan de Molen straat. Bewoond door den medeverkooper heer Alfons De Vis. Boom- en haagprys fr. 200. Tweede koop. Een perceel Boomgaard j en Tuin, zeer dienstig voor Bouwgrond, ge legen aan de Molenstraat, groot volgens meting 11 aren, 96 centiaren, en gekada streerd wyk C, deel van de nnmmers 407b en 406d, palende ten ooste aan koop een, ten znide aan de heeren Alfons De Vis-De Man en Macharis, ten weste aan de erven D'Hanwer en ten noorde aan de Straat. Gebruikt door den medeverkooper den heer Alfons De Vis. Boom- en haagprys fr. 350. Derde koop. Eenen Graanwindmolen, Sestaan en gelegen aau de Molenstraat, geka- astreerd wyk C, nummer 409, met eene grootte van 10 aren, 90 centiaren, palendi 'ui, «fiiitn bati Hun hap- .aroltin ten ooste en ten znido aan den heer Carolos- Lndovicus D'Hanwer, ten weste aan den heer Alfons De Vis en ten noorde aan de Straat. Gebruikt door den medeverkooper den heer Alfons De Vis, Vierde koop. Een perceel Land, gelegen aan de Molenbaan, groot volgeus nieting 15 aren, 2 centiaren, gekadastreerd wijk C, deel van nammer 498a palende ten ooste aan den heer Monsieur, ten znide den heer Frans RnysBinck, ten westo met half Kauterbaan aan den heer Blindeman-De Pauw en ten noorde aau koop vyf. Gebruiker den heer Frans Ruyssinck. Vyfdo koop Ken perceel Land, gelogen alsvoren, aau de Molenbaan, groot volgens meting 16 aren 43 centiaren en gekadastreerd wijk C, deel van nnmmer 498a, palende ten ooste aan den beer Monsienr, ten zuide aan koop 4, ten weste met half baan aan den heer Blindeman-De Pauw en ten noorde aan den heer De Ridder en Zuster. Gebruikt door den heer Frans Ruyssinck. GEMEENTE MELDERT. Zesde koop. Een perceel Land, groot volgens metiug 19 aren, 72 centiaren, gelegen op het Eeckhoutveld, gekadastreerd wijk A, deel van nnmmer 473, palende ten ooste aan Juffrouw Anaïs Van Biesen, ten zuide aan koop 7, ten weste aan den heer Jan Van Geert en ten noorde Mevrouw de Gravin de Renesse. Gebruiker den medeverkooper den heer Petrus De Vos. Zevende koop. Een perceel Land, gele gen alsvoren, op het Eeckhoutveld, groot volgens metiDg 19 aren, 66 centiaren,gekada streerd wyk A, deel van nummer 473, palen de ten ooste aan Juffrouw Anaïs VaD Biesen, ten znide aan de heeren De Ridder-De Gols en Van den Uossche, ten weste aan den heer Jan Van Gserten ten noorde aan koop 6. Gebruiker den medeverkooper deD heer Pe trus De Vos. ZITDAGEN Instol Vrydag 24 Joli ,q.w Verblyf Vrydag 7 Augusti ten 2 uren namiddag, ter herberg genaamd u In dkn Olifant, n by den heer Fredericks Verbeecken-De Brueker, te Baardegem, aan de Kerk. OPENBARE VERKOOPING van goede TE ERPE. De Notaris SOETE, te Lede, ral ten aan- zoeke van wien het behoort, op de hierna gestelde zitdagen, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar te koop aanbieden de volgende onroerende goederen GEMEENTE ERPE. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op ae Navaal, bekend Dij kadaster sectie A, nummer 340a, groot 5 aren 20 cen tiaren, palende noord den heer Joseph Vel- deman, oost met de rede Juffrouw Octavie Impens, zuid en west het Weldadigheidsbu reel van Erpe. Gebruikt door vrouw we duwe Joseph De Troyer. Tweede koop. Een perceel Land, gele gen te Erpe, op den Hoorenbnts, Krevel boek, gekadastreerd sectie A, nnmmer 448, groot 15 aren 50 centiaren, palende noord den heer Bogaert, oost vrouw weduwe en kinderen Bernard D'Hondt, zuid Dame weduwe Nooy en Zoon, west dezelve. Gebruikt door den heer J.-B. Temmerman. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op aen Breekenaar, doorsneden met eenen Voetweg, gekadastreerd sectie A, nnm mer 724, groot 18 nren 40 centiaren, palende noord den heer Bernard De Brnecker, oost den heer Franciscus De Swaef en Kinderen en Juffrouw Colota Van Droogenbroeck, zuid M. Casimir De Boeck en west dan heer David Pare vyek. Gebruikt door den heer Ernest De Wint. Vierde koop. Eene goeie en welgelegene partij Land, te Erpe, op den Breekenaar, gekend ten kadaster sectie A, nnmmer 712, groot 31 aren 90 centiaren, palende noord Dame weduwe Nooy en Zoonoost de Bos- schestraat, zuid vrouw en kinderen Leopold De Wint, west de kinderen Hosselaer en vrouw weduwe en kinderen Casimir De Nys. Gebruikt door den heer Charles an Nien- wenberghe en andere. Boomprys fr. 150. Vyfde koop. Een goed en welgelegen perceel Land, dienstig voor Bouwgrond, te Erpe, aan den Leedschen Steenweg, op het Kromveld, gekadastreerd sectie B, nummer 403, groot 17 aren 70 centiaren, palende noord den Leedschen Steenweg, oost den heer Isidoor Blondeel, zuid den heer Casimir Da Boeck en west Juffrouw Helena De Clippel. Gebruikt door den heer Serafiien Van den Brande. Zesde koop. Een welgelegen perceel Meersch, kunnende dienen voor Bouwgrond, te Erpe, aan den Leedschen Steenweg, be kend bij kadaster sectie A, nummer 739, met eenen inhoud van 29 aren 20 centiaren, groot volgens titel 29 aren 76 centiaren, palende noord den heer Franciscus De Nys, oost den den Steenweg naar Lede, zuid de Erven van den heer Henri Gottigny en west de kinderen Van Gyseghem. In regie. Boomprys fr. 285. Zevende en laatste koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op het Linaeveld, hekend bij kadaster sectie B, nnmmer 207, groot 17 aren 30 centiaren, palende noord met de Baan de heeren Isidoor De Sutter en Jan De Swaef, oost vronw weduwe en kinde ren Van Droogenbroeck, zuid en west den heer David Parewyck. „Gebruikt door den heer Ivo De Vos. Een half ten honderd instelpenning te win nen. ZITDAGEN telkens om 4 uren namiddag, ter herberg In de Vijf Huizen, n bij den heer Alphonse Christiaens, te Erpe, aan den Grooten Steen weg. Voor alle inlichtingen wende men zich ter Studie van den Notaris SOETE, te Lede. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone te Vlierzele, Hoeksken. De Notaris SCHELFHOUT, te Oord9gom, zal namens wien het behoort, met gewin van instelpremie en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Eene Bchoone én welgelegene behuisde Hofstede, zynde eene Tweewoonst, gestaan en gelegen té Vlierzele, wijk Hoeksken of Huylebroeck, bekend by kadaster sectie E, nummers 13, 14, 23 en 25a, aldaar groot 17 aren 9C' centiaren, palende ten ooste Juffr. Weduwe Bambust en den heer Joseph Coo- man, ten zuide voornoemde Juffr. Weduwe Bambust, ten weste Juffrouwen Valerie en I Louise Verstraeten en ten noorde de Straat "^an hét Hoeksken. Bewoond door den eigenaar den heer Char les.Louis De $Inl. DERDE ZITDAG Donderdag 23 Juli 1908, om 3 uren van den namiddag, ter herberg gehouden door den heer Rkmi De Brutn, te Vlierzole, wyk Hoeksken. OPENBARE VERKOOPING van te O or de gem, wijk Ossenbroeck. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zi.1 op Maandag 13 Juli 1908, om 1 uur stipt nanoen, namens Dame Caroline de Waepe- naert, weduwe van Mijnheer Gustaaf Rub- bbnb, in het openbaar verkoopen, de volgende schoone Veldvruchten, wassende nab(j de hofstede door haar bewoond, te Oordegem, wyk Ossenbroeck, te weten 40 koopen Rogge. 40 koopen Tarwe en 10 koopen Masteluin. Men zal vergaderen aan het hof van voor noemde Dame Rabbens. Verders zal de verkooping geschieden op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borg en be talende het ongeld comptant. OPENBARE VERKOOPING van een goed en welgelegen gelegen te Smetlede, nabij het Dorp. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van instelpremie en gelagen, in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een goed en welgelegen perceel Meersch, te Smetlede, naby het Dorp, bekend bij ka- kaster sectie B, nnmmer 154, aldaar groot 62 aren 60 centiaren, palende ten ooste de Burgstraat, ten zuide Juffrouw Margareta Van Hoobronck de ten-Hulle te Geotbrugge, ten weste den heer Petrus Van Wesepoel en voornoemde Juffrouw Van Hoobronck, en ten noorde den heer Petrus Van Wesepoel, voornoemd. In gebruik bij Juffrouw weduwe De Caluwé. Verdeeld in 2 gelijke dealen met recht van samenvoeging. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 30 Juni) icinfi Verblyf Dijnsdag 14 Juli telkens om 3 nren van den namiddag, ter herberg gehouden door Juffrouw weduwe De Kbyzbr, te Smetlede, Dorp. Bij sterfgeval. j vj verzekerd Wilt zijn dal uü' huis gereinigd, uW vt'nsch gedaan wordt naar de Wetten der gezondheidsleer, gebruikl„dan altijd eene zui vere, onVerValschte zeep en Wij verzekeren u dat SUN LIGHT dit onder alle opzich ten is. Aard werkers gevraagd. M.M. E. J. Mombaerts, onderne mers der werken van de fabrieken l'Es- pkrancb te Louvroil bij Maubeuge, (Noord Frankrijk) vragen aard- of grond werkers, tegen een loon van 45 centiemen per uur. Men werkt i3 uren. BERICHT. Het College van Burgemeester en Sche penen der Gemeente Haeltert, Provincie Oost-Vlaanderen, maakt b-.kend dat er overeenkomstig de art. 41 en 42 van het landelijk wetboek op Dijnsdag 25 Augusti aanstaande, om 9 uren voormiddag, door eenen daartoe aangestelden landmeter zal worden overgegaan tot de grensbepaling van den buurtweg Nr i5bis, genaamd Gcetegemstraat, leidende van Geetegem naar den Topmolen. Te Haeltert, den 9 Juni 1908. Op bevelDe Burgemeester, De SecretarisC. De Sadeleer. E. Scherlincke. OPENBARE VERKOOPING van een eene Eoei, bekalfde Vaars, Varken (drijver), een volledig Landbouwalem, Wagen, Karren en Veldvruchten, te Oordegem, nabij de TramstatieOentsche Steenweg. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zei met tuBBohenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, op Maandag 13 Jou 1908, om 8 uren stipt voor middag, ten hove van wylen den heer Vital Van der Heyden, te Oordegem, nabij de Tram statie, aan den Gentsche Steenweg, in het openbaar verkoopen Landbouwersalem, zooals Wagen (vier- duimer), Treemkarre, Aalkarre met stuk en bak, IlasFortkarre, Paardenharnassiiren, 2 Kussens, 2 Aalpompen, grooten Dorschmo- len, Wanmolen, Raapmolen, Ploeg, Egge, Slede, Kruiwagen, Braskuipen en andere Kuipen, 4 Ladders, Braken, Schuppen, Ree ken, Rieken, Spaden, Zeissen, Aanschijnen, Marmitten, Schaafbank, Schrijn werkers- alem en meer ander gerief. Beestialen, als Ruinpaard, oud 2 jaren, »ene beste Koei, eene bekalfde Vaars, een Varken (dry ver), 21 Hoenders en 2 Hanen. Ongeveer 1000 kilos Strooi, 1500 kilos Hooi en eene hoeveelheid Brandhont. Vruchten tb velde 24 aren zware Tarwe, 24 aren Rogge, 11 aren Aardappels en 24 aren 2d* snede Klavers, wassende nabij de Bronwery van M. Schelstraete, aan de Gent sche kassei. De Beestialen zullen om 10 en half uren stipt voormiddag, verkocht morden. De verkooping zal gescbioden op de gewone vooi waarden, mot tyd van betaling, mits stellende goede en gekende borg en betalende het ongeld comptant. iiL'J» getrouwde personen zelfs J die nieta bezitten knnnen geld bekomen voor aankoopen van huizen of grond, ook andere leeningen. Schrijven: E. B. 336, poste restante, Erpe-Meire. Verhuring van een allerschoonst en welgelegen Buitengoed, nabij de Stad Aalst. Zich te wenden Keizerlijke Plaats, N? 26. Gepensioeneerde staatsbediende, vraagt plaats als Reiziger of als Poortier. Adres te vragen ten Bureele van Db Denderbodb. i53. Men vraagt eenen Huisknecht, jongman, cn kunnende met de paarden rijden. Zich te bevragen ten bureele de zer. N' i52 Aandeel eener zeer winstgevende natie te Antwerpen, te koop. Voor ver dere inlichting wende men zich ten Bu reele van De Denderbodb. Te huren. Zoutstraat poort, Hoek der Kerkhofbaan, Huis Herberg en ?>ia- gazijn, bewoond door De Raeve. Zich wenden Nieuwstraat, 34, Aalst. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ ingericht in i835. MAATSCHAPPELIJKE ZETEL Kleinen Zavel, 5, te Brussel. Hypothecaire uitleeningen zonder voor afgaande kosten bijzonderlijk voor het bouwen van woonhuizen. De gelden worden naar gelang der werken, zonder kroosverlies, gestort). Wie het verlangt kan door de Royale Belgb de uitkeering, bij overlijdens- geval, van het nog verschuldigde kapi taal, mits eene zeer gematigde premie doen verzekeren. Obligatién gewaarborgd i° door overeenkomstige hypothékaire uitleenin gen en 2° door bet maatschappelijkkapi* taal en de reserven. (18,000,000). Die obligatién waarvan den intrest aan 3 wordt gesteld, zijn eene vaderlijke gelduitzetting van allen eersten rang. Kostelooze inlichtingen bij den agent der maatschappij voor het Canton Aalst. Leopoldstraat, 9, Aalat.. Alle werkdagen! 8 tot 9 uren voormiddag van 4 tot 5 uren namiddag. HOOFDAGENT voor Verzekeringen tegen Brandgevaar, Ongevallen en op 't Leven. Naamlooze Maatschappij voor levensverzekering te Stettin. Qeitiiht 1857, onder toezicht van den Duitsehen Staat. SEDERT 1869 IN BELGXE GEVESTIGD Loopende verzekeringen fr. 975,140,963 Waarborgfonds 426,534,099 Kapitalen, renten, enz., betaald sedert 1857 585,700,000 De O er mania sluit aan de voor- deeliqste voorwaar den allerhande verze keringen op het levenhuwelijksgiften lijfrentenenz. Verzekeringen met maandelijk- sobebetaling der Premién. Bestuur voor België. 12, CONGRESSTRAAT, BRUSSEL. A louer, belles chambres garnies, dans mais. hon. avec ou sans pension pr Mr seul, prix modéré, 5, Place de la Station, Alost. T© huren terstond de alomgekende heiberg In Nederhas- selt, De (Boerenmeid), gelegen te Aalst, Geeraardsbergscben Steenweg, met Hof en circa 4 hectaren allerbeste Zaai landen, thans bewoond door M. Alph. Matthys. Zich te wenden tot den heer Phil. Dancaert, te Ressegem. Terstond t© huren. Eene schoone en gioote Estaminet, te Aalst, aan de Groote Markt, genaamd Café-Remy. I Voor de inlichtingen zich te wenden bij de eigenares Dame De Coninck-De j Windt, of ten Kantore van den Notaris 1 De Gheest, te Aalst, Keizerlijke Plaats. w - stelt den grootsten vooruitgang diaf tot op onze dagen var- kregen voor het bril glas. Het is erkend als de krachtigste her steller van 't gezicht vermogen. Beproeft vergelijkt Wonderbare uitslag. Wordt slechts ge vonden bij bevoegde personen. Eischt het merk $0 DESAGE Ridder van 't Ecrrlegioe» Vincennis, Depositaris M. Praet-De Witte, goudsmid, Lange Zoutstraat, nr 25, Aalst. Fabriek van Breimachienen DTIAENENS - GATH1ER, Kuiperskaai, 21, Gent. De Breimachien D'Haenens, is een voudig en 6terk vervaardigd, en laat tos kousen in ribben 1 en 1, 2 en 2, en an dere in het rechts zonder naad en met dessins te breien. Mans- en vrouwenlijf rokken, kinderklcedjes, broeken, in een woord, al wat het breiwerk betreft, kun nen er op gemaakt worden, in wol, ka toen en zijde. Naaimachienen om gebre- den artikelen loe te naaien. Verwisseling. Herstelling. Olie en toebshoorten.

De Denderbode | 1908 | | pagina 3