AU BON MARCH! EEN VERMOGEN Oproep van Erfgenamen. Tombola te Gent. Zondagrust. Prijsdeelingen. Algemeenen Uitverkoop Slad Aalst. 2", 3°, 9° en 10" AUGUSTUS 1 9 0 8. Openbare gezondheid. Het hooger ambt van openbare gezondheid maakt een wetsontwerp gereed dat in den loop van dit jaar aan de Kamer zal voorgelegd worden. •Nevens den hoogeren gezondheidsraad zouden raadplegende gewestelijke comi- teiten ingericht worden met een korps van provinciale en cantonale opzieners. Deze ambtenaars zouden voor plicht hebben de verordeningen betreflende de gezondheid stipt te doen naleven. Zij zouden het recht hebben de plichtver- zuimende gemeente- en andere besturen in overtreding te nemen. Voor wat aangaat de bestrijding der besmettelijke ziekten, het voorstel voor ziet de verplichtende verklaring van alle aanstekelijke krankheid. De huisvader zou dio verklaring op het gemeentehuis moeten doen en dat zouden cantonalen opziener inlichten. Do verplichting van verklaring zou bestaan voor pokken, de typhus- en roode koortsen, de kroep, de cholera en de post. De hopcrisis in Engeland. De ambtelijke hopcommissie, die met groote zorg den toestand der Engelsche hopcultuur onderzocht, heeft haar ver slag opgesteld en zal het binnen eenige dagen afkondigen. De Engelsche dagbladen Times en - Daily Chronicle beweereu dat de twee derden der leden (8 tegen 3) zich tegen inkomrechteu op vreemde hop verklaard hebben zij gelooven niet dat zulke rechten een bestendig redmiddel zouden zijn om de hopcrisis aldaar te verhelpen. De afgeveerdigde Courthope, hevigste voorstaander der invoerrechten, wil toch een wetsvoorstel in dien zin aan het Parlement voorleggen. Het Belgisch dagblad Nieuws van den Dag beweert echter dat de com missie zich slechts met ééne stem meer derheid tegen het heffen van een taks op vreemde hop verklaard heeft. Het En- gelsch Blauw Boek zal ons beter in lichtingen geven. Provinciale aangelegenheden. Toelagen. Onze provinciale Raad van Oost-Vlaanderen heeft hulpgelden toegestaan aan de Kerkfabrieken van Aalst-St-Martinus, Appelterre-Eychem, Denderhautem, Meirbeke, Steenhuyse- Wynhuyse, Ressegem, Denderleeuw en Geerardsbergen. Voor Kasseiwerken aan do gemeen ten Herdersem en Voorde 5000 frank. Aan de Geitenbonden van 't Arron dissement Aalst is een hulpgeld van 2000 fr. toegestaan. De toelage voor 't onderwijs der mel ker ij is met 600 fr. verhoogd. Een crediet van 4000 fr. wordt ge stemd om hulpgelden toe te staan aan verminkten, welke de leergangen eener vakschool volgen. Voor de rijwielpaden is in de begroo ting een crediet van 40,000 fr. en voor de landbouwwegenis een crediet van 80,000 fr. geschreven geworden. Do vraag van den Rijwiclersbond om de provinciale taks van 5 fr. op 3 fr. te verminderen is verworpen met 52 stem men tegen 17 en 2 onthoudingen. Zonder dat andere candidaten voor gesteld waren, werden MM. Léger, Claeys Boüüaert, baron della Faille en graaf de Smet-de Naeyer provinciale se- nateurs uitgeroepen. Daarop gaat de provincieraad uiteen, onder den kreetLeve de Koning AJUINEN bieden een eenvoudig en afdoend middel aan tegen de pyn van insektensteken, bijen, muggen, enz. De gezwellen worden er spoedig mede afge wreven en de pyn gestild. Onzijdig onderwijs onmoge lijk. Liberalen en socialisten eischen dat het onderwijs onzijdig wezen zou. Wy, catholieken, antwoorden 't Is onmogelijk en alwie ernstig de zaak onderzoeken wil, houdt het met ons. Een catholiek dagblad van Parijs deed die onmogelijkheid opmerken en zijn tegenstrever La Laterne een anti- catholiek dagblad geeft hem gelijk en schrijft Het is volkomen waar De school moet niet eu kan niet onzijdig zijn. - De Republiek vraagt aan hare on- dorwijzers de kinders een onderwijs te geven, gegrond op de rede. - De rede en het Geloof kunnen niet samen overeenkomen. Noodlottig valt het rationalistisch onderwijs het Geloof en bijgevolg den Godsdienst aan. Aan den onderwijzer, die overtuigd is van de dwaasheid der Geloofspunten, vragen dat hij zijn gevoelen zou verdui ken dat hij geen enkel woord zou uitspreken dat zou kunnen uitgelegd worden als eene loochening van den Godsdienst, dat ware in hem allen geest van beoordeeling willen doodenen zijn vrijelijk denken willen vernietigen. Dus, onzijdig onderwijs is eene her senschim Prachtwerken. Het is ons onmogelijk, zelfs zeer verkort, de rede voering meê te deelen welke onze acht bare Vertegenwoordiger M. Woeste, dezer laatste dagen ter Volkskamer uit sprak. Algemeen is men van gevoelen dat eerst en vooral de talrijke werken van algemeen nut moeten uitgevoerd wor den terwijl de prachtwerken op het achterplan mogen geschoven worden. Onze achtbare heer Woest, zegde dus wel te recht o Ik ben van gedacht dat de Kamer geen centiem meer steramen mag noch voor Kunstberg noch voor Onderaard - schen ijzerenweg, vooraleer er plaDS en bestek bestaan die de minister zal belo ven nooit te overschrijden. Alle jaren worden er miljoenen en miljoenen gevraagd het is tijd dat de Kamer zich inhoude Men vraagt ons miljoenen uit te geven voor monumenten waarvan het nut zeer betwistbaar is die toestand is vreesaanjagend en onze bevolking be gint er zich tegen te verzetten Inderdaad onze Woeste heeft gelijk: die miljoenendans ten voordeele van Brussel moet eindigen. Er wonen las- tenbetalers elders dan te Brussel welke met een kwaad oog aanzien dat er altijd miljoenen zijn voor prachtwerken in de hoofdstad, terwijl men soms jaren en jaren wachten moet, bij gebrek aan geld middelen, naar den uitvoer van een alleszins noodzakelijk openbaar werk. Blijft het duren dan zou zich wel kunnen verwezenlijken wat M. Wau wermans, Volksvertegenwoordiger voor Brussel, vreest, namelijk, dat de Volks vertegenwoordigers van andere arron dissementen eindelijk de credieten zou den weigeren noodigom de aangevange ne werken te voltrekken...Wilt men dit vermijden men handele lijk behoort OUDE KRONIJK. October 1773. Den eersten deser heeft de plage van de koijbeesten dat nu God lof lange stille was geweesthaer g'openbaert op onse praterye (Nieu- werkerken) (1) tot Edixvolde en heb- ben eenige daegen laeten meesteren - soo dat den eersten stal van 2 a 3 beesten is genesen, den 2e stal in de selve gebuurte van 2 beesten is 'er een gestorven en d'ander siek en de Com- missarissen siende dat in de 3* en 4" stal daer nevens ook begoDst hebben de 3 leste stallen doen dood slaan (natuurlijk de beesten) en alles ver- branden dat er omtrent was op den 13e dito, en de groote klok doen klip- pen om de parochianen bij een te ver- saemelen en daar gepubliceert van alle de conynen van geheel de praterye dood te doen en alle de honden op den band te leggen. Januari 1774. a In dese maend heeft do plage haer g'openbaert tot Ninove in den stal van den stoker Fransman waer stonden verkogtvoor 2700 guld. vette beesten alles dood tot 38 beesten. In Januari 1774 goldt de tarwe 30 32 gulden den zak, dus fr. 58,00, koren 4 guld.; de boter 22 stuivers den steen de boter geldt er nu heden soms over de honderd de patotters 4 stuiv. 't vat. (1) Nienwerkerken was tot in 1797 eene afhan kelijkheid der «ad Aalst en werd als dan eene afzonderlijke gemeente. De brandnetel en de hond. Men heeft opgemerkt dat de brandnetel bij den hond en bij het fret ernstige sto ringen kunnen teweegbrengen, welke zich meest in de spijsverterings- en ademhalingsorganen openbaren. De verschijnselen kunnen echter een scherp karakter aannemen en zoo ver woestend optreden, dat de dood volgt. Dan gelooft men aan vergiftiging door strichnine, en werkelijk is het vergifti ging door den brandnetel, welke natuur lijk veel vlugger werkt bij den jongen en bij den kortharigen hond. De honden en het fret, meegesleept door het spoor van het wild springen tusschen de brandnetels, snuffelen rechts en links en tingelen zich, waarop zy niet letten, totdat het branden verergert en de hond zich begint te likken, waar door de tingel haren in zijnen mond en zijnen neus komen en eindelijk in lucht pijpen en slokdarm dringen en deze zoo erg ontsteken, dat dikwijls den dood van het dier volgt, doordien het slachtoffer binnen en buiten lijdt. Stellig is het dat het gevaar grooter is in het voorjaar, dewyl de jonge brand netel dan veel rijker is aan vergif, dan in den loop van den zomer, wanneer het bloeit en zaad draagt; gewoonlijk zijn dan enkel de toppen te vermijden. Ook neerliggende en gebroken struiken zijn gevaarlijker, dewijl zij meer jonge scheuten maken. DE KNOBBELZIEKTE. De knobbelziekte of tuberculose zijn knobbels, welke zich in longen of lever vormen en een slepende ziekte verwekken en den dood voor gevolg hebben, dewijl haar bestaan niet vermoed wordt, zoolang er geen levens gevaar bestaat. De Bmetstof van deze geheime ziekte wordt ook met de uitwerpsels, namelijk met het speeksel, naar buiten gedreven, en wordt daardoor een dreigend gevaar van besmetting voor de omgeving. In België zijn eenige voorzorgsmaatrege len genomen tegen de knobbelziekte, name lijk het is verboden in de treinen op den vloer te speekelen, en in de postbureelen staan speekelbakjes. In het kanton Thurgovie in Zwitserland, is er thans een meer doortastende maat regel genomen. Eene wet verplicht daar de geneesheeren aan de overheden de verklaring te doen van overlijdens aan knobbelziekte, alsmede van het verhuizen van knobbelzieke men- schen. In geval van sterven of verhuizen is de overheid verplicht de noodige ontsmetting te doen van de verblijfplaatsen dier zieken, en tevens de huizen te ontsmetten welke aan de besmette woningen palen. BAARVOETS. Baarvoets loopen is de mode niet en gaat door voor onwel voeglijk. Het zou echter volstaan dat de keizer van Duitschland of de koning van Engeland dit onwelvoeglijke onder deftig rangschikte om het baarvoetsloopen mode te maken en er den stempel van «etiquette» aan te geven. De gezondheid maar deze heeft geen gezag in de mode vereischt nochtans bijzondere zorg voor de voeten. Pastoor Kneipp heeft van sommige menschen ver kregen, wat geen enkelen geneesheer ver krijgen kon namelijk het voeten wasschen en baden. De onreinheden van het menschelijk lichaam verwijderen zich het liefst onder den vorm van zweet langs de poriën der voeten. Zijn nu die poriën door gebrek aan lucht en door voldoende wasschingen niet voldoende open, dan kunnen de onrein heden van het bloed niet afgevoerd worden, en hunne blijvende aanwezigheid in het lichaam verwekken allerlei ongemakken, zooals hoofdpijn, keelpijn, steken in de zijde, enz., welke bij eene aanleidende oor zaak zich openbaren en brandig zijn, val lingen, zweren en diergelijke meer. Deze ongemakken zijn veelal, te vermijden door het open houden der huidporiën van ons lichaam in het algemeen en van de voeten in het bijzonder. Een kunstschilder van Parijs, die zich in geene bloeiende gezondheid kon verheugen, heeft voor gewoonte aangenomen, in zijn werkhuis te Asnières baarvoets te loopen. Op straat draagt hij een sponsachtig schoei sel waar lucht, regen en sneeuw doordrin gen. Hij heeft het ongemak zich dikwijls de voeten te moeten wasschen, juist gelijk elkeen dikwijls zijne handen wascht, doch- hij heeft geluk van al die kwalen, zooals zweren, vallingen enz. af te zijn en zich in eene ijzersterke gezondheid te mogen ver heugen De herinrichting van 't leger. In het Koninklijk Paleis te Brussel, heeft eene lange bespreking plaats gehad tus schen Z. M. Leopold II en de heeren Helle- baut. minister van oorlog, Schollaert, ka- binetsovei ste en Van den Peereboom, over de herinrichting van het leger. Wratten aan de 'handen. Tegen wratten aan de handen gebruikt men zuivere honig, 's avonds worden ze daar mede ingewreven, vooral de plaatsen waar wratten zitten. Men trekt dan des nachts handschoenen aan, om den honig niet te laten afvegen door het beddegoed. Met dit 8-10 dagen vol te houden, verdwijnen de wratten voor altijd. Inhuldiging van den bloc-trein. Maandag aanstaande zal de bloc-trein officieel ingehuldigd worden door den heer Minister van spoorwegen en de hooge ambtenaren van zijn departement. Zij zullen met de genoodigden vertrek ken uit Brussel ten 10 u. 27 en na hunne aankomst zal te Antwerpen eene voordracht over den nieuwen trein plaats hebben. Na het ontbijt zullen de Brusselaars naar de hoofdstad terugkeeren ten 5 uren. Ziehier eene nieuwigheid in het bestuur, hetwelk eindelijk de diensten erkent die de pers heel het jaar door bewijst. Laat ons hopen dat het een begin zij en dat het bestuur de wenschen zal inwilligen op het nationaal congres der drukpers uit gedrukt rakende het tarief van pers tele grammen en telefoongesprekken. Vlaamsche Kermis. Sedert verscheidene dagen is men bezig, in den Hof der' Koninklijke Harmonie, met het optimmeren der ba rakken en kramen zij zijn zoo talrijk dat zij bijna gansch de oppervlakte van den Hof zullen benemen. Wij verne men dat al het hout, kosteloos geleverd wordt door het huis Sonck en Galle dezer stad. Zulke mildgevigheid verdient waarlijk vermeld te worden, en strekt voornoemde Firma tot eer. ELECTRI§CII LICHT. De maatschappij Energy Car van Brussel, die de electriciteit zal bezorgen voor de Vlaamsche Kermis zal al de moge lijke toestellen gebruiken om de verlichting zoo prachtig mogelijk te maken, en om 's avonds aan den Hof een echt feëeriek uitzicht te geven. Den ingang en gansch de nieuwstraat zal ook verlicht worden en een tooverachtig schouwspel verleenen. De Koffiehuizen dor Vlaamsche Kermis. Voor de twee koffiehuizen der Vlaamsche Kermis zijn de beste schikkinsen genomen. Zij hebben beiden eene uitgekozene plaats en benemen eene groote oppervlakte van den hof. Het programma der liederen die zullen voorgedragen worden in het Drank huis met Zang is zeer verscheiden en af wisselend, in emstigen en leutigen trant. De zangers hebben zich reeds lang geoefend om hunne liederen voortreffelijk uit te gal men. In de Kunsttaverne zal eene Sympho nic voorkomen die de meesterstukken van de beste toondichters zal uitvoeren, en na tuurlijk eenen grooten bijval zal genieten. Voeg daarbij de electrische verlichting die 's avonds in de drankhuizen feestelijk zal schitteren, en dit alles belooft ons dat wij daar oprechte aangename avonden zullen doorbrengen. TOMBOLA. - dat er reeds een overgroot getal loten voor de Tombola der Vlaamsche Kermis, welke zal plaats heb ben, op Maandag 10 Oogst, verkocht zijn. Dit is geenzins te verwonderen, gezien de schoone en talrijke prijzen welke er te winnen zijn. De verkoop zal voorzeker nog merkelijk aangroeienwanneer diegenen die zich tot heden nog geene loten hebben aangeschaft zullen vernemen welke mooie voorwerpen er als prijs zijn geschonken. Onder andere een rijkelijk kruisbeeld, een naaimachien, een prachtige lijst, verscheidene manden wijn, zakhorlogiën en penduuls, menige kunstvoorwerpen enz. enz. Eenieder zal zich, wij zijn er van over tuigd, in de gelegenheid willen stellen voor eene kleinigheid, bezitter te kunnen worden van een prachtig kunst of ander voorwerp, en eenige loten koopen tevens het zijne bijdragende tot het welgelukken dezer inrichting. Rlopmpnstopl Het verheugt DiuemeiiMutH. ons waarlijk te vernemen, dat de oproep door het Comiteit der Vlaamsche Kermis gedaan, aan onze catholieke bevolking, zoo gulhartig beant woord is geworden. Velen zijn reeds duchtig aan 't werk om iets prachtig voor den dag te brengen. De ouders sparen waarlijk geene moeite, opdat hunne kinderen, bij deze schoone aantrek kelijkheid, zouden kunnen wedijveren. Ook, wij mogen het zeggen, zal de bloemenstoet, samengesteld uit prachtige versierde kin derrijtuigjes, een der schoonste nummers van het programma uitmaken. Het Comiteit dei* Vlaamselie Kermis heeft d'eer de Aalstersche bevolking te be richten, dat er van af Maandag 27 Juli, reeds een intreegeld zal geeischt worden van 10 centiemen, om toegelaten te worden tot den hof, waar de feestelijkheden zullen plaats grijpen. De bestendige ingangskaar- ten te verkrijgen bij al de leden van het Comiteit en in den Casino, aan den prijs van één frank, zullen ook van af voormelde datum geldig zijn. Rechterlijke kronijk. De zuivering van winkels en Cafés chan- tants te Brussel duurt voort. Eene zangeres werd voor het zingen van 6meerige liedjes veroordeeld tot 15 dagen gevangenis, niet voorwaardelijk. Voor zelfde feiten was zij vroeger ook reeds te Luik veroordeeld geweeBt. De wet-Woeste laat ook toe degenen als medeplichtigen te straffen, die de overtre ding mogelijk maken, en daarom werd de eigenares van het huis, waar de tingel tangel was ingericht, eene achtbare dame naar het schijnt, tot 20 fr. boete veroor deeld. Zij scheen fel misnoegd, en zal voortaan beter uit de oogen zien. Die zaak werd met gesloten deuren be handeld zegt de - XX® Siècle en dat is maar goed ook, want men kan zich geen gedacht vormen van de monsterachtig heden, die er, onder vorm van kluchtlied, worden uitgebraakt. Van den anderen kant wordt ook eene heele reeks postkaartverkoopers vervolgd. Wettelijke besluiten. Bij koninklijk besluit van 18 Juli 11. wor den Eereteekens verleend aan de volgende personen onzer Stad Aalst, welke zich door daden van moed en zelfsopoffering deden onderscheiden Medaille van ie klas Mej. A. Teer- linck, kleermaakster Medaille van 2e klas MM. Joseph Cammaert, muziekleeraar Leonard Gits, Adjunct - commissaris van policie P. Merckx, werkman E. Van den Steene, handelaar. Medaille van 3® klasMM. Claus, landbouwer H. De Groot, werkman L. Delpierre, hoefsmid Edm. De Saedeleer, werkman E. Lueg, metser E. Moeren hout, werkman Clemens Spaenhove, vleeschhouwer; A. Van Brempt, brouwers gast T. Van Langenhove, plafonneerder S. Van Mol, leurder C. Van Tittelboom, werkman J. Verbeecken, dienstbode. Eervolle melding M. A. Schollaert, postbode Belooning van 30 fr. P. Arents, voer man. De volgende leden van onzen catholieken Werkmanskring zijn bij koninklijk besluit met de hierna gemelde Eereteekens ver eerd geworden Bijzonder Eereteeken van Land bouw M. Baron Lodewijk de Bethune, Voorzitter. Nijverheids-eereteeken van ie klas: MM. Van de Velde Joannes, De Troch Jean Medaerts Joannes Cooreman Ca- miel EylenboBch GustaafKeymeulen Camiel Van den Hove Jozef De Coninck AugustDe Neve Karei De Schaepdryver PetrusSchollaert Benoit. Eereteeken van a® klas MM. Bas- tiaens Frans De Smedt Frans Camu Lodewijk De Wolf Leopold, Binnen straat De Haye Eduard Neuckerman Edmond. Eereteeken van onderlingen Bij stand, ie klas MM. Van Holder Frans; Lenoir Benedict De Wolf Leopold. Eereteeken van a® klas E. H. Noter- man, Bestierder van den KringVan der Donckt Pieter Ghysbrecht Emiel. Onze beste gelukwenschen aan allen Zondag aanst. 26 Juli Drijmaandelijk- sche algemeene vergadering der leden van den cath. Werkmanskring, gelukwenschen aan de nieuw gedecoreerden en aanbieding van een geschenk door de leden van den Kring en der antisocialistischeVakvereeni- gingen aan den E, H. Bestierder Noter- man. De personen die vermeenen erfgenaam te zyn van 1. Jan-Baptist Kuyper, geboren te Amsterdam 2. Catharina-Maria Kuyper, gebo ren te Wyk by Duurstede 3. Maria- Catharina Kuyper, geboren te Schijndel. Drie kinderen van Pieter Kuyper en Maria-Theresia Hageman, deze laatste geboren te Overboelaere. Worden verzocht zich met hunne familiebewyzon.te begeven ten kantoore van Mr De Gheest, Notaris te Aalst. Keizerlyke Plaats. DE GROOTE Uitslag der maandelijksche trekking van den 19 Juli, voor twee prijzen van 50 frank ieder Serie I. Serie II. 138,902 Deze nummers winnen dus eenen prijs van 50 frank in geld. De eigenaars dezer loten moeten zich wenden tot Mr Albert Weymeersch, Oudburg, 34®, Gent, lokaal Het Volk. Vrienden, koopt loten van dezen prach- tigen Tombola, die in pracht alle gedacht te boven gaat. De loten kosten slechts 10 centiemen en kunnen in verwisseling van postbons of ze gels bekomen worden. Men wende zich schriftelijk aan boven gemeld adres. PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogw. den Bisschop heeft benoemd: Pastoor te Mespelare, denE. H. Uytten- hove, onderpastoor te Huysse Onderpastoor te Sinte-Maria-Audenhove, den E. H. Claeys, onderpastoor van Sinte- Coleta, te Gent. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 26 Juli 1908, M. Callebadt. Botermarkt. AALST. S' Martinusgesticht, Bisschoppelijke Middelbare School, Espla nadeplein, Donderdag 30 Juli, om 9 uren stipt 'b voormiddags. Staats Middelbare School voor Jon gens, Donderdag 6 Oogst, om 9 uren ter Stedelijke Schouwburgzaal. Geern rdebergenDe Prijsdeeling aan de leerlingen van S® Catha- rina's Collegie zal plaats hebben ter Feest zaal van den Werkmanskring, Donderdag 30 Juli te 9 uren. Allerhande nieuws. DAVII»8FOM>8. Afdee- ling Aalst en omstreken. Op Zondag 26 dezer maand Juli, te 5 1/2 uren 's avonds, drijmaandelijksche Vergadering, in de Ste delijke Feestzaal, Keizerlijke Plaats. Muziekuitvoeringen, Liederen en Voordracht. Alleen de leden en de uitgenoodigden worden toegelaten. I*rogramma van ®t concert 't welk door de fanfaar der Pupillenschool des legers, op Zondag 26 Juli 1908, om 11 en-halfuren, ter Groote Markt, zal gegeven worden. Be stierder Liesenborghs. 1. Enavant, marche Th. Liesenborghs. 2. Ouverture fantastique Gerth. Duval. 3. Bouquet de mélodies de Donizetti. 1'Opéra La fille du Régiment arr. J. Kessels. 4. Les clocheB de Corneville, Planquette. fantaisie arr. Th. Liesen borghs. 5. Fantaisie-Caprices O. Boscolli. ALTIJD TE AALST. Mag men langer aan de krachtige uitwerking der Foster Pillen voor de Nieren twijfelen, als men om zoo te zeggen dagelijks een nieuw bewijs heeft en dat onze kolommen onverbroken aanvult. Wanneer het feiten geldt, die op verre afstanden van hier ge beurd zijn, ia het niet zonder juiste reden, gemakkelijker te gelooven, dan na te gaan, maar als er u bewijzen zooala het volgende gegeven worden, altijd in de stad zelve kan men slechts de goede trouw prijzen met dewelke de genezingen verkregen door de Foster Pillen voor de Nieren verhaald worden. Het volgende verhaal is een bewijs te meer Mr A. Bosman, 8, Gazometerstraat, te Aalst, zegde ons den 24 Augustus 1907 Dank voor de goede genezing bekomen door de weldoende Foster Pillen voor de Nieren. Sinds ik ze gebruikte voelde ik nimmer nierpijn of andere ongemakken, ik kan goed eten, mijn slaap is rustig zoo dat ik in den dag goed werk zonder aanstonds die vermoeienis door gansch het lichaam te gevoelen, in een wöord ik bleef goed en volkomen genezen. 'tWas inderdaad den 13 Februari 1904, dat dien heer Bosman, ons zegde reeds sinds meer dan twee jaar aan de nieren te lijden, in de rechterzijde vooral voelde hij stekende en aanhoudende pijnen, die hem alle rust benamen en hem beletten te wer ken, hij nam de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker en na zes dagen was hij beter, vol moed zette hij die gemakkelijke ver pleging voort en zie na eene maand was hij weder te been en gezonder dan ooit. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apo thekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen 19 fr. of vrachtvrij per postEngelsche Apotheek Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de de echte doos met de handtekening - James Foster - en weiger alle namaaksels en on derschuivingen. D. A. 2. Groote Magazijnen van Nieuwigheden. Nieuwstraat Brussel Uit oorzaak van vergrootingen.Ten einde de beschadiging der Koopwaren te voorkomen MAANDAG 27 JULI en volgende dagen Afslag van 5o tot 70 ten honderd. AALST. Te Deum. Dinsdag voormiddag om 11 1/2 ure, had, ter gele genheid van den Nationalen Feestdag, in onze Sl Martinuskerk, het gebruikelijke Te Deum plaats, 't welk door burgerlijke en militaire Overheden en de Pupillenschool werd bijgewoond. Een oogenschouw der Pupillen werd gehouden ter Keizerlijke plaats. E\AME\. Wij vernemen dat de volgende heeren het exaam met goeden uitslag hebben ondergaan M. Frederic Eeman, Leopoldstraat, 9, ic proef candidatuur in medicijnen, heel- en verloskunde. M. Jan Boeykens, Lange Zoutatraat, 2® candidatuur in de medicijnen met onder scheiding. M. Honoré Vlegels van Meire, 2® can didatuur in de medecijnen voor den Jury der Cath. Hoogeschool van Leuven. Uoofddraaiïn^. De hoofd- draaiïngen, de Bchele hoofdpijn, de loom heden spruiten uit de verstoptheid voort of omdat de maag met slijmen overladen is 't is daarom dat deze kwalen zoo vlug ver dwijnen onder den slijmverdrijvenden in vloed der Pil Walthéry. Anlwl en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopere. Men aanvaardt alle reparatiën. j&y TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise-Marie, te verkrijgen bij O. Taeyman8-Druck, 8, GrooteMerkt, Aalst T.p7py»o? steekt wel deze waar- heid in uw hoofd, indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chist, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare boretziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen poBtbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekere De Valckeneer en Callebaut. Woensdag namiddag werd Pieter Delannoy, 23 jaar oud, wonende te Lede en baanwachter in de statie van Schaar beek door eene rij waggons verrast en het rechterbeen vermorzeld. De arme jonkman werd naar het hospitaal van Schaarbeek overgebracht, waar de geneesheeren vree zen zijn been te zullen moeten afzetten. In den vischput van M. Constant Schockaert, te Lede, Heiplas, hebben kwaadwilligen eenen dooden hond en aller lei uitwerpsels geworpen, om den visch te dooden. Men is op 't spoor der daders. vertegenwoordigt een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een zachte blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte Stokpaardjes-Leliennjelk-Zeep van Bergmann C»., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. De policie zoekt te Brussel eene bedriegster op, die, naar het voorbeeld der beruchte barones de Cochette, onder de namen van Marie de Roberty, gravin du Chêne, gravin de Schreyer de Roeck, eene menigte personen bedrogen heeft. Zich doende doorgaan voor de dochter van eenen kasteelheer, uit den omtrek van Namen, beweerde zij, hare familie verlaten te heb ben, wegens twist met hare stiefmoeder, die onlangs met haren vader getrouwd was. De meeste bedrogenen zijn hotelhouders. In een modenmagazijn te Brussel zat eene pluimenmaakster in den achterwinkel te werken, toen plolBeling een persoon binnen kwam, die het meisje te lijve viel, haar de keel toeneep, dan een zakdoek over haren mond bond en de schuiven en kassen van toog en winkel begon te door zoeken. Hij kon aldus het geld stelen dat er voor handen was slechts 26 fr. en vluchten,eer er hulp opdaagde. Een kwaart uurs later vonden andere werkmeisjes haar en konden het slachtoffer tot het bewustzijn brengen. Een der meisjes herinnerde zich, dat een persoon, gelijkende op het signa lement door hare gezellin opgegeven,eenige dagen te voren met eene gemaakte bood schap in den winkel was geweest, en na goed rond gezien te hebben, was heen ge gaan zonder iets te koopen. Een Brusselsch dagblad deelde woens dag morgend mede dat een persoon aange houden werd op het oogenblik dat Koning Leopold uit de kerk kwam waar hij het Te Deum had bijgewoond. Het blad voegde er zelfs bij dat er kwestie waB van een anar chistisch komplot. Er is gelukkiglijk niets waar, en van de aanhouding, en van het komplot tegen den Koning. Aan den uitgang der kerk wilde een per soon aan den Koning een smeekschrift overhandigen en deze persoon werd door eenen policieagent terug in het volk ge bracht. Meer is er niet geweest.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2