Vlaamsche Kermis Oproep van Erfgenamen. V v« Stad Aalst. OP 2", 3«, 9n en 10" AUGUSTUS 1 9 0 8. Amerikaansch vee. In Engeland zoowel als hier heerselit schaarschheid aan vleesch, en niettegenstaande dat handhaaft het Engelsch Gouvernement, de maatregelen welke den invoer van Canadeesch vee in Engeland tegenhou den. Immers in Canada, evenals in de Vereenigde Staten is de gezondheidstoe stand van het vee verre van voldoende te zijn. Volgens de verklaringen maandag laatst door sir Charles Strackey in de Engelsche Lagere Kamer gedaan, heeft men by het vee der Vereenigde Staten gevallen van kool, Texaskoorts en pok ziekte "waargenomen. In Canada heer- schen pokziekte, kool en schurft. Ziedaar de redenen om welke het Engelsch Gouvernement weigert Ame rikaansch vee op zyn grondgebied te laten binnenkomen. Kort haar. De Duitsche w heeren zijn machteloos tegen eene haar ziekte, welke daar sedert eenigen tijd heerscht. Die ziekte werd eerst te Ber lijn waargenomen, daarna in Hamburg en thans verspreidt zij zich rechts en links van het rijk. Zij moet toegeschre ven worden aan eene geringde microbe, gekend onder den naam van n micros- porow accidonini. Deze microbe valt den haarwortel aan en doodt dien. Het gezondheidstoezicht heeft thans order gegeven dat al de schoolkinderen kort haar moeten dragen, ondanks het verzet van sommige ouders tegen het schenden van de lieve krullebolletjos. VERBOND TUSSCHEN CATHOLIE- KEN EN ONAFHANKELIJKEN TE BRUSSEL. Van verschillige zijden wordt gemeld dat het Verbond tusschen catholieken en onafhankelijken te Brus sel eene afgedane zaak is. Dat zal alle vrienden der goede zaak verheugen. Inderdaad dat verbond be- teekent de winst van één en misschien van twee zetels te Brussel. In 1906 bekwamen de Onafhankelij ken te Brussel, 10 duizend stemmen, by na genoeg voor eenen zetel, en do catholieken hadden 6 duizend stemmen over. Naar het schynt zijn de voorwaarden van het verbond de volgende de Onaf hankelijken zouden ééne zekere plaats bekomen en eene wisselvallige plaats op de gemeenzame lyst. Rechterlijke krouijk. Voor een ander veroordeeld. Het Verbrekingshof heeft een zonderling vonnis moeten verbreken. Zekere Jozef L.., werd een jaar geleden veroordeeld tot zes weken gevang, wegens smaad en beleediging aan een pohciecommissaris. De man bekom merde zich niet om dit vonnis. Het was slechts wanneer men hem kwam halen om te zitten, dat hij protest aanteekende. Hij werd nooit vervolgd en kende den policie - commissaris niet. Een nieuw onderzoek werd ingesteld en het bleek dat het Pieter L... was die den naam zijns broeders had opgegeven bij het proces-verbaal. Het von nis op naam van Jozef L... werd voor het beroepshof van Gent verzonden, die de zaak opnieuw zal onderzoeken. Dood vaij IVIgr. Van der Stappen. Z. H. Mgr. Van der Stappen, titelvoe- rende Bisschop van Jaffa, en Hulpbisschop van Eminencie den Cardinaal-Aartsbis- schop van Mechelen, is Zondag morgend, te Mechelen overleden, na eene lange en pijnlijke ziekte. Mg. Jozef, Frans Van der Stappen, werd te Antwerpen geboren den 21 Januari 1846. De personen die vermeenen erfgenaam te zijn van 1. Jan-Baptist Kuyper, geboren te Amsterdam 2. Catharina-Maria Kuyper, gebo ren te Wijk bij Duurstede 3. Maria- Catharina Kuyper, geboren te Schijndel. Drie kinderen van Pieter Kuyper en Maria-Theresia Hageman, deze laatste geboren te Overboelaere. Worden verzocht zich met hunne familiebewyzen.te begeven ten kantoore van Mr De Gheest, Notaris te Aalst. Keizerlyke Plaats. Prijsuitdeeling. AALST. St. Josephscollegie der E.E. Paters Jesuïten, Zaterdag 1 Augusti om 8 1/2 uren 's voormiddags. Allerhande nieuws. AALST. Zaterdag namiddag ging de kleine Romaan Rowies, oud 10 jaren, zoon van Rowies, zeeldraaier, Brussel6chen Steenweg, zwemmen in den vijver nevens de schietbaan aldaar en verdronk ongeluk kiglijk. De smart der oudere is onbeschrij felijk. AALST. Zaterdag avond rond 8 uren werd de genaamde J.-B. De Wolf van Erembodegem op de {baan van Nieuwer- kerken-Mael naar onze stad door twee woestaards aangevallen die hem met den stok waarmee ze waren gewapend, onbermhertig afranselden. De Wolf kon nog zeer moei lijk gaan en na verzorgd te zijn geweest door doctor Schelfhout werd hij, per rijtuig, naar ons hospitaal overgevoerd. Men zoekt de laffe schurken op. AALST. Wildstrooperij. Sedert eenigen tijd is te Aalst-Mijlbeek een wild- strooperesyndicaat ontstaan; men hoort niets meer dan van syndicaten. Reeds deed het syndicaat verscheidene klopjachten Op bevel van 't Parket van Dendermonde wer den door onze Policie huiszoekingen ge daan bij verschillige leden. Een jachtge weer, netten en andere stroopersgetuigen werden aangeslagen. AALST. Maandag namiddag stapte het Parket van Dendermonde alhier af en begaf zich naar de Geerardsbergschen steenweg. Na onderzoek werd de genaamde M. D. D. 21 oud jaren aangehouden en naar 't gevang van Dendermonde overgevoerd overtuigd van vruchtafdrijving. Canilï<lateii. Wilt ge de massas winnen Ehwel laat aan de Kie zers toe altijd de purgerende Pil Walthery te beschermen welke de remedie is dank aan de welke zij, sedert 30 jaren van de kostelijkste der lichamelijke vrijheden ge nieten. Zaterdag morgend zat te Sint-Nicolaas het dochterke J. Buyle, oud 19 maanden, op het gaanpad met andere kinderen te spelen. De knecht van eenen brouwer van Lokeren kwam met zijnen bierwagen uit de Molendreef gereden het kind moet van het gaanpad geloopen zijn onder een der wielen van den wagen, want het werd er verpletterd van onder gehaald. De dood was oogenblikkelijk. De moeder bracht juist het kind een boterhammeken, toen het ongeluk gebeurd was. Zij is bijna zin neloos van droefheid. Eenige dagen geleden werd uit de stukgoederenwagons in de statie van Mei- relbeke, verscheidene koopwaren gestolen. Een onderzoek werd gedaan. Ook in den nacht van Zondag op Maandag werd in de statie eenen goederenwagon opengebroken. Een statiebediende M. De Wilde betrapte de dieven doch dezen konden ontvluchten, na achtervolgd te zijn geweest tot aan den hof van M. Wauters. Maandag om 1 ure namiddag heeft de heer policiekommissaris van- Gentbrugge, vergezeld door drij agenten, eene huiszoe king gedaan samen met den heer statie overste en 3 bedienden van de statie in de woning van O. P. Zwarte Heidestraat. Eene partij ellegoederen, kaas, velobanden, kistjes sigaren en andere koopwaren werden aangeslagen. Maandag wierd te Gentbrugge ge vierd het 5ojarig jubelfeest van den heer Burvenich, vader, als leeraar aan de Ko ninklijke Hofbouwschool. De straten waren prachtig versierd, 's Avonds was het alge- meene verlichting, fakkeltocht, enz. Heiligschende diefstal. Zon dag namiddag vonden de kerkbedienden te Ledeberg de kerkdeur open. Dieven waren binnengedrongen. Zij hebben het tabernakel opengebroken en daar twee Siboriën met eene menigte H. Hostiën uitgenomen. Van de H. HoBtiën is er geen spoor het schijnt dat zij alles medegenomen hebben. Daarna moeten zij rap naar de deuren gegaan zijn van de sacristij. maar daar zijn zij niet in gelukt binnen te geraken, niette genstaande zij aan de deur sporen van in braak hebben achtergelaten. De dieven moeten zich in de kerk hebben laten sluiten om hun baldadig werk te verrichten. Daarna zijn zij langs de voordeur uitge komen die met een vangslot langs binnen vast was. De meid van eenen financier uit de O.-L.-V.-ter Sneeuwwijk te Brussel, werd Z ndag avond ten 7 ure bij hare thuiskomst een sterken gasreuk gewaar. Zich herinne rend dat haar meester sedert eenige dagen zoo zonderling deed en ziende dat op de deur van zijne toiletkamer een briefke plakte, met de woorden Pas op voor de gas vreesde zij een ongeluk en snelde zij naar de policie. De agenten openden met alle noodige voorzorgen de deur en vonden den man dood in het bed. Een brief, op de tafel gelegd, deed de oorzaak van den zelf moord kennen hij had de gaskraan van zijn bad opengedraaid om zich te verstik ken. In de Groote Boschstraat, te Schaar beek, wonen de echtgenooten M., wier zoon Alfons, een 28jarige jongeling, wegens zijn slecht gedrag, bestendig in twist is met zijne ouders. Zondag avond, dronken thuis komende, ontstond er alweer twist, tijdens welken Alfons een keukenmes greep en zijnen vader twee steken in den rug toebracht. Hij vluchtte den huize uit, den vader in eenen bloedplas latende liggen doch de policie, die aanstonds op zoek ging naar den moordenaar, heeft hem denzelfden avond aangehouden op de foor. De wonden van den vader zijn doodelijk. Mevr. Dussiny van Sint-Jans-Molen- beek was in eene kliniek gekomen om zich te laten verzorgen en had, uit voorzorg, hare fortuin, een pak weerden meegeno men. Ongelukkiglijk beging zij de onvoor zichtigheid, dit te vertellen aan eene harer kamergezelllnnen en deze moet het hebben voortverteld aan haren zoon, een jongen die, zonder op den burgerlijken stand inge schreven te zijn, een gemeubeleerd kwar tier te Sint Joost ten-Noode bewoonde. Zaterdag kwam die jongeling zijne moeder bezoeken deze bevond zich zoo goed, dat zij met hem het verpleeghuis verliet. Korts nadien bemerkte Mevr. Dussiny de ver dwijning harer weerden, die eene som van omtrent 50.000 fr. vertegenwoordigen. De zieke deed eene klacht en reeds Zondag morgend waren moeder en zoon aangehou den. Men heeft het grootste deel der papie ren in hun bezit terug gevonden. Waar de rest gebleven is weet men niet. De vader van eenen jongen, die leer ling ia in eene gemeenteschool van Sint- Joost-ten-Noode, was niet weinig verwon derd, verleden Zaterdag zijnen zoon, onder schooltijd, wandelend op straat te ont moeten. De knaap wilde op den loop gaan, doch de vader had hem weldra ingehaald en ver nam nu dat de jongen niet naar de school durfde gaan, uit oorzaak van feiten, waar aan de onderwijzer zich plichtig maakte. Hij verhaalde over het gedrag van den onderwijzer bijzonderheden, die de veront waardiging des vaders derwijze opwekte, dat hij aan de deur der school ging post vatten, om hem wanneer de klas uit was, eene ongenadige ranseling toe te dienen. De onderwijzer diende bij de policie eene klacht in en toen de commissaris den vader tot verantwoording riep, stond hij niet wei nig verwonderd, te vernemen welke feiten aanleiding hiertoe hadden gegeven. Hij vond zich dus verplicht, de zaak verder te onderzoeken en nu werden talrijke school kameraadjes van den kleine ondervraagd. De antwoorden waren van dien aard, dat de policieofficier zich verplicht zag, den onderwijzer verder te ondervragen. Deze poogde eerst te loochenen, doch ten slotte moest hij bekennen, zoodat de commissaris hem voorloopig aanhield, om hem ter be schikking van het gerecht te stellen. Maandag avond ten 9 ure heeft er te Antwerpen alweer eene brutale bandieten- streek plaats gehad, op eene wijze die van eene verregaande stoutmoedigheid getuigt. In het huis 132, der Bredastraat, een buis met één verdiep, woont met zijn gezin de onderbrigadier Rulmonde. Maandag namiddag rond 4 ure kwam er een jongen van rond de 8 jaar aanbellen en zegde dat M. Rulmonde 's avonds ten 9 ure bij zijn vader moest komen, wonende Zurenborg. De vrouw kende den jongen niet en vond dit zoo zonderling dat ze hem vroeg, wie hem met die boodschap had gelast. Een heer aan de statie had hem aange sproken en gevraagd deze boodschap eens te gaan doen, waarvoor hij tien centen had gekregen. De vrouw had er vrede mee, waarop de jongen weer heenging. Haar man, die bij zijne thuiskomst de boodschap vernam, vond dit heel zonder ling, maar ging ten laatste toch naar de woning van zijnen vader. Daar werd hij heel bewonderd ontvangen door dit onver wacht verzoek, en hij vernam toen dat men hem bedrogen had. Niemand had hem laten roepen. Was dit nu het werk van eenen flauwen grappenmaker, of stak er wat anders achter. Dat was voor hem een raadsel hij beslont dan ook maar zoo spoedig mogelijk naar huis te keeren, onderweg alle mogelijke gissingen makende, wie er toch belang bij zou hebben hem van huis te lokken. Thuis komende wist hij weldra wat de rede dezer valsche boodschap was, want hij vond zijne vrouw aan den bedstijl vast - gebonden met eene prop in den mond, en verder was geheel de kamer in eene onbe schrijflijke wanorde. Alle de kassen waren opengebroken en de inhoud ervan in 't mid- der der kamer dooreen geworpen. Nadat M. Rulmonde zijne vrouw uit haren neteligen toestand bevrijd had ver haalde zij wat er tijdens zijne afwezigheid gebeurd was. Rond 9 ure, toen Mev. Rulmonde zich ter ruste begaf en bijna gansch ontkleed op het eerste verdiep langs achter was, dron gen plots drij kerels hare kamer binnen. Zeg ons waar uw geld ligt, sprak er een, en er zal u niets gedaan worden. Ik heb geen geld, antwoordde de vrouw, en zonder nog een woord te zeggen greep een der indringers haar vast, bond hare armen en beenen aan het bed vaBt, zoodat zij zich niet meer kon verroeren, en stak daaren boven nog een prop in haren mond. Terwijl dezelfde schurk de angstvolle vrouw bleef bewaken, braken de twee anderen de kas sen open, doorzochten alles, en namen ten slotte ongeveer 190 fr. mede. Een pak met enkele Antwerpsche loten hebben zij ook in hunne handen gehad en nagezien, maar weggeworpen waarschijn lijk oordeelden zij deze soort buit te gevaar lijk, evenalB een spaarboekje. Ook een pak kleederen, dat ze reeds samengebonden hadden, hebben ze niet meegenomen. Deze stoute inbrekers hebben het huis langs achter verlaten, waar ze terecht kwa men op den ijzerenweg, waar hunne vlucht vergemakkelijkt werd, omdat ze daar bijna zeker waren van niet gezien te worden. Volgens het zeggen der vrouw, is ze zoo goed als zeker dat een der drie aanranders eene verkleedde vrouw was Alle drie droe gen hooge witte halsbanden en ronde hoeden. De policie-officier, M. Schmit, van het hulpbureel-Dam, heeft het eerste onder zoek gedaan en men denkt reeds op een goed spoor te zijn. Vrijdag morgend luidde de koster van Everghem-Doomzele als gewoonlijk voor de mis van 5 1/2 ure. Eensklaps bleef de klok stil en een geklaag werd in de kerk gehoord. Eenige personen snelden naar bo ven en vonden den koster op den planken vloer uitgestrekt. Bij het beginnen luiden was het klokzeel rond zijne beenen gesla gen en had hem een drietal meters hoog medegesleept om hem alsdan met groot geweld tegen den vloer te slingeren. De ongelukkige is het sleutelbeen gebroken en eene ribbe ingedrukt, Nabij de gemeente Bixschote werd Zondag een klein kind door den stoomtram van Dixmude naar Elverdinghen doodgere den. De moeder, die het arm kind ter hulp snelde, werd op hare beurt overreden en erg aan armen en beenen gekwetst. De getuigen van het vreeselijk tooneel vlucht ten op het zicht van het vreeBelijk drama. Vrijdag bemerkten de kinders Van Overbeke, landbouwers in den Malsem, te Lootenhulle, dat uit eene kas eene som van 600 tot 700 fr. was verdwenen. Het schijnt dat de stoutmoedige dieven met den sleutel welke de Van Overbeke's hadden in de schuur gelegd toen zij op hun land gin gen werken de deur hebben geopend, want er was geen spoor van inbraak te bemerken. De deur was gesloten en de sleutel lag op de zelfde plaats. Hieruit blijkt dat de onbekende dieven goed de gewoonten van de Overbeke's moe ten kennen. Een automobiel reed met groote snelheid door Koningsloo. De voerder M. Nys, van Mechelen, plaats willende maken voor een ander rijtuig, week te verre uit en kwam tegen eenen boom terecht, met zoo veel geweld dat hij vier meters verre werd geworpen. Aan hoofd en armen gewond, werd hij naar Vilvoorde gebracht. Twee personen, die in de auto zaten, bleven onge deerd. De heer Paul Nys-De Myttenaere, een 40 tal jaren oud, en wonende te Kor- rrijk, is Zondag te Middelkerke overleden aan de gevolgen der verwondingen die hij bij de ramp van 21 Mei, 1.1. te Contich be komen had. De heer Paul Nys bevond zich in den aanrijdenden trein en was gekwetst gewor den aan het hoofd. Niettemin kon hij denzelfden dag nog terugkeeren naar Kortrijk. Eenige dagen nadien verergerde zijn toe stand echter derwijze, dat er dikwijls raad plegingen noodig waren van drie of vier geneesheeren. Eene betrekkelijke beternis had nader hand plaats en na eenigen tijd reisde hij naar Middelkerke, waar hij dacht zijne beternis door te brengen in familie. Het tweejarig zoontje van den land bouwer Bernard De Buck, op de wijk Hei- renthoek, te Landegem, zwolg woensdag eene speld door, met den punt naar omlaag. Onmiddellijk werd dokter Kluyskens ter hulp geroepen, die alle pogingen aanwend de om de speld te doen uitbraken. Zaterdag voormiddag lag de speld in de uitwerpsels van het kind. Het knaapje is in volle ge zondheid. Maandag morgend begaven zich twee vreemde heeren, langs het strand, van Blankenberge naar Zee-Bruggebeiden waren voorzien van een badkleed. Onderweg, buiten het grondgebied Blan kenberge en de plaats bestemd tot den badendienst, ontdeden zij zich van hunne kleederen en begingen de onvoorzichtigheid aldaar een bad te nemen. Was zulka uit spaarzaamheid Wij we ten het niet, doch in alle geval heeft een hunner zijne onvoorzichtigheid duur moe ten bekoopen hij is verdronken en tot nu toe heeft men zijn lijk nog niet terug ge vonden. Dit ongeluk zouden wij zonder twijfel niet te betreuren gehad hebben, hadden deze vreemdelingen regelmatig hun bad ge nomen op de plaats, daartoe door het ge meente bestuur voorbehouden en onder het waakzaam oog onzer dappere redders. De gendarmen van Hamont Limburg) onderzochten de papieren van zekeren Van E., leurder-stoelenmaker. De man had een kind meer dan op zijn boekje was inge schreven. Als uitleg verklaarde de man Ik heb te Roermond van eer.en onbeken den persoon dit tweejarig kindje van het vrouwelijk geslacht geruild, voor koopwa ren ter waarde van vijf gulden. Hoe het kind heet, waar het geboren is of ingeschre ven, heb ik niet gevraagd. Ik heb dien koop gedaan omdat het kind honger en nood had en ik er medelijden meê gevoelde. Die uitleg heeft niet veel beteekend de gendarmen hebben den man aangehou den daar hij geene bewijsstukken of geboor- teakt kon toonen. Hij werd in de gevange nis te Hasselt ter beschikking van den procureur des konings opgesloten. Drie landbouwwerklieden, hoorden nabij het kasteel van prinses Charlotte, te Bouchout, in het veld, waar zij aan den oogst werkten, kindergeschrei. Zij zochten en vonden een geheel naakt kind van het vrouwelijk geslacht. Zij brach ten het bij eene herbergierster, die ook een zuigeling heeft en-Het wicht voedde. De kleine vondelinge, die omtrent eene maand oud kan zijn, is op last van het par ket, geplaatst in een gesticht van Brussel, waar zij is ingeschreven onder den naam van Jacoba (het was St-Jacobsdag) Koren veld. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde Zondag nacht in den put Saint-Bernard te Gilly. Door het breken der kabel is de ophaal- bak gevallen en verbrijzeld in de diepte van 650 meters terecht gekomen. De twee werklieden die in den bak zaten werden als vormlooze vleeschklompen te ruggevonden. Een drama gebeurde te Luik'in den I nacht van Zaterdag op Zondag. geri M. Jules Fréson, bestuurder van de JV0 koolmijn der Aguesses, 49 jaar, onderhield #aD sedert langen tijd tetrekkingen met Mej. Anna Merveille. Gezegden nacht had een hevige twist plaats, waarvan jaloezie de oorzaak was. 1 In het hevige van den twist nam de vrouw eenen revolver en schoot FréBon eenen kogel in den rug. De long werd ge raakt en eene hevige bloedstorting volgde. Terwijl de in haast geroepen genees heeren den gekwetsten verzorgden, is de moordenares in de Maas gesprongen en verdronken. Het drama gebeurde in de woning der moordenares en het was zij zelf die haren broeder ter hulp riep toen zij geschoten had. Fréson zegde tot den binnentredende Je suis fichu (ik ben verloren), haal snel een dokter. Anna Merveille had nog den revolver in de hand, waarmede zij zich nu wilde zelf moorden. De broer ontrukte haar het wa pen en toen liep zij naar de rivier, achter volgd door haren broeder, die haar niet kon inhalen. De twist was ontstaan doordien Anna Merveille twee termijnen schuldig was aan haren huisbaas en deze beslag op hare meubelen had gelegd. Dit had niet belet dat zij een deel der meubelen naar het nuis icgd dan: A le c de doo: iers telc icer :aak D egge acht leut vaar had laten overbrengen, waar nu het drama, gebeurde en waar bovengemelde broer haar was komen bezoeken. --r2 ded ;ebr vrij. Hij bracht den nacht over in de kamerL. - naast die zijner zuster. Hij had echter niets*1'*1" van het schot gehoord en het is maar het 'e^ roepen der vrouw, dat hem uit den slaap wekte. De buurttram Blankenberghe-Oosten- de, die aan de statie van deze laatste stad aankomt, rijdt vervolgens langs de kaaien naar den Kursaal. Zondag namiddag kwam de tram aan ter hoogte van de mijn, toen de machinist een knaapje zag dat over de riggels struikelde. Hij kon de locomotief niet inhouden en het kind werd er door verpletterd. De arme kleine was letterlijk vermorzeld; de stukken kleederen, door den hevigen wind opgezweept vlogen in alle richtingen. Men was verplicht werktuigen te gaan halen om de locomotief op te lich ten. De policie moest den machinist be schermen tegen de woede der menigte. Het lijk van het arme knaapje was onkennelijk; het schijnt rond de 6 jaar oud te zijn. Hel is het zoontje van Vanleke, stoker op de maalbooten, wonende in de Ooststraat, Zaterdag namiddag ontstond een hevige brand bij Jules Vantomme, zaad- handelaar, wonende te Vijve-St-Baafs, wijk Tooverhoek. Geen enkel der huisgenooten Vantomme was te huis, allen werkten op het land, wanneer zij zagen dat hun huis in brand stond. Terstond werd alarm gegeven en de ge- buren snelden ter hulp. Toen men ter plaats kwam was alle redding onmogelijk, gansch het huis stond in brand. Al de meubelen, kleederen, zeer veel zaden en andere gerie ven zijn de prooi der vlammen geworden, De maakte muren staan nog alleen recht. D< tare der t is Dt rerbi Valk [elijl As den Ui iet 0 he St eene Ollia le hi Reed spoei weeB wattr Deze aanv rijn, merk daarc De brand heeft tot 12 ure 's nachts ge woed. De stallingen zijn door de hulp der gebu- ren gevrijwaard geworden. De schade van de afgebrande woning, eigendom van Jules Vantomme, en inboe del wordt geschat op 10,000 fr. De oorzaak van den brand is onbekend. Maandag namiddag, om 3 1/2 ure, liep een 9-jarig knaapje op den steenweg naar Heusden-Brug, nevens een rijtuig, waarin naaisters zaten, dat naar Heusden- Brug reed. Het knaipje hield eenen kleinen bloem tuil in de hand dat het wilde aanbieden en liep nevens de wielen. Op zeker oogenblik moest het rijtuig uitsteken voor eenen koolwagen. Daarmede werd het knaapje door het rechterwiel gevat dat hem over het hoofd liep. Het slachtoffer werd den schedel en een kaaksbeen verbrijzeld, alsook een oor afge rukt. Het jongetje bleef ter plaats dood liggen. Een voorbijganger en de mannen die op den koolwagen zaten, riepen den koetsier van te blijven staan, doch hij gaf zijn paard van de zweep en reed voort. De voorbijgangers namen het lijkje op en droegen het op hof van de herberg De Steeldraaier Iemand reed met zijnen velo achter het rijtuig en haalde het in aan Heusden-Brug, waar men den koetsier dwong te blijven staan. De wielrijder reed dan verder om dokter Van de Walle, te Heusden, die seffens medekwam en niets anders dan dc dood kon vaststellen: Men telefoneerde aan de brug naar de gendarmen van Melle, die ter plaats kwa men en proces-verbaal opmaakten. Het slachtoffer is Leopold De Raad en was het derde kind van negen kinderen. De ouders wonen in de vierwoonst waar van de herberg De Steeldraaier deel- maakt. Het lijkje is dan naar de ouderlijke woning gedragen. De droefheid der ouders is onbeschrijflijk. Holland. De L. K., meldt een ernstig automo bielongeluk, dat Vrijdag avond rond 10 ure plaats had te Voerendaal, bij de boe renhoeve van M. Langoor. plaat zaaki Lavo te sti De de mi Te genp gneu naar tercii ken i ook 1 gen i Aa de oj nigte den t dtrd men, waar Rico De 5 ure was een even geho schei De houd kan O bure Aller cal. D gen Mae xoek vraa gel, Boo: X. I D king digd lege dag. A.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2