Van Brussel naar Antwerpen in bloktrein. Rechterlijke kronijk. Oproep van Erfgenamen. VLAAMSCHE KERMIS Uitslag der Examens Wettelijke besluiten. Zondagrust. Allerhande nieuws. o-zEL-criK: Stokpaardjes-Leliennjelk-Zeep Melrose HAAR HERSTELLER Of ze nu zwijgen Een offlcieele onderwijzer van St-Joost- ten-Noode bij Brussel komt wegens onzedelijke feiten aangehouden te wor den. De Brusselsche catholieke organen weêrhielden zich over do zaak te spre ken, omdat zij geene beschuldigingen wilden uiten tegen iemand wiens plich- tigheid nog niet bewezen was doch nu deed de verdachtte bekentenis en 't is dus bewezen. Wy willen herinneren wat wy er reeds over meêdeelden. Een werkman kwam zyn zoon ter straat tegen en vroeg hem waarom hy achter d'haag liep. Door vragen ge praamd vertelde het kind hem dingen die den vader in verontweerdigde gram schap deed ontschieten. Hij begaf zich dadelyk ter school, vroeg rekening aan den onderwijzer en daar ze hem niet aanstond, rammelde hem duchtig af. Klacht van den onderwijzer by de Policie. De werkman werd ten bureele van 't Commissariaat ontboden en deed de oorzaak kennen waarom hy den onderwijzer de rammeling toediende. Een verder onderzoek bracht aan 't licht dat die ergerlijke schandalige feiten sedert meer dan 5 1/2 maanden met nog andere leerlingen duurden. Ziedaar de feiten.... En de liberale schryvelaars zwijgen êr over als versmoord 't doet toch een enkel zegt er 3 regels over. Ware het in eene catholieke school voorgevallen ge zoudt ze wel hooren blaffen hebben de liberale helhonden. En ons liberaal orgaan der firma Vijf Ezels en C zal er ook al geen woordje over reppen. Zwygen is de boodschap. OUDERDOMSPENSIOENEN. Op het catholieke feest Zondag 11 te Chapelle-lez Herlaimont, deed de heer Minister Hubert bemerken dat de libe ralen, die nu heden zoo zeer schermen met het ouderdomspensioen, de wet van 1900 bestreden of zich by de stemming onthielden. Inderdaad zoo is het een enkel libe raal stemde voor de wet, namelijk, M. Fléchet van Luik al de overige libera len en socialisten stemden tegen of ont hielden zich. De heer Minister zegde onder ander Het pensioen aan 65 fr. is het ideaal niet der catholieken wij willen een grooter pensioen. Onze plicht is dadelijk te zorgen voor de werklieden die den lastigsten arbeid deden wy zullen beginnen met de mijnwerkersanderen zullen volgen. - Indien aan de oude mijnwerkers geen pensioen van één frank daags wordt toegekend, zal ik als minister aftreden ja, ik zal mijn ontslag geven. De verklaringen werden luidruchtig toegejuicht ONWAAR. Volgens zekere dagbladen zou er spraak zyn in den zittijd van 1908-1909 den persoon lijkon militairen dienst voor te stellen en ook van de jaarlijksche lichting van 13 duizend op 18 duizend man te bren gen. Verders spreken sommigen ook van verplichtend onderwijs en alge meen stemrecht. Men verzekert ons dat ons Catholiek Ministerie er hoegenaamd niet aan denkt die gevaarlijke hervormin gen, gelijk Le Journal de Bruxelles ze heet, voor te stellen. 4** Congres voor maatschappijen van onderlingen bijstand. De Landsbond der christene vereeuigingen van onderlingen bijstand in België zal dit jaar zijnen Landdag houden te Brugge, op Zondag 23 en Maandag 24 Augustus. Zyne Hoogwaardigheid Mgr Waffe- laert, Bisschop van Brugge en Wel Edele Heer Baron Ruzette, Gouverneur van West-Vlaanderen, hebben het eere voorzitterschap van den Landdag willen aanvaarden. Vier punten van zeer groot belang voor onze Vlaamsche bevolking zullen er besproken worden 1° De verzekering der zeevisschers verbeteringen te brengen aan de voor- zienigheidskas der zeelieden 2° De verzekering der werklieden, die tydelijk uitwijken 3° De herverzekering en de verzeke ring tegen voorbarige gebrekkelyk- heid. 4°Delyfrent verbonden met levens verzekering. Vermakelijkheden en uitstapjes zullen den Congresleden voorbehouden worden. (Medegedeeld). Spoorweg-werk lieden. Baron Lod. de Béthune, plaatsvervangend Volkvertegenwoordiger van het Arrondis sement Aalst, komt aan den Heer Minister van Spoorwegen, den volgenden brief te «turen. Geachte Heer Minister, Ik beb de eer uwe aandacht te vestigen op den toestand der werklieden der lijn Denderleeuw-Sottegem. Vele van hen worden slechts betaald aan 2,60 fr.dewijl de werklieden die op an dere omliggende lijnen namenlijk Aalat- Burst, eene zelfde bediening uitoefenen een dagloon van 2,80 fr. genieten. Zou Ued. dezen toestand niet met wel willendheid willen onderzoeken en zoo mogelijk aan de werklieden de lijn Dender leeuw-Sottegem voldoening geven. Aanvaard, geachte Heer Minister, de verzekering mijner ware hoogachting. (Get;. B#n Lod. de Béthune. DE PRIJS-SOUPART. - Verschil- lige dagbladen hebben gemeld dat de Prija- Soupart, ingericht door den beroemden Heelmeester, wijlen Professor Soupart, van Gant, voor de eerste maal komt toegewosen te worden, na eenen wedstrijd van zes jaren. Het is Doctor Octave Dauwe van Ant werpen, die ala eerste laureaat van den Prijs-Soupart uitgeroepen is, voor zijn ge leerd en uitgebreid werk over de Heelkun dige Behandeling van maagzweer en maag kanker. Doctor Octave Dauwe werd vroeger nog bekroond in de wedstrijden tusschen de vier Hoogescholen, in Geneeskundige Wetenschappen, en behaalde ook eene driejarige studiebeurs voor zijne studiën op den vreemde te voltrekken. Zoo bezocht hij de Hoogescholen van Berlijn, Weenen, Bonn, Dresden, Strassburg en Parijs. Doctor Dauwe is de schoonzoon van onzen stadsgenoot M. Doctor De Naeyer. Deze trein zal toegankelijk zijn voor het publiek te beginnen van heden zaterdag I Augustus, en dagelijks 16 maal weg en weer rijden. Maar wat zouden toch, moesten zij te- rugkeeren, de brave huitenlieden wel zeg gen die den vreedzamen trein van vóór 73 jaar als de duivel aanzagen, indien ze thans den bloktrein zagen voorbijsnorren, welke den afstand tusschen Brussel en Antwer pen aflegt in 36 minuten tijds. In dien tijd waren de afmetingen van den eersten trein de volgende de locomotief en hare tender hadden eene lengte van 9 meters, het rijtuig van eerste klas, 5 me ters 40, dat van tweede, 4 meters 40 en dat van derde 3 meters 60 centimeters. Nu heeft de machien, type 18, van den blok trein eene ontwikkeling van 1200 paarden kracht, zij is 10 meters en haar tender 9 meters lang. Het - voorbehouden rijtuig is 22 meters en 15 centimeters lang, dat van tweede en van derde klas meten ook 22 meters en 15 centimeters en de fourgons II meters. De lengte van den trein met machien en tender is 151 meters 75 centimeers. De machine weegt 52,450 kilogr. en de tender heeft juist hetzelfde gewicht. De trein heeft, wanneer hij ledig is, een gewicht van ongeveer 332,500 kilogram men. en hij wordt dan nog een lichte trein genoemd. Het gelijkt waarlijk een droom, wanneer men bedenkt dat die afstand van Brussel naar Antwerpen, welke 44 kilometers be draagt, in zoo korten tijd, 36 minuten zal worden afgelegd. De bliksem trein, die dagelijks 16 reizen doet, doorloopt 704 kilometers op 3o da gen legt hij er 21,120 af en op een jaar 256,960, of meer dan vier maal den omtrek der aarde. De trein vormt een blok. De waggons van eerste, tweede en derde klas, zijn on derling door soufflets verbonden, zoo dat men van den eersten fourgon tot den laatsten fourgon door den trein kan gaan. De trein zelf is zeer gemakkelijk ingericht. De eerste klas is prachtig. De zetels, armstoel en gewone banken zijn met roode zijde overtrokken de rookafdeeling is met tafels in mahoniehout bezet en met zetels van marokijn. De tweede klas gelijkt aan deze in Amerika of aan de Antwerpsche trams. De zetels zijn ook zoo overtrokken, als in de rijtuigen van de tram te Antwer pen ze zijn zeer gemakkelijk. Men heeft ook gezorgd voor witte kleedjes tegen het vuilmaken door het hoofd. Wat de derde klasse betreft, zij is ook netjes hoewel men de houten banken be houden heeft. Men heeft ook zorg gedragen dat de verluchting niets te wenschen laat. Zij wordt verzekerd door drie stelsels torpedo-raampjes boven de breede vensters en luchtververschers aan de zoldering. Zoowel voor de voorbehouden rijtuigen als voor de derde klasse-rijtuigen zijn boggies aangebracht zoodat de schokken en het gedaver vermeden worden, De fourgons zijn afgerond om gemakke lijk den wind te breken als men rijdt. Er zijn twee zulke treinen een loopt reeds en de tweede moet dienen om den 1* te vervangen. Elke trein kost 500,000 frank. De reizigers zullen mogen reisgoed mede nemen in den bloktrein. KRIJGSBEROEPSHOF VAN BRUSSEL. Oploop der lansiers te Leupegem. Men herinnert zich de woelige feiten, die in de nachten van 11 en 13 Mei laatst leden door eene bende lansiers van Aude- naerde te Leupegem gepleegd werden 31 soldaten werden door den krijgsraad van Gent veroordeeld tot straffen verschillende van 15 dagen en 26 fr. of 2 maanden en 15 dagen gevang. Dijnsdag kwam die zaak in beroep voor het krijgBhof. Het hof nam in aanmerking dat er van wege de burgers uitdaging bestond en dat ook wel de te verschoonen onderlinge verstandhouding tusschen de soldaten dient in acht genomen te worden, die als verzachtende omstan digheid moet aanzien worden. Bijgevolg werden de 3i beschuldigde lansiers allen tot dezelfde verminderde straf veroordeeld 8 dagen gevang voorwaardelijk. De personen die vermeenen erfgenaam te zyn van 1. Jan-Baptist Kuyper, geboren te Amsterdam 2. Catharina-Maria Kuyper, gebo ren te Wyk bij Duurstede 3. Maria Catharina Kuyper, geboren te Schijndel. Drie kinderen van Pieter Kuyper en Maria-Theresia Hageman, deze laatste geboren te Overboelaere. Worden verzocht zich met hunne familiebewyzon.te begeven ten kantoore van Mr De Ghbest, Notaris te Aalst. Keizerlijke Plaats. AALST. Groote ingericht ten voordeele der Katholieke Werken in den Hof der Koninklijke Harmonie (CASINO) den 3en, 9» 10«D Augustus 1908 onder het Eerevoorzitterschap van den heer Leo GHEERAERDTS, burge meester der Stad en den Eerweerden heer Deken, Kanunnik ROELANDTS. Ingangprijs 20 centiemen. Kinderen vergezeld door hunne ouders betalen halven prys. Programma der Feestelijkheden. Zondag 2 Augdstds. Om 11 ure 's morgens. Offi- cièele Opening door de heeren Eere voorzitters, Catholieke Senators en Volksvertegenwoordigers, Provincie raadsleden en Stedelyke Overheden. Om 11 1/2 ure. GROOT CONCERT te geven door de Koninklijke Harmonie Al Groeiend' Bloeiend'van Aalst. M uziekopvoer ingen Om 2 1/2 ure. Door de Koninklijke Harmonie S® Cecilia van Moorsel. Om 31/2 ure. Door de Muziek maatschappij S® Cecilia van Baer- degem. Om 4 ure. Door de Koninklijke Fanfaren S® Cecilia van Meldert. Om 4 3/4 ure. Door de Muziek maatschappij Pro Deo et Patria van Esschene. Om 5 1/2 ure. Door de Muziek maatschappij S® Cecilia van Hof stade. f Gedurende do Muziekopvoe- ringen Opluting van IOO Luchtballen. Om 6 ure. - LUISTERRIJK CONCERT, te geven door de Fanfaren Maatschappij S® Cecilia van Gee raard sbergen. Om 8 ure, Buitengewone Ver lichting van gansch den Hóf met ELECTRISCH LICHT van de Maatschappij Energy Car van Brussel. Om 8 1/2 ure. CONCERT te geven door de Fanfaren der Turners Willen is Kunnen van Aalst. Om 10 ure. LICIIT8TOET. Ontsteken van Bengaalsche vuren. Om 12 ure. SluitiDg van den Hof. Maandag 3 Augustus. Om 11 ure. OPENING. Om 11 1/4 ure 's morgens. Ver makelij ke Muzikale Morgendatpnd. Om 2 ure. Prachtig© Bloe- meuatoel. voor Kinderrijtuigen. Om 3 ure. Uitdeeling der be looningen aan de deelnemers van den Bloemenstoet. Om 5 1/2 ure. - LUISTERRIJK CONCERT. Om 7 ure. Zangopvoering door door de Maatscbappy Niets zonder Arbeid van Aalst. Om 8 ure. Buitengewone ver lichting van gansch den Hof met Elec- trisch licht. Om 8 1/2 ure. CONCERT te geven door de Maatschappij - De Jonge Aalste- naars van Aalst. Om 10 ure. LICIIT8TOET. Ontsteken van Bengaalsche vuren. Om 12 ure. Sluiting van den Hof. AAI De Prijsuitdee- A/ALÏ3 ling in Sint- Mar tens- gesticht 't Was Donderdag, 30 Juli, te 9 uren stipt. Warme zonnestralen spelemeiden in de kleuren der nationale vlag, gehee- schen boven de groote ingangpoort van de Bisschoppelijk Middelbare School en, de lichtgolvende plooien ontrolden, als aan eenieder die binnentrad, een gul hartig welkom De groote feestzaal van het gesticht was proppensvol bezet. De Z. E. H. Kan. Roelandts, Pastoor- Deken van Aalst, zat de feestelijkheid vóór, omringd van het grootste deel der Geestelijkheid van de dekeny en van menige oud-leeraars en vrienden. In de eerste rangen bemerkten wy nog den Burgemeester der stad, M. Gheeraerdts, en baron Lod. de Béthune, Provincie Raadslid. Verder, een talrijk en een uitgelezen publiek. Het muziekaal gedeelte van het pro gramma bevatte een lief duetto Les Brbsiliennes en een welgekozen Koor, Pius X ter eere, ter gelegenheid van zyn vijftigjarig priesterjubileum. Waar de lekkersten zich mochten aan vernoegen, was het opvoeren van een Vlaamsch treurspel Hermenigild of de zegepraal der Godheid van Christus, en van een Fransch blijspel Le Bour geois Gentilhomme Lachen en weenen gevoelen en juichen een gansche leven tot de edelste gevoelens vervoerd worden, hertelijk lachen om verwaande men- schen dwaasheden. Daarbij deftige en goed besnedene Vlaamsche taal ten gehoore krygen, bestatigen dat de leerlingen schoone en wel verzorgde Fransche taal aanleeren, dat alles was voor de aanhoorders een waar genot en een hoogst voldoende genoegen. Eenieder, zelfs de fijnste, naar wy meenen, was tevreden en zei- Wat schoone prysdeeling Wat schoone uit slag voor St-Martens-gesticht Ook werden, noch aan den ieverigen bestuur der en zijne medewerkers, noch aan de leerlingen, de geluk wenschen niet ge spaard. 't Was een schoon feest. Voeg daar nu by de plechtige prijsuitdeeling.... lees aandachtig de prijzenlijst.... let op het getal leerlingen van stad en buiten... op de vakken die onderwezen en op de punten die behaald worden, eD, gij moet u overtuigen dat Sint-Martens- gesticht groeit en bloeit en weelderige, sappige vruchten voortbrengt. Geen wonder dat het gesticht meer en meer het vertrouwen der ouders, van stad en builen geniet. Bij de grondige geleerdheid en christene opvoeding die hunne kinderen daar genieten, mogen zij op de overtuiging steunen dat, hunne zonen daar tot bekwame mannen op groeien, en, later, in de beste rangen der maatschappij, als goed volk en als groot volk zullen optreden. Er is ruime plaats, ervarene bevoegd heid en edele zelfopoffering in Sint- Murtens-Gesticht te vinden. Ook, wenschen wij dat het bloeie, nog meer en meer 't Zal de beste ver gelding wezen voor dezen die het bestu ren en groot maken. ondergaan door de Oud-leerlingen van het Sint-Jozefscollege te Aalst. Zittingen van Juli en October 1907. Grootste onderscheiding. MM. L. Genis, van Brussel en A. Muller, van Gent. Groote onderscheiding. MM. S. Van Reeth, van Boom, en P. Gasthuys, van Elsene. Onderscheiding. - MM. A. De Clippele, van Denderleeuw, J. De Ruyver, van GeeraardsbergenL. Busschaert, van Moes- croen, M. Dalschaert, van Aalst, F. Cale- waert, Boeykens, Van de Maele, A. Renne- boog en J. De Bruyn van Aalst; N. Torre- kens, van Aygem. Goede uitslag.Rechten MM. Verbist van (iheel L. Thuysbaert, van Lokeren F. Heyvaert, van Dendermonde; E. Lagae, van Kortrijk. Wijsbegeerte MM. Van der Linden, van Nederzwalm K. Hellemans. van Vil voorde J. Billiet, van Ruysselede E. Heynderickx, van Wieze. Geneeskunde MM. R. Goossens, van Zele P. Van Cauwenberghe, van Heme A. Cochez, van Gysegem. Wetenschappen MM. F. Eeman, A. Renneboog en Ed. Schelfhout, van Aalst E. Tant, van Brugge. Veeartsenijkunde M. L. Renneboog, van Aalst Genie MM. A.Montangie, van Oostende; F. Minnaert, van S®-Maria-Lierde in gangsexamen. Notariaat MM. K. De Mets, van Welle en F. Van Cauwenberghe, van Heme. Zitting van Juli 1908. Gekende Uitslagen Groote onderscheiding. M. L. De Peuter, van Herenthals. Onderscheiding. Rechten M. L. Busschaert, van Moescroen. Wijsbegeerte MM. J. De Vis, Fr. Pauwels, van Aalst Pr. Thuysbaert, van Lokeren. Candidatuur in Geneeskunde MM. J. Boeykens, M. Van de Maele, van Aalst, en J. Verbeeck, van Boom. Wetenschappen M. De Leenheer, van Welle. Notariaat :M. N.Torrekens, van Aygem. Goede uitslag. Rechten MM. F. Heyvaert, van Dendermonde L. Thuys baert, van Lokeren A. De Clippele, van Denderleeuw E. Lagae, van KortrijkM. Van der Linden, van Nederzwalm F. Lambert, van Antwerpen F. Calewaert, van AalstG. Limpens, van Frasnes K. Hellemans, van Vilvoorde. Wijsbegeerte M. E. Heynderickx, van Wieze A. Bauwens, van Aalst F. Ver- heughe, van GentA. Busschaert. van Moescroen. Geneeskunde MM. O. Van de Maele, van Baardegem Fr. Eeman en A. Renne boog, van Aalst. Wetenschappen MM. Ed. Schelfhout, H. Quintyn, H. De Veylder, J. Janssens, van Aalst. Genie i" proef voor Burgerlijk Inge nieur der Mijnen M. L. Daelman, van Hofstade. NotariaatM. A. Lauwers, van Ieperen. SchooUchip M. Dubois, van Jemappes, behaalt de derde plaats in het overgangs examen van het eerste tot het tweede jaar. EERETEEKEN. By Koninklyk Besluit van 15 Juli jl. is het byzondere Landliouw-Eereteeken van le klas, ver leend aan den E. H. W. Van de Pulte, Pastoor van Denderhautem en aan den E. H. Cobbaut. Leeraar van 't Sint- Martinuscollegie alhier. Openbare zitting vaa den Gemeenteraad in de gewone vergaderingzaal op Maandag 3 Augu8ti 1908, om elf uren voormiddag. DAGORDE i* Gemeenterekening over 1907. 2° Reglementen over de Gemeentetaks en op de bouwingen en voor stichten van voetpaden 1 vernieuwing van de aan- slachthuisrechtenj vraag der machtiging. 3° Kerkhof. Grondafstand. 4° Kerkfabriek van St. Marten. Be grooting 1909. 5° Staatsmiddelbare scholen. Reke ning 1907 en begrooting 1909. 6# Werkbeurs. Rekening 1907 en be grooting 1909. 70 Schietbaan. Overeenkomst met den Staat, Departement van Oorlog. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 2 Oogst 1908, M. Bonner, Bisschopstraat. Bericht aan de Christene Huismoeders. Maandag aanstaande, 3 Augusti, om 2 3/4 ure Vergadering voor de Leden der H. Familie in de kerk van St. Mar- tinus. Aalst, en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de beBtkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatiën. Examen. Wij vernemen dat de volgende heeren in hun exaaam gelukt zijn: M. Emiel Goethals, exaam van inge nieur-architect, met de allergrootste on derscheiding, (Hoogschool Leuven). M. Adalbert De Paepe, tweede exaam van apotheker, met voldoening. Prijmiitdeelingen. Staats Middelbare Meisjesschool. Maandag 3 Oogst, om 9 uren, ter stedelijke Schouwburgzaal St. Jori8GE8ticht. Woensdag sOogst om 9 uren stipt, ten lokale van den cath. Werkmanskring. Koninklijke Harmonie Bestuurder Mr R. Lenssens. Donderdag 6 Oogst 1908. Concert ten Kiosk, Groote Markt, om 20 ure. AALST. Zondag avond was zeke ren De Groot, bijgenaamd Commies, capi- tein der Vaart, erg bedronken, de ruiten aan 't inslagen op den Bolleweg. De poli- cieagent Kindermans poogde hem tot be daren te brengen, doch in plaats van er gehoor aan te geven viel hij tegen hem uit en wilde hem te lijve. Maar hij werd bij den kraag gevat en meêgeleid ondanks zijn hevig verweer. Aan de St0 Annabrug dreigde hij den agent in den Dender te stampen. Eindelijk kwam een tweede agent ter hulp en Commies werd in 't Salon Pierre ge draaid Proces-verbaal werd opgesteld tegen den onverbeterlijken kerel, die reeds meer dan 20 maal met Moeder Justicia heeft af te rekenen gehad. jfgg" TYPHUS. Nu dat de Mr"Br typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus B La Royale Louise-Marie, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalsc Aalst. Dijnsdag rond 4 uren 's namiddags was Theofiel Delcorde, werk man van beurtschipper De Stobbeleir, aan 't lossen der schuit toen bij 't breken van de losstang hem door eene vallende karrol den hiel verpletterd werd. Geneeskundige ver zorging werd hem dadelijk toegediend door M. Hertecant. geneesheer, waarna hij naar zijne woning Vaartkaai, werd gevoerd, Het onderzoek nopens de verdwijning over een viertal jaren van Elisa Impens te Oordergem, is weer heropend, wij weten niet tengevolge van welke omstandighe den. De verdwenene, die van voor in de twin tig jaren telde, was op eenen namiddag van de maand Februari, meenen wij, afge maakt werk gaan dragen op 15 tot 20 mi nuten van haar ouders huis, die dicht bij de tramstatie wonen. Zij heeft het huis, waar zij geweest was, alleen verlaten, en is sedert niet meer weer gezien. In de gemeente is men algemeen over tuigd dat zij het slachtoffer is geworden eener misdaad en dat haar lijk ergenB moet begraven zijn. Maar waar dat is de kwestie. Zij was op haar kloefen en had hare werkkleederen aan dus dat zij geens zins het gedacht had naar elders te ver trekken. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en verblindend schoone tint. Dit alles bewerkt de echte van Bergmaan dfc C°., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. De dierentuin van Londen heeft een zeker getal visschen ontvangen, genoemd Girardinus poccilloides een visch die in den laatsten tijd veel besproken werd. Men heeft namelijk vastgesteld dat aan de rivier van Barbados, waar deze vischsoort veel voorkomt, de bevolking min aan mala ria lijdt dan op de andere eilanden van West-Indië, omdat deze visch, om zich te voeden, groote hoeveelheden der kleine malariavlieg verorbert. De gerardinus poccilloldes is sedert eenigen tijd aanbevolen om de Italiaansche moerasstreken, waar de malaria woedt, ge zond te maken. Zou men deze vischsoort ook niet kun nen verspreiden in de stilstaande wateren te Wetteren, waar de kleine gevleugelde insecten, Wetteraarkens genaamd, waar over wij reeds zoo dikwijls schreven, voor de bewoners zulke groote kwellingen ople veren Misschien zou de gerardinus er kunnen gedijen en de larven der insecten vernietigen. Wij geven het hulpmiddel, omdat er tot nu toe niets tegen die ge vreesde plaag is aangeduid. (Handelblad). Wij vinden in de Gentsche bladen het verhaal van een ongeluk, dat te Bouchaute plaats had. Zaterdag middag kwamen vier personen per automobiel van Sas van-Gent naar Bouchaute gereden onderweg had de chauffeur bemerkt dat het stuurtuig niet goed werkte. Hij verzorgde het, en daarna ging alles weder goed. Een eind verder aan eene kromming der straat botste de auto met groot geweld op eenen boom. Drie der ingezetenen vlogen door de groote spiegelruit van den auto alleen de chauffeur bleef zitten. De slag was zoo geweldig dat men hem vijf minu ten ver kon hooren. Seffens kwam het volk toegeloopen, maar men moest een paard halen om den auto uit den boom te trekken, waarin hij een gat gemaakt had van 15 centimeters diep. Alfons Aemaut, van Sas-van-Gent, werd erg gekwetst aan hoofd, aangezicht en handen de andere, M. Gustaaf P., groote beenhouwer, te Berchem-bij-Antwerpen, werd erg gekwetst aan het hoofdde derde, M. JoriB D., ook beenhouwer te Antwer pen werd insgelijks erg gekwetBt. Dr Naars, van Bouchaute, heeft de ge kwetsten de beste zorgen toegediend daarna zijn die heeren met den trein naar huis kunnen keeren, de auto in den steek latende. Deze hoorde toe aan eenen heer van Bergen-op-Zoomhij werd, erg bescha digd in eene schuur binnengevoerd. Hij is slechts 14 dagen nieuw en had 12000 fr. waarde. Een ander ongeluk gebeurde Zondag avond rond 9 ure, op de baan van Binche naar Merbes le Chateau. Een jongeling van Binche, zekere Ma ton, keerde terug van de kermis van MerbeB, wanneer hij aan eene kromming van den weg, omgeworpen werd door eenen auto mobiel welke met razende snelheid voor uitschoof. Vreeselijk gekwetst en liggende langs heen de baan, werd de jongeling gelukkig- lijk opgemerkt door jongelieden, die zich naar het feest van Merbes begaven en eenen dokter gingen verwittigen. Deze laatste begaf zich spoedig ter plaats en verzorgde hem in een naburig huis. Niettegenstaande zijn toestand zeer erg is, verhoopt men toch, Maton te kunnen redden. De moorddadige chauffeur is niet gekend; hij is des te plichtiger daar zijn rijtuig niet verlicht was. Men hoopt nochtans zijn Bpoor terug te vinden. Kluarhlijkelijkheid. 't Is de klaarblijkelijkheid zelve, want het volgende geval is op eenige stappen van u voorgekomen, 't is dus bij der hand Sedert meer dan drie jaren leed ik aan de nieren, zegde ons in Januari 1904, M® C. Lebon, 8, Hoogevesten, te Aalst, ik kon er niet meer van slapen, had zweetin gen en stond altijd vermoeid en bedrukt op aanhoudend leed ik zoo aan hevige bedwelmingen dat ik eenen steun moest zoeken om niet te vallen, mijn water was troebel, ondanks al de genomen middelen en de gevolgde verplegingen veranderde mijn toestand geenszins en ik wierd op recht ongerust, dan nam ik mijne toe vlucht tot de Foster Pillen voor de Nie ren i> verkocht in de Apotheek De Valke neer. Zulks was mijne genezing, want na vier dagen was ik reeds goed verlicht, en na een tiental andere dagen waren de pijnen verdwenen en zulks tot mijne groote te vredenheid. Den 28° Augustus 1907, zegde M* Le bon opnieuw Niet alleen voel ik niet meer die onuitstaanbare nierpijnen, maar sinds drie jaar en half dat ik de Foster Pillen nog gebruikte, heb ik nooit meer het klein ste ongemak of hinder gehad, mijne nier ziekte was geheel en gansch genezen, 't Is dus een bewijs dat de Foster Pillen voor de Nieren teenemaal herstellen. De Foster Pillen voor de Nieren in hun groot wetk van bloedhersteller stillen de vermoeide leden en genezen ze stillekens aan, maken het gekristaliseerde urinezuur week en ontlasten het lichaam van de ver giften, die de ziekte veroorzaken. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apo thekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen 19 fr. of vrachtvrij per post Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de de echte doos met de handtekening «James Foster en weiger alle namaaksels en on derschuivingen. D. A. 3. Uit Balegem wordt gemeld dat de groote hoeve van vrouw Saelens, op het gehucht Walzegem, met stallen, schuren en al wat zij bevatte, tien koeien, drie paarden, verscheidene varkens, enz ver nield werd. Te Moerbeke brandde de hoeve van de weduwe De Mauw af, eveneens met het vee, het landbouwgerief en over de 200 kiekens. Bij den eersten brand is 70,000 en bij den tweeden 60,000 fr. schade. In beide gevallen denkt men aan mis daad. HEEST GEZOCHTE herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. Verkocht door Coiff. en Pirf. Hoofd- Dépdt 26, r. Élienue-Marcel, Parijs. De flesch fr, 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkappcr, Lange Zoutstraat, te Aalst. Een rijwielkoer8 had Zondag plaats tusschen Gent en Brussel. Bij het vertrek waren de twee vooraten elkaar dicht op de hielen. De tweede wilde den eerste vooruit rijden, maar zij raakten elkaar en vielen. Een dozijn anderen, die volgden, en zich niet konden inhouden vielen ook boven op de anderen, terwijl nog twee, die den hoop verwrongen ijzer en menschen niet meer willende vergrooten in de gracht buitelden en er een nat pak haalden. Toen die hoop een weinig ontward was, zagen allen af van de koers, de eenen uit hoofde van schrammen en builen, de ande ren uit hoofde van onbruikbare velos. Nu, 't had nog erger kunnen afloopen.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2