Vlaamsche KERMIS Oproep van Erfgenamen. VLAAMSCHE KERMIS Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. en 10 Oogst 1908. Eene wonderbare hagelbui. La Semains religieuse van Saint -Dió, in Frankryk, bevatte onlags een verslag van den E. H. Vuillemin, Aartspriester van Remiremont, uitgebracht aan den Bisschop over eene hagelbui op 26 Mei 1907, waaronder hagelsteenen vielen, zoo groot als halve hoendereieren, de beeltenis dragende van O.-L.-Vrouw du Trésor, welke te Remiremont vereerd wordt. Het was een merkweerdig ver schijnsel, nog te meer omdat het samen viel met eene weigering door den ge meenteraad om eene processie te houden tereere van O.-L -Vrouw. Wy lezen, dat 107 personen onder eed verklaard hebben, dat het feit waar is 23 mannen, 64 vrouwen en 11 kinderen. Het blad LIndépendant de l'Est had den E. H. Pastoor van Remiremont be schuldigd van gepleegd bedrog, en is door de rechtbank van Nancy wegens laster veroordeeld geworden. Men is het nog niet eens over de wyze waarop de beeltenis van O.-L.-Vrouw op de hagelsteenen kan gekomen zijn. Velen denken aan eene bovennatuur lijke tusschenkomst; de ongeloovigen houden staande, dat de indruk teweeg gebracht kan zijn dooreenenelectrischen stroom die gaande langs eone medalie, de luchtlaag raakte, waar de hagel ge vormd weni. De zaak is thans in handen van eene bijzondere commissie tot nader onder zoek. Snelheid der treinen. Er wordt nu veel gesproken van den bloktrein van Brussel naar Antwerpen, en ongekeerd, in 34 minuten. Dat is eene gemiddelde snelheid van 72 kilometers per uur. Er zijn treinen in de wereld die snel ler loopen. Tusschen Gent-Siut-Pieters en Sinte- Maria-Aalter bereiken de sneltreinen tot 100 kilometers per uur maar dat vak der spoorlijn is keersrecht en zoo goed als waterpas. De trein van Parijs naar Boulogne doet 92 kilometers per uur, maar men moet in aanmerking nemen dat het hier een groote afstand geldt, en dat men op zekere deelen der lijn de grootste snel heid kan ontwikkelen, daar men nergens moet stilhouden. In Engeland en Duitsbhland doen sommige treinen ook meer dan 72 kilo meters gemiddeld in het uur maar dat is op groote afstanden. De snelheid van den bloktrein zal nog vergroot en zeer in 't kort ten gevolge der rechttrekking van de kromming aan de Teichmannbrug en wat later nog, als de nieuwe brug te Mechelen zal ge- bovwd zijn. Als alle moeilijkheden uit den weg zullen geruimd zijn, hoopt men den afstand Brussel-Antwerpen te kunnen afleggen in 25 minuten. De Speldennijverh eid in de Ver- eenigde Staten. De Ver. Staten verschaffen aan de heele wereld spelden. In 1905 hebben de 75 miljoen personen, die de bevolking van dat land uitmaken, 66 miljoen grossen spelden verbruikt, het is te zeggen gemiddeld 125 spelden per hoofd, mannen, vrouwen en kinde ren inbegrepen. Dit middengetal i3 het hoogste dat ooit werd bereikt. In de laatste jaren, ten andere, heeft deze nij verheid eene groote vlucht genomen in 1880, inderdaad, was de voortbrengst nog niet de helft van wat er nu wordt gemaakt in 43 fabrieken, waar tegen woordig 3800 personen, mannen en vrouwen, arbeiden. Naar Duitschland. Ons land- bouwwerkvolk heeftin de laatste jaren, benevens hunne tijdelijke uitwyking naar Frankrijk, ook den weg naar Duitschland gevonden en zyn telkens voldaan naar huis gekomen. Thans echter worden bij aankondi gingen in Holland door V. M. J. Hil- brant te Essen-Ruhr 2000 timmermans, metsers, schoenmakers, enz. gevraagd, mits 3 mark per dag. Het werkvolk dat naar Pruisen trok, is ontgoocheld teruggekeerd. Het Hollandsch ministerie van Land bouw, nyverheid en handel raadt naar aanleiding daarvan het werkvolk drin gend aan in dergelijke omstandigheden inlichtingen te vragen aan de konsuls, aan het ministerie, enz. Deze voorzorg kan ook nuttig zijn voor onze Vlaamsche werklieden. ZEERAMPEN. Het bureel Veritas kondigt de volgende statistiek af der zeerampen betreffende alle vlag, gedu rende de maand Juni 1908. Er vergingen 27 zeilschepen, te we ten 5 Duitsche. 2 Amerikaansche, 11 EDgelscho, 3 Franschc, 6 Noorsche, 1 Zweedsch en 1 Russisch. In dat getal zijn begrepen 3 zeilschepen waarvan men geene tijding heeft ontvangen en die men bygevolg denkt verloren te zijn. En vergingen 30 stoombooten, te we ten 5 Duitsche, 3 Amerikaansche, 13 Engelsche, 1 Italiaansche, 1 Spaansche, 1 Fransche, 1 Grieksche, 4 Japansche en 1 Zweedsche. In dat getal is begre pen 1 stoomboot waarvan men geene tijding heeft ontvangen en die men bij gevolg denkt verloren te zyn. De oorzaken der rampen worden op gegeven als volgt Zeilschepen gestrand 12, aangevaren 2, verbrand 2, gezonken 1, afgekeurd 7, zonder nieuws 3, Totaal 27. Stoombooten gestrand 10, aangeva ren 5, verbrand 1, gezonken 5, afge keurd 8, zonder nieuws 1. Totaal 30. KIESKRONIJK. Men schaft uit TurnhoutZooals er is aangekondigd, zal er geen strijd zijn bij de kiezing van eenen senateur, om te voorzien in de vervanging van wijlen graaf de Merode. De candidatuur van M. Witman, van Mechelen, alleen aangeboden zijnde, zoo werd M. Witman Zaterdag namiddag tot senateur uitge roepen. De personen die vermeenen erfgenaam te zyn van 1. Jan-Baptist Kuyper, geboren te Amsterdam 2. Catharina-Maria Kuyper, gebo ren te Wijk bij Duurstede 3. Maria- Gatharina Kuyper, geboren te Schijndel. Drie kinderen van Pieter Kuyper en Maria-Theresia Hageman, deze laatste geboren te Overboelaere. Worden verzocht zich met hunne familiebewyzen.te begeven ten kantoore van Mr De Gheest, Notaris te Aalst. Keizerlijke Plaats. AALST. Groote M ingericht ten voord ee le der Katholieke Werken in den Hof der Koninklijke Harmonie (CASINO) tien 9e° lO" Oogst 190H. onder het Eerevoorzitterschap van den heer Leo GHEERAERDTS, burge meester der Stad en den Ecrweerden heer Deken, Kanunnik ROELANDTS. Ingangprijs 20 centiemen. Kinderen vergezeld door hunne ouders betalen halven prijs. Programma der Feestelijkheden Zondag 9 Augustus. Om 11 ure. OPENING. Om 11 1/2 ure 's morgends. GROOT CONCERT te geven door de Muziekaf- deeling der Stedelijke Brandweêr. Muziekopvoeringen. Om 21/2 ure. Door de Muziek maatschappij De Dendergalm van Denderleeuw. Om 3 1/4 ure. Door de Muziek maatschappij Kunst en vreugd in deugd van Nieuwerkerken. Om 4 ure. Door de Muziekmaat schappij Se Cecilia van Lede. Om 4 3/4 ure. Door de Muziek maatschappij Vreugden Vrede van Gysegem. Om 5 1/2 ure. Door de Muziek maatschappij De Jonge Kuntmin- naars,van Haeltert. f Gedurende de Muziekopvoe- ringen Oplating van den groeten L.uclitl>al JUPITER Om 6 ure. LUISTERRIJK CON CERT, te geven door do Muziekmaat schappij De Eendracht van Ninove. Om 8 ure, Buitengewone Ver- tichting van gansch den Hof met ELECTRISCH LICHT. Om 8 1/2 ure. CONCERT te geven door de Fanfaren der Turners Steun geeft Moed van Aalst. Om 10 ure. LICIIT8TOET. Ontsteken van Bengaalsche vuren. Om 12 ure. Sluiting van den Hof. Maandag 10 Augustus. Om 11 ure. OPENING. Om 11 1/4 ure 's morgens. Ver makelijke Muzikale Morgendstond. Om 2 1/2 ure. Offlcieele Bedankin gen en Uitdeeling der belooningen aan de verschillende groepen van het Foor plein. Om 3 ure. TREKKING DER TOM BOLA. Om 4 ure. Muziekopvoering door de Maatschappij Se Cecilia van Lie- dekerke. Om 5 ure. LUISTERRIJK CON CERT door de Stedelijke Harmonie van Dendermonde. Om 7 ure. Zangopvoering door de Maatschappij «De Ware Vlamingen van Aalst. Om 8 ure. Buitengewone ver lichting van gansch den Hof met Elec- trisch licht. Om 8 1/2 ure. CONCERT door de Fanfaren Maatschappy De lustige Hoveniers van Aalst, Om 10 ure. LICHT8TOET. Ontsteken van Bengaalsche vuren. Om 12 ure. Sluiting van de Kermis. Vragen door de Patroons. 4 smedersgasten i loodgieteri kuiper (halve gast) i letterzetter (leerjongen) i meubelmaker (halve gast). Vragen der Werklieden. Daglooners fabriekwerkers. AALST. Zondag voormiddag rond 9 uren wa9 de werkman Alexander V. ter Lacetfabsiek Torley C° aan 't ver plaatsen van kisten wegende ongeveer ioo a no kilogr. De verslagene gleed uit en 't gevolg was dat de kas op zijne beenen terecht kwam. De werkman werd nog al ernstig verwond. Na geneeskundige ver pleging werd hij per rijtuig naar zijne wo ning nabij de St-Jobskapel gevoerd. De toestand van dezen familievader laat voor zien dat hij spoedig zal hersteld wezen. Zondag morgend was een werkman van M. Schotte, meester-leerlooier,Brabant- straat, aan 't kuischen van een snijmes, toen door eene verkeerde beweging zijne hand werd gevat en ernstig verwond. Dade lijk werden hem geneeskundige zorgen be diend. ToeBtand geruststellend. AALST. De Vlaamsche Kermis lokte Zondag en Maandag een talrijk pu bliek onzer stad en naburige steden en gemeenten. Men mag zeggen ook dat ze onder alle opzichten wel is ingericht, 't gene ter eere strekt van de bestierende Commissie en der Dames, Juffrouwen en Heeren welke hunne medewerking in de verschillige afdeelingen verleenen. 't Is ons onmogelijk, want 't zou ons te verre leiden, al de spijshuizen, winkels, drankhuizen, barakken, in een woord, al het hoogst merkweerdige te vermelden welke zouden te beschrijven vallen. Wij moeten ons dus bepalen tot onze geachte lezers te zeggen Gaat er en oordeelt. Wie een bezoek brengt aan onze Vlaamsche Kermis mag verzekerd zijn dat hij er eenige uren hoogst aangenaam vermaak kan scheppen er is te verkrijgen en te zien naar aller goesting en naar alle beurzen. Wij herhale i het Wie zich op over heerlijke wijze vermaken wil.trekke Zondag en Maandag aanst. naar de Vlaamsche Kermis van Aalst. In den nacht van Maandag tot Dijns- dag zijn er dieven gedrongen of hebben zich laten insluiten in 't lokaal der Vlaam sche Kermis ze hebben verscheidene voor werpen van het Theater des variétés verscheurd en beschadigd, verscheidene flesschen afgetrokken bier in den Ratskelder en verscheidene voorwerpen in den molen van plezier gestolen. AALST. Diefstal. In den nacht van Zondag tot Maandag zijn er dieven bij middel van valsche sleutels, binnengedron gen, terwijl hij met zijne familie ter Vlaam sche Kermis was, ter woning van M. Pe trus Callebaut, meesterschrijnwerker, Meu- leschettestraat. Deuren en meubels werden bij middel van een beitel opengebroken en hierdoor grootelijks beschadigd. Twee gouden en twee zilveren horlogiën, een gouden vrouwketting, gouden oorbelle tjes, een zilveren kinder-armband, een zil veren medalie van moed en zelfopoffering en een dertigtal franks in geld zijn ontvreemd geworden. Eenige papierengeldwaarden en een doosje met zilveren koffijlepeltjes lieten de dieven liggen. Ongetwijfeld moeten de dieven personen zijn met den omgang van het huis bekend. Men denkt geene dieven van stiel voor handen te hebben. Een onderzoek is geopend. Op de wijk Roselestraat, te Lede, is een begin van brand ontstaan in eene partij koren dat te velde stond en toebehoorde aan Theofiel Van der Schueren, bakker en herbergier. Toevallig bemerkte Jozef Troch, schoenmaker, het vuur en verwittigde den eigenaar, die spoedig ter plaats liep en, door den schoenmaker geholpen, het begin van brand kon blusschen. De schade is ge ring. I>e <Ii-ï| achten. Acht uren werken, acht rusten acht uitspanning dit ware 't ineaal maar dan zou men hiermeê nog moeten gebruik maken van do purgerende Pil Walthéry want, zonder haar.geene gezondheid en zonder gezondheid geene rust noch geluk dan tot waar goed Volgens den Ouden Generaal zal de maand Oogst 1908 schooner zijn dan die van het vorige jaar. Van 1 tot 7, vrij schoon weer, met bijna gelijkmatige temperatuur van 8 tot 17, schoon en warm van 18 tot 24, onweders en regens van 25 tot 31, buitengewoon warm. De Oude Majoor van Parijs, zegt dat het verfrischt van den 1 tot den 3 overtrokken met stortvlagen en onweer, van 4 tot 12 schoon en zeer warm, van 13 tot 23 stormen, hevige wind en soms gansch den dag regen, van 24 tot 31. «Ik zit hier goed en ga liever niet weg zegde een dief tot den bestuurder der gevangenis te St Gillis Brussel, welke hem kwam zeggen dat zijn tijd van zitten uit was. Maar ik kan u niet hier houden, ik mag niet, want uw tijd is uit antwoordde de bestuurder Doch de dief hield niet af en zegde dat hij in 1905 in de Vlaanderenstraat juweelen had gesto len en dat hij voor dit feit nog niet gestraft was. De bestuurder ging het aan de rech terlijke overheid vertellen en daarmee zal de liefhebber, al is het maar tijdens het onderzoek, nog op kosten der lastenbetalers gehuistvest blijven. Een rijke Australiër, L. genaamd, had te Brussel kennis gemaakt met eene Brus- selache juffer, Blanche X., die hij echter weldra weer verliet, om met Marie V. be trekkingen aan te knoopen. Doch voor eenige dagen op reis geweest zijnde, vond hij bij zijne terugkomst zijne kamer half leeggeplunderd. Zijne fonograaf, juweelen en kleeren waren verdwenen. Hij had ver moedens op zijne eerste minares, en kloeg haar aan bij de policie. Blanche werd on dervraagd en onplichtig bevonden. Toen vielen vermoedens op de tweede en men deed onderzoek bij haar en bij een anderen vrijer, welke zij ondanks hare kennismaking met den vreemdeling, toch niet verlaten had, en daar vond men het gestolen goed. Beiden werden aangehouden en de Austra liër is toen maar naar Blanche terugge keerd. De kapitein bevelhebber De Gives, der karabiniers, deed Zondag morgend een uitstapje te paard langs de Louisadreef, te Brussel, wanneer zijn paard, verschrikt door het voorbijrijden eener automobiel, schielijk op hol ging en in een woesten loop naar het Bosch liep. Het dier viel ein delijk neer. waardoor zijn ruiter uit den zadel werd gelicht. Voorbijgangers snelden den ruiter ter hulp en droegen hem, met wonden overdekt, in een naburig huis. Verder, gezien zijn bedenkelijken toestand, werd hij naar het gasthuis overgebracht. Een ingenieur, die van Brugge naar Brussel was gereden, bestatigde in de 6tatie dat onder weg een behendige gauwdief zijne portefeuille ontfutseld had. Deze bevatte 1500 fr. Een verschrikkelijk ongeluk heeft zich Maandag, rond 9 ure, voorgedaan op de Godshuizenlaan, te Gent. De kleine Alice Malvait was met een flesch, petrool gaan halen in een naburigen winkel. Op zeker oogenblik viel het kind ten gronde, de flesch brak en een der scherven drong in dén hals van het kind, waardoor de slagader werd doorgesneden. Naar het gasthuis overge bracht blies het kind er weldra den laatsten adem uit, ten gevolge van het hevig bloed verlies. Men kan zich de droefheid der ouders voorstellen 1 De vadermoordster van Petegem bij Audenaarde, is onverantwoordelijk verklaard ove. hare ongelukkige daad. Zij bevindt zich nog altijd ide gevangenis te Audenaarde, maar zal naar een krankzinnigengesticht overgevoerd worden. Zij weigert alle voed sel en wil niet te bed gaan. Zij verklaart groote moeite gehad te hebben om haren vader te doodendeze zou zelfs in hare handen gebeten hebben. Zij gelooft altijd vervolgd te zijn door dieven. Men durft haar kind, drie maanden oud, bij haar niet laten. Octavie De Ruyck had vrceger nog aanvallen gehad van zinsverbijstering en bijzonder wanneer zij in belangwekkenden toestand was. Twee jonge nietdeugen te Waregem, A. M., 15 jaar en A. B. 16 jaar, hadden goed gevonden hoe jong nog de ouderlijke woning te verlaten en op zwier te gaan, hier bedelende en daar stelende. De gendarmen van Waregem, hiervan verwittigd, hielden de beide kereltjes aan voor landlooperij en bedelarij. De I5jarige A. M... werd door den vre derechter van Harelbeke veroordeeld om tot zijne meerderjarigheid in het verbeterings huis opgesloten te worden. A. B.. werd op aanvraag zijner moeder, mits bijzondere beloften, terug in vrijheid gesteld. Beiden zullen nog vervolgd worden voor talrijke diefstallen gepleegd te Wielsbeke, Desselgem en te Waregem, bij De Witte, Ballingstraat, bij den heer burgemeester Bouckaert, enz. enz. Zaterdag morgend, rond 6 1/2 ure, begaf zich te Berchem Antwerpen, de ge naamde Verhoeven, 35 jaar oud, van Ede gem, meestergast in de militaire konserven- fabriek, naar zijn werk, in gezelschap van zijnen schoonbroeder. Onder de poort werd hij door eene vrouw, 28 jaar oud, die in het conservenfabriek gewerkt heeft en onlangs afgedankt werd, aangesproken. Eensklaps wierp de vrouw eene hoeveelheid vitriool naar het hoofd van Verhoeven, die erg aan 't hoofd en den arm verbrand werd. Zijn schoonbroeder bekwam brandwon den aan den arm, terwijl de plichtige aan de borst en de armen verbrand werd. De twee eerste gekwetsten ontvingen de eerste zorgen van eenen geneesheer, rerwijl de vrouw naar het gasthuis der gemeente werd gebracht. Het onderzoek van den moord op Poppe, te Brugge, is geëindigd de stukken van het dossier zijn verzonden naar het Beroepshof van Gent, waar de kamer van in bescnuldigingstelling zal beslissen of De Groote voor het Assisenhof moet ko men, of dient losgelaten te worden, Tusschen de laatst gedecoreerden komt de naam voor van Gustaaf De Groote reeds vijf maanden in 't gevang opgesloten die eene eervolle melding bekwam om een elfjarig kind uit het water te halen. Sedert verscheidene maanden deed het parkt van Brugge twee bandieten van Beemem, Van de Keere 23 jaar, en Van Moerbeke, 25 jaar oud, opzoeken, wegens talrijke wildstroóperijen, en verscheidene diefstallen met geweld. De wachtmeester Coldre, van Oostkamp, vernam Donderdag morgend dat de twee schurken op de wijk Moerbrugge aan het pensjagen waren in de velden van den heer baron Peers, en dat zij schoten op de jachtwachters die hen dorsten naderen. De wachtmeester en 4 gendarmen gin gen ter plaats het gepeupel trok echter partij voor de stroopers, bedreigde de gen darmen, en wierp met steenen. Met moeite konden de gendarmen, het geweer in de hand, het volk bedwingen en de twee schurken aanhouden. Maandag morgend vond men 5 Achterheide te Heyst-op-den-Ber^ man liggen, die nog een weinig adg maar weldra den geest gaf. Hij wer; kend voor zekere Fr. V. d. W., in de| deling Suske Gebuur geheeten. Het slachtoffer is maar 27 jaar leefde gescheiden van zijne vrouw, e nog al twistziek van aard. Hij schijnt dan eens in vechtpartijen gemengd geweest. De gendarmerie is de vera lijke daders op het spoor. Het parket verwacht. Een waggonkuischer van den weg te Oostende vond in den celwag man zitten, die, gerucht hoorende, of men hem nog lang zonder ete laten. De kuischer ging den statiei verwittigen en toen deze kwam zien, hij eenen gewezen locomotiefstoker, de gevangenis van Tongeren naar dij Brugge moest worden overgebracht ei men vergeten had. De arme duivel, a 1 Augustus in vrijheid moest words steld, stierf letterlijk van honger. reeds 40 uren in den wagon. Geluka hadden de bedienden van een restij rijtuig, die de zaak hadden opgemerkj hongerlijder door de tralies van zijs eenig voedsel kunnen bezorgen. Eene misdaad, waarvan de reden nog niet gekend is, werd gemeente Athus, bij Aarlen geplet Een fabriekwerker, Ed. Tagnon, in de woning van eene jonge wedt voouw Levillain, en bracht haar, woordigheid van hare beide dochl een tiental dolksteken toe. De toest het slachtoffer laat geene hoop opi behoud. De moordenaar is aangehot Een 23-jarige jarige jongeling, Edmond Baudry, wonende te Brail Ciney, vertrok Zaterdag in gezelschap zuster, om zich naar Dorinne te bij waar zijn huwelijk moest plaats hebba een jong meisje dier streek. Baudry was het huis zijner verlool op 200 meters genaderd, wanneer hij lijk erg ongesteld werd. Hij zonk onmiddellijk neder en gaf geen teel leven meer. Een bijgeroepen gen kon enkel vaststellen dat het ov moest geweten worden aan eene inn bloedstorting. De vader van Edmond werd eenige maanden geleden door trein vermorzeld. Een inwoner van Sivry, de Brairon, had onlangs een hondje genomen dat op de straat ronddwaal Zondag sprong het beestje op de 7 vrouw Blairon en beet haar in de an Zij verwittigde onmiddellijk haren doch reeds was het dier op de stn gevlucht, waar het 15 honden en een jarig meisje beet. Het kind en mad. Blairon zijn nai gesticht pasteur gezonden. Een veearts heeft het dier doen af dat razend werd bevonden. In 't land der misdaad. - schoonen naam geeft Le Peuplb i gemeente Taillis Pré en omtrek, zooals men weet, het socialism na; overheerechend is. Daar was twist ontstaan, tusschen Vlaamschen mijnwerker, Roos gen en éen vrijer zijner dochter, Sei Decorte. In het hevige van den twist gree laatste eene kleine bijl en sloeg e: zoo deerlijk meê, dat deze ongetwijfi zijne wonden zal sterven. Nadere bijzonderheden. In de rue de la Remise te C neau, wonen de echtgenooten J. Ri Rosalie De Vos Ze hebben eene dochter, geboren eerste huwelijk van Rosalie De Vi Zélia Moos genaamd. Deze laatste leeft met Serafien Dl mijnwerker, geboren te Gentbrugge, April 1883. In die gezinnen was maar geene ot komst. Herhaaldelijk reeds had de moeten tusschenkomen in de t Zaterdag avond verbood Roos aar. schoondochter de voeten te stellen hekwerk, dat de kachel omringt. Moos begon met haren schoonvad beleedigen. Roos antwoordde niet. Si De Corte, die 's nachts in de kooli van Vallées was, kwam Zondag r terug. Zélia Moos stelde hem op de hoof de twist Roos bevond zich alsdan in een kof: in eene kamer met uitzicht op den weg. De Corte ging naar de keuken en terug met een kapmes. Volgens Roos, bracht die man schoppen toe, stampte hem omver en bij den hals vattende, doorkerfde hij gelaat met het kapmes. Roos vlucht eene buurvrouw, waar een genet vaststelde dat hij 12 verwondingen bekomen met het mes. Serafien De Corte werd Zondag aangehouden. Hij heeft verklaard Roos het leven onmogelijk maakte zijne vrouw dat ten allen tijd twistei braken tuBSchen de echtgenooten Ra dat hij was uitgedaagd geworden Ik heb met het kapmes gevoc verklaarde hij, om mij te verdedigen, Roos bracht mij eenen messteek toe hand. Het parket van Charleroi is. Ma» morgend ter plaats gegaan. Een wetsgeneesheer heeft, buite twaalf kapmesslagen, vastgesteld dat ook eenen messteek had bekomen in rug- De moordenaar is naar het gevang Charleroi overgebracht. De toestand van J. Rooi is hopclooi

De Denderbode | 1908 | | pagina 2