AU BON MARCHÉ EEN VERMOGEN Vlaamsche KERMIS Aan onze Spoorweg-bedienden. Zondagrust. Prijsuitdeeling Aan onze Hoofdkerk. Vollen Aflaat Oproep van Erfgenamen. Algemeenen Uitverkoop 9 en 10 Oogst 1908. Vooraorgen in de cinemato- grafen Het ministerie van nu ver heid en arbeid laat in het Staatsblad eene heele reeks voorschriften verschenen omtrent de cinematografen. Zoo moet het toestel zich in eene kooi bevinden gansch uit onbrandbare stoffen vervaardigd. Het is verboden ander licht te gebruiken dan electriach licht. Onder meerdere bepalingen, die er nog al zonderling uitschijnen en door het ministerie van arbeid worden voor geschreven, halen wjj artikel 8 der voorschriften aan, dat luidt als volgt - Tcrwyl het cinematografisch toestel werkt, moet do werkman zich gedurig in de kooi bevindenhij zal er een em mer water en een opneemdoek bij de hand hebben Het blad Tuberculose schrijft de volgende voorzorgmaalregelen voor te gen de knobbelziekte Voed u goed, opdat de smetstof dieu mocht binnendriugen, geen vat op uw lichaam hebbe Woon en slaap in kamers met versche lucht, dus altijd de ramen open Verkeer niet in stoffige luchthoud uwe woning zindelijk door alles met natte doeken af te nemen geen bezems, die stof opjagen Eet met schoone handen de smetstof kan immers van deurknoppen en ander mans handen op de uwe zijn overgo- gaan, en gaat nu met den boterham naar binnen verzwak uw lichaam niet door alkooi, leef matig en eenvoudig in alle opzichten Steek uwe handen niet in uwen mond of neus pas op penhouders en bladen v,an boeken, die misschien door andere belikt zijn. Neem dagelijks eenen schoonen zak doek, en gebruik nooit een anders zak doek, ook niet de uwe voor uw kind Veronachtzaam nooit een gevatte kou of hoest, laat u meermalen door eenen docter onderzoeken, neem bij elke onge steldheid uwe temperatuur op koorts is er, indien de thermometer boven het roode streepje aanwijst Houd bij elke koorts rust in eene kamer met steeds versche lucht. Wi| vernemen met ge noegen dat het nut onzer landbouw scholen voor meisjes van jaar tot jaar meer en meer door de landbouwers ge waardeerd wordt. Verleden Donderdag zyn de volgende diplomas in de Landbouwschool te Bouchout, by Antwerpen, toegekend Aan het 2® studiejaar. Met groote onderscheiding Celine Robeyns, van O. L. V. Tielt Florence Hellemans, van Bouchout. Met onderscheiding Marie Triki, van Hamont Elisa Rakels, van Hamont Albertha Bogaerts, van Putte. Aan het 1® studiejaar. Met groote onderscheiding Antoinette Van Riet, van Esscheu Joanne Janssens, van Stabroeck. Met onderscheiding Paulina Mertens, van Merxplas Marie Verbist, van Calmphout; Theresia Baeten, van Merx- plas Marie Grielens, van BrechtMa- thilde Tierens, van St.-Amands Louise Van Hemel, van Morckhoven Amelie Verbergt, van Leest. Met voldoening Gabriëlle Van Meer beek, van Morckhoven Louise Gieters, van AspelaereValentine Sunaert, van Aspelaere Virginie Van den Zegel, van Muysen De nieuwe leergang vangt aan op 1 October aanstaande. Voor andere inlichtingen kan men zich mondelings of schriftelijk wenden tot den Bestuur der der school, te Bouchout. Hip hip hoera 't Was in 'tjaar 1894. De meerder heid van den Provincieraad in Brabant werd catholiek. De vroegere Deputatie schonk jaarlyks aan de Universiteit van Brussel '20,000 fr. buiten de 350,000 fr. door de stad Brussel zelve aan dat ge sticht geschonken. De catholieke Depu tatie schafte die toelage niet af, maar schonk ook 20,000 fr. aan de catholieke Universiteit van Leuven, die tweemaal meer Brabantsche studenten telde. Dat was één maat, één gewicht. 't Was in 'tjaar 1896. De meerderheid in denzelfden Provincieraad werd terug liberaal. En aanstonds werd de toelage aan do Universiteit van Leuven afge schaft, die aan de Universiteit van Brus sel behouden. Dat was twee maten, twee gewichten. En die toestand is nog dezelfde. Leu ven telt 2300 studenten, byna zooveel als de andere Universiteiten te zamen. Leuven gaat alle jaren met de 3/4 der prijzen weg in den universiteitenwed strijd (Oh wat zijn die dompers toch ezels en Leuven krijgt, geen centiem van Staat, nog minder van Stad, en nog veel minder van Provincie. En de Provincie geeft jaarlyks 20,000 fr. aan de Universiteit van Brussel, die verleden jaar den eersten prijs behaalde in den wedstrijd voor apotheek weten schappen,om^at er maar één mede dinger 'was. (Als men alleen staat in eene klas, is men zeker de eerste.) En de Provincie geeft ook toelagen aan de goddelooze school van Forest, omdat ze goddeloos is En Henegouwen doet dat ook En Luik ook Het Handels Instituut Warocquè telt 110 studenten middelmatig worden er... 12 diplomas jaarlijks afgeleverd. En dat InstituutAen krygt jaarlijks van den provicialen Raad vijftien duizend frank en nog zestien duizend frank van den Staat, En de catholieke Provincieraadsleden van Oost-Vlaanderen hebben gezegd - Poets, wederom poets We stemmen 20,000 fr. voor de Universiteit van Leu ven Hip En de catholieke Raad van Antwerpen volgde het voorbeeld onzer mannen en stemde ook 20,000 fr. Hip Hip En Limburg deed ook meê. Hip HipHip En West-Vlaanderen zal niet achter bljjven, en Luxemburg ook niet en Namen ook niet Bravo zoo moet het gaan. De tijden zyn voorbij dat de catholieken lamlen dig alles moeten verdragen. Er moet haar op de tanden staan Vooruit, en zonder omzien Onze Provincieraads leden hebben den toon gegeven de andere catholieke Raden hebben hunnen weg ingeslaan. Leven onze Raadsheeren 1 HIP 1 Hip Hoera Zwijgen zal de Volksgazet Voor één jaar, omtrent dezen tijd, wierd de bestuurder eener staatsmiddel bare school aangehouden, om schelm stukken door hem op leerlingen bedre ven. Hij werd veroordeeld, afgezet en vervangen. Zulks vernamen wij door de liberale Volksgazet Voor veertien dagen werd een officieel onderwijzer in de doos geduwd om de zelfde reden. Zulks lazen wij ook in de liberale Volksgazet Deze week werd een onderwijzer van St-Joost-ten Noode, plichtig gevonden aan dezelfde wandaden. Hy deed volle dige bekentenissen en zal ook met moe der Justicia af te rekenen hebben. Dat nieuws vonden wij ook in de vrijzinnige Volksgazet Beeldt u nochtans niet in, dat dit dag blad daar breedvoerig over handelde éénen régel voor elk feit. 't Zyn nu immers geene geestelijken of zusters. Deze alleen moeten in de modder ge sleurd worden. En om die hatelijk te maken mag men schandalen uitvinden, lyk al de schandalen van Italië. Wan neer het officieele schoolvossen geldt, dan moet men zwijgen, zwijgen dat men berstWas het maar een zwartrok of eene non, ge zoudt een lawyt en ge- bas hooren De Volksgazet ware niet groot genoeg om alles breedvoerig uit te leggen, 't Veegblad spreekt toch zoo gaarne van dergelyke feiten. Maar ik ben mis 't Is in de Volks gazet niet, dat ik die dingen vernam ik heb ze daarin opgezocht, maar niets, niets gevonden Geen woord, geene letter Dat blad heeft gezwegen als een doode, en 't zal nog zwygen Zwygen zal de Volksgazet Baron Lod. de Béthune, plaatsvervan gend Volksvertegenwoordiger, komt aan den heer Minister van Spoorwegen den vol genden brief te sturen Aalst, 6 Oogst igo8. Hooggeachte Heer Minister, Op i October 1907 heeft Ued. het koste loos vervoer op de treinen aan al de voor- loopige en tijdelijke werklieden van wegen verleend. Ik ben de tolk van een groot getal werk lieden uit het Arrondissement Aalst, welke mij hebben gelast Ued. te vragen of het niet sou mogelijke wezen dezelfde gunst toe te kennen aan de werklieden die hunne bestendige benoeming bij het beheer heb ben bekomen. Het schijnt billijk dat de benoemde werk lieden ten minste dezelfde voordeelen zou den genieten dan deze die slechts tijdelijk aan het werk zijn aanvaard Het gebeurt dikwijls dat de bestendige benoeming van een werkman niet gepaard gaat met eene loonsverhooging in dit geval bevindt hij zich in eenen slechteren toestand dan vóór de benoeming vermits hij zijne reiskosten betalen moet. Vele benoemde werklieden bekleeden eene bediening in Brussel doch verblijven in ons arrondissement omdat zij met hunne soms geringe loonen in de onmogelijkheid zouden zijn, in Brussel of omliggende aan hun huisgezin de levensmiddelen te ver schaffen. In onze buitengemeenten kunnen de werklieden eene beterkoope woning vinden, zij genieten er eene gezonde lucht en kun nen tot onderhoud van vrouw en kinderen eenen kleinen akker bewerken. Ik aanzie het als eene plicht er op aan te dringen. Hooggeachte Heer Minister, opdat Ued. deze vraag met de grootBte wel willendheid zou onderzoeken. Aanvaard, Hooggeachte Heer Minister, de verzekering mijner ware hoogachting, (get.) Baron Lon. db Béthune. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 9 Oogst 1908, M. Ghysseunou, Molenstr. in het St Jozefscollege. Niettegenstaande den marktdag, was er verleden Zaterdag veel volk op de prijsuit deeling in het St.-Jozefscollege. De Eerw. H. Deken, de Eerw. Heeren Geestelijken, die niet belet waren, vele heeren en dames van binnen en buiten de stad, de meeste ouders der 330 leerlingen namen plaats, en, te 8 1/2 uren stipt, hief de Symphonie, onder de behendige leiding van Mr G. Pape, een krachtige Braban- ?onne aan. Daarna werden we vergast op het leven dig en geestig, koddig en vermakelijk blij spel van Molière Le Bourgeois Gentil homme. Met een zeldzaam geluk werden de verscheiden karakters door de jonge kuns tenaars weergegeven. «Weinig of niets viel er in toon en gebarenspel te berispen de zuiverheid en klaarheid der uitspraak moesten de moeilijksten voldoen Zulk was het oordeel van de deskundigen, en het werd door de herhaalde toejuiching en het daverend handgeklap der aanhoorders bekrachtigd. Ook waren allen het eens, om leeraars en leerlingen geluk te wenschen over de kuntvolle opvoering en ze te be danken voor het gesmaakte genot. Tusschen de bedrijven werden de prijzen afgeroepen en uitgereikt. Ziehier de na men der leerlingen, die, in hun verscheiden afdeelingen of klassen, de prijzen hebben behaald voor goed gedrag of in uitmun tendheid. Goed gedrag-. Internen, eerste afd. MM. A. Van Steenberghe, J. Van Butsele; tweede afd. MM. J. Walraeve, F. Wy- nandts. Externen eerste afd. J. De Feyter, J. Van Lierde; tweede afd.M. De Mette, R. Van Sande. Uitmuntendheid: Rhetorica: MM. E. De Lulle, J. Van Damme, A. Van Steen berghe. PoË8ie: MM. M. Bequaert, O. Machuris, O. Cobbaert. Derde MM. E. De Clippele, J. Van Opdenbosch, O. Leleu. Vierde R. De Schaepdryver, V. De Vis, L. Muylaert. Vijfde Afd. A. L. Cousy, M. Matthys, M. Verhaeghe; Afd. B. Ed. Van der Hecht, W. Grim- melprez, F. De Boeck. Zesde: Afd. A.: P. Scheerlinck, G. Heyndrickx. M. Cal- laert. Afd. B. J. Verbeeck, J. De Corte, R. Van Cauwenberghe. Voorbereidende klassen Ebrbte J. Van Ooteghem, O. Jooris, K. Landuydt Tweede: R. Van Sande, L. De Loof, R. De Maeyer. Derde A. Moyersoen, E. Geeroms. Vierde O. Van da Sype, K. Borreman. De uitslag der examens, door de oud leerlingen van het St-Jozefscollege, vóór de Jurys van Leuven, Luik, Gent en Brussel, ondergaan, is meer dan voldoende hij mag schitterend genoemd worden. Immers zeer velen boden zich aan, zeer weinigen werden uitgesteld. Wij gaven verleden Zaterdag een lijst ziehier eenige namen die er niet in opgeno men werden Goede uitslag Rechten: M. F. Joos, van St-Nicolaas, 3de doctoraatJ. De Ruyver, van Geerardsbergen, i>,e doc toraat. Geneeskunde R. GoossenB, van Zele, 3de doctoraat. Genie M. A. Montangie, Oostende, burgerlijke inge nieur, 2d0 proef. Groote onderscheiding Wijsbegeerte: M. Frantz Boeykens, van Aalst, i,t8 proef. Vöor u, o Kerk, zijg ik eerbiedig neer 'k Aanbid het steenen kantwerk en het kruis, Dat glansend straalt in 't blauw van 's hemelsfeer En hult in gouden gloed Uw heilig huis, o AlmachtNeergebogen in het stof, Aan uw bemosten voet, waarin der vaadren Assche rust, weerklink' aan u mijn zang en lof En kruipend durf ik uwen toegang naadren En bevend staart mijn blik naar 't looverwerk, Dat lieflijk zich verheft en schijnt, bezield Met leven, op te gaan naar 't diepe zwerk Vóór 't kerkportaal blijfik ter aard geknield En 'k richt de handen dankend op tot God Vöor u, o Kerk, vind ik mijn heilgenot In u, o Kerk, ontvlammen ziel en hart Voor 't licht der Waarheid, voor 't festoen en sier Der zuilenrijdie 't weidsche bosch uittart, Die tot uw bogen slingert, trots van zwier I o Godheid Oogverblindend glimt in glans, Aan 't krui3, uw beeld van teedre cnglcnzostheid 't Geschilderd vensterglas zijn kleurenkran# Weerkaatst het grijze wapenschild... Wat goedheid In uw gelaat, o blanke Moeder-Maagd, Door Rubens' stout penseel op 't doek gebracht Lijk 't blije zonlicht aan het Oosten daagt, GUmt alles hier in eedle hemelpracht En 'k richt de handen dankend op tot God In u, o Kerk, vind ik mijn heilgenot Petrus Van Nuffel. PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogw. den Bisschop heeft benoemd; Bestuurder der Zusters van Liefde te Melle, den E. H. Tytgat, econoom van Sint-Lievensgesticht Econoom van Sint- Lievensgesticht, den E. H. Burm. leeraar in gemeld gesticht; Onderpastoor te Huysse, den E. H. Van Nieuwenhove, onderpas toor in Sint-Jozefskerk te Gent. J. M. J. F. C. C. G. Z. J. C. in de kerk der Arme Claren Coletienen Woensdag 12 Augusti, Feestdag van O. H. Moeder Clara Om 5 l/z uren, de eerste Mis, met uitstelling van het Aller heiligste Sacrament tot na het Lof Om 7 uren, de tweede Mis Om 3 uren, Lof met Vlaamsch Sermoon. De personen die vermeenen erfgenaam te zyn van 1. Jan-Baptist Kuyper, geboren te Amsterdam 2. Catharina-Maria Kuyper, gebo ren te Wijk b(j Duurstede 3. Maria- Catharina Kuyper, geboren léSchyudel. Drie kinderen van Pieter Kuyper en Maria-Theresia Hageman, deze laatste geboren te Overboclaere. Worden verzocht zich met hunne familiebewyzen.te begeven len kantoore van Mr De Gheest, Notaris te Aalst. Keizerlijke Plaats. AALST. Groote VLAAMSCHE KERMIS o ingericht ten voordeele der Katholieke Werken in den Hof der Koninklijke Harmonie (CASINO) den 9® ÏO" Oogst 1908. onder het Eerevoorzitterschap van den heer Leo GHEERAERDTS, burge meester der Stad en den Eer weerden heer Deken, Kanunnik ROELANDTS. Ingangprijs 20 centiemen. Kinderen vergezeld door hunne ouders betalen halven prys. Programma der Feestelijkheden. Zondag 9 Augustus. Om 11 ure. OPENING. Om li 1/2 ure 's morgends. GROOT CONCERT te geven door de Muziekaf- deeling der Stedelijke Brandweêr. Muziekopvoeringen. Om 21/2 ure. Door de Muziek maatschappij u De Dendergalm van Denderleeuw. Om 3 1/4 ure. Door de Muziek maatschappij Kunst en vreugd in deugd van Nieuwerkerken. Om 4 ure. Door de Muziekmaat schappij S® Cecilia van Lede. Om 4 3/4 ure. Door de Muziek maatschappij u Vreugd en Vrede van Gysegem. Om 5 1/2 ure. Door de Muziek maatschappij De Jonge Kuntmin- naars, van Haeltert. Gedurende do Muziekopvoe- ringen Oplating van den groeten Luchtbal JUPITIÜR Om 6 ure. - LUISTERRIJK CON CERT, te geven door de Muziekmaat schappij De Eendrachtvan Ninovo. Om 8 ure, Buitengewone Ver richting van gansch den Hof met ELECTRISCH LICHT. Om 8 1/2 ure. CONCERT te geven door de Fanfaren der Turners Steun geeft Moed van Aalst. Om 10 ure. LICIIT8TOET. Ontsteken van Bengaalsche vuren. Om 12 ure. SluitiDg van den Hof. Maandag 10 Augustus. Om li ure. OPENING. Om 11 1/4 ure 's morgens. Ver makelijke Muzikale Morgendstond. Om 2 1/2 ure. Officieele Bedankin- gen en IJitdeeling der belooningen aan de verschillende groepen van het Foor plein. Om 3 ure. TREKKING DER TOM- BOLA. Om 4 ure. Muziekopvoering door de Maatschappij S° Cecilia van Lie- Om 5 ure. - LUISTERRIJK CON CERT door de Stedelijke Harmonie van Dendermonde. Om 7 ure. Zangopvoering door de Maatschappy «De Ware Vlamingen van Aalst. Om 8 ure. Buitengewone ver lichting van gansch den Hof met Elec- trisch licht. Om 8 1/2 ure. CONCERT door de Fanfaren Maatschappy De luitige Hoveniers van Aalst, Om 10 ure. L1CIIT8TOET. Ontsteken van Bengaalsche vuien. Om 12 ure. Sluiting van de Kermis. Stad Aalst.-Werkbeurs Vragen door de Patroons. 4 smedersgasten 1 loodgieter1 kuiper (halve gast) 1 letterzetter (leerjongen) 1 meubelmaker (halve gast). Vragen der Werklieden. Daglooners fabriekwerkers. Allerhande nieuws. AhIhI. en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatièn. AALST. Dijnsdag 's morgens is aan de spoorwegbrug, achter het kasteel Overham. uit den Dender het lijk opge- vischt van den genaamden Jan De Mulder, werkman-zeeldraaier, woonachtig te Grim- bergen-Dendermonde. De verslagene was 34 jaren oud en laat eene weduwe en vier minderjarige kinders na. Naar inlichtingen is De Mulder Maandag zeer laat in den avond uit Ninove langs den trekweg der Dendervaart naar Grembergen vertrokken en zal hij.waarachijnelijk door,de duiBtemis misleid, 't water ingereden zijn. Nadere bijzonderheden. Zondag na middag was De Mulder naar Ninove een bal gaan spelen. Na het bal 't welk zeer laat in den avond eindigde, had hij geen trein meer om huiswaarts te keeren. Hij leende dus den velo van zijn makker om huiswaarts te rijden daar hij des anderen daags zeer tijdig op zijn werk moest zijn ter zeeldraaierij Vertongen te Dendermonde. Hij reed langs den trekweg en moet in het water gevallen zijn. Ter wijk Kuiël te Meirelbeke is onder de varkens eene plaag ontstaan. Verschei dene landbouwers hebben hunne varkens moeten afmaken en delven. Te Okegem werd eene bruiloft ge vierd. Toen eenigen der gasten dronken werden, onstond er ruzie men begon te vechten en een der genoodigden beet den bruidegom het rechteroor af. Groole Magazijnen van Nieuwigheden. AicuwBtrftat Brussel Uit oorzaak van vergrootingen.Ten einde de beschadiging der Koopwaren te voorkomen MAANDAG 10 AUGUSTI en volgende dagen Afslag van 5o tot 70 ten honderd. Te Lede speelden eenige kinderen aan de inrijpoort eener hoeve. Zij klau terden op het sluithekken en deden dit open- en toedraaien, toen het plotselings uit zijne hengsels 6choot, omviel en een der kinderen, een meisje van 4 jaar, onder zijn gewicht verpletterde. Het kind was dood, toen men het hekken had opgelicht. Gij bemint. Ouders gij bemint uwe kinders en gij verlangt ze vroolijk en wel te pas, ehwel, doet hen van tijd tot tijd purgeeren met 1 of 2 Pillen Walthéry en dank hier aan zult gij hen en ook aan U zeer slechte oogenblikken sparen. MT" TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise-Marie, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Bij den landbouwer Amand Godaerd, te Hillegem, wijk Briel, is Dinsdag voor middag, tusschen 9 en 10 ure, brand uit gebroken. Hoe het kwam weet niemand de man was naar de markt te Sottegem en de vrouw was op het land bezig. Al met eens zag zij eene rookwolk over het veld komen. Bij nader toezicht, stelde zij tot hare groote ontzetting vast dat het hare hofstede was die in brand was gekomen. Seffens liep zij om hulp bij de geburen. Dezen snel den dadelijk toe doch ongelukkiglijk konden zij de vlammen niet overmeesteren. De schuur, de stalling en het huis waren omringd door het vuur. De beesten hebben zij kunnen vrijwaren, maar het hof en geheel de inhoud is de prooi van den brand geworden. Er bestaat verzekering. Foster's Zalf. Degenen, die reeds te vergeefs alle middelen beproefd hebben zullen met belang het volgende lezen M. G. LensBens, 93, Dijkstraat, te Den dermonde, zegt ons Het is reeds meer dan drie jaar geleden dat ik uwe Foster's Zalfverkocht te Aalst, bij M. De Valke neer, apotheker, voor 't speen gebruikte, en de genezing was zoo volkomen en blij vend, dat ik sinds dien tijd zelfs niet meer aan de jeukingen geleden heb, die mij voor heen bijna zoo onverdraaglijk waren als de kwaal pijnlijk was. Ik verklaar het boven staande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Het speen, eczema en andere huidaan doeningen veroorzaken eene vreeselijke en teneerdrukkende kwelling, 's Nachts wordt de slaap onderbroken, de zenuwen zijn aanhoudend opgehitst. De Foster's Zalf stilt de prikkeling en ontsteking voortko mende van de huidziekte onder welke vor men zij zich ook voordoet speen, eczema, bolvormige waterpokken, winter aan han den en voeten en alle huidaandoeningen. De eerste toepassing verlicht altijd en eene doos iB gewoonlijk voldoende om eene blij vende genezing te bekomen. De Foster's Zalf is verkrijgbaar bij alle apothekers 3,50 fr. de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per poBt Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 50, Couden- bergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte Foster's Zalf en weiger alle na maaksels en onderschuivingen. D. A. 4. Eene genezing te Oostakker, Heden Zaterdag 8 Augustus is in de kerk van O. L. V. van Lourdes te Oostakker, eene plechtige hoogmis gezongen tot dank zegging voor de genezing van het kind van Mr en M® Cardon de Lichtbuer, van Gent- brugge. De kleine Irénée heeft nu 2 jaar. Sedert een jaar leed het aan eene droeve ooront steking (otoïte purulente bilatérale) uit beide ooren vloeide gestadig etter. Een gansch jaar werd het verzorgd door den hoogleeraar Eeman, der Universiteit van GentnietB kon baten en men besloot, als laatste redmiddel, tot de pijnlijke ope ratie die men mastoïdectomie n noemt over te gaanhet hoofd van het kind moest achter ieder oor opengesneden worden. Toen M. Cardon de Lichtbuer dit ver nam, heeft hij gezegd dat zal niet waar zijn, O. L. V. van Oostakker moet en zal Irénée zonder operatie genezen. Gansch het huisgezin begon eene novene den 9 Juni laatstleden, men deed beloften, men kwam alle dagen naar de grot van Oostakker, men offerde een wassen hoofdje. Alle dagen werd er water van de grot in de ooren van het kind gegoten. Den 14 Juni, 5e dag der novene, was de rechter oor genezen. Donderdag 18 Juni, H. Sacra- ment'sdag, laatsten dag der novene, ging men in Oostakker te communie, Mijnheer en Mevrouw met hunne kinderen gingen driémaal rond de grot, den rozenkrans biddende, na iederen Paternoster bleef men voor het beeld knielen om water uit de kom te scheppen en het in de ooren van 't kind te laten vloeien en vurig zijne genezing van O. L. V. van LourdeB af te smeeken. O wonder van Maria's goedheid en macht Het kind was gansch genezen. Den Maandag daarna, 22 Juni, toonde men het kind aan den hoogleeraar hij verklaarde dat de kwaal verdwenen was, hij onder zocht het kind nog eens, eene maand later, den 28 Juli, en gaf schriftelijk getuigenis van de ziekte en van de volkomene gene zing van den kleinen Irénée Cardon de Lichtbuer. Dit zal ook getuigen eene marmeren plaat, geplaatst in het portaal der kerk van Onze Lieve Vrouw van Lourdes, te Oost akker. Dinsdag morgend, rond 6 ure, bij het lossen van een waggon met beeBten door den tram van Oedelem naar Brugge, moest eene schoone kalfveers sterk gebonden worden, daar zij verschrikt en hoomdul geworden was. Drie mannen kregen het dier nog al ge makkelijk tot aan de statie, maar voor den overgang8barreel, waar men moest wachten voor het voorbijrijden van de treinen, kreeg de veers een nieuwen aanval van woede en poogde zich door wanhopige pogingen los te rukken. Het viel eindelijk machteloos ten gronde. Daar men voor ongelukken vreesde, is het ter markt niet mogen gebracht worden. Het werd ter plaats afgemaakt en met een platten wagen naar het slachthuis gevoerd, 't Is eene schade van ongeveer 150 fr. voor den koopman van Maldegem. Een 17 jarige jongeling, die door zijne ouders van Brugge, te Roeselare als nering doener geplaatst was en die zijn geld had verbrast, kwam Maandag namiddag naar de ouderlijke woning terug. Hij beleedigde en bedreigde zijne ouders, Bloeg dan de meubelen kort en klein, en zou nog andere baldadigheden gepleegd hebben, toen de policie opdaagde. Hij Bprong op het dak, maar werd er afgehaald. De policie had echter de grootste moeite om dén baldadige kerel, die als een wilde te werk ging, te overmeesteren en naar de gevangenis te slepen. T D7DUC f steekt wel deze waar- cz. c 1 1 heid in uw hoofd indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chist, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Het parket heeft onderzoekingen ge opend over twee kolossale zaken van dief stal te Antwerpen. Ziehier in welke omstandigheden de eerste zaak werd ontdekt. Sinds 9 jaar bekleedde zekere Otto Lee- semann, een Duitscher, in de firma Staak- mann en Hochitz, wier bureelen uitzicht hebben op de Meir, de plaats van kassier en drager van prokuratiën. - Gedurende eene reis van den kassier deed men het nazicht der boeken en stelde men de verdwijning vast van sommen be- loopende tot ongeveer een half millioen fr. De firma raadpleegde twee advokaten en legde eene klacht neder bij het parket. M. Goedertier, onderzoeksrechter, opende onmiddeüjk een onderzoek en gelaBtte de policie onmiddelijk den kassier aan te hou den. Deze laatste werd aangehouden op zijn bureel. De policie heeft ook de vriendin van Lee- semann aangehouden, zekere vrouw Eleo- nore C., die in de Pacificatiestraat woonde, in gezelschap van den ontrouwen kassier. Bij eene eerste ondervraging heeft Leese- mann bekend dat hij te Nizza, te Spa, te Amsterdam en te OoBtende groote sommen had verloren met het spel. Hij heeft bekend dat eene som van onge veer 400,000 fr. verdwenen was en dat hij van die som in zijne boeken geen spoor meer vindt. De kassier en zijne vriendin zijn beiden opgesloten. De tweede zaak is nog veel geheimzin niger. Zekere V.., heeft eene klacht nederge- legd tegen zekere J... wonende Nijverheids- dreef, wegens diefstal en aftroggelarij van eene som van 100,000 fr. De heer Vermeer, onderzoeksrechter, heeft een aanhoudingsmandaat uitgevaar digd tegen den plichtige, maar, wanneer de policie in zijne woning aankwam, was hij verdwenen zonder eenig spoor aohter te laten. Het onderzoek dezer zaak duurt voort. Woensdag rond den middag heeft een hevige brand de meubelmakerij Van Thielen, Onze Lieve Vrouwstraat, te Mechelen in asch gelegd. Men vreesde voor eene groote brandramp, daar het brandende gebouw midden in een blok nijverheidsinrichtingen gelegen was. Dank aan het moedig optreden der pom piers konden de omstaande gebouwen van het vuur gespaard blijven. De schade wordt op 100,000 fr. geraamd^ Een 100tal werklieden zullen door de ramp zonder bezigheid zijn. Woensdag namiddag helde de ge naamde Vermeulen van Okegem manceu- verman te Brussel in de statie Tour en Taxis zich buiten den bagagewaggon van eenen goederentrein. Hij botste met het hoofd tegen eenen tranBbordeur, en werd doodelijk gekwetst opgenomen. vertegenwoordigt een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig frisch uiterlijk, een zachte blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte Stokpaardjes-Leliennjelk-Zeep van Bergmann O., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 cU Per stuk, in Aalst O. TAEY MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. In de Broekstraat, te Thienert, in een groot huis met koetspoort, woont eene 7ojarige rentenierster, dochter van eenen gewezen burgemeester der stad. Over een 25tal jaar bij de dood van hare moeder, sloot de oude juffer al de deuren en behield slechts eene keuken voor haar verblijf in gezelschap van drie honden. Maandag ontstond er een begin van brand in de woning van do zonderlinge ouder- linge.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2