Melrose HAAR HERSTELLER Frankrijk. Engeland. Duitschland. WEGENIS. Bericht aan de Hopplanters. Paarden en Veulens, WOONHUIZEN vïwëI"d3^iA^U1908- WOONHUIZEN EEN HUIS, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. 3 WOONHUIZEN Bij uitscheiding van bedrijf'. Te huren terstond. HOFSTEDE HET ZWAVELZURE AMMONIAK Openbare Verkooping. De pompiers snelden spoedig ter plaatse, naar de oude juffer weigerde te openen en twain aan de venster roepen dat het niets fti. De pompiers beukten de koetspoort in en {en walgelijke reuk sloeg buiten, j Zij drongen niettemin binnen en doofden kef vuur uit men moest de oude jufTer set geweld buiten balen en naar een nabu- jig huis leiden. Inde zalen der woning nestelen legioenen jatten de prachtmeubelen, de kunstvoor werpen, de schilderijen, enz., vallen letter lijk in stof. De echtgenooten V. te Herent leven bestendig in twist, nu en dan door klop partijen afgewisseld. [Een der laatBte nachten is, na een nieu wen twist, de vrouw opgestaan en, eene kleine bijl nemende, heeft zij daarmede haar man drie slagen op het hoofd toege bracht. Daarop is zij gevlucht. De toestand van den man is zeer gevaar lijk men zoekt de moordenares op. 't Is zekere Louis Delen die Heist- op den-Berg, Maandag morgend rond 4 ure, op een 3oo meters afstand van zijne woning, het zieltogende lichaam vond van 1 Suske Gebuur M. Vermylen, genees heer te Schrieck, in allerhaast bijgeroepen, kon enkel den dood bestatigen. Het slacht offer had verechillige messteken ontvangen, waarvan geen enkel erg scheenmaar eene inede op het linkerbeen had eene groote ader getroffen en 't is uit die wonde dat de ongelukkige is doodgebloed. De gendarmen van Heyst-op-den-Berg kwamen weldra ter plaatse en deze verna men dat Van den Wyngaert rond 11 ure Zondag avond had getwist met jongens van Putte, die zich daarna hadden verwijderd in de richting dezer laatste gemeente. Eenige oogenblikken later ging Suske ook langs denzelfden weg huiswaarts. Aan een klem landwegje gekomen, werd hij door de mannen van Putte overvallen, liep het veld in, werd nogmaals overvallen, met messen gesteken en ging 25 meters verder liggen sterven, terwijl zijne aanvallers dood eenvoudig huiswaarts keerden alsof er niets gebeurd was. De gendarmerie van Putte ging weldra over tot de aanhouding van Jan en Frans V»n den Wyngaert, 21 en 23 jaar oud, beiden woonachtig te Putte. Deze twee verdachten beschuldigden nog eenen derden, Leopold Vervloessem ook van Putte. Deze laatste werd ook gevanke lijk meêgenomen en in de gendarmerie opgesloten. Vervloessem loochent terwijl de beide V. de W. houden staan, dat hij de dader is. Maandag namiddag is het parket van Mechelen te Putte geweest en is op de plaats der moord afgestapt. Ferdinand Verstraete, 27 jaar oud, werkman, kwam Maandag middag in de herberg zijner schoonzuster, Marie Cool- net, in de Pigeon Blanc, Duivenstraat, te Wervik; haar man Cyriel Verstraete, was gaan werken in de papierfabriek van Boesbeke. Daar Ferdinand, die beschonken was, rijn glas bier omgestooten had, weigerde zijne schoonzuster hem een ander te geven, waarop de dronkaard in woede ontstak en dreigde alles aan stukken te slaan. Hij greep Marie bij het haar, en sleurde ze op straat. Henri Louage, een meestergast bij de aardewerkers, snelde de vrouw ter hulp, doch de woestaard keerde zich toen tot Louage, greep eene pioche en bracht er eenen schrikkelijken slag mede toe op het hoofd van Louage, die loodzwaar ten gronde plofte. Verscheidene mannen snelden toe de moordenaar vluchtte, achtervolgd, langB de Nieuwstraat en poogde de Leie over te zwemmen, om op Franschen grond te ko men. Hij ware verdronken zonder de tus- •chenkomst van zekeren Crick, een Bel gisch gebannene. De woestaard vluchtte toen bij zijne zuster te Wervik-Zuid. Ondertusschen werd Louage naar het hospitaal gebracht. Hij had eene groote wonde aan de rechterslaap bekomen, waar uit hij veel bloed verloor. De ongelukkige lag 4 ure in bezwijming. Hij is vader van 8 kinderen, woont te Zon- nebeke, en werkt voor rekening van Van- derbeek, ondernemer, te Cuume. Hoewel erg gekwetst, hoopt men hem te kunnen redden. MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. I Verkocht door Coiff. en Puf. Hoofd- IDépót ft, r.Élienne-Mucel, Parijs. De flesch fr, 2,5o, te verkrijgen bij M. Guillot, hairkapper, Lange Zoutstraat, te Aalst. Aardbeving in Algiers, Uit Con- stantine wordt gemeld dat er gisteren nacht te twee ure 20, eene hevige aard beving heeft plaats gehad die 10 seconden duurde en veel schrik verspreidde. De meuschen vluchtten half gekleed uit hun ne woningen. Er is veelschadeaangericht aan de gebouwen. In de kazerne der zouaven dreigen de plafons in te storten. Op de hoogvlakten van Mansourah ont stond er eene spleet in den grond van aco meters lang op 5o centimeters breed. In de Arabische wijk staan veel huizen op 't instorten. Na de eerste hevige schok, hadden er nog lichtere schokken, plaats tot rond 8 ure 's morgens, In sommige wijken van Constantine is de schade zeer groot. De Cercle militaire is erg beschadigd. Tot hiertoe meldt men geene persoonlijke ongelukken. Ook in andere plaatsen heeft men de schokken gevoeld, maar er is niet zooveel schade aangericht. In de douar van Kurk- lel is een huis ingestort waardoor eene inlandsche vrouw en vier kinderen ver pletterd werden, Petit Parisien verneemt uit Constan tine, dat de stad een vreeselijk schouwspel oplevert, pe kazernen zijn zoo zeer be schadigd, dat men ze heeft moeten ont ruimen. De troepen kampeeren op het oefeningsplein. Verscheidene paarden zijn gedood. De normaalschool is heelemaal ingestort. De cathedraal heelt veel geleden. Te CoDStantine heeft men de lijken van drie inboorlingen onder de puinen ge vonden. Al de bronnen, die vroeger koud waren, zijn nu warm geworden. De ther male wateren zijn nu rood als bloed. Dat jaagt de Arabieren schrik aan. Bij de aankomst van den trein vrn Rouen te Serquigny, vond men in een rijtuig van eerste klas eene jonge vrouw in haar bloed badend, 't Was Mev. L. die zich naar Trouville begaf. Zij was verge zeld van een jongeling van 21 jaar, den verloofde harer zuster. Deze had zich tijdens de reis op haar geworpen en gepoogd haar te worgen. Hij bracht haar ook ernen slag toe met een casse-tête. Ten slotte loste hij twee re\olverschoten op haar en verdween. Diefstal was de drijfveer van dien laffen aanval. De moordenaar heeft haar inder daad eene nogal groote som gelds ontsto len. Gelukkig is hetleven d?r jonge vrouw niet in gevaar. Als antwoord op de eischen van de werklieden in het bouwvak hebben de Parijsche aannemers besloten, van Zater dag 8 Augustus af alle bouv/terreinen van Parijs te sluiten. Dientengevolge zullen i5,ooo tot 20,000 man werkeloos worden. Ook het werk aan twee nieuwe lijnen van den ondergrondschen spoorweg zal stil liggen. Woensdag reed de huzaar Belin, geboren te Joir.ville, te paard door het voorgebrochte Glorlieux te Verdun, in Frankrijk. Eensklaps ging het paard op bol en de soldaat viel ten gronde, met het ongeluk kig geval dat zijn voet in den stijgbeugel bleef zitten. Het paard liep 4 kilometers ver en sleepte den armen soldaat ever steenen, grachten en hagen. Toen eindelijk hel paard tot staan kon gebracht worden, vond men van den ongelukkige nog slechts een schrikkelijk verminkt lijk. Een buitengewoon ongeluk gebeurde gisteren op de Fransch-Britsche tentoon stelling. De luchtvaarder Lovelote, die met een bestuurbaren ballon wilde opstij gen, was bezig alles gereed te maken en klom daartoe boven op den ballon om de koorden in orde te brengen. Eensklaps, op eene plaats waar de ballon niet door bet net beschermd was, scheurde de bal lon en de luchtreiziger viel van eene hoogte van 20 meters binnen in den bal lon. Hij verloor echter zijne tegenwoor digheid van geest niet maar nam zijn mes en sneed het omhulsel open. Men zag hem te voorschijn komen doodsbleek met vertrokken gelaat, 't Was tyd, eene mi nuut langer en hij ware gestikt. Zooals 't aangekondigd was is graaf de Zeppelin, met zijn bestuurbaar luchtschip Zeppelin IV, Dinsdag morgend, om 6 ure, uit Friedrichshafen vetrokken. Hij ging boven Mainz, waar hij voor korten tijd nederdaalde en zette toen zijne lucht vaart voort over Worms, Mannheim en Ludwigshaferi. Woensdag morgend, om 4 ure, was hij boven Ludwigsburg, en dreef over Stuttgart, doch moest ten gevolge eener breuk aan den moteur, rond 8 ure neer dalen in een veld nabij Kchterdingen. Eene ploeg soldaten werd hem van het meer Constance ter hulp gezonden. Terwijl hij daar op anker lag, kwam een hevig onweder op, rond 2 ure namid dag. De Zeppelin door verscheidene soldaten vastgehouden, werd losgerukt van zijne ankers en door een wervelwind 200 meters hoog meegerukt. Volgens sommigen is de benzineketel in de hoogte ontploft volgens andere is de luchtballon loodzwaar neergevallen, waardoor de ke tel ontplofte. Verscheidene soldaten wer den gekwetst, waaronder 2 of 3 erg. Ganscb het luchtschip werd door den brand vernield. Ten prooi aan eene he vige ontroering zag graaf Zeppelin zijn werk door de vlammen verslinden. Er waren duizenden personen toege sneld op de plaats der ramp. De wanho pige graaf werd per automobiel naar Stuttgard gevoerd, vanwaar hij naar Friedrichshafen vertrok. Onmiddelijk werd door de dagbladen eene inschrijving geopend, om de schade te herstellen. Het ministerie van binnen- landsche zaken schonk, So,000 mark. De ballon was i36 meters lang en had i3 meters doorsnede en had 2500 kubie ke meters omvang. Binnen in den ballon waren 17 met waterstof gevulde ballons. De bemanning bestond uit ia koppen in 2 schuitjes, welke per telefoon met elkan der verbonden waren. Het luchtschip werd bewogen door twee motors van 120 paardekracht met 4 cylin ders en twee vleugels. Graaf Zeppelin was in 1870 de eerste officier die in de Fransch-Duitsche oorlog Frankrijk bin nenrukte op verkenning tot Woerth de soldaten werden door de Franschen aan gevallen en gedood de graaf kon ont snappen. Aan deluchtschipvaart verspilde hij gansch zijn fortuin. Hij is thans 80 jaar oud. De Zeppelin had iaoo kilometers van den vastgestelden weg afgelegd. Al de buitenlandsche bladen brengen hulde aan den graaf en zeggen dat hij de eerste en de beste is die de bestuurbare lucht ballonskwestie heift opgelost. 19 BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 14) Vrouwelijk idem 5 Huwelijken. A. Brys, leeraar met A. Schouppe, zb. O. Van Eycke, handel, met B. Clavie, zb. Overlijdens. J. Boeykens, kaaiw. 70 j. Wortelgang, C. Van Geit,m. De Brabanter,gepens. 71 j. Doolhofstr. J. Steenhout, m. Van Gysegem, wever 65 j. Dendermstw. M. De Briecker, bed. 18 j. St. Jansstr. A. Bombeeck, schol. 7 j. Brabandstr. M. Marcoen,schol. i3 j. St. Camielstr. A. De Vos, wr. Van der meersch, steenk. 74 j. Brusselstr. S. Van den Bossche, zb. 76 j. Nazarethstr. J. De Mulder, m. Van Bossche, zeeldr. 34 j. te Grembergen. 11 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Zaterdag 8 Oogst 1908. Aardappelen de 100 kil. 5,00 a 00,00 Boter per 3 kil. 8,18 a 8,72 Roomboter n5 kil. per kil. fr. 3,00 Eiers de 25 2,25 a 2,43 Ajuin de 100 kil. 0,00 a 00,00 Viggenen,per koppel 55,00 a 65,00 BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 224 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 1792 kilogr. HOPMARKTEN. AALST. Hop nieuw gewas. 1 zak fr. 5o. Voor beschikbare waar is de markt slop zoowel in Duitsohland als in België en Enge land men kwoteert Aalst 28 fr.en Pope- ringhe 21-22 fr.te Nuremberg gaat de goede middelbare hop slechts 25 tot 40 frank. Overal begint de hop aan 't vormen der bellen of knoppen te komen mogelijks zal de opbrengst zoo overvloedig niet zijn of men verwachtte. De handel in nieuw gewas verbetert nergens. Op de beurs te Brussel kwoteerde men Aalst 29-31 fr. Poperinghe 26 fr.; op levering December-Januan. Aalst 28 fr., Poperinghe 24 fr. Woensdag bracht men roeds, te Nurem berg, Tettanger vroege hop ter marktin voorgaande jaren gold zij 90 tot 110 frank, nu slechts 75 frank. GENT, 7 Aug. Getal te koop gestelde hoornbeesten 374 Melkkoeien 14 Vette koeien 70 Groote ossen o j Stieren 40 Jonge ossen 71 Magere beesten 104 Vaarzen 75 Schapen 1 Varkens 190 Lammeren o j Loopers 11 Kalveren 184 j Viggens 565 Stieren ie kw. 1,05 aekw. 0,90 3*kw. 0,80 Koeien 0,98 0,80 0,72 Vaarzen 0,98 o,85 0,78 Ossen 1,10 0,95 0,80 Varkens 1,02 0,90 0,00 Kalveren 1,25 0,95 0,00 MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karei. VAW DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Denderbode. Spoedige bediening. Matige prij zen. ^^.x^s^d'^lst. Vernietiging van eenen Buurtwegel. De Burgemeester en Schepenen bren gen ter kennis van het publiek dat op Maandag 3i Augusti 1908, het onder zoek zal gesloten wezen nopens de aan vraag tot vernietiging van den Buurtwe gel, nummer 119, tusschen de Binnen straat en de Groenstraat, voor het deel liggende op den eigendom van M. F. J. Boone, Mej. M. De Meulenaere en M. X. Bruylandt-De Cock. Degenen die tegen dit ontwerp opmer kingen willen indianen worden uitgenoo- digd ze schriftelijk aan het Schepen-Col lege te laten geworden vóór den gestelden dag. Ael3t, den 27 Juli 1908. De Burgemeester en Schepenen, M. L. GHEERAERDTS. De Secretaris, Oscar R EYNTENS. Hopseizoen 1908. De cocke voor het droogen der I lop, en alle andere gebruiken, is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, tegen den prijs van vijf en negentig centiemen per hectoliter, gewoonlijk genoemd dobbelen liter. OPENBARE VERKOOPING van 25 Anglo-Normand TE AALST. ter Afspanning De Drij Koningen bij de Kinderen Roelandt, aan de Keizer lijke Plaats, op Maandag 10 Augusti 1908, om 2 uren namiddag, door het ambt van den Notaris DE PAUW, te Aalst, op comptant met verhooging van 10 ten honderd voor onkosten. OPENBARE VERKOOPING vau welgelegen en van goede ZAAILANDEN, te Nieuwerkerken, Kwaadestraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de navolgende goederen, te weten Eerste koop. Een goed en gerieflijk Huis, dienstig voor alle bedrijven, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, aan de Kwaa- destraat, hebbende groote poort, bakkerij, stalling, remise en andere afhangen, allen in besten staat van onderhond, koer en tuin, bekend bij kadaster wijk B, nummer 61l en wesldeel van nummer 62o, groot volgens me ting 12 aren 46 centiaren, palende ten ooBte den volgenden koop,ten zuide denVoetweg en daarover het goed onder koop drij, ten weste jufvr. weduwe Philemon Eeckhont en ten noorde de Kwaadestraat. Bewoond en gebrnikt bij de maand door M. Camiel Van Hanwermeiren aan 20 frank per maand. Tweede koop. Twee aaneenhangende Woningen met aanhoorigheden en tuin, ge staan en gelegen te Nieuwerkerken, nevens voorgaande goed aan de Kwaadestraat,geka dastreerd wijk B. nummer 60d, en oostdeel van nummer 62o, bij meting groot 8 aren, palende ten ooste M. Prosper Lanwereys.ten znide den Voet weg en daarover de partij Land onder koop drij,ten weste den voor- gaanden koop, ten noorde de Kwaadestraat. De eene bewoond en gebruikt bij de maand door jufvr. weduwe De Neef, aan 6 frank per maand. De andere onverhunrd. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Nieuwer kerken, op bet Meeosveld, wijk B, nummers 63 en 64 van het kadaster greot aldaar 28 aren 20 centiaren, palende ten ooste den volgenden koop,ten znide de heeren Pros per en Florimond Meert, ten weste M. Felix Van Landuyt en ten noorde jufvr. weduwe Eeckhont, voornoemd en de goederen onder de koapen een en twee hiervoren. Gebruikt zonder termijn door M. Jan-B. Huylebroeck, te Nieuwerkerken, aan 45 fr, 's jaars. Boomprjjs 25 fr. Vierde koop. Eene party Land, gelegen te Nieuwerkerken, neveos voorgaande, be kend bij kadaster wijk B, nummer 130a, met eeue grootte van 17 aren 50 centiaren en vol gens meting groot 20 aren 15 centiaren, pa lende ten ooste M. Pieter Adam, ten znide M. Philemon Ringoir, ten weste voorgaande koop drij en ten noorde met den Voet weg M. Prosper Lauwereys. Gebruikt zonder termijn door M. Huyle broeck, voornoemd, aan 30 fr. 's jaars. ZITDAGEN Telkens om 3 uren van den avond, ter herberg van den heer Aifons Lievbns, te Nieuwerkerken, Dorp. Verkooping bij uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van te EREMBODEGEM, Brusselschen Steenweg. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, krach tens daartoe bekomen macht en namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen, de navolgende goederen te weteu Eerste koop. Een Eigendom, zijnde eene Tweewoniug met Aanhoorighedengestaan en gelegen te Erembodegem, aan don Brus- selBchen Steenweg, gekend bij kadaster wijk A, nummer 52h en 52k, groot 6 aren 50 cen tiaren, palende ten ooste M. Felix Van Geem, tön znide den volgenden koop, ten weste den Stesnweg en ten noorde M. Joannes Limpens. Tweede koop. Een Woonhuis met Af- hangselen (zijnde de herberg Het Keizers hof i>), gestaan en gelegen te Erembodegem, aan den Brusselschen Steenweg, groot 6 aren 20 centiaren, gekadastreerd wijk A, num mers 52i en 52j, palende ten ooste den heer Felix Van Geem, ten zuide Juffrouw Weduwe Petrus De Geyndt-De Meyer, ten weste den Steenweg en ten noorde voorgaande goed. Bewoond door den eigenaar heer Coastant Arys. ENKELE ZITDAG Maandag 10 Augusti 1908. Om 3 uren van den avond ter herberg Den Klokkrnbol te Aalst, Molendriee, N. 21, by Mej. Esther Verlaeckt, (oud huis Foncée). N B. De kosten der veiling zyn bepaald op 12 ten honderd van de koopprijzen, onge- minderd de gevallen van toepassing der wet ten rakende de vermindering der rógistratie en overschryvingsrechten. Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van te Gijsegem, aan het <Dor$, De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin vau palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen GEMEENTE GIJSEGEM. Een Huis en Grond, zeer wel gestaan en gelegen naoy de Dorpplaats, gekadastreerd wijk A, nummer 250, met eene grootte van 2 aren 40 centiareD, palende ten ooste aan Dame Baeyens-Maes, ten znide of ten voor hoofde aan de Kerkstraat, ten weste met bij zondere ingangspoort aan den Steenweg van Aalst naar Dendermonde en verder nog aan een huis van den heer Dubois-Haems en ten noorde aan den heer Blindeman-Ringoot. Onmiddelijko ingebruiktreding. ZITDAGEN '"l?,1 PÜm5*8 11 Septtmbflr 1908, Verblijf Dynsdag 29 v ten 3 uren namiddag, ter herberg genaamd Den Handwijzer, n by Juffrouw Weduwe AchüUs Langlet, te Gysegem, aan den Steen- weg. De Notaris BRECKPOT. te Aalst, zal openbahrlijk verkoopen Een Winkelhuis met magazijn en hof, te Aalst, in de Korte Zoutstraat, groot 4 aren, 6o centiareD. Z I T D AGEN l?*J' Augusti 1908 Verblijf, Maandag 24 telkens om 3 uren namiddag, ter esta- minet Au Café de l'Alliance, bij Mr Leopold Boin, te Aalst, Groote Markt. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Erembodegem i° Eene Hofstede wijk Ronsevaal, groot 5 aren 01 centiaar. verdeeld in 3 deelen. Bewoond door de kinderen De Ryck. 20 Eene Tweewoonst met Suikerijfa- briek en Houtzagerij, wijk Ronsevaal, groot 23 aren 25 centiaren. Bewoond en gebruikt door Joseph De Groot en de kin deren De Ryck. Verdeeld in 2 deelen. 3° 10 aren 3o centiaren Land, op bet Hageveld. Gebruikt door Charles Calle- baut. 40 11 aren 70centiaren Land, op het Roeveld, nabij Boukhoutberg. Gebruikt door Leon Liefferinckx. 5° En a3 aren 90 centiaren Land, zeer dienstig voor bouwgrond, te Erembode gem, Hoogeweg. Gebruikt door de Kin deren De Rijck. Verdeeld in 2 deelen. ZITDAGEN ,9°8, telkens om 3 uren namiddag, ter herberg Au Faubourg», by Mr Camille Redant, te Aalst-Mijlbeke, Brusselschen Steen weg. OPENBARE VERKOOPING van Bouwgronden en Land te EREMBODEGEM De Notaris DE SADELEER, te Erembodegem, zal openbaar verkoopen Gemeente Erembodegem. 1 Een eigendom bestaande uit 3 woon huizen op den Hoeck, aan de Breede- straat Sectie A nummers 296*, 297D, 3oop, 3ooq en 3oot, volgens meeting 22 aren 40 centiaren. Verdeeld in 3 Loten volgensbcschrij- ving op de plakbrieven. 2 Land op den kluiskouter, sectie A 861 volgens meting 19 aren 44 centiaren, LAATSTE ZITDAG Donderdag 13 Augusti 1908, om 2 uren namiddag ter herberg van Ch.-Louis Jacob te Erembodegem-Hoeck. Uitverkoop van een honderdtal ver- scbillrge marmeren schouwen. Dorpels, plinten, deksteenen, pomp- steenen en pompbakken in goeden Ecaus- sinesc-ie steen alles tegen buitengewone lage prijzen, bij C. BRUYLANT, 14, Keizerlijke Plaats, 14, te Aalst. Men vraagt eene goede Keuken meid, loon 40 fr. Zich te bevragen bij M. Arthur Druck, Statiestraat, 3i, Aalst. Men vraagt eenen Huisknecht, jongman, en kunnende met de paarden rijden. Zich te bevragen ten bureele de zer. N' i52 On demande une demoiselle de bureau connaissant Francais, Anglais et Allemand; s'adresser au Bureau du Jour nal. N° 155. Men vraagt een schoon Huis te huren, met grooten Hof, gelegen op de Keizerlijke Plaats. Schrijven G. B. blijvende Post, Aalst (Noord). Een schoon en gerifelijk Huis, laatst bewoond geweest door den heer Edmond Rumbaut, gestaan en gelegen aan de Vaart, hebbende ruime boven en bene den plaatsen, magazijnen, stallingen enz., pomp- en regenwater, dienstig voor alle bedrijven. Zich te bevragen bij den heer G. Bon ner, Apotheker, Bisschopstraat, 7, Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene te Erembodegem Brusselbaan De Notaris DE SADELEER, te Erembodegem, zal openbaar verkoopen Eene hofstede te Erembodegem op Bouchoutberg, sectie A nummers 2693 2694 en 2695c groot 14 aren 70 centiaren, Laatst bewoond geweest door Judocus Van Vaerenbergh. LAATSTE ZITDAG Donderdag 13 Augusti 1908, om 1 ure namiddag ter herberg van d'heer Goevaert-De Coninck te Erembo- degem-Brusselbaan. XE KOOI». Schoonen ponney, oud 5 jaren ook eene schoone ponney-kar dienstig voor bakker, likorist, enz. Zich te wenden ten bureele dezes. N° 154. X© koop. Een allerschoonst en welgelegen Buitengoed, nabij de Stad Aalst. Zich te wenden Keizerlijke Plaats, N- 26. X© huren. Zoutstraatpoort, Hoek der Kerkhofbaan, Huis Herberg en Ma gazijn, bewoond door De Raeve. Zich wendfcn Nieuwstraat, 34, Aalst. A. louer, belles chambres garnies, dans mais. hon. avec ou sans pension pr Mr seul, prix modéré, 5, Place de la Station, Alost. X© huren lerslontl de alomgekende heiberg «In Nederhas- selt, De (Boerenmeid), gelegen te Aalst, Geeraardsbergschen Steenweg, met Hof en circa 4 hectaren allerbeste Zaai landen, thans bewoond door M. Alpb. Matthys. Zich te wenden tot den heer Phil. Dancaert, te Ressegem. Terstond t© huren. Eene schoone en gioote Estaminet, te Aalst, aan de Groote Markt, genaamd Café-Remy. Voor de inlichtingen zich te wenden bij de eigenares Dame De Coninck-De Windt, of ten Kantore van den Notaris De Gheest, te Aalst, Keizerlijke Plaats. is d« beste, de rijkste en de spaarzaamste stikstofhoudende meststof. De Notaris BïfECKPOT, ie Aalst, zal openbaarlyk verkoopen Eene Hofstedete Hofstade, Babbe laar, wezende eene Herberg en Winkel, groot bij meting 10 aar 29 centiaren. Be woond en gebruikt door Louis De Smet. Verdeeld in 2 deelen ZITDAGEN Instel, Donderdag 20 Au utti ,„8 Verblijf, 27 telkei s om 3 uren namiddag, ter herberg St* Anna bij den heer Auguste Van der Vurst, te Lede, Dorp. GIJ zljt nogmaals bezig met scheikundige mest stof te strooien op dat veld welk Ik u nochtans vo°r den winter met stalmest heb zien overdekken. Alsof de stalmest niet voldoende en niet meer waard was dan die chimiek. Ha, vader Louis, men ziet wel dat gij eenen ouden Slenteraar zijt. Met stalmest alleen zou Ik maar eenen mageren oogst hebben, dewijl ik zeker ben dat het toe voegen van scheikundige meststof mij veel betere opbrengsten zal geven die den prijs van de meststof wel zullen betal'en en mij, ten andere, schoone winsten zullen laten. De stalmest ls noodzakelijk, doch hij moet door de scheikundige meststoffen volledigd worden; dat ls het goed voorschrift. En welke scheikundige meststof gebruikt gij ik ken niet juist hare samenstelling; het Is eene menging, doch lk weet dat zij ZWAVELZUUR AMMONIAK bevat, en met deze meststof heb ik altijd goede uitslagen bekomen. -

De Denderbode | 1908 | | pagina 3