Rechterlijke kronijk. Grot van Aalst-Mijlbeek. Allerhande nieuws. Hoe men in Duitschland nonvlin ders vernietigt. Te Zittau, in Saksen, gebruikt men een electrische lichtbron bij de verdelging van den non vlinder. Op bet dak van de electriciteits- fabriek waren op een avond twee zuig- toestellon met zoeklichten geplaatst. De vlinders kwamen met duizenden op het licht af en werden dan door de zuigtoe- stellen opgeslokt. Verder waren op verschillende plaatsen in de stad de glazen bollen van de electrische boog lampen weggenomen de vlinders vlo gen dientengevolge in de vlam van de koolspitsen. Andere zwermen kwamen om in de vlam van gaslantaarns. In het geheel hebben op deze wijze, volgens de Zittauer Morgenzeitung 29 kilos (naar schatting 250,000) nonvlinders den dood gevonden. Het plan is, om nog een verdelgings toestel op den toren van het raadhuis te plaatsen. De crisis. Sedert eenigen tyd is de aankomst van schepen in de haven van Antwerpen gevoelig verminderd en talrijke dokwerkers zijn zonder brood winning. Die dokwerkers wonen meest in de dorpen rond Antwerpen, bijna overal hebben de Armbesturen reeds onderstand moeten verleenen De aanstaande winter wordt met schrik tegemoet gezien. Opslag van het graan.— Deze week waren de graanmarkten van New-York en Chicago zeer beroerd de tarwe sloeg drie centen 15 centiemen per bushel 60 kilos op. Uit het Noord-Westen der Vereenigde Staten wordt gemeld dat de oogst zoo erg beschadigd is als in 1904, toen de prijzen in korten tijd 25 centen 1,25 fr. stegen. Degenen die op de daling der prijzen hebben gespekuleerd, zijn ten onder gebracht. De basiliek van het H. Hart te Koekelberg. De wettelijke goedkeu ring van de werken der basiliek was het laatste waarnaar men wachtte om aan dat merkwaardig gebouw te begin nen. Eindelijk heeft de bestendige deputatie van Brabant die goedkeuring verleend, welke door de regeering bevestigd is geworden. Voor 1 November 1908 zullen de aardewerkenen de grondvesten welke 527,000 fr. kosten, afgewerkt zijn. Bij de mijnwerkers.— Eene gisting is ontstaan onder de mijnwerkers der Borinage, ten gevolge van de loonver- mindering. De bevolking is opgewon den, zolfs in de koolmijnen vanCrachet- Picquery is reeds eene gedeeltelijke staking uitgebroken. Onbreekbaar spiegelglas. De Moniteur de la Bijouterie et de Horlo gerie te Parijs, had een prijsvraag uitgeschreven, met het doel veiligheids maatregelen te vinden, tegen de steeds toenemende diefstallen met inbraak. Een fabriek in Saint Gobain zond toen een spiegelruit in, die de sterkste ver wachtingen overtrof. Een beambte der fabriek sloeg in tegenwoordigheid van de jury met den houten hamer met alle geweld tegen de ruit echter zonder dat zy brakop eenen afstand van 5 meters werden uit een revolver (groot kaliber) verscheidene scholen op de ruit gelost zy toonde niet de minste beschadiging. Toen beproefde men het met eenen beitel en schoot nog eens met een ordon nans-revolver op zeer geringen afstand; in beide gevallen vertoonde de spiegel ruit alleen eene barst, die by herhaalde slagen niet verder scheurde, noch scher ven gaf, die er uit gevallen waren of er uit genomen konden worden. Hoe groot het prijsverschil is met het glas van de tegenwoordig in gebruik zynde spiegels, welke wetenschap een eerste vereischte is om de praktische bruikbaarheid te kunnen beoordeelen vermeld de Moniteur jammer ge noeg, niet. a De jacht zal waarschijnlijk geopend worden op Zaterdag 22 Augustus op de linker oever en den 29 op den rechter oever der Maas. AAI OPENBARE VER- LICHTING. Nog nooit heeft de openbare verlichting zoo slecht geweest dan ze het tegenwoordig is. De vlam van meest al de straatlan- teernen gelijkt waarlyk aan eene vink- maai. Kan er daar geen orde aan ge bracht worden Onzes dunkens is de concessionaris van heden zoo wel als vroeger gehouden zyne verplichting na te leven. Een jubilé. Zaterdag verscheen voor de correctioneele rechtbank van Brussel eene vrouw, die reeds t oo veroordeelingen achter den rug heeft, waaronder 6o voor dronkenschap. Zij begon nu eene nieuwe serie, ander maal eene betichting wegens dronkenschap. Bij deze gelegenheid gaf de rechtbank haar het maximum van straf, ai dagen gevange nis en 75 fr. boete. O. L. V. HEMELVAART. Zaterdag 15 Augustus, zullen de gewone bedevaart en offerande plaats hebben om 5 uren namiddag. Sermoen en vereering der Relikwie. Stafhouder gekozen. M. Odilon Van der Haegen, advokaat te Aalst en provinciaal raadslid, is tot stafhouder der balie van Dendermonde gekozen. DE V!.I li IVO. De groote vijand onzer gezondheid is de verstoptheid, in dezen zin, dat zij de oorzaak is meest al onze ongesteldheden 't is waarom wij de Purgeer-Pil Walthery moeten gebruiken die de ideale remedie is tegen deze kwaal 30,000 genezingen jaarlijks. Een landbouwer, zekere J.-B. De Deyn, wonende op het gehucht Meerbeke, bij Ninove, keerde terug van het veld, en ging over de baan van den buurtspoorweg, Halle-Ninove. Hij werd door eenen tram verrast en bewam twee verschrikkelijke verwondingen aan het hoofd. Niettegenstaande de verzorging van den geneesheer is De Deyn in de ijselijkste pijnen bezweken. Zondag bleef te Herzele, de stoker Evarist Ponnet, gehuwd en vader van drie kinderen, bij het manoeuvreeren van de ma- chien, haperen met zijn been, hetwelk van aan den knie tot aan den voet opengereten werd de beenderen lagen bloot. De onge lukkige viel in bezwijming. Dokter Leo Van der Snickt, aanstonds ter plaats geroepen, heeft de wonde toege- naaid op verschillige plaatsen, waarna de gekwetse met het gerij van de kinderen Huylebroeck, naar Borsbeke bij zijne moe der overgebracht werd. Het parket van Audenaarde doet een onderzoek te Herzele, waar dieven in het ontvangstbureel der spoorwegstatie de brandkas openbraken en er eene aanzien lijke som geld uithaalden. Ook in het goe derenmagazijn hebben zij alles gestolen, wat zij het meenemen waard oordeelden. Donderdag morgend, kwam de heer Ducatillon, opsteller van het Laatste Nieuws met zijn rijwiel in vollen ren te Wetteren, aan de herberg De Kolk aangereden. Voor* hem gingen twee boe rinnen naar de markt van Wetteren. De wielrijder kwam zoo ongelukkig op eener van haar, zekere vrouw J. Claus, herbergierster te Kalken, terecht, dat deze met het hoofd tegen de kassei werd ge slingerd, erg gekwetst werd aan het hoofd en in het vallen twee tanden uit den mond gerukt. Gansch bebloed werd zij in de her berg van C. Buyle verzorgd. De wielrijder kwam de vrouw ter hulp. Zekere Jozef Van Hulle, wonende Hoekstraat, te Knesselare, was Donderdag morgend bezig met boomen te kappen in de Brouwerijstraat. Al met eens schoot zijne bijl uit en ver oorzaakte hem eene vreeselijke verwonding aan het been. De man moest met een rijtuig naar zijne woning overgebracht worden. De heer dokter van Knesselare heeft hem de eerste zorgen toegediend. Onze lezers zullen zich herinneren dat verscheidene personen te Meirelbeke, verleden maand ongesteld waren tengevolge van het eten van slechten kaas. Uit een onderzoek door M. Van der Plancken, toezichter der eetwaren gedaan, is gebleken dat die ongesteldheid niet voort kwam door het eten van dien kaas. De kaas is goed bevonden een bewijs te meer, een hond die door de onderzoeks commissie gedurende 14 dagen van de kaas gegeven werd, kreeg niet de minste ongesteldheid. DeRoodeHaan in Vlaanderen. Het is voornamelijk de omtrek van Oude naarde, die sedert eenige maanden door brand: ampen of brandstichtingen wordt ge teisterd. Het Volk deeli het volgende lijstje meê Te Maerke Kerckhem heefi eene kwaad willige hand het vuur gestoken aan de wo ning van Hendrik Vtiye. Al de gebouwen wen werden vernield met al wat zij be vatten. Te Munckzwalm heeft een misdadige kerel het vuur gestoken aan de hootmijt van M. Van de Velde. Te Maria-Hoorebeke is de boerderij van Pius De Neve afgebrand. De oogBt, de meubelen en 't landbouwgerief werden ver brand. Te Maeter is de herberg De Hoop door brand is asch gelegd. De ingeoogste vruchten zijn insgelijks de prooi der vlam men geworden. Te Michelbeke zijn, door de schuld van kinders, twee hooioppers opgebrand. Te Nederbrakel hebben kinderen, die met stekjes speelden, op Valkenberg, Vital Roland zijne korenstruiken in brand ge stoken. Bloemenverkoopster en dievegge. Madame F.., handelaarster te Gent, was Vrijdag naar Brussel gekomen voor zaken. 's Namiddags maakte zij zich gereed om den trein te nemen om terug naar huis te keeren. In de wandelzaal der statie, stelde zij vast dat men haar een klein zakje ont stolen had dat was bevestigd aan haren gordelriem en waarin verschillige bank noten zaten. Ze begaf zich onmiddellijk naar den heer commissaris der wijk en deelde hem den diefstal mede. De heer policie officier De Zutter zette zich onmiddellijk op zoek en ontdekte het zakje in den korf eener bloemenverkoopster. Het was evenwel ledig. Doch verder in hare korven zoekend, werden de banknoten er allen in gevonden. Dooreen naamloozen brief verwittigd, is het parket te Brussel op het spoor ge komen van eenen gruwelijken kindermoord, gepleegd door eene jonge dienstmeid. Ondervraagd, zegde zij een dood kind ter wereld te hebben gebracht doch later be kende zij het wicht verstikt te hebben, bij middel van haren zakdoek. Zij had dan het lijkje in de stoof verbrand. Aan dit akelig werk had zij meer dan drie uren besteed. De monsterachtige moeder is aange houden. Aanhouding van een hoog amb tenaar. Er wordt gemeld dat het parket van Brussel, na een lang en zeer moeilijk onderzoek, een mandaat van aanhouding heeft afgeleverd ten laste van den ontvanger eener groote Staatsadministratie, wegens aftruggelarijen, tot een bedrag van 40,000 fr. De verdachte zou reeds opgesloten zijn. Later. De aangehouden ambtenaar is een ontvanger der registratie, die dertig dienstjaren telt en eene jaarwedde geniet van 11,000 fr. Hij is weduwnaar zonder kinderen, maar had drie neven opgevoed, waarvan een bij hem gehuisvest was. Bij onderzoek heeft men een aantal vervalschin- gen in zijne boeken gevonden De man stond als een modelambtenaar geboekt. Het is heel goed mogelijk dat men nooit het juiste cijfer der ontvreemdingen zal kennen. Zaterdag werd in het postbureel der Barthelemy slaan, te Brussel, eene vrouw aangehouden, die postliggende brieven, aan haren man geadresseerd, kwam af halen. Die man werd opgezocht voor aftrugge- larij bij middel van aankondigingen, maar men kon hem niet gepakt krijgen. Haar man wachtte op eenigen afstand van daar en, toen de policie haar aanhield, maakte hij zich uit de voeten. De vrouw werd in het policiebureel on dervraagd maar, daar men van haar de ver langde inlichtingen niet kon bekomen, werd zij voorloopig in den amigo opgesloten. De policie was echter van gevoelens dat de twee echtgenooten elkander zouden opzoeken en met dit vooruitzicht liet zij de vrouw daags nadien weer los. Gevolgd door een paar agenten begaf zij zich langs talrijke omwegen, denkelijk ver moedende dat zij beloerd werd, naar de Marktstraat, waar zij inderdaad haren man ontmoette. En geen twee minuten waren verloopen of hij was op zijne beurt in han den der policie. Wij ontleenen aan het Fondsenblad de volgende bijzonderheden over een drama te Olsene De jachtwachter Jules Nolf, geboren te Nokere, 45 jaar oud, jonkman, wonende in een huisje op den eigendom zijns meesters, was met duiven naar Ledeberg bij Gent ge weest, om ze te laten inkorven voor eene prijsvlucht op Dourdan. Hij was met den trein van 4,36 ure terug te Olsene. De personen welke hem langs de baan ontmoetten, bemerkten niets on gewoons aan hem. Aan het huis van M. Mehuys, koster en juwelier, bleef hij eenige oogenblikken naar de uitstalling zien. Het kon zoo wat 5 1/4 ure zijn, toen hij op het kasteel zijns meesters aankwam. Deze was per rijtuig naar Bottelare gereden. De drie meiden van den heer burgemees ter Camilla Minjau, keukenmeid, Marie Fierens en Bertha Malfait, zaten in den hof kousen te vermaken. Rond 5 3/4 ure kwam Nolf in hunne richting met zijn tweeloopgeweer. De meiden stelden zich wederkeerig de vraag wat Nolf nu ging doen, toen deze eensklaps riep Hebt gij deHeiligeSchriftuur gelezen?» Op hetzelfde oogenblik legde hij aan. Hij was alsdan een dertigtal meters van de meisjes verwijderd. Deze vluchtten ver schrikt weg. Twee schoten knalden echter bijna ge lijktijdig en Camilla stortte neder, in het hoofd getroffen. Zij was op den slag ge dood. De ongelukkige had zich nog ge tracht te beschermen met den arm voor het hoofd te houden. De duim der linkerhand, waarover eene kous gestoken, werd afge schoten. De moordenaar liep dan naar zijn huis, wierp zijn geweer op tafel en eene karabien nemende laadde hij ze en loste zich een schot in het hoofd. Het hoofd werd letterlijk vaneengerukt en de hersenen spatten in alle richtingen. Ook hij was onmiddelijk dood. Op het oogenblik der losbrandingen en de hulpkreten der twee andere meiden, liepen geburen ter plaats. Dezen verwittig den de gendarmen, priester en doktor, doch geene hulp kon nog baten. M. De Backer, geneeshaer, teMachelen, die toevallig in het dorp was, kon niet dan den dood vaststellen. Na de noodige pleeg vormen, werden de lijken naar het dooden- huis der gemeente overgebracht. De ongelukkige Camilla Minjau, was 27 jaar oud. Hare ouderB wonen op de wijk Molenkouter of Dries. Haar vader, Eugeen Minjau, bijgenaamd De Schaper was in de nabijheid van de plaats der misdaad bezig met gras te snijden voor zijne bees ten. Hij was een der eerste bij het lijk zijner arme dochter. De smart van den beproefden ouderling was hartverscheurend. Wat de eigenlijke oorzaak van het drama geweest is zal men wellicht nooit te weet komen. Er werd verteld dat Nolf gepoogd had, betrekkingen aan te knoopen met zijn slachtoffer, doch er is daaromtrent geene zekerneid. De familie Minjau wordt waarlijk door het noodlot achtervolgd. Een tweetal jaren geleden schoot de broeder van Camilla Minjau, die te Lier soldaat was, zijne minnares dood, waarna hij zich zelfmoordde. Een drietal andere familieleden van het meisje verongelukten. Eene nicht van het slachtoffer van Donderdag wierp zich, eene maand geleden nabij Antwerpen onder een tramrijtuig en werd vermorzeld. Elkeen in de streek heeft oprecht mede lijden met de arme naastbestaanden van Camilla. In de gemeente Aartrijke is een klein meisje gestorven na het eten van Belladona- vruchten, die het kind geplukt had in den hof van eenen gebuur. Een klein zusterke. dat er ook van gegeten had, is doodelijk ziek. Het parket doet een onderzoek. Maandag morgend, rond 3 ure, reed Edward Boelens, 25 jaar, jongste zoon van de landbouwster Boelens, te St-Laureins, wijk Goochelaar, met een jong paard voor eenen wagen gespannen naar Bentille waar hij op de wijk de Zon bij zijnen ge trouwden broeder een tweede paard moest gaan halen en zoo over Watervliet naar den polder om haver. Het paard, dat niet gewoon was aan eenee dissel gespannen te zijn, was onrus tig. Nauwelijks een kwartuurs buiten het hof, op den steenweg gekomen, tusschen het Wisje en Bentille, moest een werkman meerijden. Toen het paard weer moest aanzetten, verschrikte het, sprong over de spoorbaan, en Edward werd tusschen het wiel van den wagen en den boom gepletterd. Hij bekwam eene wonde aan het hoofd, en zonk ten gronde. Aanstonds liep men den eerw heer pastoor van Bentille, en Dr Lammens van St. Laureins halen. De ongelukkige ontving de H. Olie en stierf zonder dat de geneesheer het vermocht hem te helpen. Men beprijpt de smart der moeder en der drie zuster, toen zij het schrikkelijk nieuws vernamen. Edward was een zeer oppassen- den boerenzoon, die door elkeen geacht werd. In de laatste acht dagen, te Antwer pen, waren niet minder dan drie klachten gedaan bij de policie, voor aftruggelarij van schoenen. Er werd als volgt te werk ge gaan Een kerel kwam binne kocht een paar schoenen, maar vroeg dan terzelfder- tijd dat men er drie paar zou meegeven om ze aan zijnen vader te laten passen. Wan neer de boodschapper met de schoenen op het aangeduide adres kwam, stond de man in kwestie op den trap den jongen af te wachten, nam de schoenen aan en stuurde hem verder naar boven om de rekening te ontvangen. Wanneer de jongen een verdiep hooger ging, wist men van niets en de be hendige schoener.aftruggelaar was met zij - nen buit verdwenen. De policie had reeds gezocht naar den dief, doch hij werd niet gevonden, alleen vond men twee paar der ontvreemde schoe nen terug in huis der Pelkaanstraat, bij eenen opkooper, die ze van eenen onbeken de had gekocht. Zaterdag heeft de policie dank aan eenen ondernemenden burger, de behendige schoe nenaftruggelaars, die eene bende vormden, in handen gekregen. Mev. weduwe Dunbard, wonende schoen markt, 21, kreeg zaterdag morgend het bezoek van eenen Franschman. Deze ging op dezelfde manier als hierboven te werk, weer moeten drie paar naar zijn vader ge bracht worden in de Beggaerdenstraat, 6/1, bij Bogaert. De kerel spoedde zich naar gezegd huis, maar werd door den portier van het huis M. Segers, opgemerkt, toen hij in zijne hemdsmouwen op den trap wachtte op de schoenen. M. Segers kreeg oogenblikkelijk vermoedens, want over enkele dagen meen de hij denzelfden kerel in het huis gezien te hebben ook om nieuwe schoenen aan te nemen, waarmee hij op de vlucht was ge gaan. Hij besloot het spelletje eens in 't oog te houden, en plaatste zich in hin derlaag. Werkelijk kwam na eenige oogenblikken wachtens Mev. Dunbard zelf met de schoe nen. Op dien trap nam de kerel ze in ont vangst, Btuurde de vrouw naar eene verdie ping hooger om de rekening te ontvangen en ging op den loop, maar geraakte er nog niet eens mee de straat op. M. SegerB had alles afgeluisterd en had den bedrieger weldra bij den kraag en leverde hem verder aan de policie over. Op het policiebureel der derde wijk ge bracht werd hij door den adjunkt, M. Van Rompay ondervraagdhij beweerde van hoegenaamd niets te weten. Alhoewel geen der vorige klagers in hem den aftruggelaar herkende, uitgezonderd natuurlijk Mev. Dunbard, werd hij toch door den opkooper der Pelikaanstraat herkend, als hij die de schoonen was komen verkoopen. Tijdens de ondervraging werd opgemerkt dat hij aanhoudend iets tusschen de vingers frommelde en er van tijd tot tijd een stukje wegging. Men ontnam het hem het was een brievenomslag met het adres Steenhou- wersvest, 7, op. Zeker zijnde dat de kerel medeplichtigen moest hebben, ging de poli cie dadelijk naar dit adres en vond er in eene kamer een man en eene vrouw, ook van Franschen oorsprong, die oogenblikke lijk door al de vorige klagers werden her kend als zijnde de aftruggelaars. De bende was aangehouden Zij droegen de valsche namen van Mol- lon en M. en Mev. Duval, doch een heet Durande, 29 jaar en de vrouw Alice Ginuza 19 jaar oud, zeggende tooneelspeelster van beroep te zijn. Het gevaar van vuurwerk. In de Broederminstrast, te Antwerpen, speel den eenige knapen met vuurwerk en wier pen het in de hoogte, wanneer het brandde. Juist kwam Mad. B., wonende te Gent, met haar nichtje voorbijgewandeld, toen een brandende haltesteert op haar terecht kwam en haar witte blouse in brand stak. Voorbijgangers snelden toe en doofden het brandende kleedingstuk uit. Mad. B. had reeds eene groote brandwonde op den arm bekomen. De noodige zorgen werden haar in de wonirg van een familielid toegediend. Zondag avond werd de gemeente Breendonck in opschudding gebracht door eene driedubbele moordpoging. De fruitleurder Kerremans had twist ge kregen met zijne drie zusters. In woede ontstoken, greep Kerremans een mes en overviel de meisjes. Leonie, 19 jaar oud, en Marie, 22 jaar, bekwamen doodelijke wonden, evenals de schoenbroeder, die tusschen gekomen was. Toen wilde de moordenaar zijne derde zuster hetzelfde lot doen ondergaan het meisje greep echter een zakje peper en wierp hem den inhoud in de oogen. Kerremans werd kort nadien aangehou den De drie slachtoffers werden naar het gasthuis van Willebroek overgebrachtde toestand van twee hunner ïb zoo erg, dat men voor hun leven vreest. Over eenige dagen werd door een persoon, die de gevangenis te Leuven verliet, een ander gevangene aangeklaagd als zijnde plichtig aan den moord op het meisje Philomena Van Omgenen, die over vier jaar tijdens eene carnavalnacht spoor loos verdween en wier lijk nadien te Wil- sele uit de vaart werd opgevischt. En het parket schijnt aan de plichtigheid van een aangeklaagde te gelooven, want hat onder zoek is opnieuw begonne. Zekere Elodie De Keyser, 39 jaar, vrouw van Alfons Van de Voorde, wonende te Aal ter, Oud Leiken, kwam Woensdag avond met vier koeién huiswaarts. Onder weg sprongen de koeien op malkaar waar door de linkerhand van Elodie verwarde in de leibanden, en haar linkerduim werd af gerukt. Dr Van Holder, van Ruiselede, heeft de verminkte verzorgd. Donderdag namiddag gebeurde te Gheluwe een schrikkelijk ongeluk dat veel opschudding in de gemeente teweegbracht. Een njarig knaapje, Richard Vanheule- brouck, werd door den tram Yper Gheluwe overreden en op den slag gedood. De tram die te 2 u. 37 te Gheluwe aan komt, had pas de Koelberg verlaten, toen bij eenen draai, de machinist op eenige me ters voor zijn machien een jongen zag die, uit de woning zijner ouders komende, op de spoorlijn ging, een wagentje achter zich trekkende. De tram liep nog al snelde machinist kon niet bij tijd stoppen en het machien wierp de kleine Vanheulebrouck ten gron de. Het ongelukkig kind werd op de spoor lijn geslingerd en een tiental meters ver meegesleept, waarna de tram stilstond. Maar het was te laat, de jongen was op den slag gedood. Het hoofd was van den romp afgescheiden en gansch vermorzeld een arm was insgelijks afgerukt. Het lichaam was schrikkelijk verminkt. Bij middel van winden hefte men de locomotief op en verzamelde de bebloede 'overblijfsels di men naar de woning der ouders van het slachtoffer droeg, na deze voorafgaandelijk het ongeluk met alle mo gelijke omzichtigheid bekend gemaakt te hebben. Sinds langen tijd reeds heerschte tweedracht in het huisgezin der echtgenoten Louis Navau, te Couillet. De vrouw, geboren Filomena Morin, die moeder is van vijf kinderen, waarvan het oudste 14 jaar lelt, is zoo wat van lichte zeden. Eenige maanden geleden reeds had zij haren man en hare kinderen verlaten, om eenen man naar Brussel te volgen. Navau, die zijne vrouw letterlijk aanbad, schonk haar vergiffenis en de ontrouwe was terug in hare woning gekomen. Z>j zette evenwel haar losbandig leven van vroeger voort en de man, die geene enkele toepassing maakte, werd herhaal delijk verrast, terwijl hij weenend in zijnen tuin zat Nochtans ontstond weldra eene nieuwe twist. Navau had eenen briet onderschept welken zijne vrouw op hare borst droeg en gestuurd was aan zekeren Albert, den hui- digen minnaar der vrouw. De brief bevatte, onder andere Kom zoo veel niet meer, Albert, mijn man is dikwijls te huis. Na den twist, zonderde de man zich af, doch, rond 3 uren 's morgens, kwam hij in de slaapkamer, waar zijne vrouw reeds rustte en gewapend met eenen revolver van klein kaliber, loste hij haar rakelings een schot in de rechterslaap. Niettegenstaande dat zij erg gewond was, riep zij toch nog hare kinderen en vluchtte toen in een naburig huis der Gillystraat. De policie die verwittigd werd, kwam toegesneld en vond Navau midden in eenen bloedplas, met doodschoten rechter slaap, op den grond liggen. De moordenaar en zijn slachtoffer zijn beiden naar het gasthuis overgebracht. Het parket van Charleroi is ter plaats geweest Twee jongens, te Genval, Jozef Gou lard, 11 jaar cud en Raoul Duprez, 9 jaar oud, waren tijdens het schrikkelijk onweêr onder eenen boom gaan schuilen, in de nabijheid van eenen paal der electrische verlichting. Opeens kwamen twee electrieke draden in aanraking, waarschijnlijk door den ge weldigen wind en de electriciteit liep voort langs den paal. Een der kinderen, Jozef Goulard, werd op den slag gedood. Raoul werd ook ge troffen hij vloog een 10-tal meters ver bleef ongedeerd.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2