Zondag 16 Augusti 1908 5 centiemen per nummer 02*e Jaar 4077 VRIJ ZIJN Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. STANHOPE GAZETTEN. IDE HOP. Aan de christene arbeiders en arbeidsters aller landen. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE. Dit blad verschynt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-26 voor zes maanden fr. 1-76 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in by C. Van de Putte-Gooaaena, Korte Zoutstraat, Nr 31 en in alle Postkantoren des Lands. CU1QUE aUL'M. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3*" bladzijde 60 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ton bureele van dit blad. Aelal, 14 Auguati 1908. Meer dan ooit wil men op onze dagen vrij en onafhankelijk loven. Hieruit spruit de wederspannigheid voort van kinders aan hunne ouders, van onderdanen aan hunne oversten. Hieruit spruit voort de droevige han delwijze van velen in godsdienstzaken zij ontslagen zich van alle verplichting denkende dat zij volkomen vrij naar hun oordeel mogen handelen. Menigeen beweert dat de mensch vrij geboren is, maar dat is eene dwaling. Waarvan is de mensch vry Is het van honger of dorst, van koude of warmte, van ziekte of de dood Wie zal dit betwisten Maar ondervinden de machtigste mo- nark, de versteendste godloochenaar niet, met of tegen dank. in alle omstan digheden, dat er een Opperste Wezen bestaat dat hunne gezondheid en leven, hun voor- en tegenspoed in handen houdt f Waarvan is de mensch vry Is het van alle noodwendigheden van alle hulp van anderen f Voorwaar neen Het kind heeft zyne moeder noodig de ouderling behoeft den steun van jongeren de knecht kan zyn meester niet missen noch de meester zijn knecht; huisgezinnen en landen moeten door opperhoofden bestuurd worden anders is 't gedaan met familie en volkeren. Kortom de menschen moeten elkander behulpzaam zyn. Waarvan is de mensch vrij Is het van alle dwaling, van allen drift, van alle ondeugd God gave dat het zoo wezen mocht. Dan zou de mensch in heilige en geluk kige vrijheid leven, want dan zouden er geene twisten of processen of mis daden of oorlogen meer te duchten zjjn de wereld ware een aardsche paradijs... Maar wy zyn verre van daar Waarvan is de mensch vry en onaf hankelijk Is het van alle plicht en geweten Ja, antwoorden dwaashoofden, de goddeloozen, de dieven, de brandstich ters. de moordenaars die de vrijheid van kwaad te doen alleen beoogen. Maar deze vrijheid is de valsche vry- heid die onze hedendaagsche verdor- vendste vrydenkers voorstaan en na jagen. Nu de overtuigde christenen spreken er geheel anders over. Volgens hen is er maar eene enkele vrijheid, 't is deze welke ons verlost en verwijdert van het kwaad en dienaars maakt van God... Aan den voet van het kruis moet men de Amerikaansche detective. *8* Vervolg. Ha I riep hij hoonend dat raakt u O, ik zal het lieve gezelschap wel opspo ren. Als gij verstandig geweest waart, me vrouw, dan hadt gij het be6taan van dien mijnheer, even zorgvuldig geheim ge houden als gij die arme kleine Daisy weet te verbergen. Als door een dolksteek getroffen, kromp Lea ineen onder deze schandelijke beschul diging. Hijgend bracht zij de woorden uit Ik zou Daisy verborgen hebben Ik heb mijn man gedood Ik ben schuldig aan den roof van het kind 1 Ik heb Alan Bur ton'» leven en eer in gevaar gebracht O, welke vreeselijke aanklachten God hoora mijne woorden ik wil zonder naam en zonder rustplaats blijven, tot ik Daiay Burton gevonden en in het bezit van haar erfdeel gesteld heb. De aandoening overweldigde haar zacht steunend zonk zij neer op den grond, be wusteloos. Comedie I mompelde Alan, een som beren blik werpend op de onmachtig#. Toen belde hij om de kamenier. Mevrouw is siek, segde bij, zorg vóór de ware vryheid gaan genieten het is den waren boom van vrijheid, onder wiens schaduwe wij allen gelijk worden en verbroederen. Immers 't is door het kruis dat wij denzelfden God als Vader, de zelfde Kerk als Moeder hebben en den zelfden hemel tot erfdeel ontvan gen... 't Is aan den voet van het Kruis dat wij waarlyk worden vrij gemaakt.want 't is op 't Kruis dat de Menschgeworden Zoon Gods ons ten prijze van zyn bloed heeft verlost van de helsche slavernij, van de wereld, van onze driften, om ons in Gods schoot eene volkomene vryheid, een ongestoorden vrede en een oneindig geluk te doen genieten t 't Is maar om eens te zien schryft onze confrater 't Land van Oudenaarde wat men hier of daar van verteld Dit hoort men dikwyls wanneer men een catholieke jongeling met eene slechte gazet in de handen vindt. En (die reden schijnt zoo afdoende),dat men zonder blikken of blozen 't een of ander vuilblad uit den binnenzak haalt. En nochtans, mijn beste jongen, is dit een zeer gevaarlijk spel. Hoe verstandig en kloek ge u ook waant, toch zal die dagelyksche dosis vergift van u rap ne kwibus maken kinderen die met vuur spelen, verbran den zich en die het gevaar bemint zal er in vergaan. De Kerk weet heel goed waarom ze zulke lozingen verbiedt er staan in die bladen zoovele dingen, die een deftige gazet nooit of nooit zou willen opne men: en moest 't papier kunnen blozen, ze verschenen allen bloedrood... Doch, ziet ge voor sommige is 't daar juist 't aantrekkelijke Men spreekt wel van u politiek van de noodzakelij beid van alles eens te lezen om zich een oordeel te vormen, van wat weet ik nog al.... Maar terwijl die jonge fllozofers bezig zijn, denk ik, willen of niet, aan nen hond die 'ne vuilbak bezig is met wroe- telen om er, van onder onnoemlyko dingen, een vuil afgeknaagd been, uit te halen... Zou ik mis zijn misschien Wij zijn dus 't akkoord 't is een gevaarlijk spel 'tis ook nog een zeer dom spel Weihoe, ge geeft u uit als catholieke strijders als voorvechters van do goede zaak en met uwe centen oudersteunt ge uwe vyanden De catholieke dag bladen hebben moeite genoeg om tegen dien stroom van vuil papier op te komen en gelijk nen onnoozelen snul, wapent ge uwe tegenstrevers, met de krachtig ste aller wapenen, met uw zuur ge wonnen geld Is dat niet dom, archidom Van sommige heerkens die slechte bladen lezen om te toonen dat ze dur- Zonder rich verder om Lea te bekomme ren, verliet hij de kamer. Hij voelde niet het minste medelijden met de zwaar be proefde weduwe zijns broeders want de onthulling, welke zij hem had gedaan, had sijn ariBtocratentrots te zeer gekwetst. Kon haar bewering inderdaad waar zijn Kon zijn broeder, de man wien de hoogste vrouwen gaarne haar hand geschonken zouden hebben, zulk een mésalliance heb ben begaan De dochter van een vage bond eene avonturierster zonder naam en zonder toekomst Het was ongehoord, het was onvergeef lijk Dieper en dieper woedde de wrok tegen haar in zijn binnenste. En hoe langer bij over de zaak dacht, des te helderder verbeeldde hij zich, de intriges van Lea. Waren de Lenzen inderdaad hare ouders, dan was het natuur lijk alles er op aangelegd, geld er uit te kloppen Lea, zoo fantaseerde hij, trouwde met Archibald, wijl die rijk en... ziek was lief had zij hem niet. De man, dien zij in den balnacht ontmoette, is haar minnaar. Om het vermogen van haar echtgenoot machtig te worden en hare liefde toe te geven, moest zij Archibald en Daisy uit den weg ruimen was voor dat listig schepsel, geene moeilijkheid. Zij liet het kind met behulp van vrouw Lenz verdwijnen, wel wetend, dat zij daarmee den zieken vader een doodsteek toebracht. En hij, Alan, had die afachuwelijke listen ▼en of uit schrik voor hunne mede gezellen gewagen wij niet. Als men met zulke mannen ten strijde gaat, is men zeker ze met nen kogel in hun broek terug te vinden... En nu om 't eindigen een klein vraagsken Hoevele liberalen lezen catholieke gazetten Geene of bijna geene. Hoeveel catholieken lezen geuzen- bladen I Honderden 1 duizenden Fas est ab hoste docer Men mag achter den vijand soms iets leeren... Het zy zoo. Nu dat de hoppekweeker, onderstennd door het Hooger Bestuur, en bijgestaan door byzondere Staatslandbouwkundi- gen en practische vakmannen, er zich ieverig op toelegt, om hop van eerste kwaliteit voort te brengen, die aan vreemde soorten de concurrentie kan bieden, en door de brouwers gewild wordt, denken wij ook eenig nut te stichten, door eenige wenken te geven nopens de bemestingswyze van dit kos telijk gewas. Wanneer wij de scheikundige samen stelling der hop nagaan, bemerken wij onmiddelijk dat de grootste hoeveelheid voedende elementen in de bellen aanwe zig zyn. Trouwens iOO kgr bellen be vatten gemiddeld Stikstof Fosfoorzuur Potasch Kalk 32,2 11,1 23 11 100 kgr. ranken houden in 15,7 3,9 11,2 12,5 Het grootste deel der hopboeren heb ben nog de ongelukkige gewoonte enkel mesten der hoeve, als stalmest en beir te gebruiken. Die meststoffen zyn voor zeker aan te bevelen, want zij verrijken den grond aan humus, die by de teelt van hop onmisbaar is. Daarom raden wij de landbouwers zelfs aan allen afval van dieren en planten te verzamelen in eenen hoop, dien men soms met aal of beir begiet, en nu en dan eens omzet ten einde de ontbinding te bevoordeeligen. Dat is eene voortreffelijke meststof die bij de teelt der hop wel te pas komt. Doch men mag niet vergeten dat deze bemesting dient aangevuld te worden met scheikundige vetten, en vooral met fosfoorzuur-en potaschhoudende stoffen, zooals superfosfaten of ijzerslakkeD, en kainete- of zwavelzure potasch. Verleden jaar bekwamen wij aldus op het perceel dat boven de gewone mesten als 25000 kgr. stalmest en 300 liters beir per hectare, nog 150 kgr. zwavelzuren ammoniak, 600 kgr. ijzer slakken en 200 kgr. zwavelzuurpotasch, kreeg eene meerdere opbrengst van 684 kgr. droge bellen. Tegen 50 fr. de 100 kgr. gerekend, maakt dit eene meerdere opbrengst in geld van 342 fr. per hec- niet kunnen verhinderen doch nu was het zijn heilige plicht, de gevaarlijke vrouw on schadelijk te maken, te zorgen, dat de we reld niets van Lea's schandalen vernam. Openlijk schandvlekken wilde haar niet, maar zij mocht niet langer den naam van haren man dragen en vóór alleB ze moest weg, naar een ver land, waar niemand haar kende, niemand van haar geheim wist. Het door Archibald aan haar nagelaten vermo gen kon ze krijgen, maar dan... voor altijd verdwijnen. Ik zal nog eenmaal met Lea spreken, overlegde Alan haar mijne voorwaarden stellen en aanwijzing omtrent het verblijf van Daisy teeischen. Weigert zij dat, dan moet ik mij tot den chef der policie wenden en hulp verzoeken, om de Lenzen op te sporen. Hoe onbezonnen van mij, dat ik haar het briefje teruggaf. Het bevatte het juiste adres van dat volk. Nu, mogelijk kan ik het mij nog wel verschaflen. Mijne lieve schoonzuster iB eene listige, slimme vrouw, maar zij zal zien dat ik tegen hare sluwheid ben opgewassen. XIX. Met veel moeite was het aan Winnie en de kamenier gelukt, Lea tot bewustzijn terug te roepen en naar haar kamer te brengen. Daar hadden ze haar op een canapé gelegd, de gordijnen dichtgetrokken en zich toen, op haar verzoek, verwijderd. Nu was het stil om haar heen en die rust tare. Min den prijs besteed aan de schei kundige meststoffen blijven er nog 342120=222 fr. zuivere winst. En merk wel op dat deze winst meer dan driedubbel kan zijn, naarmate de prijs der hop verhoogt. Deze cijfers zijn wel sprekend genoeg om den landbouwer te overtuigen dat het gebruik der hulpmes- ten zeer winstgevend is. J. AI DIT. Arbeiders en Arbeidsters De te Zurich vergaderde vertegen woordigers der christene vakorgani saties van verschillende landen roepen u op tot toetreden by tot het bevor deren en het steunen van de vakorga nisaties van uw land, die 1° zich ten doel stellen de arbeidsvoor- waardon, arbeidsduur, persoonlijke be handeling en bescherming der gezond heid te verbeteren en te waarborgen 2° bij het volvoeren dezer taak de bestaande orde te eerbiedigen en alle middelen en pogingen uit te sluiten, die de godsdienstige en staatkundige over tuiging der leden zouden kunnen kwet sen. 3° als middels tot bereiking van haar doel de vreedzame onderhandeling met de werkgevers, en wanneer die zonder vrucht blijft, het neerleggen van den arbeid als noodzakelijk en rechtvaardig strijdmiddel beschouwend, daarbij in het oog houdend de grondbeginselen der rechtvaardigheid 4° met alle beslistheid streven naar de gelijkberechtiging van den loonar beidersstand in Staat en Maatschappij, hierbij echter het beginsel van socialis- tischen klassenstrijd verwerpend 5° bevorderen het gezamenlijk voor dit doel optreden der christene arbei ders van de verschillende belijdenissen en staatkundige party en. Arbeiders en Arbeidsters, De ernstige beraadslaging van de Conferentie te Zurich heeft ons gesterkt in de overtuiging dat de maatschappe lijke toestand van onze klasse in alle beschaafde landen in den regel afhangt van dezelfde voorwaarden,wier oorzaak ligt in den vooruitgang der nijverheid door de ontwikkeling der techniek en in de uitwassen van de kapitalistische voortbrengingswijze. Derhalve is, om de maatschappelijke misstanden waaronder de arbeiders lij den, hunne aansluiting in vakvereni gingen zooals wy ze hierboven omschre ven hebben, eene onverbiddelijke nood zakelijkheid om den strijd te kunnen voeren voor rechtvaardige arbeidsvoor waarden en voor de onafhankelijkheid en zelfstandigheid van den loonarbei dersstand. Wij doen daarom op u, christene arbeiders en arbeidsters, het dringend deed haar geschokte zenuwen goed. Zij lag met gesloten oogen, maar sliep niet. Zij trachtte over haren toestand na te denken, doch haar gedachten raakten telkens in de war, zoodat zij het eindelijk opgaf en zich liet gaan in een droomerig gevoel, dat als een sluier haar zinnen omnev#lde. Er was bijna een uur verloopen, toen zij zich oprichtte. Zij steunde het hoofd op de hand en dacht een poosje na. Daarna trad zij aan het venster en. schoof de gordijnen terug, zoodat het licht naar binnen stroom de. Door de laatste stralen der avondzon omgeven, zette Lea zich aan haar schrijf tafel. Met groote inspanning schreef zij drie brieven, een aan M. Flynn, een aan Win nie's moeder, den derden aan Winnie zelf Pas had zij dien geëindigd of Alan's ka merdienaar bracht een briefje van zijn meester. Hij schreef Mevrouw Ik verzoek u beleefd, mij voor eenige minuten het schrijven ter inzage te geven, dat gij mij toondet tijdens ons onderhoud. Mijn bediende zal het u dadelijk terugbren gen. Uw dienstwillige, Alan BURTON. Een oogenblik staarde Lea op het kaart je toen trok zij een verkreukeld stuk pa pier uit haar zak, wierp het in de vlammen en gaf den knecht het briefje van Alan terug. beroep weg met uwe vrees, uwe voor- oordeelen.uwe onverschilligheid.Treedt tot deze vakorganisatie toe Wordt offervaardig en doelbewust, medestrij ders voor de rechtvaardige zaak der arbeiders. In de organisatie licht onze kracht eu onze hulp Voor dit doel wezen de loonarbeiders aller landen solidair Wij willen elkaar de broederhand reiken tot eenen bond in hou en troü, in den stryd voor onze rechten, voor God, Gezin en LaDd De oudsten onzer bevolking.— Voor wat het lang leven betreft is de vrouw, die gewoonlijk als zwak ge slacht bestempeld wordt, de sterkste. Luister liever Volgons de statistieken van 1900 waren er in België 11 vrouwen en 1 man van 99 jaar, en onder hen waren 8 weduwen en 1 weduwnaar. Er waren 16 vrouwen waaronder 14 weduwen en twee jonge dochters, en 3 weduwnaars en 1 jonkman van 98 jaar. Men telde 34 vrouwen, waaronder 5 jonge dochters. 10 mannen waaronder 2 vrijgezellen van 97 jaar. Verder telde men 51 vrouwen en 21 mannen van 96 jaar en 77 vrouwen en 34 mannen van 95 jaar onder die 183 personen waren slechts 34 ongehuwden. Zoodat er in 't geheel 267 Belgen waren boven de 95 jaar waaronder 194 vrouwen waarvan 33 ongehuwden en 73 mannon, waarvan 14 ongehuwden. Men ziet dat de vrouw kloeker is dan de man het is door den arbeid noch door de zorgen van het huisgezin niet, dat de mensch zyn leven verkort. l']en eenvoudig recept. Dokter Geo. Ed mond Flood, een specia list voor rhumatism, ongesteldheden der nieren en der blaas, schreef deze laatste tijden in een geneeskundig blad, hetgeen hier volgt Zoo gij de rhumatism, de onge steldheden der nieren en der blaas wilt voorkomen, zij dan sober vervang het te sterke voedsel, door groenselsoep, bouillon, melk en drink veel water. Eet zeer langzaam, en vooral, verzadig u niet, zelfs zoo ge nog goeden eetlust hebt. Zoo uwe zaken het toelaten, doe dan dagelijks eenige oefeningen in volle lucht. Gij zult wel begrijpen dat de rust, het regiem en het water u niet zullen gene zen, maar ik raad ze u aan ton voorko menden titel, als afwerend middel. Opdat de lezers van dit artikel, die aan rhumatism, ongesteldheden der nie ren en der blaas lijden, weldra genezen zouden zijn, raad ik hun het volgende recept aan dat ik in mijne kliënteel tij dens lange jaren beproefde Zeg aan mijnheer, dat ik aan zijn wensch niet kan voldoen want het schrij ven is reeds vernietigd. De man ging heen. Lea echter mompelde. Alan Burton heeft mijne schuld aan hem door eene belcediging opgeheven. Van nu af bestaat hij niet meer voor mij. Alan was zeer verdrietig toen hij het afwijzend antwoord zijner schoonzuster ont ving. Lea's sluwheid te overtroeven scheen toch niet zoo gemakkelijk te zijn als hij had geloofd. In elk geval had deze zijne bedoe ling geraden en moest hij op andere midde len zinnen. De avond was reeds te ver gevorderd om nog iets in deze richting te ondernemen. Hij wachtte derhalve den vol genden morgen af en zoodra hij zich in zijn studeerkamer begeven had, belde hij om het kamermeisje, Millie kwam dadelijk. Zij had zeker de vermaning harer meesteres, steeds te zwij gen an te gehoorzamen, ter harte genomen, want tegen haar brutalen, snibberigen aaid in, maakte zij eene orderworpen buiging en vroeg bescheiden wat mijnheer verlangde. Millie, zegde hij op ongewoon neer buigenden toon, zoudt gij mevrouw willen vragen of zij vanmorgen ontvangen wil Ik heb haar over zaken te spreken. Terwijl Millie zich haastte, de boodschap te doen, ging Alan naar het venster. Ver strooid zag hij in de laan. Doch het zonne licht verblinde hem en hij keerde natfr hét midden der kamer terug. Op zijn knap ge-, Samengestelde tinctuur Gentiane, 20 gr. Rhubarbersiroop, 30 Samengestelde likeur Barkola, 30 Gembersiroop, 160 Deze bereiding is gemakkelijk te ne men en is te koop by al de apothekers 't is een onfeilbaar genees- en terzelver- tijd bloedzuiverend raiddel, het geeft kracht aan het bloed, wat zoo noodig is in de lente. Koop al dezo mengsels afzonderlyk en meng ze zelf. De volwassenen zullen een theelepel nemen na ieder eetmaal en een alvorens slapen te gaan. De kinderen zullen maar een hal ven lepel nemen na ieder eet maal. Na de genezing is het nuttig het regiem en de hooger aangeduide sport- oefeningen te volgen. Maar bijzonder onthoud u van al wat van ver of dicht bij het charlatanism aanraakt, dat zoo nadeelig is voor uwe gezondheid. De andere dagbladen worden verzocht deze meedceling aan to kondigen. Degeleerde mensch kan niot wederstaan aan het gewicht der ge schiedkundige klaarblijkelijkheidwel ke vaststelt dat de biecht, een der bij zonderste leerpunten geweest is van den Catholieken Godsdienst, gedurende gansch het tijdstip der vier eersto eeu wen. Gibbon protestantsch geschiedschrijver. (Décadence de Tempire Romain.) Geen hulpmiddel. M. Emile Faguet, een Fransch schrij ver van naam, lid van de Académie fran^aise, zegt in een artikel, dezer dagen in de fransche gazetten verscho nen, het volgende Van jaar tot jaar, sedert vier of vijf jaar, groeit op merkelijke wyze de verhouding aan der lotelingon, die nooh lezen, noch schrijven kunnen of enkel heel gebrekkig kunnen lezen. Voeg daarbij dat de geletterde lotelingen over 't algemeen blyk geven van eene buitengewone onwetendheid, namelijk in zake geschiedenis van Frankrijk en van Europa, en dat het getal van hen, die Turenne voor een bouwmeester en Gambelta voor een zee slag houden, afgrijselijk groot is 't Is natuurlijk van Frankrijk, dat êr in bovenstaande regelen spraak is, van Frankrijk, waar sedert meer dan dertig) jaar hel verplichtend onderwys beslaat. De feiten, waarop M. Faguet wijst, toonen dus onloochenbaar aan, dat het verplichtend onderwijs het ware liulp- middol niot is om de geleerdheid alge meen te maken. Ai de ronkende Volzin nen, welke onze antiklerikale bladen gewoon zijn aaneen te rijgen, om de weldaden van den schooldwang te ver heerlijken. zyn dus eenvoudig bombast en ij del woordengekraam. 105 jaar oud. De genaamde Magdaleaa Tomei, van Gattaiolo, tegen Lucca in Italië, is in haar 105e jaar ge treden. Zij is den 4 Augusti 1804 gebo ren en is Dog zeer wel te pas. laat lag eene uitdrukking van zenuwachtig# onrust. Wat zou Lea antwoordden Om den tijd te verdrijven, opende hij eene dicht bij het venster staande wapen- kas. Het was een echt prachtstuk van pa lissanderhout, met kunstig snijwerk ver sierd, van binnen met rood fluweel bekleed, waardoor het blinkende staal zijner wapen verzameling een prachtig effekt maakte. Er waren geweren, pistolen, alle keurig be werkt rijk ingelegde kli gen, dolken, zwaarden en degens. Het prachtigste was eene collectie Toledoklingen, een geschenk van Archibald. Met een mengeling van aandoening en droefheid blikte Alan naar deze herinnerin gen van broederlijke liefde. Hoe ver af lagen de schoone zorgeloos gelukkige dagen, toen hij met Archibald verre reizen ondernomen en vreemde landen gezien had Als sijn overladen broeder eens wist welke swar# wolk thans het huis der Burton's verduis terde. Een gedruisch deed bem opzien. Haastig sloot hij de kas en wendde zich tot Millie, die weer binnen kwam. Wel vroeg hij gespannen. Mevrouw laat u zeggen, dat ze van morgen hare kamer niet kan verlaten se zal u echter in den namiddag ontvangen. Goed knikte hij, slechts met moeite zijn ergenis over die vertraging bedwingend. Terwijl Millie zich verwijderde, bracht een knecht een couvert, dat ei heel officieel uitzag. (Wordt voortgesst.)

De Denderbode | 1908 | | pagina 1