GELUK Stokpaardjes-Lelienrgelk-Zeep Holland. Frankrijk. Duitschland. Italië. Pensionnat et Externat. WEGENIS. EEN HUIS, WOON HU I Z E IV WOONH UIZEN NAGRAS, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. v.X1;Doo'erdag")A"Bus'i^8' Bericht aan de Hopplanters. Bij uitscheiding van bedrijf. Te huren terstond. HET ZWAVELZURE AMMONIAK «Ma Dat was een wreed ongeluk, dat al de lieden van den hove vreeselijk deed ver schrikken. De Vrieae is behandeld geworden door de heeren doktors van Thielt, MM. De Brabandere, Vande Walle en Loosveldt, I die ook het vermorzeld deel van den arm tot dichte den schouder hebben afgezet. Het gaat met De Vriese zoo wel moge lijk en de doktors verhopen dat de man zal genezen Zondag nacht is de trein, vertrek kende uit Leuven, om i uur te Thienen aangekomen zonder treinwachter. Spoedig is men op inlichting gegaan en vond men de garde neve s de riggels liggen, gekwetst aan het kaaksbeen en den schedel opengekloven. Hij waB dood. Zijn naam is Haumont Constant, van Hurpaye. Zijn laatste dienst is geweest Corbeek- Loo. In Lovenjonl ontbrak de garde. Zijn uurwerk stond stil op 1,10 uren. Naar het schijnt bestaat er eene mis daad. Op het oogenblik dat de trein uit Leuven vertrok waren er eenige mannen op den trein gestapt die erg bedronken schenen. Wanneer men te Thienen het verdwijnen van den treinwachter vernam, kwam het zonderling voor dat de mannen die dronken schenen te Leuven, verdwenen waren. Dit zijn natuurlijk vermoedens, die men tracht op te klaren. heid in uw hoofd, indien gij hoest of lijdt aan valling, bron- chist, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezitniet eeneremedie die zoo rap e i zoo volkomenlijk alle borstziekten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Men zal zich nog wel herinneren dat Filomena Vandingen 4 jaar geleden, op eenen Kamavalnacht, te Wilsele bij Leuven spoorloos verdween Twee dagen later werd haar lijk in het kanaal te Wilsele ontdekt. Een ingesteld onderzoek bracht niets bij zonders aan het licht en men schreef den dood van de ongelukkige toe aan een onge luk of eene zelfmoord en de zaak bleef daarbij Zondag namiddag heeft het parket van Leuven in de Hoornstraat zekeren De K... doen aanhouden als den vermoedelijken moordenaar van Philomena. Zekere Puttevils, een vriend van De K.., die twee jaar gevang te doen had teLeuven, en daarna naar het gevang van Gent over gebracht werd, heeft eenige dagen geleden De K aangeklaagd, als zijnde de moorde naar van Philomena, die zijne minares was. De magistraten hebben die openbaring onderzocht, en daarin veel schijn van waar heid gevonden D. K... werd ondervraagd, doch zijnen uitleg was geheel en al tegen strijdig met de verklaringen zijner zuster, die insgelijks ondervraagd werd. De zuster waB op den avond der misdaad samen met de minares haars broeders, die zijn slachtoffer werd. Daarop werd De K opgeleid het aan houdingsmandaat werd Maandag door het parket bekrachtigd. Het overbrengen van Puttevils uit het geva- g van Gent naar Leuven, is dringend gevraagd geworden. De nieuwe wending der zaak brengt de gansche streek in opschudding. Terwijl een goederentrein, die van Aarlen naar Antwerpen reed, eenige oogen- blikken in de statie van Gembloers stil hield zagen de bedienden eenen freindraaier zijn schuilhuisje verlaten en naar den wa gon gaan, die op eene zijbaan stond. Korts nadien keerde hij terug naar zijnen post en, daar die handelwijze argwaan wekte tele grafeerde men naar de volgende statie. Daar werd de frsindraaier ondervraagd en onderzocht, maar men vond niets verdachts, doch in eenen wagen ontdekte men eenige gestolen koopwaren, ontvreemd uit eene kist, die hij in den bewusten wagon had opengebroken. Het parket van Namen doet een onderzoek. Twee wielrijders zagen langs de baan, te Bergen, het lichaam liggen van eenen onbekende. Dicht bij hem lagen de stukken van eene verbrijzelde motocyclette. De wielrijders haaBtten zich, den gekwetste ter hulp te komen, in wien zij den zoon van den heer Frumiaux, brouwer en ge meenteraadslid, herkenden. De ongeluk kige motocyclist, had eene schrikkelijke verwonding aan de wenkbrauw. Hij was bovendien den schedel ingestooten. De heer Frumiaux werd eerst in een naburig huis en daarna naar de woning van zijne ouders overgevoerd. Een treurig tooneel had plaats op het stoombootje, dat dienst doet, tusschen Luik en Seraing. De boot legde aan bij de kaai van Revory, toen de passagiers bemerkten dat nabij- liggende schippers de rivier afdregden, om het lijk van eenen drenkeling te vinden. - Wie zoekt men daar vroeg men aan de omstaande». En iemand antwoordde: Het is Toussaint LhoeBt. Hij ver dronk bij het zwemmen. Een luidde kreet weerklonk en eene vrouw viel met een zwaren slag bewuste loos op het dek neer. Het was de moeder van den drenkeling. De ongelukkige Lhoest, scheepslosser, was onder het baden, door eenen bloedop- drang overvallen Men oordeele over de wanhoop der moeder. In eene herberg te Thienen ont moette de echtgenoote van Louis P., haren man die na zijn werkloon ontvangen te hebben, het gewoonlijk opdronk en zijne vrouw en kinderen liet armoede lijden. De vrouw sprong op hem toe en stiet hem een keukenmes in den hals, hem alzoo eene vreeselijke verwonding toebrengend. Het slachtoffer is in hoogst bedenkelijken toe stand naar het gasthuis gedragen. De vrouw heeft zich gevangen gegeven. - Te Luik, op een grond waar steenbak kershuisgezinnen in barakken verblijven, gelastte eene vrouw haar dochterke, bij den pot te blijven, die op een komfoor onder de open lucht stond te koken. De wind dreef de vlam naar buiten en de kleeren van het kind raakten in brand. Een steenbakker poogde het kind, dat brandend wegliep, te helpen, maar ook zijne kleeren vatten vuur. Andere personen doofden nu de vlammen uit, maar het meisje war reeds doodelijk en de steenbakker zeer erg gewond. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en verblindend schoone tint. Dit alles bewerkt de echte van Bergmann C°., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Ten huize van M. S. E. M., Rokin 120, te Amsterdam, had gisternacht een droevig ongeluk plaats. Sinds eenige da gen logeerde daar een 23 jarig nichtje, Mej* M. S. Toen zij gisteren morgen, later dan gewoonlijk, nog niet beneden was gekomen, en er op het herhaald klop pen geen antwoord werd gehoord, open de men de deur van haar slaapkamer. Men v/erd onmiddelijk een sterken gas- lucht gewaar bij onderzoek bleek dat de gaskraan openstond en Mej. S. lag bewusteloos te bed. In allerijl werd de hulp van een geneesheer ingeroepen, maar deze mocht niet meer baten. Dijnsdag morgend ontstond een onge meen hevige brand in de rue Notre- Dame de Nazareth, in de kamers van Mad. Duly, pluimenverkoopster. Hoe het ongeluk plaats had, is nog niet gekend. Men weet dat de pluimen- maaksters dis werkzaam zijn 111 de plui- menbergen, zich bedienen van gesmolten lijm welke in kleine metalen fleschjes wordt gegoten, geplaatst boven essen celampen. Eensklaps sloegen overgroote vlammen op welke in enkele stonden geheel de werkplaats innamen. De koopwaren welke in de kamer lagen, boden eene gemakkelijke prooi aan de vlammen die weldra de vensters bereik ten en de hooger gelegen verdiepingen bedreigden, waarvan de vensterruiten in stukken sprongen. Eene vreeselijke paniek ontstond bij al de bewoners van het huis, terwijl Mad. Duly en eenigen haren werksters tracht ten de vlammen uit te dooven. De pompiers, die middelerwijl ter plaats kwamen, moesten talrijke lansen op den vuurhaard richten om de hoogere ver diepingen en de naburige huizen te be schermen. Zij gelukten erin den vuurhaard te be perken, na een uur werkens. De toegesnelde menigte moest weer houden worden door belangrijke policie- afdeelingen. Nochtans heeft men talrijke persoon lijke ongelukken te betreuren. Madame Duly heeft aan de armen tal rijke verwondingen bekomen, welke hare overbrenging naar het gasthuis noodza kelijk hebben gemaakt. liene werkvrouw en een beambte van het huis werden insgelijks gekwetst. Het logement betrokken door madame Duly, is geheel verbrand. De pompiers hebben zich tot nu toe beziggehouden met den inboedel en de koopwaren door de vensters te gooien Zulks vormde een overgrooten hoop kolen, welke onmiddellijk bedekt was met bergen veelkleurige pluimen. In de koolmijn Dudiveiler, zijn i3 werklieden gedood, 8 gruwelijk gekwetst en 5 anderen minder erg gekwetst door eene grauwvuurontploffing. De ontploffing had plaats op de 3* ver dieping op het oogenblik dat er verande ring van werklieden plaats had. voor den nachtdienst. Onmiddellijk ua de verschrikkelijke ontploffing, werd eene reddingsploeg in 't werk gesteld. Deze werkten tot 8 uren 's morgens om de slachtoffers boven te halen. Gansch de mijnwerkersbevolking was in opschudding gekomen, en hartver scheurende tooneelen hadde plaats, toen de vrouwen en kinderen de opgehaalde dooden en gekwetsten kwamen her kennen. De ramp is ontstaan in den put, naast dengeie die sedert verscheidene jaren brandt, zonder dat er middel is het vuur uit te dooven. De ontploffing had plaats in eene gaan derij, waar twee kooladers samenkomen, op het oogenblik dat de werklieden afge lost werden. De plaats werd ontgind sedert 17 jaar, en nooti was er grauwvuur waargenomen geweest. Naar uit Rome gemeld wordt zal de brief van den Paus aan de catholieke geestelijkheid der wereld spoedig gevolgd worden door een nieuw schrijven, aan de wereldlijke Catholieken. In dezen brief zal de Paus da naastenliefde, de gehoor zaamheid aan de wetten en de liefde tot den arbeid aanbevelen. Deze twee brieven dienen als het geestelijk testament des Pauzen te wor den aanzien. MAGAZIJN van B EHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING Karei. VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Dendbrbodb. Spoedige bediening. Matige prij zen. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GBBOORTBN Mannelijk geslacht 6) Vrouwelijk idem 14) Huwelijken. J. Van Geirt, wever, met V. Van Be ver, dienstm. C. Neirinckx, brou- wersg. met H. Van de Meersche, br. C, D'Haese, bediende, met C. Steenhout, z. b. C. Herman, lacetbew. met J. Booue, tw. Overlijdens. M. Van Langenhoven, we De Wilde, z. b. 86 j., Gasthuisstr. G. Brunfaut, schoenm. 21 j., Zonnestr. F. Roe- landt, landwerkm. 7a j., Kleistr. L. Van Styvendael, z. b. 19 j., Lange Zout straat. 14 kinderen onder de 7 jaren. Vakschool van Mecaniek, van Juistheid, van Horlogiemakery en van Eleclriciteit, Palais du Midi, (Paleis der Zuiderlaan), Spiegelstraat, Brussel. Volledig onderwijs grondleer en prac- tijk. Heropening den i5 September. Inschrijving ten lokale te rekenen van i5 Augustus van 10 tot 12 uren, of bij correspondentie ten allen tijde. Bekwame schrijnwerkera worden gevraagd bij Alfred Van den Hendb, De Gbeestraat, Aalst. Onnoodig zich aan te bieden als men den stiel ten volle niet kent. Institut St. Louis, Brugelette. Ecole moyenne, école primaire. Pension 300 et 3&0 fr». Demandbr Prospectus. Marktprijzen. Zaterdag 14 Oogst 1908. Aardappelen de 100 kil. 5,50 a 00,00 Boter per 3 kil. 8,10 a 8,91 Roomboter ii5 kil. per kil. fr. 3,00 Eiers de a5 2,16 a 2,34 Ajuin de 100 kil. 0,00 a 00,00 Viggenen.per koppel 5o,oo a 58,oo BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 192 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen i53o kilogr. HOPMARKTEN. AALST. Hop nieuw gewas. 1 zak onverkocht. NUREMBERG, 11 Aug. Voor oude waar is er geen belangstelling meer. Nieuw gewas ter markt gebracht60 halen Tettnan- ger hop 75-87 1/2 2 balen markthop 50-56 frank. In Duitschlnnd voorsiet men een vol len hop-logstin Oostenrijk minstens 3/4 van een volle opbrengst. LONDEN, 10 Aug. - Markt kalm de pr\jien dalen ten gunste der koopers. Het vooruitsioht van den aanstaanden oogst is algemeen voldoende, BRUSSEL, 12 Aug. - Markt kalm 1908 Poperinghe (Stadalood), 27 Aalst, 30. AALST, 8 Aug. De hoptuinen staan ge zond de bloei gaat snel voort. Voor besohik- bare waar kwoteert men 24-27 fr. voor nieuw gewas 80 frank. POPERINGHE, 12 Aug. Beschikbare waar vindt bijna geen koopers aan 20-21 fr. de brouwerijen eohynen nog rijkelijk voorzien en de stock in den handel is aanzienlijk. In nieuw gewas is, de handel zeer onbestendig nu eens dr ik aan 28-30 fr. dan weer slap aan 25-27 frank. 1 ARIJS-LA VILETTE, 10 Oogst. Ter markt ver- i* 2* 3* gebracht. kocht. kwal. kwal. kwal. Ossen 2400 a363 1,7a i,55 1,40 Koeien iog5 1028 1,68 i,5o i,3o Stieren 225 206 1,40 i,3o 1,20 Kalvers i63o i562 2,10 1,90 1,70 Schap.19356 14356 2,25 2,o5 1,80 Vark®»* 4118 4118 1,75 1,70 1,60 STAD AELST. Vernietiging van eenen Buurtwegel. De Burgemeester en Schepenen bren gen ter kennis van het publiek dat op Maandag 3i Augusti 1908, het onder zoek zal gesloten wezen nopens de aan vraag tot vernietiging van den Buurtwe gel, nummer 119, tusschen de Binnen straat en de Groenstraat, voor het deel liggende op den eigendom van M. F. J. Boone, Mej. M. De Meulenaere en M. X. Bruylandt-De Cock. Degenen die tegen dit ontwerp opmer kingen willen indimen worden uitgenoo- digd ze schriftelijk aan het Schepen-Col lege te laten geworden vóór den gestelden dag. Aelst, den 27 Juli 1908. De Burgemeester en Schepenen, M. L. GHEERAERDTS. De Secretaris, Oscar REYNTENS. Door sterfgeval. 0BENBARE VERK00PING van te Gij se gem, aan het <Dorp, De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen GEMEENTE GIJSEGEM. Een Huis en Grond, Z3er wel gestaan en gelegen naDy de Dorpplaats, gekadastreerd wijk A, nummer 250, met eene grootte van 2 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan Dame Baeyens-Maes, ten zuide of ten voor hoofde aan de Kerkstraat, ten weste met bij- rondere ingangspoort aan den Steenweg van Aalst naar Denaermonde en verder nog aan een huis van den heer Dnbois-Haems en ten noorde aan den heer Ëlindeman-Ringoot. Onmiddelijke ingebrniktreding. ZITDAGEN VarM^f Oijiudag 29 j SopUmber 1908, ten 3 nren namiddag, ter herberg genaamd Dbn Handwijzer, bij Juffrouw Weduwe Achilles Langlet, te Gijaegem, aau den Steen weg. VbRKOOPINQ BIJ tHTWINNINO. OPENBARE VERKOOPING van te EREMBODEGEM, Brusselschen Steenweg. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, krach tens daartoe bekomen macht en namsns wien het behoort, in het openbaar verkoopen, de navolgende goederen te weteu Eerste koop. Een Eigendom, zijnde eene Tweewoning met Aanhoorigheden, gestaan en gelegen te Erembodegemaan den Bras- selschen Steenweg, gekend by kadaster wyk A, nummer 52h en 52k, groot 6 aren 50 cen tiaren, palende ten oosteM. Felix Van Geem, ten znide den volgenden koop, ten weste den Steenweg en ten noorde M. Joannes Liinpens. Tweede koop. Een Woonhuis met Af- bangselen (zijnde de herberg u Het Keizers- hof gestaan en gelegen te Erembodegem, aan den Brusselschen Steenweg, groot 6 aren 20 centiaren, gekadastreerd wijk A, num mers 52i en 52j, palende ten ooste den heer Felix Van Geem, ten zuide Juffrouw Weduwe Petrus De Geyndt-De Meyer, ten wests den Steenweg en ten noorde voorgaande goed. Bewoond door den eigenaar heer Constant Arys. adc Zitdag, Beslissende toewijzing MAANDAG 24 AUGUSTI 1908. Om 3 uren van den avond ter .herberg Den Klokkknbol te Aalst, Molendries, N. 21, by Mej. Esther Verlaeokt, (oud huis Foncée). N. B. De kosten der veiling zijn bepaald op 12 ten honderd van de koopprijzen, onge- minderd de gevallen van toepassing der wet ten rakende de vermindering der registratie en oversohrijvingsreohten. OPENBARE VERKOOPING van welgelegen en van goede ZAAILANDEN, te Nieuwer kerken, Kwaadestraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het opsnbaar verkoopen, de navolgende goederen, te weten Eerste koop. Een goed en gerieflijk Hnia, dienstig voor alle bedrijven, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, aan de Kwaa destraat, hebbende groote poort, bakkerij, stalling, remise en andere afhangen, allen in besten staat van onderhoud, koer en tuin, bekend bij kadaster wijk B, nummer 61l en weetdeel van nummer 62o, groot volgens me ting 12 aren 46 centiareD, palende ten ooste den volgenden koop,ten znide denVoetweg en daarover het goed onder koop dryten weste jnfvr. weduwe Philemon Eeckhout en ten noorde de Kwaadestraat. Bewoond en gebrnikt by de maand door M. Camiel Van Hanwermeiren aan 20 frank per maand. Tweede koop. Twee aaneenhangende Woningen met aanhoorigheden en tuin, ge staan en gelegen te Nieuwerkerken, nevens voorgaande goed aan de Kwaadestraat,geka dastreerd wyk B. nummer 60d, en oostdeel van nummer 62o, by meting groot 8 aren, palende ten ooste M. Prosper Lanwereys,ten zuide den Voet weg en daarover de partij LaBd onder koop arjj.ten weste den voor- gaanden koop, ten noorde de Kwaadestraat. De eene bewoond en gebrnikt by de maand door jnfvr. wednwe De Neef, aan 6 frank per maand. De andere onverhnurd. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Nieuwerkerken, op het Meensveld, wyk B, nummers 63 en 64 van het kadaster greot aldaar 23 aren 20 oentiaren. palende ten ooste den volgenden koop,ten znide de heeren.Proe per en Florimond Meert, ten weste M. Felix VanLanduyten ten noorde jnfvr. wednwe Eeckhont, voornoemd en de goederen onder de koopen een en twee biervoren. Gebruikt zonder termijn door M. Jan-B. Huylebroeck, te Nieuwerkerken, aan 45 fr, 's jaars. Boomprys 25 fr. Vierde kóóp. Eene partij Land, geleoen te Nieuwerkerken, nevens voorgaande, be kend bij kadaster wijk B, nummer 130a, met eene grootte van 17 aren 50 centiaren en vol gens meting groot 20 aren 15 oentiaren, pa lende ten ooste M. Pieter Adam, ten znide M. Philemon Ringoir, ten weste voorgaande koop dry en ten noorde met den Voetweg M. Prosper Lanwereys. Gebruikt zonder termjjn door M. Huyle- broeok, voornoemd, aan 30 fr. 's jaars. ZITDAGEN Telkens om 3 oren van den avond, ter herberg van den heer Alfons Likvkns, te Nieuwerkerken, Dorp. VENDITIE VAN te Aalst-Mijlbeke, Breedestraat, achter de Stokerij n De Oouden Leeuw op Zaterdag 29 Augusti 1908, om 3 uren stipt namiddag, door hei ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aal6t. De Notaris BRECKPOT. te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Winkelhuis met magazijn en hof. te Aalst, in de Korte Zoutstraat, groot 4 aren, 60 centiaren. Ingesteld fr. 14000. ZITDAGEN: Instel, Maandag 10 T„„0 Verblijf, Maandag a4 A-P"" '908 telkens om 3 uren namiddag, ter esta- minet Au Café de l'Alliance, bij Mr Leopold Boin, te Aalst, Groote Markt. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Erembodegem t° Eene Hofstede wijk Ronsevaal, groot 5 aren 01 centiaar. verdeeld in 3 deelen. Bewoond door de kinderen De Ryck. Samen ingesteld fr. 366o. 2° Eene Tweewoonst met Suikerijfa- briek en Houtzagerij, wijk Ronsevaal, groot a3 aren a5 centiaren. Bewoond en gebruikt door Joseph De Groot en de kin deren De Ryck. Verdeeld in 2 deelen. Ingesteld fr- 8620. 3* 10 aren 3o centiaren Land, op het Hageveld. Gebruikt door Charles Calle baut. Ingesteld fr. 500. 4° 11 aren 70 centiaren Land, op het Roeveld, nabij Boukhoutberg. Gebruikt door Leon Liefferinckx. Ingesteld fr. 3oo. 5° En z3 aren 90 centiaren Land, zeer dienstig voor bouwgrond, te Erembode gem, Hoogeweg. Gebruikt door de Kin deren De Riyck. Verdeeld in 2 deelen. Samen ingesteld fr. 23oo, ZITDAGEN Verblijf', Woe"sda8 Yg j Augusti ,9o8, telkens om 3 uren namiddag, ter herberg «Au Faubourg», bij Mr Camille Redant, te Aalst-Mijlbeke, Brusselschen Steen weg. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Eene Hofstede, te Hofetade, Babbe laar, wezende eene Herberg en Winkel, groot bij meting 10 aar 29 centiaren. Be woond en gebruikt door Louis De Smet. Verdeeld in 2 deelen ZITDAGEN telkei s om 3 uren namiddag, ter herberg St® Anna bij den heer Auguste Van der Vurst, te Lede, Dorp. Hopseizoen 1908. De cocke voor het droogen der IIop, en alle andere gebruiken, is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, tegen den prijs van vijf en negentig centiemen per hectoliter, gewoonlijk genoemd dobbelen liter. Uitverkoop van een honderdtal ver- schillige marmeren schouwen. Dorpels, plinten, deksteenen, pomp steenenen pompbakken in goeden Ecaus- sinescne steen alles tegen buitengewone lage prijzen, bij C. BRUYLANT, 14, Keizerlijke Plaats, 14, te Aalst. Men vraagt eene goede Keuken meid, loon 40 fr. Zich te bevragen bij M. Arthur Druck, Statiestraat, 3x, Aalst. Men vraagt eenen Huisknecht, jongman, en kunnende met de paarden rijden. Zich te bevragen ten bureele de zer. N* x5a On demande une demoiselle de bureau connaissant Franyais, Anglais et Allemand; s'adresser au Bureau du Jour nal. N° 155. Men vraagt een schoon Huit te huren, met grooten Hof, gelegen op da Keizerlijke Plaats. Schrijven G. B. blijvends Post, Aalst (Noord). Terstond te buren. Eene schoone en gioote Estaminet, ts Aalst, aan de Groote Markt, genaamd t Café-Rbmy. Voor de inlichtingen zich te wenden bij de eigenares Dame De Coninck-Ds Windt, of ten Kantore van den Notaris De Gheest, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Een schoon en gerifelijk Huis, laatst bewoond geweest door den heer Edmond Rumbaut, gestaan en gelegen aan ds Vaart, hebbende ruime boven en bene den plaatsen, magazijnen, stallingen enz., pomp- en regenwater, dienstig voor alle bedrijven. Zich te bevragen bij den heer G. Bon ner, Apotheker, Bisschopstraat, 7, Aalst. TE KOOI*. Schoonen ponuey, oud 5 jaren ook eene schoone ponney-kar dienstig voor bakker, likorist, enz. Zich te wenden ten bureele dezes. N° 154. X© koop. Een allerschoonst en welgelegen Buitengoed, nabij de Stad Aalst. Zich te wenden Keizerlijke Plaats, N' 26. X© buren. Zoutstraatpoort, Hoek der Kerkhofbaan, Huis Herberg en Ma gazijn, bewoond door De Raeve. Zich wenden Nieuwstraat, 34, Aalst. A louer, belles chambres garnies, dans mais. hon. avec ou sans pension pr Mr seul, pril modéré, 5, Place de la Station, Alost. Is ds beste, de rijkste en de spaarzaamst* stikstofhoudende meststof. Hebt gij ooit zulk schoon koren gezien, Mijnheer de Landbouwkundige, bij het uitkomen van zoo «enen strengen winter? Hoe gelukkig die Frans! Maar neen, mijn vriend, dit Is het feit van den toeval niet. Ik heb u altijd allen aangeraden ZWAVELZUUR AMMONIAK vóór de wlnterzaalingen te gebruiken. r Frans heeft mij aanhoord en zie, HIJ heeft wel gedaan.

De Denderbode | 1908 | | pagina 3