Holland. Duitschland. Frankrijk. GELUK Slokpaardjes-Leliennjelk-Zeep Engeland. WOON HUIZEN HANDELSHUIS WOONHUIZEN jyCETTBHlJliS EEN HUIS, NAGRAS, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Bij uitscheiding van bedrijf. Pensionnat et Externat. Bericht aan de Hopplanters. Te huren terstond. HET ZWAVELZURE OTAONIAK Een hunner, zekere Guillaumin, een 19 jarige jongeling, werd een arm en een been verbrijzeld. Gelukkige gebeurtenis. Een Nieu we Courant meldt Buitenlandsche bladen bevatten Zater dag een telegram uit Apeldoorn, melden de dat Hare Majesteit de koningin in gezegende omstandigheden zou verkeeren. Het bleek oas, dat te Apeldoorn dit gerucht algemeen geacht wordt waarheid te bevatten. De gelukkige gebeurtenis zou tegen Februari-Maart mogen worden tegemoet gezien. Het Hof zoubehou dens bijzondere omstandigheden—den winter op Het Loo doorbrengen. Het Irekt de aandacht dat Hare Maje steit zich meer dan ooit in acht neemt en zelfs maar zelden een rijtoer maakt. Wij maken niettemin van dit blijde nieuws slechts onder voorbehoud melding, daar wij er de rechtstrceksche bevestiging niet van kunnen geven. De volkaverein sterker dan de soci alisten. De raad van de Duitsche so cialistische partij deelt in zijn jaarlijks verslag meê, dat het getal zijner aanhan gers in 1907 het getal 587,000 heeft be reikt. In de bijeenkomst van de Volksvereeni- ging voor het katholieke Duitschland te Diisseldorf werd meegedeeld, dat de Ver- eenigi.-.g dit jaar 45,000 leden heeft bij- gewonnen en nu 610,000 leden telt. De onderzoeksrechter van Parijs heeft Dinsdag de vier Belgen aangehouden die beschuldigd zijn van een veertiental da gen geleden deel te hebben genomén aan het gevecht, waarbij een der broeders Counau werd gedood op den weg van Anthony. De Belgen die Dislachagër, Spierylèr, Berckman en Broekman heeten, verkla ren hardnekkig geene schuld te hebben in den moord op Counau. De getuigen met wie ze gekonfronteerd werden, zeggen ook dat zij hëh riii't Her kennen en dezelfde opgeslotenen zijn het eens ©m te verklaren dat degene die Counau doodelijk getroffen heeft over de grenzen is gevlucht en zich in België schuil houdt. Ze weigeren nochtans zijnen naam te doen kennen. Te Parijs eebeurden Woensdag twee schrikkelijke ongelukken. Terwijl mevr. Girardeau, tooneelspeel- ster, Woensdagavonden de Hermeistraat haar zoontje van 16 maanden eenige mi nuten alleen liet in hare kamer, is de brandende pëtrollamp omgevallen, en heeft de kleertjes van het kind in brand gestoken. De moeder vond 'laar kind gansch verkoold terug. Woensdag ontstond brand in eën bovenkwartier der Philibert Lussotstraat, bewoond door de damen Nicolas en Guil- laume. Beide vrouwen werden erg ver brand. Delangrijk voor bakkers en bijzomieren. Welke bakker is bereid in zijne bak kerij, als réclameeenen stoombakoven of kntdemachien van nieuwste stelsel, aan den geringsten prijs, door een ma- chienfabriek van eersten rang, te laten plaatsen Aanb. onder Machienenfa- briek door Daube C*, Frankfurt, a/m. Vertegenwoordigers gezocht in iedere* plaats I O. d. P. 17-8-08. Te huren of te koop met gemak van betaling. Het van ouds gekend Café De Koei' belle, Hoek der Groote Markt en Leo- poldstraat. Zeer geschikt voor alle bedrig- ven. Verzekerde broodwinning. Bevragen Leopoldstraat, 5, te Aalst. Over te nemen uit oorzaak van dubbel bedrijf, een wel gekïandeer- de Kruideniershandel, nabij de Groote Markt, te Aalst. Zich te wenden ten Bureele van 't blad. i56. Marktprijzen. Zaterdag 22 Oogst 1908. Aardappelen de 100 kil. 5,00 a 6,00 Boter per 3 kil. 8,28 a 9,18 Roomboter io5 kil. per kil. fr. 3,00 Eiers de 25 2,25 a 2,43 Ajuin de 100 kil. 4,00 a 5,00 Viggenen.per koppel 5o,oo a 60.00 BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 242 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen ig3o kilogr. HOPMARKTEN. NUREMBERG, 19 Oogst. Markt kalm. 1908. Marktwaar 1' kwaliteit 55 fr.; 2' kwa liteit 50 fr.; Hallertau 85 fr.; Wurtemberger hop, 60-75 fr. De drie eerste dogen der week kwamen reeds 240 balen nienw gewas ter markt. LONDEN, 17 Oogst. Markt kalm. Voor onde hop zyn de prysen wankelend, van 30 tot 70 frank. In eenige gemeenten klaagt men veel over witte schimmelziekte. Nog geen verhandelingen in nienw gewasr BRUSSEL, 19 Oogst. Markt kalm. Poperiughe (stadslood), 24-25 fr.; Aalst, 8 merken), 28 1/2 frank. Slechte zaken in nienw gewas alleen. AALST, 17 Oogst. Handel rustig Beschikbare waar 1907 aan 24-27 fr. voor 1908, verkoopers aan 30 fr. De hoptninen blyven goed in stand. POPERINGHE, 21 Oogst. Markt kalm. Voor de vroege hop (Witte Rank) zal het plukken Maandag beginnen eenige dagen voor de Groene Rank. ARIJS-LA VILETTE, 20 Oogst. T er markt ver- i* 2* 3* gebracht. kocht. kwal. kwal. kwal. Ossen 1983 IÓ35 1,76 1,60 1,45 Koeien 987 863 1,72 i,55 1,35 Stieren 208 198 1,45 1,35 1,25 Kalvers 1861 1714 2,20 2,00 1,80 Schap, u283 10668 2,25 2,o5 1,80 Vark®"* 4030 4c30 1,75 1,70 1,60 Volgens men zegt zou De Roo zich ver gist hebben, want hij kende zelfs Lemaire niet. Toen hij de misdaad pleegde was hij bedronken. Het lijk van Lemaire dat Woensdag namiddag gekist werd is naar zijne woning overgebracht. De droefheid der familie en van zijnen vader, die weduwnaar is, was onbeschrijflijk. De dader is gevankelijk naar Gent over gebracht. Eene schoone vaars van de weduwe Onghena-Reyns, die te Verrebroek in eene weide in Kieldrechtpolder liep, is 's nachts afgemaaktde twee achterkwartieren wer den medegenomen. Op den Krodenhoek te Meerdonk, heeft eene vaars van landbouwer Van Mullem hetzelfde lot ondergaan. Van Mullem diende aanstonds eene klacht in bij de gendarmerie van St-Gillis- Waas, die vaststelde dat de dief in de rich ting van De Klinge, wijk Spaansch-kwartier was vertrokken. Zij deden eene huiszoeking bij E. Mets en ontdekten er den geroofden buit. Het vleesch was reeds in het zout gelegd. Met een dijbeen dat men er vond, kon men met juistheid zeggen dat het wezenlijk dat van het gedoode dier was. Mets, gekend voor een gevaarlijke dief, heeft reeds de wijk naar Holland gekozen. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blozend,jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en verblindend schoons tint. Dit alles bewerkt de echte van ËSci*£;uinnn O., Radcbeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Mevr. Weduwe Borlon, te Humain, vergezeld van hare dochter Odile, ging '8 avonds bij eene andere harer dochters die gehuwd is en in het hooger gelegen deel var. het Dorp woont. Eensklaps wer den zij aangevallen door eenen van achter eene haag springenden kerel. Deze sprong op juffer Borlon en bracht haar met een kneuzend tuig verschil lige erge slagen toe. Haar dood wanend, liep hij daarna naar Mad. Borlon en begon haar eveneens op gruwelijke wijze te mishan delen. Na eenigen tijd, kwam vrouw Borlon tot bezinning en riep om hulp. Men bracht haar met hare dochter die nog immer be- weeglooB ten gronde lag, naar hare woning. Juffer Borlon die den schedel was inge- stooten, werd te zamen met hare moeder naar hare woning gedragen, waar zij de schedelboring onderstond. Men kan nog geene uitspraak doen over haren toestand. Mad. Borlon, die ook erg gekwetst werd, kon het signalement opgeven van den aan valler, een landbouwer van Humain, Jozef T... genaamd. Jozef T.., had gedurende 4 jaar het hof gemaakt aan Odile Borlon. Eenige maanden geleden werd hij aan kant gezet. Hij loochent, doch is niettemin opgesloten in het geveng van Marche. Eene wonderbare gebeurtenis is in den nacht van Maandag tot Dinsdag voor gevallen in de oude fortiflkatiën van Ver- viers. De heer Bastugne en zijne kinderen, die den avond hadden doorgebracht op het balkon hunner woning, waren grootelijks verwonderd, toen zij de gekleurde sporen zagen van den regen. Hunne verwondering steeg nochtans hoe langer zoo meer, wanneer zij bemerkten dat ook hun gelaat en hunne kleederen bedekt waren met lichte teekenen van deze kleur. Een deftige juffrouw van Vorst ont ving dezer dagen een naamloozen brief, in welken gezegd werd dat zij den schrijver, op eene manier, die hij aanduidde, 50 fr. moest zenden, zoo niet zou hij haar vioeger 6lecht gedrag aan haren verloofde bekend maken. De juffrouw bracht den brief bij de policie en een agent werd op post gezet om den briefschrijver af te wachten. De list lukte de lasteraar werd aangehouden en ondervraagd. Hij bekende. In zijne woning ontdekte men eene menigte kopijen van dergelijke brieven, die aan andere personen waren geschreven. De voddenhandelaar Rensonnet te Verviers, dronken langs de straat slente rend, om de geneverdampen te laten ver vliegen, ontmoette zijne vrouw van wien hij gescheiden leeft. Zij was vergezeld van verscheidene man nen, die hem voorden gek hielden, zegt hij. Hij ging naar huis eenen revolver halen en bedreigde daarmee de voorbijgangers en geburen, die vruchteloos poogden, hem t« ontwapenen. Eensklaps stond hij stil bij eenen ijsroom- wagen. Hij zag zijn wapen na, maar onver wacht klonk een schot en men zag een jong meisje met luiden gil in elkaar zakken. De getroffene, welke zelfs door den plichtige niet gekend is, werd in een huis huis onderzocht en voorloopig verzorgd. Later bevond men dat de wonde, door den kogel veroorzaakt ofschoon zeer erg, toch niet doodelijk is. Rensonnet is aangehouden. Dinsdag namiddag waren te Aarlen, de beide werklieden Guinaldi, 26 jaar oud en Kohn, 49 jaar, bezig met rails te laden op een waggontje, bij middel eener kraan. Eensklaps brak een ketting. Een stapel rails wegende 2000 kilogr. viel neder op de beide ongelukkigen. De eerste werd het inwendige van het lichaam verpletterd en bezweek korten tijd nadien. Zijn makker die ook zeer gevaarlijk gekwetst werd, bevindt zich in hopeloozen toestand. Verschillige andere werklieden werden min of meer zwaar getroffen. Toen men de nog rookende puinen opruimde, vond men er twee kinderlijken onder van ongeveer vijfjaar. Beiden kin deren waren gansch verkoold, en men weet niet wie zij zijn, of hoe zij in het vuur omkwamen. Zaterdag middag vertrok een markt- trein vol reizigers uit Nottingham, in Engeland, naar Mansfield. De machinist deed na eene ernstige ziekte voor het eerst weer dienst. Even voorbij Notting ham werd hij met lamheid geslagen. De volg -nde statie, waar de trein moest stop pen, reed hij voorbij. Was de trein niet door een zelfwerkende inrichting op een zijspoor geleid, eene botsing met een sneltrein ware onvermijdelijk geweest. De stoker bracht de trein tot stilstand. De machinist lag beweging- en spraakloos op den vloer van de locomotief. De Engelsche bladen halen een aantal gevallen aan van machinisten, die op de locomotief of dadelijk na het verlaten daarvan ziek zijn geworden of dood vie len, soms ten gevolge van overwerken, of ook omdat zij voor hun gevaarlijken dienst niet afgekeurd waren, ondanks de kwaal die zij hadden. Verongelukt. Ennis, dieonlangs benoemd was tot adjunct-onderminister voor Ierland, is gisteren te Dublijn uit een rijtuig geslingerd en zoo leelijk te land gekomen, dat hy een uur later in het gasthuis is bezweken. Ennis heeft zijn ambt maar drie weken bekleed. Hij is vroeger dagbladschrijver geweest, het laatst als lid van de redactie van de Freeman's Journal. In 1886 kwam hij bij de balie en daarna als griffier aan de kanselarij-afdeeling. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 7) Vrouwelijk idem 10) Huwelijken. B. De Gent vuurst. met F. Van der Eecken, wassch. J. .Verhavert, bed. met J. D'hoey, z. b. J. Bi.baut, on- dern. met M. Medaerts, z. b. Overlijdens. P. Van der Poorten, m. Huylenbroeck, z. b. 57 j., Denderstr. V. Byl m. Van den Brande, herb. 67 jHoutmarkt. F. De Neve, m. Strobbe, z. b. 5i j., Maanstr. J. Vinck, vr. De Schepper, z. b. 73 j., St. Jobstr. J. Amant, scholier, 11 j., Leopoldstr. B. Hoe beek w' Meert, z. b. 56 j., Breedestr. A. Van de Perre, we De Wandeleer, z. b. 3g j. Leopoldstr. 12 kinderen onder de 7 jaren. VkRKOOPING BIJ UITWINNING. OPENBARE VERKOOPING van te EREMBODEGEM, Brusselschen Steenweg. Ue Notaris EEMAN, te Erpe, zal, krach tens daartoe bekomen macht en namenB wien het behoort, in het openbaar verkoopen, de navolgende goederen te weteo Eerste koop. Een Eigendom, zijnde eene Tweewoning met Aanhoorigheden, gestaan en gelegen te Erembodegem, aan don Bms- ael8chen Steenweg, gekend by kadaster wyk A, nummer 52h en 52k, groot 6 aren 50 cen tiaren, palende ten oosteM. Felix Van Geem, ten zuide den volgenden koop, ten weate den Ste3nweg en ten noorde M. Joannes LimpenB. Tweede koop. Een Woonhuis met Af- hang8elen (zijnde de herberg Het Keizers hof gestaan en gelegen te Erembodegem, aan den Brusselschen Steenweg, groot 6 aren 20 centiaren, gekadastreerd wijk A, nnm- mera 52i en 52j, palende ten ooste den heer Felix Van Geem, ten zuide Juffrouw Weduwe Petrus De Geyndt-De Meyer, ten wests den Steenweg en ten noorde voorgaande goed. Bewoond door den eigenaar heer Constant Arys. 2de Zitdag, Beslissende toewijzing MAANDAG 24 AUGUSTI 1908. Om 3 uren van den avond ter herberg Den Klokkknbol n, te Aalst, Molendries, N. 21, by Mej. Esther Verlaeckt, (oud huis Foncée). N. B.De kosten dor veiling zyn bepaald op 12 ten honderd van de koopprijzen, onge- minderd de gevallen van toepassing dor wet ten rakende de vermindering der registratie en overschryvingarechten. OPENBARE VERKOOPING van een wel gelegen te HOFSTADE, Dorpplaats. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, met de pleegvormen der wet van 16 Juni 1816, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een welgelegen Handelshuis, te Hof stad e, aan de Dorpplaats, gekadastreerd wijk B, nummer 427E, groot aldaar 2 aren 60 centiaren, palende ten ooste of ten voorhoofde aan de Dorpplaats, ten zuide de Straat, ten weste Juffr. w° Clinckaert en M. Camiel De Beer en ten noorde "M. Frans Meuleman en Juffrouw Maria Dae- leman. Bewoond door de eigenaars Kinderen van wijlen M. Frans Van Cacckenberghe- Clirxkaert. ENKELE ZITDAG Zaterdag 12 September igo8. Om 2 uren namiddag, te Aalst, ter girffie van het Vredegerecht. OPENBARE VERKOOPING van welgelegen en van goede ZAAILANDEN, te Nieu werk erken, Kwaadestraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openhaar verkoopen, de navolgende goederen, te weten Eerste koop. Een goed en gerieflyk Huis, dienstig voor alle bedreven, gestaan en gelegen to Nieuwerkerken, aan de Kwaa destraat, hebbende groote poort, bakkerij, stalling, remise en andere afhangen, allen in besten sta it van onderhond, koer en tuin, bekend bij kadaster wyk B, nummer 61 l en westdeel van nummer 62o, groot Volgens me ting 12 aren 46 centiaren, palende ten ooste den volgenden koop,ten zuide den Voetweg en daarover het goed onder koop drijten weste jufvr. weduwe Philemon Eeckhout en ten noorde de Kwaadestraat. Bewoond en gebruikt by de maand door M. Camiel Van Hauwermeiren aan 20 frank per maand. Tweede koop. Twee aaneenhangeode Woningen met aanhoorighedei: en tnin, ge staan en gelegen te Nijuwerkerken, nevens voorgaande goed aan de Kwaadestraat,geka dastreerd wyk B, nummer 60n, en oostdeel van nummer 62o, bij meting groot 8 aren, palende ten ooste M. Prosper Lauwereys,ten zuide den Voetweg en daarover de party Laüd onder koop dry.ten weste den voor- gaanden koop, ten noorde de Kwaadestraat. De eene bewoond en gebruikt by de maand door jnfvr. weduwe De Neef, aan 6 frank per maand. De andere onverhuurd. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Nieuwerkerken, op het Meeusveld, wijk B, nummers 63 en 64 van het kadaster greot aldaar 28 aren 20 centiaren, palende ten ooste den volgenden koop,ten zuide de heeren Pros per en Florimond fileert, ten weste M. Felix Van Landuyt en ten noorde jnfvr. wednwe Eeckhont, voornoemd en de goederen onder de koopen een ou twee biervoren. Gebrnikt zonder termijn door M. Jan-B. Huylebroeck, te Nieuwerkerken, aan 45 fr, 's jaars. Boomprijs 25 fr. Vierde koop. Eene partij Land, gelegen te Nieuwerkerken, nevens voorgaande, he kend bij kadaster wijk B, nummer 130a, met eene grootte van 17 aren 50 centiaren en vol gens meting groot 20 aruu 15 centiaren, pa lende ten ooste M. Pieter Adam, ten zuide M. Philemon Ringoir, ten weste voorgaande koop drij en ten noorde met den Voetweg M. Prosper Lauweroys. Gebrnikt zonder termyn door M. Huyle broeck, voornoemd, aan 30 fr. 's jaars. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 11 190fi Verblijf Dijnsdag 25 An8n8tl iauö- Telkens om 3 aren van den avond, ter herberg van den heer Aifons Lievkns, te Nieuwerkerken, Dorp. Door sterfgeval. VEN Dl TIE VAN Landbouwalem en Vruchtent te Aalst. Siul-Jobstraai. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zul op Woensdag 2 Skptkmbbr 19Ö8, tè beginnen ten 8 uren 's morgens, ter hofstede bewoond door den heer Joskf Dk Schbppkr-Vinck, te Aalst, Sint-Jobstraat, in hel openbaar ver koopen, alle de aldaar te bevinden roerende voorv erpen, bestaande voornamenlyk in Huismeubelkn, als Tafels, Stoelen, Kas sen, Stoof, Bedstoelen, Slaapgerief, Kenken- gerieven, enz. Landbouwalem, als Handkar, Wanmolen, Rolblok, Eggen, Aalstnk en Kuipen, Bas cule, Kruiwagens en verder gro<t en klein Alem. VerdorB ingeoogste Tarwe, Haver en HooiVarken, Hond, Mest, Beir, Brand hout en 30 aren Aardappels, 10 aren Besten en 10 aren Klavers, wassende op land gele gen in de Diepestraat, Gewone conditiën en tijd van betaling mits borggtelliDg. Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van te Gij se gem, aan het Dorp De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen GEMEENTE GiJÖEGEM. Eon Huis eu Grond, zoor wel gestaan en gelegen naoy de Dorpplauts, gekadastreerd wyk A, nummer 250, met eene grootte van 2 aren 40 centiaren, palende tèn ooste aan Dume Baeyens Maes, ten zuide of ten voor hoofde aan de Kerkstruat, ten weste met bij zondere ingangspoort aan den Steenweg van Aalst naar Dendermonde on verder nog aan een huis van den heer Dubois-Haems eu ten noorde aan den heer Blindeman-Ringoöt. Onmiddelijke ingebruiktreding. ZITDAGEN 29 mb„ 1908, ten 3 uren namiddag, ter herberg genaamd Den Handwijzer, b by Juffrouw Weduwe Achtlles Langlet, te Gysegem, aan den Steen weg. OPENBARE VERKOOPING De Notaris Joseph VERBRUGGHEN, te Sint-Lievens-Hautem, zal ter tusschen- komst van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, op Woensdag 2 Seftember 1908, om 2 uren namiddag, ten Gemeentehnize, te Erembodegem, openbaarlijk verkoo pen i° 29 aren 5y centiaren Meersch, te Erembodegem, genaamd Abbegat, aan den Hoogenweg. Boomprijs fr. 25. a° 27 aren 57 centiaren Meersch, als voren: Boom- en landprijs fr. 117. 3° En 9 aren 70 centiaren Bosch, te Erembodegem, in den Avaan. Boom- en houtprijs fr. 55. VENDITIE VAN te Aalst-Mijlbeke, Breedestraat, achter de Stokerij De Oouden Leeuw, op Zaterdag 29 Augusti 1908, om 3 uren stipt namiddag, door hel ambt van den No.ar is BRECKPOT, te Aalst. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Erembodegem i° Eene ttofstede wijk Ronsevaal, groo 5 aren 01 centiaar. verdeeld in 3 deelen* Bewoond door de kinderen De Ryck. Samen ingesteld fr. 366o. a° Eene Tweewoonst met Suikerijfa- briek en Houtzagerij, wijk Ronsevaal, grdot 23 aren 25 centiaren. Bewoond en gebruikt door Joseph De Groot en de kin deren De Ryck. Verdeeld in 2 deelen. Ingesteld fr- 8620. 3* 10 aren 3o centiaren Land, op het HageveM. Gebruikt door Charles Calle- baut. Ingesteld fr. 500. 40 11 aren 70 centiaren Land, op het Roeveld, nabij Boukhoutberg. Gebruikt door Leon Liefferinckx. Ingesteld fr. 3oo. 5° En 23 aren 90 centiaren Land, zeer dienstig voor bouwgrond, te Erembode gem, Hoogeweg. Gebruikt door de Kin deren De Ryck. Verdeeld in 2 deelen. Samen ingesteld fr. 23oo, LAATSTE ZITDAG: Woensdag 26 Oogst 1908, om 3 uren namiddag, ter herberg Au Faubourg bij Mr Camille Redant, te Aalst-Mijlbeke, Brusselschen Steenweg. De Notaris BRECKPOT. te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Winkelhuis met magazijn en hof, te Aalst, in de Korte Zoutstraat, groot 4 aren, 60 centiaren. Ingesteld fr. 14000. ZITDAGEN: telkens om 3 uren namiddag, ter esta- mi-net Au Café de l'AUiance, bij Mr Leopold Boin, te Aalst, Groote Markt. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlyk verkoopen Eene Hofstede, te Hofstade, Babbe laar, wezende eene Herberg en Winkel, groot bij meting 10 aar 29 centiaren. Be woond en gebruikt door Louis De Snlet. Verdeeld in 2 deelen Samen ingesteld fr. 2750. ZITDAGEN Don^erdag Augusti i'jo8, telkei s om 3 uren namiddag, ter herberg St® Anna bij den heer Auguste Van der Vurst, te Lede, Dorp. Uitverkoop van een honderdtal ver schillige marmeren schouwen. Dorpels, plinten, deksteencn, pomp- steenen en pompbakken in goeden Ecaus- sinesc ie steen alles tegen buitengewone lage prijz< n, bij C. BRUYLANT, 14, Keizerlijke Plaats, 14, te Aalst. Institut St. Louis, Brugelette. Ecole moyenne, école primaire. Pension 300 et 3ü() frs. Demandbr Prospectus. VaUechool van Mecaniek, van Juistheid, van Horlogiemakerjj en van Eleclriciteit, Palais du Midi, (Paleis der Zuiderlaan), Spiegelstraat, Brussel. Volledig onderwijs grondleer en prac- tijk. Heropening den i5 September. Inschrijving ten lokale te rekenen van i5 Augustus van 10 tot 12 uren, of bj| correspondentie ten allen tijde. Hopseizoen 1908. De cocke voor het droogen der I lop, en alle andere gebruiken, is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, tegen den prijs van vijf en negentig centiemen per hectoliter, gewoonlijk genoemd dobbelen liter. Bekwame schrijnwerkers worden gevraagd bij Alfred Van den Eynde, De Gheestraat, Aalst. Onnoodig zich aan te bieden als men den stiel ten volle niet kent. Uien vraagt eene goede Keuken meid, loon 40 fr. Zich te bevragen bij M. Arthur Druck, Statiestraat, 3i, Aalst. Alen vraagt eenen Huisknecht, jongman, en kunnende met de paarden rijden. Zich te bevragen ten bureele de zer. Nr i5a °™On demande une demoiselle de bureau connaissant Franyais, Anglais et Allemand; s'adresser au Bureau du Jour- naL N° i55. Alen vraagt een schoon Huis te huren, met grooten Hof, gelegen op de Keizerlijke Plaats. Schrijven G. B. blijvende Post, Aalst (Noord). Sk. louer, belles chambres garnies, dans mais. hon. avec ou sans pension pr Mr seul, prix modéré, 5, Place de la Station, Alost. TiMHtoud te huren. Eene schoone en gioote Estaminet, te Aalst, aan de Groote Markt, genaamd Café-Remy. Voor dè inlichtingen zich te wenden bij de eigenares Dame De Coninck-De Windt, of ten Kantore van den Notaris De Gheest, te Aalkt, Keizerlijke Plaats. Een schoon en gerifelijk Huis, laatst bewoond geweest door den heer Edmond Rumbaut, gestaan eh gelegen aan de Vaart, hebbende ruime boven en bene den plaatsen, magazijnen, stallingen enz., pomp- en regenwater, dienstig voor alle bedrijven. Zich te bevragen bij den heer G. Bon ner, Apotheker, Bisschopslraat, 7, Aalst. TB KOOI*. Schoonen ponney, oud 5 jaren ook eene schoone ponney-kar dienstig voor bakker, likorist, enz. Zich te wenden ten bureele dezes. N° 154. te de beste, de rijkste en de spaarzaamste stikstofhoudend e meststof. Goeden dag. vriend, gij komt nogmaale tena* van de markt. Welke schoone veers I Maar waar vtadt gij het geld om al dat vee te koopen? Ik zal het u zeggen. Zooals gij weet, lk gebruik scheikundige meststoffe* en bijzonderlijk ZWAVELZUttt AMMONIAK. Hewel, daar Is gansch mijne kunst. Groote opbrengsten laten groote winsten.

De Denderbode | 1908 | | pagina 3