Frankrijk. Pensionnat et Externat. Bericht aan de Hopplanters. MEUBBIiS EEN HUIS, HANDELSHUIS WOONHUIZEN Bij uitscheiding van bedrijf. Behuisde HOFSTEDE NAGRAS, Openbare Verkooping. Te huren terstond. Grondkrediet van België VP Paul EEUW, Waarom nog Brussel gaan 1 Tijdens de kermisdagen die Maandag ten einde liepen, heeft heeft de kerel zich in verscheidene herbergen vertoond, zoo wordt ten minBte gezegd. 't Is waar er worden dikwijls over zijne daden sprookjes verteld, die bij 't goed ge- loovig publiek gemakkelijk ingang vinden. Toch legt de bandiet eene ongelooflijke stoutmoedigheid aan den dag. Zoo verne men wij het volgende feit Donderdag avond rond middernacht, vertoonde hij zich in 't midden der Btad. Hij kwam met acht gezellen in eene danszaal. Twee kamera den werden aan den ingang geplaatst. Smeta met de zes andere gezellen gingen de zaal binnen. Daar bevonden zich een aotal dansera. Nauwelijks was hij binnen of hij riep Hier is de Kwik (zijn bijnaam). Toen de dans geëindigd was, bevool hij Nu nog 'nen dans voor den Kwik. En zoo gebeurde het ook. Na den dans ging hij met de klak in de hand rond en ieder danser legde er een nickelstukje in 1 Na nog eenige oogenblikken vertoefd te hebben, verliet hij op zijn duizend gemak ken de danszaal en verdween weer met zijne makkers, zonder dat iemand weet waar hij zich schuil houdt. M. Ed. Proost, zoon van den klak- kenmaker M. Proost-Albert te Gheel, begaf zich met een valies koopwaar per rijwiel naar het naburige Arendock, onderweg op eene eenzame plaats, nabij Rethy, kwamen twee onbekende kerels uit een bosch en sprongen voor den wielrijder, en ontnamen hem zijn valies. M. Proost kon terug op zijn rijwiel springen en zich ongehinderd uit de voeten maken. Er werd dadelijk eene klacht bij de gendarmerie ingediend. De valies werd korts daarna, doch gedeeltelijk geledigd, in eene braamstruik terug gevon den. Verscheidene personen hebben de twee aanranders in den omtrek zien rond slente ren. Zij worden ieverig opgezocht. Zaterdag morgend was men met de vuurdor8chmachien aan het werken op het hof van den landbouwer Alberic Van Parys, nabij de statie van Pittem. De lokomobiel stond achter de stalling, welke met stroo gedekt was. Er heerschte een tamelijk hevige wind. Rond 9 i/a ure vloog een vuurgenster uit de schouw op het strooien dak, waarop weinig aandacht geslagen werd. Het werk ging voort in volle haast Eensklaps sloeg de vlam boven het strooien dak der stalling op, en zette, door den wind opgejaagd, schielijk gansch het dak in laaie vlam. Spoedig begon het werk volk te blusschen, terwijl de pompiers van het dorp ter hulp werden geroepen. Intusschen brandden de stalling en de schuur, en de vlammen waren zoo hevig dat het vuur oversloeg op de woning, ins gelijks in stroo gedekt, en welke 25 meters van de brandende stallen stond. Paarden en koeien waren naar de weide; de varkens konden uit hunne koten ge haald worden twee kalvers, welke in een overwelfd deel der stalling stonden, kon men niet naderen door den hevigen vuur gloed, doch werden later half gestikt, door rt, den veldwachter De Meyer, weggehaakt J' en zoo goed verzorgd dat zij geheel her stelden. Er werden 6000 kilos hooi, eene partij stroo, landalm enz. vernield. De brand van het huis ging zoo snel vooruit dat er om zoo te zeggen geene meubelen noch huisraad konden gered worden. Alleen het geld, papier en eene stoof konden gered worden. Het goudwerk, kleederen, bedden enz. werden de prooi der vlammen. Op den zolder lag 3900 kilogr. tarwe- graan 3500 kilogr rogge en 1000 kilogr. haver dat alles is verloren. De vrouw, die in gezegenden toestand verkeerd, werd zoo ontsteld dat zij door de geburen moest opgenomen worden en ge neeskundige hulp noodig had. De werkman, Remi Laethem, die ook mede hielp water pompen, werd den mid denvinger der linkerhand vermorzeld en moest door Dr Lebrun verzorgd worden De pompiers moesten ongehoorde moeite doen om de korenmijten rond het hof voor brand te vrijwaren. De brand duurde tot tegen den avond. Er bestaat verzekering. De schade wordt op 15,000 fr. gerekend. Een hond was razend geworden en had drie personen en andere honden gebe ten. Die honden verspreidden zich overal. Dinsdag nu zag de veearts van Dour, dat een hond zonderling te werk ging. Hij deed het dier vatten en het stierf drie dagen later aan razernij Intussahen werden al de andere gebeten honden, die men kon aan treffen, neergeschoten. Vele personen zijn door deze dieren gebeten. Er heerscht dan ook groote onrust te Dour, Boussu en om streken. In de statie van Aarlen werkten ver scheidene arbeiders aan het opladen van ijzeren balken, bij middel van eene groote kraan. De ketting moet niet sterk genoeg zijn geweest; zij brak en het zware gewicht viel op en naast den wagen en op twee werklie den, die op den slag dood bleven. Van een derde waren een arm en een been door de scherpe kanten van den balk afgesneden. Ook hij zal het besterven. Nog verscheidene andere werklieden zijn min of meer erg gewond. De policis van Namen, verwittigd zijnde dat eenen kolenhandelaar produkten verkocht aan zeer lage prijzen, deed daar over een naarstig onderzoek. Het kwam weldra aan 't licht dat de bedienden van M. Boyer sedert meer dan tien jaar aftruggelarijen en vervalschingen pleegden ten nadeele van hunnen patroon. Het bedrag van 't gestolene bedraagt drie miljoen frank. Acht bedienden en oud-bedienden van het huis Boyer zijn aangehouden. Zij be kenden de feiten. Talrijke handelaars en voortverkoopers leven in den angst van ook aangehouden te worden. Het onderzoek wordt naarstig voortgezet. Zondag avond kwam een welgekleede kerel bij M. Jeancart, landbouwer, te Couillet, en vroeg er om eene kamer te huren. De onbekende zegde ploegbaas te zijn in de mijnen van Fiestaux. De landbouwer stemde toe. '8 Anderendaags morgens was de onbe kende verdwenen. Eene som van ongeveer 1500 fr. is ook niet meer te vinden. Foorkramers hadden te Montigny- sur-Sambre bij eenen varkensBlachter eene leverpastei gestolen. De policie werd ver wittigd en de commissaris wilde hen doen aanhouden in den reiswagen, waarin zij woonden. De mannen wierpen hunne frak ken uit en daagden de policie uit, hen te naderen. Het publiek, dat de agenten ge volgd was, koos partij voor de policie en zou de vleeschdieven wel gelyncht hebben, indien de gerechtsdienaars hen niet met levensgevaar beschermd had. Een hunner moest zelfs in het water springen, om de Samber over te zwemmen. Daar werd hij door fabriekwerkers aan de policie geleverd. De abbé Perretti, een Korsikaansche priester, tijdelijk aan de Sint-Laurentius- parochie gehecht, had zekeren Humbert Audiffredi, 17 jaar, een landgenoot, die hem geld vroeg, werk verschaft, door hem aan zijnen verhuis te laten helpen. Zaterdag middag, terwijl de priester voor het venster zijner woning stond, plofte Audiffredi plotseling zynen dolk in den hals. De priester zonk, doodelijk ge troffen ten gronde. De moordenaar werd aangehouden deze was een ontsnapte uit een tuchthuis, waartoe hij tot zijne meerderjarigheid verwezen was wegens oplichterij. Men heeft te Marseille het in stuk ken gesneden lijk eener vrouw gevonden op de eerste verdieping van een huis nabij de haven, in de volgende omstandig heden Een gebuur kwam bij de politie klagen over den hevigen stank, die uit eene kamer voortkwam. Een commissaris ging meê vergezeld van eenen slotmaker, die de deur opendeed. In de groote kamer, die uitgeeft op de kaai, vond men een groot koffer waaruit de ondragelijke stank opsteeg. Men opende het koffer en vond er het lijk in eener vrouw van omtrent 60 jaar. Op 't oogenblik van de ontdekking van het lijk, kwam de huurder der kamer, zekere Cesare Tasso, bediende in een landverhuizingsagentschap, pleger van de misdaad, zich bij het gerecht aangeven, en deed voor den substituut van den procureur der republiek volledige beken tenissen. Tien dagen geleden kwam eene Armeen- sche vrouw, omtrent 69 jaar oud, en wier indentiteit men niet heeft kunnen vast stellen, van Colombië terug. Zij was in 't bezit van gi5 fr. in Columbeesche munt. Zij overhandigde dit geld aan Tasso om het in Fransch geld te laten uitwisselen. Tasso verspeelde echter het fortuintje van de arme vrouw. Deze kwam herhaal delijk haar geld opeischen en geen uit weg ziende, greep hij op zeker oogenblik de vrouw vast en worgde haar. De mis daad gepleegd zijnde brasht hij het lijk naar zijne kamer, 's Avonds sneed hij het in stukken en stopte het in een koffer. Tasso is in de gevangenis opgesloten. Volgens andere inlichtingen is da vrouw zekere Loulier Elaïs-Omals, uit het Libaneesche gebergte, 't Was toen dat Tasso de onmogelijkheid inzag zich van het lijk te ontmaken, dat hij zich gevan gen gaf. Hij toonde diep berouw over zijne misdaad, die ook zijne vrouw en zijne twee kinderen onteert. Eene schrikkelijke misdaad brengt de streek An nay-bij-Lens in opschud ding. Eene groentenvrouw, Maria De Sailly, echtgenoote Houdart,35 jaar oud, wonende te Hulluch, is Zaterdag mor gend, om 5 uren, nabij de herberg A la Bière du Nord, in geheimzinnige om standigheden vermoord gevonden. Haar hoofd was in eenen zak gewikkeld, en hare beenen waren met eenen voorschoot samen gebonden. Zij was daar gesleept, cn het spoor kwam van de deur der her berg. De gendarmen van Lens, kwamen weldra een onderzoek doen. Zij onder vroegen de herbergierster,Celine Wantin, 42 jaar, en haren vriend Charles Bour- sier. Zij gebaarden niets te weten. Vrijdag namiddag was vrouw Houdart van de markt van Lens gekomen met hare kar en haar 9-jarig zoontje. Zij had ioo-i5o fr. bij zich. Zy ging in de her berg, haar zoontje bleef voor de deur spelen. Te 6 uren, toen het zoontje aan de herbergierster naar zijne moeder vroeg, zegde zij dat zij stoelen gaan koo- pen was. Een jongetje uit de buurt,Ovide Wautiez. beweert dat hij vrouw Houdart Vrijdag avond in de keuken der herberg heeft zien liggen met bebloed hoofd. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING— Kabel vau de putte, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Denderbode. i Spoedige bediening. Institut St. Louis, Brugelette. Ecole moyenne, école primaire. Pension 300 et 3SSO fr». Demandkr Prospectus. te nemen uit oorzaak van dubbel bedrijf, een wel geklandeer- de Kruideniershandel, nabij de Groote Markt, te Aalst. Zich te wenden ten Bureele van 't blad. x 56. Hopseizoen 1908. De cocke voor het droogen der I lop, en alle andere gebruiken, is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, tegen den prijs van vijf en negentig centiemen per hectoliter, gewoonlijk genoemd dobbelen liter. Door sterfgeval. VENDITÏE VAN Landbouwalem en Vruchten te Aalst. §iut>Jobsti'aat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Woensdag 2 September 1908, te beginnen ten 8 nren 's morgens, ter hofstede bewoond door den heer Joskf 1)b Schepper-Vinck, te Aalst, Sint-Jobstraat, in het openbaar ver- koopen, alle de aldaar te bevinden roerende voorwerpen, bestaande voornamenlyk in Hdismbdbelen, als Tafels, Stoelen, Kas sen, Stoof, BedBtoelen, Slaapgerief, KeHken- gerieven, ens. Landbouwalem, als Handkar, Wanmolen, Rolblok, Eggen, Aalstnk en Kuipen, Bas cule, Kruiwagens en verder gro-it en klein Alem. Verders ingeoogste Tarwe, Haver en Hooi Varken, Hond, Mest, Bair, Brand hout en 30 aren Aardappels, 10 aren Beeten en 10 aren Klavers, wassende op land gele gen in de Diepestraat, Gewone conditiën en tyd van betaling mits borggtelling. Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van te Gijsegem, aan het (Dorp, De Notaris I)E GHEEST, te Aalst, zal met ;ewin van palmslag en gelagen, in het open- iarverkoopen GEMEENTE GIJSEGEM. Een Huis en Grond, zser wel gestaan en gelegen naoij de Dorpplaats, gekadastreerd wyk A, nummer 250, met eene grootte van 2 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan Dame Baeyens-Maes, ten zaide of ten voor hoofde aan de Kerkstraat, ten weste met bij zondere ingangspoort aan don Steenweg van Aalst naar Dendermonde en verder nog aan een huis van den heer Dnbois-Haems en ten noorde aan den heer Blindeman-Ringoot. Onmiddelijke ingebrniktreding. ZITDAGEN Instel Dynsdag 15 Verblyf Dynsdag 29 ten 3 nren namiddag, ter herberg genaamd Den Handwijzer, n bij Juffrouw Weduwe Achüles Langlet, te Gysegem, aan den Steen weg. September 1908, OPENBARE VERKOOPING van een wel gelegen te HOFSTADE, Dorpplaats. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, met de pleegvormen der wet van 16 Juni 1816, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een welgelegen Handelshuis, te Hof- stade, aan de Dorpplaats, gekadastreerd wijk B, nummer 427E, groot aldaar 2 aren 60 centiaren, palende ten oostc of ten voorhoofde aan de Dorpplaats, ten zuide de Straat, ten weste Juffr. w® Clinckaert en M. Camiel De Beer en ten noorde M. Frans Meuleman en Juffrouw Maria Dae- leman. Bewoond door de eigenaars Kinderen van wijlen M. Frans Van Caeckenberghe- Clir.ckaert. ENKELE ZITDAG Zaterdag 12 September 1908. Om 2 uren namiddag, te Aalst, ter girffie van het Vredegerecht. OPENBARE VERKOOPING van welgelegen en van goede ZAAILANDEN, te Nieuwerkerken, Kwaadestraat De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de navolgende goederen, te weten Eerste koop. Een goed en gerieflyk Hnis, dienstig voor alle bedrijven, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, aan de Kwaa- destraat, hebbende groote poort, bakkerij, stalling, remise en andere afhangen, allen in besten staat van onderhond, koer en tuin, bekend bij kadaster wyk B, nummer 61l en weatdeel van nummer 62o, groot volgens me ting 12 aren 46 centiaren, palende ten ooste den volgenden koop,ton znide denVoetweg on daarover bet goed onder koop drij, ten weste jnfvr. wednwe Philemon Eeckhont en ten noorde de Kwaadestraat. Bewoond en gebruikt by de maand door M. Camiel Van Hauwenneiren aan 20 frank per maand. Tweede koop. Twoe oaneenhangende Woningen met aanhoorigheden sn tnin, ge staan en gelegen te Nieuwerkerken, nevens voorgaande goed aan de Kwaadestraat,geka dastreerd wyk B. nummer 60d, en oostdeel van nummer 62o, by meting groot 8 aren, palende ten ooste M. Prosper Lanwereys.ten znide den Voet weg en daarover de partij LaBd onder koop dry,ten weste den voor- gaanden koop, ten noorde de Kwaadestraat. De eene bewoond en gebruikt bij de maand door jnfvr. weduwe De Neef, aan 6 frank per maand. De andere onverhunrd. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Nieuwerkerken, op het Meensveld, wijk B, nummers 63 en 64 van het kadaster grsot aldaar 28 aren 20 centiaren, palende ten ooste den volgenden koop,ten znide de heeren Pros per en Florimond Meert, ten weste M. Felix Van Landnyt en ten noorde jnfvr. weduwe Eeckhont, voornoemd en de goederen onder de koopen een en twee hiervoren. Gebruikt zonder termyn door M. Jan-B. Huylebroeck, te Nieuwerkerken, aan 45 fr, 'sjaars. Boomprys 25 fr. Vierde koop. Eené partij Land, gelegen te Nieuwerkerken, nevens voorgaande, be kend bij kadaster wijk B, nummer 130a, met eene grootte van 17 aren 50 centiaren en vol gens meting groot 20 aren 15 centiaren, pa lende ten ooste M. Pieter Adam, ten znide M. Philemon Ringoir, ten weste voorgaande koop dry en ten noorde met den Voetweg M. Prosper Lanwereys. Gebruikt zonder termyn door M. Huyle broeck, voornoemd, aan 30 fr. 'sjaars. Derd eZitdag en beslissende toewijzing: DIJNSDAG 8 SEPTEMBER 1908. Ten 3 nren van den avond, ter herberg van den heer Aifons Lievens, te Nieuwer kerken, Dorp. Bekwame schrijnwerker» worden gevraagd bij Alfred Van den Eyndb, De Ghecstraat, Aalst. Onnoodig zich aan te bieden als men den stiel ten volle niet kent. Men vraagt een schoon Huis te huren, met grooten Hof, gelegen op de Keizerlijke Plaats. Schrijven G. B. blijvende Post, Aalst (Noord). Uitverkoop van een honderdtal ver- schillige marmeren schouwen. Dorpels, plinten, deksteenen, pomp steenenen pompbakken in goeden Ecaui- sinescoe steen alles tegen buitengewone lage prijzen, bij C. BRUYLANT, 14, Keizerlijke Plaats, 14, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene zijnde eene tweewoonst te OORDEGEII. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal met tusschenkom8t van zijnen ambtgenoot de Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, met gewin van instelpremie en gelagen in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Eene schoone en welgelegene behuisde Hofstede, zijnde eene tweewoonst gestaan en gelegen te Oordegem, op den voorsten Mo- lenkanter aan de baan van Oordegem naar Smetlede, bekend bij kadaster sectie B, num mers 446c, 446d, 447a en 448a, aldaar groot 30 aren 70 oer.tiaren, palende ten ooste den heer Victor Van der Eecfeen, ten zuide de heeren Domien Meulemau en Camiel Matthys, ten weste het Armbnreel van Smetlede en ten noorde de straat. Bewoond door den heer Edmond Verbeken. ZITDAGEN Instel Donderdng 17 September 1QAQ Verblyf 1 October 1908- Telkens om 3 ure van den namiddag, ter herberg gebonden door den heer Henri Van derStnyfl, te Oordegem, aan de Tramstatie. OPENBARE VERKOOPING De Notaris Joseph VERBRUGGHEN, te Sint-Lievens-Hautem, zal ter tusschen- komst van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, op Woensdag 2 September 1908, om 2 uren namiddag, ten Gemeentehuize, te Erembodegem, openbaarlijk verkoo pen i° 29 aren 57 centiaren Meersch, te Erembodegem, genaamd Abbegat, aan den Hoogenweg. Boomprijs fr. 25. 20 27 aren 57 centiaren Meersch, als voren: Boom- en landprijs fr. 117. 3° En 9 aren 70 centiaren Bosch, te Erembodegem, in den Avaan. Boom- en houtprijs fr. 55. VENDITIE VAN te Aalst-Mijlbeke, Breedestraat, achter de Stokerij De Oouden Leeuw op Zaterdag 29 Augusti 1908, om 3 uren stipt namiddag, door het ambt van den No.ar is BRECKPOT, te Aalst. De Notaris BRECKPOT, re Aalst, zal openbaarlyk verkoopen Eene Hofstede, te Hofstade, Babbe laar, wezende eene Herberg en Winkel, groot bij meting 10 aar 29 centiaren. Be woond en gebruikt door Louis De Smet. Verleeld in 2 deelen Samen ingesteld fr. 2750, ZITDAGEN Instel, Donderdag 20 0 Verblijf, 27 Au6""1' ")°8. telkei s om 3 uren namiddag, ter herberg St® Anna bij den heer Augusle Van der Vurst, te Lede, Dorp. Men vraagt eene goede Keuken meid, loon 40 fr. Zich te bevragen bij M. Arthur Druck, Statiestraat, 3i, Aalst. Men vraagt eenen Huisknecht, jongman, en kunnende met de paarden rijden. Zich te bevragen ten bureele de zer. N' i52 Te huren of te koop met gemak van betaling. Het van ouds gekend Café e De Koei- belle, Hoek der Groote Markt en Leo- poldstraat. Zeer geschikt voor alle bedrij ven. Verzekerde broodwinning. Bevragen Leopoldstraat, 5, te Aalst. A. Iouer, belles chambres garniea, dans mais. hon. avec ou sans pension pr Mr seul, prix modéré, 5, Place de la Station, Alost. Terstond te buren. Eene schoone en gioote Estaminet, te Aalst, aan de Groote Markt, genaamd Capè-Rbmy. 1 Voor de inlichtingen zich te wenden bij de eigenares Dame De Coninck-Ds Windt, of ten Kantore van den Notaris Db Ghbest, te Aalst, Keizerlijke Plaats. On demande une demoiselle de bureau connaissant Francais, Anglais et Allemand; s'adresser au Bureau du Jour nal. N° 155. Een schoon en gerifeiijk Huis, laatst bewoond geweest door den heer Edmond Rumbaut, gestaan en gelegen aan de Vaart, hebbende ruime boven en berie den plaatsen, magazijnen, stallingen enz., pomp- en regenwater, dienstig voor alle bedrijven. Zich te bevragen bij den heer G. Bon ner, Apotheker, Bisschopstraat, 7, Aalst. TE IiOOI*. Schoonen ponney, oud 5 jaren ook eene schoone ponney-kar dienstig voor bakker, likorist, enz. Zich te wenden ten bureele dezes. N° 154. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ ingericht in i835. MAATSCHAPPELIJKE ZETEL Kleinen Zavel, 5, te Brussel. Hypothecaire uitleeningen zonder voor afgaande kosten bijzonderlijk voor het bouwen van woonhuizen. De gelden worden naar gelang der werken, zonder kroosverlies, gestort). Wie het verlangt kan door de - Royal* Belge de uitkeering, bij overlijdens- geval, van het nog verschuldigde kapi taal, mits eene zeer gematigde premie doen verzekeren. Obligatién gewaarborgd i° door overeenkomstige hypothékaire uitleenin gen en 2° door het maatschappelijkkapi- taal tn de reserven. (18,000,000). Dit obligatién waarvan den intrest aan 8 wordt gesteld, zijn eene vaderlijke gelduitzetting van allen eersten rang. Kostelooze inlichtingen bij den agent der maatschappij voor het Canton Aalst. LcopoldMrnat, 9, /luist.. Alle werkdagen) 8 tot 9 uren voormiddag van j 4 tot 5 uren namiddag. HOOFDAGENT voor Verzekeringen tegen Brandgevaar, Ongevallen en op 't Leven. naai* Als ge prachtige Meubels koopen wilt, gaat eerst zien naar de uitstallingen van de huizen Ferdinand De Smet, alwaar gij tot uwe groote verwondering zult aan; treffen, Slaapkamers, Eetplaatsen, Salon garnituren in alle houten stijlen. Bureau minister, Bureau-améncain, Tapijten, Lustere, Bibliotheken, alles wat noodig is om een huis rijkelijk te versieren. Geene onkosten voor verzending, alles wordt kosteloos 't huis gebracht en bij de koopers geplaatst. Honderden kooperi kunnen dit beveatigen. Door uitgebreide betrekkingen met de voornaamste handelshuizen kan men ver koopen tegen prijzen buiten alle concur rentie. LET WEL OP 'T ADRES: Ferdinund De Smet, Molendries,8-10, te Aalst. Meubels van occasie zijn gestadig in 't magazijn voor handen

De Denderbode | 1908 | | pagina 3