ckexiTTik: Slokpaardjes-Leliennjelk-Zeep Frankrijk. MEUBELS Pensionnat et Externat. Bericht aan de Hopplanters, E E IV HUIS, HANDELSHUIS HUISMEUBELS WOONHUIZEN Behuisde HOFSTEDE Openbare Verkooping. Bij uitscheiding van bedrijf. Te huren terstond. HET ZWAVELZURE AMMONIAK plotselings in zulke hevige woede dat hij zijn mes trok en het in den buik van Gus- seme plofte. Deze viel neder, sprong weder recht en liep weg. Aan de Hoogstraat viel hij echter ten gronde. De ingewanden puilden uit de vreese- lijke wonde welke hij bekomen had. Dokter Van Lierde werd spoedig geroe pen en deze deed het slachtoffer naar het gasthuis overbrengen. Zijn toestand is zeer gevaarlijk. De dader was ook weggeloopen, doch werd spoedig door de gendarmen aange houden en in de gendarmerie opgesloten. De vader van het slachtoffer, Maandag avond per telegraaf verwittigd, was onmid dellijk naar Zottegem gekomen met zijne dochter. Petrus was zijn eenigen zoon. Hij heeft nog drie meisjes. Dijnsdag morgend stond de ongelukkige vader op het Statieplein te Zottegem te weenen. Elk had medelijden met den onge- lukkigen ouderling. Het slachtoffer had drij maanden in Frankrijk gewerkt. De messteek had den broekband van het slachtoffer doorboord en moet met wreed geweld toegebracht zijn. De ingewanden zijn doorsnaden geworden en een groote darmworm werd uit de uitpuilende inge wanden gehaald. Dijnsdag morgend kwam het parket van Oudenaarde, dat door den wachtmeester der gendarmen verwittigd was, naar Zotte gem. Om io uren kwamen de gerechtsdienaars bij het slachtoffer, doch deze kon, gezien zijnen ergen toestand, niet ondervraagd worden. De dader is in de gendarmerie langdurig ondervraagd. Hij had berouw over zijne daad. Hij werd naar het gevang van Oude naarde overgebracht om 3 uren namiddag. Veel volk vergezelde hem tot aan de statie en poogden zelfs hunne woede op den dader uit te werken. Later. Pieter Gusseme, het slacht offer van het drama van Maandag namid dag, is Dijnsdag avond, rond 8 uren, in het hospitaal overleden. Zijne moeder, eene bejaarde vrouw, die reeds verschillige jaren ziekelijk is, was in den namiddag haar ongelukkigen zoon komen bezoeken, doch de arme vrouw ging overstelpt van droefheid naar Oordegem terug om 5 uur, belovende dat zij onmid dellijk hare dochter zenden zou, om nachts bij Petrus te waken De dochter kwam kort na 8 uren aan de ongelukkige had reeds opgehouden te leven Toen vader Gusseme Woensdag mor gend bij het lijk van zijn eenigen zoon woede ontstak en gewapend met eenen kwam, was zijne droefheid hartverscheu- «tok geheel den inboedel aan stukken rend. "^eg- Woensdag namiddag, met den trein van j Dat was nog niet voldoende, juist sprong 5 uren, kwam het parket van Oudenaarde, hij op zijne moeder toe en wierp haar ten vergezeld door de wetsaoklors, die de lijk- i gronde, toen de andere zoon, die op het schouwing hebben gedaan. gerucht was toegesneld, binnenkwam. Het Het slachtoffer is Donderdag moreend, eerste wat hem onder de handen kwam, om 7 1/2 aren, te Zottegem begraven ge. 1 f'V >»J tot wapen eprong op den harte- looze toe en bracht hem drie messteken worden. - Appendicitis. Men ver- De jagers likkerbaarden tegen de opening der jacht. In de streek van Onde naarde vond men nooit zooveel wild als dit jaar. De kanten van Petegem, Elsegem, Gij8elbrechtegem krioelen van hazen. De plichtigen in zake het wildstroo- persdrama te Velthem, hebben bekentenis sen gedaan. De gekwetste jachtwachter, wiens toestand eenigzins verbeterd is, heeft een volledig verhaal van den aanslag kun - nen doen en het is zijn verhaal, gevoegd bij de reeds gekende bijzonderheden, dat voor de verdachten zoo verpletterend was, dat zij niet langer loochenen konden. Het is met dikke stokken dat zij den wachter aanvielen, doch niet om hem te dooden, beweeren zij, doch alleen om hem af te ranselen. Een burger had in een logementhuis der Zilversmidstraat, te Antwerpen, een gesprek van een viertal Duitschers afge luisterd, dat over niets anders ging dan eenen diefstal te plegen in den bloemen winkel van M. Weinleber, gelegen Leys- straat, waar een van hen was weggezonden en een andere waB aangenomen. De burger aarzelde geen oogenblik, maar ging dadelijk M. Weinleber verwittigen. Over drie maanden, had hij reeds eenen bediende weggezonden, die tot het komplot behoorde. Verleden Zondag had hij weer eenen Duitschen bediende weggezonden en had er reeds eenen anderen, ook eenen Duitscher, aangenomen. De weggezondene vroeg echter nog eenen nacht in huis te mogen verblijven, omdat hij geen logement had. Al deze Duitschers waren echter de beste vrienden en vormden ééne dieven bende, die besloten had den automatieken geldinzamelaar of geldkas, die eene waarde heeft van 2400 fr., in den nacht van Maan dag op Dijnsdag te stelen. M Weinleber, hield zijnen nieuwen be diende in 't oog en betrapte verschillende keeren den kerel met het losdraaien der vijzen, die de geldkas aan den toog vast houden Hij verwittigde de politie en 's avonds wanneer de weggezondene binnenkwam om te vernachten, werd hij aangehouden, evenals den nieuw aangenomene. De derde dief en een verheler werd ook aange houden. Een bloedig gevecht had plaats in een huis der Vestingstraat, te Berchem, nabij de gasfabriek, waar de weduwe P. met hare twee zonen woonachtig is. Een dier zonen, Piet, moet maar een slechte kerel zijn, een luiaard en daarbij een drin ker. Weer kwam hij dronken thuis en de moeder maakte hem eenige opmerkingen, waarop de onwaardige zoon in razende meidt de verstoptheid en al hare gevolgen (lever en maagziekten, schele hoofdpijn, bloedcpdrang, appendicitis, enz.) met zich het lichaam vrij en het bloed zuiver te hou den met de slijmverdrijvende Pil Walthery, 1 fr. Eene doos is voldoende in een jaar. jjMéS?'- TYPHI'S. Nu dat de typhus alom heerscht, Bchrijft de faculteit van geneeskunde het"drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij O. Tavymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst de borst, het hoofd en den arm. De policie deed het gevecht tusschen de twee broeders eindigen. Een geneesheer ver zorgde den gekwetste, die naar het gast huis werd gevoerd. Hij is er echter niet lang gebleven, want van een oogenblik onoplettendheid zijner bewakers gebruik makende vluchtte hij weg en werd niet meer weer gezien. Op de werken der nieuwe kerk te Aarlen is eene stelling ingestort waarop vijf werklieden aan den arbeid waren. De ploegbaas, Frans Wellens, werd de borstkas ingedrukt zijn toestand is zeer Dinsdag namiddag viel te Sottegem gevaarlijk. De andere werklieden, Henri Albert De Cocker loodgieter, Van Ael broecklaan, die aan het heropbouwen van de mouterij der gebroeders VanOudenhove, welke den 17 Juni laatsleden afbrandde, werkt, van eene hoogte van 8 meters b-.ne- den. In den val kwam hij terecht op de roostering van het i* verdiep en botste van daar ten gronde, waar hij bedwelmd bleef liggen. Hij werd spoedig verzorgd door Dr Van Wymeersch en daarna naar huis ge dragen Hij is gekwetst in de zijde en moet te bed blijven. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blozend,jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en verblindend schoons tint. Dit alles bewerkt de echte van Bergmnnn ék. C0., Radebeul met Fabriekmerk Stokpaardjes 75 cu per stuk, in Aalst O. TAEY- MANS-DRUCK, Groote Markt, 8. Eene koommijt is te Onkerzeele Za terdag avond gansch opgebrand zij had 700 fr. waarde zij waB verzekerd. De oor zaak is onbekend. Denzelfden avond ontstond brand in de woning van L Vermaen, nabij het dorp. Huis, schuur en stallen werden vernield, alsook bijna gansch den huisraad, de oogst, talrijke hoenders en konijnen. De eigenaar wilde zijn geld uit het brandende huis halen op dat oogenblik viel de brandende zolder in en Vermaen werd half verstikt en erg verbrand uit den vuurpoel gered. De schade wordt op 5,500 fr. geschat er be staat verzekering. De oorzaak is niet ge kend. Twee vrienden te Oudenaarde L. P. en P. D. C. spelen samen met de reis duiven en wonnen gewoonlijk de eerste prijzen. Zaterdag werd opnieuw ingekorfd voor Frankrijk. P. D. G die in de maat schappij mede hielp inkorven, trok onge merkt de ringen van duiven van L P... af. Toen de duiven ingekorfd en gereed wa en Pieter Hugo, Schwarts en Pougin, be kwamen slechts lichte verwondingen. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 10) g Vrouwelijk idem 8) Huwelijken. P. Goubert, bed. met J. De Rop, z. b. C. Heyvaert, bed. met T. D'Haese, br. E. Rumbaut, hand. met J. Bos- schaert, winkel. F. Meersman, metser met C. Temmerman, z. b. F. De Putter, slachter, met J, Smet, klserm. O verlijdens. i3 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Zaterdag 29 Oogst 1908. Aardappelen de 100 kil. 5,00 s 6,00 Boter per 3 kil. 8,64 a 9.09 Roomboter io5 kil. per kil. fr. 3,00 Eiers de 2S 2,43 a 2,64 Ajuin de 100 kil. 4,00 a 5,00 Viggenen,per koppel 55,00 a 60.00 BOTERMARKT. Heden zaterd rg wer den 217 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 1730 kilogr. HOPMARKTEN. AALST. Hop nieuw gewas. 8 Balen priaié, prijs fr. 35,00 tot 45,00. 7 Balen ordin6 prijs fr. 35,00 tot 47 1/2. NUREMBERG, 26 Aug. Markt prijs houdende. M'itktwaar 1908, le kwaliteit 62 f. 2* kwaliteit 50-55 fr. Hallertau, 60-90 fr. Spalt, 90 fr. Dagelijks komen er 100 tot 150 zakken nieuw gewas ter markt. Eenige posten 1907, zelfs üallertan, werden verkocht aan 18 tot 35 frank. LONDEN, 24 Aog. Markt zeer kalm de verhandelingon zijn beperkt tot eenige loten 1907 aan 30 tot 50 frank. BRUSSEL, 26 Aug. Markt kalm. Pope- ringhe (Stadslood), 23-25 frank; AalBt, (8 merken), 27 1/2 frank, POPERINGHE, 28 Aug. Markt kalm. Stad, 23 fr. Dorp, 20-22 fr. Men is volop aan het plakken van Witte Rank en van Vroege Daitsche. Een Brnsselsche vakblad schat de opbrengst van Poperinghe en omstreken, op 50,000 centenaren, liet onweder heeft Zon dag en Maandag veel schade aangericht in de hoptninen met staken. i ARIJS-LA VILETTE, 27 Oogst. Ter markt ver- gebracht. kocht. Ossen 17ci i665 Koeien 5yo 540 Stieren 208 176 Kalvers 1800 i655 Schap.13429 12000 Varker" 4204 42C4 kwal. kwal. kwal i,55 i,5o i,3o 2,00 2,o5 1,65 1,7a 1,68 1,40 2,20 2,20 1,72 1,40 1,36 1,20 1,80 1,80 1,60 Het onderzoek wordt voortgezet over de geheimzinnige misdaad, waarvaa Ma rie De Sailly, vrouw Houdart, Zaterdag te Annay-bij-Lens het slachtoffer was, Uit dat onderzoek is gebleken dat Eugenie Wantiez, zuster van de herber gierster, Celine Wantiez, waar vrouw Houdart het laast geweest en daar ver dwenen is, uit haar huis,te Lens, Vrijdag namiddag is weggegaan van 3 tot 6 uur. Eugenie Wantiez heeft verklaard dat Marie Barrez. bygenaamd Cadet - haar had gezegd Gij weet dat die vrouw (madame Houdart) vermoord werd in de herberg a A la Bière du Nord door uwe zuster Celine, door mijnen minnaar Charles Dufour en door mij. Op die mededeeling ging Eugenie, die getrouwd is met Gustaaf Clin, naar hare zuster Celine, in bet huis der misdaad. Zij vond er inderdaad het slachtoffer op een kinderkussen tegen den grond liggen in de keuken zy was dood. Hare zuster Celine viel hevig uit Ijgen Marie Barrez, die de misdaad verklikt had. Van den anderen kant vertelt het i3- jarig zoontje van Eugenie Wantiez dat hij Vrydag namiddag met zijne moeder is meêgegaan naar de herberg zijner tante Celine, tn dat hij in de herberg bleef, terwijl zijne moeder, tante Celine en tante Marie, de vrouw van Malbran- que, in de keuken gingen. Hij zag zijne moeder de beenen samenbinden van vrouw Houdart, die ten gronde lag, ter wijl tante Marie deze bij de armen hield en tante Celine haar eenen prop in den mond stak. Marie Cadet onderhoord wordende, verklaarde dat zij van Pont-4-Vendin kwam, waar hare moeder gestorven was, en dat Celine haar gezegd had toen zij om te vertrekken, werd men Zaterdag 1 voorbij de herberg ging, eene doode in namiddag het bedrog gewaar en de leden der maatschappij onderzochten al de inge- korfde duiven en ontdekten die van L. P..., zonder ringen. Eene klacht is ingediend bij het Gerecht, en men vreest dat ditmaal zijne duiven niet te best vliegen zullen. huis te hebben, en Marje Cadet zag inder daad vrouw Houdart op den keukenvloer liggen. Celine, Eugenie en Marie Wantiez. Marie Cadet zijn aangehouden en in het gevang van Bethunc opgesloten. MAGAZIJN van B EHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING— KAnEL VAN DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Dendbrbode. Spoedige bediening. Door sterfgeval. vendiTle VAN Landbouwalem en Vruchten, te Aalst. §int-Jol>straat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, aal op Woensdag 2 September 1908, te beginnen ten 8 uren 's morgens, ter hofstede bewoond door den heer Josrf De Schbpper-Vincr, te Aulst, Sint-Jobstraat, in het openbaar ver- koopenalle de aldaar te bevinden roerende voorverpen, bestaande voornamenlyk in üoiSMBUBBLEN, als Tafels, Stoelen, Kas sen, Stoof, Dedstoelen, Slaapgerief, Keuken- gerieven, enz. Landbouwalbm, als Handkar, Wanmolen, Holblok, Eggen, Aalstuk en Knipen, Bas cule, Kruiwagens en verder gro it en klein Alem. Verders ingeoogste Tarwe, Haver en HooiVarken, Hond, Mest, Beir, Brand hout en 30 aren Aardappels, 10 aren Beeten en 10 aren Klavers, wassende op land gele gen in de Diepestraat, Gewone oonditiën en tijd van betaling mits borggtelling. Vitkscbool van Mecaniek, van Juistheid, van Horlogiemakeiy en van Eleclriciteit, Palais du Midi, (Paleis der Zuiderlaan), Spiegelstraat, Brussel, Volledig onderwijs grondleer en prac- tijk. Heropening den r5 September. Inschrijving ten lokale te rekenen van ï5 Augustus van 10 tot 12 uren, of bij correspondentie ten allen tijde. Institut St. Louis, Brugelette. Ecole moyenne, école primaire. Pension 300 et 3&SO fr». Demandbr Prospectus. Bekwame schrijnwerker» worden gevraagd bij Alfred Van d*n Eyndb, De Gheestraat, Aalst. Onnoodig zich aan te bieden als men den stiel ten volle niet kent. Over te nemen uit oorzaak van dubbel bedrijf, een wel geklandeer- de Kruideniersbandel, nabij de Groote Markt, te Aalst. Zich te wenden ten Bureele van 't blad. i56. Hopseiaoen 1908. De cocke voor het droogen der I Iop, en alle andere gebruiken, is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, tegen den prijs van vijf en negentig centiemen per hectoliter, gewoonlijk genoemd dobbelen liter. Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING te Gijsegemaan het (Dorp, De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het open baar verkoopen GEMEENTE GIJSEGEM. Een Huis en Grond, zjer wel gestaan en gelegen naoij de Dorpplaats, gekadastreerd wijk A, nummer 250, met eene grootte van 2 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan Dame Baeyens Maes, ten znide of ten voor hoofde aan de Kerkstraat, ten weste met bij zondere ingangspoort aan den Steenweg van Aalst naar Dendermonde en verder nog aan een huis van den heer Dabois-Ilnems en ton noorde aan den heer Bliodeman-Ringoot. Onmiddelijke ingebruiktreding. ZITDAGEN Verblijf 1-insdIiJj 29 j Soptsmber 1908, ten 3 uren namiddag, ter herberg genaamd Den Handwijzer, bij Juffrouw Weduwe Achilles Langlet, te Gysegem, aan don Steen weg. OPENBARE VERKOOPING van een wel gelegen te HOFSTADE, Dorpplaats. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, met de pleegvormen der wet van 16 Juni 1816, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een welgelegen Handelshuis, te Hof- stade, aan de Dorpplaats, gekadastreerd wijk B, nummer 427B, groot aldaar 2 aren 60 centiaren, palende ten ooste of ten voorhoofde aan de Dorpplaats, ten zuide de Straat, ten weste Juffr. w® Clinckaert en M. Camiel De Beer en ten noorde M. Frans Meuleman en Juffrouw Maria Dae- leman. Bewoond door de eigenaars Kinderen van wijlen M. Frans Van Caeckenberghe- Clir.ckaert. ENKELE ZITDAG Zaterdag 12 September 1908. Om 2 uren namiddag, te Aalst, ter girffie van het Vredegerecht. Bq uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Sohrijnwerkersgerief, enz. te AALST, Keizerlijke Plaat». Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst, zal, ten aanzoeke en ter woonst van M. Jan Van Gkkm, Schrijnwerker en Herbergier, to Aalst, Keizerlijke Plaats, N° 60, op Maandag 7 September 1908, om 1 nar namiddag overgaan tot de openbare verkooping van Hnismeubels en Schrijnwar- kersgerief, I estaande in Ronde en andere Tafels, gestoffeerde en andere Stoelen, Spiegels, Schouwgaroituur, Kaders, Kleer-en andere Kassen, Kommode, Ledekanten met Ressorts, wollen en andera Matrassen, Horloge (Régulateur), Zakhor loge, Gasvnur, Stoof met toebehoortcn, I Re volver, Ladders, Keuken gerief, Brandhout, enz. enz. SchrijnwerkersgeriefSchaafbanken, Scha ven, Zagen, Beitels, Slijpsteen en ander Schry u werkersgerief. Verder éeno Handkarre, dubbele Ladders, een Rjjwiel, enz. De verkooping geschiedt op de gewone voorwaarden en tegen dadelijke betaling. OPENBARE VERKOOPING van welgelegen en van goede ZAAILANDEN, te Nieuwerkerken, Kwaadestraat De Notaris EEJfAN. to Erpe, zal namens wien bet behoort, met gewin van palmslag en gelagen, iu het openbaar verkoopen, de navolgende goederen, te weten Eerste koop. Eon good en gerieflijk Huis, dienstig voor alle bedrijven, goetaan en gelegen te Nieuwerkerken, aan de Kwaa- dostrnat, hebbende groote poort, bakkerij, stalling, remise en andore afhaDgen, allen id bosten sta it van onderhond, koer en tuin, bekend bij kadaster wjjk B, nummer 61l en westdeel van nummer 62c, groot volgens mo- tjug 12 apen 46 centiareD, palende ten ooste den volgenden koop, ten znide den Voet weg en daarover bet goed onder koop drij, ten weste jufvr. weduwe Philemon Eeckhout en ten noorde de Kwaadeatraat. Bewoond en gebruikt bij de maand door M. Camiel Van Uauwermeirou aan 2U fiunk per maand, Twoede koop. Twee aaneenhangen Je Woningen met aanhoorighedei. en tuin, ge- staau en gelegen 1e Ni mwerk8rken, nevens voorgaande goed aan de Kwaadestraat.geka- dastreerd wijk B, nummer 60d, en ooatdeel van nummer 62c, bij meting groot 8 aren palende ten ooste M. Proeper Lauwereys.ten guide den Voetweg eu daarover de partij Land oöder koop dry,ten weste den voor- gaandeu koop, ton noorde do Kwaadeatraat. De eene bewoond uu gebruikt bij de maand door jufvr. weduwe De Neef, aan 6 frank per maand. De andere onverhuurd. Derdo koop. Een perceel Land, gelegen t« Nieuwerkerken. op het Meeusveld, wijk 11. nummers 63 en 64 vau het kadaster greot aldaar 28 uren 20 centiaren, palende ten ooste den volgenden koop,ten znide de heeren Pros per en Florimond Meert, ton weste M. Felix Vrd Landuyt en ton noorde jufvr. weduwe Eeckhont, voornoemd on de goederen onder de koopen een en twee hier voren. Gebruikt zondor termijn door M. Jan-B. Hnylebroeck, te Nieuwerkerken, aan 45 fr, 'sjaar8. Boomprys 25 fr. Vierde koop. Eenó party Land, gelegen te Nieuwerkerken, nevens voorgaande, be kend bij kadaster wijk B, nnmmer 130a, met eene grootte van 17 aren 50 centiaren en vol gens meting groot 20 aren 15 centiaren, pa lende ten ooste M. Pieter Adam, ten znide M. Pbilemon Ringoir, ten weste voorgaande koop dry en ten noorde met den Voetweg M. Prosper Lanwereys. Gebrnikt zonder termyn door M. Hnyle broeck, voornoemd, aan 30 fr. 'a jaars. Derde Zitdag en beslissende toewijzing: DIJNSDAG 8 SEPTEMBER 1908. Ten 3 nren van den avond, ter herberg van den heer Alfonb Libvens, te Nieuwer kerken, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van eene zijnde eene tweewoonst te OORDEGEM. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal met tnsscbenkomst van zijnen ambtgenoot de NetariB SCHELFHOUT, te Oordegem, met gewin van instelpremie en gelagen in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Eene schoone en welgelegene behuisde Hofstede, zijnde eene tweewoonst gestaan en gelegen te Oordogem, op den voorsten Mo- lenk&uter aan de baan van Oordegem naar Smetlede, bekend by kadaster Bectie B, num mers 446o, 446d, 447a en 448a, aldaar groot 30 aren 70 centiaren, palende ten ooste den heer Victor Van der Eeckon, ten zuide de heeren Ilomien Menieman en Camiel Matthys, ten weste bet Armbnreel van Smetlede en ten noorde de straat. Bewoond door den heer Edmond Verbeken. ZITDAGEN Instel Donderdag 17 September qaq Verblyf n 1 October Telkens om 3 ure van den namiddag, ter herberg gehonden door den beer Henri Van der Stnyfl, te Oordegem, aan de Tramstatie. De Notaris BRECKPOT, ie Aalst, zal openbaarlyk verkoopen Eene Hofstedele Hofstade, Babbe laar, wezende eene Herberg en Winkel, groot bij meting 10 aar 29 centiaren. Be woond en gebruikt door Louis De Smet. Verdeeld in 2 deelen Gebracht op fr. 3900. LAATSTE ZITDAG Donderdag 3 September 1908. telkei s om 3 uren namiddag, ter herberg St® Anna bij den heer Auguste Van der Vurst, te Lede, Dorp. OPENBARE VERKOOPING De Notaris Joseph VERBRUGGHEN, te Sint-Lievens-Hautem, zal ter tusschen- komst van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, op Woensdag 2 September 1908, om 2 uren namiddag, ten Gemeer.tehuize, te Erembodegem, openbaarlijk verkoo pen i° 29 aren 57 centiaren Meersch, te Erembodegem, genaamd Abbegat, aan den Hoogenweg. Boomprijsfr. 25. a° 27 aren 57 centiaren Meersch, als voren: Boom- en landprijs fr. 117. 3° En 9 aren 70 centiaren Bosch, te Erembodegem, in den Avaan. Boom- en houtprijs fr. 55. Men vraagt eenen Huisknecht, jongman, en kunnende met de paarden rijden. Zich te bevragen ten bureele de zer. N' i52 On (lemanile une demoiselle de bureau connaissant Franpais, Anglais et Allsmand; s'adresser au Bureau du Jour nal. N° 155. Men vraagt eene goede Keuken meid, loon 40 fr. Zich te bevragen bij M. Arthur Druck, Statiestraat, 3i, Aalst. Men vraagt een schoon Huis te huren, met grooten Hof, gelegen op de Keizerlijke Plaats. Schrijven G. B. blijvende Post, Aalst (Noord). Uitverkoop van een honderdtal ver schillige marmeren schouwen. Dorpels, plinten, deksteenen, pomp- Steenen en pompbakken in goeden Ecaus- sinescde steen alles tegeu buitengewone lage prijzen, bij C. BRUYLANT, 14, Keizerlijke Plaats, 14, te Aalst. Te huren of te koop met gemak van betaling. Het van ouds gekend Café t De Kooi* belle, Hoek der Groote Markt en Leo- poldstraat. Zeer geschikt voor alle bedre ven. Verzekerde broodwinning. Bevragen Leopoldstraat, 5, te Aalst. A. louer, belles chambres garnies, dans mais. hon. avec ou sans pension pr Mr seul, prix modéré, 5, Place de la Station, Alost. Terstond te liuren. Eene schoone en gioote Estaminet, ta Aalst, aan dGroote Markt, genaamd Café-Remy. Voor de inlichtingen zich te wenden bij de eigenares Dame De Coninck-Ds Windt, of ten Kantore van den Notaris De Ghekst, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Een schoon en gerifelijk Huis, laatst bewoond geweest door den heer Edmond Rumbaut, gestaan en gelegen aan ds Vaart, hebbende ruime boven en bene* den plaatsen, magazijnen, stallingen enz., pomp- en regenwater, dienstig voor alls bedrijven. Zich te bevragen bij den heer G. Bon» nbr, Apotheker, Bisschopstraat, 7, Aalst. TE KOOI*. Schoonen ponuey, oud 5 jaren ook eene schoone ponney-kar dienstig voor bakker, likorist, enz. Zich te wenden ten bureele dezes. N° 154. is ds beste, de rijkste en de spaarzaamste etikstofhoudende meststof. ifh-l-T Kooien, wortelen, suikerijen, andlviön, en wat weet Ik nog, alles in overvloed. Al welgelukte, gezonde groenten, die gemakkelijk »n aan eenen goeden prijs verkocht worden. Het is waarlijk een vermaak zoo te verbouwen. Mijn oude mort niet meer; hij werkt blijgeestig. Dit alles zijn wij verschuldigd aan het ZWAVELZURE AMMONIAK. Het is het geluk en de welvaart door wei nige kosten.

De Denderbode | 1908 | | pagina 3