EEX EX AX DER. f Overlijden, zOXÉ Vlaamsche Illustratie Slad Aalsl.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Naar verzekerd wordt verliezen de socialistische syndicaten van Charleroi en omtrek zeer vele leden. Tengevolge der krisis zyn de ont vangsten der samenwerkende maat schappijen ook zeer gedaald. In zeker magazijn heeft men 1000 fr. minder ontvangen in eene maand. Men voorziet niet dat de mynwerkers in staking zullen gaan hoewel de loonen zullen afslaan. De werklieden laten zich niet zoo ge makkelijk meer verleiden. Zij overwe gen meer en handelen niet zoo opschie tend. Hollandsche zindelijkheid. Het is een weinig eene legende voor de onin- gewijden, maar het is eene zekerheid, voor dezen die op reis hunne oogen wis ten te gebruiken, dat de buitenvrouw, voornamelijk in Noord-Holland, aange daan is van de loffelijke, alhoewel over- drevene drift tot zindelijkheid. Men mag ons gelooven of niet, wij hebben daar koeistallen bezocht, die een toonbeeld waren van krakende netheid, en die voor menig huishouden als eet kamer hadden mogen dienen. Vernuf tige schikkingen waren daar genomen om de diereu te beletten zich met den staart te bevuilen en eene gepaste aflei ding bestond om de drekstoflen onmid- delijk te verwijderen. Bij onze noordergeburen is de zinde lijkheid, de razerny van kuischen en wasschen en plassen eene nationale deugd goworden; de vrouwen dragen daar korte dichtgesnoerde mouwen, om altijd hare forschige armen gereed te hebben; niet alleen de menschen, maar de huizen worden daar van onderste boven gewasschen en gespoeld. De Hollandsche buitenmenschen zyn een gezond en levenslustig volk, en dat spruit grootendeels voort uit hunne ge woonte, uit hunne behoefte aan zinde lijkheid dat komt misschien ook voor een deel uit de milde aanwezigheid van water, van slooten, van grachten, van vlieten, van vaarten en rivieren ten allen kant. De Hollander zit bijna overal met zijne voeten in 't water; het ware zeker lijk moeilijk ze in die voorwaarden onrein te houden. Wat er van zij, men neme het aan dachtig in aanmerking dat zindelijkheid en reinheid van ons lichaam een behoed middel zijn voor onze gezondheid en eeDe bron van welgemoedheid en eigen achting. De menschen die in eene netto, alhoewel eenvoudige omgeving verbly- ven, het natuurlijk gevolg van per soonlijke zindelykheid,—leven in eeneu dampkring van welbehagon en opge wektheid, die het leven veraangenaamt. Dat is de belooning, altijd te verkrij gen voor de kleine moeite eene goede gewoonte aan te nemen, en ons lichaam in eere te houden. De krisis en het spoorwegverkeer. De dienstoversten van de Staatsspoor wegen zijn ingelicht geworden over den invloed van de nyverheidskrisis op de spoorweg-ontvangsten, en hun werd een zuinig beheer aanbevolen. In de maand Juli ontvingen de Staatsspoor wegen een miljoen frank minder dan tydens dezelfde maand van 1907. Do Belgische spoorwegen verkeeren niet alleen in den toestand; al de spoor wegen van alle landen der wereld on dervinden eene gevoelige vermindering van ontvangsten. De monsterstad Londen. De laatste volksoptellingen stellen op zes millioen en half de bevolking dier mon sterstad met jaarlijks 20,000 geboorten Men telt er eene geboorte om de drie en een overlijden om de vijf minuten. Londen telt meer Joden dan Palestina, meer Schotten dan Edimburg, meer Walliers dao Cardiff, meer Ieren dan Belfast, meer Catholieken dan Rome. De algemeene lengte der straten dezer stad is is ongeveer 13000 kilometers. Het derde deel der bevolking wordt aanzien als zynde beroofd van middelen van bestaan. In de registers der policie staan ingeschreven de namen van 230,000 schelmen van beroep. Wat nu de maag van Londen betreft, daar wor den jaarlijks verslonden; 400,000 ossen, een millioen en half schapen, 8 millioen stuks gevogelte, 400 duizend pond visch, 500 millioen oesters en 500 mil lioen liters bier. De keizerlijke eik. Een der grootste eiken der wereld, is zonder twijfel deze van Rankovitschi, een dorp in Bosnië. Aan den voet is zyn omtrek 17 meter 5 centimeters. Vijf meters boven den grond is de stam verdeeld in zes overgroote takken, waarvan er slechts nog drie in leven zijn. De eik is nog vol leven enkel zyn eenige twijgen van den top dood. De stam is hol, en 30 tot 35 personen kunnen er plaats in vinden. Men rekent dat de boom 800 tot 1000 jaar oud is. Op den stam is ocDe plaat bevestigd met het opschrift Keizerlijke eik. men geschud en de pruimen vielen als liagelsteenen ten gronde of barstten open door den regen. Daardoor is veel fruit voorhanden op de markten bij do menschen, en het wordt aan lage prijzen verkocht. Velen weten niet wat met dit geschonden fruit aan te vangen. Het middel is nochtans eenvoudig maakt er gelei van, wat weinig uitgaven en moeite vergt en in den winter zeer welkom is aan de fa milietafel. de Maas, in het Naamsche, dat aldaar ter Villa La Bicoque, na eene langdurige ziekelijkheid, in den nog jeugdigen ouder dom van 48 jaren, godvruchtig is over leden den heer Leo BORREMAN, nijveraar en oudgemeenteraadsheer onzer Stad van Aalst. R. I. P. I>e nieuwe jaargang der Nieuwe zal 13 September aanstaande aanvangen Dit zeer schoone tijdschrift heeft eene belangrijke uitbreiding ondergaan. Elk nummer zal voortaan in plaats van uit tien, uit twaalf bladzijden bestaan, door de toevoeging van twee bladzij den boeiende romanlezing. Deze belangrijke vermeerdering van den inhoud geschiedt zonder verhooging van den abonnementprijs. Wie verlangt in te schrijven op die schoone uitgaaf, met menigvuldige platen en aangename lezing, wordt verzocht ons dit zoo spoedig mogelijk te laten weten. Het is eene dei- goedkoop «te Illustratie» die er t>e «taan, en kost slechts per jaar fr. 3,60 franco per post fr. 4,20. Proefnummers gratis. Vragen door de Patroons. Schrijnwerkers, (volle gasten)Smeders, (volle gasten) een kleermaker, (leerjon gen) een dienstmeid, kunnende een wei nig Fransch spreken, loon 25 tot 35 fr. per maand. Vragen -der Werklieden. Een koetsier, (heeft het leger gediend) Werklieden van allen aard. Stormwind en fruit. Ten govolge van den aanhoudenden stormwind in de laatste dagen, hebben de verschillige fruitsoorten veel te lijden gehad. Onrijpe appelen en peren werden van de boo- Shocking. Indien gij bij toe val te veel gegeten of gedronken hebt, neemt dadelijk een koppel Pillen Walthéry en aldus zult ge alle kwade gevolg vermij den alleenlijk tracht niet to herbeginnen, want deze goede remedie is niet voor de onmatigen gemaakt. 1 frank. Het beheer van Spoorwegen heeft de heer Desmedt, statieoverste van Ninove, laten weten dat hem, door de keurmeesters der statieversieringen met bloemen, den eersten prijs toegekend was voor het spoor wegnet van Oost-Vlaanderen. De statieoverste zal daarenboven een diploma van verdienste gezonden worden. Eene nieuwe nijverheid zal te Gent worden ingevoerd. Aan de nieuwe haven inrichtingen had eene maatschappij 60,000 vierkante meters grond in huur ten voor- loopigen titel thans heeft zij beslist de grcnden aan te koopen voor het oprichten van hoogovens en daarnaast komt een ge sticht voor het bewerken van ijzererts. Er is slecht nieuws over den gezond heidstoestand van M.DeVigne, liberaal volksvertegenwoordiger van Gent. Hij lijdt aan eene hersenziekie en eene volstrekte rust is hem voorgeschreven. Eene deftige juffer van Brussel stond verleden jaar op trouwen en met dit voor uitzicht had zij ee: e woning gemeubeleerd en daar ging zij den dag voor het huwelijk een laatsten oogslag werpen. Men begrijpt hare verbazing, bij het ver nemen, dat haar bruidegom, in hare afwe zigheid, al de meubelen had laten weg halen om ze te verkoopen en er met de opbrengst van door te trekken. Nu Vrijdag ontmoette zij hem weer in de straten van Brussel. Zij riep eenen agent en deed hem aanhouden. De oneerlijke bruidegom doolde zonder middelen van bestaan rond en werd ter beschikking van het parket gesteld. De policie te Brussel heeft den dief ontdekt, die in de bureelen van eenen han delsagent voor 10,000 franks titala, voor 14,7000 fr. geld en papier en eane hoeveel heid juweelen uit de brandkas stool. Ont dekt, dat is te zeggen, zijn naam maar alleen. Hij zelf niet. 't Schijnt dat hij den zelfden dag de gevangenis had verlaten en onmiddellijk na den diefstal naar Frankrijk is gevlucht. Zonderling avontuur. 't Is eigenlijk meer dan een avontuur 't is een echt drama, dat met weinig moeite tot een melodrama te hervormen is en bij de opvoe ring niet weinig zakdoeken zal doen be vochtigen. 't Is de Pbtit Bleu, die de historie ver telt. Een Duitscher, Karl X van Berlijn, verliet over vier jaar zijne wettige vrouw, om met zijn 2jarig zoontje en eene vrouw van lichte zeden naar Brussel te vluchten. De verleidster nam hare rol van stief moeder ernstig op en verzorgde den kleinen knaap zoo goed, dat er tusschen haar en hem eene ware genegenheid ontstond en het kind niet anders meende of de vreemde vrouw was zijne echte moeder. Zooals wel meer gebeurt, kwam er echter, denkelijk tengevolge van geldgebrek, twist tusschen den man en die vrouwzij scheid den. Hij werd handelsreiziger, won niet genoeg, pleegde aftruggelarij en raakte te Maastricht in de gevangenis. De valsche moeder leed met het kind ook armoede en leidde een leven van misdaad en schande, het onschuldig kind meêsle- pende van hotel tot hotel, van kwarlier tot kwartier, tot eindelijk de groote plichtige, de vader, in zijne gevangenis vernam, aan welke handen hij zijn kind had toever trouwd. En vol wroeging besloot hij zijne vrouw de echte vrouw op de hoogte van den toestand te stellen en deze snelde dadelijk naar Brussel, op zoek naar het kind. Geholpen door de policie, vond zij het verblijf der valschs moeder en haastig om haar kind aan de borst te drukken, snelde zij er heen. Men begrijpt haren gemoedstoestand toen zij het kind ontwarende en zich bekend makende, hoorde zeggen Neen, Madame, gij zijt mijne moeder nietdaar is mijne moeder en toen zag zij hoe de knaap, die nu bijna7 jaar oud is, naar de kamer wilde, waar het monster zat, dat de schuld was van al die rampen. Lang duurde dit tooneel, zoo lang zelfs tot de arme moeder ten slotte uitgeput, met een snijdenden kreet bewusteloos ten grond viel, terwijl de aanwezige policieagenten weenden als kinderen. Eindelijk kwam eene tante, die de moe der vergezelde, en zegde tot het kind Herinnert gij u nog, Armand, schoone houten paard, dat eene dame over vijf jaar gaf, voor het Sint-Nicolaas- feest De kleine overwoog een oogenblik en riep Ik heb het nog Toen ging hem een licht op. Een oogen blik nadien waB het ijs gebroken het kind herkende zijne echte moeder, die het mee- leidde, ondanks de tranen der andere, die nu in de gevangenis werd opgesloten, in afwachting van de uitleveringspleegvormen, Een dronken doodrijder voerde zijn rijtuig met groote snelheid over de Munt plaats te Brussel, met gevaar de voorbij gangers te verpletteren. De chauffeur scheen er vermaak in te hebben, de menschen schrik aan te jagen en deze vluchtten dus ook in alle richtingen. Een agent wilde hem doen stoppen, doch de chauffeur reed eerst een weinig trager en richtte toen zijne machien met eene groote snelheid op den agent, blijkbaar met het doel, hem te ver pletteren. Een der wielen ging inderdaad den agent over den voet. Verscheidene per sonen, verontwaardigd over die hondsche handelwijze, kwamen toegesneld en hielden den moedwilligaard aan. In het policiebu- reel weigerde hij zijnen naam te doe-n ken nen, zoodat hij opgesloten werd. Een priester van Zaffelare werd Vrij dagavond verzocht zekeren Prosper Ver- slycken te gaan berechten. Verslycken woont op het Oosteindeken en was erg ge kwetst aan den buik door een vuurschot. De priester ging er heen. Middelerwijl ver slechte de toestand van den gekwetste voort durend en Zaterdag morgend rond 4 uren bezweek hij. De gendarmen van Lookristie, die spoe dig op de hoogte gebracht werden van Ver- slycken's dood, verwittigden het parket van Gent,dat Zaterdag namiddag ter plaats kwam. Algemeen wordt verondersteld dat men hier tegenover een wildstroopersdrama staat, Verslycken zou Donderdag nacht ge troffen zijn in de meerschen aan de Puien- brug, terwijl hij bezig was met stroopen. Wie iets over de zaak weet zwijgt. Het slachtoffer is 25 jaar, hij was ge huwd en vader van twee kinderen. De behendigheid der schurken heeft waarlijk geene grenzen meer. Het bewijs ligt voor de hand in de zon derlinge aftroggelarij waarvan eene mari tieme fima van Antwerpen, en wellicht ook nog andere, het slachtoffer zijn geworden. Eenigen tijd geleden ontving zij eenen omzendbrief uit New-York, haar voorstel lende het agentschap te aanvaarden van eene nieuwe scheepvaarilijn met den stoom, de Benner Line, welke eerstdaags moet gesticht worden tusschen Antwerpen, Me xico, Costa Rica en de Staten van Midden- Amerika. Verschillige huizen van Antwerpen had den overigens dergelijke voorstellen ont vangen en hadden dezelve beantwoord. Eenige dagen geleden nu kwam een on berispelijk gekleede gentleman in de bu reelen van de firma in questie, zeggende J. W. Cook te heeten en gezonden te zijn door de Benner Line welke men te New- York bezig was met stichten in de Water- street nr 77. Zooals men kan denken, werd hij zeer wel onthaald. Hij gaf het bewijs van een goeden smaak en eindigde met te zeggen dat, indien er nog eenig punt was dat niet te verklaren was, hij nog voor eenige dagen in het Splendid Hótil verbleef te Oos. tende. Ten slotte bood hij eenen wissel aan van 50 dollars (250 fr.) op de Lloyds Bank van Londen, welke men hem zeer bereidwillig uitbetaalde. De Lloyds Bank nochtans kende den bedrieger niet die er nooit den voet had gezet^evenmin als in het Splendid Hotel. Men denkt dat nog andere huizen door den schurk bedrogen werden. De adjunct-commissaris van policie Bla- ver, onderzoekt die zonderlinge zaak. Een DuitBcher, de heer Hendrik Lei- ner, was deze week van Philadelphia te Antwerpen aangekomen met den steamer der Red Star Line en was Vrijdag morgend zijne papieren gaan halen naar het bureel, om zijn reisgoed te bekomen, wanneer hij werd aangesproken door een zijner landge- nooten die beweerde dezelfde reis te hebben gedaan, als hij, en hem voorstelde samen een glas melk te gaan drinken in een koffiehuis der Groenplaats De kennis werd er nauwer toegehaald Ze beklommen samen den toren der hoofd kerk en zij gingen naar de kaai. Op zeker oogenblik verloor een onbe kende die net aangekleed was en voor hem uitging, zijne portefeuille. De heer Leiner raapte ze op en verhaastte zich ze hem terug te geven, waarop de reemdeling allerlei bedankingen uitsprak :n aan het koppel een algemeen rondeken voorstelde. Men kwam dus terug naar de GroenplaatB, dronk er nogmaals melk en iprak van Amerika en van Philadelphia. Te oordeelen naar zijn spreken, speelde de onbekende met de millioenen. De andere haalde eenen wissel te voor schijn van 100,000 franks, op eene Ant- werpsche bank. Op zeker oogenblik ging de onbekende heen, zeggende dat hij voor zaken naar een rendez vovs moest gaan om eene groote Bom in speciën te ontvangen. Hij keerde een kwartiertje later terug en scheen zeer teleurgesteld, daar hij, naar hi beweerde, zijnen rendez vous gemist ha( en in geldnood was om eenen w' betalen. De gezel van den heer Leiner stelde voor hem onmiddellijk ter hulp te komen. Hij zeide dat zijn geld op eene Duitsche bank stond,doch hij zou hem zijne juweelen geven om ze te verpanden en hij bood hem 8 briefjes van 100 kronen, 2 briefjes van 50 en de juweelen, welke hij op zich droeg, aan. Zulks gedaan zijnde, gingen de twee schurken op de vlucht. Ze hadden enkel den wissel vergeten die natuurlijk zonder waarde was. M. Leiner kon niets anders doen dan eene klacht neerleggen bij de policie. De behendige schurken worden door deze opgezocht. Door de policie te Antwerpen wordt een onderzoek gedaan nopenB het zonder linge verdwijnen eener belangrijke som. Verleden Zaterdag rond 10 uren 's mor- gends was een werkman, Bridts geheeten, van den aannemer M. Uyterhoeven, uit de Lange Elzenstraat, door zijnen baas gelast eene som van 10000 fr. op de Nationale Bank te gaan ontvangen en deze te bezor gen bij den deurwaarder M. De Laet, Con- scienceplein. Hij ontving de som, die be stond uit 9600 fr. in bankbriefjes en het overige in geld. Hij stak de bankbriefjes in eene brieventesch, die verder in zijnen bin nenzak geborgen werd en het zilveren geld in eene beurs. Op de Conscienceplein gekomen vroeg hij aan een drietal lieden naar de woning van den deurwaarder, doch eenmaal daar aangekomen, bestatigde hij, volgens zijne verklaring, dat de brieventesch met de 9600 fr. verdwenen was. Wat is er van deze brieventesch geworden De werkman kan er geene de minste uitlegging over geven. Heeft hij het geld verloren of werd het hem ontstolen Hij kan noch het een noch het ander bevestigen alleen verklaart hij, dat volgens hem, geen der door hem aangesproken lieden hem aangeraakt heeft. In het gasfabriek te Moll is een smar telijk ongeluk voorgevallen. De genaamde Hus, een braaf en oppassend werkman,was bij den vergaarbak werkzaam. De gas ont snapte door een geopend kraantje en be dwelmde den werkman. Hij bleef in dien' toestand, tot zijne vrouw, door zijn lang vertoeven ongerust geworden, ter plaats kwam en hem levenloos vond liggen. De verstikking had reeds haar werk volbracht. Bij middel van valsche sleutels zijn onbekende kwaaddoeners tijdens de afwe zigheid der bewoners, in de woning ge drongen van M. Ed. Latour, wonende Vestingstraat, 148, te Berchem. De vol gende juweelen werden door de indringers meegenomen 5 gouden mansuurwerken, 14 zilveren uurwerken, 35 nikkelen mans- uurwerken, 10 zilveren kettingen, 10 nik kelen kettingen, drie gouden mansringen, 10 zilveren mansringen, een gouden vrou- wenring met diamanten versierd en een ijzeren kofferke, bevattende verschillende papieren. Een onderzoek is ingesteld door den adjunkt Spysschaert. Donderdag namiddag werd eene dame op een terras te Blankenberge gewaar dat haren geldbeugel, eene belangrijke som inhoudende, verdwenen was. Gelukkiglijk had een heer bemerkt dat twee jonge, in 't wit gekleede damen eenige verdachte bewegingen gemaakt hadden, en de ver dwijning van den geldbeugel vernemende, verwittigde hij de policie, die de twee ver dachten ter plaats onderzocht. Inderdaad, deze twee schoone juffers waren behendige zakkenrolstera en de geld beugel werd in hun bezit gevonden. Zij werden naar het gevang van Brugge over gebracht. Des avonds van den zelfden dag, zat er ook zulk eene juffer in het cinema-palace en ontfutselde den geldbeugel van eene dame, die nevens haar gezeten was. L. De Meulenaere en P. Preems, die den diefstal bemerkt hadden, namen haar vast, waarop zij zich dapper verdedigde en een hunner zelfs in de handen beet; niette genstaande dit, werd zij naar het policie- bureel overgebracht en vandaar insgelijks naar het gevang van Brugge gevoerd. De vliegende brigade van den toldienst van Zelzate, kwam Vrijdag morgend rond 2 i/a ure, op de wijk Rostijn, in botsing met eene bende smokkelaars, leiders van vier puike vaarzen. De beambten Van Ga ver en De Smet namen de vier beesten in beslag; zij hebben eene waarde van onge veer 2000 fr. Bij het aanbreken van den dag zijn de beambten Raes, Verhulst, Van Gaver en De Smet, wederom naar de plaats van den aanval gereden, waar zij eene gekende klak gevonden hebben, welke hen op het spoor der smokkelaars brengen zal. Donderdag morgend vertrokken te Melden zooals gewoonte, veel boerinnen met den eersten trein, met hunne boter naar de markt van Oudenaarde. Vooraleer te Oudenaarde aan te komen bemerkte vrouw H... met ontsteltenis dat haren korf, 15 kilos boter inhoupende, ver dwenen was. Heel de wagon afgezocht, niets te vin den aan al de inzittenden naar hare boter gevraagd niet te doen, zij was weg. In Oudenaarde-statie vroeg de vrouw aan al degenen die afstapten of ze geenen boterkorf gezien hadden. Vruchteloos. Heel terneergeslagen over 't verlies kwam ons boerinneke naar Melden terug, 't Per soneel van da statie zag haar afkomen de tranen in de oogen. De heer statieoverste kwam weldra bij 1 gaf aan 't boerinneke haren korf met boter, die zij in de statie_van Melden.... vergeten had. Of er gelachen werd. Het parket heeft zich naar St-Quin- tens-Lennick begeven, waar op kermis zondag, tijdens den nacht, een boom op de spoorbaan was gelegd, blijkbaar met het doel den eersten werkmanstrein te doen ontriggelen. De trein kwam op den hinder paal te recht, gelukkig zonder erge gevol gen maar de reizigers voelden een hevigen Bchok, die eene licht te begrijpen paniek veroorzaakte. Twee personen, op wie ver moedens wegen, werden aangehouden. Het personeel eener pachthoeve te Go88oncourt was op 't veld aan den arbeid om bij middel der mekanieken het koren af te maaien. Men had daartoe juiBt een nieuw mecaniek gebruikt waarop twee werklieden plaats namen. Een van hen moet op het onzerwachts het evenwicht verloren heb ben, want hij viel tusschen de slakken en werd letterlijk vaneen gereten de andere wilde van het mekaniek springen maar werd met gebroken lenden opgenomen en hij klaagt daarenboven over inwendige pijnen. Twee jonge meisjes werden onder eene groote massa strooi bedolven en be kwamen nog al erge verwoningen. Ter gelegenheid van den laatsten duivenprijskamp te Aerschot, hadden er in die stad hevige tooneelen plaats. Aan dezen prijskamp hadden vele lief hebbers van heel den omtrek deelgenomen, doch al de prijzen, uitgenomen de twee laatsten, werden door Aerschotenaars wonnen. Deze bijzonderheid wekte het wantrouwen der liefhebbers van de omlig gende dorpen, die, bij het uitreiken der prijzen, het lokaal kwamen overrompelen en er alles kort en klein sloegen. Onder de vernielde voorwerpen bevindt zich een schouwgamituur, de eerste prijs van den prijskamp. Het parket doet een onderzoek. Te OEudeghien heeft de notaris Van der Maele, 37 koeien van groote waarde in de weide, 16 van die koeien stierven prooi aai hevige pijnen. Vergif was in de drinkbakken geworpenDe schade bedraagt vele duizenden franks. De ontroering is groot in de gemeente. Het parket moeit zich met de zaak. Alfons en Victor De Clercq, zonen van den boschwachter van M. de Forms- noir de la Cazerie, te Ruisselede, kwamen Zondag avond naar huis van de herberg de Rattenkop. Rechtover de hofstede van Meuninck, ontmoetten zij August Wullaert. Een twist ontstond tusschen het drietal. Wullaert sloeg daarop met zijn mes op den linkerschouder van Alfons De Clercq. Een dikke bloedstraal spoot uit de wonde en Alfons viel dood neer. De slagader wsl doorgesneden. Onmiddellijk daarna liep Victor De Clercq weg om hulp te halen. Hij keerde dan ook met eene massa volk terug. Het lijk van Alfons werd op de hofstede van Meuninck gedragen. De gendarmen van Thielt hebben den moordenaar des nachts weggehaald van zijn bed. Wullaert is zoo wat 25 jaar oud. Alfons De Clercq heeft dit jaar gelot. Hij woont te Aalter. Een meisje van 8 jaar is in het Teer- lingenbosch, te Moorslede bij Roeselare, stervend gevonden, met opengesneden buik en eene snede in den hals. Het kind was des morgends ten 10 ure door zijne moeder om eene boodskhap ge zonden en toen het niet terugkeerde,gingen ouders en geburen op zoek. En zij vonden het meisje in hooger beschreven toestand. Men denkt dat een man, die haar kent, het meisje moet meêgelokt, schandelijk mishandeld en toen zoo deerlijk verwond hebben. De brigade der gendarmerie heeft de eerste opsporingen gedaan en zoekt eenen veertigjarigen man op, die in de omstreken ronddwaalde. Het parket van leper is Zondag voor middag te Moorslede afgestapt. De kleine Augusta Van Aelst is, n» eenen pijnlijken doodstrijd, Zondag middag overleden Een douanier legde te Jeumont beslag op eene kar, waarmede 600 kilos tabak werd gesmokkeld. Daar het te laat was om den smokkelaar naar de gevangenis van Bergen te brengen, werd hij voorloopig opgesloten in de gendarmerie. Zijne vrien den, die dit wisten, hebben eene opening in den muur gekapt en hem verlost. Toen men hem 's morgends zijn ontbijt bracht was de vogel gevlogen. Mad. Ruwette, 51 jaar oud, vrouw van den gemeenteontvanger van Bilstain, was van Verviers gekomen en ging, na Dolhain doorgetrokken te zijn, langs den hollen weg, die naar Bilstain leidt. Opeens kwam uit het struikgewas een man gesprongen, gewapend met een mes. De bandiet begon de arme vrouw te door kerven, en trof haar in het aangezicht, de schouders en den rui.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2