Frankrijk. Oostenrijk. Zwitserland. Spanje. Pensionnat et Externat. Poulains Irlandais HUISMEUBELS EEN HUIS, Bericht aan de Hopplanters. Perceelen ZAAILAND HANDELSHUIS WOONHUIZEN Behuisde HOFSTEDE Openbare Verkooping. Bij uitscheiding van bedrijf. lnlandsche Houillekolen Henri DE CLEBCQ, Te huren terstond. Zeevisehhandel DE NOORDZEE, H. Arys-De Paepe. Waarom nog Brussel gaan J IV E E F S Grondkrediet van België Mr Paul EEMAiM, Mad. Ruwette verdedigde zich kracht dadig en riep luid om hulp maar zij was ipoedig uitgeput door het bloedverlies en zakte bewusteloos neer. Een wielrijder, die in de verte aankwam, had de hulpkreten gehoord en zag de vrouw met den moordenaar worstelen. Hij durfde durfde echter niet tusachenkomen en ging hulp halen. Eenige oogenblikken nadien kwamen de dorpelingen toegesneld, maar de moorde naar was verdwenen. De vrouw ia nog tot bezinning gekomen en heeft de persoonsbeschrijving van haren aanvaller kunnen geven. Het parket is ter plaats geweest. De toe- itand van het slachtoffer is hopeloos. Men heeft tot nu toe geen spoor van den dader gevonden. Men weet niet wat aanleiding tot de misdaad kan hebben gegeven. De juweelen en het geld werden 't slachtoffer niet ont nomen. Op het strand te Tregbir, kleine bad plaats op ao kilometers ten noorden van Brest, was eergisteren namiddag Mevr. Trille, echtgenoote vaneen gekend bouw meester te Parijs, aan 't schilderen, zich tever.s met eene vriendin, Mevr. Dietz- Monin, onderhoudende. Eensklaps kwam ervan achter eene naburige haag een soldaat te voorschijn en eer de vrouwen nog van hunne verrassing bekomen wa ren sprong hij op haar toe, greep Mevr. Trille bij de keel en wierp haar van de rotsen naar beneden, waar zij i5 meters lager op de steenen viel en bewusteloos bleef liggen. Mev. Dietz-Monin was zoo zeer door schrik verlamd, dat zij er niet eens aan dacht te vluchten; de soldaat greep haar op hare beurt vast en poogde geweld op haar te plegen, toen een jonge herder, die de kreten der dames gehoord had, toesnelde en den aanrander op de vlucht dreef. Mev. Dietz-Monin snelde naar het hotel om hulp en toen men Mev. Trille opraapte had zij het gelaat vol bloed en hare beide beenen waren gebroken. Iu het hotel gebracht konden de bijgeroepen geneesheeren haar tot bewustzijn bren gen. De kapitein van de compagnie colo- niale, die op het naburige fort ligt, werd verwittigd. Hij verzocht Mev. Dietz- Monin en den jongen herder naar de kaz'.rne te komen, waar hy al de soldaten deed voorbij trekken. Beiden herkenden den misdadiger in een jongen soldaat van ai jaar, Leberre genaamd, van Moriaix. Hij is reeds oi.dervraagd maar ont kende alles. De beschuldiging is echter zeer stellig rn hij is in hechtenis gehou den. De toestand van Mev. Trille is zeer erg,zij heefteen vreeselijken nacht gehad. Sedert vier-en-twintig uren, zoo meldt ten telegram van Maandag uit Innsbruck, regent het aan een stuk door. De bergen zijn tot diep bij het dal besneeuwd, de temperatuur is sterk gedaald. De rivieren zijn gezwollen. By Asling zijn twee her ders door den bliksem gedood, bij Drena heeft de hagel in wijn- en moerbezie- boomgaarden groote schade aangericht. De stad Bruneck zit sedert Dinsdag zon der licht, omdat de electriciteitsfabriek in het ongereede is. Dientengevolge staat ook het verkeer op den Tauferer-spoor weg stil. Bij de beklimming van de Tête-Noire in het gebied van den Mont-Blanc, is een Fransch gezelschap door een sneeuw- en ijsval verrast. De gids Gamier en een Parijsch toerist, Louis Molinier, die voorop gir.gen, werden in e :n afgrond meegesleept. De overige bergbeklimmers die een twintig pas achter hen kwamen, bleven ongedeerd. De lijken liggen aan den rand van een gletcher, onder sneeuw en ijs bedolven. Twee toeristen van Leyasin hebben bij de zeklimming van den Gumnikugel een ieelijk avontuur beleefd. Toen zij een voetpad hadden bereikt, dat langsheen een diepen afgrond loopt, bemerkten zij dat zij door vier of vijf verdachte kerels gevolgd werden. Op zeker oogenblik kwamen er twee naar hen toe en vroegen vuur. Op het weigerend antwoord haalde een hunner een lang mes uit en wierp rich op een der toeristen. Dezen waren enkel gewapend met hunnen Alpenstok. De tweede bandiet randde intusscben den anderen toerist aan. De eerste toerist evenwel, een zeer sterke kerel, gelukte er in zijnen tegenstrever een geweldigen slag met den stok toe te brengen, zoodat bij duizelde en in den afgrond stortte. Toen snelde hij zijnen gezel ter hulp en de tweede bandiet volgde spoedig den eerste. Dit ziende, namen de andere ban dieten de vlucht. Een model burgemeester. De burgemeester van Alarcon in Spanje, Dr Agostino Tortosa, bijgenaamd El Tor- tao wordt door de bladen van Cuenca beschuldigd van negen moorden. Zijn ichoonbroeder en schoonmoeder, bene vens drie andere personen, zou hij den verstikkingsdood hebben doen ondergaan iu een afgesloten ruimte, waarin hij ver stikkende gassen liet binnenkomen. Een jonge, schoone vrouw, die hem raad pleegde, werd vermoord, het lijk in stuk ken gesneden, waarna hij de stukken in de rivier wierp. Geruimen tijd zat de heilige vrees er bij de bevolking van Alarcon zoo diep in, dat niemand tegen dr Tortosa durfde getui gen. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING— Karei. VAW DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Dendbrbode. Spoedige bediening. Matige prij zen. Vakschool van Mecanlck, van Juistheid, van Horlogiemakery en van Eleclriciteir, Palais du Midi, (Paleis der Zuiderlaan), Spiegelstraat, Brussel. Volledig onderwijs grondleer en prac- tijk. Heropening den i5 September. Inschrijving ten lokale te rekenen van i5 Augustus van 10 tot 12 uren, of bij correspondentie ten allen tijde. Institut St. Louis, Brugelette. Ecole moyenne, école primaire. Pension 300 et 330 frs. Demandbr Prospbctus. Bekwame schrijnwerkers worden gevraagd bij Alfred Van den Eynde, De Gheestraat, Aalst. Onnoodig zich aan te bieden als men den stiel ten volle niet kent. O^er te nemen uit oorzaak van dubbel bedrijf, een wel geklandeer- de Kruideniershandel, nabij de Groote Markt, te Aalst. Zich te wenden ten Bureele van 't blad. 1S6. VENTE PUBLIQUE de magnifiques a ALOST. Le JEUDI 17 SEPTEMBRE 1908. ft 2 heuree, en PEstaminet Aux trois Reis tenu par lea enfanta Rorlandt Alost, Place impériale. A la requête de Monsieur Théodore-Herman Hermsen, éleveur Eist. M' DE GHEEST, Notaire Alost, vendra publiquement 20 Poulains Irlandais Sges de 18 mois ft 3 ana proprea ft la eelle et ft l'attelage et dont pluaieura couples bieus apparoillés. La qualité des produits importés par M' Hermsen, et dont les amateurB ont été jugea dans les ventea autérieures, peut noua dispenser d'en faire l'éloge. Les poulains se trouveront dans les écuries de l'estaminet Aux trois Rois, n ft Alost, oü les amateurs pourront les visiter la vielle et le jour de la vente. A terme de crédit moy< nnant solvabilité notoire. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Schrijnwerker8gerief, enz. te AALST, Keizerlijke Plaats. Deurwaarder Jozsr DE VOS, te Aalst, zal, ten aanzoeke en ter woonst van M. Jan Van Gbkm, Sobrijnwerker en Herbergier, te Aalst, Keizerlijke Plaats, N° 60, op Maandag 7 September 1908, om 1 uur uamiddag overgaan tot de openbare verkooping van Hnismeubels en Schrynwer- kersgerief. bestaande in Ronde 6n andere Tafels, gestoffeerde en andere Stoelen, Spiegels, Schouwgarnituur, Kaders, Kleer- en andere Kassen, Kommodé, I .edekanten met Ressorts, wollen en andere Matrassen, Horloge (Régulateur), Zakhor loge, Gasvuur, Stoof met toebehoortcn, 1 Re volver, Ladders, Keukeagerief, Brandhout, enz. enz. SchrünmerkersgeriefSchaafbanken, Scha ven, 2agen, Beitels, Slypsteen en ander Schry n werkersgerief. Verder eene Handkarre, dubbele Ladders, een Rywiel, enz. De verkooping geschiedt op de gewone voorwaarden en tegen dadelijke betaling. Door sterfgoval. OPEN BARE VERKOOPING van te Gij se gem, aan het <Lorp, De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in bet open baar verkoopen GEMEENTE GIJ8EGEM. Een fluis en Grond, zjer wel gestaan en gelegen naoy de Dorpplaats, gekadastreerd wyk A, nummer 250, met eene grootte van 2 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan Dame Baeyens Maes, ten znide of ten voor hoofde aan de Kerkstraat, ten weste met bij zondere ingangspoort aan den Steenweg van Aalst naar Dendermonde en verder nog aan een huis van den beer Dnbois-H aems en ten noorde aan den beer Blindeman-Ringoot. Onmiddelijke ingebrniktreding. ZITDAGEN Instel Dynsdag 15 o. 0 10/.Q Verblijf i.jjesdag 29 1908, ten 3 nren namiddag, ter herberg genaamd u Drn Handwijzkr, n by Juffrouw Weduwe AchiUes Langlet, te Gysegem, aan den Steen weg. Hopseizoen 1908. De cocke voor het droogen der I lop, en alle andere gebruiken, is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, tegen den prijs van vijf en negentig centiemen per hectoliter, gewoonlijk genoemd dobbelen liter. OPENBARE VERKOOPING van twee te Erpe, Herasing. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. En perceel Land gelegen te Erpe, Herssing, bekend bij kadaster wijk B, nummer 17c, met eene grootte van 20 aren 70 centiaren, palende ten ooste den IJzerenweg, ten zuide M. Donatus Roelandt, ten weste de baan en teu noorde M. Gustaaf De Boeok. Tweede koop. Eene party Land, gele gen te Erpe, Herssing, gecastreerd wyk B, nummer 56c, met eene grootte van 7 aren 50 centiaren, palende ten ooste den IJzeren- weg, ten znide M. Hubert De Middeleer, ten weste M. Gustaaf Boelaert en ten noorde de kinderen van wylen M. Jan SohellekenB. Beiden perceelen Land zyn gebruikt zon der termijn door M. Donatus Roelandt, te Erpe. ZITDAGEN Instel Donderdag 17 September 1Qrifl Verblyf 1 Oktober 13UÖ' Telkens om 3 uren van den avond ter her berg Den Tram, n by M. Gustaaf Claus, te Aalst, Nieuwstraatpoort of Gentschen steenweg. OPENBARE VERKOOPING van een wel gelegen te HOFSTADE, Dorpplaats. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, met de pleegvormen der wet van 16 Juni 1816, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een welgelegen Handelshuis, te Hof- stade. aan de Dorpplaats, gekadastreerd wijk B, nummer 427E, groot aldaar 2 aren 60 centiaren, palende ten ooste of ten voorhoofde aan de Dorpplaats, ten zuide de Straat, ten weste Juffr. w8 Clinckaert en M. Camiel De Beer en ten noorde M. Frans Meuleman en Juffrouw Maria Dae- Icman. Bewoond door de eigenaars Kinderen van wijlen M. Frans Van Caeckenberghe- Clir.ckaert. ENKELE ZITDAG Zaterdag 12 September 1908. Om 2 uren namiddag, te Aalst, ter girffie van het Vredegerecht. OPENBARE VERKOOPING van welgelegen en van goede ZAAILANDEN, te Nieuwerkerken, Kwaadestraat De Notaris EEMAN, te Erpe, zal nameDs wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de navolgende goederen, te weten Eerste koop. Een goed en gerieüyk Huis, dienstig voor alle bedryven, geetaau en gelegen te Nien werker ken, aan de Kwaa destraat, hebbende groote poort, bakkerij, stalling, remise en andere afhangen, allen in besten staat van onderhond, koer en tuin, bekend bij kadaster wijk B, nummer 61l en westdeel van nummer 62o, groot volgens me ting 12 aren 46 centiaren, palende ten ooste den volgenden koop,ten zuide den Voetweg en daarover het goed onder koop dry, ten weste jnfvr. weduwe Philemon Eeckhout en ten noorde de Kwaadestraat. Bewoond en gebruikt by de maand door M. Camiel Van Hanwermeiren aan 20 frank per maand. Tweede koop. Twee aaneenbangende Woningen met aanhoorighedei. en tain, ge staan en gelegen te Nimwerkerken, nevens voorgaande goed aan de Kwaadestraat,geka dastreerd wijk B, nummer 60d, en oostdeel van nummer 62c, by meting groot 8 aren. palende ten ooste M. Prosper Lauwerojs.ten zuide den Voetweg en daarover de party LaBd onder koop drij,ten weste den voor- gaanden koop, ten noorde de Kwaadestraat. De eene bewoond en gebruikt bij de maand door jnfvr. weduwe De Neef, aan 6 frank per maand. De andere onverhuurd. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Nieuwerkerken, op het Meeusveld, wijk B, nummers 63 en 64 van het kadaster greot aldaar 28 aren 20 centiaren, palende ten ooste den volgenden koop,ten zuide de heeren Pros per en Floriraond Meert, ten weste M. Felix Van Landnyt en ten noorde jufvr. weduwe Eeckhout, voornoemd en de goederen onder de koopen een en twee hiervoren. Gebruikt zonder termyn door M. Jan-B. Hnylebroeck, te Nien werker ken, aan 45 fr, 's jaars. Boomprjjs 25 fr. Vierde koop. Eene party Land, gelegen te Nieuwerkerken, neveDB voorgaande, be kend bij kadaster wijk B, nummer 130a, met eene grootte van 17 aren 50 centiaren en vol gens meting groot 20 aren 15 centiaren, pa lende ten ooste M. Pieter Adam, ten znide M. Philemon Ringoir, ten westo voorgaande koop dry en ten noorde met den Voetweg M. Prosper Lauwereys. Gebruikt zonder termyn door M. Huyle- broeok, voornoemd, aan 30 fr. 's jaars. Derde Zitdag en beslissende toewijzing: DIJNSDAG 8 SEPTEMBER 1908. Ten 3 aren van den avond, ter herberg van den hoer Alfons Likvkns, te Nieuwer- kerken, Dorp. OPENBARE VERKOOPING zijnde eene tweewoonst te OOKDEGEM. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal met tnsschenkomst van zijnen ambtgenoot de Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, met gewin van instelpremie en gelagen in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Eene Bchoone en welgelegene behnisde Hofstede, zijnde eene tweewoonst gestaan en gelegen te üordogem, op den voorsten Mo- lenkauter aan de baan van Oordegem naar Smetlede, bekend by kadaster sectie B, num mers 446o, 446d, 447a en 448a, aldaar groot 30 aren 70 centiaren, palende ten ooste den heer Victor Van der Éecken, ten zuide de heeren Domien Menieman en Camiel Matthys, ten weste het Arm bureel van Smetlede en ten noorde de straat. Bewoond door den heer Edmond Verbeken. ZITDAGEN Instel Donderdag 17 September 1QAa Verblyf n 1 October Telkens om 3 ure van den namiddag, ter herberg gehonden door den heer Henri Van der Stuyftte Oordegem, aan de Tramstatie. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlyk verkoopen Eene Hofstede, te Hofstade, Babbe laar, wezende eene Herberg en Winkel, groot bij meting 10 aar 29 centiaren. Be woond en gebruikt door Louis D» Smet. Verdeeld in 2 deelen Gebracht op fr. 3900. LAATSTE ZITDAG Donderdag 3 September 1908. telkers om 3 uren namiddag, ter herberg St8 Anna bij den heer Auguste Van der Vurst, te Lede, Dorp. Men vraagt eenen Huisknecht, jongman, en kunnende met de paarden rijden. Zich te bevragen ten bureele de zer. N' i52 On demande une demoiselle de bureau connaissant Franpais, Anglais et Allemand; s'adresser au Bureau du Jour nal. N° 155. Men vraagt eene goede Keuken meid, loon 40 fr. Zich te bevragen bij M. Arthur Druck, Statiestraat, 3i, Aalst. Men vraagt een schoon Huis to huren, met grooten Hof, gelegen op de Keizerlijke Plaats. Schrijven G. B, blijvende Post, Aalst (Noord). Uitverkoop van een honderdtal ver- schiliige marmeren schouwen. Dorpels, plinten, deksteenen, pomp steenenen pompbakken in goeden Ecaus- sinescae steen alles tegen buitengewone lage prijzen, bij C. BRUYLANT, 14, Keizerlijke Plaats, 14, te Aalst. XE KOOP. - Schoonen ponney, oud 5 jaren ook eene schoone ponney-kar dienstig voor bakker, likorist, enz. Zich te wenden ten bureele dezes. N° 154. Te huren of te koop met gemak van betaling. Het van ouds gekend Café 1 De Koei- belle, Hoek der Groote Markt en Leo- poldstraat. Zeer geschikt voor alle bedrij ven. Verzekerde broodwinning. Bevragen Leopoldstraat, 5, te Aalst. A. louer, belles chambres garnies, dans mais. hon. avec ou sans pension pr Mr seul, prix modéré, 5, Place de la Slation, Alost. Terstond te buren. Eene schoone en gioote Estaminet, te Aalst, aan de Groote Markt, genaamd Capé-Remy. Voor de inlichtingen zich te wenden bij de eigenares Dame De Coninck-De Windt, of ten Kantore van den Notaris De Gheest, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Knltestraat, NIr2ö, Aalst, Telofoon Nr 53. Al wat den kolenhandel betreft, per schepen, wagons, of ten huize besteld, en op verzoek bij u afgewogen, aan den prijs van den dag en volgens samenstel ling, alles voor zijn geld. Briketten voor Brouwerij,Serren.gewasschen Noten voor stoven, Tortue, Godin, Amerikaansche, Cadé, enz. enz. De beste gezuiverde Gas- coke, voortskomf nde van inlandscbe ko len, een derde voordecliger dan van vreemde kolen, aan fr. 1,20 den hectoli ter of 3 frs. de 100 kilos. Eerste klas van gewasschen smidskolen. Al mijne Koopwaren liggen niet in opene lucht maar wel in overdekte han gars. Een schoon en gerifelijk Huis, laatst bewoond geweest door den heer Edmond Rumbaut, gestaan en gelegen aan de Vaart, hebbende ruime boven en bene den plaatsen, magazijnen, stallingen enz., pomp- en regenwater, dienstig voor alle bedrijven. Zich te bevragen bij den heer G. Bon ner, Apotheker, Bisschopstraat, 7, Aalst. Leopoldstraat, 14, Aalst. Van ouds bekend huis voor den invoer en verkoop van levenden Hollandschen Schelvisch en Kabeljauw, Blankenberg- schen Rog, Tongen en Pladijs, Zalm, Tarbot, Heilbot, Griet, Roobaard, Ma kreel, Zeepaling, Pieterman, Snoek, Kreeften, Garnalen, .enz. Hollandscbe Melkersharing De Kroon, in vaatjes van 6, 12 en 24 stuks. In het seizoen Zeelandsche Oesters en Mosselen. Ingelegde Visch Zalm, Kreeften, Haring, Ansjovis, uitgepelde Garnalen en Sardinen. Bestellingen binnen en buiten de Stad. naar Als ge prachtige Meubels koopen wilt, gaat eerst zien naar de uitstallingen van de huizen Ferdinand De Smet, alwaa» gij tot uwe groote verwondering zult aan treffen, Slaapkamers, Eetplaatsen, Salon garnituren in alle hout en stijlen. Bureau minister, Bureau-américain, Tapijten, Lusters, Bibliotheken, alles wat noodig is om een huis rijkelijk te versieren. Geene onkosten voor verzending, alles wordt kosteloos 't huis gebracht en bij de koopers geplaatst. Honderden koopers kunnen dit bevestigen. Door uitgebreide betrekkingen met de voornaamste handelshuizen kan men ver koopen tegen prijzen buiten alle concur rentie. LET WEL OP 'T ADRES: Ferdinand De f8met, Molendries, 8-10, te Aalst. Meubels van occasie zijn gestadig n 't magazijn voor handen 1 TANDMEESTER SPECIALIST, te Aalst, Statiestraat, 33, naast het Hotel du Comie de Handre, SEDERT TIEN JAREN TE AALST. Kostelooze raadplegingen alle dagen, van 8 tot 5 uren, Zondag morgend, van 8 tot 12 uren. Dijnsdag voormiddag, te Ninove, bij M* Van Labr. Dijns- dag namiddag, te Aalst. Genezing en opvulling der bedorven tanden. Plaatsen van Kunsttanden zonder uittrekken en na het vooraf gene zen der wortels van de oude tanden. Het uittrekken der tanden volgens de keus van den Klient, na volledige gevoelloos- making, gewaarborgd zonder de min ste pijn. Gebitten op Goud, Platinc en caoutchouc.Gebitten zonder plaat, in de wortels vastgezet, nieuw stelsel. Rechtzetten der tanden bij de Kinderen (menigvuldige bewijzen). Wit maken der tanden, enz. Reparatiên, Hermaken van Gebitten, elders gemankeerd. Daar M' NEEFS de gebitten zelf maakt, dus uit de eerste hand, kan hij deze goedkooper leveren en met meer juistheid en gemak voor den Klient ma ken, dan andere Dentisten die, bij gebrek van kennis, hunne Gebitten elders moe ten doen maken. Begeeft zich ten huize op aanvraag. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ ingericht in i835. MAATSCHAPPELIJKE ZETEL Kleinen Zavel, 5, te Brussel. Hypothecaire uitleeningen zonder voor afgaande kosten bijzonderlijk voor het bouwen van woonhuizen. De gelden worden naar gelang der werken, zonder kropsverlies, gestort). Wie het verlangt kan door de Royale Bblge de uitkeering, bij overlijdens- geval, van het nog verschuldigde kapi taal, mits eene zeer gematigde premie doen verzekeren. Obligatiën gewaarborgd 1® door overeenkomstige hypothékaire uitleenin- gen en a° door het maatschappelijkkapi- taal en de reserven. (18,000,000). Die obligatiën waarvan den intrest aan 3 #/o wordt gesteld, zijn eene vaderlijke gelduitzetting van allen eersten rang. Kostelooze inlichtingen bij den agent der maatschappij voor het Canton Aalst. Leopoldglraat, 9, Aalst.. Alle werkdagen! 8 tol 9 uren voormiddag van j 4 tot 5 uren namiddag. HOOFDAGENT voor Verzekeringen tegen Brandgevaar, Ongevallen en op 't Leven,

De Denderbode | 1908 | | pagina 3