De cholera in Rusland. Rechterlijke kronijk. Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Duitschland. Uit St- Petersburg wordt gemeld dat er Donderdag 308 gevallen van cholera zijn vastgesteld. De besmetting woedt thans in al de wijken. In do bezetting van St-Peters- burg zijn er 400 zieken. De onrust groeit aan. Men verzekert dat er ernstige krisis- sen te duchten zijn. De cholera breidt zich uit op schrik wekkende wijze te St-Petersburg. Woensdag viel er 250 personen ziek door de vreeselyke ziekte 70 ervan stierven. Donderdag waren 116 sterfgevallen aan te stippeD. Er zijn geene hospitalen genoeg om de ongelukkigen op te nemen. De scho len worden gesloten en tot gasthuizen ingericht. Te Smolensko deed zich een geval van cholera voor het was met doodelijken afloop. Finland, Rumenië, Zweden, Bulgarië en Turkije nemen de strengste maatre gelen aan de grenzen, om het overbren gen van de cholera te voorkomen. Het is vooral de lagere stand die be proefd wordt door deze erge smetziekte, omdat hy de voorgeschreven gezond heidszorgen niet onderhoudt, en voort gaat met fruit te eten en ongekookt water te drinden. Door het verwaarloozen dier voor zorgsmaatregelen vreest de geneesdienst dat te St-Petersburg, waar de bevolking vooral bestaat uit werklieden, dat de vreeselyke ziekte tot einde October, het begin van den winter, zal bly ven heer- schen. De ziekte heerscht vooral in de volk- ryke wyken, waar onwetendheid en öijgeloof de gezondheidsmaatregelen tegenwerkt. Men gelooft, onder andere, dat de geneesheeren het water der Neva vergiftigd hebben. De handel lijdt veel, vooral de fruit handel, volle treinladingen fruit, van het Zuiden naar St-Petersburg gezonden, worden niet gelost, en staan in de staties te rotten. De waakzaamheid aan de Fransch-Belgische grens. De Hoogere Raad van Gezondheid is Vrijdag te Parijs vergaderd. Het komiteit, na de inlichtingen te hebben onderzocht, veroorzaakt door de verwoestingen aangericht in het Noor den van Europa door de cholera, heeft besloten aan den minister van binnen- landsche zaken de volgende maatregelen voor te schrijven om de besmetting te beletten verder in het land door te drin gen. 1. De zuivere patent eischen van al de schepen komende uit Rusland. 2. Aan de Belgische grens, te Jeumont, een geneeskundig bezoek vaststellen voor al de uit Rusland, te lande ko mende reizigers. De zieken zullen moe ten achterblijven en afgezonderd wor den, de verdachten aan de ontsmetting worden onderworpen. De geneeskundige post van Jeumont zal met de medehulp van het ministerie van oorlog ingericht worden, dat ba rakken ter beschikking zal stellen der geneeskundigen. 3. Elke uit Rusland komende reiziger die erkend wordt niet ziek te zyn, zal eene bijzondere kaart ontvangen en ge houden zijn zyn adres te geven. Van zoohaast de reiziger ter bestem ming is gekomen, zal de meier der gemeente verwittigd en de reiziger bin nen de drie dagen bezocht worden. Eindelijk zal de reiziger het voor werp zyn eener nauwkeurige bewaking welke enkel zal eindigen na den derden dag van zijn verblijf in Frankrijk, het is te zeggen, 5 dagen na zyn verblijf uit Rusland. De Voorzitter van den Raad heeft Vrijdag aan het handteeken van den president der Republiek, een dekreet onderworpen waarbij de door den hoo- geren Gezondheidsraad voorgestelde maatregelen bekrachtigd worden. De maatregelen in België. In België doet de gezondheidsdienst eene bijzondere bewaking uitvoeren voor de reizigers komende uit Rusland langs den Noorder-Express. Wat de gemeenschap per zee betreft, de gezondheidskundige dienst van Doel, afwaarts Antwerpen, is verwittigd ge worden dat hy al de schepen moet te genhouden, komende van Rusland en te begiDnen van len October zullen al de vaartuigen, van waar zy ook komen, onderhevig zijn aan eene bestendige be waking. Geneesheeren zullen gelast worden zich dagelijks naar de haven te begeven om er de schepen te onderzoeken. Kouinklijlte Harmonie Bestuurder Mr R. Lenbsens. Donderdag 24 September 1908. Concert ten Kioske, Groote Markt, om 20 ure. i° Marche Eilenberg. 2° Ouverture Triomphale Lbutner. 3° Le Prophéte, fant. sur l'Opéra Meyerbeer. 4° Fantaisie Ballet L. Montagne. a. Entrée des groupes. B. Danse des Almées. c. Valse des Sylphes. D. Sortie des groupes. 50 Polka des Pastoureaux, Ruelle. pr 2 g*1®8 flutes, Solistes MM. A. Breynaert en Edg. Van den Bossche. De gestolen Van Dyck van Kor- trijk. De pleger van dezen diefstal, ze kere Verfaille, werd door de correctioneele rechtbank van Kortrijk veroordeeld tot 5 jaar gevangenis en xo jaar waakzaamheid der politie. Carlier, die de schilderij ver voerde, kreeg 30 maanden gevangenis. Deze laatste teekende beroep aan tegen dit vonnis en Dijnsdag werd de zaak voor het beroepshof van Gent opgeroepen. Voor Verfaille bleef het hetzelfde. Car- lier's straf werd verminderd op 18 maanden gevangenis en 100 fr. boete of 8 dagen. Vragen door de Patroons. Schrijnwerkers, Smeders, Dienstmeiden Vragen der Werklieden. 2 goede Koetsiers, 1 Huisknecht, 1 Let terzetter. Werklieden van allen aard. AALST. Drenkeling. Heden Woensdag morgend heeft men uit den Ouden Dender, het lijk opgevischt van zekeren Smekens, voerman bij Egidius Meert. Nadere bijzonderheden ontbreken. Gij hcmiul. Ouders gij be mint uwe kinders en gij verlangt ze vrolijk en wel te pas, ehwel, doet hen van tijd tot tijd purgeeren met 1 of 2 Pillen Walthéry en dank hier aan zult gij hen en ook aan u zeer slechte oogenblikken sparen. Heiligschendende diefstal te Moerzeke. Nadere bijzonderheden. De dieven, want zij moeten ongetwij feld met verscheidenen geweest zijn, zijn over het muurtje van het kerkhof gedro. - gen en hebben eene ijzeren baar van 4 en half centimeters vierkant, doorgezaagd. Dan sloegen zij de onderste ruit uit en gelukten er in de vensterblinden te openen. Langs de opening kon gemakkelijk een struisch persoon binnendringen. De dieven vielen het ingemetst brandkoffer aan, daar er niets anders in de plaats was dat hunne roofzucht kon aanzetten. De sterke stalen platen moeten bij mid del van krachtige voorwerpen opengewron gen zijn. Volgens de Eerw. Heer Pastoor zegde, zijn er 2 vergulde zilveren ciboriën, 3 zil veren kelken, 2 kostbare relikwiekasten en de wijnkruikjes alsook kerkgewaden gesto len. De H. Hostiën lagen ten gronde ver spreid. Ook de relikwiën van den H. Jozef en den H. Antonius waren op den grond geworpen. De waarde van het gestolene wordt op 4,500 frank geschat. In de kerk zelf werd niet6 ontvreemd. De politie verwittigde het parket van Dendermonde, dat donderdag namiddag ter plaats is geweeBt, om het onderzoek te doen. Naar het schijnt zouden een 4tal jonge lingen tu8schen 2 en 3 uren tusschen de boomen voor de kerkdeur een persoon zien staan hebben Deze ging een eindje de straat naast de kerk in en floot zachtjes. De vier jongelingen gaven er ongeluk kiglijk niet veel aandacht aan en gingen hunnen weg voort. Op bet kerkhof werden voetsporen opge merkt voor het venster langswaar de dieven in de sacristij drongen. Deze sporen zijn zorgvuldig opgenomen geworden, 't Is ook het eenige dat de dieven nagelaten hebben. De waakhond der weduwe Verschelden, wonende juist nevens de kerk, heeft rond 2 uren geweldig geblaft. Daar hij kort nadien zweeg, denkt men dat een der dieven den hond iets moet ge geven hebben. Men zal zich herinneren dat te Mei- relbeke bij het afschieten van feestkanon- nekens, een bakje poeier ontplofte en ver scheidene menschen gekwetst werden. Het parket zal vervolgingen instellen, vooreerst tegen den persoon, die de schoten bestelde. Zes der gekwetsten zullen zeker genezen. De vier anderen lijden nog aan zware koort sen en blijven bedlegerig. Van een hunner is de toestand zoo erg, dat elk oogenblik zijne dood verwacht wordt. Een rechterlijke policieagent van Brussel had vernomen, dat een Luxembur ger regelmatig sacharine uit het Groot- Hertogdom binnensmokkelde, maar hij kon hem niet geklist krijgen. Eindelijk is hij, te Brussel zelf, in het net geloopen nog geladen met een valies, be vattende verscheidene blikken dooskens, gevuld met sacharine, te samen wel tien kilos uitmakende. Valies en smokkelaar zijn ter beschik king van het gerecht gesteld. Eene dame van de Fonsnylaan te Brussel verloor een juweel, waaraan zij veel weerde hechtte en liet in de gazet afkondigen dat zij den eerlijken vinder eene goede belooning beloofde. En een eerlijke jongen bracht het haar terug en kreeg als belooning een dubbele frank. Dat was voor den jongen, hoe eerlijk ook, eene ontgoo cheling. Kwaad ging hij eene herberg bin nen om zijne ontroering af te drinken en daar werd hij door den baas op straat gezet, omdat hij hem een valsch twee frankstuk wilde op8olferen. 't Scheelde niet veel of hij werd nog in handen der policie geleverd. Als die dame nog eens haar juweel verliest, zal zij het niet zoo gereedelijk terug krijgen. Een Parijzer leurder, Antony Minero, kwam over een paar maanden naar Brussel overgewaaid, en maakte daar kennis met een werkmeisje, Angela D. genaamd. Wel dra betrokken zij samen eene woning. Maar het vroolijke leventje duurde niet lang. Minero was brutaal en lui, zoodat Angela meer Blagen kreeg dan eten.Weldra was zij dit bestaan beu en zij liet haren Pari8ien aan zijn lot over. Minero keerde voor korten tijd naar Parijs terug, maar Donderdag was hij reeds weer te Brussel, waar hij Angela opnieuw trachtte te ontmoeten. Vrijdag rond middernacht meende hij haar te zien nabij de de Brouckèreplaats. Hij maakte eenen omweg om haar langs achter aan te vallen en eens dat hij het meisje had ingehaald, greep hij haar vast en bracht haar twee dolksteken in den rug toe. De getroffene slaakte een snijdenden kreet en viel bloedend ten gronde, terwijl de moordenaar meende te vluchten maar hij werd door voorbijgangers achtervolgd, aangehouden en aan de policie geleverd. Middelerwijl werd het gekwetste meisje door andere personen naar het St-Jans- gasthuis gebracht, waar zij herkend werd voor de genaamde Laura Creton, werkBter, wonende in de Volkstraat, welke de moor denaar voor Angela D. had aangezien. Vrijdag morgend, ten 2 uren reeds was het parket in het policiebureel, waar de plichtige voorloopig opgesloten was. Hij bekende, opzettelijk uit Parijs te zijn terug gekomen om Angela te vermoorden. Hij had Brussel verlaten op verzoek van het bestuur der openbare veiligheid, wegenB verschillge veroordeelingen, die hij in Frankrijk had ondergaan en om zijn slecht gedrag tijdens zijn verblijf in België. Men denkt dat het slachtoffer binnen eenige dagen hersteld zal zijn. Een telegram uit 's Gravenbrakel meldde Zondag morgend dat drie personen van verdacht aanzien op den trein waren, die op een aangeduid uur te Brussel in de Zuidstatie zou aankomen. Zij werden afge wacht en in verhoor genomen door den statieoverste, die hen onderzocht. In hun bezit vond men zilverwerk, enveloppen met weerden, eene penduul en candelabers, dit alles voortkomende van eenen diefstal, te Charleroi gepleegd. Het zijn drie Brusse laars een mijnwerker, een bakker en eer letterzetter. In de nabijheid van Brussel werd ge stolen in de statie van Waterloo, waar dieven de brandkas van den overste open braken en zijn geld en horlogie meenamen Te Sint-Genesius-Rhode stolen de dieven verscheidene pakken stof. In Henegouw werd een goederenwagon teMarche-lez-Ecaussines bijna leeg geplun derd. Te Couvin braken dieven het magazijn der statie open, maar «ij werden aan hun werk gestoord. Zij konden niets stelen. Eene dame te Brugge had een val- schen tand doorgeslikt. In het gasthuis werd zij onderzocht met deX-stralen; maar de dokters vonden dat het voorwerp niet kon worden uitgehaald en de arme vrouw stierf' in de vreeselyke marteling. In een cité van de Geuzenstraat, te Antwerpen wonen de echtgenooten Ver- schueren. De man, een docker, werkt ie Hoboken. De vrouw moest vrijdag avond, rond 7 uren, eene boodschap doen en deed hare twee kinderen Hendrik en André weder- keerig 5 en 6 jaar oud, naar bed. Eene halve unr later werden geburen eenen geweldigen stank gewaar, voortko mende van brand. Men liep naar de woning van vrouw Verschueren en stampte de deur in. Op de slaapkamer vond men de twee kleinen verstikt. De kleinen hadden stekjes gevonden en het vuur medegedeeld aan hun bed. De lijkjes werden naar het doodenhuis gevoerd. Wanneer om 8 en half ure de vrouw te huis kwam, viel zij, bij 't vernemen van het droevig nieuws in bezwijming. De on gelukkige verkeert in gezegenden toestand. Geburen namen het derde kind, een meisje, dat de vrouw medegenomen had, bij zich. Vader Verschueren, die 's nachts moest werken werd verwittigd. Zijne droefheid was onbeschrijfelijk. Maandag morgend, rond 8 uur, ging te Antwerpen, de gjarige schippersjongen Benoit Ooms, van 't binnenschip Clemence gemeerd op n. 64 aan de nieuwe dokken, naar school. Gekomen op n. 7 aan de Kanaaldok, sprong hij, zooals door vele jongens bij gelegenheid gedaan wordt, op eenen manceuvreerenden trein, die in de richting der stad reed. De jongen Bprong mis, viel onder eenen wagon en hem wer den de twee beenen afgereden het linker tot aan de knie, het rechter tot over den voet. Bedienden van den ijzerenweg brachten den vreeselijk gekwetsten jongen in een naburige kabien en dadelijk werd de ge neesheer van het verbandhuis ontboden. Dokter De Deken, die daar juist met zijnen automobiel was, nam in der haast al de noodige geneeskundige werktuigen en geneesmiddelen mede en was enkele minu ten later aan het andere einde der nieuwe Noorderdokken. Na den knaap van alle mogelijke zorgen voorzien te hebben, heeft dokter De Deken, gezien zijnen ergen toestand, hem in «ijne automobiel genomen en hem verder naar het Stuivenberggasthuis gevoerd, waar het slachtoffer reeds te bed lag, nog geen vol uur nadat het ongeluk gebeurd was. Ware de automobiel van M. De Deken hier niet geweest, de jongen ware dood ge bloed, vooraleer de dokters van het verband- huis, die over geen vervoermiddelen be schikken, ter plaatse konden geweeBt zijn. Volgens wij later vernemen, is de toe stand van den jongen zeer erg, en niette genstaande de spoedige geneeskundige hulp, die hij gehad heeft, hebben de dokters bijna geen hoop hem te redden. In de gemeente Wijneghem woonden destijds de twee familiën Beuman en Gode- froid, die elkaar eenen doodelijken haat hadden toegezworen en meermalen was er tusschen deze twee ruzie en twist geweest. Jan-BaptiBt Godefroid, een schoenmaker, was dien aanhoudenden twist en ruzie moede en was daarom naar Borgerhout gaan wonen, doch ging dagelijks, zooals voorheen, naar Schilde werken. Zaterdag avond van zijn werk naar huis keerende werd hij onderwege aangevallen door de twee gebroeders Beuman, die daar bij vergezeld waren van drie vrienden. Zoo als later bleek was het hun te doen Gode froid eene goede rammeling toe te dienen. Maar Godefroid in plaats van deze aftake ling te laten welgevallen verdedigde zich ferm, haalde daarbij een schoenmakersmes te voorschijn en trof er een der gebroeders Beuman mede in den buik, die half openge reten werd. Godefroid nam de vlucht en sprong op eenen stoomtram die daar toevallig juist kwam voorbijgereden. De andere broeder Beuman sprong eveneens met eenen vriend op den stoomtram, terwijl de anderen zich met den gekwetste bezig hielden. Onderwege wilde Godefroid nog het mes wegwerpen en brak daarbij eene spiegelruit van den tram. Het schoenmakersmes werd terug gevonden. Wanneer de stoomtram aan de Borger- houtsche poort aankwam werd Godefroid aangehouden. Doch daar men van de gen darmerie van Wijneghem vernam, dat de wonde van den gekwetste zoo erg niet was, liet men Godefroid in vrijheid. In den nacht van Zaterdag op Zondag verergerde de toestand van Beuman zoo danig dat zijn leven in gevaar is. De inge wanden zouden geraakt zijn. Maandag heeft men den ganschen dag vruchteloos naar Godefroid gezocht, om hem terug aan te houden. Op den steenweg van Leuven naar Hever waren kinderen bezig met eekelen te rapen, toen onverwachts en in razende snelheid een motocyclist kwam aanrijden. De kinderen vluchtten in verschillige richtingen, maar een kon zich niet bij tijds uit de voeten maken. De knaap werd door den razende overhoop gereden en voor dood opgenomen. Men hoopte nog de levens geesten van het kind herop te wekken, doch dit was vruchteloos. Hij was het zoony'e van eenen aarde werker, De Cuyper genaamd. De doodrijder, die een oogenblik van zijn moto gevallen, en zelfs in de gracht- gerold was, sprong opnieuw op zijn ma chien en reed weg zoo Bnel als hij gekomen was. Die kerel is dubbel plichtig, want hij reed op de velobaan, iets wat door de regle menten verboden is. Uit Oedelem wordt geschreven, dat de gemeenteontvanger, per rijwiel eene her berg pa8seerende, werd aangerand door drie mijnwerkers van Marchienne au-Pont. Zij ontnamen hem zijn portemonnaie, hor logie en gouden ring. De andere personen, die dit zagen, durfden niet tusschen komen uit vrees voor wraak. De ontvanger verde digde zich zoo goed hij kon, tot eindelijk de dieven op den loop gingen, zonder hun slachtoffer van zijne portefeuille te hebben beroofd, welke eene goede som geld bevatte - In den nacht van 2 op 3 Juni had een drama plaats in de rue Notre-Dame, te Namen. Daar woonde, bij of liever met den 55-j®"gen Elzasser Jozef Matin, eene 44- jarige Duitsche herbergierster, Marie Egel- hoff. Martin had een 15-jarigen zoon. Deze twee sliepen in eene kamer der tweede verdieping, te samen met eenen kostgast, die gaarne in plaats van den ouden Martin in de gratie van Marie Egel- hoff zou komen. Genoemden nacht hoorde Marie eens klaps een groot Iawijd en hulpgeroep in huis. Zij stond op en snelde naar de kamer van vader en zoon Martin, waar beiden met gekloven schedel,de een op den grond, de ander op het bed lagen. En de kostgast was, zoo snel hij kon, naar beneden gevlucht, op den trap Marie Egelhoff ontmoetende, wie hij ook nog een paar bijlslagen op het hoofd toebracht. De moordenaar, Deville genaamd, was weldra aangehouden. Marie ia thans gene zen. Vader Martin is tot allen arbeid onge schikt bevonden. De moordenaar, vroeger een onverbeter lijke dronkaard,die nu door de geneesheeren ongeneeslijk zinneloos is verklaard, werd naar het gesticht van Doornik overge bracht. Een schrikkelijk drama had plaats te Mortier, eene kleine gemeente nabij Dol- hain. Nicolas Barbet was naar de kermis ge weest en kwam des morgends ten half vijf 't huis. Hij vroeg zijne carabijn en ging op nieuw uit. Zijne vrouw, hierover ongerust, zag hem na, en hoorde korts nadien het gerucht van een gevecht. Zij liep naar de plaats van waar het ge rucht kwam en vond haren man dood, met eene groote wonde aan het hoofd. Hij was met steenen doodgeslagen. Uit het onderzoek is gebleken dat hij getwist had met 2 mannen van het dorp. Eene vrouw van Paturages wierp petrool op de stoof, die niet wilde door branden. Het gevolg laat zich raden. De kruik ontplofte en de vrouw stond in een oogenblik in brand, even als het kind dat naast haar stond. De moeder is dood en het kind doodelijk gekwetst. Op de Fransch-Belgische grens, op het grondgebied van Watrelos, is een ge hucht, dat een waar rendez-vous van die ven, smokkelaars, bonneteurs, enz. mag genoemd worden. Een dier kerels, Guelton, de schrik dier streek, die door het parket van Rijsel werd opgezocht, was met zekeren Vercauteren en zijne vrienden aan 't vechten geraakt. Revolvers en messen speelden hunnen rol en het bloed stroomde dat het een aard had. Daarop vluchtte Guelton op Belgisch grond gebied, om zich te Herseeuw te verschui len. Drie inspecteurs van policie, die hem verrasten, werden echter door vier zijner vrienden aangevallen met revolverschoten, die gelukkig hun doel misten. Zij rolden al vechtend in de beek, die de grensscheiding uitmaakt. Eene groep verdachte lieden snelde van weerskanten toe en de hulp van douaniers was noodig, om de deugnieten in bedwang te houden. Deze laatBten verscholen zich achter vrouwen, om zich voor de schoten van douaniers en policiemannen te beveiligen. Guelton kon eindelijk gebonden en naar den post geleid worden. De laatste oud-strijder van de citadel van Antwerpen, te Amsterdam, Dh. J. F. Heydenrijk, vierde Zondag onder groote belangstelling zijn too80 verjaardag. De oude heer die bij zijn zoon inwoont, ver heugt zich nog in goede gezondheid. Hij draagt behalve de citadelmedalie, ook door zijn deelnemen aan dea Belgischen veldtocht, het metalen kruis. Tijdens het bombardement van de cita del, werd hij tweemaal gewond en na de overgave gevankelijk r aar St-Omer ge voerd. Eene deputatie kwam den oud strijder namens dragers van de Militaire Willemsorde hulde brengen. Een com missie uit regenten van het Diaconie weeshuis (waar hij zijn jeugd doorbracht) overhandigde met een toespraak van Dh. D. H. des Douvrie, voorzitter, den jubi laris een schilderij, voorstellende het voormalig Diaconie-weeshuis. In bet telefoonhotel te Parijs is Maan dag avond, te 7 uren, ten gevolge eener kortsluiting, brand ontstaan, die in kor ten tijd eene geweldige uitbreiding geno men heeft Het centrale telefooahotel der rue du Louvre beslaat eene oppervlakte van 75oo vierkante meters, i5o meters breed op 5o diep. De brand ontstond in de kelderingen en het vuur greep met ongelooflijke snel heid eene ongehoorde uitbreiding. Eerst te 1 uur in den nacht was men hel vuur meester. Het inwendige van het gebouw was totaal uitgebrand. De dienst der telefonen zal een gehee- len tijd onderbroken zijn, maar men hoopt spoedig eon voorloopig bureel te kunnen inrichten om, minstens geduren de de beurs-uren, het verkeer met de groote steden, namelijk met Londen te onderhouden. Een deel van het garnizoen was te been om de ontzaglijke menigte op afstand te houden. In den morgend van Zondag wer den te Parijs de groote magazijnen van nieuwigheden La ville de Saint Denis 1 vernield. Deze reusachtige magazijnen zijn ge legen hoek rue du Faubourg Saint Denis en rue du Paradis. Men heeft van de opgestapelde koop waren niets kunnen redden en de schade wordt beraamd op 29 millioen frank. Twee pompiers werden half gestikt en een soldaat deerlijk aan de handen ver brand weggedragen. Men spreekt formeel de geruchten tegen als zouden deze brandrampen het gevolg zijn van kwaadwilligheid. Hoe langer hoe slimmer. Een heer komt in eenen juweelenwinkel te Parijs en vraagt ringen te zien. Terwijl hij zijnen keus doet, komen twee beambten der geheime policie bin nen en zeggen, in den kalant een slim- men dief te herkennen, naar wien zij reeds lang op zoek zijn. En om den juwelier te overtuigen tas ten zy den kalant af en vinden in zijn bezit eene diamanten speld, die hij reedi weg had gemoffeld. Ziet ge wel Wij betrappen hem op heeterdaad... Mijnheer, wees zoo goed, die speld met de ringen, die hij wilde koopen, samen in te pakken, zij moeten als overtuigingsstukken dienen. Wij zul len ze ter griffie neerleggen, en morgen zult ge bij den onderzoeksrechter worden geroepen om uwe klacht te doen en uwe juweelen terug te krijgen. De twee agenten boeiden den dief, en namen hem mee, even als bet pak juwee len maar de juwelier wacht nog altijd vruchteloos op eene citatie van den onder zoeksrechter. Onverdiende eerbewijzing. Een Parijzenaar deed eene reis door den Elzas in automobiel. Voorzichtig als weinig zijner collegas had bij, behalve den gewonen tromphoorn ook een trompetter, die bij eiken hoek zijne komst aankondigde. Te Straatsbnrg zag hij. op het geluid zijner trompet, een militairen post buiten komen en het geweer presenteeren. Een paar straten verder, bij eene kazerne ge beurde het zelfde, en bij een derden wachtpost nogmaals. In het begin was hy over die onver wachte hulde wel eenigzins gevleid, maar eindelijk was hij er niet erg gerust meer over en hij vroeg naar de oorzaak ervan in zijn hotel.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2