Allerheiligen -Allerzielen De Koninklijke Harmonie Nijverheidsschool. Allerhande nieuws. Zondagrust. HEERENHUIS, Woonhuis met Hof, Gewichtige bekentenis. De libe ralen beweren soms dat zij, en zij alleen den vooruitgang van het socialism kun nen tegenhouden. Het socialisten blad Le Peuple denkt er echter anders over en legt zijne meening uit als volgt Men heeft dikwijls beweerd dat het katholicism de sterkste dam is die tegen de uitbreiding der socialistische denk beelden kan opgeworpen worden. De klerikalen, die behendig zijn, hebben niet nagelaten deze bevestiging in hun voordeel uit te baten en zich alzoo aan de niet-katholieke rcaktionnairs voor te stellen als de ware verdedigers van het bedreigd kapitalism. Zekere mijner vrienden, vaststellende met welke traagheid de klerikale blok uiteenbrokkelten welken hinderpaal hij tegen het doordringen der socialistische denkbeelden opwerpt, zyn er niet ver af die meening te deelen. Zy beroepen zich, met al den schijn van waarheid, op de kenschetsende toenaderingen, welke keizer Wilhelm II, hoofd van 't Duitsch protestantism, de Roomsche Kerk aanbiedt, ten einde in haar eenen steun te vinden, in zynen strijd tegen de sociaal dcmokratie. De trage verbrokkeling van den kle rikalen blok en de hinderpaal welken hy stelt tegen het doordringen van het socialism. Welke bekentenis Zou men wel hetzelfde kunnen zeggen van de liberale partij Uitwerksel van water op paar den en honden.Eene meening te zeer verspreid bij de personen die paarden bezitten, of belast zijn dezelfde te ver zorgen, is dat men een paard nooit meer dan dry maal binst de vier-en-twintig uren mag te drinken geven. Dit is niet alleenlijk een verkeerd gedacht, het is eene onmenschelijke handelwijze. De maag van het paard is zeer teerder, en zoodra hetzelve het noodige ontbreekt, wordt het koortsachtig. Wanneer men een paard bijzonderlijk voedt met graan of droge haver, en men het vyf uren doet werken zonder drinken te geven, doet men het zooveel hinder, als dat men aan een mensch zou veroorzaken, wan neer men hem voor zijn middagmaal slechts gezouten haring opdiende, zon der hem toe te laten te drinken tot het avondmaal. De beste leefregel voor de paarden en de honden is hun zoo dikwijls drinken te geven als zij laten zien dat zij dorst hebben. Aldus handelende, zal men niet alleenlijk een weldoener der dieren we zen, maar er alle voordeelen bij vinden zij zullen meer werk afleggen, zij zullen gezonder zijn, zy zullen min onderhevig zyn aan vallingen en verkoudheden, zy zullen langer lieven. Deze waarheden beginnen herkend te worden. Veel stalknechten en koetsiers in de groote steden nrengen ze in be oefening. Zij geven de paarden te drin ken alle uren en dikwijls meer wanneer zij in het werk zyn. De Kerk heeft de slavernij afgeschaft. Die enkele daad moet door al de volkeren der wereld den Paus doen zegenen, aan wien men deze weldaad verschuldigd is. Voltaire. Gebroken. Buiten kiezing- tijd, liggen onze Aalstersche liberalen en socialisten meest altijd met elkander ge broken. Van tijd tot tijd valt het liberaal orgaan der firma Vijf Ezels C° tegen onze roodjes eens uit, maar spaarde de waarheid niet. Meermaals reeds deed het bemerken dat het socialism hier te Aalst eenvoudig win- kelpolitiek is geworden waarbij zekere fijn- aards het best varen. Onlangs schreef het liberaal orgaan met veel waarheid f Socialist zijn is voor vele» geen zaak meer van overtuiging, maar wel een bedrijf jammer i) dat eenvoudige lieden zicli soms nog: door ver- guld uithangborden la- s ten verleiden. En inderdaad dat is zoo, want sedert weken verschijnt geen nummer van hun orgaantje Recht en Vrijheid of eene aanbeveling van hunne winkelwaren, wordt er in aangetroffen. Maar hoe is 't mogelijk dat vele lieden niet willen begrijpen dat zekere fijnaards, dank aan die winkelpolitiek, goed weêr schuifelen zelfs bij een geweldig orkaan Hoe mod men slapen? Amerika, het land van allerhande nieu wigheden, telt thans wijsgeeren die het menschdom trachten te overtuigen dat men, om ras en vast in te slapen, het oorkussen onder zijne hielen moet leggen. Dit is het slaapverwekkend voorschrift van dokter Wilhelm Fisher en van zijne leerlingen. Met het hoofd lager slapen dan met de voeter. en de slaapkwestie is opgelost. Men beginne met langzamerhand de hoogte van het oorkussen te verminderen, vervolgens schaft men het geheel af om het dan aan zijne voeten leggen en 't dan langzamer hand wederom te verhoogen. Op deze wijze verschaft men zich een spoe- digen vasten slaap zonder droombeelden, een slaap die u geneest van de zenuwachtig heid en van de bloedeloosheid. Dit ten minste beweert de Amerikaan- sche geneesheer, aanprijzer van het oor kussen onder de voeten. Veel zijn er die gedurig klagen Van slechten tijd, zooals men zegt Maar 't zijn de menschen, die de dagen Of maken goed of maken slecht. Zoo men de zonden wilde mijden, Dan waren er geen slechte tijden. 9 Belgié beoordeeld door M. Picard. De bekende advocaat Picard is tijdens de vakancie ook op reis geweest, zegt hij, maar hij is niet uit het land ge loopzo. Hij heeft eenvoudig het Oosten van Bel gië bezocht, namelijk de provinciën Lim burg, Luik en Luxemburg. Te huis komende, besluit hij Voorzeker, er blijft nog veel te verbe teren, en de sociale kwestie is inderdaad de gewichtigste van al. - Maar, laat ons oppassen niet rond te kraaien dat België een land van ellende is. Het gaat vooruit en dat op prachtige wijze. Die beoordeeling dringt zich aan den geest op, als men het vaderland doorloopt en dat men het geheele overschouwt, in plaats van zich uitsluitelijk te bepalen bij de ziekelijke bespreking van eenige hoeken waar het onrecht heerscht en waar men het moet bestrijden. Het is met dezen vertroostenden indruk dat ik van mijn uitstaptje terugkom, b 't Kan best gebeuren dat de socialisten beginnen te denken dat advokaat Picard uitgekocht is door het catholiek gouverne ment De vrijheid in Frankrijk. In het stadje Palais, hoofdplaats van het eiland Belle-Isle, zijn de pastoor en zijne onder pastoors met geweld uit de pastorij gezet. De pastoor had de voordeur gesloten een smid werd gelast het slot open te breken, maar dat gelukte niet. Dan haalde men stootbalken en de deur werd inge beukt. De pastoor, die zich op het verdiep be vond. teekende verzet aan tegen het ge pleegde geweld. De gendarmen dreven de geestelijken uit het huis het volk juichte de priesters toe en vergezelde ze naar de kerk waar een lof werd gezongen. Ziedaar hoe het gaat in Frankrijk De moeder van Luther. De Paters Dominikanen van Rome hebben in de oude handschriften van hun klooster eenen brief gevonden van den ketter Luther aan zijne moeder. De arme vrouw, ongerust over de zaligheid van haren afvalligen zoon, schreef hem Mijn zoon, bedrieg uwe moeder niet. Zeg mij kunt gij in den protestantschen godsdienst zalig worden En ik, om zalig te zijn, moet ik den catho- lieken godsdienst verlaten Luther antwoordde haar Ik zeg het u zonder omwegen, blijf catholiek Ik wil mijne moeder noch bedriegen, noch ver raden Niets schijnt mij natuurlijker, dan het bovennatuurlijkeHet bovennatuur lijke draagt ons gelijk de aarde en omringt ons gelijk de lucht het is tastbaar en zichtbaar de hand genaakt het, het oog ziet het, en wat men bovennatuurlijk noemt, en zulks is, schijnt mij niets anders te zijn dan de natuurlijke vertooning van God, die als Meester tusschenkomt, te midden van zijne schepsels. Louis Veuillot. GROENE PIE beklaagt zich dat wij geen woordje zegden over de groe ne betooging van 1 3 September 11 Wat fataliteit toch In alles en altijd by de groentjes dit Judascyfer 13... Is dat toch niet wonderbaar Maar om Groene Pie te bevredigen willen wij toch een en ander over de be tooging zeggen... Vooreerst zeggen wij dat de betooging afliep te midden de onverschilligheid van de overgroote meerderheid der Aalstenaars Ten tw eede zeggen wijStelt u ten min ste 't accoord over 't getal deelnemers. Volgens De Werkman - van 18 Sep tember en 't Land van Aelst van 20 September, waren er 6000, 10,000, loie zal het schatten en duurde den doortocht 35 minuten Het Recht van Leeuwke Plane- quaert van 20 September schat het getal betoogers op 15,000vijftien duizend geen eeDtje meer, geen eentje min. De Werkman die op 18 September van 6 a 10 duizend sprak,beweert nu in zijn nr van 25 September dat er 10 a 15 duizend betoogers opkwamen... Aardige groene vermenigvuldiging. De Volksgazet 't orgaan der liberale firma Vyf Ezels C° schat do groene betoogers op 2500. De Volksgazet komt er het naast by. En nu wat is de waarheid Drij personen hadden op zicli genomen de rangen te tellen op 3 verscliillige plaat sen en ter zelfder tyde te bestatigen hoe lang de optocht duurde. De eerste telde 352 rangen, de tweede 354 en de derde 357. De eerste bestatigde bij den doortocht 13 minuten, de tweede 12, de derde 15. De rangen telden 5, 4 en 3 personen. Wy nemen het middengetal op 4 1/2 dus 357 rangen a 4 1/2 maakt iets meer dan 1600 betoogers... ten hoogste. De groep der Stad Aalst telde 74 rangen; alles begrepen tot vrouwen en kleine jon gens en meisjes toe. Ziedaar de waarheid HAAT. De haat die Groene Pie tegen onzen zoo verdienstryken Volks vertegenwoordiger. M. Woeste voert, kent geeno palen... In De Werkman «van gister Vrijdag 25 September, is ei- geene kolom om zoo te zeggen in de welke hem geene vuige lastering, geene verachtelijke beleediging, geene krapuleuze bespotting naar 't hoofd wordt geslingerd... Die haat moet soms zoo hevig by Groe ne Pie woeden, dat hy zich zeiven niet meer bezit en gelyk 'nen waren gek van zyn roetje geraakt. Men oordeele Maandag was ik Groene Pie) weder- om in Oostende; droevig en treurig, de laatste vreemdeling loopt weg; 't seizoen gaat eindigen 't is slecht weer ge- - weest. er riskeeren veel faillieten te zijn door de schuld van dien schoonen WOESTE, ja van dien schoonen treèter, van 't geslacht der Salamanders. De E.E. Paters Jesuïten waren des tyds, volgens de liberalen, de schuld der patat- tersplaag. Minister Wasseige was destijds de schuld dat het sneeuwde. S'il tombe de la niège, C'est la faute a Wasseige En nu is onze achtbare heer Woeste de schuld dat het dezen zomer maar slecht weèr is geweest en er bij gevolg, in de badsteden geene goede zaken werden ge daan Maar kom kom op Chipka huist ne ne zöoöót, nen zooöooót, nen dry dubbelen zooóooóooot1 Onze achtbare heer Burgemeester, komt een besluit te nemen, dat voorzeker bij onze weldenkende bevolking gunstig zal worden onthaald. Alle stoeten, van welkdanigen aard ook, naar het Kerkhof, op Allerheili gen (1 November), zijn in het vervolg streng verboden. Bravo Al te lang werd er op dien dag heiligschendende politieke propaganda gemaakt die tegen de borst stoot van duizenden niet alleen katholieke AalBtenaars naar vreemdelingen welke aan de graven van een duurbare vader, van eene geliefde moeder, van een betreurden echtgenoot, broeder of zuster een gebed komen storten. De kerkhoven zijn plaatsen van rust, van gebed, van stille overdenking en het past er hoegenaamd niet dat er, te gelegenheid van Allerzielendag, luidruch tige politieke betoogingen zouden plaats grijpen, die slechts van aard zijn om de overige bezoeker# te verstooren. Wij zijn overtuigd dat zelfs de gematigste liberalen het besluit van onzen achtbaren heer Burge meester volkomen zullen bijtreden. heeft ons verleden Donderdag haar laatste Zomerconcert ten gehoore gegeven. Alles zins puike uitvoering en steeds klimmende vooruitgang. De jeugdige Bestuurder, heer René Lenssens, haalt waarlijk eer van zijn werk, want men bemerke het wel, al de schoone concerten die wij dezen zomer hebben kunnen bijwonen, zijn op onberis pelijke wijze uitgevoerd geweest en wel zonder de minste hulp van vreemden. Zulks is nogmaals een doorslaande bewijs dat men in Aalst goede bestuurders en ook wel goede muzikanten kan vinden, en men niet noodig heeft ze elders te gaan zoeken. Hopen wij, dat onze Harmonie op den ingeslagen weg zal voortgaan en de winter maanden zal waarnemen om door vlijt en studie tegen het naaste zomerseizoen nog meer tot de volmaaktheid te komen 8TAI) AAI.ST. De prijsuitdeeling aan de leerlingen der Nijverheidsschool,voor het schooljaar 1907- 1908, zal plaats hebben ten lokale der school, Esplanade, 7, op Zondag 4 Octo ber, te 11 uren. De werken der leerlingen zullen tentoon gesteld zijn. De heropening der klassen is vastgesteld op Dijnsdag, 6 October, ten 8 uren des avonds De inschrijvingen worden genomen ten lokale der school van heden af, op de Zondagen van 8 tot 12 uren en op de werkdagen van 8 tot 10 uren. Anltsl on omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt. 19. te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt allereparatifin. AALST. Ten nadeele van Albert Quintyn, alhier, Sint Job, werden Zater dag verleden, door een stoutmoedige dief, de bloemkoolen van eenen wagen gehaald. De agent Van Branteghem heeft het gesto len goed, alsmede, wat nog beter is, den dief ontdekt, zekere S., uit de De Gheest- straat. Do vijand. De groote vijand onzer gezondheid is de verstoptheid, in dezen zin, dat zij de oorzaak is van meest al onze ongesteldheden 't iB waarom wij de purgeer Pil Walthery moeten gebruiken die de ideale remedie ie tegen deze kwaal 30,000 genezingen jaarlijks. Verleden Donderdag hebben tot nog toe onbekende schurken de signaal-lan taarn, op den ijzerenweg aan het oud fa briek Lejeune, verbrijzeld en zich meester gemaakt van het koper- en bronswerk, dat het 8ignaallicht omsluit. Het rood glas, dat alleen 4 frank kost, lag aan stukken, over de haag. 's Zaterdaags nadien werd een tweede signaallantaarn geplaatst, en ook deze is binst denzelfden dag vernietigd. Een streng onderzoek is ingesteld. IIo» rundvleeach is duur en bouilli is slecht te verteren. Flesch Ci- bils 1,65 geeft 18 tellooren fijne consom mé, aan 9 centiemen de tas. Depolicieagent Camiel Van Driessche is erin gelukt den persoon te ontdekken, die onlangs met eenen steen wierp naar een compartiment van den trein en op die wijze een reiziger kwetste. De dader, H. F., heeft bekend. XftfUfj- TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise-Marie, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Verleden Zaterdag avond, ontstond brand in eenen hophast, toebehoorende aan Veihofstadt Jan, Hof Somergem, alhier, gehucht Mijlbeek. De schade wordt geschat van 4 tot 500 frank, door verzekering ge dekt. De geburen hebben het vuur gebluscht Zekere Gustaaf Steenhaut, oud 24 ja ren, die ontsnapte uit het Bedelaarsgesticht van Merxplas,waar hij over een paar maan den voor 7 jaren heen gestuurd werd, heeft ten nadeele van D'Haese Jozef, te Erem bodegem, een nieuw rijwiel ontvreemd. De Gendarmerie zoekt Steenhaut op. Dijnsdag morgend, rond 6 uren, werd alhier aan de Van Wambekekaai, het lijk opgevischt van Smekens Frederik, oud 69 jaren, voermansgast, weduwnaar van Joanna-Catharina Schollaert, woonachtig alhier, Peperstraat (Koer De Boeck). Sme kens woonde als een kluizenaar daags te voren heeft men hem 's avonds aan de Sinte Annabrug nog gezien. Men vermoedt dat hij in 't water zal gesukkeld zijn. Dok- toor Hertecant heeft de dood bestatigd. A'OG BOEN». TusBchen vele anderen heeft dit bewijs eene groote waar de voor u, want het is van de plaats zelf. M. P. Backaert, 28, Lange Ridderstraat, te Aalst, zegde ons Vier maanden lang leed ik aan zoo hevige nierpijnen, dat ik er 's nachts niet van sliep, en dan stond ik 's morgends vermoeid op, onbekwaam om te werken en gansch moedeloos, mijn toe stand werd zoo erg dat ik mij verplicht zag het werk op te geven, ik had alles zonder uitslag beproefd en had niet meer het minste vertrouwen in al de zoogenaamde middelen voor de nieren, maar een mijner kameraden vertelde zoovele wonderbare genezingen door de t Foster Pillen voor de Nieren n verkregen, verkocht in de Apo theek De Valkeneer, dat ik toch maar be sloot nog eene proef op verlichting te wagen. Ik werd in mijne hoop niet teleurgesteld, want reeds na de eerste dagen was ik beter; ik hernam moed en eetlust, en na eene groote week was ik weder gezond, kon werken als voorheen en scheen nooit de minste pijn gehad te hebben. Daarom is het dat ik steeds uwe Foster Pillen voor de Nieren zoo warm aanbeveel, zegde ons den 27stcn Augustus 1907, Mr Backaert, ik ben u ter zeerste dankbaar voor de genezing welke ik drie jaar en half geleden bekwam dank aan uwe kostbare FosterPillen sinds leed ik de nimmer aan nieren, noch aan éénig ander ongemak. Ik verklaar het bovenstaande waar en voroorloof U het kenbaar te maken. Rugpijn is een teeken van neerziekte, want de pijn komt niet voort uit den rug, maar wel uit de nieren, die zich juist aan het onderste gedeelte des rugs bevinden. De pijn is door verschillige vergiften ver oorzaakt, onder andere het urinezuur, die de werking der nieren verlammen en de ge zondheid kan niet weerkeeren dan als die vergiften uit het lichaam afgevoerd worden. De Foster Pillen voor de Nieren zijn het bijzonder geneesmiddel voor de nier- en blaasziekten. De Foster Pillen voor Nieren (eigenaar dig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothe kers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 50, Couden bergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handteekening James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 11, Woensdag namiddag, rond 4 uren, ontstond een begin van brand in een ge bouw, toebehoorende aan de heeren Burny, alhier, Oude Vischmarkt. Slechts eene hoeveelheid papier, van weinig waarde, werd verbrand. De pompiers, onmiddellijk ter plaatse gesneld, hebben van hun mate riaal geen gebruik moeten maken. De macadamweg der Albrechtslaan wordt uitdrukkelijk verboden aan de voer lieden, die met zware ladingen groote schade toebrengen aan deze nieuwe inge richte wandelplaats. De overtreders zullen gestraft worden met politiestraffen. Men is dus verwittigd. r»o f heid in uw hoofd. Indien gij hoest of lijdt aan valling, bronchiet, inflnenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziek ten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere, die overal verzendt tegen postbon van 2,00 lr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Donderdag morgend poogde eene vrouw zich, op den Bolleweg, alhier, door verhanhing van het leven te brengen ge- buren konden haar nog bij tijds lossnijden, doch zij verklaarde te zullen herbeginnen. De ongelukkige kwam het stedelijk hospi taal te verlaten, en lijdt, zoo het schijnt, aan eene ongeneesbare ziekte. AALST. Brand. GiBter Vrijdag avond, rond kwaart vóór 7 uren, ontstond een geweldigen brand in een gebouw, die nende tot stalling en schelf, der .hofstede bewoond door Verlée jFrans, voerman, Geerardsbergschestraat, 149, en eigendom van M. Van Overstraeten-Hyde. De bouw met al wat het bevatte, behalve de varkens, werden de prooi der vlammen. Ons stede lijk brandweerkorps heeft met groote kracht inspanning de dicht nabij staande huizen kunnen van vernieling redden. Men kent de oorzaak van den brand niet. Het gebouw bevatte, onder ander, het landbouwers- alem, 15 dagwand hooi, 75 roeden haver, 2 dagwand koorn, 5 dagwand strooi, enz. alles slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Zondag nacht heeft er te Lede, wijk Speckaert, een bloedig gevecht plaats gehad tusschen de gebroeders Serafien en Joseph Verhoeven, landbouwers. Hunne zuster Celine kwam er tusschen en heeft belet dat Serafien met een Franschen vork zou zijn dood gestoken geworden. Mathias Philippe, jachtwachter in dienst van den heer graaf de Limburg- Stirum, volksvertegenwoordiger, was op jacht in den omtrek van Laroche, in ge zelschap van den heer Jules Pieret, vee koopman en twee andere personen. Eens klaps vloog er eene vlucht patrijzen op de jachtwachter schoot tusschen den hoop, doch de heer Pieret, die zich tusschen het kreupelhout bevond en plotseling opgestaan was, kreeg gansch de lading in het hoofd. De ongelukkige waB op den slag dood. Hij was 40 jaar oud cn ongehuwd. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 27 September 1908, M. Ghysselinckx, Mo lenstraat. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 12) Vrouwelijk idem 4) Huwelijken. A. Molen, steeuk. met M. Commer- man, z. b. F. Vinck, kleerm. met M. Cammu, z. b. C. Colyns, wachtm. met M. Van Niiuwenhov:, herb. P. De Neef, koetsier, met B. Plas, stikster. Overlijdens. C. Verstichel. vr. Verhoeven, z. b. 45 j., Winrimolenstr. C. Meert, wr Peer- linck, 43 j., wonende te Nieuwerkerken. F. De Ryck, m. Van Kerckhove, stadsw. 69 j Nazarethstr. M. Van Nerum, z. b, 83 i., Groote Markt. J. Temmerman, wr Van Gyseghem, z. b. 70 j., Oud. Denderm- st.w. F. Sme kens, wr Schockaert, voerm. 68 j., Pe- perstr. P. Van den Bossche, m. Guns, kaaiw. 5i j., Hooge Vesten. K. Do- sogne, m. Trivier, gepens. 69 j., Dender- mondschen st.w. 8 kindoren onder de 7 jaren. Hlarktpi-ijzen. Zaterdag 26 Sept. 1908. Aardappelen de 100 kil. 5,00 a 6,00 Boter per 3 kil. 9,18 a 9,72 Roomboter 101 kil. per kil. fr. 3,20 Eiers de 25 3,06 a 3,15 Ajuin de 100 kil. 4,00 a 5,00 Viggenen.per koppel 55,oo a 60.00 BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 227 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 1800 kilogr. HOPMARKTEN. AALST. Hop nieuw gewas. Primé, prijs fr. 35,00 tot 5o,oo. Gew. pluk fr. 32,00 tot 34,00. OPENBARE VERKOOPING van een voornaam Handelshuis met Magazijn TE AALST, Keizerlijke Plaats en Statiestraat, alsmede van een behuisde Hofstede. Landen, Meerschen en (Bosschen, TH Sohoonaarde Baardegem en Audegem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een schoon en voor naam Heerenhuis met Stalling. Magazyn en Hof, allerbest gestaan en gelegen ten voorhoofde aan de Keizerlyke Plaats, ge kadastreerd wijk A, numm*" 1920e, 1920f. 1920g, 1920h en 1920i, met eene grootte vau 17 aren 50 centiaren, houdende van de eene zijde aan de familie Cumont-De Craec- ker en Mijnheer Prosper Callebaut-De Blieck, van de andere zijde met bezondere ingangpoort aan de Geeraardsbergsche- straat of Zoutstraatpoort en verders nog aan de heeren Odilon Van der Schueren, Achilles Minnaert en Felix Cumont en van achter aan de fabriek Torley. Tweede koop. Een schoon en groot Handelshuis met groot Magazyn, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Statie straat, gekadastreerd wijk C, nummer 996p', met eene grootte van 3 aren 80 centiaren, palende van de eene zyde aan den heer Iiomain D'Hacseleer-Heireweghe, van de andere zijde aan de erven Janssens- De Schryver en van achter aan den heer Frans Druwé-Minnaert, bewoond door den heer Cheri Van Hoorobeeck. GEMEENTE SCHOONAARDE. Derde koop. Een Huis met Hof ge staan en gelegen aan den weg van Dender- monde naar Wetteren, gekadastreerd eeni ge sectie, nummers 203c, 203n, met eene grootte van 15 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan Dame Auguste Boemans-De Grauwe, ten zuide aan den IJzerenweg, ten weste aan den heer Theophile Van Weso- mael en ten noorde aan den Weg Vierde koop. Eene behuisde Hofstede gestaan en gelegen op Everenbosch geka dastreerd eenige sectie, nummers 463, 464 en 466 met eene grootte van 13 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan de Straat en aan den heer Adolphe Van Durme, ten zuide aan den heer Carolus-Ludovicus Ver- eecken én Kinderen en voornoemden heer Adolphe Van Durme, ton westo aan den heer Janssens-Beeckman en ten noorde ook aan de heerenAdolphe Van Durme en Camiel Van Cauter. Vijfde kóóp. Een perceel Land, gele gen op het Heyveld, gekadastreerd eenige sectie, nummer 1130 met eene grootte van 48 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan den heer Notaris Van der Donckt, ten zuide aan het geschoed met de gemeente Lede, ten weste aan Madame De Pauw-De Blieck en den volgenden koop en ten noorde aan den heer De Meester-Everaert. Zesde koop. Een perceel Land en deeltje Bosch, gelegen op het Heyveld, ge kadastreerd eenige sectic, nummers 1122 en 1124 met eeno grootte van 1 hectaar 5 aren 10 centiaren, palende ten ooste aan den heer De Meester-Everaert en voor- gaanden koop, ten zuide aan Dame De Pauw-De Blieck en de erven Roggeman, ten weste aan dainen Van Merstraeten- Boetzen Verbeke-De Rybel en den heer Ivo Van Hauwe en ten noorde aan den volgenden koop. Verdeeld in twee loten. Zevende koop, Een perceel Land en deeltje Meersch, gelegen op het Heyveld, gekadastreerd eenige sectie, nummers 1125, 1126 en 1064 met eene grootte van 87 aren 10 centiaren, palende ten ooste aan den heer De Pauw en juffrouw Maria Eeck- houdt, ten zuide aan voorgaande koop, ten weste aan de Baan en daarover aan de hee ren D'Hooghe Lauwaert en Dierinck-Van Hauwe en ten noorde aan den volgenden koop, d'erven Janssens-De Schryver den heer Ivon Lauwaert. Verdeeld in twee loten. Achtste koop. Een perceel Land, ge legen op het Heyveld, gekadastreerd eenige sectie, nummer 1058 met eene grootte van 52 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan den heer Ivon Lauwaert, ten zuide aan voorgaanden koop, ten weste aan d'erven Janssens-De Schryver en ten noorde aan den heer Camille Van Hauwermeiren. Negende koop. Een perceel Landje- legen op het Heyveld, gekadastreerd eenige sectie, nummer 1112 met eene grootte van 47 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan het Weldadigheidsbureel van Wichelen, ten zuide aan het geselleed met de gemeente Lede en aan de Kerkfabriek van Dender- monde, ten weste aan zelfde Kerkfabriek van Dendcrmonde en de heeren Alois Van Hauwermeiren en Theodore Van Keymeu- len en ten noorde aan den heer Theodore J anssen s-Beeckman Tiende koop. Een perceel Land, ge legen op Hevenenbosch, gekadastreerd eenige sectie nummer 522b met eene grootte van 61 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan den heer Theodore Janssens-Beeckman, ten zuide aan Dame Daelman-Marckx, ten weste aan de erven Van den Steen-Van Duyse en ten noorde aan den volgenden koop. Verdeeld in oost- en westhelft. Elfde koop. Een perceel Land, ge legen op Hevehenbosch, gekadastreerd eenige sectie, nummer 804, met eene grootte van 22 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den heer Baron de Crom- brugghe, ten zuide aan voorgaanden koop, ten weste aan dame Van den Steen-Van Duyse en de erven Vereecken-Coppens en ten noorde ook aan de erven Vareecken. Twaalfde koop. Een perceel Land, gelegen op Hevenenbosch, gekadastreerd eenige sectie, nummer 527, met eene grootte van 36 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan Juffrouw Maria De Coen en de heeren Jan Luyckx en Adolf VanWeso- mael, ten zuide aan het Weldadigheids bureel van Schoonaerde, ten weste aan dame de la Grange de Coursières en ten noorde aan den lieer Baron de Crombrug- ghe. Dertiende koop. Een perceel Land, gelegen op den Opstaldries, gekadastreerd eenige sectie, nummer 1799, met eene grootte van 45 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan den heer Frans Temmerman, ten zuide aan het Weldadigheidsbureel van Hofstade, ten weste aan de Burgerlijke Godshuizen van Dendermonde en ten noor de aan den heer Jacob D'Hondt-Marckx en dame Gustaaf Blanckaert en andere. Veertiende koop. Een perceel Land, gelegen op Hautemeylen, gekadastreerd eenige sectie, nummer 1707, met eene grootte van 12 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan den heer Ivo Lauwaert, ten zuide aan juffrouw Nathalia Uyttendaele, ten weste aan het Weldadigheidsbureel van Schoonaarde en ten noorde aan den heer Advokaat Lippens. Vyftiende koop. Een perceel Land, gelegen op Hautemeylen, gekadastreerd eenige sectie, nummer 1709, met eene grootte van 19 aren 60 centiaren, palende ten ooste en ten zuide aan den heer Advo kaat Lippens, ten weste aan den heer Adolf Do Glieest en ten noorde aan juffrouw Ma ria Lauwaert. Zestiende koop. Een perceel Land, gelegen op Migrodries, gekadastreerd eenige sectie, nummer 1683. met eene grootte van 34 aren 10 centiaren, palende ten ooste aan den heer Advokaat Lippens, ten zuide aan dame Victor Marckx, ten weste aan de Driesstraat en ten noorde ook aan dame Victor Marckx. Zeventiende koop. Een perceel Land, gelegen op den Blesbosch, gekadastreerd eenige sectie, nummer 1229, met eene grootte van 22 aren, palende ten ooste aan den heer Jacob De Wit, ten zuide aan den heer Jan Veldeman, ten weste aan den heer Adolphe De Gheest en ten noorde aan juffrouw Maria Uyttendaele en de erven Van Gendt-Marcelis. Achttiende koop. Een perceel Land, gelegen op Brillegoed,gekadastreerd eenige sectie, nummer 1741, met eene grootte van 33 aren,palende ten ooste aan den heer Adolphe De Gheest, ten zuide aan den heer Notaris De Gheest, ten weste aan juffrouw Geerts en ten noorde ook aan juffrouw Geerts en den heer Advokaat Lippens. Negentiende koop. Een perceel Land en uitweg, gelegen op Brillegoed, geka dastreerd eenige sectie, nummers 1742 en 1744, met eene grootte van 24 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan juffrouw Maria Geerts, ten zuide aan den heer Adol phe De Gheest, ten weste aan den heer Notaris De Pauw en ten noorde ook aan den heer Notaris De Pauw en den lieer Isidore Cambier. Twintigste koop. Een perceel Land met deeltje water, gelegen op den Ples- bosch, gekadastreerd eenige sectie, num mers 1167b en 1168b, met eene grootte van 24 aren 10 centiaren, palende ten ooste aan jufrouw Margareta Van Mossevelde, ten zuide aan den weg van Gysegem naar Wichelen, ten weste aan den heer Joannes Huyben- Lammens en ten noorde aan den heer Theodore Janssens-Beeckman. Eon-en-twintigste koop. Een perceel Land, gelegen op den Iloek, gekadastreerd eenige sectie, nummer 790, met eene grootte van 36 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan Baron de Crombrugghe, ten zuide aan Jufrouw Marie Uyttendaele, ten weste aan de erven De Lathouwer en ten noorde aan des heer Hilaire De Smet.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2