Burgerwacht van Aalst. Wettelijke besluiten. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschland. Engelaud. Rusland. Uit de statistiek der misdaden, door het Engelsch Staatsbestuur uitge- geven, onder vorm van blauw boek lijkt dat het getal misdaden en wan bedrijven door kinderen van min dan i6 jaren begaan, merkelijk afgenomen is. In 1897 waren er in de Engelsche gevangonissen i630 opgeslotenen van 12 tot 16 jaren. In 1907 waren er enkel 566. Do vermindering is dus zeer groot, want zy beloopt tot de twee derden. Stel daartegenover het steeds aan- froeiend getal jonge misdadigers in 'rankryk, op hetwelk door alle ern stige politiekers en staathuishoudkun digen met schrik gewezen wordt. Men kan niet nalaten de vergelijking te maken dat in Frankryk waar de godsdienst vervolgd en uit het onderwijs gebannen wordt, de misdadigheid onder de jeugd ten zeerste toeneemt, terwyl zy sterk afneemt in Engeland, waar in de scholen de godsdienst op de eerste plaats prykt en waar de bedienaars van den godsdienst geëerbiedigd worden. WAT HET LEVEN KOST TE PA RIJS. De bestuurder der openbare bijstandhuizen van Parijs hoeft eene lijst doen opmaken der prijsverhoogin- gen van de eetwaren sedert 1905. Het rundvleesch is 27 per honderd opgesla gen het peerdenvleesch 11 het verkenvleesch 38 °/0 het spek 27 de brandstof 12 de aardappelen 10% het linnen en de kleederen 40 de apothekerswaren 10 enz. In 't alge meen betalen, te Parijs, de menschen alles dooreen gerekend nu 18 meer dan vroeger, zonder nog van de huis* huur te spreken. Gij wilt een deugdzaam kind P Neem den Catechismus, lees hem leg hem uit, doe hem opzeggen door dit kind. Dat dit boek uw gids weze, en uw raad in de huiszaken uwe ontspan ning na het werk de gewone stof van uwe gesprekken, de vertrouweling van uwe ontwerpen en het licht uwer on dernemingen Gy wilt een wijs kind Lees dan met hem, in denzelfden catechismus, dat men den Heer moet aanbidden, Zijnen Heiligen Naam eerbiedigen, de Zondag- rust heiligen Toon hem, op de keer zijde van het blad, dat gij uwe plichten wegens hem volbracht hebt, met hem te berispen, met te waken over zijne zeden, met hem het goed voorbeeld te geven... Het zou uwe schande zyn, moest uw zoon leugenaar worden. Houd hem dan steeds de bladzyde voor oogen, waarop er staat, dat de minste leugen eene fout is en dat het beter ware dat geheel de wereld vernield werd, liever dan er eenen te bedrijven... Een dief zou uwe familie onteeren. Welnu, de catechis mus zal hem leeren het gedacht zelf der onrechtveerdigheid in zijn hert uitdoo- ven, even als de begeerte van eens an ders goed.... Gy zoudt wanhopig zyn, moest de hand van uwen zoob zich ooit verheffen, met den dolk, om den even- mensch te slaan. Welnu, herlees het ge bod, dat den haat veroordeelt, het mis prijzen, den smaad, de wraak.... Wilt gij in uw huis, het bloed van uw ge slacht ongeschonden bewaren, met den schat der goede zeden, 't is weêrom de catechismus, die er het bolwerk zal van zyn. (E. H. Beston). (over de 10 geboden). Feestelijkheden zullen plaats grijpen, ter gelegenheid van de Prijsuitreiking aan de deelnemers van den Schietwedstrijd van Aalst. De Schutters worden dringend verzocht deze feestelijkheden te willen bijwonen. Zondag 4 October 1908 Om 10 1/2 uren, op het Stadhuis, Groote Feestzaal, Voordracht door de Heeren van den Corput en Graaf de Ribeau- court, van 1'Union des Sociétés de Tir de Belgique. Om 11 1/2 uren, Concert op de Groote Markt, door het muziek der Burgerwacht. Om 12 1/2 uren, Prijsuitreiking aan de overwinners van den Kampstrijd, ten Stadhuize, Groote Feestzaal. Kommissie tot bestudeering van den kanker. Eene kommissie van 17 hoog leeraren en wetenschappelijke mannen is samengesteld ten einde de studiën voort te zetten over den kanker. In deze kommissie zijn benoemd MM. J. Heymans, E. Van Ermengem, F. Van Imschoot, D. Van Duyse, hoogleerears, te Gent en M. K. WillemB, geneesheer, id. Bestrijding van de tering. De volgende toelagen werden verleend aan de hierna vermelde dispensariums tot voor koming der tering 475 fr., dispensarium, Gent 450 fr., id., Aalst; 450 fr., id., Lo keren 500 fr., id., Prins Albert, Brugge. VRIENDEN Gij allen die aan de maag lijdt (moeilijke spijsverteringen, zuur, brakingen, branding, spuwingen, maagont stekingen) probeer met een doosje slijm- verdrijvende Pillen van Dr Walthery en ge zult verwonderd zijn van de verandering. 1 frank. Jozef Troch die Zondag der verledene week, te Lede, zoo vreeselijk werd geslagen met een glas, was eenigzins beter gewor den, doch zijn toestand is thans zoo zeer verslecht, en bij klaagt zoo zeer over inwon- dige pijn dat men voor eenen slechten af loop vreest. De laffe daders zijn nog niet gekend. Zondag avond waren jongelingen van Exaerde blijven plakken, in de herberg van Isidoor Van Peteghem. Er ontstond ruzie, gevolgd van eene vechtpartij, en ten slotte zette Van Peteghem alleman buiten en ging slapen. Een half uur later kwamen de kerels terug en plots knalden vuurschoten. De kogels vlogen door de ruiten, in zoo groote hoeveelheid, dat de herbergier en zijne vrouw onder hun bed kropen, om niet ge troffen te worden. Op het geknal der vuurschoten kwam de gendarmerie toegesneld en gingen de plich- tigen op de vlucht. Doch zij zijn gekend en vermoedelijk zijn er nu reeds aangehouden. De muren en de meubelen zitten vol kogels. Eene groote hoeveelheid juweelen, wel voor 35,000 fir., is verdwenen uit de woning van eene rentenierster der Louisa- laan te Brussel. Van de reis komende, had zij haren knecht naar de statie gezonden om hare pakken. Hij haalde die en plaatste ze, om ze naar huis te brengen, op een huur rijtuig. In de statie de koffers in ontvangst nemende, had hij er niets bijzonders aan opgemerkt. En toen de dame ze opende, was het kistje met juweelen, dat op den bodem van eenen koffer stond en in linnen gewikkeld was, verdwenen. De sloten wa ren ongeschonden. De beschrijving der juweelen is rondgezonden en in de spoor wegstaties tu88chen Brussel en Salzburg, worden opzoekingen gedaan. Mej. Mathilde Forceille, gemeente onderwijzeres te Laken, die aan hoofd draaiingen leed, werd, terwijl zij een.bran dende petroollamp in de hand droeg, door hare kwaal getroffen en is ten gronde ge vallen de lamp brak en de brandende olie verspreidde zich over hare kleederen, zoo dat, vooraleer haar hulp kon gebracht worden, zij zoo erg verbrand was, dat zij in het gasthuis aan hare wonden bezwe ken is, In den nacht van Zaterdag tot Zondag, rond 2 ure, kwam te Ukkel, de werkman Domien Mertens, langs de Belle-Vuelaan, waar hij zijne woonplaats heeft, huiswaarts. Onderwege werd hij aangevallen door twee kerels die hem ten gronde wierpen. De dieven namen hem zijn weekloon af en alvorens hem te verlaten, brachten zij hem twee ponjaardsteken toe. De ongelukkige werd enkele stonden later in zwijm aangetroffen door eene voor bijgaande policiepatrouille. De heer onderkommissaris Ruscart, ging Donderdag avond in eene danszaal der Langestraat, te Brugge, waar hij zeke ren Albien Minnaert, 42 jaar, aanhield. Deze Minnaert, een Hollander, geboren te Eede, is de beruchte en gevaarlijke kerel die sedert jaren door het gerecht werd opge zocht, 't Is bij honderden dat de kiekens en konijnendieften geteld worden welke hij pleegde in de omliggende gemeenten van Brugge. Telkens kon hij aan de opzoekingen der policie ontsnappen. Het was moeilijk eene juiste beschrijving van den bandiet te geven, want alle oogen- blikken veranderde hij zijne gelaatstrekken; het was een meester om zich te' grimeeren. Nu eindelijk Donderdag avond werd hij door M. Ruscart herkend; deze greep hem bij den kraag op het oogenblik dat hij aan het walzen was met eene jonge meid,waar mede hij St-Kruis-kermis vierde 1 Ratten. Er is gesproken van eene Fransche grensstatie, die overvallen was door eene bende ratten, welke uit eene kist ontsnapt waren. Dat is zulk wonder niet, zegt de Patrie: te Brugge ziet men dat alle dagen. Daar is de wachtzaal van 1® klas de ver- eenigingsplaats van die beestjes. Zoodra het volk weg is komen zij onder de kussens uit en niet zelden ziet men ze zelfs komen in wachtzaal van 3° klas, tot rond de korven van de fruit- en koekenverkoopsterB, zonder dat zij door den zaalwachter gestoord wor den. Zondag avond kwam te Calcken een automobiel, toehoorende aan een gekend dokter van Antwerpen, van Gent langs den steenweg op Antwerpen gereden, toen de geleider voor zich een persoon zag gaan Hij deed alle pogingen om een ongeluk te vermijden, maar de man in kwestie hoorde het getromp niet en geraakte onder het njtafe- De ongelukkige, Livmus Temmerman, 72 jaar, werd een zijner beenen op twee plaatsen gebroken en bekwam nog andere verwondingen. Terstond plaatste de automobielgeleider het Blachtoffer in zijn rijtuig en voerde het naar het hospitaal waar aan Temmerman de beste zorgen werden toegediend. Eene dame die zich in den auto bevond, viel van schrik in bezwijming. De Antwerpsche geneesheer neemt al de kosten op zich. De toestand van Temmerman verergerde zoo snel, dat men hem rond 7 ure de Hei lige Sacramenten moest toedienen. Zaterdag avond, om 11 ure, is te Dieghem, in een werkmanshuis van de Sinte-Katharinastraat, brand ontstaan. Het vuur deelde zich aan de nevenstaande wo ning mede. Ondanks de spoedige hulp brandden de huizen af. Om 2 ure vernielde het vuur zeven hui zen op het gehucht Op-de-Leeuw. Men denkt aan kwaadwilligheid. Negen werkmansgezinnen zijn zonder dak. Het parket is ter plaats geweest. Zaterdag avond werd te Antwerpen in het huis Hoogstraat, 9, bewoond door den lederhandelaar M. Van Doren, een kerel betrapt, toen hij juist den kelder uit- uitkwam, geladen met een pak leder, dat hij uit den kelder ontvreemd had. De man was bij middel van valsche sleu tels langs den bijzonderen ingang in huis gedrongen. Ten gevolge een ingesteld onderzoek, werd eene huiszoeking gedaan in een huis der Muntstraat, waar nog eene partij leder werd aangeslagen, dat door den zelfden kerel en op dezelfde manier als hierboven gemeld, gestolen was. De diefis zekere Aug. M., een iSjarige jongen van Beveren-Waas. Hij is ter be schikking van den procureur des konings opgesloten. Zondag nacht zijn dieven gedrongen in de woning der echtelingen Burssens- Claes, herbergiers recht over de statie te Boom. Zij zijn langs achter binnengebroken en hebben eenen velo, eenige franks uit de tooglade, het trouwkleed der vrouw en eenige andere kleedingstukken geroofd. Waarschijnlijk zijn 't dezelfde schelmen die in denzelfden nacht binnengebroken zijn in 't bureel van M. Alb. Steenackers, brouwer, Vrijheidstraat, waar zij echter niets buit te maken vonden. Maandag avond, kort na de aankomst te Calmpthout van den trein van 6 ure, is de jachtwachter van M. De Ridder, de ge naamde Ryssens, aangevallen door drie personen, die van den trein stapten, op eenige meters van de statie, in den weg die langsheen de baan loopt. Een der kwaaddoeners sloeg den jacht wachter in de haag, terwijl een of twee anderen den ongelukkige verschillige slagen met een steen of den hecht van een mes toebrachten. Op het hulpgeroep van Rys sens, kwamen verschillige personen aange- loopen, maar de kwaaddoeners konden vluchten. Het slachtoffer, dat uit verscheidene wonden veel bloed verloor, werd binnenge bracht in het restaurant der kinderen Bus- sers, waar hem de eerste zorgen toegediend werden, Tot tweemaal toe zond men om dokter Goyarts en daar deze niet kwam, werd de hulp ingeroepen van Dr Cammaert, die dan ook het slachtoffer verzorgde Maar intus6chentijd was er zeker ander half uur verloopen en men vraagt zich af wat er zou gebeurd zijn met den ongeluk - kigen Ryssens, indien een zijner wonden gevaarlijk ware geweest. De kwaaddoeners zijn gekend en een onderzoek is geopend. Een handelsbediende die van Ant werpen kwam, werd te Vilvoorde op eene plaats waar veel boomen staan overvallen door mannen, die hem van zijn moto deden vallen, hem alles afnamen wat hij bij zich had en hem toen gelastten, te maken dat hij zou spoedig mogelijk uit de voeten kwam, wilde hij niet afgeranseld worden. Maar daar zijn licht uitgedoofd was botste hij op een anderen velorijder, die ook zijn licht had uitgedaan, om door de bandieten niet gezien te worden. Gelukkig waren de gevolgen niet erg. Te Vilvoorde was Vrijdag eenFransch- man met zijne familie en al zijn hebben en houden aangekomen, om zich daar te vestigen. Het was reeds bij den avond eer al zijn goed, zijne meubelen enz., in het huis waren gebracht. Gezien de daar heer- schende wanorde besloot de familie, naar Brussel te gaan logeeren.Toen zij Zaterdag morgend, kwam om het huishouden in orde te brengen, vond zij alles opengebroken en al de kostbaarheden gestolen. Het onder zoek bewees dat de dieven langs de hoven waren gekomen en over verscheidene mu ren geklommen, om aldus het huis in kwestie te bereiken. Eene koei kwam te Heverlee uit eene weide geloopen voor een zeer snel rijdende automobieldie het beest omverre wierp en zelf omviel, zoodat de voerder zwaar ge kwetst onder zijn rijtuig uitgehaald werd. De koei moest afgemaakt worden. Op verzoek van de Belgische regee ring en ten gevolge van onderrichtingen ontvangen door het parket van Kortrijk, werd Henri Dubaere, van Izegem, Vrijdag namiddag te Roubaix aangehouden, onder verdenking van misbruik van vertrouwen van 4000 fr. Dubaere, 41 jaar, schoenmaker, vader van 5 kinderen, was te Izegem, schatbe waarder van eene spaarmaatschappij, ge vestigd in zijne herberg, Rousselarestraat, Izegem, waar 150 personen lid van waren. Den 7 September laatst trok hij met zijne vrouw en een dochtertje van 4 jaar naar Roubaix, in de Latinestraat, terwijl de andere kinderen bij de familie hunnen intrek namen, De schoenmaker werd in zijn kosthuis aangehouden Vrijdag namiddag, om 3 ure, terwijl hij rustig aan het schoenmaken was. M. Dequesne, kommissaris, heeft al het geld, 176 fr., en een boekje met rekeningen van de spaarmaatschappij aangeslagen Zijne vrouw was hevig ontsteld bij de aanhouding van haren man. Volgens haar begonnen de eerste verduisteringen van kleine sommen, reeds verscheidene jaren geleden. Zij hadden 10 kinderen, vijf werden ziek en stierven en zij konden de onkosten niet betalen. Dubaere had gerekend die ont vreemdingen te herstellen, doch de uitgaven van hun huisgezin verhoogden gedurig, en nieuwe leeningen werden aan die kas ge daan. Zij heweert dat er slechts 2900 fr. te kort is, en dat haar man, indien geene nieuwe ongelukken overkwamen, het tekort zou hebben ingewonnen. Het is om te ontsnap pen aan de bedreigingen van de medeleden dat zij Izegem verlaten hebben. Zaterdag werd de oneerlijke schatbe waarder voor het parket van Rijsel gebracht en zal deze week aan het Belgisch gerecht uitgeleverd en in het gevang van Kortrijk opgesloten worden. Eene jonge vrouw van Lyon, Alexan drine M., die van Rusland kwam om naar hare geboortestad terug te keeren, had te Warchau haren minnaar verloren. Deze, een Russisch militair geneesheer, had bij het verzorgen der choleralijders, ook de ziekte gekregen en was er van ge storven. Nu door België reizend, werd de vrouw eensklaps door onpasselijkheid overvallen en de geneesheeren, vreezende dat zij de kiemen der ziekte kon hebben meegedragen, hebben haar uit voorzorg naar het gasthuis doen brengen. De wachtzaal, waar zij ziek werd, is ontsmet. Eene Havas-depeche uit Luik meldt dat er hoegenaamd geene spraak is van cholera en dat hare spijs verteeringsorganen ontsteld waren van den doorgestanen schrik. Te Gastuche was een meester-hoef smid, Goffin geheeten, van zijne vrouw wettig gescheiden en, om te beletten dat de rechtbank hem zou verplichten, voor zijne vrouw een pensioen te betalen, ging hij in eene fabriek werken als gast en nam hij den kost bij eene nicht, de weduwe Lacourt, die niet verre van daar eene herberg houdt. Weldra raakte hij verliefd op de weduwe, doch deze beantwoordde zijne gevoelens met onverschilligheid en dat maakte hem jaloersch. Maandag morgend was de dochter der weduwe bezig met de herberg te schikken, toen zij eensklaps in de bovenkamer twee schoten hoorde. Zij snelde naar boven en vond hare moeder in eenen bloedplas lig gen. Een schot had haar de borst door boord. Zij riep om hulp, de geburen snelden toe, maar geen zorgen konden baten. De onge lukkige was dood. In de nevenkamer vonden zij ook Goffin liggen. Een schot had hem het hoofd ver brijzeld. De dokters vonden zijn toestand hopeloos. Het parket van Nijvel doet een onderzoek. Bij het vervangen van de leihouten door een ijzeren getimmerte, waren te Charleroi twee werklieden, Geneaux en Le- clercq, naar beneden gegaan, om het wer ken der roepkoord na te zien. Toen de ophaalbak weer boven kwam, waren de kameraden niet weinig verbaasd, op den bodem van den bak het lijk van Geneaux, met veibrijzeld hoofd te zien liggen Le- clercq was niet bij hem. Maar men hoorde een teeken met de bel uit de diepte. Men ging zoeken langs eenen zijput en vond Leclercq zwaar gekwetst en zinneloos van schrik. Dit laatste maakt dat men niet weet wat er gebeurd is en men alleen gissingen kan maken over de oorzaken van dit schrik kelijk ongeluk. Aan boord van de Nordd.-Lloydboot Preussen, liggende te Marseille, is een ketel gesprongen. Zes matrozen zijn ge kwetst. De boot was bezig met laden bij middel eener donkey. Eensklaps had eene hevige ontploffing plaats en de stoom over- weldihde een deel van het dek. De consul van Duitschland werd verwit tigd en deze begaf zich aan boord. Het onderzoek bewees dat het deksel van den ketel was gesprongen en dat de stoom zes matrozen had gekwetst, waaronder een Duitscher en een Chinees zeer erg. Beide ongelukkigen zijn over heel het lichaam verbrand en werden naar het gasthuis ge bracht. De anderen worden aan boord ver zorgd. De Preussen is te 4 ure naar het Oosten vertrokken. In den nacht van Zaterdag tot Zondag rond 1 1/2 ure 's morgends, had in de Rozenstraat, teDyon, een drama plaats, waarop nog een zeker geheim heerscht. Het drama gebeurde in een huis met twee verdiepingen, bewoond door de dames Fèvre., de moeder en de dochter. De moeder is 85 jaar oud en de dochter is er 6r. Eene enkele dienstbode, Melanie Oudet, 24 jaar oud, geboren te Jura, dient haar. Midden in den nacht, werd madame Fèvre, jongste, wier kamer op de eerste verdiep gelegen is, schielijk ontwaakt door de meid, die tot haar zeide Madame, ga spoedig beneden. Madame Fèvre dacht dat hare moeder, die op het gelijkvloers slaapt, in eene ka mer naast die der meid. ziek geworden was en hare verzorging noodig had. Zonder wantrouwen ging zij dus bene den, doch onder aan de trap, werd zij overvallen door eenen kerel, die zich aldaar bad verscholen gehouden. Alhoewel badend van bloed, kon zij de tuindeur openen en om hulp roepen Daarr.a zonk zij bezwijmend neder. Geburen kwamen toegesneld, De meid deed het hekken open, doch de moorde naar had reeds den tijd gevonden te ont komen. De meid die enkele minuten later aan gehouden werd, verklaarde dat zij den moordenaar kende, daar zij met hem in betrekkingen was gekomen te Parijs, waar zij geplaatst was geweest, enkelen tijd voor dat zij te Dyon was geplaatst ge worden Ze zegt dat hij haar herhaaldelijk ge sproken had van eenen slag en dat hij haar gevraagd had, zoowel te Parijs als te Dyon, om inlichtingen te geven over de gewoonten harer meesters om hem bij hun het verkeer te vergemakkelijken. Groot was dan ook hare verrassing, zegde zij, wanneer zij, denkende den kerel op een spoor te hebben gezet, ze in den nacht van den aanslag door hem ge wekt werd. Verschrikt gehoorzaamde zij en ging hare meesteres ontwakeH. Renaud scheen goed op de hoogte van hetgeen ten huize der dames Fèvre gebeurde, want de zoon Fèvre, luitenant bij het 56e linieregiment te Chalon, die gekomen was om zijne moeder te zien, was in de statie vertrokken om 1 ure 's morgends en de misdaad werd gepleegd te 1 1/2 ure. De kwetsuren van dame Fèvre, toege bracht met een ijzeren vuistijzer, zijn zoo bedenkelijk, dat men wanhoopt de vrouw te redden. De Fédération de la Seine, der vereenigde socialistenpartij, heeft maan dag de uitsluiting gestemd van M.M. Brousse, Kamerlid, Hepfenheimer, ge meenteraadslid on Marino André. M. Brousse had geweigerd de beleedi- gende plakkaart tegen den tsaar te teeke nen, en hij wil ook niets gemeens hebben met de anti-militaristen Hervé en con- soorten De uitgeslotenen zijo overtuigd dat het congres der vereenigde socialisten, dat toekomende maand te Toulouse moet plaats hebben, de beslissing van den Bond der Seine niet zal goedkeuren. Uit Dourdan, Seine et Oise, werd gemeld, dat maandag avond rond half negen, een tamelijk groote ballon uit het Z. W. kwam, gaande in de richting van Dourdan, toen er ineens eene groote vlam opsteeg en de luchtbal verdween, terwijl eene zwarte massa met vreeselijke snel heid viel in het bosch van Dourdan. Men denkt dat er geen menschen in den ballon zaton, en dat hij opgelaten werd ter gelegenheid van een feest. De overblijfselen zijn nog niet teruggevon den. Twee elektrieke luchttreinen zijn Za terdag, om 2 3/4 ure namiddag, te Berlijn in botsing gekomen. Die treinen rijden boven de huizen. De plaats waar het ongeluk voorviel is i5 m. boven'den grond. De wisseltrekker deed den elektrieken trein die van de statie kwam op het ander spoor komen toen de elektrieke tram die van de Bulowstraat kwam nog niet van de baan was. Het laatste rijtuig, een van derde klas, werd door het machien van den trein ge vat en vloog over de rails in d diepte. Zestien reizigers werden op den slag gedood. Hunne lichamen waren als ver scheurd. Zeventien anderen waren erg gekwetst en men hoopt er slechts twee te redden, Onder de slachtoffers die bezweken zijn, bevindt zich de wachter. Toen de botsing plaats had en de wagon afgerukt werd vloog een der reizigers, die op de platform stond van den voorlaat- sten wagon, ten gronde. Hij was den schedel gekloven en stierf eenige oogen- blikken nadien. De pompiers snelden dadelijk met al hun materiaal ter plaats. De policie en soldaten konden de toe gestroomde menigte op afstand houden. De wisseltrekker wilde zich zelfmoor den doch werd aangehouden. De verslagenheid is groot te Berlijn, Onder de slachtoffers zijn geene Belgen, De lijn is sedert zes jaar uitgebaat e: nog geen ongeluk had er plaats gehad. Erge zaak. Er is onlangs gemeld dat men in het regiment, dat garnizoen houdt te Worms, een sergeant Leinewe- ber had aangehouden omdat hij 48,0a kardoezen had gestolen en ze aan opkoo- pers verkocht. Leineweber zit nu in dt gevangenis, in afwachting dat hij vooi den krijgsraad verschijne. Deze zaak is thans een nieuw stadium ingetreden dat groote verrassingen laa! verwachten. Zondag nacht heeft men twee soldaten van de wacht der gevangenis betrapt, op 't oogenblik dat zij eenec brief aannamen, door Deineweber ait zijne verloofde gezonden. Die brief beva: belangrijke onthullingen en bewijst dal de sergeant eigenlijk slechts de uitvoerde! was van een complot met vertakkingen Wbrkeloozen. Eene bende van 2000 werkeloozen heeft te Manchester gepoogd het stadhuis binnen te dringen, Na vruchtelooze sommaties heeft de poli cie gechargeerd. Verscheidene personen zijn ernstig gekwetst. Eenige agenten bekwamen lichte wonden. De kalmte it hersteld. Te Deptford en Greenwich hadden ooi betoogingen van werkeloozen plaats, maar alles liep er zonder wanorders af. Uit St-Petersburg meldt men Er zijn in het geheel i,8o5 personen, die op hel huidige oogenblik in de 18 gasthuizen verzorgd worden waar choleralijden liggen. In het krijgsgasthuis zijn er 45 gevallen of eene vermeerdering van 25 gevallen gedurende de week. Sinds het begin der besmetting, zijn er te Sint-Petersbourg 4,288 gevallen, waar van 1,579 gevolgd zijn geweest door sterfgeval, terwijl er go3 personen de gasthuizen hebben verlaten. Te Kroonstad zijn sinds 23 Septembe1 32 overlijdens aangestipt. Dinsdag en Woensdag hadden er in de provincie St- Petersburg 81 gevallen en 21 overlijden! plaats. Op denzelfden datum zijn er te Kieff24 gevallen en 7 overlijdens vastgesteld, te Bakou 18 gevallen en u overlijdens. Twee gevallen zijn Woensdag gesigna leerd te Kertcb. Sinds den aanvang der besmetting, waren er te Odessa 7 sterfgevallen en 470 te Rostoff op den Don.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2