Baerdegem. Nieuwenhove. Stad van Aalst. Prachtige Vertooningen Oud Heidelberg Pracljlige Tooneel Vertooging Kerk van Sint-Martinus. Allerhande nieuws. Frankrijk. HEERENHUIS, Woonhuis met Hof, Tegen de ratten. De ver- schillige vergiften om ratten te dooden, brengen ook gevaar mede voor de huis dieren. Ziehier een middel dat voor huisdieren en kinderen volkomen onschadelijk is en muizen zoowel als ratten met zeker heid naar de andere wereld helpt. Men neemt kleine teerlingjes gewone «pons welke men bij middel van naai garen ineen bindt men wentelt vervol* gens die spons in soprt van pap van gruyere-kaas, die gesmolten is en nog warm en men laat ze koud worden. Dan strooit men die lekkere beetjes in al de plaatsen in welke de ongenoo- digde gasten verkeeren. Ratten en muizen, door den reuk aan gelokt, komen weldra toegeloopen en slikken gulzig die lokspijs binnen. Eenige uren later zult gij de doode ratten en muizen overal vinden liggen. Onder den invloed van de warmte der maag smelt do kaas de spons door weekt door het maagsap, zwelt uiteen, vervult geheel de maag dezer knaagdie ren, dringt hunne longen in de borstkas en doet ze versmachten. Deze doode ratten en muizen leveren geen gevaar op voor de katten of honden die ze zouden opeten. In min dan acht dagen kan men, op die manier, zijn huis van die lastige knaagdieren ontdoen. VRIJWILLIGERS VOOR HET LEGER. - Het is onbetwistbaar dat de vrij willige dienst door de milita risten wordt tegenwerkt met het doel den algemeenen ver- oplichten dienst in 't vrije België tot stand te brengen. Een stellig bewijs hiervan is te vinden in de aflevering door de Gemeentebestu ren van certificaten aan de jongelingen, welke zich aanbieden als vrijwilligers. In onze Stad van Aalst welke jaarlijks min dan 50 militianen te leveren heeft, bestatigt men dat ons Bestuur er in 1905, 100 certificaten, in 1906, 92 en in 1907, 88 afleverde en in 1908, voor 't einde van September, reeds 105 certificaten aan vrijwilligers en plaatsvervangers heeft afgeleverd. Wat men hier te Aalst bestatigt moet in menige andere steden en gemeenten ook zijn bestatigd geworden. 't Is dus ontegensprekelijk waar dat het niet bij gebrek is aan vrijwilligers en remplacantendat het getal manschap pen voor het leger ontoereikend is ge worden. maar wel door de tegenwerking der militaristen die het vrijwilligers leger bevechten om ons den persoonlijk verplichtendeh dienst op te solferen. Dat de voorstaanders van het alleman aoldaat toch maar weten dat de Belgen zoo dom niet zijn om hunne geïnteres seerde kuiperijen niet te begrijpen. Slechts de waarheid kwetst. Ziedaar de vertaling der Fransche spreuk II n'y a que la vérité qui bleue, Wy hebben in ons nummer van zon dag 11. aangetoond dat de groene orga nen aan de waarheid te kort blijven wanneer zij beweren dat de groene stoet op 13 September zelfs tot 15 duizend deelnemers telde. Wij herhalen het de waarheid, de onbetwistbare waarheid is dat er slechts 1600 werden geteld, en dat de optocht niet 35 minuten maar nauwelijks 14 i 15 minuten duurde. Die waarheid heeft Groene Pie zoo pijnlijk gekwetst dat hij tegen ons in eene helsche woede is ontstoken en uit gevaren in eene taal die het gemeinste vischwijfniet kan uitbraken. Uwe scheldwoorden, Groene Pie, wij aanschouwen ze van waar ze komen. Na u kan geen vischwijf der wereld nog lager dalen ook denkt niet dat wij u met de zelfde munt niet zouden kunnen betalen... maar neen foei Wij laten u het monopool wy willen u geene concurrentie aaudoen want uwe kliek moet er van leven. De groene volksfop perij is in leugen en lastertaal, in belee- diging en verguizing ontstaan en blijft er haar bestaan in vinden.... Iets nogthaus verwondert ons, 't is dat zekere catholieken, u maar altijd zonder eenig protest laten voortgaan met hen te beliegen, te beleedigen en te be lasteren.., Zal men dat dan toch blijven verdu ren Geen nummers van De Werkman en Het Laiul van Aeltt verschenen of er komen persoonlijke aanvallen in voor die zouden moeten gelogenstraft worden of waarover men voor de Rechtbank, rekening zou moeten vra gen. Niet langer dan vrydag jl. in De Werkman t en zondag jl. in Het Lend vgn Aelst wordt onze achlkare volks vertegenwoordiger M. Woeste uitge scholden als toebehoorende aan 't ge slacht der salamanders, dus der kruipdieren.-. En dat zou nu een com plimentje zyn maar geene beleediging. Nu of men overal hierover zou T ak koord zijn dat is eene andere kwestie?.. Vóór Socrates zegde men doe goed aan uwe vrienden en kwaad aas uwe vijanden. Socrates veranderde dit en zegde Doe goed aan uwe vi-ienden en geen kwaad aan uwe vyanden.Jezus- Christus onze zaligmaker heeft ons ge boden allo menschen te beminnen als ons zeiven en zelfs aan onze vijanden goed te doen. Zie, dat is de goddelijke leering, de ware broederliefde. CONGO. De reis van M. Vander velden. Een telegram uit Brazzaville meldt dat M. Vanaervelden en zyn reisgenoot M. Vanderlinden, daar in uitmuntende gezondheid aange komen zjjn, na talryke posten uit de streek en Stanley-Pool bezocht te heb ben, waar zij overal het beste onthaal vonden. Het nieuws der aanhechting verwekte groote geestdrift. De socialistische Volksvertegenwoor diger heeft verklaard dat z^ne opinie aangaande den gedwongen arbeid niet gewijzigd was. Volgens hem zyn radi cale hervormingen noodig, maar hij is ook van oordeel dat Congo een onver gelijkbaar arbeidsveld aanbiedt. In de eerste jaren zullen er echter groote opofferingen noodig zijn. Men kan niet erg veel rekenen op de uitsla gen van de huidige planteryen en de oogst van caoutchouc zal aanzienlijk verminderen, terwijl de uitgaven zullen verhoogen, wegens het uitvoeren van onmisbare werken, het bouwen van scholen en ziekenhuizen, en do verplich ting van den arbeid der inlanders ruimer te betalen. Na Brazzaville bezocht M. Vandervelde de streek van Kassaï. M. Vandervelde keert eerlang naar België terug. Schatten die wij hier verwervon Tellen niet als waar gewin Want zij hebben bij het sterven, Weerde nog genoegen in. Al zwemt hy soms in geld en eer, De rijke zoekt nog altijd meer Hy draagt een broozen staf van riet, En waar genoegen vindt hij niet. Een arme met een droge korst Is somtijds rijker dan een vorst. Die niets meer wenscht dan wat hij heeft Is wel de rijkste man die leeft. Van het Beheer van Staatsspoorwegen is ver schenen De Kleine Reisgids voor i October 1908 tot 2 Januari 1909. Prijs 10 centiemen. plaatsvervangend. Volksvertegenwoor diger van het Arrondissement Aalst, komt van wege M. Helleputte, Minister van Landbouw, den volgenden brief te ontvangen. Brussel, den 15 Sept. 1908. Geachte Heer Baron, Ik heb de eer u te laten weten dat ik het Bestuur van Spoorwegen verzocht heb inlichtingen te geven opdat de ge meente Baerdegem het vrij vervoer kunne bekomen van 500 tonnen afval van steengroeven uit Sprimont en 200 tonnen ballast uit Lessen,tot verbetering van landbouw wegen. Aanvaard, Geachte Heer Baron, de verzekering mijner hoogachting. (get.) J. Hellepüttb. van het heropbouwen en vergrooten der afgebrande monumentale kerk. Bestek fr. 6i.991,14. 1. Peyntaert en De Voa, Aalst, ft- 57.I4Z.96 2. De Tandf, Nederhasaelt. 57,503,66 3. Vander Franen, Sottegem 58,902,45 4. Lequime, Geerardsbergen, 58,985,95 5: Couck, Denderleeuw, 62.499,76 6. Verstraete, Rumbeke, 64,156,78 Openbare Vergadering van den Gemeenteraad op Maandag 5 Octo ber aanstaande, om 11 uren voormid dag, in de gewone Zittingzaal, ten Stadhuize. DAGORDE 1. Gemeentebegrooting voor 1909 2. Slachthuisrechten Vernieuwing. 3. Belasting op de automatische mu- ziektuigen 4. Bureel van Weldadigheid Verkoo- ping van een huis in do Nieuwstraat 5 Wegenis Aanwervingen voor ver breeding van straten Vernietiging van eenen voetwegel leidende van de Binnenstraat naar de Groenstraat 6. Kerkhof: Afstand van grond 7. Lager Onderwijs Aanneming van eene 5* klas in de school Drie Sleutel straat. STAD VAN AALST. Koninklijke Maatschappij: Land van Riem op Zondagen 11 18 October 1908. Men zal opvoeren tooneelspel in 5 bedrijven. Om 6 1/2 uren 'a avonds stipt. STAD AALStT tc geven door de heeren Meesters der Zon dagschool van Sint-Martinus, op Maandag 19 October 1908, om 5 1/2 ure avonds, in de Zaal van den Kath. Werkmanskring, Korte Zout8traat, ter gelegenheid der prijs uitreiking, aan de leerlingen der Zondag school. Men zal opvoeren 1. De Hnnd ven drama in 3 bedrijven, door Robrecht Buyse. 2. Doktor Willem II, blijdspel in 2 bedrijven door P. Evarist Bauwens, S. J. Heeren Meesters sullen kaarten ten huize aanbieden. Maandag aanstaande, 5 October, om 2 3, 4 uren Vergadering voor de Huismoe ders der H. Familie, Maandag zal ook gevierd worden de Feestdag van den H. Franciscus van Assisiën. Om 8 uren 's morgens, plechtige Mis Om 5 uren 's avonds, Lof met Sermoen door den Eerw. Pater Reimond, Capucien van 't Klooster van Isegem. PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Onderpastoor te Kieldrecht, den E. H. Van Medegael, onderpastoor te St-Lievens- Essche; onderpastoor te St-Lievens Essche, den E. H. Hermans. Aalst en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt. 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparation. AALST. De vrouw, die zich verleden week door verhanging poogde van het leven te brengen, werd twee dagen later in een zinneloozengesticht opgesloten. Vrijdag der verledsne week heeft onze stedelijke gendarmerie een gevaarlijken landlooper aangehouden, zekeren Lam- brechts Karel-Lodewijk, van Waasmunster. De d.d. Vrederechter, M. O. Van der Hae- gen, heeft hem veroordeeld om in een bede laarsgesticht opgesloten te worden. Maandag «8 September heeft de onder-commissaris Van Nuffel, zekeren D. M. aangehouden, die, ten nadeele van Robert Schattin, tabakfabrikant alhier, een baal cigaretten gestolen had. Het gestolen goed werd aangeslagen. MB* TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise-Marie, te verkrijgen bij O. Taeyuanb-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst |Maandag 28 September namiddag vonden spelende kinderen, in de aldaar lig gende vuilnis, op het plein van O.-L.-Vr. van Bijstand, gedeelten van een mensche- lijk geraamte. Het doodshoofd, dat nog de tanden bevatte, was dwarsdoor gezaagd en de ribben, alsmede het hoofd waren nog met vel en vleesch overtrokken. Men ver liest zich in gissingen nopens den akeligen vond, die naar het politiebureel werd over gebracht. Den 28 September, rond 12 1/4 's na middags werd de genaamde Helena Verley- sen, wonende te Erembodegem, in de meerschen voor de Kapel ter Muren door eenen onbekenden aangevallen die haar poogde te verkrachten. Het meisje is bed legerig. De dader ia gevlucht. Ziehier zijn signalement 20 k 21 jaar oud zwarte oogen, haar en knevel middelmatig van gestalte droeg zwarte tricot, zonder vest grijzen slappen hoed, bleeke grijze broek, zwarte kousen, noch kloefen, noch schoe nen. A L'IWAïOVATION, Brussel. Tentoonstelling der Herfst en Winternieuwigheden. De magazijnen voor den verkoop zullen geslo ten blijven Maandag 5 Oktober. 80,8 iS. In den nacht van Zondag op maan dag 27 tot 28 September, werden verschei dene meters zinken goten afgedaan aan de woningen des heeren Crick, van Hofstade, staande op de Ledebaan. De agenten Le- nain en De Smedt kwamen juist ter plaats, doch de dieven konden de vlucht nemen, hunnen buit in brand latende. De onder- commissaris Gits is op hun spoor. Woensdag morgen, rond half negen, werd de 6jarige Nichels Georges, zoon van Petrus, S' Jobstraat, eenen vinger geplet- terd in een toestel dienende tot het stoppen van fles8chen. Het gekwetst lichaamsdeel is verloren. Cibils ia 80 °/0 beterkoop dan ge wone vleeschsoep. Flesch 1,65 voor 18 tassen. GrootBréderodestraat, Brussel. In den nacht van Maandag tot Dijns- dag, 28 tot 29 September, kwam eene bende schuimers de Molenstraat door, zin gend en huilend. De policie, die hen tot kalmte aanmaande werd het voorwerp hunner dronkemanswoede. Slechts wan neer de policie de wapens trok, om zich tegen de apachen te verdedigen, werd men het terrein meester. Een zekere Egidius Matthieu, wonende te St-Gillis-Brussel, werd de kas ingedraaid, en zal rechterlijk vervolgd worden. Zonder de koelbloedig heid en toegevenheid van den adjunct van dienst zouden er nog andere helden met het Salon Pierre kennis gemaakt hebben. De geneverplaag is eene kwade beest. Donderdag namiddag is het parket in onze stad afgestapt om een onderzoek te doen nopens den brand bij Frans Verlée, Geerardsbergsche straat.Een plan der recht- gebleven muren en der ligging werd opge maakt. Foei leelijke... Ja, 't is lee- lijk en zelfs zeer leelijk, de zweren, de haarworm en die roodheden in 't aange zicht en op 't lichaam och waarom er zich niet ten spoedigste van genezen met de uit muntende zuivering, overal zoo bekend, onder den naam Pil Walthéry 1 frank. Brandstichting. In den nacht van 1 op 2 October laatst, ia eene brand stichting gepleegd ten huize van Colpaert Anastasia, modiste, wonende ter stede, Fabriekplaats, 12. Het was rond 2 uren wanneer het vuur met geweld losbrak in de voorplaatsgordijnen, stors, behangsels, een kleed, enz. alles te zamen aoo frank weerde hebbende, bleef in de vlammen. De geburen hebben elkander geholpen om het vuur te overmeesteren. De hitte was zoo hevig dat er eene lampe-belge in brand kwam. Eenige oogenblikken later en heel de woning was de prooi der vlammen. Colpaert Anastasia, die alleen dit huis be woont, en sedert eenigen tijd met den dood bedreigd wordt, heeft aan de stedelijke Policie belangrijke verklaringen gedaan. Nadere bijzondbrhbden. Verleden jaar was er in het venster, uitgevende langs de straat, een stuk uit de ruit gevallen men sloot alsdan de opening, en het is langsdaar, na het stukje ruit dat er voor gebracht werd, te hebben weggenomen, dat het vuur aangestoken werd. Het is onbetwistbaar dat er hier kwaad willige brandstichting bestaat. Het Parket kwam heden Zaterdag voormiddag. Diefstal met braak en overklim- ming. In denzelfden nacht zijn tot nog toe onbekende dieven gedrongen in den hof van M. Charles De Wolf, Keizerlijke Plaats, ter stede en hebben vervolgens de tuinen bezocht der heeren DeCliippele, De Gheest, Baron Charles de Béthune en Madame Moens, waar zij in de keuken een mans- costuum stolende broek hebben de dieven echter onderwege verloren. Een streng on derzoek is geopend. In het tuinhuisje van den hof des heeren Notaris De Gheest, be- vondt zich een pot met tabak de tabak werd in 't ronde gestrooid en in de pot gep Vroottelijko kwelling. Foster's Zalf. Hoevele slapelooze nach ten heeft het prikkelend, lastig en om zot wordend speen U doen doorbrengen? Welke marteling veroorzaakt het U gedurende den dag. Nochtans er bestaat een echt genees middel. Lees Mme Van Mieghem, 2, Esplanadestraat, te Aalst, zegde ons in de maand Januari 1904 Ik was sinds ongeveer een jaar door 't speen aangetast en ondanks vele zorgen had ik soms onuitstaanbare pijnen. Na tien dagen toepassingen met de Foster's Zalf verkocht bij Mr De Valkeneer, apotheker, voelde ik niets meer. Den iin Juni 1906, deed M* Van Mie ghem ons de volgende verklaring hoe ge lukkig ben ik u mijne volkomene genezing door de Foster's Zalf verkregen, te kunnen bevestigen. Sinds twee jaar en half dat ik dit middel niet meer noodig had, voelde ik toch nooit de minste pijn, dit middel ver dient het vertrouwen der menschen, welke aan het pijnlijk speen lijden. Het speen, eczema, en andera huidaan doeningen veroorzaken eene vreeselijke en teneerdrukkende kwelling, 's Nachts wordt de slaap onderbroken, de zenuwen zijn aan houdend opgehitst. De Foster's Zalf stilt de prikkeling en ontsteking voortkomende van de huidziekte onder welke vormen zij zich ook voordoetspeen, eczema, bolvor mige waterpokken, winter aan handen en voeten en adle huidaandoeningen. De eerste toepassing verlicht altijd en eene doos is gewoonlijk voldoende om eene blijvende genezing te bekomen. De Foster's Zalf is verkrijgbaar bij alle apothekers 3,50 fr. de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 50, Couden- bergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte Foster's Zalf - en weiger alle na maaksels en onderschuivingen. D. A. 12. Dinsdag, ten 7 1/4 ure 's avonds, kwam Madelaine Huybrechts, oud 19 jaar, stikster, in de Molenstraat, 19, tegen «Vijf straten te St-Nicolaas, waar zij bij hare ouders woont, zekeren Frans De Winter tegen, die denzelfden ouderdom heeft. Hij kwam van La Louvière waar hij gewerkt had en vroeg haar om terug kennis te ma ken. Op haar weigerend antwoord greep hij haar bij den schouder en bracht haar met een scheermes eene wonde van 8 cen timeters lang aan de keel toe. Het meisje schreeuwde en met hare handen het echeer- mes afweerend, kreeg zij nog schrikkelijke wonden aan de beide handen en vingeren. Zij kon ontsnappen. Zij was nog 200 me ters van haar huis, snelde er naar toe en viel op den dorpel in bezwijming. Doktors De Cock en Ongena, die ter hulp geroepen werden, hebben het meisje verzorgd en de wonden, waaruit zij veel bloed verloor, toe- genaaid. Vroeger had hij het meisje nog eens be dreigd met een revolver. Dinsdag avond nog om 11 ure, was Frans naar Belcele geloopen, waar hij zich gevangen gaf aan den veldwachter, van waar hij naar Sint- Nicolaas werd gebracht en in verzekerde bewaring werd gesteld. Het parket van Dendermonde, door den policiecommissaris per telefoon verwittigd, is WoenBdag te St-Nicolaas gekomen en heeft een onderzoek gedaan, waarna de dader onmiddelijk door de gendarmen naar Dendermonde is gebracht. Door hare geweldige worsteling om den dood te ontsnappen, heeft het meiBje zich gered en zijn hare wonden niet doodelijk. steekt wel deze wi heid in uw hoofd. Indien gij hoest of lijdt aan valling, bronchiet, inflnenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziek ten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Een dienstknecht van den landbou wer Lootens, wonende Gentweg, wijk Koo- legem, te Gent, iB Dijnadag avond door den laatsten stoomtram van Zomergem, nabij de brug van Mariakerke, verraBt en doode lijk gekwetst. Korte stonden nadien is hij bezweken. Het slachtoffer was een 10-tal minuten te voren dronken gezien geweest. De ma chinist die den man langs de rails zag lig gen, deed alles wat hij kon om zijne machine in te houden, doch het was onge lukkig te laat. De ongelukkige, die 5o jaar oud is, heet Aug. Troch en werd door het machien den schedel gekloven, den rechterschouder ge broken en de ribben ingedrukt. Het slacht offer is bezweken vóórdat priester of ge neesheer aankwamen. Telefoneeren zonder draad. Dijnadag hebben proeven tuaschen Brussel en Namen plaats gehad. Een vastgemaakte balon zwevende 300 meters boven het jus- ticiepalei8 van Brussel diende voor de waarnemingen. De heeren Goldschmidt en Philippson bevonden zich te Namen om de mededee- lingen te ontvangen. De eerste telefonische overbrenging had plaats tu8schen 6 uur 40 en 6 uur 50 en een andere 1 uur later. Beiden zijn goed gelukt. De uitvinders zijn toen uit Namen per automobiel vertrokken om de proeven ver der voort te zetten. Een plafonneerdersbaas van Brugge is bij den onderzoeksrechter een onaange naam avontuur komen vertellen, waarvan hij het slachtoffer is geweest, maar dat hij waarlijk niet gestolen heeft. Vertrouwende op de aankondiging van eene waarzegster, ging hij die dame raad plegen over een groot erfdeel. De waarzegster wist hem in verschil lende keeren tot 7000 fr. te doen betalen endaarmeê verliet zij de stad. Dat zal hem leeren Op den weg van Oostende naar Veur- ne zijn twee jonge lieden met hunne auto mobiel tegen eenen boom gereden. Een hunner, M. Pierre, stierf eenige uren nadien aan schedelbreuk de andere, M. Baquet heeft een zijner beenen gebro ken. De ongelukkigen, te Rijsel thuis hoo- rende, hebben hunne dood gezocht Zij reden met eene snelheid van meer dan 100 kilometers per uur. Een auto was voor hen en zij wilden voorrijden. Him rijtuig botste op eenen aardhoop en vandaar op eenen boom. Het zijn de inzittenden van den eersten auto, die hulp brachten. Het lijk van Pierre iB naar Rijsel overgebracht. M. Bacquet wordt in het oudmannenhuis van Hoog- stade verzorgd. Het huisgezin van M. Dauwe te Caprijcke, bestaat uit 9 kinderen, 3 zoons en 6 dochters. Dijnsdag was het de laatste dag van het reepen van het vlas. Een 20tal werklieden waren, volgens gewoonte, opgekomen naar hun werk. De tweede zoon, M. Arthur Dauwe, 18 jaar oud, had het paard aan den wagen ge spannen om eenige ledige vaten, die ge diend hadden voor het rooten van het vlas, naar huis te halen. Nauwelijks aan het voortrijden, verschrikte het paard en ging op hol. Zijn geleider, voelende dat hij het niet kon inhouden, wilde zich langs voor van den wagen laten glijden, doch op het zelfde oogenblik werd hij tusschen den wagen en eenen boom gevat. De schok was verschrikkelijk en hartverscheurende kreten stegen op uit de borst van den armen jon gen die, door het geweld van het paard, vreeselijk tusschen wagen en boom geprangd stond. Nauwelijks uit zijn neteligen toe stand verlost, zakte hij bewusteloos ten gronde. Aanstonds werd er om pastoor, en dokter geloopen. De eerw. heer Devis, onderpas toor, kwam seffens toegesneld en diende den ongelukkige ter plaats de H. Olie toe. Daarna werd het slachtoffer met alle voor zichtigheid in zijn huis gedragen, waar de bijgekomen geneesheer hem tot het bewust zijn kon terugbrengen. Omtrent een half uur lag de arme jongen nog in de schrik- kelijkste pijnen te klagen, doch weldra blies hij den laatsten adem uit. Het groot wild ia buitengewoon over vloedig in de Ardennen, zoodat de jacht velden van de gemeenten, die bij opbod verhuurd worden, zeer hooge prijzen op brengen. Te Libramont is 't jachtrecht van 6,240 fr. op 12,000 fr. en te Bras van 1,600 fr. op 3,200 fr. gestegen. Zelfde tijdingen uit den omtrek van Verviers. De heer Demay heeft te Hockai, tijdens een jachtpartij met eenige vrienden, vijf herten neergeveld. De burgemeester van Stablot schoot in het bosch van Pouhon eene ree van 100 kilo en bij eene andere jachtpartij werden twee reebokken, 10 boschhanen en 4 vossen geschoten. Tijdens eene baankoers voor wiel rijders, die Dijnsdag plaats had te Aertrycke, bij Thourout, is een 22jarig meisje, Adoine Clibbaut genaamd, die tusschen twee vrien dinnen op den steenweg wandelde, door eenen coureur omvergereden. De onge lukkige werd bewusteloos opgenomen met het onderste deel van den schedel gebroken en geBcheurdelippen en oogschelen.Daaren boven klaagt zij van inwendige pijnen zij verloor veel bloed uit neus, oor en mond. De staat van het meisje was zoo bedenke- kelijk dat zij moest berecht worden. Haar toestand is heden wat gebeterd. Het parket van Brugge vergezeld van eenen wetsdokter is ter plaats geweest. De dader van het ongeluk, een land- bouwwerkman van 18 jaar, Medard Duheyn genaamd, heeft erkend dat hij snel reed en niet gebeld heeft. Talrijke getuigen werden gehoord. In het poeierfabriek van Clermont bij Hoei is, door het ontvlammen van eene hoeveelheid dier gevaarlijke stof, eene ontploffing ontstaan, toen juist een mees tergast binnenkwam. De vlam sloeg hem tegtn en hij werd hierdoor zoo erg gewond, dat hij des avonds stierf. Een andere werkman is ook zeer erg, maar niet doodelijk gekwetst. Misdadige dienstmeid. Te Dijon werd Zaterdag nacht Mev. Fève te 1 ure gewekt door het geroep harer meid: Kom spoedig heneden Mad. Fève snelde toe en beneden aan de trap gekomen werd zij aangevallen met bijlslagen. Hoewel met hlocd overstroomd, gelukte zij erin den hof te bereiken, waar zij bewusteloos neerviel. Buren snelden toe. De meid opende de deur, maar de moordenaar was verdwenen. Melanie Oudet, de meid, verklaarde toen dat zij den moordenaar te Parijs had gekend, zekere Renaud, en zij zelfs naar Dijon was gekomen, om hem te ontvluch ten. De wonden van Mev. Fève zijn doodelijk. Bij 't onderzoek, door het gerecht ter plaats ingesteld, verklaarde toen de meid dat zij enkel Renaud had beschuldigd om haren broeder te redden, maar dat deze het was die de misdaad had gepleegd. Zij gaf volledige uitleggingen over de komst van haar broeder, hoe zij hem in hare kamer verborgen had, hoe hij de misdaad had gepleegd, enz. Gustave Oudet werd aangehouden en geconfronteerd met zijne zuster. De jon geling verklaarde van dat alles niets te weten. Hij bevond zich op 't oogenblik der misdaad bij zijnen patroon, een bak ker te Recev, was zelfs op 't uur der misdaad opgestaan, samen met een ande ten gast, en naar de bakkerij gegaan. Zijn patroon en de andere gast bevestigden die bewering. Wel bad hij van zijne zuster allerlei zonderlinge brieven ont vangen, maar hij had er zelfs niet op ge antwoord, daar hij toch niet wist wat zy eigenlijk wilde. Melanie Oudet werd opnieuw onder vraagd en eindelijk bekende zij de mis daad alleen te hebben gepleegd. Zij wist dat Mad. Fève eene groote som gelds in huis had, omdat haar zoon, binnen kort zou trouwen en van dat geld wilde zij zich meester maken, om dan weer met haren minnaar te kunnen gaan leven, of zich op heoi te wreken als hij weigerde. Zij had gepoogd haren broeder tot die misdaad te overhalen, maar deze had nooit geantwoord op hare brieven. Alles schijnt te bewijzen dat zij nu eindelijk de waarheid heeft gezegd. BURGERLIJKE STAND DER*" STAD AELST. geboorten. Mannelijk geslacht 11) Vrouwelijk idem 8) Huwelijken. V.Vin de Meerssche, tw. met V. De Buck, tw. J. Kindermans, tw. met E. Van Driessche, tw. G. Osselaer, vuurst. met C. Coessens, z. b. P. De Waege- neer, kuiper, met C. Matthieu, tw. E. De Strooper, landb. met M. Van Nuffel, landb. B. Cassiman, vellenbew. met M. D'haens, naaister. S. Van Geit, wagenm. met M. Heungens, dienstmeid. Overlijdens. J. Walgraef, we Van Gyseghem, z. b. 79 j. Leopoldstr. 5 kindoren onder de 7 jaren. Marktprijzen. Zaterdag 3 Octob. 1908. Aardappelen de 100 kil. 5,00 a 6,00 Boter per 3 kil. 9,18 a 9,7a Roomboter 101 kil. per kil. fr. 3,20 Eiers de 25 3,06 a 3,15 Ajuin de 100 kil. 7,00 a 8,00 Viggenen,per koppel 55,00 a 60,00 BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 235 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 1880 kilogr. HOPMARKTEN. AALST. Hop nieuw gewas. 100 balen Primé,prijs fr. 35,00 tot 5o,oo. 12 d Ord. pluk fr. 31,00 tot 35,00. LON UEN, 28 September. Markt kalm. Men kwoteortEngelsche bop, 1* kwaliteit, 50-80 fr. 2* kwal., 35-48 fr. 3* kwal., bruine hop, 26-30 fr. Weinig vraag naar 'minderwaardige hop. BRUSSEL, 30 September. Markt onbe stendig. Men kwoteert Poperinghe (Stads bod), 33-35 fr.Aalst (StadBmerkt), 28-29 fr. POPERINGHE, 1 Octob. - Handel vast. Men betaalt Poperinghe (Stad), 32-35 fr. Po peringhe (dorp), 20-27 fr, Eenige uitstekende loten werden 35-40 fr. verkocht, doch er z(jn weinig znlke. NEURENBERG, 1 Octob. Markthop la 35 a 40, 2a 25 n 32, B irghop 38 a 48, Haller- taner la 55 a 65, 2a 42 a 47, Elaasser la 53 a 58, 2a 35 a 45, Badensche la 58 a 65, 2a 40 a 50, Wurteuiberger la 58 a 65, 2a 43 a 50, Spalter zegelgoed 63 a 78, Aner en Woln- zacher la 60 a 70, 2a 40 a 50, Aisohgrnnder la 40 a 47, 2a 30 a 35 mark. Aanvoer 1450 balen. Verkocht 1309. Markt stil. ANTWERPEN, 2 Ootob. Men kwoteert Aalst beschikb. 32 a 33 fr. Nov.-Dec. 32 a 33. Poperinghe beschikb. 32 a 35. Nov.-Dec. 32 a 35. (Nieuwe oogst) Markt vast. OPENBARE VERKOOPING van een voornaam Ilandelahuis met Magazijn TE AALST, Keizerlijke Plaats en Statiestraat, alsmede van een behuisde Hofstede. Landen, Meerschen en Hosschen, TE Schoonaarde. Baardegem en Audegem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een schoon en voor naam Heerenhuis met Stalling. Magazijn en Hof, allerbest gestaan en gelegen ten voorhoofde aan de Keizerlyke Plaats, ge kadastreerd wyk A, numm'" 1920s, 1920f. 1920g, 1920h en 1920i, met eene grootte vau 17 aren 50 centiaren, houdende van de eene zyde aan de familie Cumont-De Craec- ker en Mijnheer Prosper Callebaut-De Blieck, van de andere zijde met bezondere ingangpoort aan de Geeraardsbergsche- straat of Zoutstraatpoort en verders nog aan de heeren Odilon Van der Schueren, Achilles Minnaert en Felix Cumont en van achteraan het fabriek Torley. Tweede koop. Een schoon en groot Handelshuis met groot Magazyn, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Statie straat, gekadastreerd wyk C, nummer 996p', met eene grootte van 3 aren 80 centiaren, palende van de eene zyde aan den heer Romain D'Haeseleer-Heireweghe, van de andere zyde aan de erven Janssens- De Schryver en van achter aan den heer Frans Druwé-Minuaert, bewoond door den hoer Cheri Van Hoorebeeck. GEMEENTE SCHOONAARDE. Derde koop. Een Huis met Hof ge staan en gelegen aan den weg van Dender monde naar Wetteren, gekadastreerd eeni ge sectie, nummers 203c, 203d, met eene grootte van 15 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan Dame Auguste Boemans-De Grauwe, ten zuide aan den IJzerenweg, ten weste aan den heer Theophile Van Weso- mael en ten noorde aan den Weg Vierde koop. Eene behuisde Hofstede gestaan en gelegen op Everenbosch geka dastreerd eenige sectie, nummers 463, 464 en 466 met eene grootte van 13 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan de Straat

De Denderbode | 1908 | | pagina 2