MOTTEN. KIESKRONIJK. Prachtige Vertooningen Oud Heidelberg Prachtige Tooneel Vertooijing Sterfgeyal. Loochristi. Allerhande nieuws. Italië. Hoe noodlg het is dat de reglemen ten op de koersweddingen worden toe gepast blijkt alweer uit het feit dat te Herstal een jonge staatsbediende, die den ontvanger tijdelijk verving, 9000 fr. ontvreemde, om ze op de peerdenkoer- te gaan verspelen. Nadat hy aan den controleur zijn mis stap had bekend, is hij het bureel uitge vlucht en niet meer terug gezien. Plaatsvervangers. In de dagbla den was gemeld geworden dat een per soon van Bergen geen remplagant kon krijgen voor 6000 fr. Een blad van Gent had dat ook mede gedeeld en, tot zyne groote onrust krijgt het nu vragen en brieven bij dozijnen naar het adres van dien perseon. Onge lukkiglijk hebben de gazetten den naam niet medegedeeld en kan het blad dus zijnen lezers geenen dienst bewijzen. Het is te denken dat de man in kwes tie alreeds eenen plaatsvervanger zal ge vonden hebben uit zijnen omtrek. In Gent had ook een loteling een remplagant noodig, en sedert dat dit ge kend is hebben er zich reeds een twaalf tal aangeboden, zelfs aan 1600 fr. Er is dus geen gebrek aan manschap pen die willen soldaat worden. De kwestie der plaatsvervangers. Tot 1 October laatst was 't het gou vernement alleen, dat voorzag in het aanschaffen van plaatsvervangers. Op dien datum waren er geene plaats vervangers in genoegzaam getal en de lotelingen, welke geenen man van het Staatsbestuur hadden bekomen ren gemachtigd zelf eenen plaatsver vanger te zoeken. Sedert echter hebben zich een aantal vrijwilligers mot premie aangeboden, en binnen eenige dagen zal eene nieuwe loting plaats hebben om die dienstplich tigen aan te duiden welke door het Staatsbestuur zullen vervangen worden. De belanghebbenden mogen echter ook zelf voor eenen man zorgen het gouvernement van zijnen kant gaat ook voort met vrijwilligers aan te werven Volgens inlichtingen die wij uit goedt bron ontvangen hebben, zal men al de genen die gestort hebben eenen man kunnen Bij de broeders van Carlsburg. In het beroemde onderwijsgesticht van de Broeders der christelijke leering werd dezer dagen het 50jarig professoraat ge vierd van den niet minder beroemde Broeder Alexis en vijf andere Broeders. _en overgroot getal oud-studenten was opgekomen om het feest bij te wonen. Het meervoudig stemrecht. In Oostenrijk is er spraak hervormin gen toe te brengen aan de kieswet. Graaf Audrassy, minister van binnen- landsche zaken van Hongarië, stelt voor, ten einde het algemeen stemrecht, dat aan Hongarië beloofd werd door Kei - zer Frans-Jozef, te verwezenlijken, het meervoudig stemrecht in te vooren, zoo als het in 'België bestaat. De socialisten teekenen daartegen ver zet aan. Het meervoudig stemrecht zeg gen zy is het algemeen stemrecht niet. Daarop antwoordt graaf Andrassy, dat het algemeen stemrecht de basis van het meervoudig stemrecht is. Hij voegt erbij, ik heb de kwestie voorgelegd aan den Duitschen kanselier, prins von Bulow, en aan den heer As- quith, den Engelschen kabinetsoverste. De eene zoowel als do andere hebben verklaard dat het meervoudig stemrecht het eenige is dat beantwoordt aan de behoeften der beschaving. Wij Belgen hebben recht fier te zijn, daar wij een kiesstelsel, dat zoo alge meen hooggeschat wordt door de voor naamste Staatsmannen der wereld, de eersten hebben toegepast. DE MODE. In een modewinkel te Parijs, staat thans een dameshoed uitge stald van 32 centimeters hoog en een omtrek van 1 m, 87 c. Hij is getooid met pluimen en kost maar de bagatel van 850 fr... Doch men beweert dat men dezen winter kleine hoeden dragen zal van 1000 a 1500 frank. HET WEDER. Het zomersche warm weder dat wij sedert eenige dagen genieten, moet, beweert men, toege schreven worden aan de vochtigheid den dampkring. Wat er dan ook zij, 'tis iets buitengewoon om te van van zij bestatigen. 't Zijn de weerprofeten die aardig moeten slaan te kijken. En inderdaad. De oude generaal voorspelt ons voor de maand October Van af 1 tot 6 nog al frisch en mistig weer van 7 tot 15 redelijk schoon, hevige winden, geen koude avonden van 16 tot 22 bewogen weer, groote barometrische afwisselin gen van 23 tot 26 talrijke regenbuien, mist, verkoeling der temperatuur. Ziehier wat de oude majoor ons voor spelt van de begonnen maand Van 1 tot 4, overtrokken, regen 5 tot 8, schoon, mist, zachte temperatuur 9 tot 12, overtrokken, regen 13 en 14, schoon 15 tot 28, afwisseling van re gen en schoon weêr, met verkoeling van af den 25 29 tot 31, schoon, mist. Onze twee oude snorrebaarden had den zeker te veel snaps gezopen ofwel waren ze van hun roetje geraakt om den bal zoo leelijk te In de nijverheid. Van dag tot dag verbetert de toestand, onder meer in de katoennijverheid. Belangrijke bestellin gen geworden, en, voorgaande week heeft men de grootste bestelling ontvan gen in katoengarens, wat reeds tot de rijzing der pryzen aanleiding gaf. De betering laat zich ook voor het ren waarnemen. Tot de diertjes, die de huisvrouwen veel verdriet en schrik berokkenen, behooren de motten. Zy behooren by de nachtvlinders-familie thuis, en wanneer wij einde Mei of begin Juni zoo'n uiltje dat om de lamp komt fladderen, dooden, dan hebben wij een grooter overwin ning behaald dan massa's kamfer zoudeD kunnen doen. In Juni en ook nog begin Juli, vliegen de motten rond en zoeken zich'een goed plaatsje om haar eieren te leggen. Aan wollen stoffen, pelswerk en stoffen meubelen of gordijnen schen ken zij den voorkeur, juist zijn het die eitjes, waartegen wy moeten waken, want zij brengen de vraatzuchtige alles vernielende wormpjes voort. Zooals alle nachtvlinders wordt de mot door licht aangetrokken, en men kan vaak een schoone hoeveelheid mot ten buit maken, wanneer men over de lampkap een dun papier legt met een of andere kleefstof bestreken. Om van mottenbezoek in uw kleede ren verschoond te blijven, handele men als volgt men moet kleederen en pels werk goed uitkloppen en ze in herme tische gesloten kasten of kisten opber gen vóór de motten gaan vliegen. Uiter lijk moet dat begin Juni gebeuren, dan heeft de huisvrouw zich er niet meer om te bekommeren en zal zy het zooda nig opgeborgene in den herfst ongedeerd terug vinden. Ook van begin Juni moeten de meu belen, die niet opgeborgen kunnen wor den, zorgvuldiger behandeld worden dan anders. Dikwijls uitkloppen en af borstelen. Ontdekt men by het nazien hier of daar een verdacht plaatsje, en vreest men daar een motgaatje, dan neemt men een heet strijkijzer of zoo deze te groot is, een warm gemaakten keukenlepel en strykt er flink mee over het plekje. Gedurende de afwezigheid moet men de kamer zooveel mogelijk donker hou den, doch eerst het bekleede der meube len met schoone linnen- of katoenen doeken omwikkelen. Het is reeds een goed middel gebleken, schalen, met wa ter gevuld, in de kamer te plaatsen. Water trekt de mot aan. Ze vliegen er in en verdrinken voordat zij zich een plekje in onze stoelen of gordijnen heb ben uitgekozen om haar eieren te leggen. Senaatkiezing. Men schrij ft ons uit Turnhout: Naar wij vernemen zal er in November, in het arrondissement Turnhout-Mechelen eene Senaatkiezing plaats hebbes Onze geachte senateur, M. de graaf van de Werve, zal, om gezondheidsre denen, als dusdanig zijn ontslag geven. Er moet dus in zijne vervanging voor zien worden. STAD VAN AALST. Koninklijke MaatschappijLand van Riem op Zondagen 11 18 October 1908. Men zal opvoeren tooneelspel in 5 bedrijven. Om 5 1/2 uren 's avonds stipt. STAD AALST. te geven door de heeren Meesters der Zon dagschool van Sint-Martinus, op Maandag 19 October 1908, om 5 1/2 ure 's avonds, in de Zaal van den Kath. Werkmanskring, Korte Zoutstraat, ter gelegenheid der prijs uitreiking, aan de leerlingen der Zondag school. Men zal opvoeren 1. De Hand van God, drama in 3 bedrijven, door Robrecht Buyse. 2. Doktor "Willem II, blijdspel in 2 bedrijven door P. Evarist Bauwens, S. J. Heeren MeeBters zullen kaarten ten huize aanbieden. er aldaar grooten toeloop van pelgrims, uit geheel het land, tegen zilt en kwade wonden. Nu nog komen duizende pel grims naar de parochiekerk hulp en troost zoeken, bij O. L. Vrouw en de HH. Relikwiëen die sedert October 1808 in de parochiekerk berusten. De bedevaart van Loochristi is goed bekend te Aalst en omstreken en in gansch Brahant. Loobosch was ten jare 1600 de groot ste bedevaart van het land. Koningen en Vorsten, Bisschoppen en Prinsen der H. Kerk kwamen er henen en hebben het Heiligdom begiftigd. De Fransche revolutie bracht dit alles te niet en plun derde de kapel. De weledele baronnes Gofilnot liet ze heropbouwen in 1895 en thans neemt de devotie opnieuw toe. Loobosch is eene van de liefelijkste wandelingen die men droomen kan, met zijne breede, rechte dreven, geurige grastapijten, bezoomd met kasteden en prachtige bloemisterijen. Het eenzame Loobosch zal herleven op Zondag 11 October. In den namiddag gaat de jubelprocessie het beeld en de Heilige Relikwiëen naar Loobosch terug dragen. Een plechtig lof in open lucht, t'einde de groote dreef, zal aldaar gezon gen worden door meer dan 500 stem men, daarna jubelcantate en terugtocht naar het dorp waar hot nakermis is. Als het weder maar gunstig is, zal het een schoon feest zijn. Dood van den M. Adolf Verspreeu wen, M. Adolf Verspreeuwen, liberaal senator van Antwerpen, is aldaar overleden. Sedert eenigen tijd was hij ziek en had de Congo-bespreking in den Senaat niet kunnen bijwonen. M. Verspreeuwen was in den houthandel een gekende figuur en had ook als voorzitter van de Handelsrechtbank invloed verworven. De opvolger van M. Verspreeuwen ir den Senaat is M. Van der Molen, oud lid van den gemeenteraad. Men is in dit fraaie dorp vlug be zig aan het bereiden van het jubelfeest van O. L. VROUW van LOOBOSCH. Drij honderd jaar geleden, in October, werd de eerste kapel gebouwd en gewijd door P. Damant, derde Bisschop van Gent. Gansch de middeleeuwen door, was De Vrouw. De vrouw behoudt de fri8che kleur, de kracht en de volmaakste gezondheid zelfs gedurende de critische jaren, op voorwaarde dat ze zich van tijd tot tijd het lichaam zuivert met de slijm- verdrijvende Pil Walthéry 1 fr. Eene doos is voldoende voor een gansch jaar. Aalstersche Footbal Stadium A. S. Zondag aanst. 11 Oktober zal, alhier op het plein van den Stadium footbalclub, een match plaatsgrijpen tua- schen den Stadium b footbal en den Aalst Voorwaarts footbal. De strijd be looft hevig te zijn, aangezien de beide equipes zich aan den Aalsterschen Racing hebben gemeten. De - Stadium overwon de Voorwaarts met 4 goals tegen 1 en de t Voorwaarts met 2 goals tegen 1. AALST. Zondag heeft ter groote Feestzaal van 't Stadhuis om 12 1/2 ure de uitreiking plaats gehad der prijzen van den Schietprijskamp der Burgerwacht. Te dezer gelegenheid gaf de Fanfaar der Bur gerwacht een concert op het Kiosk ter Groote Markt. Te Oordegem (wijk Schoot), is Zon dag namiddag eene graanmijt afgebrand, toebehoorende aan M. Frans De Waele. Er bestaat geene verzekering. Een onderzoek ingesteld door de gendarmen. Op de wijk Molenhoek te Smetlede, heeft de weduwe "De Smet zich Zaterdag avond in een varkenskot, verhangen. Zondag morgend, om 10 1/2 ure, ge beurde in de Korte Kammenstraat te Gent een ijselijk ongeluk. De vrouw van den policieagent Remery, die in de Roskamstraat woont, was met haar dochtertje van 21 maanden oud eene wandeling gaan doen om van het schoone weder te genieten. Zij liet het kindje wat spelen op het breede gaanpad der Korte Kammerstraat, langsheen hetwelk de tramlijn loopt. Het kindje drentelde over en weer en was tot dichtbij den kantsteen genaderd toen den tram aangereden kwam. Juist toen hij het kindje ging voorbijrijden trapte het klein meisje nevens den kant- Bteen en viel voor het tramrijtuig het kreeg eenen stoot van de voettrede op het hoofd en werd op den slag gedood. De agent Remery die van het stadhuis naar het bureel der 1* wijk kwam zag den tram stilhouden en de menschen toeloopen, hij begreep dat er iets gebeurd was en spoedde zich ter plaats. De menigte maakte plaats voor hem hij nam het slachtoffer op en droeg het naar het policiebureel.Toen hij het neergelegd had bemerkte hij dat het zijne kleine Isabella was, het eenige kind dat hij heeft. Men kan zich voorstellen hoe de arme vader gesteld was. Het lijkje is daarna naar het doodenhuis overgebracht. De moeder die naar haar kind was gesprongen om het weg te trekken heeft ook eenen stamp van den tram gekregen maar heeft enkel lichte kwetsuren bekomen. Dit schrikkelijk voorval heeft onder de menigte wandelaars, die zich in den omtrek bevonden, eenen allerpijnlijksten indruk gemaakt. Twee automobielen reden te Brussel met volle snelheid den Waverschen steen weg op. Nabij den ingang der stad ont waarde de voorste eene kar, die dwars over do straat stond. Hij wilde de rem sluiten, maar de ketting brak en de auto, met kracht tegen de kar botsend, viel om en brak onder het luide hulpgeschreeuw der inzit tenden. De tweede auto kon stoppen, en de eersten ter hulp komen. Twee hunner wa ren bewusteloos en zwaar gekwetBt. Een derde eveneens. Twee kinderen die in de kar zaten waren onder de verbrijzelde automobiel gevallen en zijn zeer gevaarlijk gewond. De omtrek van het stadhuis te Brussel stond Maandag overhoop, uit hoofde van een ongewoon tooneel. Rond 7 uur kwamen een man en eene vrouw, beiden deftig ge kleed en rond de 50 jaren oud, in eene her berg, waar zij aan eene tafel plaats namen en een levendig, maar vriendschappelijk gesprek voerden. Eensklaps sprong de man recht en, zon der gerucht te maken, trok hij een mes uit den zak, waarmeê hij de vrouw drie steken toebracht, in den arm, de borst en den buik. Een hotelbediende, die de vrouw bloe dend op den vloer zag vallen, greep den moordenaar, maar deze weerde zich en wilde zich het mes niet laten ontnemen in de worsteling sneed hij den bediende eenen vinger af. Door het gerucht aandachtig gemaakt, kwamen nu twee policieagenten binnen en deze hielden den plichtige aan.Ondervraagd verklaarde hij Jan K... te heeten, wonende Telegraafstraat, te St-Jans-Molenbeek. Het slachtoffer is zijne bezit, eene Duit- sche, 43 jaar oud. Zij is doodelijk getroffen de ingewanden puilden uit de schrikkelijke wonde. Eene dame van Elsene had van eenen vreemdeling, voor 500 fr., drie prachtige Oostersche tapijten gekocht, 't Was eene occasie, zegde hijdie nooit meer terug zou komen, want hij had geld noodig. De koop man liet tijdenB hare afwezigheid drie tapij ten afgeven. Maar oordeelt hoe de dame versteld stond, toen zij, de pakken openend, drie carpetten vond van kempweefsel, hoog stens 3o fr. waard. Een onderzoek is begon nen. Eene nieuwe huiszoeking heeft Za terdag in het gemeentehuis van Schaarbeek plaats gehad. De magistraten hebben in het bureel der onteigeningen omtrent 4000 dos siers in beslag genomen, een heele vracht wagen vol. Eene ontzaglijke volksmenigte verdrong zich vóór 't gebouw. De eebtgenooten V. H... wonende op eene tweede verdieping te Schaarbeek- Brussel, waren Zondagavond uitgegaan, hunne kinderen, 1, 2, 4 en 5 jaar oud thuis latende, Rond 9 uren zag een briefdrager vlam men uit het venster ogslaan. Hij verwit tigde de geburen. Deze namen eenige wollen dekens mede en liepen naar boven, stampten de deur in, wikkelden de vier kinderen in de dekens en brachten ze naar beneden. Middelerwijl waren de pompiers verwit tigd en deze kwamen weldra ook ter plaats. Na een uur en half hard werken gelukten zij erin het vuur te blusschen. JDe kinderen zullen denkelijk met vuur gespeeld hebben en alzoo den brand ge sticht. Maandag avond kwam het bericht te Antwerpen aan, dat de Engelsche stoom boot City of Dundee in het Kanaal ver gaan was, maar dat al de aan boord zijnde Belgen gered waren. Volgens nadere berichten is Zondag morgend in het Kanaal van Bristol, tijdens dikke mist de Engelsche st. City of Dundee die Zaterdag uit Engeland was vertrokken, in botsing gekomen met de St. Matina.' Het eerste schip dat in bestemming was voor Algiers en Alexandrië is in 14 minu ten gezonken De kapr 3ain JBetton, de 2e stuurman Ch. Wallans en de lootsman, G. Holtz zijn verdronken. De 14 passagiers die aan boord waren en het overige van de beman ning, zijnde 37 man, werden gered. De City of Dundee is te Antwerpen een zeer wel gekend schip, dat in Januari nog hier is geweest en met verschillende Bel gen, vier stokers en een matroos naar de Zwarte Zee is vertrokken. In plaats van te Antwerpen weer te komen is het schip in Engeland geland en weer vertrokken met dezelfde bemanning. Met de City of Dundee waren de vol gende Belgen vertrokken Hubert Brockly, C. Verheyen, F. Theyssens, B. Smets en P. Verbist. De laatste koersdag van 't jaar, zal maar eene droevige herinnering laten aan degenen die Zondag namiddag in den velo droom van Zurenborg aanwezig waren. De Proost, de gangmaker van den nieu weling Eelen, deed met zijne zware moto een proefronde. Eerst kwam hij in aanraking met de motocyclette van Olieslagers, doch deze laatste, gezien zijne behendigheid, kon ont snappen. De Proost kwam dan met groote snel heid naar de pelouse afgezakt en kwam in botsing met M. De Peuter, die juist aan 't fografieeren was. De ongelukkige werd een 1 o-tal meters ver geslingerd en werd met gebroken beenen, ingedrukte borst en talrijke andere kwetsuren opgenomen. Wat de gangmaker De ProoBt betreft, deze was er minder erg aan en kon naar zijne woning gebracht worden, terwijl men De Peuter naar Sint Elisabethgasthuis ver voerde. Droevige bijzonderheid M. De Peuter moest 's avonds op een banket door zijne vrienden gevierd worden voor de ontelbare diensten die hij gedurende lange jaren aan Antwerpsche Wielrijdersbond bewezen had. Het banket moest dus afbesteld worden. Men kan wel denken dat het publiek, dat zelfs grootendeels den velodroom verlaten had, maar weinig belang meer stelde in de koersen. Maandag avond, 5 October, tusschen 9 en 9 1/2 ure, is er in de Vesaliusstraat, te Leuven, eene moord gepleegd geworden. Eenige mannen, waaronder ook de genaam de 0 Krawatten waren heel den dag op zwier geweest en werden rond 6 ure aan de Statieplaats handgemeen. Een paar dier manhen hadden, naar't schijnt, zich be roepen, 's avonds in de Vesaliusstraat te zijn. Rond 9 ure ontmoetten zij elkander en, op het gezegde van een hunner, omstond er eene worsteling. Het mes deed ook zijn werk en de genaamde Vanhaecht wonende Lepelstraat, bekwam twee steken in het hoofd, één in de borst van 6 en 4 centim. lengte. De dader ging vervolgens zijnen weg voort. Een paar voorbijgangers zagen den man liggen, en dachten dat de dader niemand anders wezen kon dan de persoon die wat verder in de straat ging. Zij hielden hem aan en gaven hem aan de policie over. Het slachtoffer word vervolgens naar het gasthuis gevoerd, waar hij dinsdag morgend den geest gaf. De dader, een zekere Henri Loonbeek, 24 jaar, getrouwd en vader van 3 kinderen, wonende te Heverlé, werd heden ter beschikking gesteld van den pro cureur des konings. Het slachtoffer talt 23 jaar en is jongman. Men bericht uit Weelde dat Zondag aldaar een heerschap kwam afgestapt, die zich uitgaf voor schapenkoopman. Bij som mige landbouwers, die schapen te koop hadden werd hij goed ontvangendoch de koop zou eerst heden gedaan worden. In den namiddag, in de woning van eenen landbouwer, vertoevende, zag hij daar een rijwiel staan. Dit moest eens beproefd worden. Hij ging met den velo buiten en.., verdween zonder zijn adres achter te laten. De ramp van 24 Mei te Contich, zal aan den Staat zoowat 5 of 6 millioen kos ten. Verscheidene vergoedingen zijn nog niet vastgesteld. Men weet dat de ramp het levan koBtte aan 42 menschen. De erfgenamen van een ?otal dier slachtoffers hebben hunne ver goeding reeds verkregen. De arbeiders- weduwen hebben, volgens het bedrag der dagloonen van hun overledenen echtgenoot, van 26,000 tot 28,000 fr. ontvangen. Zij trekken bovendien nog den intrest van 1500 fir. voor elk kind dat zij hebben. Er waren 150 gekwetsten. Zij, wier ver goeding nog niet bepaald werd, krijgen voorschotten, gewoonlijk van 100 fr Eeni gen hebben reeds zeB zulke voorschotten ontvangen. Tusschen de ergst gekwetsten, waren de gebroeders Embrechts, van Nijvel. Hunne ruggraat was gebroken. Een hunner heeft het gasthuis kunnen verlaten de andere ligt nog te bed. De wisselwachter Van Thuyn, trekt half dagloon. Hij heeft van talrijke edelmoedige lieden giften ontvangen en eene som van 6,250 fr. Twee geneesheeren vragen als loon voor het verzorgen der slachtoffers, op den dag der ramp, de eene 1600 en de andere 1700 fr. Dat is nog al vet 1 Eindelijk, 700 personen hebben zich doen inschrijven om te Contich, tijdens de ramp, daden van moed en zelfopoffering gepleegd te hebben. Het onderzoek heeft echter bewezen dat hoogstens 150 personen zich waarlijk hebben opgeofferd. 't Gebeurde te Selzaete. Op de bin nenplaats van een fabriek was twist ont staan tusschen twee meisjes van 15 jaar. Zij krabden en klauwden elkaar de aan gezichten te bloede, tot een der jonge furiën een mes greep en hare tegenstreefster niet minder dan elf steken toebracht, waarvan zes in den rug, en haar vervolgens al de haren uitrukte. De toestand der gekwetste moet wan hopig zijn. Zondag ontstond er te Binche twist tusschen zekeren Lobbe, logementhouder te Binche, en een zijner geburen, zekeren Schooten Vrouw Schooten kwam er tusschen en bracht Lebbe verscheidene messteken toe. De ongelukkige viel neer en stierf eenige oogenblikken later. Schooten en zijne vrouw werden aangehouden. Twee jonge knapen kwamen te Char leroi in een kleergoedmagazijn, waar zij, na eenige aankoopen gedaan te hebben, een briefje van 1000 fr. in betaling gaven. Hun voorkomen en het briefje van zulke waarde wekte argwaan en men weigerde te wil- selen. Toen zij weg waren signaleerde me: hen aan de policie, die hen volgde en hen aanhield, op het oogenblik dat zij revolver! gingen koopen. Toen zij ondervraagd wer den, bekenden zij dat een hunner met he! geld van zijnen patroon, een fabrikant var Estréea (Frankrijk) ervan door was getrok ken. Zij hadden nog 1600 fr. in hun bezit, De een is 16, de ander 19 jaar oud. Uit Milanen wordt gemeldZondag mor gend had in de Fiénostraat, aldaar, in dt kamer betrokken door den heer ingenieui Richard Facchinetti, een rijken en goed ge kenden nijveraar dezer stad, een zonderlinj feit plaats. Juffer Angela Facchinetti, 16 jaar en ongemeen schoon, bevond zich in hare kamer met hare zuster, wanneer eensklapi de deur werd opengeworpen en doorganj gaf aan drie sierlijk gekleede personen die maskers droegen en naar de jonge meisje! toesprongen. Zij bonden ze, waarna deze, die schee: de aanvoerder te zijn der expeditie, de jongt Angela verplichtte eenen drank te ledigen, over welks aard nog niets gekend is. Hun aanslag volbracht zijnde, sloegen de drie mannen op de vlucht. Op de kreten door de jonge meisjes ge slaakt, kwamen de ouders en de diens knechten toegesneld. Angela werd in een zeer bedenkelijke! toestand naar het gasthuis overgebracht waar ze verklaarde dat haar aanvaller d« markies Oswaldo Williamso is, van Engel schen oorsprong en eigenaar van een groot kasteel in Engeland. Ze voegde er bij dit hij verwant was van eene regeerende familie en dat hij haar sinds geruimen tijd volgde. Hij had haar reeds herhaalde male! voorgesteld met hem op de vlucht te gaan, Het is omdat ze altijd geweigerd had, dat de markies in de kamer was gedrongei met valsche sleutelB, hetzij met het doei het jonge meisje te vergiftigen, ofwel haai te schaken, want een automobiel wachtte op de straat. Geheel de policie is opgeroepen om aanvallers terug te vinden. De ontroering te Milanen door deze zaak veroorzaakt, is zeer groot. De toestond der jonge Angela die ver loofd was, is zeer erg.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2