Zondag II October 1908 5 centiemen per nummer 65g,e Jaar 4093 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Wetgevende Kiezingen van 1908. MIDDELBAAR ONDERWIJS AAN 'T WERK DITJES en DATJES. Eris in peste Patronus. Bokkenrijders. LandbouwersboDd Kerk der Theresianen. Prachtige Vertooningen Oud Heidelberg Prachtige Tooneel Vertooping Zondagrust. DE DENDERBODE. Dit alad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder kening van den volgenden dag. De prys ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31 en in alle Postkantoren des Lands. CU1QUB HUCH. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3d® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. ÜLelst, ÏO October 1908. Onze zoo verdienstryke Volksverte genwoordiger, Staatsminister Woeste, komt in een artikel dor Revue Générale zijne indrukken neer te schrijven over de wetgevende Kiezingen van Mei j. 1., welke, volgens hem aan de verwachtin gen der Katholieken niet hebben beant woord. Als eerste oorzaak wyst onze achtbare Volksvertegenwoordiger aan het gemis aan eendracht en eensgezinde werking. De bespreking der Congo-overneming mocht men niet aangevangen hebben vóór de kiezingen. In der daad dit is eene onbetwistbare waarheid. Die bespreking heeft aan onze driekleurige tegenstrevers en vooral aan Pie Daens en zijne sleep dragers toegelaten het kiezerskorps door schandalige leugentaal te verschal ken... De leugen dat onze militianen naar 't zwarte land zouden gezonden worden waar zij, indien zij door onze zwarte broeders niet werden opgepeuzeld, door allerhande vreeselijke ziekten zouden weggemaaid worden, heeft eenon onbe- schryfelijken indruk gemaakt. Nog andere leugens werden door Pie Daens en zijne sleepdragersuitgekraamd, maar deze betrekkelyk onze militianen was meest van aard om de gemoederen der moeders en vrouwen te bewegen. Nog de verledene week kwam men in een huisgezin, waar de vader luid ver klaarde dat hy voor de groenen had ge stemd op het aanhoudend aandringen zy ner vrouwKiest toch voor den Congo met Kiest toch voor Daens of onze Jef en Wannes zullen er moeten naar toe trekken indien ze soldaat moeten wor den. Pie Daens durft loochenen maar 't Land van A eist, De Werkman en zijne manifestoes zijn daar om te bewijzen hoe er gelasterd en gelogen is geworden. De aanvraag van groote kredieten voor den Brusselschen Kunstberg en en het ontwerp tot wyziging der wet op 't vergunninsrecht verwekte ook veel misnoegdheid. Onze achtbare Staatsminister is van meening dat er in de Kamers te veel ttfd wordt gedood aan niets weerdige zaken en drukt zich hierover uit als volgt De meeste Kamerleden onderzoeken niet meer welke de nuttigste oplossin- i gen zyn voor de belangen welke moe- ten bezorgd wordenzij laten zich beheerschen door ondergeschikte vooruitzichtenzy stellen zich eerst en vooral de vraag, wat hunne popu- lariteit vereischtin plaats van leiders te zijn, laten zy zich zei ven leiden i hun doel is de gunst, zeer dikwyls de blindegunst te verdienen van dezen die ze gekozen hebben. Het gebeurt wel eens dat Kamerleden redevoeringen houden om zich bij 't kie zerskorps verdienstrijk te maken. Maar de tijd dat er populariteit te winnen was met eenigo redevoeringen uit te spreken is voorbij, 't was goed in do verledene eeuw. De populariteit is heden te winnen met zich verdienstrijk te maken door dienstveerdigheid en meer acht te geven op de bemerkingen en meest altijk zeer grondige, die de kiezers laten hooren. Ja, meer gehoor moeten aan hooger hand' geleend worden aan de klachten en wenschen des volks en dan zullen de uitslagen der kiezingen beter beant woorden aan onze verwachtingen. De oorzaken aan de welke moet toe geschreven worden dat de uitslag der Kamerkiezing in ons Arrondissement aan onze verwachting niet beantwoordde zyn veelerlei. Vooreerst de zoo betreurde verliezen welke wy oadergingen door het al te vroeg afsterven van de heeren Joseph Eeman, eerst en Baron Leo de Bóthune daarna ontrukten ons twee hoogst popu laire leiders waarmeê onze tegenstrevers zouden hebben af te rekenen gehad. Over meer andere oorzaken, zwijgen wy hier beat|; 't4is de plaats niet. Voor zeker «ene betera inrichting onzer As sociatie dringt zich op. Maar 't is aan ons niet, iets voor te schrijven. Een wensch ten slotteWij wenschen dat onze jongelingen zich meer en meer zouden beieveren om te bewaren wat onze voorgangers en wij, ouderen, na velejaren moedigen strijd op den vijand hebben overwonnen 1 YV ED8TIIIJD VAN HET in 1908. Schitterende zegepraal der Catholieke Gestichten. Het Staatsblad heeft de laatste uitsla gen van den wedstryd tusschen de athe- naiums, gepatroneerde collegiën bekend gemaakt, zoodat het nu mogelijk is, by middel van offlcieele cijfers, eene verge lijking te maken tusschen de verschil lende onderwijsgestichten, die aan dien prijskamp hebben deelgenomen. Deze vergelijking toont eens te meer dat de catholieke gestichten onder alle opzichten ver, heel ver boven do athe naeums en de liberale gepatroneerde collegiën staan. Acht dezer laatsten stonden tegenover acht-en-twintig der eersten en bekwamen 285 onderscheidingen tegen 404 - dat maakt 85 a 36 onderscheidingen per collegie tegen 14 k 15 per Athenaeum. Schooner nog Vijf onzer gepatro neerde collegiën (St-Truiden, Kortrijk, Poperingen, Herenthals en Gheel) te samen genomen bekomen meer onder scheidingen als twee-en-twintig offlcieele gestichten 226 tegen 221 Neemt men ieder der gepatroneerde collegiën afzonderlijk, dan ziet men dat de uitslagen nog gansch te hunnen voor- deele zijn Gepatroneerde collegiën Kortryk 55 onderscheidingen. St-Truiden 54 Poperinghen 40 Herenthals 39 Gheel 38 Athenaeums Elsene 44 onderscheidingen Luik 36 Brussel Verviers 33 Gent 26 Antwerpen 23 Het collegie van St-Truiden bekomt de schoonste uitslagen tusschen al de ge stichten van het land de eereprijs in wiskunde, 2 andere prijzen, 7 accessit- ten, 12 eervolle meldingen en 32 noe- mingeD, totaal 54 onderscheidingen. Het Athenaeum van Hasselt, dat nochtans niet tot de slechtste behoort, bekomt één prijs, 5 eervolle meldingen en 8 noemin gen, totaal 14 onderscheidingen eene kleinigheid van 40 minder dan het collegie van St-Truiden. Er zijn zes gemeen te-collegiën die van liberale besturen afhangen en bijgevolg onderwijzers hebben volgens het hart der liberale schrijvelaars die zes ge stichten bekomen te samen 21 onder scheidingen wij zeggen 55 1 ter wijl het catholieke collegie van Kortryk alleen er SSX bekomt. Tusschen deze zes liberale gomeente- collegiën, zijn er voornamelijk drie be kend voor den liberalen geest, die er heerscht, die van Thienen, Diest en Virton nu, deze bekomen voor hun driën te samen 8 onderscheidingen Dit laat gissen wat het onderwijs in België zou worden, indien het ooit in liberale handen moest vallen, indien de i paters en nonnenscholen zou *t Ézelsorgaan zeggen moesten afge schaft worden. De catholieke - verschooning de t paters en nonnenscholen zeggen de geuzenorganen, zijn nog al iets om Latijn en Grieksch te leeren, maar voor de rest wetenschappen, wiskunde, mo derne talen, enz., zyn zij niets waard De uitslagen van den wedstryd ant woordt ook op dien prietpraat Voor den prijskamp in wiskunde, be komen de athenaeums van Gent, Brugge, Hoei, Namen, Thuin, Mechelen, Tonge ren, Ath en de gemeente collegiën van Bouillon, Diest, Thienen, Virton en Di- nant (13 op 28 gestichten niets noch prijs, noch melding, noch noeming dit voor de rhetorika. Voor de tweede zelfde... buizing voor 18 offlcieele ge stichten op 28 Voor wat de moderne talen betreft, munten onze collegiën uit in alle. In de rhetorika, voor het Fransch als tweede taalbekomt het gepatroneerd collegie van St-Truiden 8 onderscheidingen, op de 28 die verleend werden, waartus- schen de 1®, 5®, 8°, 9* en 11® plaatsen. Voor het Engelsch, in do tweede, be komt hetzelfde collegie 5 onderschei dingen, zyude de 1', 3C, 5®, 7® en 9e plaatsen. In de rhetorika, voor het Nederlandsh als eerste taal, werden er 51 onderschei dingen gegeven op deze 51 bekomen er onze zes Vlaamsche collegiën 35. In de tweede, bekomen zij er 38 op 46 voor het Nederlandsch als eerste taal en 23 op 58 voor het Fransch als tweede taal. Voor het Duitsch en Engelsch in de rhetorika, bekomen 20 offlcieele ge stichten O en in de tweede zelfde bui zing voor 16 op 20 die aan den wedstrijd deelnamen De kribbolaars van 't orgaan der firma e Vijf Ezels C° kunnen daar nu maar een puntje aan zuigen. Ze kunnen dan ook maar voortgaan met hunne aartsdomme aanvallen en lasteringen tegen de paters en nonnen scholen. 't Zal al boter aan de galg ge kletst zijn, 't is immers bewezen dat de Priesters, welke in de gepatroneerde collegiën onderwijzen, op de hoogte zyn om een degelijk onderwijs te geven, ja, zoo degelyk dat het offlciel staatson derwijs er niet aan te vergelijken is Tot slot van een vorig schryven druk ken wy den wensch uit dat onze jonge lingen zich meer en meer zouden beie veren om te bewaren wat onze voorgan gers en wy, ouderen, na vele jaren moedigen stryd, op den vijand hebben overwonnen. Onder dat opzicht roepen wij hunne aandacht in op den raad welke onze konfrator Le Courrier de l'Escaut i, aan de catholieken zijns gewest geeft Wij dringen er eens te meer op aan, zegt het catholieke blad, dat overal overal zonder uitzonderingplaatselij ke vereenigingen zouden gesticht wor den, die onontbeerlijk zijn om het poli tieke leven in gang te houden in elke gemeente. De ondervinding van don laatsten kiesstrijd heeft ons getoond, dat de leu gens onzer tegenstrevers geenen invloed hadden daar, waar onze vrienden eene ernstige en werkzame vereeniging be zitten. Immers de politieke opvoeding kan de uitslag niet zijn van de pogingen ge durende eenige weken vóór de kiozin- gen er moet bestendig aan gewerkt worden, gedurende heel het jaar, door ievervolle propagandisten, die zelf in don schoot hunner plaatselijke groep, de afdoende middelen putten, om de po gingen van den vijand te verijdelen. Het is ook eerst en vooral van het groolste belang dat alle catholieken me dewerken aan de herziening der kie zerslijsten, dat elkeen nazie ofhy inge schreven is met het getal stemmen op welke hij recht heeftdat hij erop wake dat zijne vrienden niot benadeeligd zijn, en de vijanden niet bevoordeeligd. Kortom, wy doen een beroep op al dezen die de zegepraal onzer zaak ter harte nemen opdat zij zich van nu af aan het werk zouden stellen. Niemand mag zich nog onverschil lig toonen aan de politiek. Tegenover de schaamtelooze verbonden welke onze tegenstrevers aangaan, is hot de plicht van al de goede Vaderlandsgezinder van alle goede burgers te waken op onze economische belangen, op onze vrijhe den en onze nationale instellingen. Onze konfrater van Doornyk schrijft daar groote waarheden. Deze oproep zal op vele plaatsen van pas komen waar de catholieke vereenigingen nog niet bestaan, om tot de oprichting dezer aan te zotten op andere plaatsen, waar deze inrichtingen reeds bestaan, maar misschien wat ingeslapen, of lamlendig geworden zyn, om tot nieuw leven aan te sporen. Allen de oogen dus open De vakan- ciën zijn voorbij Nu aan 't werk, want de vijand waakt ook en laat geene po gingen onverlet Ze zijn de bekwaamsten tot alles. De liberalen zijn den baard af. Ja, den baard af Vroeger waren het de liberalen dio beweerden al de ge leerdheid, al do kundigheden, al 't ver stand van de wereld te bezitten... en zoo verre ging het dat een hond met een hoedeken,'t welk zich als liberaal uitgaf door zijne bekwaamheid schitterde. Nu heden hebben de socialisten, roode en groene, do liberalen op 't achterplan verdrongen en zijn zy het die nu al 't verstand dezer wereld in pacht hebben. De domste kneukel van ons wereld rond wordt socialist, roode of groene, en, ipso facto, met der daad, wordt hy een arend van geleerdheid, bekwaam heid, ondervinding en wat weet ik nog al, die niet te evenaren is... Zoo beweert toch Vooruit... Nu de opsteller zal zeker aan Aalst nietgedacht hebben... »**Een vijand onzer fruitboomen. Een slach van slak is in den achter- zomer in tuinen en boomgaarden ver schenen en richt er groote verwoestin gen aan. Dit ongedierte is donker bruin van kleur en slijmerig; zij valt vooral do perenboomen aan, en vroet vooral het bladmoes der bladeren weg, waar door het sapvloeien belemmerd wordt, zelfs ophoudt en het ontijdig afvallen van het fruit teweeg brengt. Om dezen nieuwen vijand te bestry- den strooie men ongebluschto kalk op aangetaste boomen of takken, en 's an-, derendaags besproeie men ze met water om de kalk en de doode slakken weg te spoelen. OPGELET. Nog enkele dagen schei den ons van de groote trekking van de aller- prachtigste tombola der l\, Christene Textielbewer kers van België. De trekking heeft on- wederroepelijk plaatste Gent, in 't lokaal Het Volk Oudburg, 34®, op Zon dag 26 October 1908. Die een der groote en kostelijke pry- zen wil winnen, moet zich dus spoedig eenige loten aanschaffen. Zy kosten maar 10 centiemen, en worden ten huize opgestuurd in ver wisseling van postzegels of postbons, die men moet zenden aan M. Albert Weymeersch, Secretaris der Tombola, lokaal «HetVolki. Oudburg, 34',Gent. Vrienden koopt loten, koopt loten Wij moeten de voorschriften cn de plichten niet oordeelen volgens de zeden en de gebruiken, maar wij moeten de zeden cn gebruiken oordeelen volgens de plichten en de voorschriften. Bijge volg, het is do wet Gods, die de gesta dige regel der tijden moet zijn, en niet de veranderlijkheid der tijden, die de regel en de wet van God moet worden. Bodrdaloüe. Schijnheilig weg blijven de liberalen en roode socialisten hun deun tje herhalen Wij zijn tegen den Gods dienst niet Nu, toen wij, katholieken, antwoor den Ge zijt vast en zeker vyanden van den Godsdienst, dan blaften de blauwe en roode helhonden ons tegen: Ge liegt Ge lastert ons l Maar La Flandre Libérale, het Gentsche geusche orgaan zegt dat wij noch bedriegen, noch liegen, noch las teren, want het schreef Welk is het liberaal dagblad, dat niet dagelijks, openlijk of verdoken, den katholieken godsdienst aanvalt Wat men zegge en wat men schrijve, alle liberale bladen houden niet op,door alle middelen en op alle wyze het ka tholiek Geloof te bestrijden. Zij verwer pen openlijk zijne Geloofspunten en verachten zyne ceremoniën. Al hunne pogingen strekken gedurig tot hetzelfde doelden invloed der Kerk op de zielen verzwakken Dat is klaar en zonder er doekjes om te winden gesproken En watLa Flandre Libéraleschry ft moet waarheid zijn, want geen enkel liberaal orgaan, hoe gematigd ook heeft er protest tegen aangeteekend... Een enkeleGod zij gebenedijdin den tegenspoed, is meer weerd dan hon derd in den voorspoed. H. Alf. dk Lio. Men zou waarlijk zeggen dat wy aan den vooravond zijn van eene gemeentelijke kiezing als men in De Volksgazet alias 't Ezelsorgaan, de akte van beschuldiging leest tegen ons katholiek stedelijk Bestuur. 't Is 't tijdstip niet om er ons druk raeê onledig te houden, *t zyn vijgen na Paschen daar 't Aalstersche Kiezers korps er verledene jaar uitspraak over deed. Tweepunten nogthans willen wij aan raken. Het Ezelsorgaan schryft a De klerikalen konden met al hun- nen invloed geene Rechtbank van d eersten aanleg bekomen. Veel devoiren werden gedaan, veel voetstappen door onze achtbare gekoze nen aangewend en bijzonderlijk door wijlen den betreurden heer Baron Leo de Bèthune en 't mislukte. Men kent de oorzaken. Ware onze achtbare heer Woeste lang genoeg Minister van rechts wegen gebleven 't ware langen tjjd reeds eene verwezentlyke zaak. Maar als eene Rechtbank van eersten aanleg zoo voordeelig voor Aalst en om streken zou wezen waarom wagen het de heer Rens, onze liberale vertegen woordiger, en Groene Pie het niet Wellicht lukken ze beter en 't ware ook het middel om zich voor eeuwig en drij dagen verdienstelijk temaken. Maar de druiven schijnen hun zeker te groen Er over zeeveren ja en dat is alles De kwestie der gasverlichting hier te Aalst is 't tweedo punt. Ondanks de bewijsvoeringen der (liberale) minderheid van den gemeen- teraad werd het geschenk der winsten van de gas aan eene vreemde maat- schappy gedaan. »Zyn dit de eigenlijke woorden niet 't is dan toch don zin... Bewijsvoeringen !f??..Indien de liberale scribent de polemiek over de gaskwes- tie wil heropenen, wij zyn bereid te herbeginnen en zullen dan andermaal bewijzen dat het eene verregaande dwaasheid was om niet te zeggen uilen- streelc van het thans bestaande gasge- sticht aan te koopen en het uit te baten gelijk de liberalen het voorstelden. Ter uwer beschikking dus scribent I GROENE PIE kronkelt zich lijk een groene duivel in de klem om te doen gelooven dat de groene judasstoet op -* September 16 duizend deelne mer stelde. Iets meer, maar weiuig, dan 1600 deelnemers en meer niet, en dat is de waarheid.... Al uwe beloedigingen en vischwijventaal zullen er niets aan ver anderen. 1600 groentjes in hoop en al. Als wij er den tyd toe vinden dan moogt gij u aan iets verwachten Salamander. Iemand uit schelden, hem zeggen dat hij tot het ras der Salamanders dus der kruipdieren behoort is dit dan geene strafbare belee- diging... Kruipdier Wij zegden min en wierden vervolgd. Hoe praalt het kunstjnweel der Vlaamsche School, Een echte diamant in plorielicht. Een glanzend brandpunt, stralend aurcvol. Verblindend als de vuurge bliksemsehikt Sint-Martens' tempelroem, de wereld door ver spreidt, Wijkt voor zijn pracht en eenwge heerlijkheid En fier, rechtmatig prat, wijst Coecke's stad Op 'l edel meesterstuk, haar heiige schat Een Rubens' worp, in gulden lijst gevat Een zwangre vrouw, met boezem zwellend, naakt, Leelt stervend uil, 't wegdwalcnd oog vol smart Dio grijsaard, machtloos neergesmakt, hij slaakt. Zijn jongste zucht, hem ook breekt 't zwoegend [hart Twee andre lijders kwijnen weg en slepen evenzoo Hun afgematte leèn op vochtig stroo Maar zie I in kleurgewemel, golvend rood, Verschijnt de Heer, aan 't mensclidom in den nood, Waarover zweeft dj pest, de bleeko dood. Gods afgezant, in lelieblank satijn, Uit 't luchtruim daalt en waar de geescl woedt Aan Rochus meldtt Gij zult hun redder zijn, Der kranken schutspatroon, een trooster zoet En dankend bnigt te grond de Heiige, als verlamd, Daar hemelvreugd in zijne blikken vlamt Geen heitelslag en schiep zoo'n stout vertoog Geen heldendicht en galmde ooit zoo hoog 't Is Godlijk werk 't Geloof een zegeboog Onschatbaar doek, o trots van 't voorgeslacht, Men noemt u van 't verleden 't schoonste blad I Bij hooggetij of krijg, hij jubelzang of klacht, Zaagt gij in ronw of feest én kerk èn stad. Gi) ook leedl bitter leed, alstoen der vaadren lot, En werd hier weggevoerd door 't vreemde rot 't Fransch Keizerrijk, dat Vlaandren's schatten Sleep u als prooi naar zijne rooverskrocht, Wen 't Aalstorsch volk voor zijne vrijheid vocht. Pbtru» VAN NUFFEL. Het feest van de 42® verja ring der stichting van den Rijdersbond zal dees jaar ge vierd worden op MAANDAG 26 OKTOBER aanst. Om 10 uren, Zielmis ter Sint-Martinuskerk voor al de afgestorvene Leden. Avondmaal om 7 uren. van het Arrondissement Aalst. Zondag 4 October hield de Stó-Apolo- niagilde gevestigd te Aalst-Schaarbeek, haren tweeden prijskamp voor Hofgevogelte, ten voordeele harer leden. Nog maar een goed jaar bestaan, en honderd zeven en dertig inschnjvingen Prachtige dieren, die bewijzen dat de kweekers meer en meer op de hoogte komen van hun vak, wierden ten toon gesteld De inrichting, geheel te dan ken aan den E. H. Cobbaut, algemeenen secretaris der Vogel teeltmaatschappijen van het Land van Aalst, had veel volk naar het Lokaal uitgelokt! Hulde aan de Leden I Hulde aan het Bestuur I Zondag 11 October is het Geitenkeuring te Goefferdinge Zondag 18 October te Denderwindeke, Kiekenten toonstelling. Namiddags Wandel voordracht door den algemeenen secretaris, E. H. Cobbaut. Aalstersche Footbal Sta dium v A. S. Zondag aanat. 11 Oktober zal, alhier op het plein van den Stadium footbalclub, een match plaatsgrijpen tusschen den Stadium footbal en den Aalst Voorwaarts footbal De strijd belooft hevig te zijn, aange zien de beide - equipen zich aan den Aalsterschen Racing hebben geme ten. De -Stadium* overwon de «Racing» met 4 goals tegen 1 en de Voorwaarts overwon de «Racing- met 2 goals tegen 1. Solemneele Octaaf ter eere van de Seraphiensche Moeder Thereaia. ORDE DER DIENSTEN Donderdag 15 October, ten 6 uren de eerBte Mis met uitstelling van het Allerhei ligste. De Solemnele Mis ten 9 uren. 's Namiddags, ten 5 uren het Lof met Fransch sermoen. Zondag 18 October, ten 6 uren de eerste Mis met uitstelling van het Allerheiligste. De Solemnele Mis, ten 9 uren. 's Namid dags, ten 5 uren, het Lof met Vlaamsch sermoen. STAD VAN AALST. Koninklijke Maatschappij: Land van Riem op Zondagen 11 18 October 1908. Meu zal opvoeren looneelspel in 5 bedrijven. Om 6 1/2 uren 's avonds stipt. STAD AALST. te geven door de heeren Meesters der Zon dagschool van Sint-Martinus, op Maandag 19 October 1908, om 5 1/2 ure 's avonds, in de Zaal van den Kath. Werkmanskring, Korte Zoutstraat, ter gelegenheid der prijs uitreiking, aan de leerlingen der Zondag school Men zal opvoeren 1. De Hand van God, drama in 3 bedrijven, door Robrecht Buyie. 2. Dokier Willem II. blijd8pel in 2 bedrijven door P. Evarist Bauwens, S. J. Heeren Meesters zullen kaarten ten huixa aanbieden. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag ii October 1908, M. Van Caelenberg, Leopoldstraat.

De Denderbode | 1908 | | pagina 1