Sterfgevallen. Bokkenrijders. Prachtige Tooneel Vertooging Allerhande nieuws. Afrika. Vereenigde Staten. KAN AD A BOOMEN, HIJISMEUBELEN Iets wat de reizigers dienen te weten, als zij te Brussel willen ryden. De stad Brussel en de voorsteden heb ben verschillige rijtuigtarieven. Dit geeft een blad der hoofdstad de bemer king in, welke verwarring de bestuur lijke scheiding te weeg brengt. Wanneer ge aan de Noord statie een rijtuig neemt, staande achter het plein, op 't grondgebied Brussel, betaalt ge 1 fr. voor het eerste kwartier en 50 cen tiemen voor elk volgend kwartier. Dit maakt fr. 2,50 per uur. Neemt ge een rijtuig, staande naast of langsheen de statie, op 't grondgebied van Ten Noey, dan betaalt ge 1 frank voor het eerste half uur en 50 centiemen voor elk volgend kwartier. Dit maakt 2 frank per uur. De tarieven der rijtuigen, staande aan de Zuidstatie, op 't grondgebied van St-Gillis en aan de Luxemburgstatie, op 't grondgebied van Elsene, zijn dezelfde als deze van St-Joost-ten-Noode. Elsene heeft nochtans een verschillend tarief voor den nacht terwijl St-Gillis, Schaarbeak en Molenbeek, voor den nachtdienst het oud tarief van Brussel aannamen, dat minder bedraagt dan het huidige tarief. Hoppekweek. De Hopten toonstelling te Berlijn gehouden, laat ons toe te oordeelen over den hoppe kweek in de verschillende landen. België komt op den vierden rang voor de uitgestrektheid met 2600 hek- tarea met hop beplant. Duitschland staat num. 1 met 39,000 hektaren Oostenrijk komt op num. 2 en Hongarië op num. 3 zij hebben samen 21,000 hektaren hoppevelden. België heeft in de Berlijnsche hopten toonstelling 18 onderscheidingen beko men, waarvan 3 gouden en 5 zilveren medaliën. Duitschland bekwam 69 onderschei dingen, Oostenrijk 63 en Hongarië 32. In verhouding met de uitgestrektheid, bekwam België ver het meest onder scheidingen. Frankrijk bekwam 2 onderscheidin gen Engeland zero en de Vereenigde- Staten ook zero. 't Is toch zonderling dat de Belgen, die zoo onwetend zijn, volgens de libe rale bladen, hier weeral op den eersten rang komen Senatorzetel. Door het over lijden van M. De Bruyne, senator, ge wezen minister, is een senatorzetel van het arrondissement Dendermonde Sint- Nikolaas open gevallen. De plaats zal ingenomen worden door M. Van Nae men, oud-afgevaardigde van Sint-Niko- laas. Dijnsdag morgend, om 9 ure, is god vruchtig in den Heer ontslapen de Zeer Eerw. heer kanunnik H. Van Mol, ten gevolge eener pijnlijke ziekte die, den kelijk, de nasleep is van eene vorige doodelyke ontsteltenis aan dewelke lijj, buiten verwachting, over een paar jaren ontsnapte. Na eenigen tijd in het onderwijs te hebben dienst gedaan als leeraar aan Sint-Henricus-Pen8ionaat te Deinze, werd de eerw. heer Van Mol opvolgent- lijk hulp-almoezenier en aalmoezenier benoemd in het celgevang te Gent en van daar pastoor van het tuchthuis der zelfde stad. In beide bedieningen heeft hij gedu rende meer dan dertig jaren met de grootste zelfopoffering en edelmoedig heid het H. Ministerie bij de gevange nen uitgeoefend ter voldoening zijner geestelijkeen wereldlijke overheid. Ook werd hij door Z. Hoogw. den Bisschop eerekanunnik van het kapittel van St-Baafs benoemd, en Z. Majesteit de Koning maakte hem ridder der Leo poldsorde. Niettegenstaandede eigenaardige moei lijkheden die aan de uitvoering zijner priesterlijke zending noodzakelijk ge hecht waren, bleef hy, zoowel bij zijne vrienden als bij zijne onderhoorigen op geruimd van gemoed en aantrekkend van karakter, wat niet weinig bedroeg om hem de genegenheid te verzekeren van geheel zijne omgeving en door de genegenheid het volle vertrouwen zijner beschermelingen De Z. Eerw. Heer Van Mol was ge boren te Aalst, was broeder van den achtbaren heer Pastoor van Hofstade en had nauwelijks den ouderdom bereikt van 63 jaren. Hy ruste in vrede Dood van M. Hertog®, burge meester van Antwerpen. Zondag namiddag was de heer Hertogs, burge meester, naar een gymnastiek feest ge gaan, door de Harmonie ingericht. Het feest was pas een half uur aan den gang, toen de heer burgemeester eensklaps in onmacht viel. Men droeg hem in eene naburige kamer waar hem geneeskundige zorgen gegeven werden. M. Hertogs kon niet tot bezinning komen, een halfuur nadien bezweek hy zonder nog een woord gesproken te hebben. M. Hertogs was sedert 1906 burge meester en werd geboren te Antwerpen dan 6 Februari 1843. Het feest van de 42® veija- ||e\ ring der atichting van den DlU* Rijdersbond zal dees jaar ge- yghawjy vierd worden opMAANDAG Hv' 26 OKTOBER aanst. ÊU Om 10 uren, Zielmis ter Ha Sint-Martinuskerk voor al de afgestorvene Leden. Avondmaal om 7 uren. STAD AALST. te geven door de heeren Meesters der Zon dagschool van Sint-Martinus, op Zondag 25 October 1908, om 5 1/2 ure 'a avonds, in de Zaal van den Kath. Werkmanskring, Korte Zoutstraat. Men zal opvoeren 1. De Hand van God, drama in 3 bedrijven, door Robrecht Buyse. 2. Dokier Willem II, blijdspel in 2 bedrijven door P. Evarist Bauwens, S. J. O die nieren. Lezers in dien gij een verschot hebt, indien gij lijdt aan den rug, indien gij u moeilijk opricht, 't is dat uwe lenden verslijmd zijn in dit geval, neemt gedurende eenige dagen 2 slijmverdrijvende Pillen Walthéry en ge zult dadelijk verlicht zijn. Een frank. Een inwoner van Ninove, op jacht zijnde nabij den steenweg van Dender- windeke heeft, bij 't schieten naar eene vlucht patrijzen, eene vrouw geraakt, die door eenen binnenweg naar huis ging. Zij kreeg heel de lading in het hoofd, de zijde en den arm. Haar toeBtand is zeer gevaar- lijk. Vrijdag morgend, omstreeks 5 uren, brak een hevige brand uit in het gemeente huis te Oombergen, bewoond door Jan- Baptiste Van Achter. De grootmoeder en 4 of 5 kleine kinderen, waarvan het jongste nauwelijks twee jaar oud is, sliepen nogt en konden slechts met moeite, zonder klee deren, het brandend gebouw ontvluchten. Het vuur liep zoo snel voort dat er aan geen blusschen te denken viel al de meu bels en de huisraad werden door de vlam men vernield. Ook de oude koeiatal, de schuur en een koolkot brandden gansch ledig, met geheel hunnen inhoud van stroo, voeder, alem, enz. De nieuwe koeistal en de geburenhuizen konden gevrijwaard wor den. Ook een deel der boeken en gerief van het gemeentebestuur bleven in de vlammen. Er bestaat verzekering. In den nacht van Vrijdag tot Zater dag is, rond 2 1/4 ure, op de wijk Liefkens- hoek, te Wetteren, eenen geweldigen brand uitgeborsten in de schuur en stallingen der wed. Claus en Ed. Mertens. In min dan een kwart uurs stond alles in laaie vlam daar de daken met strooi waren gedekt 't is dank aan het moedig werken der geburen dat men de aanpalende woon huizen heeft kunnen vrijwaren. De pompiers zijn rond 3 ure ter plaats gekomen en om 6 ure was alle gevaar ge weken. Een paard, granen, hooi, strooi, landbouwalm, kiekens en konijnen zijn de prooi der vlammen geworden. Men rekent de schade op ruim 3.000 fr., door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekend. Ziehier eenige bijzonderheden over het drama, dat Zaterdag te Gent voorviel Na de poos was op het tooneel eene grocte ijzeren kooi gezet om de vertoonin gen met de wilde dieren te beginnen. Dit nummer werd op uitstekende wijze uitgevoerd. De panters, de drie leeuwen en de tijger werkten bijzonder goed, en de toe ren, verricht door Havemann werden uit gevoerd op de eenvoudigste, doch tevens op de stoutmoedigste wijze het hoofd in den muil van den tijger stekenop de leeuwen te slapen leggen, enz., werden uitbundig toegejuicht, en de wilde dieren schenen wel gedresseerde honden en katten. Bij het eindigen van dat spel veranderde echter die schijnbare tamheid. De panters gingen gemakkelijk naar hunne kooien te rug, ook twee der leeuwen. De derde en het was reeds opgemerkt dat hij gevaarlijk was ging met tegenzin van het tooneel naar de kooi. De dieren temmer volgde hem, en na hem volgde de tijger zoodat Havemann vóór en achter in gevaar verkeerde. Hij wilde den leeuw voor hem tot gehoorzaamheid dwingen en moest tegelijkertijd den tijger achter hem bewa ken. Havenmann deinsde dan achteruit en de leeuw sprong op hem toe en gaf hem eenen vreeselijken klauw in den linkerbilde man struikelde, terwijl de leeuw gezwind nog tweemaal den klauw terug in den bil sloeg. Havenmann had eenige angstige oogen- blikken beleefd, en vele toeschouwers zaten reeds met kiekenvleesch. Hij heeft verscheidene wonden, verschil lige centimeters lang en zeer diep. Doch gelukkig niet gevaarlijk. Zondag heeft hij zelfs, onder algemeene toejuichingen eene nieuwe vertooning kun nen geven. Sint-Amandsberg. Ontaarde ke rel. De i4jarige zoon De Guchtenaere, heeft zijne moeder maandag morgend, om 8 uren, in hunne woning, Heiveldslag, een hcvigen schop op den onderbuik gegeven. De vrouw vluchtte uit het huis, doch werd op de straat zoo erg ontsteld, dat zij per rijtuig naar hare woning moest over gevoerd en door dokter Van Cleemputte, burgemeester, moest verzorgd worden. Bij :1e aankomst der policie vluchtte de jonge slechterik, die reeds naam in aller lei deugenieterij heeft gemaakt, over den scheidsmuur van den koer weg. Hij werd in den voormiddag aangehou den. Men verwacht dat hij naar het verbe teringshuis zal gezonden worden. Eene vrouw te Brussel, die weigerde haren zoon nog in huis te ontvangen, we gens zijn slecht gedrag, is door hem bijna vermoord. Hij kwam dronken aan de deur en wilde binnen. De vrouw weigerde te openen en de ontaarde zoon, haar voor het venster ziende, richtte zijnen revolver op haar maar een policieagent belette hem het schot te lossen. Er ontBtond nu een gevecht lijf om lijf tusachen den dron kaard en den agent, gedurende hetwelk hij poogde den -agent te treffen. Het schot ging af en de kogel vloog tegen den muur plat. De dronkaard werd nu met behulp van andere agenten aangehouden. Frans V., te Brussel, die door zijn hef verlaten was, had haar in eene danszaal te Laken ontmoet en, toen zij later met andere personen henen ging, en per rijtuig naar hare woning te Jette terug te keeren, volgde hij haar. Te Wemmei sprong hij op het rijtuig en bracht aan het meisje ver scheidene messteken toe, waama hij de vlucht nam. Maria L. werd viermaal ge troffen in de borst. Men droeg haar in een naburig huis, waar een geneesheer haar verzorgde. Haar toestand is zeer gevaarlijk. De policie zoekt den dader op. Hoedt u voor globe-trotters. Volgens een blad van Brussel is daar een i4jarig kind opgelicht in de volgende om standigheden. Maandag morgend bemerkte vrouw Le maire, wonende Kandelaarstraat, dat hare I4jarige dochter uit haar herbergske ver dwenen was. Rond den middag kwam een buurman de moeder verwittigen dat hij het meisje, Elisa Lemaire, in gezeUchap van een i8jarig meisje, die in hetzelfde huis woont, en van twee mannen, schijnende 25 jaar oud, op de Kapellemarkt had ont moet. Moeder Lemaire twijfelde er geen oogen- blik aan dat hare dochter door de twee kerels, met medeplichtigheid van het meisje V., werd meegelokt. Dadelijk werd de per soonsbeschrijving van het kind aan de policie overgemaakt, die dan ook alles in 't werk stelde, om deze personen op te sporen De twee verdachten zijn,zegt men, twee globe-trotters, een Franschman en een Brusselaar. Zij dragen slobkousen en een ransel, gelijk de toeristen in Zwitserland. De twee verdachten verbleven reeds eenige dagen in de buurt, geld inzamelend voor hunne reis en zoo waren zij ook bij de familie Lemaire gekomen, waar zij meer maals met het kleine meisje schersend had den gesproken. Het is meer en meer waar schijnlijk dat de kleine hen vrijwillig ge volgd is. Een gebuur heeft haar met de beide mannen gezien op de Kappelleplaats. Een i8jarig meisje, Marie Viroux, verge zelde hen. Deze laatste wierp de kleine Elisa een pelerien over de schouders. Een later bericht meldt dat de globe trotters en de twee meisjes teruggevonden zijn te Elsene, waar zij toebereidselen maakten voor hun vertrek. De meisjes verklaarden dat zij de reizi gers vrijwillig volgden. Zij zijn nu door de policie naar hunne ouders teruggebracht. Eene vreemde zaak houdt te Elsene het gerecht bezig. Tijdens de afwezigheid van de echtge- nooten M., renteniers in de Stassartstraat, was de hoede van het huis toevertrouwd aan de meid, Marie C. Deze werd Donderdag avond rond 9 ure, ait haren eersten slaap gewekt door een hevigen ruk aan de bel. Zij zag buiten het venster dat twee mannen aan de deur ston den, wier gelaat zwart en wier hoofd met shals omwonden was. Zij bezagen goed het huis en zegden ja, 't is zeker hier. Rond 2 ure werd er opnieuw gebeld en Marie C. opende, zorg dragende dat de deur van binnen met de ketting vast was. Buiten zag zij weer een man met zwart ge zicht, die zegde dat hij eene dringende boodschap had. Natuurlijk liet zij hem staan. De vreemde poogde met een geweldigen druk tegen de deur, de ketting te doen afspringen, maar dit lukte niet. Toen zij de deur weer ge sloten had riep zij door het bovenvenster om hulp en aan de toesnellende nachtpolitie vertelde zij het gebeurde. De agenten zochten de heele wijk af, doch vruchteloos. Heeft die meid Boms een leelijken droom gehad Lokeren. Erge zaak. Men weet dat eene misdadige hand bij landbouwer Wyndaele, van het Naastveld, een veld rapen vol spelden had gestoken en het drinkwater vergiftigd had. Thans hebben laffe schurken den vrijdag nacht op denzelfden wijk brand gepleegd. Vier graanmijten Btonden, rond 1 ure, op 4 verschillige akkers, gelijktijdig in brand. Drie er van behooren toe aan Frans Pie- ters de vierde aan Karei Vanderjeugd. De mijten waren op twee honderd me ters der huizen verwijderd. De laffe daders hebben waarschijnlijk van den zwaren mist gebruik gemaakt, om hunne deugnieterij uit te voeren. De opgewondenheid is groot. De policie heeft op het land de voetstap pen rond de verbrande oppers in plaaster afgegoten. BERCHEM-VLAANDEREN. Dra matische poging tot zelfmoord. De genaamde Prosper Lefevre, jonkman, geboren te Berchem in 1875, grafmaker, wonende Molenstraat heeft op eene eigen aardige wijze gepoogd een einde aan zijn leven te stellen. Verledene week nam hij zijn ontslag als grafmaker en woensdag en donderdag ging hij zijne vrienden en kennissen vaarwel zeggen onder voorwendsel dat hij naar Engeland ging oversteken. Vrijdag vertrok hij naar Oostende, na vooreerst zijne geburen last gegeven te hebben zijne meubelen te verkoopen. Op het staketsel te Oostende bracht hij hem met een scherpsnijdend mes eene vree- selijke wonde toe in de keel en sprong daarna in de zee en kwam terecht op eeni ge vooruitstekende balken onder het staket sel waaraan hij zich nog vreeselijk kwetste. Naar het gasthuiB gebracht, had hij nog kracht genoeg zich niet te laten verbinden men moest geweld gebruiken en hem goed bewaken. De gemeenteoverheid van Berchem heeft met alle mogelijke voorzorgen zijne familie verwittigd. Men kent de drijfveer niet dezer wanho pige daad, maar over 't algemeen denkt men dat hij in zijne verstandvermogenB gekrenkt is. Een groot handelshuis van Duinkerke ontving een telegram van een M. Viomont, scheepsreeder, te Marseille. Volgens het telegram was M. Viomont te Brussel van zijne brieventesch ontlast geworden en moest het Duinkerksche huis een telegra fisch mandaat van 500 fr. opsturen, naar een hotel der de Brouckèreplaats te Brus sel. Aan de vraag van M. Viomont werd voldaan, Pas was een uur verloopen toen M. Viomont in persoon zich in de buree- len van het handelshuis te Duinkerke aan bood. Onmiddelijk werd het duidelijk dat men met een slimmen bedrieger had te doen gehad. Men telegrafeerde onmiddelijk aan de policie van Brussel en aan het post- hotel, doch het telegram-mandaat was reeds ontvangen en betaald. Het signalement van den bedrieger kon slechts zeer ondui delijk opgegeven worden. Berchem bij-Oudenaarde. Vree selijk rijwielongeluk. Zondag avond, rond 7 uren, kwam den heer J. Foulon, zoon van Alfred Foulon, brouwer, aldaar, per rijwiel van Ronse. Aan de helling van den berg te Quare- mont begon het half donker te worden, toen opeens zijn rijwiel in volle vlucht af schampte op eenen beetwortel die op de velobaan lag. De heer Foulon stuikte op de atraatstee- nen en bleef bewusteloos liggen. De heer ridder de Behaeghel, burgemeester van Ruien, per automobiel langs daar komende, heeft met behulp van zijnen chauffeur den gekwetste in zijn automobiel naar zijne woning te Berchem gevoerd. M. Foulon ontving daar de beBte zorgen van den geneesheer Gevaert. Zijn leven is in geen gevaar. Zaterdag gebeurde op de tramlijn Sint-Truien-Thienen een schrikkelijk onge luk. Twee trams met eenige reizigers, zijn te Dormael opeengebotst. Het ongeluk werd veroorzaakt door het doorrijden van een der trams, die aan het kruispunt van Halle-Boyenhoven had moe ten wachten. De schok was verschrikkelijk. De twee locomotieven drongen ineen met ongehoord geweld en werden gansch ver brijzeld Al de rijtuigen zijn vernield er blijft niets over dan puinen van die trams. Laugs alle kanten hoorde men hartver scheurende kreten opstijgen van onder de verbrijzelde wagons. Eenige der ontsnapte reizigers namen verschrikt de vlucht, zon der te durven omzien. De hulp kwam spoe dig aan en de reddingswerken werden inge richt. Een lijk werd onder de puinen uitge haald, alsook verscheidene personen die erg gekwetst waren. Twee geneesheeren uit den omtrek wa ren spoedig ter plaats gekomen om de onge lukkige slachtoffers bij te staan. Eene vrouw, Mad. Vanwelckenhuysen, was op den 6lag gedoodde twee machi nisten en de stoker Claes waren de borst ingedrukt en er is voor hen maar weinig hoop meer. Eene koopvrouw in vee moest ter plaats de beide beenen afgezet worden de toe stand der arme vrouw is zeer erg. Bijna al de reizigers van de twee tramB zijn gekwetst en onder hen zijn er verscheidene zoo erg getroffen dat men wanhoopt hen te redden. Het tramverkeer was gansch onderbroken en het parket is ter plaats geweest om een onderzoek in te stellen. Verscheidene ge tuigen werden ondervraagd. Later. De machinist van den trein van Sint-Truien, zijne dwaling bemerkende, stoomde dadelijk achteruit en sprong van zijne locomotief, terwijl de talrijke reizigers het was marktdag huilden van schrik of van pijn, toen de botsing plaats had. Het was eerst, toen de redding opdaagde, dat de kalmte eenigzins terugkeerde. Ziehier eenige der slachtoffersMejuffer Louise Van Welkenhuysen, 60 jaar, was op den slag dood. Vrouwen Macort en Orsemael zijn zwaar gekwetst. De mecani cien Claes is in doodsgevaar. Verder noemt men nog onder de gekwet sten: Lambrechts, Van Meerbeek, Michils, Vandersteen, Vincent Petitjean, machinist, stokers en bedienden Goemans, trein wachter; Melanie Gheysens, ridder de Graft, Theresia Rerpers, Emelie Wauters, Van Welkenhuyzen. Over veeier toestand kunnen de dokters nog geen bepaald bericht geven. In de mijnen van Fleurus gebeurde l er een erg ongeluk. Een werkman, die bezig was met de schoorbalken van eene galerij te versterken op eene diepte van 607 meters, hoorde, toen hij het werk ver liet, een verdacht gekraak. Hij wilde vluch- ten met zijne twee helpers, maar eene 1 instorting sneed hen den weg af. Twee hunner werden half onder het puin bedol- ven, maarzij konden zich los werken en vluchten. De derde werd dood onder de ingestorte massa opgedolven. Hij was 25 jaar oud, getrouwd en huisvader. Een bloedig tooneel had plaats aan 1 het Café Pinotte, nabij de nieuwe in aan- bouwzijnde brug van Hermalle sous-Huy. Een 22jarige Italiaansche aardewerker, Prendi, kwam daar binnen en eenen smid, Emiel Gerard, aanvallend, bracht hij dezen met eenen kleinen dolk, eenen steek toa in den bil. i De getroffene vluchtte en toen viel de Italiaan den herbergier aan, wien hij ver scheidene steken toebracht. De zoon van den hospes sprong zijnen j vader ter hulp, en deze was nu op zijne beurt het mikpunt van den moordenaar; doch hij kon de Bteken ontwijken. De Italiaan ging naar de cantien, deed zich daar eene som gsld overhandigen, die "hij in bewaring had gegeven en vluchtte. De wond van Gerard is gevaarlijk. Men volgt het spoor van den moordenaar, Men heeft vastgesteld dat dieven ia de kerk van Stavelot een bezoek hebben ge- bracht. Een zilveren rozenkrans, gedragen door de H. Maagd, een gouden ketting en een andere met roode perels en medaillon j zijn gestolen geworden. i De dieven zijn ongetwijfeld gestoord ge- weest in hun werk, want zij hadden nog andere kostelijke voorwerpen kunnen stelen Goud in Congo. Een officieel rap port uit Oeganda meldt, dat men goud in I groote hoeveelheid heeft gevonden, in de streek van Mboja, Engelsch grondge- bied, aan het Albertmeer en in den om trek van de Ruwenzori en de Goldfields van Congo. De grootste jaarwedde der werbld noemen de Amerikaansche bladen die van den mijn-ingenieur en mineraloog D" John Hays Hammond, verbonden aan de Guggenheim-maatschappij. Van hem zeggen de Yankees in hun j eigenaardige manier van zich uit te druk- j ken, dat hij een goudmijn rieken kan op duizend mijlen efstand. Reeds als knaap van 10 jaren verbaasde hij de goudgra vers door zijn begaafdheid in het opspo ren van goud. Zijn groote voorliefde voor mineralogie deed zijn vader besluiten j hem naar de beste technische hoogescho- j len te zenden. Daar ontwikkelde zich het bewonderenswaardig talent van Ham mond zoodanig, dat hij thans eene jaar wedde geniet tweemaal grooter dan dit van den president der Vereenigde-Staten, namelijk 5oo,ooo dollars. OPENBARE VERKOOPING van zware en hoogstammige EN EEN BOSCH ELZENHOUT, te Mei re. De Notaris LIMPENS, te Aalst, sal op Dijtuiag 10 November 1908, om 1 uur «tij* namiddag, namens nagenoemde personen <1 op nagemelde plaatsen, in het openbaar ver koopec Namens Dame Weduwe Josef Hoogstoel, te Meire a) 51 zware, zuivere en hoogatam- mige Kanada Boomen, in haren bosoh, geit gen te Meire, Blauwbosch, langs den oost kant der Beek. b) 1 koop Elzen Hout, syndi al he! Slaghout wassende in voorsohrere boech, groot ongeveer 18 aren. Namens Mynheer Limpens, Notaris h Aalst, door bevoegd ambt25 sware en ni- vere Kanada Boomen, gestaan aan sjjnsi maersch, te Meire, Dakl, gebruikt door Dam Weduwe en kinderen Franoisons Lievens. Aanmerkingen Dé te verkoopen booma hebben meest allen eenen omtrek van 1,70 m. tot 2 m. 30 c., zijn van bijzondere goadi hoedanigheid, staan aan of naby de kassei, op 20 minuten afstand der Statie Erpe-Meirs, dos zeer gemakkelijk voor het vervoer. De verkooping zal aanvang nemen met di boomen, staande te Meire, Blauwbosoh. Meizal vergaderen ter herberg van tt Franoisons Perdaens, te Meire, Brosk. Verders Bal de venditie geschieden op dt gewone voorwaarden en met tijd van beta ling mits goede en gekende borgstelling, Bjj sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van en Ilerberggerieven, te Hofstadeaan de Dorfplaats, De Notaris EEMAN, te Erpe, zal nameni de erfgenamen van wjjlen den heer FraM Van Caeck.knbkrqhb-Clinokaert, op Maandal 36 October 1908, om 1 uur nanoen, ten sterf- huize van dezen laatsten, te Hofstade aan dl Dorpplaats, in het openbaar verkoopen Hdismkubklrn en JIerbkrqobrikvbn, als: Ronde eu andere Tafels, Zetel, Herberg- ai andere Stoelen, Kassen, Banken, Stoven mei toebehoorten, Horlogie genaamd Wekker, Heiligenbeelden onder glazen bocal, Vasen, Kandelaars, Postuurtjes en Printen, Olie lampen, Koffijmolen, koperen Moor en Kof- ffijpot, ijzeren Braadkommen, Potten en Mar mitten, Tafel- en andere Messep, tinnes Lepels en Vorken, gleisen Kommen, Telloo- ren on Jatten, Hangoord, Kapbord en Kap mes, Melkkannen, Stramynen, Vensterstort en Gordijnen, zinken en hontan Emmers, Wasc'-ikoipen, Ljjnwaadmande, Bierstelling, ledige Flesschen, Scbraven en meer anders Keuken- en Herberggerieven. De verkooping zal gesohiedeo met gereed» gelden en op gewone voorwaarden.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2