Rechterlijk kronijk. Pracljtige Tooneel Verloopg Letterkundig Nieuws. Aalst. - Stedelijk nieuws. Allerhande nieuws. Duitschland. Frankrijk. Jachtrecht op verkocht© grond. Het beroepshof van Luik heeft een be langrijk vonnis uitgesproken Het jacht recht op een grond, zoo luidt dat vonnis, is onafscheidbaar van den eigendom. Een verkoop- of wisselakt, die zou bepalen dat de verkooper zich het uit sluitend recht van jagen voorbehoudt op het afgestane goed, uit te oefenen hetzy door hem, hetzij door zyne verte- Sin woord igers, is bijgevolg ongeldig. oogstens zou mogen bepaald worden dat het recht van jagen aan den verkoo- Ser persoonlyk voorbehouden blijft ge urende zijn leven maar daar moet het voorrecht een einde nemenen de ver kooper mag dat recht niet afstaan, ver- koopen of verhuren aan derde personen. STAD AALST. te geven door de heeren Meesters der Zon dagschool van Sint-Martinus, op Zondag 25 October 1908, om 5 1/2 ure 's avonds, in de Zaal van den Kath. Werkmanskring, Korte Zoutstraat. Men zal opvoeren 1. De Hand van God, drama in 3 bedrijven, door Robrecht Buyse. 2. Dokter Willem II, blijdapel in 2 bedrijven door P. Evarist Bauwens, S. J. PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogw. heeft benoemd Onderpastoor te Maldegem, den E. H. De Caluwe J., licentiaat in de godgeleerd heid te Gysegem, den E. H. Cornelis. A. J., oud-surveillant in de bisschoppelijke normaalschool te Doorselendries, den E. H. Boeykens, onderpastoor te Astene te Astene, den E. H. Van de Vyvere, onderpastoor te De Clinge te De Clinge, den E. H. De Caluwe, C., coadjutor te Pe- tegem-Audenaarde Coadjutor te Petegem-Audenaarde, den E. H. Houtappel, O., gewezen leeraar te Ninove. Het voormalig; kloont er der Carmelieten te Aalst, is de titel van een nieuw werk door onzen stadsgenoot Petrus Van puffel geschreven en deze week ter pers gelegd. Men spreekt met lof over deze nieuwe geschiedkundige bijdrage en wij wenschen het een goeden bijval. Het werk zal slechts 1 frank kosten en opgeluisterd zijn met een plan volgens Sandkkus. Men schrijft van nu af in bij alle boekhandelaars. Maandag roorgend werd er ten huize der Kinderen Meert, alhier, Breedestraat, eene som van 15 franken uit de lade eener kas gestolen. De ondercommissaris Van Nuffel heeft de diefegge, zekere De N... C. vrijdag noen ontdekt en tot bekentenissen gebracht De jeugdige indringster is pas 15 iaren oud, en had nog 5 frs op zak. Van het ander geld had zij kammen, een ring en chocolade gekocht. Denzelfden Maandag avond had op den hoek der Rozemarijnstraat, eene vecht partij plaats, met het gevolg dat zekeren Van de Vondel August, wonende in de Kalfstraat, ten politiebureele moest worden verzorgd door Dr Hertecant. De waarheid. Wanneer het de verzorging uwer nieren betreft, moet gij een raiddel gebruiken, dat in 't bijzon der op de nieren werkt en geen ander In dit geval zijn de Foster Pillen voor de Nie ren aangeduid want zij alleen zijn bereid voor de nierziekten en de blaasaandoenin- gen, en de ontelbare bewijzen, die sedert lang in deze kolommen verschijnen, be vestigen steeds hunnen aanhoudenden bij val. De hier volgende verklaring, zoo ge makkelijk na te gaan als al de anderen biedt de gelegenheid aan, aan de men schen, welke nog mochten twijfelen, om er zich door hun eigen van te overtuigen en dan volgens hunne persoonlijke ondervin ding te oordeelen. Lees het volgende Den 290 Augustus 1907, bekende ons M. P. Dumortier, 104, Groote Bolleweg, te Aalst De Foster Pillen voor de Nieren, verkocht in de Apotheek De Valkeneer, genazen mij zoo wel drie jaar en half gele den, dat ik sinds nooit meer de minste pijn gevoeld heb nochtans toen ik ze voor 't eerst nam leed ik lange maanden aan de nieren en had vele middelen beproefd, maar nooit den minsten uitslag bekomen, ik had duizelingen en bedwelmingen, soms had ik zoo hevige pijnen dat ik 'b nachts geen oog kon sluiten, ik was onderhevig aan zweetingen en rillingen, had rood en troe bel water, was zonder eetlust, maar dank aan die goede Foster Pillen voel ik van dit alles niets meer sinds mijne genezing ben ik altijd zeer gezond gebleven. Ik veroor loof U uit dankbaarheid en om dienst aan de nierlijders te bewijzen, deze verklaring kenbaar te maken. De Foster Pillen voor Nieren (eigenaar dig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothe kers 3 Jr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 50, Couden- bergs trast, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handteekening James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 15. Zondag nacht was het op de Hooge- vesten nogmaals kleinen oorlog. De ge naamde De Coster Jan, Moorselbaan, 42, ontving twee gevaarlijke messteken in de rechterhand van eenen landbouwer van Nieuwerkerken, die aldaar, dronken zijnde, □iet verdragen kon dat eenen burger met sijn liefje danste 1 Proces-verbaal werd ten cynen laste opgesteld. AAM ONZE LEZERS. Kosielonze Peperkoek. Monster Reklame Week bij Tietz, Nieuw- atraat, Brussel. Deze week ongehoorde occasies. Vraagt er de lijst van. Ge zult ze per post ontvangen franko. Een koop van 1 fr. 45 geeft recht aan 1/2 pond peper koek voor 2 fr. 45, 400 grammen peper koek, voor niet. Overal in gansch het land wordt de peperkoek koBteloos met de be- Btelde koopwaren opgestuurd. A. H. 82041. Op den Hoogenboach, gehucht Mijl beek, werden Zondag morgen, ten nadeele van De Smedt Leopold, 54 struiken aard appels (ongeveer 50 kilos; uitgetrokken. De dieven werden door den eigenaar op het ter daad betrapt. Het zijn drie jeugdige niet- deugen, allen 16 jaren oud, die, naar het schijnt, aan hun proefstuk niet zijn. - TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus a La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Zondag nacht, rond 1 uur, had in de Binnestraat eene vechtpartij plaats, waarbij den agent Daeseleir zijn sabel wierd ont nomen en de scheede van een getrokken. De vechters, waaronder een lancier, zijn gekend en zullen met Moeder Justicia af te rekenen hebben. Anlst en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatiên Op onze wekelijksche markt, werd, verleden Zaterdag eene diefegge op heeter daad betrapt door den politie-brigadier Van de Steen, terwijl zij op een kraam twee stukken kleerstof wegnam. Het vrouwsper soon, zekere J.M.,van Moorsel, werd naar het polltiebureel gebracht en het gestolen goed aangeslagen. Hoolddrnniïng. De hoofd- draaiingen, de schele hoofdpijn, de loom heden, spruiten uit de verstoptheid voort of omdat de maag met slijmen overladen is 't is daarom dat deze kwalen zoo vlug ver dwijnen onder den slijmverdrijvenden in vloed der Pil Walthéry. In den loop der verleden week ge beurde op de Moorselbaan alhier een pijn lijk ongeluk. Zekere Van Laere, 68 jaren, aardewerker, te Moorsel, werd 's avonds door een rijtuig omgeworpen en in een zoo deemiswekkenden toestand opgenomen, dat hij den 19 dezer overleden is. Het parket kwam ter plaats, na onderzoek door de Gendarmerie Het rijtuig was bestuurd door Van Helzuwé Jozef, drankslijter, alhier, Brabantstraat, doch deze houdt krachtdadig staande dat hij Van Laere niet geraakt heeft Deze laatste is vader van verscheidene kinderen. Vaal© ciltils, is het beste van beste rundvleesch. Groot: Bréderodestr..Brussel, Maandag verleden werd Emma De Grauw, vrouw De Petter, 42 jaren. Den- dermondschensteenweg, door een zichtigen wielrijder overreden. Zij bekwam eenige kwetsuren aan het hoofd en andere kneuzingen. De wielrijder heeft het slacht offer zelf verzorgd en haar daarenboven deftig schadeloos gesteld. DE ONTSTEKING van het tand- vleesch, de slechte adem, het bederf der tanden worden radicaal genezen door 't ge bruik van het deeg Pébéco het uitmun tend aangenaam en profijtig tandpoeder, insgelijks onontbeerlijk voor de rookers en voor dezen welke een gezonden zuiveren mond en een schoon tandgebit verlangen, Depot Apotheek Callebaut, Overdekte Botermarkt, te Aalst. Groote flesch fr. 1,50 Donderdag avond, rond 6 uren, ont stond een begin van brand bij JanNeerinckx, herbergier en winkelier, Nazarethstraat,43, doch kon door de geburen geblucht worden. Eene ingemaakte kas met kleedingstukken, ter waarde van 482.75 fr. verbrandde. Alles is verzekerd door L'Urbaine de Paris Dijnsdag avond, om 7 uren, is te Hillegm brand ontstaan in de schuur van de wed. Dieraert, waarin de oogst van ver scheidene landbouwers bewaard werd. De landbouwer Gustaaf De Cueier verloor zes karren rogge Gustaaf Braeckman verloor 4 karren en De Spiegelaere en Viers ver loren elk 2 karren rogge. De bakker Gits verloor er gansch zijnen voorraad hooi in. Het gebouw was verzekerd de oogsten ongelukkiglijk niet. Een onderzoek is ge opend, om de oorzaak te ontdekken. I07ATiC steekt wel deze waar- iCAiCI O heid in uw hoofd. Indien gij hoest of lijdt aan valling, bronchiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt a bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziek ten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Een hevige brand is in den nacht van Donderdag tot Vrijdag ontstaan in het hotel van den telegraaf te Brussel. Ziehier nadere bijzonderheden over dezen brand In de groote zaal der toestellen gelegen onder de hoogste verdiepingen van den kant der Wolvengrachtstraat, werd de nachtdienst gedaan door drie beambten, de heeren De Coster, Piérard en Van Grun- derbeek, onder het bestuur van den heer Brunfaut, hoofdcommies. Een der beambten was werkzaam aan de Morse terwijl de beide anderen aan den Hugues bezig waren met het verzenden of het ontvangen van tijdingen. Het was juist 19 minuten na twaalf uur, wanneer Londen eenen oproep deed. De heer De Coster naderde het toestel om aan te kondigen dat Brussel bereid was om te ontvangen. Tot zijne groote verrassiag stelde hij vast dat het toestel niet meer werkte en dat de gemeenschap was afge sneden. Op hetzelfde oogenblik werd een sterke geur van gutta percha verspreid. Er heeft eene kortsluiting plaats, riep de heer De Coster. Iedereen hief het hoofd op. Dwars door het glazen dak dat in het midden van het gewelf is aangebracht, in gansch de lengte, zag men de vlammen. De heer Brunfaut en de beambten snel den onmiddellijk naar boven om zich te overtuigen van hetgeen er gebeurde. Ze stelden vast dat de zoldering en de zalen, welke vol archieven zaten, in brand ston den, Ze keerden in allerijl terug, telefoneerden om de pompiers en trachtten de eerste hulp in te richten. Ze openden de kranen der zoo wat langs alle kanten verspreide bui zen, doch nauwelijks hadden ze zulks ge daan, of ten gevolge der drukking,sprongen de buizen aan stukken. M. Brunfaut en de beambten begonnen alsdan met al de op de tafels liggende tele grammen te redden. Op dit oogenblik kwamen de postbe dienden ter plaats. Zij wisten nog niets van den brand. Een politieagent van dienst op de Wol vengrachtstraat zag middelerwijl de vlam men door het dak slaan Hij verwittigde den nachtwaker Jules De Wulff, van dienst in de post, die op den dorpel der deur stond, en beiden telefoneerden op hunne beurt om de hulp der pompiers in te roepen. De pompiers van den Muntschouwburg waren weldra ter plaats zij werden van nabij gevolgd door hunne makkers van de groote wacht, van den Vlaamschen Schouw burg en van de kazerne. Drie stoompompen, alsook handpompen vulden weldra geheel de straat. Het korps der pompiers was voltalllig. De groote buizen van twee stoompompen waren snel ter plaats en goten stroomen water over den vuurgloed Eene groote menigte snelde ter plaats. Talrijke agenten richten eenen ordedienst in, onder het bestuur van den heer politie commissaris Ledoux, Stiévenart en andere adjunkten der wijk. Natuurlijk was middelerwijl ook het per soneel verwittigd van den middenpost. Middelerwijl werd het water tot op de hoogste verdiepingen gespoten. Het water stroomde middelerwijl van de trappen en deed de glaasjes springen der electrische lampen. Het was een ure, wanneer de overgroote rekken welke op het dak geplaatst waren met gerucht instortten op het gewelf van de zoldering der telegraafzaal. De heer bevelhebber Keyaerts, bestuurde zelf, op die hoogte, het uitdoovingswerk. Het was 1 ure, wanneer de brand ais bemeesterd kon aanzien worden. Een groot deel der zoldering met hetgeen ze be»atte, alsook het dak is vernield geworden. Het water alleen heeft aanzienlijke scha de aangericht aan d- prachtige instellingen der toestellenzaal, doch geen enkel der toe stellen is gebroken of zelf van zijne plaats gezet. Te 2 l/t ure verlieten de pompiers de plaats der ramp en keerden terug naar nunne kazerne. Alhoewel de telegrafische gemeenschap met het middenbureel, met de provincie en den vreemde geheel in de war is, zal geheel de dienst er geen enkel oogenblik door lij den. Inderdaad, al de schikkingen zijn getrof fen om den dienst met Brussel te verzeke ren door de bureelen der Noordstatie en die der Zuidstatie. Men verhoopt dat de herstellingswerken aan het dak en het herstellen der ramen binnen eene maand zullen geëindigd zijn. Dat die brand diene als verwittiging voor de commissie gelast met het treffen van voorzorgsmaatregelen om het Brusselsch telefoonhotel van dergelijke ramp te bevrij den. Het bestuur van den gasdienst te Brussel merkte sedert eenige tijd, dat er ontvreemdingen van cokes werden gepleegd door twee voerlieden. Zij werden bespied en betrapt op het oogenblik dat zij twintig zakken afleverden bij eenen inwoner der Hoogstraat. Deze bekende, bij ondervra ging, dat hij geene oneerlijke bedoelingen had en de cokes den vallen prijs betaalde aan de voerlieden, welke de opbrengst regelmatig in den zak staken.Beide laatsten bekennen schuld. Vier inwonende geneesheeren van een der Brusselsche gasthuizen deden een uitstapje per automobiel. In de Ardennen kwamen zij in botsing met een.. varken, dat van den schok dood ging. De voerende dokter stopte, betaalde aan den eigenaar de schade en het slachtoffer opladend, reed het gezelschap voort In de volgende stad verkochten zij het doode varken met 12 fr. winst. Zoo meldt de Patriots. Enkele maanden geleden overleed te Gent een man, zekere N..., die men we duwnaar dacht te zijn. Thans zijn twee dames de nalatenschap komen opeischen. Een dezer vrouwen, mad. X., eene Gentsche, trouwde te Londen met N en uit dat huwelijk sproot een kind. Met de wettige huwelijksakte, te Londen opge maakt, bewees zij haar recht op de nalaten schap zij is echter zoo ziek, dat zij zelf naar Gent niet komen kan. Enkele jaren na dit eerste huwelijk trad M. N., zonder van zijne eerste vrouw wet tig gescheiden te zijn, in Engeland in den echt met vrouw Y., eene Engelsche. De schepene De Bruyne, vergezeld door M Florent Dauwe, de advocaat van Mad. X hebben zich naar Engeland begeven, ten huize van de eerste vrouw, om de noo- dige formaliteiten te vervullen en zij heb ben nu dit eerste (wettig) huwelijk in den Gentschen burgerstand doen inschrijven. Zij zal dus waarschijnlijk erven. Bij de opening van het studiejaar in de Gentsche Hoogeschool hebben eenige liberale studenten, na de openingszitting, de catholieke studenten afgewacht en hen, bij verrassing, hunne vlag ontnomen. De catholieken lieten dit niet als lammeren gebeuren, en, na eene hevige worsteling, hebben zij hunne vlag, eenigszins bescha digd, terug veroverd. Bij de trekking der leening van Luik van 1897, is het groot lot van 150,000 fir. te beurt gevallen aan de maatschappij van onderlingen bijstand De Verbenigdb Goud- en Zilversmeden gevestigd in het Hótel du Comte d'Egmcnt te Gent. De maatschappij telt 35leden, wat dus voor ieder der leden ongeveer 4250 fr. uitmaakt. Volgens men verzekert, zou de maatschappij de gansche serie aandeelen hebben. Over eenige jaren heeft deze maatschappij een lot van 25,000 fr. gewonnen. Dijnsdag morgend reed Emilie, de 30-jarige dochter der wed. K. D'haenens, van Eine, met twee koeien voor eene kar gespannen langs den Oykesteenweg. De dieren verschrikten aan den molen, en Emilie, die ze wilde bedwingen, werd onder de kar geworpen en overreden. De ongelukkige vrouw werd den schouder, verscheidene ribben en oen voet gebroken. Haar toestand is hopeloos zij wordt ver zorgd door Dr Ongeval, van Oudenaarde, in een naburig huis. De zaak van Sleidinge. Uit bij zondere inlichtingen vernemen wij, dat het tekort van wisselagent Van de Steene niet 100, maar rond de 40 duizend bedraagt. Daarenboven is ons verzekerd dat dit tekort zal gedekt en de klanten van den isselagent voor verlies zullen gevrijwaard worden. Sedert verscheidene achtereenvolgende jaren werd ten nadeele van den landbouwer Jan Melis, wonende te St-Gillis-Waas, ge hucht Het Kalf, eene groote hoeveel heid wijmen van zijnen bosch in de Roode- moerpolder gestolen en de dader kon niet ontdekt worden. Nu werden wederom twee achtereenvol gende Zaterdagen eene zekere hoeveelheid wijmen afgesneden en ontvreemd. Melis die de wijmen geteekend had ver wittigde de gendarmen, die op de gemeente tot eena huiszoeking overgingen. Aanstonds was de dader in de kl :m, en vonden zij de gestolen wijmen bij zekere R blokmakersknecht, wonende «School- dreefken. De buit werd in beslag ge nomen. Echtelijk tooneeltje te St-Niko- laas. Een getrouwd man had betrekkin gen aangeknoopt met eene getrouwde vrouw. Hij was met haar een herbergsken binnen getrokken in de Molendreef. Gebu ren hadden de verlaten vrouw ingelicht over deze samenkomst. Verontwaardigd en in woede ontstoken, trok zij er naar toe, vond haren man daar zitten met zijne ver leidster, en nauwelijks had zij deze in het oog, of zij viel er op als eene leeuwin. Zij diende haar eene rammeling toe met haar- kenpluk, zoo dat deze geene goesting meer zal hebben om nog naar den man om te zien. Nauwelijks kon de verslagene zich losmaken of zij schoot er van onder en liep weg als een haas. De toeschouwers van dit spektakel hadden er plezier in en riepen Het is wel besteed Een oudveroordeelde die misschien reeds meer dan 40 maal gestraft is voor dronkenschap en vechten met opstand tegen de policie, zekere G. D. J bijgenaamd den Beuk, kwam te St-Nicolaas, dronken in de herberg De Piopn in de Apostelstraat. Daar de waardin hem in dronken toestand zag, weigerde zij hem drank Hierop begon hij den Jan te spelen en sloeg 80 pintgla zen en eenen bloempot, die in het buffet stond, in stukken. De vrouw zond een voorbijganger om de policie en hield de wacht voor hare deur. Doch toen de agen ten Kesteloot en Van Ryssen kwamen had hij reeds de vlucht genomen. Deze hebben de schade opgenomen en op het policie bureel proces-verbaal tegen den woestaard opgemaakt. Sedert verscheidene maanden was de gendarmerie van Meulebeke (Kortrijk) op zoek naar den gevreesden bandiet Gustaaf Landuyt, bijgenaamd Jakkb Landuyt, die zich verdoken hield in de uitgestrekte bos- schen van het kasteel van den burggraaf senator de Jonghe van Ardoye, waar hij onderaardsche bergplaatsen voor allerhande wapens en schietvoorraad, geheime spe lonken voor dag- en nachtverblijf had. Deze bandiet was de schrik der streek iedereen kende hem als een dief, een brand stichter, een roekeloozen kerel, bereid tot allerhande aanslagen en misdaden. Op hooger bevel van den procureur gene raal te Gent, werden de gendarmeriën ge last, alle middelen in het werk te stellen om den gevreesden bandiet gevangen te nemen. Twee mannen der brigade gendar men van Thielt, verkleed als eenvoudige werklieden, doorkruisten de Ardoyebos- schen gedurende vier dagen, zonder ergens een spoor van Landuyt te vinden. Den vijfden dag, rond 2 uren 's namid dags, toen de gendarm Adolf Van Neer, als schildersknecht verkleed, op zoek was in de boischen, terwijl zijn wapenbroeder Desmei eenen verderen kant doorkruiste, ontwaarde hij op korten afstand den opge- zochten bandiet, gewapend met een knup pel. De zoogezegde schildersknecht na derde stil en vreedzaam, gelijk een eenvou dige wandelaar. Plotseling sprong de gendarm op hem toe, keerde den slag van den knuppel af met zijnen opgestoken arm, greep Landuyt bij de keel en hield vast wat hij had. De twee mannen worstelen een kwartuur8 lang, doch Landuyt moeat het onderspit delven. Van Neer hield hem in bedwang tot dat zijn wapenbroeder op het gerucht toegesneld, den overwonnen ban diet hielp in de boeien slaan. In de gemeente Ryckevorael, heeft een droevig ongeluk plaata gehad. Het twee jarig zoontje der echtelingen Voet, speelde op den dorpel hunner woning, onder de waakzaamheid zijner moeder. Op zeker oogenblik was het wichtje evenwel verdwe nen vrouw Voet zocht het dadelijk op, doch vruchteloos. Een akelig voorgevoel maakte zich van haar meester. Langs den anderen kant der straat 9taat een groenselkuil vol water en wie weet...,? De vrouw nam een rijf en ja zij voelde iets op den bodem. Vol angst haalde zij het voorwerp boven en zij herkende dade lijk het lijkje van haar dierbaar kind. Zij slaakte een pijnlijke kreet en viel bewuste loos ten gronde. Het lijkje werd door vrienden in huis gedragen en de moeder werd verzorgd. De droeiheid der zwaar beproefde ouders kan men beter begrijpen dan beschrijven. Eene belangrijke aanhouding. Moreels van Asper, die naar het schijnt de ontvluchtte kiekendief was, wiens mede plichtige den 18 Februari in de Schelde verdronk toen zij samen te Zyngem bij Bernard De Visscher gingen stelen, en er veijaagd werden is thans aangehouden. Ziehier in welke omstandigheden Mo reels had aan Van der Sloten van Gavere voorgesteld Zondag nacht de hoenders van de landbouwster, wed. Persjm, Turkijen- hoek, langs de Oudenaardsche baan te Nazareth te gaan stelen. Van der Sloten ging onmiddellijk de gendarmen van Ga vere verwittigen, en ging 's nachts meê. De ie wachtmeester, M. Bauwens hield met zijne gendarmen de wacht op het hof van de wed. Persyn en betrapte Moreels rond middernacht toen hij reeds drie kiekens had gestolen en bezig was de andere te knippen... hij werd echter zelf geknipt. De schurk was voorzien van een breekijzer en eenen revolver. Deze aanhouding is met blijdschap ver nomen, dewijl men Moreels verdenkt van de talrijke diefstallen van kiekens en andere voorwerpen, welke hier in den laatsten tijd gepleegd werden zelfs loopt het gerucht als zou hij niet vreemd zijn aan de leeg- plundering van den horlogewinkel te Gaver, nu vier jaar geleden. De policie doet een vlijtig onderzoek. Dijnsdag werd het aanhoudingsmandaat door den heer onderzoeksrechter bekrach tigd. Maandag avond zaten verscheidene jongelingen in eene herberg te Cortemarck Zij waren onder den invloed van den drank. Eensklaps ontstond er ruzie tusschen twee hunner. Een dezer, Desiré D'Haene, ten prooi aan hevige gramschap, ging eenen viertand halen naar zijne woning, die dichtbij gelegen is. Hij kwam weldra terug, doch de baas, moeilijkheden vreezende, zette alle man op straat. Buiten begon de ruzie opnieuw en heviger dan te voren D'Haene wilde vechten en zwaaide met zijn vreeselijk wapen in het ronde een der gezellen, Oscar Pagi, wilde de ruzie bemiddelen en deed alle moeite om D'Haene tot kalmte aan te zetten en weg te leiden naar zijne woning. Maar de woestaard sloeg voort zonder te weten waar of naar wie. Op eens zag men Pagie ten gronde stor ten de ongelukkige had een hevigen slag met het bovendeel van den viertand op het hoofd ontvangen de kwetsuur was nau welijks merkbaar en bloedde uitwendig niet, Er had echter eene inwendige bloedstorting plaats, aan dewelke de ongelukkige rond 2 1/2 's nach >s bezweken is, zonder het be wustzijn herkregen te hebben. Pagi was 23 jaar oud en woonachtig te Handzaeme. De dader is van Cortemarck en 21 jaar oud. Hij heeft onmiddelijk na het drama de vlucht genomen. Het parket is ter plaats geweest. Op 7e dezer was te Kuringen-bij- Hasselt, eene dienstmoid moeder gewor den. Aldra kwam bij haar het helsche gedacht op, haar kind van kant te maken dadelijk werd in den hof een kuiltje van een vijftien centimeters diepte gemaakt en het arme wichtje werd er levend ingestoptNa het kuiltje gevuld en vastgedamd tc hebben ging de ontaarde moeder weer aan 't werk juist alsof er niets voorgevallen was Door een naamloozen brief verwittigd bracht een onderzoek van 'tparket alles aan 'tdaglicht. De plichtvergetene moeder werd gevan gen naar Hasselt gevoerd en 't lijkje na onderzoek op 't stadskerkhof begraven. Dii is reeds de vijfde of zesde kinder moord in een goed paar jaar in Limburg gepleegd I Een aanslag werd te Jambes gepleegd op eene automobiel. De burgemeester van deze gemeente, baron de Coppin, die van Dinant kwam, zag gelukkig bij tijds, dat een pindraad over den weg was gespannen. Hij remde,maar kon toch niet tijdig genoeg stoppen, om te beletten dat de doornen van den draad hem kwetsten. Zijne twee zonen en zijne iochter, die hem vergezelden, ble ven ongedeerd. Eene misdaad. Dezer dagen werd zekere Mathonet, fabrikant van St-Vit, bij Aken, vermoord door een schot van een vuurwapen, langs achter op hem ge lost. Men verdacht een reiziger, geboor tig van Aken, wonende te Luik, van deze misdaad. Thans wordt gemeld dat de vermoedelijke dader is aangehouden in den persoon van den wielrijder Otto Breuer, welgekend op de Duitsche velo drooms naar men zegt, als stayer. Maar Breuer was vooral gekend door zijn weelderig leven. Van tijd tot tijd verdween hij, en keerde dan terug met groote sommen van 5o tot 75,000 fr. welke hij dan op de dolste wyze uitgaf. Op 't oogenblik zijner aanhouding was hij in 't bezit eener som van 40,000 fr. waarvan hij de herkomst weigerde op te geven. Het onderzoek moet uitwijzen welke betrekkingen er bestonden tusschen Breuer en zijn slachtoffer, M. Mathonet. Het gerecht is overtuigd de hand te heb ben gelegd op een zeer gevaarlijken kerel en dat men zich mag verwachten aan opschuddingwekkende onthullingen. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk idem 6 Huwelijken. J. Thienpont, tw. met S. Van den Broeck, tw. M. Van der Sprieten,. tw. met M Verbeeren, tw. J. Timmer man, onderstatieoverste met L. Penne, z. b. C. Vermeiren, metser met E. Geeroms, tw. Overlijdens. P. Keerstock.vr. Luycx, z. b. 5a j., Lange Zoutstr. M. Paquay, vr. Piret, z. b. 66 j. Dirk-Martenstr. L. De "Bruyn, senator, m. Schcllekens, 70 j., wonende te Brussel. J. De Smet, w* Van den Abeele, tw. 55 j. Doelhofstr. P. De Brul, we Walgraef, z. b. 83 j. Leopoldstr. G. Van Mol,' bed. 55 j. houtkaai. J. Possé, m. Eemans, z. b. 66 j. Oud. Dendermondschen steenw. S. De Groot, tw. 36 j. Breedestr. P. Grillaett, m. Van Acker, 71 j. Vrijheid straat. n kindoren onder de 7 jaren. Op het aandringen van den heer Pro cureur des konings, wordt er nogmaals herinnerd dat, volgens art. 78 van het burg. wetb., de twee getuigen bij eenen oyerlydensak; moeten zijn de twee naaste bloedverwanten of geburen. Jongen van den buiten vraagt plaats voor de verkensbeenhouwerij heeft elders nog op stiel geweest. i58. Bekwame metsers worden gevraagd. Zich te wenden tot het bureel van het ln opbouw zijnde Klooster der Eerw Paters Capuoie- nen, te Aalst, Sint-Job. Aan ons blad van heden behoort een bijvoegsel. Een bedelaar in twee gesneden. Een doodelijk tramongeluk heeft Dijns dag morgeiid te Wazemmes plaats gehad op de Gioenplaats, juist rechtover het kommissariaat van het arrondissement. Rond half 1» uren kwam een tram met gematigde snelheid aangereden, terwijl de wattman voordurend belde. Al met eens kwam een ongelukkige ouderling van het voetpad getreden om een geld stuk op te zoeken. De wattman sloot onmiddellijk zyne remmen. Wanneer het rijtuig geheel stilstond, zag men weldra dat het onmogelijk was het lichaam van den sukkelaar van onder uit het rijtuig te halen, zonder hetzelfde op te heffen. Het slachtoffer werd opgenomen, doch zijn toestand was uiterst bedenkelijk. De ongelukkige is dan ook enkele minuten later bezweken. Men hoeft de identiteit van den man niet kunnen opmaken. De wattman was door het ongeluk zoo zeer ontroerd dat hij zijnen dienst hetft moe ten opscborsen. GEMEENTE MELDERT. BERICHT. Het College van Burgemeester en Schepenen der gemeente Meldert, brengt ter kennis van het publiek dat de heer Henri Van Cleynenbreugel, landmeter des kadasteri te Aalst, op Donderdag 26 November 1908, om 10 uren voormiddag, in de tegenwoordigheid van den heer Sielbo, Provinciale Kommissaris der We genis, zal overgaan tot de grensbepaling van den buurtweg nr 36, gelegen binst gemelde gemeente Meldert, wijk Klaar- haag. Meldert, den a3 September 1908. Burgemeester en Schepenen, C. GOOSSENS. Op bevel Dc Secretaris, H. VASTENAVONDT. Marktprijzen. Zaterdag 24 Octob. 1908. Aardappelen de 100 kil. 6,5o a 0,00 Boter per 3 kil. 9,00 a 9,54 Roomboter 120 kil. per kil. fr. 3,30 Eiers de a5 315 a 3,24 Ajuin de 100 kil. 10,00 a 0,00 Viggenen.per koppel 5o,óo a 60,00 BOTERMARKT. Heden zaterdig wer den 217 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 1730 kilogr. HOPMARKTEN. AALST. Hop nieuw gewas. 1 balen Primé,prijs fr. 36,oo tot 00,00. 43 Ord. pluk fr. 3a,50 tot 35,00. LONDEN, 19 Ootob. Markt iets verba ten!. Men kwoteert EngeUohe hop, eerste kwal. 60-110 fr. tweede kwal. 50-60 fr. derde kwal. 30-50 fr. Voor geringe Engelache producten, zo >wel ala voor vreemde, iade handel slepend. BRUSSEL, 21 Octob- Markt vaat. Men kwoteert Poperinghe (stadalood) 45-47,50 fr. Aalst (stadsmerk), 30-34 fr. Zelfs ward een lot Poperinghe (stad) aan 50 fr. varkocht. SaAZ (Oostenrijk), 21 Octob. Markt prijshoudend, 85 tot 115 fr. volgens hoeda nigheid. Neurenberg (Beieren),21 Octob. Ban- del iets verbeterd voor de prima-waar, doeh weinig veranderd voor geringe soorten. De 1 .state noteering der markt is als volgt Soorten Prima-waar Middelb. Gering. Markthop fr. 46-50 81-37 18-25 Berghop fr. 50-60 Spalternop fr. 65-57 Hallertau fr. 76 85 Elzaaserhop fr. 62-68 POPERINGHE, 23 Ootob. Handel prijs houdend. Men betaalt Poperinghe (stad), 40-42 fr. Poperinghe (dorp), 20-22 fr. ANTWERPEN, 23 Ootob. Men kwo- tweert Aalst beschikbaar, 30 fr. Dec-Jan. 28,50 fr. Oct.-Nov. 1909, 60 fr. Poperinghe beschikbaar 35 fr. Dec.-Jan. 28 a 30 fr. Oct.-Nov. 1909, 46 fr. - Markt kalm. 4656 31-37 60-60 43-56 25-31

De Denderbode | 1908 | | pagina 2