FRISCHHEID. Kerkelijk nieuws. Sterfgevallen. Aalst. - Stedelijk nieuws. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschland. Kiezerslijsten. Her ziening. Wie kent de legende niet der ongehoorde vervalschingen dor Aalstersche Kiezerslijsten die bijna we kelijks door onze blauwe, roode en vooral groene tegenstrevers wordt her haald. Ja, bijna geen week vervliegt of er wordt in hunne orgaantjes gewezen op de schandalige partijdigheid van ons Stedelijk Bestuur bij 't opmaken der verschillige kiezerslijsten... En zoo kloegen ze nu lest de onge- hoordste partijdigheid aan by *t opmaken van de kiezerslijsten der Nijverheids- hoofden en Nijverheidswerklieden. Nu dit maal zouden onze liberalen er eens op los gaan en Pieke Anné zou het onze Stedelijke Bestuurders eens doen gedenken... Gedenken, ja, gedenken, maar als iemand het zich zal gedenken dan zullen het wel de liberalen zijn en geen wonder ook... Ziehier Door Pieke Anné werden al te samen 240 reclamen by 't Beroepshof inge diend. Nijverheidshoofden 22 inschrijvingen waarvan 10 aan- veerd en 42 verworpen. 433 afschrabbingen waarvan 14 aan- veerd en 449 verworpen. Nijverheids werklieden 46 inschrijvingen waarvan 15 aange nomen en 31 verworpen, 39 afschrabbingen waarvan 5 aange nomen en 34 verworpen. Dus van de 240 reclamen ingediend werden er 44 aanveerd en 496 verwor pen... En daarbij nog meer dan 1300 franks onkosten aan de spille... Lapt ze me daar !ff! Hierover gaan wy wéér eens op informatie uit Pieke Anné is dus met al zyn ge- druisch ellendig van 't brugsken in 't waterke gevallen Zullen de blauwe, roode en groene schrijvelaars hier rekening van hou den Wat zouden ze wel Zonder lie gen en bedriegen kunnen ze niet leven België'a on/.ijdigheid.— De onzijdigheid van België zou bedreigd of geschonden kunnen worden, hetzij door onze. fout, hetzy door de fout onzer buren, in de volgende gevallon, zegt de Bien Public 1° Indien wy met eenige mogendheid een aanvallend of zelfs verdedigend ver bond sloten 2* Indien wy op ons grondgebied de vorming van Belgische of vreemde legerkorpsen toestonden, welke bestemd zouden zijn deel te nemen aan een oor log tusschen naburige landen 3° Indien wij zonder weerstand door tocht .verleenden aan een leger.dat voor wenden zou van ons grondgebied ge bruik te maken om den weg te verkor ten of om den vijand in de rugzijde aan te vallen 4° Indien wij de overwonnen troepen niet ontwapenden, die op ons grondge bied eene wijkplaats zouden zoeken. Zulks zijn de onderstellingen, welke zich kunnen voordoen. Welnu, zegt onze Gentsche confrater, voor al deze gebeurlijke gevallen is de tegenwoor dige militaire inrichting ruimschoots voldoende voor de zending, welke ons leger zou te vervullen hebben. De winter in October. De koude welke wij de laatste dagen gevoelden, en ons 3 tot 5° vorst meé- bracht werd ook in de andere landen van Europa gevoeld. Op 20 Oktober werd in Oostenrijk de eerste sneeuw gezien, niet alleen op de bergen maar ook te Weenen. Op de Rax teekende de thermometer 43 graden. De sneeuw was er twee cen timeters dik gevallen. Te Lemberg, Galicie, viel de sneeuw zoo dicht dat de tramlijnen onafgebro ken door sneeuwploegen moesten ge zuiverd worden. Tengevolge der dichte sneeuw, te Radymno. is een goederen trein ontspoord. De treiDen uit Krakau kwamen te Lemberg met 3 uren vertra ging aan. Tusschen Tarnopol en Zbarag ligt het spoorwegverkeer stil. In Duitschland heerscht ook groote koude. In Thuringen wordt de koude aan 42 graden onder nul (Celsius) aan gestipt. Te Brunswijk is reeds een arbeider dood gevrozen. De langdurige droogte is zeer nadee- lig voor de scheepvaart. Ook in Engeland is het winter ge worden. Integendeel heerscht in Amerika on draaglijke hitte. m 0 Het vee dat ons uit den vreemde toekomt. Gedurende het verste halfjaar igo8, zijn er in België 39,052 stuks zwaar vee ingevoerd, name lijk 29,573 uit Nederland, 6,250 uit Fran krijk, 3188 der Vereenigde-Staten en 35 uit andere landen. Het totale cijfer is 5,000 stuks meer dan dat van 1907 en 8,006 dan dat van 1906. Het geheele gewicht van het vee dat alhier ingevoerd werd, bedraagt 3,015,000 kilogrammen. Gedurende hetzelfde tijdstip heeft het invoercijfer van schapen en lammeren het cijfer bereikt van 76,752 stuks, hetgeen ten gewicht vertegenwoordigt van 4,105,000 kilogrammen dat der paarden welke als voedsel geslacht werden, bedroeg 9,051. Het grootste deel dezer oude knollen komt uit Groot-Brittanje. Eene nieuwe drnnL- wet. In het Engelsch Parlement, heeft men nu het beraad over de nieuwe drankwet hernomen. In Engeland kloegen de herbergiers dat het niet meer beteekende, dat het al drank huis werd, dat de drankslyterijen malkaar de zotste concurrentie aandeden dat de stiel om zeep ging. In Engeland ook, kloegen de werklieden en de kleine burgers, 't is te zeggen, de ouders, dat veel drankhuizen een gevaar en eene verleiding geworden waren, en dat hunne familie erdoor in miserie en tot ondergang kwam. De Engelsche lastenbetalers kloegen ins gelijks De helft van de lasten, zeiden deze, wordt verteerd in de zothuizen, in de hospitalen, in de gevangenissen, en meer als de helft daar van de klanten, komen er langs den drankwegel. De lastenbetalers wezen ook op gendar men, policie, rechters, ambtenaars aller hande, die er gedurig moesten bijkomen, al ten believe der heeren dronkaards, die bovendien bij de burgers rust en veiligheid vernietigen Alzoo is in Engeland de nieuwe drank wet gekomen. De Engelschen zijn er beu van, geduiveld, gestroopt en gepluimd te worden door de lieden die 't eerst al op drinken, en dan moeten onderhouden wor den. De nieuwe Engelsche drankwet deert niemand, schaft geen enkele herberg af, verleent zelfs vergoeding in zekere geval len, maar laat geene enkele nieuwe herberg toe, tot dat het getal herbergen tot eenen wettigen cijfer van zooveel gedaald is. Met de nieuwe wet, rekent men dat er in Engeland, binnen eenige jaren, een goed 30,000 drankhuizen zullen verdwijnen, dat de stiel van herbergier zal verbeteren, dat de misdrijven zullen verminderen, dat er veel min zal te betalen zijn dat iedereen in den lande erbij zal winnen, en de her bergier eerst van al. Als de roode uitbuiter der enullen denkt dat wij ons bekreunen met dat onge kookt gezeever over 't drukken der kiezers lijsten dan slaagt hij den bal leelijk mis immers wie weet er niet dat die soort drukker veel eer de maan met de hand zou grijpen dan ermeêoptijd klaar te geraken... En 't zou dus onze schuld zijn dat de fondsen van 't stedelijk Werkeloozenfonds van week tot week verminderen, want nu is de bijleg enkel nog 30 centiemen. Zeg, man, zou het soms niet beter aan roode karottrekkerij moeten toegeschreven worden Dit vraagske zult ge zeker liever onbe antwoord laten PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogw. heeft benoemd Pastoor te Eyne, den E. H. Roman, L., pastoor te Edelare, Vermaarde kaarskensprocessie te Scherpenheuvel. Zondag 8 November, zal aldaar de wijd vermaarde Kaarskensprocessie haren jaar- lijkschen omgang doea. De Vespers worden gezongen om e 1/2 ure, waarna uitgang der processie. De missen zullen geschieden om 5,6,7, 8, 9 en 10 uren. Bijzondere treinen zijn ingericht ten dienste der duizende bedevaarders die jaar- lijksch dezen dag, den geliefkoosden Scher penheuvel der Moeder Gods gaan bezoe ken. Zondag 8 November, te 10 uren, eene plechtige mis voor de levende weldoeners en Maandag 9 November, te 7 uren, eene plechtige dienst voor de overledene weldoe ners der kerk van Scherpenheuvel. Men meldt ons uit Antwerpen het christe lijk overlijden van den heer Frana Uogaerts, gedurende 35 jaren Apotheker onzer Ge stichten van Weldadigheid. De eerzame overledene was geboren te Lier, den 14 December 1840; hij was een hoogst bekwame vakman en zeer jong nog, op 29 September 1863, dus in den ouder dom van nauwelijks 23 jaren, verwierf hij het laatste diploma. H. R I. V. Te .root-Bijgaarden is overleden de eerw. Broeder Mathuras, in de wereld M. Lieven Leemans, ouderdomsdeken en in de kloosterorde, Broeder van het orde der Broeders van de kristelijke scholen van België. Hij is lange jaren leeraar geweest in het Gesticht der Broeders te Namen, en was vele jaren gehecht aan de Procuratuur alhier te Aalst. H. R. I. V. Vnste Cil>il», het beste van 't vleesch. Potten 118, 1,40; 1/4, 2,60 Dieven geknipt. Maandag avond werd de stedelijke politie verwittigd van eenen diefstal van waschgoed, gepleegd ten nadeele van Adolf Van Yperzeel en ande ren, alhier, Tragel. Het duurde niet lang of de dieven werden door de politiemannen Van Nuffel, Buys en Buyl aangehouden in eene herberg der Vaart. Beiden werden naar het politiebureel gebracht het waren twee oud-veroordeelden Bassleer Jan en Peetere Prosper, kaaiwerkers. Onderwege kon de eerste wegvluchten, doch 's ande rendaags werd hij opnieuw aangehouden. Beiden hebben volledige bekentenissen afgelegd. Het gestolen goed werd nog den- zelfden avond aangeslagen in de woning van zekeren D. B., Petrus, Groenstraat, die het, dronken zijnde, voor 3 franken van Peetere gekocht had. DE ONTSTEKING van het tand, vleesch, de slechte adem, het bederf der tanden worden radicaal genezen door 't ge bruik van het deeg - Pêbéco n het uitmun tend aangenaam en profijtig tandpoeder- insgelijks onontbeerlijk voor de rookers en voor dezen welke een gezonden zuiveren mond en een schoon tandgebit verlangen. Depot Apotheek Callrbaut, Overdekte. Botermarkt, te Aalst. Groote flescb fr.1,50 Het parket is Dijnsdag namiddag in onze stad afgestapt ten einde een onderzoek in te stellen over de vechtpartij van Verlo ren Maandag, in de Siroopstraat. Men zal zich nog herinneren dat er verscheidene revolverschoten werden gelost, gelukkiglijk zonder iemand te treffen. SPEEN. Foster's Zalf. Degenen, die te vergeefs reeds alle midde len beproefd hebben zullen met belang het volgende lezen. M. P. D'Hondt, 12, Ridderstraat, te Dendermonde, schrijft ons den 24° Octo ber 1903 dat hij 6edert vijftien jaren van 't speen aangetaBt was, alleen degenen, die door de zoo pijnlijke kwaal verhinderd zijn, kunnen zich rekenschap geven van de vree selijke pijnen, welke hij gedurende al dien tijd te verduren had, hoevele nachten heeft hij niet moeten doorbrengen zonder te kunnen slapen hoe menigmaal heeft hij niet gewanhoopt wanneer na zoovele ver meende middelen gebruikt te hebben, zijne kwaal erger en erger toenam nog alleen die welke lijden kunnen zich zijne vreugde verbeelden toen hij na eenige toepassingen met de Foster's Zalf verkocht te Aalst, bij M. De Valkeneer, apotheker, zich reeds van den tweeden dag zeer verzacht gevoel de, en iedereen zal gemakkelijk zijn geluk begrijpen, toen hij eindelijk, in minder dan eene week genezen was. Den 5" September 1907, zien wij M. D'Hondt terug. Nooit heb ik nog aan 't speen geleden, sinds ik uwe Foster's Zalf gebruikte, zegde hij ons Ik ben 62 jaar oud en ondanks keerde de kwaal nimmer terug. Ik ben altijd ge lukkig als ik die kostbare zalf aan vrienden kan aanbevelen. Het speen, eczema en andere huidaan doeningen veroorzaken eene vreeselijke en teneerdrukkende kwelling, 's Nachts wordt de slaap onderbroken, de zenuwen zijn aan houdend opgehitst. De Foster's Zalf stilt de prikkeling en ontsteking voortkomende van de huidziekte, onder welke vormen zij zich ook voordoet speen, eczema, bol vormige waterpokken, winter aan handen en voeten en alle huidaandoeningen. De eerste toepassing verlicht altijd en eene doos is gewoonlijk voldoende om eene blij vende genezing te bekomen. De Foster's Zalf is verkrijgbaar bij alle apothekers 3,50 fr. de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per poBt Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 50, Couden- bergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte Foster's Zalf en weiger alle na maaksels en onderschuivingen. D. A. x6 Petrolramp. Dijnsdag namiddag om 4 uren, goot de I2jarige Lucia Ghys- sens, petrol op de stoof, ten einde het vuur aan te wakkeren. Eene schrikkelijke ont ploffing volgde en op eenen oogwenk stond de kleine als een brandende fakkel in lich terlaai vlam. Huilend vluchtte het meisje dc straat op. Aldaar kwamen op dit oogen- blik voorbij MM. De Temmerman, traiteur en zijn schoonzoonM. Ernest Meeus, onder luitenant in onze stad, die met groote moeite erin gelukten de vlammen uii te dooven. De eerste werd de vier vingeren der linkerhand ijselijk verbrand. Lucia Ghyssens, die weeze is van vader en moe der en bij hare tante in de Gentschestraat woonachtig was, werd naar het hospitaal overgebracht; men heeft geen hoop haar te reddener bestaat doodsgevaar. Aalst en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt. 19, te Aalst, daar vindt men de beBtkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparation. Ongeval. Vrijdag middag kwam een voerman van M. De Gheest, brouwer, met zijn kar in de Kalfstraat gereden, wan neer het kind Frans De Coninck, spelende over de straat liep en onder eene der wie len terecht kwam. Het werd opgenomen met verminkten voet en naar de ouderlijke woning overgebracht, waar het door eenen geneesheer werd verzorgd Ter HlenihusMcn. Ah in dien het volk mocht stemmen ten voor- deele der remediën met welke overeenkomst zou het stemmen voor de purgerende slijm- verdrijvende Pil Walthéry, welke om zoo te zeggen de eenige remedie is die men sedert 30 jaren gebruikt tegen meest al de ziekten 1 fr. Eene doos is voldoende in een jaar. Opstand. Donderdag avond, rond 7 uren, wilde den politieagent Lenain, zekere T. Albert, die in dronken toestand verkeerde, naar huis brengen. Daar geko men greep de dronkaard een broodmes en ging ermêe den agent te lijve. Hij kon slechts met groote moeite ontwapend en naar den amigo gebracht worden. |gr- TYPHI S. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise-Marib, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Moorse!. Eene correspondentie is te laat ingezonden om in dees nummer te kunnen opgenomen worden. De onbewaakte barreel, gelegen tus schen Gysegem en Hofstade-bij-Aalst, is Woensdag het tooneel geweest van eene zelfopoffering De trein n° 4748, van Dendermonde, kwam aangestoomd, toen op een veertigtal metera van de barreel, de machinist, Stockt, een gespan op den spoorweg zag staan, waarvan het paard noch voorwaarts, noch achterwaarts wilde gaan. Ziende dat een ongeval onvermijdelijk was, gaf Stockt terugwerkenden stoom, doch de wielen der lokomotief gleden op de sporen en, alsdan loopende vóór de loko motief, gelukte hij erin, juist in tijds, op levensgevaar, het paard bij de teugels te nemen en het op het tweede spoor te duwen, zoodat de trein tien meters verder bleef staan, zonder voerman, noch paard of kar aan te raken. Zoodra het nieuws in het depot te Aalst bekend was, werd Stockt door zijne werkgezellen warm toegejuicht zijne oversten hebben hem ook hartelijk geluk gewenscht. ERPE. WoenBdag avond, om 5 1/4 uren, is brand ontstaan in de schuur van de wed. Weesemaele. Geheel de oogst en een aantal kiekens zijn door het vuur vernield. LEDE. Het Parket van Dender monde is hier Woensdag rond 3 uren afge stapt ten einde nauwkeurige opzoekingen te doen nopens de diefte gepleegd bij Ma- charis, alsook nopens de diefte gepleegd te nadeele van Remi Van Lancker. De policiekommi8saris Hamerlinck, had '3 morgends eene huiszoeking gedaan bij eenen der verdachten van beide diefstallen, alwaar hij in de kolenstal in den grond een beroesten geldbeugel heeft gevonden inhou dende 195 fr. De verdachte onmiddellijk ondervraagd, kon geenen juisten uitleg daarover geven, daarom was het Parket afgestapt om een streng onderzoek in te stellen. Men verwacht belangrijke aanhou dingen. T ooono f steekt wel deze waar- Ij tJZei b I heid in uw hoofd Indien gij hoest of lijdt aan valling, bronchiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziek ten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. De sneeuw, die Zondag eene min of meer onaangename afwisseling bezorgde tusschen zomersche Octoberdagen, heeft in Vlaanderen nogal leelijk huis gehouden. Zes uren lang woedde er in den omtrek van Ronse en Oudenaarde een ware sneeuw storm, zoodat de laag in het open veld 12 tot 15 centimeters dik was. Nooit had men zoo iets ge/.ien in October. In andere streken van Vlaanderen, name lijk rond Eecloo werd het treinenverkeer zoo zeer bemoeilijkt dat het op sommige plaatsen geheel geschorst was. Vele personen zijn door vallen gekwetst. Frisch gelijk bleekrozenrood is een aange zicht zonder zomersproeten, zwarte puist jes, roodheden en alle andere aandoening van het vel. Gij verkrijgt het met 't gebruik der Lki.iéx Melk Zeep Merk Dada van Bergmann en C°, Radebeul, tegen 75 centiemen 't Btuk bij M. Taeymans-Druckhoek der Groote Markt, en Lange Zoutstraat, te Aalst. De boekhoeder Jozef T., gehuwd, wo nende TervuerenschenBteenweg te Brussel, in dienst bij eenen nijveraar van de Kruid tuinlaan, had schuldige betrekkingen met eene vrouw. Om aan de behoeften dezer laatste te voldoen deed Jozef T..., vervalschingen in de boeken. Zijn patroon ontdekte het woens dag morgend. Jozef die het gewaar werd liep weg en landde ten slotte bij zijne vriendin aan. Zij gingen wandelen naar Terkamer- bosch. Het was reeds avond. Eensklaps haalde Jozef eenen revolver te voorschijn en loste verscheidene schoten in de richting der vrouw die hij erg aan den schouder kwetste. Denkende de vrouw gedood te hebben richte hij het wapen op zijne hereenen en bleef op den slag dood. In den morgen had Jozef aan zijne vrouw een telegram gezonden, haar mel dende dat hij zich ging zelfmoorden. In den molen van M. Van Houdt, Bergenschensteenweg, te Anderlecht, was een gasmotor geplaatst, waarmede Woens dag namiddag proefnemingen gedaan wer den. Terwijl het jachtwiel in volle snelheid draaide sprong het plotseling aan stukken. Drie werklieden stonden in de nabijheid. Louis R... 36 jaar, was een been gebro ken; Frans W.., 28 jaar, wonden aan het hoofden borat; Filiep R.., 27 jaar, erge wonden aan beenen en hoofd. De werklieden der fabriek snelden dade lijk ter hulp; bijgeroepen geneesheeren moesten Louis R. zijn been afzetten. Het parket is ter plaats geweest. VLIEGMACHIENENFarman AAN 'T WERK. Mourmelon-le Grand, 28 Oct. Farman heeft in den morgend eene vlucht gedaan van 1 kilometer, met eenen wind van 10 met. per second, 't zij tegen 36 kilometers per uur. In den namiddag vloog hij 1500 a 2000 meters met M. Painlevé, van het Instituut, aan boord. Om te sluiten deed hij nog twee vluchten van 4 tot 5 kilometers en bereikte eene hoogte van 35 tot 50 meters. Met deze verrichting zal Farman den prijs van 2500 fr. winnen, die was uitgeloofd voor het vlie gen over een rij ballonnetjes ter hoogte van 25 meters geplaats. 't Was zijn plan naar dezen prijs te dingen, en de Fransche Luchtvaartclub was uitgenoodigd om te komen controleeren. Zie notarieele annoncen op 4* bladzijde. Ter gelegenheid der kermis te Sijs- seele, had een herbergier, zekere Coene, in zijnen dienst een i6jarig meisje geno men, zekere Catharina Bouvé. Een ge naamde Edward De Wispelaere, van Gent, drong in de herberg. Wanneer de waardin binnen kwam, richtte de schurk eenen revolver op haar en vroeg haar het meisje met hem te laten vertrekken Men oordeelt over de ontstel tenis der herbergierster, wanneer Catharina Bouvé binnentrad, De Wispelaere op haar toesprong en haar op onmenschelijke wijze begon te mishandelen. De herbergier kwam toen binnengespron- gen waarop De Wispelaere twee revolver schoten loste in hunne richting. Hij sloeg daarna op de vlucht, doch werd den weg afgesneden door de gendar men, die hem aanhielden en naar Brugge overbrachten, waar hij in zijne opgewon denheid, verklaarde, dat hij wilde doen zoo als de apachen van Parijs. Hij is opge sloten. De gemeente Bonheyden is Dijnsdag het tooneel geweest van een moorddadigen aanval waarvan de genaamde Maes, 25 jaren oud, woonachtig te St-Catharina- Waver, een goed gekende wielrijder, het slachtoffer is. Deze, welke twee k driemaal per week naar Bonheyden rijdt, keerde verleden Zon dag rond middernacht huiswaarts, vergezeld door een makker, Goovaerts genaamd, toen hij onderweg werd tegen gehouden door de gebroeders D. B., van Bonheyden, welke zijn velo wilden afnemen. Goovaerts kon gelukkiglijk den velo van zijnen gezel uit de handen der aanvallers houden en er mee vluchten, om het rijwiel in zekerheid te houden, terwijl tusschen Maes en zijne tegenstrevers een hevigen twist ontstond, die geen verder gevolgd had. Dinsdag namiddag was Maes opnieuw naar Bonheyden gekomen en had er den avond doorgebracht. Toen hij rond half elf het dorp ging verlaten, werd hij nabij de kerk opnieuw door de gebroeders D. B. ontmoet. «Nu hebben wij u vast, riepen deze, terwijl Maes werd vastgegrepen, ge slagen en mishandeld. Eene hevige worsteling ontstond, in dewelke Maes zich zoo goed mogelijk kon verdedigen, en op zeker oogenblik gelukte hij er in zich uit de handen zijner aanval - Iers los te rukken en de vlucht te nemen. Deze volgden hem spoedig op en een nieu wen aanval had plaats, waarbij Maes ver schillige messteken in den rug en aan het hoofd bekwam. Zeer erg gekwetsten veel bloed verlie zend kon hij nog tot aan de herberg de Poney B geraken en er de lieden opkloppen. De familie Van Rompaey ontving onmid dellijk den gekwetste in hare woning en bestatigde den ergen toestand waarin Maes verkeerde, aan wie zij alle mogelijke zorgen toediende. De toestand van den gekwetste verergerde zoodanig, dat hij vroeg om bediend te worden. De eerw. h. pastoor werd geroepen en diende aan den gekwetste de laatste Sacramenten toe. Rond 12 ure was M. Winkelmans, geneesheer te Mechelen ter plaatse en diende Maes de beste zorgen toe. terwijl hij het doodelijk gevaar bestatigde waarin de gekwetste verkeerde er was dus geene mogelijkheid om hem te vervoeren. Rond 5 ure was de gendarmerie ter plaatse. Woensdag morgend om n 1/2 ure is 't parket van Mechelen te Bonheyden aangekomen om een volledig onderzoek in te stellen. Een aanhoudingsmandaat werd 1 en laste der gebroedere D. B. uitgevaar digd, welke op de vlucht zijn. De gendar merie zoekt ze ieverig op. Woensdag avond zaten eenige vrien den aan een feestmaal bij den rijksten eigenaar der gemeente Caylar, nabij Montpellier, in Frankrijk. Eensklaps vloog eene wesp door het opene venster, en drong in de keel van M. Jan Bartho- mien. Aanstonds snelde men om den genees heer, doch deze was afwezig. De keel zwol oudertusschen zoo geweldig door de wespensteken, dat het strottenhoofd toe- zwol en de arme man eenige uren later bezweek aan verstikking. Een vrouwenmoorder, Een mon ster in menschengedaante is Dijnsdag te Rudolstadt voor de gtzwoernen ver schenen, onder beschuldiging van zeven voudige vrouwenmoord, terwijl hij zwaar verdacht wordt nog vier andere misdaden op zijn geweten te hebben. De beschuldigde is 64 jaar oud, man- demaker van beroep, woneude te Gross- Romsladt en genaamd Ludwig Friedrich Koch. Sedert Lang reeds wareu in die streek vrouwen plotseling en spoorloos verdwenen. In April van dit jaar onderging de vrouw van den beschuldigde hetzelfde lot. Koch deed aangifte bij de policie over de verdwyning van zijne vrouw. Eenige dagen later vonden werklieden in eene steengroeve een menschenvoet, die even boven den knoesel was afgesneden. De mandemaker verklaarde dat het een voet zijner vrouw was. Deze verklaring verbaasde de gendar men, welke toen eene huiszoeking deden bij Koch en daar werd tegen hem zoo be lastend materiaal gevondendat de kerel weldra bekentenissen aflegde, Hij had zijne vrouw bij eenen twist doodgeslagen, zegde hij, dan het lijk in stukken gesneden, deze stukken met pe- trool overgoten en gepoogd ze te ver- hranden. De rest bad hij dan deels be graven, deels hier en daar weggeworpen. Den voet had hij zelf in de groeve ge worpen, opdat men zou denken dat zijne vrouw door werklieden aldaar vermoord was. Verder onderzoek bracht aan het licht dat Koch ook zyne eerste vrouw vermoord had. alsook zijn zoon, die blind was, en verscheidene huishoudsters, welke bij hem hadden gediend. Koch was vroeger reeds wegens aan slag op de zeden tot negen jaar tuchthuis straf veroordeeld geweest. Thans heeft het assisenhof hem wegens de moorden op zijne derde vrouw en de huisverhuurster Zeise tweemaal ter dood veroordeeld. Een policiehond van Fischbek. bij Lubeck, heeft dezer dagen een merk waardig feit volbracht: In den nacht van 18 tot 19 October was te Frischbek de koopman Walter vermoord geworden. Bij hf t lijk vond men eenen steen, die met bloed was bevlekt. Hiermeê bad de moordenaar zijn sLchtoffer gedood. Er was geen ander spoor van den moorde naar. Men haalde nu een policiehond, dien men den steen liet besnuffelen. Hoewel reeds eenige dagen sedert den moord waren voorbijgegaan, nam de hond in den hem onbekenden omtrek aanstonds het spoor op en volgde dit omtrent 1 uur lang. Tot elks verbazing eindigde het spoor in het huis van den werkman Hütscher te Vorburg bij Tramsbüttel, die vroeger reeds als verdacht was aangehouden ge weest maar weer was losgelaten. De hond sprong over de gesloten hofdeur. Toen er geopend werd volgde de hond 't spoor tol in de kamer van Hütscher. Toen deze dan van uit den hof binnentrad, wierp de hond zich luid blaffend op hem. De man werd doodsbleek en is nu aangehou den. Men neemt met zekerheid aan dat Hütscher de moordenaar is. BURGERLIJKE STAND~DER~ STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 5 Vrouwelijk idem 6 Huwelijken. W. Bal, zijdeb. met M. Wullaert, z. b. P. Van Nuffel, landb. met C Cop- pens, landb. S. Jacobs, broodb. met M. Stuyver, tw. L. Van Droogen- broeck, suikerb. met I. Hoffman, kleerm, A. De Wael, doozenm. met M. De Ryck, tw. Overlijdens. E. De Meyer, z. b. 64 jSt* Annastr. F. Stuyver, m. Goossens, kleerm. 69 j., Peperstr. J. Meert, we Welleman, z. b. 73 j., St. Camielstr. L. Meert, wr De Bruyn, z. b. 81 j., Moorselb. J. Luycx, m. Van Cauwenbergh, fabriekw. 66 j., Klottestr. 8 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Op het aandringen van den heer Procureur des Konings. wordt er nogmaals herinnerd dat volgens art. 78 van het burg. wetb. de twee aangevers van eenen overlijdensakt moeten zijn de twee naaste bloedverwanten of geburen. Marktprijzen. Zaterdag 3i Octob. 1908. Aardappelen de 100 kil. 6,5o a 0,00 Boter per 3 kil. 8,10 a 9,45 Roomboter 120 kil. per kil. fr. 3,30 Eiers de 25 3.51 a 3,60 Ajuin de 100 kil. 10,00 a 0,00 Viggenen.per koppel 5o,oo s 60.00 BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 240 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 1900 kilogr. HOPMARKTEN. AALST. Hop nieuw gewas. 45 balen Primé,prijs fr. 40,00 tot 47,50. 1 b Ord. pluk fr. 3o,oo tot 00,00. NEURENBERG, (Beieren), 28 Octob. Handel vaat voor pnma-waar en voor eenige middelbare prodneten minder verhandelin gen dan voorgaandelyk. 4)e 1 atate noteering der markt ia als volgt Soorten Prima-waar Middëlb. Gering. Markthop fr. 45-50 31-37 18-25 Berghop fr. 50-60 Spalternop fr. 65-75 45-56 31-37 Hallertau fr. 75-85 50-60 Elzasserhop fr. 62-68 43-56 25-31 POPERINGHE, 30 Ootob. Handel vaat. Men betaalt Poperinghe (8tad) 40-42 fr. Poperinghe (dorp), 20-26 fr. In cultuur gaat de handel vlot. ANTWERPEN, 30 Octob. Men kwo- teert Aalst beachikb. 30 fr. Deo.-Jan. 28,50 fr. Ootob -Nov. 1909, 47,50 a 50 fr. Poperinghe beschikbare 35 fr. Dec.-Jan. 28 a 30 fr. Qotob.-Nov. 1909 45 fr. Markt kalm. Schooue Hotstede, 7 dag- wand Land en Moersch, gelegen teErem- bodegem. Geestjesstraat, te huren met 25 December aanstaande mogelijkheid nog Meerschen in het vermaard Dender- land mede te verhuren. Zich te bevragen bij Constant Goos sens, boomsnoeier, te Haeltert. Bekwame metser» worden gevraagd. Zich te wenden tot het bureel van het in opbouw zijnde Klooster der Eerw Paters Capuoie- nen, te Aalst, Sint-Job. Kas voor onroerende Goederen en Sparen, Samenwerkende Maatschappij 38, de Thystraat, Brussel. 5 a 10 fr. per dag buiten zijne bezigheden. Nieuwe combinaties voor den aankoop van huizen. Onderling Sparen. Verzekering brandgevaar. Men vraagt agent en opzichters. Schrijven. 67,584. HOOG LOON 11 f Lacetswerksters en Uitgevers vraagt A. HOLLKOTT, te Aalst, Dendermond- schen steenweg, 54. Men vraagt eene Meid kunnende burgerskeuken, goed loon. Zich te bevra gen ten Bureele dezer. Nr 157. GEMEENTE MELDERT. BERICHT. Het College van Burgemeester en Schepenen der gemeente Meldert, brengt ter kennis van het publiek dat de heer Henri Van Cleynenbreugel, landmeter des kadasters te Aalst, op Donderdag 26 November 1908, om 10 uren voormiddag, in de tegenwoordigheid van den heer Sielbo, Provinciale Kommissaris der We genis, zal overgaan tot de grensbepaling van den buurtweg nr 36, gelegen binst gemelde gemeente Meldert, wijk Klaar- haag. Meldert, den 23 September 1908. Burgemeester en Schepenen, C. GOOSSENS. Op bevel De Secretaris, H. VASTENAVONDT.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2