Leest en verspreidt De Denderbode Rechterlijke eerherstelling. Ernstige vraag. EEN EN Ah DE li. Stad van Aalst. Sterfgeval. Allerhande nieuws. In zaak van Van de Putte, Clemens, uitgever van het dagblad Db Dendbrbode wo nende te Aalst, beroeper, hebbende als pleitbezorger Meester öouckaert Tegen De Blieck, Jozef, brouwer, wonende te Aalst, gedaagde in beroep, hebbende als pleitbezorger Meester Van Heuverswyn; Aangaande de ontvankelijkheid van het beroep Overwegende dat, indien na luid van artikel 57 der wet van 26 Maart 1876, de tegeneischen op den hoofdzakelijken eisch geen invloed hebben voor wat de bevoegdheid en het gebied betreft, het zoo niet ia wanneer beide eischen zoo innig vereenigd zijn dat men over den eenen zonder over den anderen niet kan beoordeelen en dat het lot des eenen van dit van den anderen afhankelijk is Aangezien zulks het geval is ter zaak aan het Hof onderworpen dat, inder daad, de tegeneischende vordering door den beroeper aan den eisch des gedaag den in beroep tegengesteld, uit hoofde van roekeloos en kwellend geding, ha ren grondslag in de hoofd vordering zelve en hare oplossing vindt in degene welke aan deze zal gegeven worcien, dat beiden een ondeelbaar geheel uitma ken, welk niet kan gesplitst en in het algeheel aan den beroepsrechter, om er over te kunnen beslissen, moet onder worpen worden dat daaruit volgt dat het beroep zoowel van de eene als van de andere ontvankelyk is, alhoewel geene der beiden, afzonderlek aangeno men, het beloop van den laatsten aan leg te boven gaat Ten gronde Aangezien de hoofdzakelijke eisch voor doel heeft de vergoeding van de schade aan den gedaagde in beroep ver oorzaakt door eene reeks artikelen, in het door den beroeper uitgegeven dag blad ingelascht en welke de gedaagde in beroep eerroovend en lasterend beweert te zyn. Aangezien beklaagde artikelen, in hunne algemeenheid, geene andere aan tijgingen jegens den gedaagde in beroep bevatten dan den bijnaam van pan- toeffel maar dat deze benoeming eenen beleedigenden aard ontleent, aan de omstandigheid dat zy eene nictbe- dekte zinspeling aan eene beleedigende beweering, rakende zijn bijzonder le ven, daarstelt, en welke vroeger aan eene rechterlijke veroordeeling plaats heeft gegeven, ten voordeele van den gedaagden in beroep tegen den beroeper uitgesproken Aangezien de veroorzaakte schade ge noegzaam zal hersteld worden door de inlassching van het tegenwoordig arrest in het beroepers dagblad De Dendbr bode en door dezes verwijzing tot de kosten, die gezegde inlassching noodza kelijk zal maken, en welke het bedrag bij het exploot van rechtsingang ge- ëischt, niet zullen bereiken, alsook tot de kosten van beide aanleggen Aangezien uit het hierbovenstaande blijkt dat de tegeneischende vordering, wegens roekeloos geding, geenszins gegrond is Om deze redenen, Het Hof, Gehoord in zijn gelijkluidend advies den Heer Thienpont, Advokaat Gene raal Alle tegenstrijdige eischen en besluit- aelen verwerpende, Verklaart het beroep ontvankelijk zoowel voor wat aangaat den hoofdeisch als voor wat den tegeneisch betreft, en er over beslissende Doet te niet het vonnis waarvan be roep, uitgezonderd voor wat den belee digenden en schadelijken aard van de beklaagde artikelen raakt En rechtdoende,verwijst den beroeper tot het inlasschen van het tegenwoordig arrest, in de vlaamsche taal vertolkt, met het opschrift Rechterlijke Her stelling in het dagblad De Dendbr bode waarvan hy den uitgever is, binnen de vijftien dagen van de betee- kening van het arrest, Stelt den Heer van Grave, Griffier bij het Hof van Beroep te Gent, aan, om gezegd arrest in het vlaamsch te ver tolken Verklaart de door den beroeper inge stelde tegeneischende vordering onge grond, wijst hem ervan af, veroordeelt hem tot de kosten van beide aanleggen. Aldus gedaan en uilgesproken in openbare zitting van het Hof van Beroep te Gent, tweede burgerlijke kamer, den 0 Juni 1908. Aanwezig de Heeren Roels, Voorzit ter de Smet, Berten, de Kerchove d'Exaerde, Penneman, Raadsheeren Thienpont, Advokaat Generaal van Grave, Griffier. (Geteekend) A. Roels van Grave. Minister Descamps heeft een onder zoek geopend over den toestaud der zedelijke opvoeding in de middelbare staatsscholen. Tusschen de vragen waar op de bestierders moeten antwoorden, is er eene die luidtVerstaat men door zedelijke opvoeding van den leerling, de onderwijzing zijner plichten jegens God?» Bij 't lezen van dien naam God schieten liberalen en socialisten in eene katte koleire De Petit Bleu schrijft Wij moeten ons met kracht verzetten tegen alles wat kan mede helpen om het openbaar onderwijs te klerikallseeren. Wanneer men dus aan de leerlingen spreekt over de plichten die zij te ver vullen hebben jegens God, in andere woorden, wanneer men over 't bestaan van God spreekt of enkel dien Naam uitspreekt, dan klerikaliseert men het onderwijs Reeds lang wisten we dat de liberalen alzoo de onzijdigheid verstaan. Te recht vraagt een Brusselsch blad Het feit alleen dus in God te gelooven maakt iemand verdacht als klerikaal Het zijn dus de kadodders alleen die nog in God gelooven De liberalen gelooven dus niet in God; dus zjjn het Godloochenaars. Wij roepen de aandacht daarop van al degenen die nog in God gelooven, van allen die nog ter kerk gaan. Het jaar loopt ten einde. Welnu alvo rens een nieuw abonnement op uw dag- of weekblad te nemen, vraagt u dan eens ernstig af Mag ik, die in God geloof, een blad nemen dat eene party vertegenwoor digt, bestaande uit godloochenaars, uit godsdiensthaters Mag ik een blad ne men dat spot met onzen H. Godsdienst, met de H. Kerk en hare bedienaars Lezers, overweegt dit goed. Mieuwe Hoed en motie. Er wordt gemeld dat de groote dames hoeden, die schijnen gemaakt te zijn om als paraplu dienst te doen, weldra zullen verdwijnen. In Parijs is de mode gelanceerd van kleine dameshoeden, welke men met den naam van taartenhoeden be stempelt, wegens hunnen vorm. Zy zijn vervaardigd uit pelswerk en opgeschikt met pluimen. Die mode zal natuurlijk veel bijval hebben, als ze maar nieuw is Beddelakeus. In Texas, Vereenigde Staten, heeft men eene wet gemaakt die voorschrijft dat ieder bed moet voorzien zijn van drie beddelakens. Het derde, moet boven de dekens lig gen, en drie meters lang zijn, zoodanig dat het niet licht kan wegschuiven. Die maatregelen worden voorgeschre ven in het belang der openbare gezond heid. In Texas is de sterfte driemaal zoo groot als in welkdanigen anderen Staat der Vereenigde Staten men schrijft dat toe aan verderfelijke mikroben, welke eene gemakkelijke schuilplaats vinden in de wollen dekens. Het derde beddelaken is dus een maat regel tegen de mikroben. 't Is niet zoo belachelijk als het er uit ziet. Hoe de treurwilg in Europa ge komen is. Naar de legende wil, zoo vertelt P. Fransen Jz. in Buiten, heeft de treurwilg een godsdienstigen oor sprong. De boom, waarvan roeden ge nomen werden om Jezus te geeselen, laat sedert dien de takken neerhangen. Deze legende latende voor hetgeen zy is, weten wij, dat de treurwilg (Salix babylonica) uit Indië afkomstig is en de vrouwelijke exemplaren hier als sier- boomen, vooral op de kerkhoven, wor den geplant. Er zyn echtc-r ook nog eenige andere soorten, welke eveneens in treurvorm voorkomen. My is wel eens verzekerd, ofschoon ik de proef nooit genomen heb, dat men van eiken wilg een treurwilg kan maken door een jongen boom onderst boven in den grond te planten. De taaiheid vaD leven in aanmerking nemende, kan dat gemak- kelyk waar wezen. Hoe de Salix babylonica naar Europa gekomen is De Engelsche dichter en wysgeer Pope ontving eens uit Smyrna een mandje vygen. Aan een der takjes, waarvan het mandje gevlochten was, ontdekte hij een jong scheutje. Hy plantte dat in een bloempot. Toen het welig opschoot, zette hy het in zijn tuin en zag met verbazing, dat de takken niet naar boven, doch naar beneden schoten, alsof het boompje treurde over het verlies van zyn vaderland. Pope noemde het daarom treurwilg en dien naam heeft de boom in den volksmond behouden. Onder denzelfden wilg is de wysgeer op zyn verzoek begraven. Uit Engeland heeft hij zich over gansch Europa verspreid. Openbare Vergadering van den Gemeenteraad op Zaterdag 14 No vember 1908, om 5 uren 's avonds, ten Stad huize, gewone Zittingzaal. DAGORDE 1. Gemeenteraadslid In ambtstelling van M. De Windt, in vervanging van M. Boterbergh, overleden. 2. Gemeentekas: Driemaandelijksch na zicht. 3 Lager Onderwys Lijsten der recht hebbenden tot kosteloosheid. 4. Ontwerp van oprichting der School Ouden Dendermondschen steenweg. 5. Academie van Schoone Kunsten en MuziekschoolBegrooting voor 1909. 6. Nyverheidschool Rekening 1907 en begrooting 1909. 7. Brandweer Id. id. 8. KerkhofGrondafstand. 9. Herstelling van den voorgevel van een gebouw aan de Groote Markt. 10. WerkeloozeDfonds Wyziging aan het reglement. De eerw. heer F. Van den Bossche, pastoor van Steenhuize-Wijnhuize, is aldaar Maandag godvruchtig overleden. De afgestorvene was te Moorsel in 1848 gebo- I)o Vijand. De groote vijand onzer gezondheid is de verstoptheid, in dezen zin, dat zij de oorzaak is van meest al onze ongesteldheden 't is waarom wij depurgeer-Pil WalthBry moeten gebruiken die de ideale remedie is tegen deze kwaal 3o,ooo genezingen jaarlijks. AALST Zaterdag namiddag waren de gebroeders Ceuppens, in de Korte Zout- Btraat aan het vechten, toen opeens een van beiden, Gustaaf genaamd, in de venster van den Katholieken Kring eene ruit met zijne vuist insloeg, met het gevolg dat daardoor zijn polsader werd doorgesneden hij is verzorgd door Dr De Clercq. Proces verbaal ia tegen beide dronken broeders opgemaakt. AALST. Zondag namiddag iB er brand uitgeborsten in de hofstede van De Kegel, landbouwer, Lindestraat. Al de ge bouwen zijn vernield, alsook een deel der meubels en gansch den oogst. De pompiers van Schaarbeek waren spoedig ter plaatse, doch moesten zich bepalen met de nabij - gelegen gebouwen te bevrijden. De schade is zeer groot maar door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is tot hiertoe onbekend. AALST. Begin van brand. Zaterdag, rond middernacht, is er brand ontstaan op het 3e verdiep in het nieuw hotel St-Jean Stalieplein, gehouden door de wed. Van Stichel. Gelukkig werd de meid brandreuk gewaar; men heeft daar door in tijds, doch niet zonder moeite, den brand, die reeds groote schade veroorzaakt had, kunnen blusschen. M. Aug. Lemmens, jachtwachter te Lede, is met het eereteeken van tweede klaB vereerd geworden. Hij is jachtwachter 8e- dert meer dan 25 jaar bij de familie Moens, burgemeester te Lede. Iedereen wenscht den trouwen en Hinken jachtwachter geluk met zijne onderschei ding. Een beenhouwer te Gent, heeft als kostganger verscheidene policieagenten. Sedert eenige tijd merkte hij dat er geld uit zijne schuif verdween en hij verdacht een der agenten. Eenige dagen geleden deelde hij dezen meé, dat hij das avonds uit moest gaan maar buiten wete van den agent verborg hij twee vrienden in zijn huis. Toen de agent des avonds ten half 10 thuis kwam, ging hij recht naar de schuif, die hij met eenen sleutel opende. Op hetzelfde oogenblik kwamen de vrien den uit hunnen schuilhoek, grepen den agent vast en brachten hem naar het poli- ciebureel. Een boerenknecht van het Heyende, te Lokeren, de genaamde Pieter De Rocker, was op den akker gaan werken. Hij had zijn geweer medegenomen om, als er gelegen heid toe kwam, eene kraai te schieten. De man verborg het geladen wapen in het struikgewas, in de nabijheid van zijn werk. 's Avonds, niets hebbende kunnen schieten, wilde hij het geweer uit de bergplaats halen; hij hield den loop naar hem gekeerd en door het haperen van den haan in de takken, ging het schot af. De ongelukkige kreeg de volle lading in de longen en viel dood neer. Men heeft het lijk naar het hospitaal ge bracht. De arme man was getrouwd en vader van zeven kleine kinderen. Eene betooging ter eere van den nieuwen minister van Justicie, de heer Leon De Lantsheere, heeft Zondag 1.1. te Assche plaats gehad. Te 2 ure werd een stoet gevormd in de statie die zich naar het gemeentehuis begaf, waar de heer De Cos- ter, burgemeester en een afgevaardigde, eene aanspraak deden. Van daar is de stoet met den heer Leon De Lantsheere naar de katholieke Gilde gegaan, waar eene verga dering heeft plaats gehad. De burgemeester der Brusselsche om schrijving vergaderden, onder voorzitter schap van den heer De Mot, om eenige vraagstukken van gemeenschappelijk belang te onderzoeken. Er werd beslist dat het getal plaatsen op de platformen der trams moest vastgesteld worden. In groote cijfers moeten die plaat sen aangewezen worden binnen en buiten de rijtuigen. Het getal plaatsen mag onder geen enkel voorwendsel overtroffen worden. Voor wat den omtrek en de tarieven voor de plaatsrijtuigen betreft zijn de moei lijkheden talrijk en onoplosbaar. De een making der tarieven zal vanzelf door de taximeters gebeuren. De taximeter zal verplichtend worden voor de automobielen. De burgemeester van Brussel zal eene vergadering der burgemeesters van alle steden van boven de 25,000 inwoners bij eenroepen om te onderzoeken in hoeverre de Staat het recht heeft de groote staats wegen te gebruiken voor het leveren van electrisch licht aan de bijzonderen In de Brusselsche spoorwegstaties komen dagelijks 100,000 tot 110,000 reizi gers aan, waaronder 30,000 tot 35,000 werklieden. Van de overige reizigers ver trekken er velen dezelfden dag naar huis terug, doch een deel blijft in de hoofdstad, en dat deel, hetgeen dagelijks talrijker wordt, vormt de cliënteel der hotels. Brandstichtersbende te Brussel. Twee honderd branden. Brand stichten op andermansrekening, dat is een stieltje, waarvan men tot nu toe nog niet had gehoord. Zoo eene bende heeft men nu te Brussel •ntdekt, en wel op de volgende manier Sedert eenigen tijd hadden de verzeke ringsmaatschappijen met verbazing vastge steld dat er, vooral op Zon-en Feestdagen, veelvuldigebranden uitbraken, steeds tijdens de afwezigheid van de verzekerden. En bijna altijd ontstond de brand in de kleer kasten. De maatschappij belegden eene vergade ring, en aan de verzekeringsinspecteurs werd last gegeven, tot een zeer nauwkeurig one erzoek over te gaan, indien dergelijke branden nogmaals voorkwamen. Van deze feiten werd een rapport opge steld en een klacht ingediend bij den heer procureur de Konings, die de rechterlijke politie last gaf naar aanleiding dezer ge beurtenissen handelend op te treden. En men kwam tot de bevinding dat er eene bende bestond, die voor rekening van dezelve werkte. In de bende bevonden zich drie soorten personen zij die de onderhandelingen aan knoopten de eigenlijke brandstichters en de vaJsche experten. De onderhandelaars stelden zich in betrekking met lieden die hen handelaren noemden welke slechte zaken deden. Alsdan trachtten ze in betrekking te komen met deze handelaren en boden aan hen geld te verschaffen. Onnoodig te zeggen dat hunne pogingen steeds mislukten, en men kan zich gemak kelijk de teleurstelling der handelaars voor stellen. Alsdan begonnen de onderhandelaars hunne netten uit te werpen door een gesprek aan te knoopen van ongeveer den volgenden inhoud De verzekeringsmaatschappijen zijn rijk. En gij zijt natuurlijk verzekerd, niet waar Ja'? Welnu, een flink brandje zal u weer op de been helpen. Zulks gebeurde op eene heel eenvoudige manier. Op een goeden ochtend ging dan de ver zekerde met zijn familie op reis, gaf den sleutel zijner woning aan een onderhan delaar die dezen ter hand stelde aan een ander lid der bende. Deze drong alsdan het huis binnen en stak de kleeren in brand die in de kleerkast hingen. Hij sloot die kleerkast weer en verliet daarna het huis. Twee uren later brak de brand, die ge smeuld had, eensklaps uit. De bewonerB waren afwezig, de pompiers moesten de huisdeur intrappen dat alles nam tijd in beslag en inmiddels breidde het vuur zich uit. Wanneer de verzekerde 's avonds thuis kwam, was de zaak in de orde en hij streek de vergoeding op. Reeds zijn een tiental leden der bende gekend, en verschillende aanhoudingen worden verwacht. Daar het onderzoek loopt over ongeveer twee honderd verdachte branden, kan men begrijpen dat deze zaak groot opzien baren zal, en er heel wat zonderlinge dingen aan het licht zullen komen. Een Antwerpenaar bedrogen te Brussel. - De policie van Sint Joost ten- Noode heeft een aftruggelaar der ergste soort aangehouden, die behendig de bu reelbedienden wist te bedriegen, welke maar eene plaats zochten. Een jongeling van Antwerpen, M. Jaak B., die bij middel van aankondigingen eene plaats vroeg, ontving eenen brief van eenen zoogezegden ingenieur-bestuurder eener handelsmaatschappij te Parijs, die gelast was het noodig personeel bijeen te zoeken om in België een bijhuis te stichten. Er werd hem gemeld dat hij zich op een geatelden datum in een groot koffiehuis der Anspachlaan moest bevinden. M, B... ging er naartoe en had een ge sprek met den /.oogezegden ingenieur. Deze beloofde hem eene plaats van bestuurder van een bijhuis te Antwerpen met een loon van 250 fr. per maand. M. B... nam aan, doch toen de overeenkomst gesloten was, zegde de ingenieur dat M. B. eene borgsom moest storten van 250 fr. Daar hij maar 100 frank op zak had, overhandigde hij ze aan den aftruggelaar. M. B werd echter ongerust en telegra feerde naar Parijs om te weten of die maat schappij iemand gelaBt had een bijhuis in België te stichten. Het antwoord liet zich niet wachten en M. B. bevond dat hij be drogen washij ging terstond eene klacht indienen op het commissariaat der Kruis vaartstraat, waar de policie hem aanraadde den kerel te verwittigen dat hij de andere 150 fr. ter zijner beschikking had. De bedrieger antwoordde dat hij zich in de Noordstatie zou bevinden bij de aan komst van den trein. De policie werd ge waarschuwd en de aftruggelaar werd bij den kraag gevat. Hij zegt Petrus Hancaert te heeten. af komstig van Parijs. Hij werd in de gevan genis opgesloten. Zondag avond rond 6 ure, kwam bij den policieagent M. De Wulf, die op wacht stond aan afdak 2, te Antwerpen, eenen man toegeloopen, zeggende: Mijnheer ge moet mij aanhouden, want ik heb mijnen maat omver geschoten. Deze zonderlinge persoon werd ten bu- reele gebracht waar hij door den adjunkt M. Simons, ondervraagd werd. Hij noemde zich Florent De Bauw, 32 j. oud, woonachtig Fabriekstraat, 1, te Ho boken, en zegde waker te zijn op de scheeps timmerwerf van Cockerill. Sinds geruimen tijd leefde hij in onmin met eenen anderen nachtwaker Mortier, die hem aanhoudend bespiedde. Beiden hadden Zondag namiddag de waak over de fabriek. Reeds eenmaal had den ze ruzie gemaakt, en wat later toen beiden elkaar weer ontmoetten, ontsto. d er andermaal ruzie. De Bauw, heeft toen in eenen oogenblik van woede, zijnen revolver getrokken en drie schoten op zijnen tegen strever gelost. Een kogel verbrijzelde hem de linkerarm, terwijl een andere kogel den zelfden arm nog kwetste. Na deze feiten ging De Bauw op de vlucht langsheen den Scheldedijk en gaf zich, zooals men hooger leest, gevangen aan eenen policieagent. De officier M. Simons, nam dadelijk in lichtingen te Hoboken, waar de aangehaalde feiten bevestigd werden. Op het hooren der schoten kwam men toegesneld. De gekwetste werd in eene herberg gebracht, waar een geneesheer hem de eerste zorgen toediende. De dader is ter beschikking van den pro cureur des konings opgesloten. Zaterdag kraaide de roode haan Stekene. Drie branden hadden er plaats. Alle drie werden toegeschreven aan kwaadwilligheid, De vier hooioppers, gelegen op 't gehucht Zeshoek en toehoorend aan Ch. Cruyplanti werden een prooi der vlammen. Op het gehucht Berg waB het de woonst van den arbeider Henri Baert welke in brand werd gestoken Eindelijk staken misdadigers 't vuur aan de afhankelijkheden der hoeve, bewoond door den landbouwer Verschueren, De stallen, schuren en een wagenkot wer den vernield. Alleen 't woonhuis kon wor den gevrijwaard. 2 koeien, eene vaars en zwijnen kwamen om in de vlammen. Een onderzoek werd geopend. Menigmaal werden te Turnhout ten nadeele van verschillige personen rijwielen gestolen. De daders bleven steeds onbekend, Zaterdag middag zag de policieagent Proost zekere P., voorbij rijden. Het kwam den agent voor dat het rijwiel wonderwel geleek op dat, welk onlangs gestolen werd ten nadeele van eenen bewoner der Gast huisstraat. De agent verwittigde zijne over aten en deed vervolgens een onderzoek. Het rijwiel werd dadelijk herkend dooi zijnen vorigen eigenaar. Men vond in dt woning van P., .nog een tweede nieuwe» velo, welken men voorloopig ter plaatu liet. Eenigen tijd later keerde de agen terug om te zeggen dat P. een oogenblik naai het policiebureel moest komen. Doch hl was reeds op wandel met den tweeden velo, Korts daarna werd P. in het policieburet ondervraagd. Hij beweerde eene wandeling te hebben gedaan per velo en toen hij even tjes ruBtte, had een onbekende zijn rijwiel, gestolen. De policie wist evenwel meer van d( zaak en hield P. in hechtenis. Zaterdag avond bekende hij reeds den tweeden velo op de Broekzijde in een veld verborgen ti hebbe*. Zondag ging de policie met hen ter plaatse, doch de velo was niet te vin dan. P. beweert dat men hem zal wegge nomen hebben Het onderzoek wordt voortgezet. P. u aangehouden en Zondag middag, onds mandaat van arrest, in de gevangenis opge sloten. Zaterdag avond, om 5 ure, stonde: te Cuesmes, dertien metsers en dienders 0; stellingen aan eenen bouw der koolputtes Héritus en sloegen de laatste handen au 't werk, daar het donker werd. Eensklaps stortte een muur in en geheé het gevaarte, waarop de werklieden stonde: werd medegesleurd, in eene diepte van 30 meters. Hartverscheurende kreten werden hoord; men liep dadelijk ter hulp. Per telefoon verwittigde men geneeshe ren uit Bergen en wel ira waren een zesti' ter plaats. Ondertusschen waren de slacht offers van onder de puinen gehaald en wa den onder een afdak gedragen. Al de werklieden, uitgenomen de mea- tergast Hendrik Lesellier, van Bousai werden erg gekwetst. Na een eerste band werden zij naar het gasthuis van Bei- gen gevoerd. Het zijn Albert Rivage, Bergen, ergt kneuzingen over gansch het lichaam, Hili- rius Colpin, Cuesmes, wonden aan arma en buik, Jules Dumont, Boussu, gekneur: am het hoofd. Gust. Capiaumont, Bergen, wonden in het aangezicht; dezen zijn alla in stervensgevaar. De andere gekwetsten, wiens toestand niet hopeloos is, zijnDesideer en Emit! Dubreucq, Jules Nisol, Kamiel Stocquaert. van Cuesmes, Emiel Mahieu en Jozef Bi- zelle, van Bergen, Louis Bruin en Germait Dubois, van Boussu. De oorzaak van de ramp zou aan de vort te wijten zijn. Het parket van Bergen is ter plaats ge weest. Later. De toestand der gekwetste, van het tragisch ongeluk is nog onrust wek kender dan men aanvankelijk dacht. Een van de ongelukkige slachtoffers» dood. Het is de genaamde Colpin va: Cuesmes. In de gemeente Huysse zijn dieve: in het gemeentehuis gekomen en hebben e in de bureelen alles doorzocht om een aas tal postzegels en eene som geld te stelen De familie Linon, te Verviers, ont ving de vreeBelijke tijding dat hun 15jarigt zoon Victor, leerling in het geBticht vai Malonne, aldaar, tijdens het footbalspel, doodelijk getroffen was. De jonge Linoi kreeg den bal met groot geweld tegen maagholtehij viel achterover en, ondank de beste zorgen, kon men den knaap nie terug tot het leven brengen. Over eenig jaren stierf de broeder van het slachtoffer, die toen ook rond de 15 jaar oud was ten gevolge eener wonde, ook opgeloopen tij dens het footbalspel.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2