FRISCHHEID. Een Aalstenaar Jubilaris IN I n o I Een maiden speech. Aalst. - Stedelijk nieuws. Allerhande nieuws. Zonder den hoofdprijs te winnen Duitschland. Frankrijk. MEUBELEN, Onroerende Goederen PERCEEL LAND, Bij Licitatie. getrokken uit het weekblad Thb Catholic Herald of India van Calcutta, van 21 October 1.1. (Vertaling). De talrijke vrienden van den Eerw. Pater L. DE VOS, S. J., rullen rich bij ons aan sluiten om hem geluk te wenschen bij het voleindigen van rijn vijftigste jaar religieus leven. Van die 50 jaar bracht hij er 38 over in Indië. Hij is gekend en bemind, wij haasten ons het er bij te voegen, als hunnen oaden en gulhartigen prefekt, van een groot getal Jongelingen die in 't St-Franciscus- Xaverius College te Calcutta en in 't St- Joiefs College te Daijeling verbleven heb ben. De jaren die hij overgebracht heeft als pastoor in Hourah, als Almoesnier te Asan- sol en nu te Serampore hebben het getal zijner bewonderaars nog vermeerderd. Geen wonder dat van alle kanten geluk - wenschen toegekomen rijn ter gelegenheid van rijn gouden Jubelfeest. De huidige leer lingen van 't St-Joxefs College en van 'tSt- Franciscus College hebben het rich ten plicht gerekend rich bij hunne voorraten te vervoegen in het aanbieden van feestredens in het opvoeren van muzikale en tooneel- kundige stukken. De diensten door den Jubilaris aan onze twee Colleges bewezen zijn onvergetelijk. Pater De Voe is in zijn 68e jaar, doch nog zou jong van hart en van krachten als toen hij hier pas in Indië aanlandde. Ons gebed en onze wensch is dat hij moge leven om eens, niet alleen zijn diamanten jubelfeest van religieus te kunnen vieren maar ook zijn gulden Jubelfeest van verblijf in Indië. Ja, dat hij naar het voorbeeld van zijnen achtbaren vader zijn ioo® jaar moge bereiken. Nauwelyks was de heer notaris De Windt als gemeenteraadslid aangesteld of hy vondt de gelegenheid, by de bespreking der begrooting van het Pompierskorps, de vraag te stellen Hoe en door wie de man schappen van dit Korps worden benoemd en of er daar geen politiek in te vinden was f (Zou men niet zeggen dat hy ter sitting kwam met 'nen catholiek op zynen karbonkel Welnu deze lichtzinnige vraag van dit heerschap, zou ons wal gaan doen gelooven dat hy veeleer van Zoutenaai komt dan van Aalst, of ten minste dat hy met onze Aalstersche toestanden en zaken weinig bekend is. Wie alhier weet niet dat het Pompiers- korps door menschlievende, edelmoedige, dappere en belanglooze katholieke mannen werd gesticht?.,. Wie alhier weet niet dat de pompiers benoemd worden door 't Collegie van Bur gemeester en Schepenen op voorstelling der candidaten door de officieren van het Korps Wat te bemerken valt, 't is dat zich nog nooit een liberaal heeft aangeboden. Met volle recht mogen wy hieruit afleiden dat het volgens 't schrijven onzer tegenstrevers in hunne gazet, te vermoeden is dat er geene daden van zelfsopoflering en moed, gelyk bij onze vrijwillige pompiers, van den kant onzer politieke tegenstrevers te verwachten zyn. En inderdaad, hebben wy niet menigmaal in hunne gazetten gelezen dat onze Pom piers zouden moeten worden betaald, zoo het gebeurde ten tijde van het liberaal be stuur Dus geene genegenheid om de veiligheid hunner medeburgers te verzekeren, geene zelfsopofFering zonder oordjes en dat vele Pas d'argent, pas de suisses Ziedaar de leus der liberalen en van hunne sleepdra gers, de Donchisten Alles voor 't oortje en tonder oordjet Bemikt Korts na deze bespreking nam het pa s geboren raadslid, M. De Windt, nogmaals de gelegenheid to baat om zyne tegen woor- heid te doen bestatigen. Hy raapte een voorstel op dat een ander lid der minder heid had laten vallen na de verklaringen der heeren Burgemeester en Schepenen. Maar «ie hy wilde zijne liefdadige gevoe lens, zyne genegenheid jegens de werke- loozen eens laten kennen door het voorstel van dadelijk zoo maar 1000 frank buiten gewone toelage door de Stadskas te doen verleenen als hulpfonds.... Nu, de heer Burgemeester deed hem bemerken dat ten tijde van krisis in onze Aalstersche fabrieken, onze katholieke me deburgers nooit zyn ten achtergebleven om onze noodlijdende werklieden mildadig ter hulp te komen, en dat men, in derge lijke toestanden, zich nog zou weten te wenden tot de zelfde liefdadige personen van vroeger... Eindelyk zegde de heer Burgemeester, dat ware broederlijke liefde voor de werkeloozen niet te vinden is in zyne mildadigheid te gaan putten in de Stadskas t... En biermeè was het pas geboren raadslid met zijne redevoeringen, 't gone de Engel- schen Maiden speech hesten, de wind in PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogw. heeft benoemd Pastoor: te Sinte-Maria-Aalter (Aalters- hoeksken), den E. H. DeCorte, onderpas toor van Sint-Machariuskerk te Gentte Steenhuyze-VVynhuyze, den E. H. De Nauw, pastoor te Sint-Cornelis-Hoorebeke; Aslmoesenier van het Centraal Gevang te Gent, den E. H. De Baets, aalmoeze nier van het Klein Gevang te Gent. orS:iy- Zie notarieele annoncen op 4® bladzijde, en ook 't bijvoegsel. Pbtrolramp. De xajarige Lucia Ghysela, uit de Gentschestraat, die den 27 October laatst zoo vreeselijk verbrand werd door petrol inde stoof te gieten, is den 17 dezer in het burgerlijk hospitaal, ten prooi aaa jjaalyko pijnen, overladen. Gestolen. Donderdag avond had een jeugdige deugniet, zekere P... Benoni, van den Kleinen Bolleweg, een kruiwagen gestolen op de verhoogingswerken der Statie de diefstal werd echter door eenen zijner makkers verklikt en den kruiwagen door de policie in beslag genomen. Onverbeterlijk. Een igjarige straatloopster, Clementine V. D van het gehucht Schaerbeek, is door den politie agent De Decker. Donderdag aangehouden en 's anderendaags, wegens wangedrag, ter beschikking van het Staatsbestuur gesteld. Botsing. Donderdag avond bot ste het rijtuig van Huycke Emest. op den Molendries, tegen een ander voertuig, met het ongelukkig gevolg dat de koetsier voor over van den bok stuikte en aan het hoofd gekwetst was; de tremels van het rijtuig waren verbrijzeld. Huiszoeking. Dijnsdag raorgend werd door den adjunct-commissaris Gits, vergezeld van den agent Wauters, op het gehucht Mijlbeek eene huiszoeking gedaan, strekkende tot het ontdekken van ontvreem de duiven. Diefstal. Op het pachthof De Vliegher, ter wijk Schaarbeek, zijn een 40tal kilos ajuin ontvreemd. De diefegge zekere Gillis M., werd echter door de eige naars betrapt en het gestolene afgenomen. Deze verklaarde uit ellende te hebben ge handeld. Zij is echter aan haar proefstuk niet, daar zij vroeger terechtstond wegens eenen konijnendiefstal. Woestaard. Een gekende bulle bak A. V., bijgenaamd 0 Git maakte het verleden Zondag nacht weêr zoo bont. dat hij heel de wijk der Binnenstraat in roer en rep bracht. De nachtwacht heeft hem gra tis logist verschaft in den amigo. Nachtlawijt. De geburen der Vooruitgangstraat klagen sedert geruimen tijd over het nachtgerucht en muziekgespel dat in hunne omgeving aan alle vreedzame lieden de nachtrust beneemt. Wij roepen er de aandacht op in onzer stedelijke poli tie: 't schijnt dat het daar waarlijk over zijn hout gaat. Tezelfder tijd wenschen wij dat er een waakzaam oog gehouden worde op de rendet-vous-kotjes, die, in sommige straten der stad, als paddenstoelen, uit den grond rijzen. AalstBurgerwacht Eereteekens. Bij Koninklijk besluit is de Medaille van 1" klas verleend geworden aan den sergeant-major Bernard Goethals de eerste sergeant Lod. Van Branteghem, de sergeant A. De Loose de korporaal J. Van Kerckhove. Proficiat 1 Zondag 22 November viert de Sint- Gregorisgilde van St. Martensparochie het St* Catciliafeest. Te dier gelegenheid zal deze bloeiende kunstkring onder de Mis van n uren de volgende muziekstukken uitvoeren onder de leiding van haren Bestuurder den heer Alf. Volckaert, orgelist, kapelmeester van St. Martenskerk. O Sacrum, Ign Mittbrer. voor Alto, Tenor, Baryton en Bas. O Salutaris. J. H. Stuntz voor Alto, Tenor, Baryton en Bas. Confitebor tibi Domine, Carl Seylbr septett voor Baryton (solo), met Soprano, Alto, 1* 2* Tenor, i* 2e Bas. Al deze compositiën zijn zuiver vokaal, 't is te zeggen zonder eenige begeleiding. S. T. Bouillon Cibtls geeft fijne soep. Flesch 1,65 voor 18 tassen consommé. IS HET OOK UWE ZIEKTE Zoo ja, zal het onderstaande u voorzeker belang inboezemen. Mr E. Cooman, 5, Vrouwstraat, te Aalst, zegde ons in Januari 1904 sedert meer dan een jaar had ik soms zoo scherpe nier- pijnen, dat ik alle werk moest staken en dikwila kon ik niet slapen mijn water was troebel, zonder de minste reden was ik aan stonds vermoeid en afgemat, de middelen en zorgen brachten niet de minste veran dering in mijnen toestand, ook werd ik mismoedig niet meer wetende wat doen, ik vernam de krachtdadigheid der Foster Pillen voor de Nieren - verkocht in de Apotheek De Valkeneer, en wilde ze op mijne beurt eens beproeven. Ik moet u rechtzinnig bekennen dat ik reeds na drie dagen veel beter was, mijne genezing was volkomen na eene week ver pleging. Ik durf het nauwelijks gelooven, want sinds al den tijd dat ik lijd had ik nimmer zulke verlichting ondervonden, maar daar de pijnen niet weêrkeeren, moet ik mij toch genezen gelooven Ik ben u zeer dankbaar voor zulk kostbaar middel en zal het overal doen kennen. Den 29" Augustus 1907, was Mr Coo man, nog altijd tevreden over den uitslag, dien hij drie jaar en half geleden, door het gebruik der Foster Pillen voor de Nieren verkregen had. Ik slaap wel zegde hij ons, voel geen nierpijnen meer noch al die vroegere ongemakken en werk zonder aan stonds vermoeid te zijn. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Het is niet mogelijk gezond te blijven indien uwe nieren in geenen goeden staat zijn. De nieren zuiveren het bloed en ont lasten het van de onzuiverheden en ver giften de gezondheid van gansch 't lichaam hangt dus van de werking der nieren af. De zieke of zwakke nieren zijn de oorzaak van de meeste der gevaarlijkste aandoenin gen, zooals waterzucht, verlies van eiwit stof, graveel, steen, waterstoringen, rhuma- tiek, lumbago, lendenjicht: Die kenteekens zijn de voorloopers van ernstige storingen, die voorzeker zullen volgen als men ze niet vermijdt met op tijd de Foster Pillen voor de Nieren te gebruiken. De Foster Pillen voor Nieren (eigenaar dig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothe kers 3 Ir. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 50, Couden- bergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handteekening James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 19 Kerkxken. Morgen Zondag 22 November, plechtige inhuldiging van den heer Ileereman, als Burgemeester van Kerkxken. Aalst en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatién. Sluiten der vogelvangst. Mor gen Zondag, 22 November, wordt de vo gelvangst gesloten. Dit jaar was de vogelvangst bijzonder groot, in sommige streken; thans is de trektijd zoo goed als voorbij. De vogelvan gers hebben na het sluiten nog acht dagen tijd om hunne vangst te verkoopen. DE ONTSTEKING van het tand- vleesch, de slechte adem, het bederf der tanden worden radicaal genezen door 't ge bruik van het deeg Pébéco het uitmun tend aangenaam en profijtig tandpoeder- insgelijk8 onontbeerlijk voor de rookers en voor dezen welke een gezonden zuiveren mond en een schoon tandgebit verlangen. Depot Apotheek Callbbaut, Overdekte Botermarkt, te Aalst. Groote flesch fr.1,50 Woensdag namiddag kwamen twee vrouwen in het magazijn van jufiir. C. Haenel, op de Vrijdagmarkt te Gent, naar een pelswerk vragen. De juffrouw toonde haar verscheidene pelsen. Intusschen kwa men een heer en eene dame in den winkel. Terwijl de juffrouw eene corsage ging halen voor de nieuw binnengekomen kliënte, lie pen de twee vrouwen met eene pels van 95 fr. weg. De dievegge met de pels werd in den Ham aangehouden door de bestolene, geholpen door dj geburen,en aan de policie uitgeleverd. De bedriegster iB van Antwer pen. of een der groote prijzen, kan men nog zeer begunstigd worden door de Tombola der Tentoonstelling van Brussel 1910, want er zijn, bij elke trekking, vijf honderd loten in natura, waarvan de waarde onderschei denlijk afwisselt tusschen 25 en 4,500 frank. Men moet dus zorgvuldig al de uitge komen loten nazien en zich niet laten ont moedigen, zoo men niet een der groote prijzen gewonnen heeft, welke onmiddelijk in geld kunnen worden opgeëischt een prijs van 4,500 frank is zeer zeker niet te verwerpen en men zou zelfs erg dwaas wezen een prijs van 25 frank te versmaden, gewonnen door middel van een biljet van één frank. O. P. 20 11-08. MT" TYPHI'S. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Geen nickel. Er zullen in Frank rijk geene nickelstukken vervaardigd wor den. De bronzen pasmunt zal vervangen worden door penningen in aluminium, het lichtste der metalen. Frisch gelijk bleekrozenrood iB een aange zicht zonder zomersproeten, zwarte puist jes, roodheden en alle andere aandoening van het vel. Gij verkrijgt het met 't gebruik der Lki.ien Melk Zeep Merk Dada van Bergmann en C°, Radebeul, tegen 75 centiemen 't stuk bij M. Taeymans-Druck, hoek der Groote Markt, en Lange Zoutstraat, te Aalst Woensdag morgend is'te Brussel in een magazijn een meisje aangehouden op het oogenblik dat zij een valsch bankbriefje van 50 fr. wilde uitgeven Het meisje, Julie Berchmans, zegde dat haar vader haar het bankbriefje gegeven had. Er is onmiddellijk bevel gegeven eene huiszoeking te doen bij vader Berchmans, die te Grimbergen bij Brussel woont, doch er werd ten zijne huize niets verdachts ge vonden. De policie had reeds talrijke klachten ontvangen van handelaars uit de voorsteden die zich met valsche bankbiljetten van 50 fr hadden laten bedotten, door eene onbe kende jonge vrouw. Thans bood zich die jonge vrouw aan in een magazijn van den Antwerpschen steen weg en betaalde hare aankoopen met een valsch briefje van 50 fr.; zij kreeg het overige geld terug van de winkeldochter. Nauwelijks was de bedriegster buiten, toen de winkeldochter zag dat het biljet valsch waB Zij liep achter het meisje en deed ze aanhouden. Op het kommi8sariaat verklaarde zij dat haren vader dit had ontvangen, en bijgevolg dat zij dit ook moesten zien kwijt te spelen Door de policie werd opgemerkt dat Julie juist aan de persoonsbeschrijving beant woordde van de jonge vrouw die in de voorsteden reeds verscheidene valsche bankbiljetten had uitgegeven. Toen werd zij in het kabinet van den onderzoeksrechter gebracht, waar zij met verscheidene bedrogene personen gekon- fronteerd werd. Eene huiszoeking werd gedaan te Schaar beek bij den minnaar der bedriegster, die algemeen geacht wordt, en bij wien niets gevonden werd dat verdacht is. De vader werd in verzekerde bewaring genomen te Brussel en zal eveneens gekon- fronteerd worden met verscheidene per sonen. Er werden reeds een tiental valschs bankbriefjes teruggevonden allen zijn grof nagemaakt. Zij blijven aangehouden het parket zal een nieuw onderzoek te Grimbergen doen om den oorsprong der valsche bankbiljetten te ontdekken. Het parket gelooft dat den landbouwer Berchmans en zijne dochter ter goeder trouw hebben gehandeld zij bewezen de bank biljetten ontvangen te hebben bij den vers koop van eene partij graan, en thans zal men ook die koopman» opsporen. T Q7QPO f steekt wel deze waar- I heid in uw hoofd> Indien gij hoest of lijdt aan valling, bronchiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziek ten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Mevrouw Hardy, wonende in de Ganzenputstraat, te Brugge, ging Dinsdag rond 5 uren, in haar salon, dat in de straat uitgeeft, omdat zij hoorde dat uit die plaats het geschrei eener kinderstem opsteeg. Op eenen stoel vond zij een kind liggen dat nauwelijks eenige dagen oud was, en gebundeld in eenen sjal gewikkeld was. Mevr. Hardy verschrikte en ondervroeg hare kuischvrouw, die bekende de vensters van het salon opengelaten te hebben terwijl zij die kamer kuischte en in orde bracht. Het kind moest dus langs het open venster op den stoel geplaatst zijn. Zulks was zeer wel mogelijk daar de straat, waar mevrouw Hardy woont, achter de St. Salvatorstraat gelegen zeer eenzaam is. De policie werd verwittigd en begon da delijk een onderzoek in de logisthuizen. Weldra ontdekte men de plichtvergetene moeder, Het was zekere Clemence Van Poucke, echtgenoote Lambrecht, oud 34 jaren. Zij was maandag van Kanegem, bij Thielt, gekomen met haar kind, dat nau welijks eenige dagen geleden geboren was. Zij verklaarde aan de policie dat haar echt genoot haar sedert verscheidene jaren ver laten had en naar Amerika vertrokken was en dat zij haar kind had te vinden gelegd in een huis dat zij niet kende, omdat zij het niet kon kweeken en verzekerd was dat het beter zou opgevoed worden bij menschlie vende personen. Het kind is naar het moederhuis gebracht en de vrouw werd ter beschikking van het parket gesteld. I>e vrouw. De vrouw behoudt de frische kleur, de kracht en de volmaak- ste gezondheid zelfs gedurende de critische jaren, op voorwaarde dat ze zich van tijd tot tijd het lichaam zuivert met de slijm - verdrijvende Pil Walthéry 1 fr. Bene doos is voldoende voor een gansch jaar. Pierre Bostele, de moordenaar van de jonge Irène Burquelle, te Luik, is te Brussel aangehouden. Hij had zich vrij willig in handen gegeven. Over die aanhou ding lezen wij in de Brusselsche bladen het volgende Dinsdag avond kwam een persoon afgemat van honger en vermoeienis in het kommissariaat der Regencieatraat te Brus sel aan. Hij zegde Pieter Bortelle te heeten, geboortig te zijn van Sint-Amanda en vroeg hulp en onderkomen. Hij was het leven beu, zegde hij en wilde zich dooden. De policieofficier zag het register der opgezochte personen na en vond een Pieter Bortelle, die inderdaad werd opgezocht voor moord. De vreemdeling bekende nu, inder daad zijne jonge minnares te Angleur ver moord te hebben. Hij werd te St Gilles opgesloten en zal aan het gerecht van Luik worden geleverd.» (Beide verhalen gelden waarschijnlijk éénen persoon). Terwijl de geruchtmakende zaak der valsche spoorwegcoupons (November 1906) nog altijd hangende is, loopt nu weer het gerucht dat men eene nieuwe dergelijke zaak te Brussel ontdekt heeft. Ofschoon het onderzoek in het grootste geheim gedaan wordt, is men toch te weten gekomen dat al de bedienden, die kaartjes hanteeren, verkoopers, aannemers, knippers, portiers, enz. in een bijlokaal der Noordstatie in verhoor zijn genomen. Bij eene ontploffing, die te Selzate in eene stoommaalderij plaats had, werden de stukken ijzer in alle richtingen geslingerd en iB er ontzaglijke schade aangericht. En wat nog erger is, de zoon van den fabri kant. die nabij den stoomketel stond, is zoo erg gekwetst, dat hij er van sterven zal. Leo Dubois, 15 jaar oud, van Jumet, had aan eenen vriend Leo Colinveaux, van Roux, eenen koffer verkocht, zonder de koopsom er van te kunnen krijgen. Daaruit ontstonden talrijke woordenwisselingen. Beide jonkmans werken in de koolmijn St. Henri, van de Centre van Jumet. WoenB- dag morgend ontstond een nieuwe twist over het betalen van den koffer. Colinvaux werd woedend om de verwijt- selen van Dubois, en onder het zeggen Wacht, ik zal u betalen trok hij een mes en bracht Dubois twee doodelijke mes steken toe in het hoofd en in de borst. Het parket is ter plaats geweest en heeft den jongen moordenaar doen aanhouden en naar het gevang van Charleroi overgevoerd. Donderdag kwam te Antwerpen bij de Scheepvaartvereeniging een telegram toe, waarbij bevestigd wordt dat de Avenir te Port-Natal aangekomen is. Ongelukkig brengt de depeche een droevig nieuws aan. Dekadet Montheyne, van Poperinghe, is door eene golf in zee geslingerd. De be manning. die in eene sloep plaats genomen had, heeft al het mogelijke gedaan om den drenkeling te redden. De ongelukkige is niet meer terug boven water gekomen. Groote mijnramp te Hamm. Het schijnt stellig dat er 360 mijnwerkers om gekomen zijn. De helft der slachtoffers zijn Duitschers. De andere helft bestaat uit Crosten, Bohe mers en Polen. Volgens het gevoelen der bekwaamste vakmannen zouden al de mijnwerkers, zich op het oogenblik der ramp in de mijn bevindende, op den slag gedood zijn door het geweld der ontploffing of door verstik king. Op het gehucht Marais van Lomme in Fransch-Vlaanderen, werd Dinsdag morgend eene vreeselijke misdaad ge pleegd. Aug. Marsy, 3o jaar, metser, wonende te La Bassée, heeft zijne vrouw Leonie Buisine, 35 jaar oud, die 'ïene schuilplaats gezocht had bij haren broe der. Hubert Buisine, werkman, Paradijs- straat, vermoord. Die menschen, gehuwd sedert 12 jaar woonden te Phalempin, hebben een doch tertje van 10 en een zxmtje van 4 jaar oud. Wegens zeer slechte overeenkomst in den laatsten tijd was de vrouw het huis ontvlucht, doch keerde op aandrin gen van haren man naar La Bassée terug Zondag morgend moest Leonie ander maal vluchten voor de gewelddaden van haren man, en werd aan de rechterpols gekwetst zij nam haar zoontje mede en ging bij haren broeder inwonen, die ach ter de kerk van de Marais inwoont. Dinsdag morgeud trad Marsy eens klaps binnen in het huis waar zijne vrouw verbleef. Hij vroeg het gemeenschappelijk leven te hernemen zijne vrouw wrigerde. De metser werd woedend, greep zijne vrouw bij den arm en loste op haar zes revol verschoten, zonder haar evenwel te kwet sen. Toen haalde hij een broodmes uit den zak en bracht zijne vrouw eene vree selijke steek toe in de linkerborst. Leonie viel doodelijk gekwetst ten gronde en be zweek eenige stonden later de long was doorstoken. D- schoonzuster was op de revolver schoten in de keuken komen geloopen de moordenaar hield de deur gesloten. Zij zag den ellendeling zijnen revolver tegen het hoofd zetten en drie schoten iossen hij kwetste zicb, en, veel bloed verliezend, liep hij aan de pomp, welke buiten staat zich wasschen. Ondertusschen kwamen twee mannen, een metserdiener en eenen herbergier, toegeloopen, hielden den moordenaar aan en brachten hem in de handen van den veldwachter. Om 5 uur kwam het parket van Rijsel ter plaats, en 's avonds om ij uur werd de moordenaar naar het gevang van Rijsel overgebracht. Stichtende dood. Te Castres, in Frankrijk, is in de rouwmoedigste ge steltenis een man gestorven, die als werk tuig gediend had bij den officieelen roof der kloostergoederen. 't ls de avoué Lappart, ondervoorzitter van den demokratischen kring in den Bond der rechten van den mensch, avoué der officieele likwideerd irs. Ziek geworden, wilde hij geen andere verpleegster dan eene zuster der Presen- taiie, tegen wier klooster hij gewerkt had. Het bezoek des priesters verklaarde hij meer noodig te hebben dan dat van den geneesheer. En vooraleer de laatste Heilige Rechten te ontvangen, schreef hij zelf Ik betieur het kwaad dat ik de Kerk heb kunnen aandoen als avoué der likwideerders met verzoek deze ver klaring openbaar te maken te maken. Stichtend voor beeld voor allen, welke in dienst zijn der vrijmetselarij. Wie heeft al weten gebeuren dat iemar d die katholiek geleefd had, als anti-katho liek wilde sterven Dat is 't overwc gen waard. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 9 „3 Vrouwelijk idem 14 Huwelijken. A. Pappaert, kleerm, met V. Redant, tw. E. Schutyser, tw. met H. De Neef, tw. P. Peynsaert, kleerm. met Lemaitre. kleerm. L. Van Assche, tw. niet A. Meganck, tw. G Corthals, dagl. met M. Beeckman, br. Overlijden». O. Bastiaens, scholier, 8 j. Ajuinstr. J. Hoffmans. z. b. 88 j. Ouden Dender- mond. st.w. A Schockaert, m. Buys, z. b. 73 j. Groensir. M. De Vos, vr. Broothaers, z. b 57 j. Statiestr. J, Eeman, w® Van der Heyden, z. b. 76 j. Ledebaan. L. Ghysels, z. b. XI j. Gemschestr.J. Kindermans, w* Gavel, schoenm. 81 j. Keizerstr. J. De Brue» ker, w® De Pauw, z. b. 75 j. Dicpestr. 7 kinderen onder de 7 jaren. Xe koop een volledig materieel voor tabakfabneatie, zich te wenden ten Bureele van De Dbnderbodb i5g. Reiziger. Zeer bekende fabriek van Margarine vraagt bekwamen ver kooper voor Aalst en Omstreken. Brieven A. B.C. Office de publicité, Brussel, 18-11-08, OPENBARE VERKOOPING van Bohoona en ryke zioh bevindende in het hois N' 63, Keizerlijke Plaats, TE AALST. Deurwaarder Alfred MA HI EU, te Aalat, zal op Zatbrdaq 5 December 19Ó8, en vol gende Zaterdagen, telkens om 9 uren stipt 'b morgens, Keizerlijke Plaats, N° 63, te Aalst, openbaarlijk verxoopen MeubelenKeukengerief, zilver en metalen Voorwerpen, Rijtuig en Harnassuren en 1896 flessohen Wijn. De verkooping geschiedt tegen gereed geld. nTTiii m Marktprijzen. Zaterdag 21 Nov. 1908. Aardappelen de 100 kil. 7,00 a 7,5o Boter per 3 kil. 8,00 a 8,91 Roomboter 120 kil. per kil. fr. 3,10 Eiers de 25 4.00 a 4,25 Ajuin de 100 kil. 25,00 a 0,00 Viggenen.per koppel 5o,oo a 60.00 BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 220 klonten boter ter markt gebracht wegende to «unen 1760 kilogr. AALST. Hop nieuw gewas, balen Primé, prijs fr. 45,00 toi 00,00. Ord. pluk fr. 00,00 tot 00,00. ANTWERPEN. 20 Nov. Men kwoteert: Aalst bescbikb. 50 fr.Dec. 42,50 a 45; Jan. 40 a 42.50 Febr. 42 a 42,50 fr. Oct.-Nov. 1909, 50 fr. Poperingho beschikb. 57,50 a 60 fr, Dec.-Jan. 45 fr. Febr.-Meert 40 fr. 1909, 47 a 50. Markt standhoudend. NEURENBERG, 19 N^v. Markthop, la 35 a 40, 2a 25 a 30, Bergocp 40 a 48, Haller- taner la 55 a 60, 2a 35 a 42, Elzasser la 45 a 53, 2a 32 a 40. Badenscbe la 50 a 65. 2a 35 a 43. Wurtemberger la 55 a 66, 2a 35 a 43, Spalter zegelgoed 65 a 72, Aner en Wolnza- cber la 57 a 67. 2a 45 a 52 mark. Aanvoer 750 balen. Verkocht 650 b. Markt kalmer. MINISTERIE VAN GELDWEZEN, Beheer der Kegislratie en Domeinen. kantoor Aalst. op Maandag 23 November 1908, om 10 ure 's morgens. OPENBARE VEILING ter plaats, in massa of per lot, bij middel van gesloten biedingen op zegel en pu blieke opboden van eene groote hoeveel heid BOOMEN van verscheidene hout soorten, wassende op de gronden aange kocht voor het leggen van den ijzerenweg van Brussel zuid, naar Gent, St. Pieters op h *i grondgebebied der gem 'onte Nieu- xderker ken. Gewone voorwaarden 10 °/0 verhoog. Zes maanden tijd van be taling mits borg. Het kohier kan geraad pleegd worden ten kantoore van voor noemden Ontvanger, Houtmarkt. Verga dering aan de Broekmeerschen, ten voete van lot 1, weg n° 7. OPENBARE VERPACHTING der to loehoorende aan de Arm- en Kerkbesturen van Wanzele cn gelogen tor Gemeenten Wanzele, Smeilede, Lede, Chertcamp en ScheUebclle. Door het ambt van den Notaris EEMAN, te Erpe, op Maandag 14 Dbokmbkr 1908, 1® Om 9 uren stipt voormiddag, en ter herberg De Reisduif n, b(j M. K.-L. Van Cantor, te Wanzele, nabij het Dorp, voor de goederen van het Armbestuur. 2° Om 1 uur nanoen, en ter herberg Hrt Odd Grmbentrhui8, by M. D. Govaert, te Wanzele, Dorp, voor de goederen bohoorende aan de Kerkfabriek. N. B. Do kosten der verpachting of wyn- geld, wordt bepaald op 1/5 der pachtsom en znllen door de pachters onmidaelyk na de vorpschting moeten gekweten worden. OPENBARE VERKOOPING van een goed Ie Moorsel, Terhaegen. De Notaris EEMAN. te Erpe, zal namens wien het behoort,in het openbaar verkoopen: Ebnigk koop. Een perceel Land, gelegen te Mjorsel, Terliaegen, gekadastreerd wijk B, nummer 46a en 48, gr »ot aldaar 17 aren 10 centiaren, palende ten ooste de Terhae- genstraat, ten zuide M. Frederik Cooreman, ten weste M. Camiel Van de Meerssche en ten noorde de weduwe en Kinderen Moens- Van den Steen. Gebruikt zonder termijn door M. Jan-Hapt. Van Boven, te Moorssl. ENKELE ZITDAG Maandag 23 November 1908, Om 3 uren van den avond, ter herberg De Vlaamsche Lrruw, n by M. Petrus Moorigat, te Moorsel, Steven. Kantoor van M,,e" Jean Van Wbzeuael Notaris te Sint-Mertens-Lennick, bij Brussel. Gezegde Notaris Van Wezemael, zal, door het ambt van M,ler Ds Clerck, No taris te Brussel, Zennelaan, N' 128, daartoe benoemd, ten overstaan van den heer Vrederechter des derden Kantons Brussel, gelijkvormiglijk de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, ter verkoop zaal voor Notarissen te Brussel, Wolven- grachtstraat (rue du Fossé-aux-Loups), N' 38, overgaan tot de definitieve toewij zing der volgende onroerende goederen I. Gemeente Erembodegem, Terjoden. I. Eenen Boomgaard, allerbest gele gen voor Bouwgrond, aan deNinove- straat, nabij de Statie van Haeltert, groot 27 aren 22 centiaren, gekadastreerd wijk B. nummer 1430. Onverhuurd. Verdeeld in drij koopen als volgt i° 9 aren 3g centiaren, met g meters voor gevel aan de Ninovestraat. Boomprijs fr. 320. Ingesteld 1000 fr. 2° 8 aren 89 centiaren, met 9 meters voorgevel aan zelfde straat. Boomprijs fr. 170. Ingesteld 700 fr. 3° 8 aren 94 centiaren, met omtrent 10 V, meters voorgevel aan de Straat, losweg begrepen. Boomprijs fr. 220. Ingesteld 500 fr. II. Eene met boomen beplante Weide, in 't Tuintje, groot 3o aren 20 centiaren, onverhuurd. Boomprijs fr. 1600. Ingesteld 600 fr. II. Gemeente Nieuxcerkerken bij Aaltt. Een Hotstedeken, bestaande uit, een nieuw opgebouwd Woonhuis met Schuur Hof en Boomgaard, groot i5 aren g5 centiaren, verhuurd aan B. Van Hoore- bcke, mits 14 fr. per maand. Verdeeld in twee koopen als volgt i* Huis, Schuur, Hof en Boomgaard, groot 9 aren 53 centiaren. Boomprijs fr. i35. Ingesteld 2900 fr. 2° Boomgaard, dienstig voor Bouw grond en Hof, groot 6 aren 42 centiaren. Boomprijs fr. 85. Ingesteld 600 fr. ZITDAGEN Instel Woensdag 18 November) fi Verblijf Woensdag 2 December) namiddag, telkens om het uur dat bet officieel aankondigingsblad aan de deur der verkoopzaal geplakt, van 's zondaags of vóór eiken zitdag zal aangeduid zijn. Inlichtingen en grondkaarten zijn te bekomen ter studie van voornoemden Notaris Van Wezkmakl.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2