Ouderdomspen sioenen JACHT. Allerhande nieuws. FILATURE DU CANAL. Biervervalsching. Dokter Ter- wagne, socialistische Volksvertegen woordiger voor Antwerpen, heeft een wetsvoorstel neergelegd maatregelen voorstellende tegen de vervalsching van het bier. Heldendaad. Zekere Jan Macé, een liberale Fransche schrijver, heeft een boek gemaakt over vele jaren, waarschynlyk ten gebruike der scholen. In dat boek wordt driemaal gespro ken van God, op de volgende wyze de nestemming welke God den mensch voorbeschikt heeft... den weg welken God ons afgebakend heeft... het geen ons tot God doet opklimmen. Een vrydenker van eene voorstad van Parys heeft dat ontdekt en aange klaagd en hat boek van den liberaal Jan Macé is geschrabt van de lyst der boeken welke ter beschikking van de schoolkinderen mogen gesteld worden. Zyn boek is gevaarlyk voor de opvoe ding, zegt het verslag Zoover is het in Frankrijk gekomen Maar, gij gaat bevriezen. Hoe kan men aan de koude weerstaan zon der borrel Ziehier het antwoord IJsland is het koudate land van Euro pa. Zijn naam zelf geeft dat genoeg te kennen. Dat kleine volk heeft sedert verscheidene jaren eene wet, waarbij de invoer van alle alkoolische dranken wordt verboden. En toch bevriezen de iJslanders niet. Wel integendeel, zij weerstaan zeer wel aan de koude. En nu heeft het IJslandsche volk in eene algemeene volksstem beslist, dat voortaan alle fabrikatie en alle verkoop van Alkoolische dranken wordt ver boden. En dan Wees maar gerust, zy zullen niet be vriezen. A. Waar was je vroeger B. By 't orkest van de comedie. A. Wat heb je daar gedaan B. Geblazen. A. Klarinet, hobo, fluit, of wat anders B. De petroleumlamp moest ik uit blazen, mynheer. In 1912. Na elke tienjaarlyk- sche volksoptelling heeft, met de ver meerdering van bevolking, ook eene vermeerdering plaats, by de volgende kiezing, van bet getal volksvertegen woordigers en senators voor eene ver meerdering van 80,000 inwoners éón senator en twee volksvertegenwoordi gers meer. Dat zal dus wederom het geval zijn in 1912. De Prbsse, een katholiek blad van Antwerpen, heeft, zooals zy verzekert, met de grootste nauwgezetheid bere kend hoe groot die vermeerdering zyn zal,aan welke arrondissementen nieuwe zetels zullen toegewezen worden, en tot welke.partijen de nieuwe zetels zullen behooren. De slotsom, waartoe deze berekening de Presse leidt, is de volgende Er zullen 22 nieuwe volksvertegen woordigers en 11 nieuwe senators moe ten gekozen worden. Yan die 22 nieuwe zetels voor de Kamer zullen er 14 ten deel vallen aan de katholieken, 4 aan de liberalen en 3 aan de socialisten. Een zetel is twyfel- achtig, hij zal voor de katholieken of voor de socialisten zyn. Van de elf zetels van het Senaat, zullen er 6 zijn voor de katholieken, 1 voor de liberalen, 1 voor de cartel listen en 3 voor de socialisten. Waar schynlyk zal er ook een provinciale senateur meer moeten zijn voor Ant werpen, dus nog een zetel meer voor de katholieken. Naar die berekening zijn onze poli tieke tegenstrevers, liberalen, socialisten en cartellisten nog ver van de meerder heid te behalen. Zooveel te beter. De maohien om te verjongen. De heer Hiram Maxim heeft thans een toestel uitgevonden, bestemd om het menschelijk leven te verlengen. Dat toestel is zeer ingewikkeld. Het bestaat uiteené ruime kabien, verdeeld in drie kompartimenten. De patient zet zich neder in die van het midden in eenen gemakkelyken zetel, welke vol komen al de vormen van het mensche lijk lichaam bezit, derwijze dat de rust zoo volledig mogelijk zy. Van de beide naburige kompartimen ten worden uiterst machtige elektrische stroomen verzonden even als lucht, ge laden met zuurstof en krachtige ont smettingsmiddelen, met eene basis van alcali, iode en chloor. De heer Hiram Maxim verklaart dat twee of drie zittingen hem 20 jaar ver jongd hebben. Vrouwen lu familieraden. De middenafdeeling der Kamer, ge last met het onderzoek van het wets voorstel Denis, op het toelaten van vrou wen in familieraden en tot het ambt van voogdes se, heeft Woensdag dit ont werp behandeld. M. Mabille, verslaggever, gaf lezing van een verslag, dat gunstig is aan het voorstel. Uit verslag werd by eenparig heid aangenomen. Stemrecht en stemmen. Er zijn in België 1,603,268 kiezers het getal der bykomende stemmen is 910,549. In het geheel dus 2 miljoen 513 dui zend 817 stemmen. Volgens de statistieken zijn er voor de Kamer 27,07 per cent der kiezers die eene bijgevoegde stem hebben als vader des huisgezins 23,28 per cent hebben eene bygevoegde stem als eigenaar en 3,16 per cent hebben bygevoegde stem men uit hoofde der bekwaamheid. Men moet in acht nemen dat vele per sonen die bijgevoegde bekwaamheids- stemmen hebben ook bygevoegde stem men zouden hebben als huisvaders of eigenaars, indien de bekwaamheid niet gold. De bekwaamheid verschaft dus maar eene kleine verhouding bykomende stemmen. Merkwaardig is het ook na te gaan in welke arrondissementen men het meest meervoudige stemmers aantreft. In Antwerpen, handels- en landbouw- arrondissement, zijn er 57 per cent meervoudige kiezers; in het arrondisse ment Charleroi, nijverheidsarrondisse ment, zyn er 69 per honderd meervou- digen. Dat komt omdat te Antwerpen de han delaars, neringdoeners en landbouwers vooral pachters zijn, terwijl in het arrondissement Charleroi de mijnwer kers zeer dikwijls eigenaars zyn van hun huis. En het arrondissement Charleroi is het meest socialistische van Brussel telt 54 per cent en Virton 77 per cent meervoudige kiezerser zyn er maar 44 te Gent en 60 te Veurne50 te Luik en 69 te N ij vel52 te Brugge en 80 te Filipville. Daaruit blijkt dat het niet in de arron dissementen is die groote steden voor hoofdplaats hebben dat er meest meer voudige kiezers zynwel integendeel In de groote steden zyn zoovele kleine eigendomkens niet, met een kadastraal inkomen van 48 fr. te beginnen. Vele werklieden, die dank aan de wet op de werkmanswoningen, in hun eigen huis wonen, hebben twee, en zelfs drie stemmen eens dat zij 35 jaren oud zjjn, en gehuwd. Vliegtoestellen. Wij zullen binnen kort op onze beurt vliegtoe stellen gaan beproeven. Men is sedert weken bezig er een op te richten in het depot der Brusselsche Tramwegen, te Ukkel, en over enkele dagen heeft men het beproefd zonder motor, op het plein van Berkendael, om over de hoedanigheden van evenwicht teoordeelen. Maandag heeft hel bestuur van Bru- xelles-Aviator de gebeel voltooide Bru- xellesville N° 1 aan de leden der druk pers getoond. Binnen kort zullen wij hem nu boven het plein van Etterbeek zien kruisen. Het toestel heeft eene lengte van 8 me ters en weegt 53 kil. de motor is 32 kil. zwaar, zoodat met de shroef heel het gevaarte geen 100 kil. weegt. Men moet een onbeperkt betrouwen in die uitvindingen hebben om er zich meê in de lucht te wagen.Maar de Bruxelles- ville 1 heeft naar het schijnt te Ter- vueren zijne proeven gedaan en is op eene van 150 meters 16 minuten in de lucht gebleven. Wy zullen weldra weten of de proef neming afdoendo is. De werklieden of oud werklieden ge boren in 1843 of vroeger, die vermeenen recht te hebben tot het ouderdomspen sioen, worden verwittigd dat hunne aanvragen zullen aanvaard worden, ten Stad huize, Bureel der Werkbeurs, alle werkdagen van 9 tot 11 uren 's mor gens, te rekenen van heden tot 31 De cember aanstaande. De werklieden geboren in 1843 moe- ten zich voorzien van een renteboekje of rentebrevet. Vogelvangst met netten en strikken. Sluiting. Krachtens het nieuwe reglement van 15 Augustus 1906,betrekkelijk de bescherming en de bewaring der insectenetende vogels, is de vangst met netten en strikken der kleine vogels, die niet ten allen tijde als insectenetende vogels aanzien worden, ver boden na 14 November. Het is nochtans toegelaten, tot 30 No vember inbegrepen,gezegde levende vogelen te koop te stellen, te verkoopen, te ver voeren of rond te venten. De lijsterjacht is insgelijks gesloten met 14 November. De strikken moeten wegge nomen of ten minste losgemaakt worden tegen den 20 November ten laatste. De jacht met het geweer, het trafieken het vervoer van de groote histellijster en van de jeneverbeslijster zijn nochtans toe gelaten tot den dag der algemeene sluiting der jacht. Patrijzenjacht. Sluiting. Krachtens het ministerieel besluit van 14 Augusti 1908 is, na 25 November, de patrijzen-, kwakkel- en Schotsche bosch- baanjacht gesloten. PRIESTERLIJKE BENOEMINQ. De E. H. Th. Pessemier, Onderpastoor aan onze St-Martinuskerk, komt Pas toor benoemd te worden van St-Corne- lius-Hoorebeek. Vele lieden zullen met spijt zyn ver trek uit ons midden vernemen. i'jft j y- Zie notarieele annoncen op 4e bladzijde. AALST. Diefstallen van kiekens en hout hadden sedert geruimen tijd plaats. M. Alfons Spanoghe, ondernemer, bevond dat er hout ten zijne nadeele ontvreemd werd. Maandag morgend had hij andermaal hetzelfde bevonden. Vermoedens wogen op een zijner gasten. Spanoghe, deed eene klacht bij de policie, welke zich aanstonds naar de woning van den verdachte begaf. Na ondervraging bekende hij. Hij ging trouwen en wilde van het gestolen hout zijne meubelen maken. Het gestolen hout is in beslag genomen, De kiekendieven worden opgezocht Frans Van Beert, 19 jaar, van Moor- sel, werkzaam in de statie van Tum-en- Taxis te Brussel, wilde Zondag morgend om 1 uur twee wagons aan elkander hak ken de ongelukkige werd tusschen de buffels gevat en erg gepletterd. Na verzor ging ter plaats, werd hij in wanhopigen toestand naar het gasthuis van St-Jans- Molenbeek gedragen. Op 't oogenblik van alge meene crisis wanneer het geld schaarsch is, is het goed zich te herinneren dat de Pil Walthéry die meest al de kwalen ge neest maar éen frank de doos kost. Eene doos is voldoende en een gansch jaar voor eene gansche familie. Zaterdag nacht werd de woning van den heer Leon Eeckhout schoenmaker en herbergier te Wetteren, Hoogstraat, door eenen geweldigen brand vernield. Een werkman die rond n 1/2 ure aldaar voorbij kwam zag rook uit het dak opstijgen. Hij riep de bewoners wakker deze hadden nauwelijks den tijd met hunne kinderen, allen in nachtgewaad, door eenen dikken rook op straat te vluchten. Aan blusschen viel er niet te denken. De brandspuit der koninklijke buskruitfabriek is rond 2 ure ter plaats gekomen en heeft met groote moeite de aanpalende woningen kunnen vrijwaren. Niets is kunnen gered worden, doch alles is door verzekering gedekt. De oorzaak vijn den brand is onbekend. Philemon Mathys die in de Paarden straat te St-Lievens Houtem, zulke schrik kelijke messteken bekwam, is zoo verslecht dat hij Zaterdag avond iB moeten berecht worden. Men vreest een noodlottigen afloop. Zaterdag morgend zijn verscheidene ge tuigen van dit drama voor den heer onder zoeksrechter te Oudenaarde geroepen, als ook Van Dorpe, die Woensdag, als de ver moedelijke dader aangehouden werd. Na het getuigenverhoor werd Van Dorpe in voorloopige vrijheid gesteld. Ten gevolge van het verslechten van den toestand van het slachtoffer. Zaterdag namiddag, werd Van Dorpe echter door de gendarmen wederom opgezocht, doch niet gevonden. Maandag morgend, om 4 x/2 ure, zag een bezoeker van een hotel te Brussel drie heeren binnenkomen. Een glas drank besteld hebbende, nader den zij met veel komplimenten den gast, zoogezegd om met hem te tikken. Een praatje werd geslagen. Op zeker oogenblik bemerkte de bezoeker dat zijne brieventesch verdwenen was. Hij begreep aanstonds dat hij het slacht offer was van drie gauwdieven. Hij kon nog een der drie kerels vastgrij pen, op het oogenblik dat deze de deur uit ging- De twee anderen sprongen in een rijtuig en reden weg. De politie werd verwittigd. De onderkommissariBCloetenB ging dade lijk den koetBier opzoeken die de twee die ven weggevoerd had. Hij vond hem weldra, en de koetsier wees het huis aan waar hij zijne kalanten had gebracht. Men ging naar dat huis, en de kerels waren er nog, zij werden geknipt. Op een hunner vond men de gestolen brieventesch. In het policiebureel zegden de drie kerels Franschen te zijn en zegden te heeten Paul Monteuil,Theofiel Lacroix en Jules Simons. Men denkt echter dat die namen valsch zijn Men zal inlichtingen nemen bij den menschenmetersdienst van Parijs. Er wordt te Brussel alweer een af- truggelaar opgezocht, die de menschen be droog met het verkoopen van titels en weerden op maandelijksche afbetalingen. Een 10-tal menschen uit de voorsteden, die klachten hadden gedaan, zijn reeds ge kend. Hij deed zich bij hen doorgaan voor een rijken eigenaar, die den omtrek der Luxemburgerstatie bewoont. Toen zij daar kwamen, vonden zij een klein, nederig huisken dat hij overigens reeds verlaten had. In een huis der Vandenbogaerdestraat te Jans-Jans-Molenbeek was eene vrouw C. komen wonen en kort nadien meenden twee policieofficieren te mogen gissen, dat er verdachte dingen in dat huis gebeurden. Inderdaad, het bleek weldra dat de vrouw haar I2jarig dochterken aan de geheime ontucht leverde. De moeder en haar mede plichtige werden aangehouden. Het kind is naar een gesticht gebracht. Zondag, tegen avond, had de echtge- noote Fonteyne, wonende Torhoutschen steenweg te St-Aandries-bij-Brugge, om het vuur aan te wakkeren, petrool in de stoof gegoten. Onmiddellijk sloeg eene groote vlam op die zich meedeelde aan de kleederen der vrouw en aan andere stoffen die omtrent de stoof lagen. In eenen oogwenk stond de keuken in laaie vlam. Voorbijgangers sprongen seffens bij de vrouw die als eene toorts brandde werd eerst buiten getrokken en in het slijk gerold. Hare brandwonden zijn niet erg. Erger is het gesteld met een kind, dat ver volgens ook uit de brandende keuken werd gered. Zijn leven is in gevaar. De storm die Maandag te Oostende woedde heeft nogal groote schade aange richt. De golven sloegen hoog op en over dekten hetstaketseijhet water der visschers- kaaien dreigde elk oogenblik in de straten te spoelen. Duizenden nieuwsgierigen woonden van op den zeedijk het grootsch doch schrikwek kend schouwspel bij. Aan den Vuurtoren werden door het geweld der golven arduin- steenen van 500 tot 800 kilos uit den dijk gerukt en verscheidene meters ver geslin gerd. Al de banken op den zeedijk, zijn uit hunne hakken gerukt en tot in de straten geworpen. De groote houten trap, aan het u Hotel Continental is door de golven letterlijk in stukken gebeukt, alsook een tiental lusthuisjes, rechtover het koninklijk kasteel. Men is ongerust over het lot van de visschers die in zee waren op 't oogen blik dat de storm in volle hevigheid woedde. Zaterdag namiddag, omstreeks 2 ure' kwam een welgekleede heer met eene dame te Antwerpen op den hoek van het Kipdorp en der Markgravenstraat. Eensklaps zagen voorbijgangers den heer eenen revolver te voorschijn halen en schie ten op de vrouw. Toen richtte hij het wapen naar zich zelf en loste een schot, dat langs de rechterslaap afschampte. De vrouw viel dood ten gronde en werd in eene nabijzijnde herberg gedragen. De man werd door de voorbijgangers aangehou den, ontwapend en in de handen van de policie overgeleverd. De moordenaar verklaarde Mijn naam iB Jan Stes, 32 jaar, oorspronkelijk van Bilsen en gehuwd te Luik met Adela Jolie, 33 jaar, met wien hij eene herberg hield in de Nagelmakers8traat, 5. Een paar maanden geleden, liep de vrouw weg met eenen vriend. De man kwam zijne vrouw opzoeken te Antwerpen en vond ze Zaterdag in een huis der Van Wesenbekestraat. Hij vroeg haar mee in stad te gaan dat deed zij. Op Kipdorp vroeg hij zijne vrouw het gemeenschappelijk leven te hernemen. Zij weigerde, en daarop schoot hij haar dood. Het lijk der vrouw bleef tot Zaterdag avond in de herberg liggen, tot na de komst van het parket De moordenaar blijft opge sloten. Een eigenaardig ongeluk gebeurde te Antwerpen aan de kaai, waar gewoonlijk de booten der Nord-Deutscher-Lloyd meren. Men weet dat deze schepen nogal groote en zware stukken laden. Zekeren nacht moest er weer zulk zwaar stuk aan boord en om 't op te ijschen gebruikte men de stad8kraan. Pas was het aan de ketting gepikt of de arm der kraan zwaaide over en last en kraan vielen te gelijk op het scheepsdek. De kraanman Vandeneynden was er ongelukkig het ergste aan toe. Hij liep zulke erge kwetsuren op dat hij aan stonds naar het gasthuis werd gevoerd. Een stouwer, Louis B., en twee werk lieden, Gerard T. en Frans Van P., zijn vervolgd wegens het toebrengen van on vrijwillige wonden, door onvoorzichtigheid. De stouwer zou aan den kraanman ge roepen hebben dat de kist slechts 1300 kilos woog, de laatste zou toegestemd heb ben ze aan boord te heffen op des stouwers bevestiging Maar de kist woog veel zwaar der, ten bewijze het ongeluk. In den loop van den dag had de kraan- man nog eene kist van 1950 kilos gewei gerd op te halen. De verdediger der betichten zegt tot de zer verontschuldiging dat zij het gewicht der kist niet juist kenden, want hadden zij geweten dat het stuk te zwaar was voor de stadskraan. dan hadden zij een mast en de scheepswinch gebruikt, wat veel voordee- liger voor hen is. Nergens konden zij het gewicht gaan vragen, daar het ongeluk voorviel om 2 ure 's nachts en dan zij» alle bureelen reeds lang gesloten. Eene uitspraak zal binnen veertien dagen geveld worden Verleden zaterdag verwittigden bur gers de policie te Antwerpen, dat twee kerels waren binnengedrongen in het inop- bouwzijnde huis 17, der Kunslei, terwijl een derde op straat de wacht hield. De laatste werd al dadelijk aangehouden en naar het bureel gebracht waar men vernam dat men met zekeren M. had te doen, wo nende Van Kerkhovenstraat. Twee agenten drongen daarna in huis, maar moesten daarvoorvoor met een ladder tot op de eer ste verdieping klimmen' want de twee in dringers hadden de buitendeur reeds gebar ricadeerd. Alle kamers werden doorzocht, maar nog geen spoof van de dieven. Zij werden op het dak weergevonden, doch hun in handen der policie leveren, dat ging zoo goed niet. Eerst wanneer de agenten hunne revolvers voor den dag haalden, besloten ze maar zich gevangen te geven. De aangehoudenen zijn A. Comissaris en B., beiden woonachtig te Borgerhout. Zondag morgend, rond zeven ure, reed de poeldenier Alois Beck, wonende in de Statiestraat te Nieukerke-Waas, met paard en kar naar Basel. Rechtover de hoeve der weezen Van Camp, Heihoek, hoorde hij eene hevige losbranding. Terzelfdertijd voelde hij eene stekende pijn in den neus; dat lichaamsdeel was door verschillige loodkorrels gekwetst. Wanneer Beck van zijne bedwelming bekomen was, ging hij de naburige bewoners verwittigen. M n deed opzoekingen maar men heeft niets ontdekt. Ware het slachtoffer een enkelen voet verder geweest, hij had de gansche lading in het volle gelaat gekregen en zou de zaak erger geweest zijn. Thans is de wonde maar licht. Het parket van Kortrijk vergezeld door de gendarmen van Rekkem is Vrijdag namiddag om 3 ure een onderzoek komen doen in de herberg der ouderlingen Louis Vandaele Vandenberge, op halfweg van Risquons-tous en de statie van Aalbeke. De slachtoffers werden onderhoordgeen van beiden hebben de roovers herkend zij verklaarden dat de kalanten, de heeren Nuttin, gemeente-ontvanger, C. Duboisson, handelaar, en A Coppernolle, beenhouwer, alle drie van Moeskroen, nauwelijks buiten de herberg waren of de vier roovers spron gen binnen. Zij hadden slaapmutsen over het hoofd getrokken, met gaten in, voor de oogen. De herbergier, Vandaele, verdedigde zich dapper tegen de twee roovers, terwijl de twee anderen zijne vrouw bonden en half verwurgden. De kloeke ouderling zou de twee mannen overmand hebben, en hoewel hij veel slagen kreeg, heeft hij er ook veel gegeven, doch een derde bandiet overviel hem en toen viel de ouderling ten gronde. Man en vrouw riepen zoo luid zij konden om hulp. Het was toen dat hun gebuur, Cyriel De Cock, die wakker geworden was door de hulpkreten, ook moord begon te roepen van uit zijn venster. De roovers werden verlegen en vluchtten weg in de richting van Caster, onder het roepen Wij zullen u later wel vinden, schurk terwijl zij revolverschoten in zijne richting losten. Meer kunnen de twee slachtoffers, noch de gebuur verklaren zij voegen erbij dat de schurken Waalsch spraken. Twee hun ner moeten door de schoppen van Vandaele erg gekwetst zijn aan de beenen.Men denkt dat twee andere kerels op straat de wacht hielden. Het parket is na het onderzoek te voet naer de statie van Lauwe vertrokken. Het schijnt dat denzelfden nacht, dezelfde schurken gepoogd hebben een kiekenskot ledig te plunderen te Moeskroen, doch dat zij ook daar verjaagd werden door het rin gelen der bel, welke aan de deur van het hof vast was. Laatstleden Vrijdag deed de policie te Hasselt hare ronde en nu is iets zeldzaams aan deri dag gekomen. Een korf met 30 pond boter was op de markt gebracht. De policie deed ook bij dezen korf een onderzoek en nu werd bevonden dat ieder pond 85 gram te zwaar woog, dus op 30 pond 2 kilogr. 550 te zwaar, wat toch voor de verkoopster een verlies van ruim 7 fr. is. Onze pachteres vertelde dat de boter gewogen werd met een gewicht dat gedu rende 60 jaar in hare familie gediend hadlll Men rekene eens uit welk verlies dat gewicht aan de familie heeft berokkend. Men had dat gewicht in al dien tijd niet doen ijken, uit vrees daarvoor te moeten betalen De gierigheid bedriegt de wijsheid. Het parket van Bergen heeft een tot nu toe geacht handelaar doen aanhouden Het is Emiel Rousseau, melkhandelaar en herbergier, wonende op de Dolezlaan. Hij was 536 fr. schuldig aan M. Charles DemeBse, van Jemappes. Vrijdag verzocht hij M. Demesse bij hem te komen eerst om 2 dan om 5 ure namid dag. Rousseau deed den schuldeischer in de herberg gaan en terwijl deze een kwijt- schrift opstelde, liet hij in zijn magazijn vijffrankstukken klinken. Toen kwam hij bij M. Demesse en het ontvangstbewijs ne mende, zegde hij geen geld genoeg bij de hand te hebben, en het ontbrekende boven te moeten gaan halen. Eenige minuten later kwam hij terug en vroeg waarom M. Demesee niet heenging gij zijt immers betaald zegde hij. M. Demesse riep verscheidene voorbij gangers binnen om zijn wedervaren te ver tellen, doch niemand wilde hem aanhooren. Ten slotte kwam een koetsier binnen, doch Rousseau werd kwaad en wierp zijnen schuldeischer aan de deur. Toen ging hij van op zijn balkon om te zien wat er gebeuren zou. M. Demesse deed zich op straat door den koetsier aftasten om wel te doen zien dat hij geene vracht van vijffrankstukken in zijn bezit had, waarbij ook een notarisklerk tegen woordig was. Toen ging hij met zijne ge tuigen eene klacht nederleggen. De kommis8ari8 verwittigde het parket en na een kort onderzoek, werd Rousseau in 't gevang opgesloten. SOCIÉTÉ ANONYME a Aloat. Le Conseil d'administration en exécu- tion de l'article 37 des statuts, a l'honneur d'iuviter M.M. les actionnaires A assister A l'Assemblée générale extraordinaire, qui sera tenue au siége social, A Alost, rue du Canal, le Mardi 15Décembre 1908f A 10 heures du matin. ORDRE DU JOUR Modifications aux statuts. M.M. les actionnaires sont prévenus que pour pouvoir assister A l'assemblée, lis seront (cnus, pour se conformer A l'ar ticle 40 des statuts, d'étre munis de leurs titres ou d'être porteurs d'un certificat de dépót de leurs titres soit A la Banque de Flandre A Gand, soit A la Société de De pots et de crédit A Bruxelles, 23, rue Léo- pold.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2